Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9901) forest_ns


forest_ns
tag

Lenne még egy nagy problémám! Amilo pa2548asom van, rajta xp. A gond az, hogy ha nincs hálózati áramra csatlakoztatva, a fényerőből nagyon visszavesz, de pár órája egy újraindítás után hiába volt hálón, alacsony fényerővel indult!
Azóta sem tudom visszaállítani, a Control panelben levő fényerő, és gamma nem orvosolja a megoldást. Lehet, hogy van valami külön háttérvilágítás, de azt nem tudom, hol lehetne állítani. Ha valaki tudja, hogy lehetne orvosolni, írjon, így szinte semmit sem látok.

(#9902) 8nemesis8 válasza forest_ns (#9901) üzenetére


8nemesis8
veterán

Próbáltad már a billentyűzetről fentebb venni a fényerőt???
Fn+a fényerő növelés!!

(#9903) forest_ns válasza 8nemesis8 (#9902) üzenetére


forest_ns
tag

Nem kezeli az op, utility meg nincs xp-hez ami működne is; legalábbis én nem találtam. :(

(#9904) ABE válasza forest_ns (#9901) üzenetére


ABE
őstag

Fn+valamelyik F billentyű kombinációjával lehet szabályozni a fényerőt.

Szerk:

Ehhez elvileg nem kell külön program, hogy működjön (talán csak Hotkeys driver). :F

[ Szerkesztve ]

(#9905) forest_ns válasza ABE (#9904) üzenetére


forest_ns
tag

Csak az fn+f3 működik, vagyis a némítás. Sem a hangerő, sem a fényerő sem más.

(#9906) ABE válasza forest_ns (#9905) üzenetére


ABE
őstag

Azt próbáltad már, hogy az energiagazdálkodási sémákat átállítod? Hátha...

Jól sejtem egyébként, hogy ez a gép eredetileg nem támogatja az XP-t?

(#9907) forest_ns válasza ABE (#9906) üzenetére


forest_ns
tag

Próbáltam volna, de ott nincs semmi ehhez köthető...
Xp-t tényleg nem támogatja, bár sikerült minden driver össszeszednem hozzá. És mint írtam ez a probléma csak most jött elő, több hét után.

(#9908) 8nemesis8 válasza forest_ns (#9903) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nem kezeli az op?
Nekem amilo pi1536om van és nekem is volt hasonló,mint neked azonban egy Fn+F7 segített!Jah és természetesen xp alatt.

(#9909) forest_ns válasza 8nemesis8 (#9908) üzenetére


forest_ns
tag

Nekem viszont nem működik, mint írtam. A pa2548 már lehet kicsit másabb :DDD (a fényerő nekem Fn+F8/F9)

(#9910) forest_ns


forest_ns
tag

Siker!

Ha valakinek hasonló problémája akad, próbálja meg EZZEL!
Igaz csak a fényerőt lehet vele állítani, hotkeyt egyáltalán nem kezel. Nekem segített, miután kipróbáltam vagy 15 programot!

(#9911) Shadowfax válasza forest_ns (#9910) üzenetére


Shadowfax
addikt

Itt az utolsó hszben kiky azt írja, hogy a letöltötte a Vistához való Light sensor utility-t, silent mode utility-t és hot key utility-t, s műxik rendesen XP alatt is. (A korábbi hozzászólásokban az általad is linkelt program van.)

(#9912) Shadowfax válasza orbano (#9889) üzenetére


Shadowfax
addikt

He? :F Ezt kifejtenéd bővebben?

(#9913) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok!

Újra akartam telepíteni a céges notebook -ot, de valami hardveres hibába ütköztem.
Beraktam az windows cd -t, be is bootol rendesen. Aztán ugye elkezdi betölteni a kék képernyő alatt az eszközöket, ez ugye közvetlen a boot után van. Na, és itt megáll minden. Egy idő után megáll, nem lép be a telepítési menübe.
Én memória hibára gyanakszok. Hogy tudom letesztelni, hogy mi a gond? Vélemény?

Don't Tread On Me

(#9914) tejesember78


tejesember78
tag

Sziasztok notebook-t szeretnék venni olcsóbb fajtát két gép között vacilálok:
ACER
emachines E520
- CPU: Intel Celeron 585, 2,16GHz
- RAM: 2GB DDR2 667
- Kijelző: 15,4 hüvelykes, 1280×800
- VGA: Integrált Intel GMA 4500M
- HDD: 160GB, 2,5-ös SATA
- Optikai meghajtó: 8x super-multi DVD-újraíró
- Méret: 364,6×273,6×27,0/38,4 mm
- Tömeg: 2,8 kg
ÁR:80k
FUJITSU
AMILO Li család, AMILO Li 2727_3
-Intel Celeron M 530, 1733 MHz, 1 magos, Merom-L család, 1024 KB L2 cache
-1024 MB (2x512 MB) 533
-120 GB, 5400 rpm, 2048 MB cache, SATA/100 interfész
-DVD RW/DVD R Double Layer/DVD RAM
-100 Mbit/s, 10/100 ethernet szabvány
-15.4" átmérő, WXGA szabvány, 8:5 képarány, 1440x900 felbontás, 220 cd/m2
-Intel GMA X3100 videókártya, PCI-Express x16
- Li-Ion, 6 cellás, 4400 mAh, 53 W
ÁR.:80k
szerintetek melyik a jobb választás

(#9915) MPowerPH válasza tejesember78 (#9914) üzenetére


MPowerPH
félisten

Teljesítményre egyértelműen az Acer -t ajánlom. :K

Don't Tread On Me

(#9916) tejesember78 válasza MPowerPH (#9915) üzenetére


tejesember78
tag

Kösz a gyors választ sokat segítettél :R

(#9917) ABE válasza MPowerPH (#9913) üzenetére


ABE
őstag

Hibaüzenetet nem is dob, csak megáll a telepítés? A telepítő CD tutira jó? Esélyes akár a memória hiba is, bár én a HDD vagy alaplap problémát se zárnám ki egyből. Letesztelni a memóriát a Memtest86 nevű programmal tudod: ki kell írni egy CD-re, lehet róla bootolni, az szépen megmondja, ha baj van.

[ Szerkesztve ]

(#9918) klambi


klambi
addikt

nemtud valaki olyan PCMCI kártyáról, amiben van usb port és wifi is egyszerre? :F :F :Y

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#9919) 8nemesis8 válasza tejesember78 (#9914) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hmmm ez az ACER 80kért nagyon király!!Csak nem Auchan?:)

(#9920) amir


amir
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom hogy jó helyre írok-e de remélem tudtok segíteni!

Szóval egyik pillanatról a másikra pikk-pakk nem látszik a notebookom dvd-rom-ja!
Az eszköz kezelő 41-es hibakódra hivatkozik....driver-t vagy firmware-t nem találni ehez a meghajtóhoz (Matshita uj860s) sehol!!

Nem tudjátok hogy ilyenkor mit lehet tenni?
Még csak a windows-t se tudom újrahúzni így....

köszi

(#9921) forest_ns válasza Shadowfax (#9911) üzenetére


forest_ns
tag

A light sensor, a silent mode utility tényleg működik, de arra nincs szükségem, hotkex utilityt ehhez a géphez nem találtam, csak brihtness and volume modulate utilityt, ami dll hibával le is áll.
A light sensor meg egyfolytában visszaveszi a fényerőt annyira, amennyire nem kellene (ha letakarom az érzékelőt, 0%-ra kellene raknia afényerőt?!).

(#9922) MPowerPH válasza ABE (#9917) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem ír ki semmi hibát, egyszerűen valamelyik eszköz betöltésénél mindig megáll.
Telepítő lemez jó, ki lett próbálva másik gépen. Az a baj, hogy notebook -nál nehezebb kiszűrni egy ilyen hibát, mivel se ramom, se HDD -m nincs hozzá. Az alaplap meg felejtős lenne... :(

Don't Tread On Me

(#9923) ABE válasza MPowerPH (#9922) üzenetére


ABE
őstag

Azért a Memtest-et futtasd le, hogy a memóriáról kiderüljön valami. :K

Ilyen problémával (véletlenszerűen megáll valahol a telepítés) PC-n találkoztam, ott emlékeim szerint a memória okozta a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#9924) MPowerPH válasza ABE (#9923) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, én is így emlékeztem. Nekem is volt anno ilyen gondom, csak ez notebook -nál kínosabb. Lefuttatom, és majd kiderül mi a gond. :R

Don't Tread On Me

(#9925) klambi válasza klambi (#9918) üzenetére


klambi
addikt

lehetetlennek néz ki?:DDD :Y

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#9926) 8nemesis8 válasza klambi (#9925) üzenetére


8nemesis8
veterán

Több helyen megnéztem, hátha van, de nem találtam.Egyébként meg nem is hallottam még ilyenről.

(#9927) qdak


qdak
addikt

hello adott 1 uj asus notebook minden rendben fel ment de a r***dt flasplayert nem engedi felrakni azt irj ah kevés a hel legy 5000kb hej kell neki mikor van 138 GB :S
mit probáljak ? ?(

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#9928) sammo


sammo
csendes tag

Sziasztok!

Az Albacomp Business V3-as gépemmel lenne egy kis probléma (ez valójában egy Mitac 8258D laptop). Szinte mindig egy USB-s billentyűzettel használom, néhány hónapja vettem észre, hogy a beépített billentyűzetén kb 10 billentyű nem működött, de mikor a szervízbe akartam vinni teljesen magától megjavult mindegyik. :)) Aztán nemrég újra elromlottak azok a billentyűk, és ahogy tellik az idő egyre több billenytű rossz, már több, mint a fele, pedig nem is használom csak USB-s billenytűzettel.
A szevizes sajnos múltkor nem tudta, hogy hogyan kell ennél a típusnál kiszerelni a billenyűzetet és el akarta küldeni a székesfehérvári központi szervízbe, ami nekem semmiképpen sem jó, mert nem tudom nélkülözni.

Szóval az lenne a kérdésem, mitől lehet ez a billenyűhiba (pl.: érintkezési hiba a bill. csatlakozójánál?) és hogyan lehet a billentyűzetet kiszerelni ennél a típusnál?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#9929) orbano válasza Shadowfax (#9912) üzenetére


orbano
félisten

kifejteném: 98%-os töltöttségnél átkapcsol a noti akkumulátoros üzemre, majd kb. 92%-ig meríti, amikor megint átkapcsol hálózatra és visszatölti az akksit. a két határérték állítható egy utility program segítségével.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9930) forest_ns válasza orbano (#9929) üzenetére


forest_ns
tag

És ez nem károsítja az aksit? Mármint a folyamatos töltögetés?

(#9931) Sipi válasza orbano (#9929) üzenetére


Sipi
addikt

Jézusom, nyilvános fórumon ne írj már ekkora marhaságot. :(

Egyfelől totálisan értelmetlen dolog, amit írsz. Semmiféle előnye nincs. (Főleg, hogy akkus üzemben a legtöbb power manager séma leveszi a noti teljesítménényét. A te logikád szerint egy ThinkPad noti akkor lémyegében sosem mehetne maximális teljesítménnyel.)

A lítiumos akkumulátorok olyanok, hogy ha állni hagyod, nem töltöd, akkor magától merül. Minél jobban fel van töltve, annál hamarabb kezdi. Kb. 40%-os töltöttségi szint az, ami után már elég lassan merül. Ki is próbálhatod, 100%-ról pár perc alatt leesik 98-99%-ra.

Amiről írsz, az csak azt áll0tja, hogy milyen szint alatt kezdje el tölteni, és milyen szint felett álljon le a töltéssel. A lítiumos akkuk ugyanis olyanok, hogy 100%-ra tölteni macerás, az utolsó pár %-ot sok idő rátölteni, ellenben pillanatok alatt elveszti ezt a töltést. Ráadásul attól is romlik, ha töltöd, ezért érdemes csökkenteni a ciklusokat.

Ha nincs szükség állandó akkus használatra, érdemes 70-80%-os szint alatt indítani a töltést, és 98-99%-nál abbahagyni. De ettől még NEM MEGY AKKURÓL, ha a két érték között van, és töltőre dugod!!!

Remélem, senki nem jegyzi ezt meg...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#9932) Shadowfax válasza orbano (#9929) üzenetére


Shadowfax
addikt

Szerintem valamit nagyon félreértettél... Nem kapcsol a noti semmilyen akkumulátoros üzemmódra 98%-nál, ha rá van dugva a töltőre.
A battery charge threshold (küszübérték) valóban állítható a ThinkPadeknél- mind a felső, mind az alsó érték, hogy milyen töltöttségi szinten kezdje el tölteni az akkut, s melyik szinten állítsa le.
De szó sincs arról, hogy bizonyos %-nál bedugott töltő mellett (!) elkezdje lemeríteni az akkut bizonyos %-ig.
A battery reset persze más tészta, szerintem azzal kevered.

Szerk: Ej, Sipi beelőzött...

[ Szerkesztve ]

(#9933) qdak válasza qdak (#9927) üzenetére


qdak
addikt

az lehet a gond h "E" re rakta a rendszert a gyerek ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#9934) kali válasza qdak (#9933) üzenetére


kali
legenda

igen! vista? főként adobe termékeknél szokott ilyen probléma jelentkezni. általában a temp mappa/mappák kiürítése segít!

(#9935) qdak válasza kali (#9934) üzenetére


qdak
addikt

köszi sima xp nem tudom le7 nem eröltetem megmondom neki rakja ujra a c re
ezt azér megprobáljuk köszi

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#9936) Sanshxpx7f


Sanshxpx7f
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.. Szeretnék venni nootbook-ot, de valami olcsóbb kategóriájút.Az auchanban most reklámozzák az >>ACER E-machine AEME520-571G16MI<< típust, és azt szeretném tudni, hogy ez csak vistával működik, vagy rá lehet rakni rá az XP-t? nagyon fontos lenne, hogy tudjam, mert ha csak vistával működik,akkor nem veszem meg. Kérlek titeket, segítsetek!!!!!!
A gép adatait itt láthatjátok : http://www.globalplaza.hu/multitermek/acer_e-machine-aeme520-571g16mi-laptop

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#9937) 8nemesis8 válasza Sanshxpx7f (#9936) üzenetére


8nemesis8
veterán

Miért csak Vistával működne???
Olyan nincs, hogy valami csak egy oprendszerrel megy!!
Jó vétel, amúgy meg vista is szép menne rajta.

(#9938) orbano válasza 8nemesis8 (#9937) üzenetére


orbano
félisten

olyan oprendszerrel működik egy számítógép, amihez adnak ki drivereket. egy-két acerre igen macera felrakni az XP-t.

egyébként mi a szent szar ez a gép? ez a disztin keresztül jön? vagy valami olyan atom új cucc, ami nagykerben még meg sem jelent? :U

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9939) orbano válasza Shadowfax (#9932) üzenetére


orbano
félisten

azt a pár százalékot kb. olyan sebességgel merüli magától, mint ha arról menne a gép. legalábbis az elmúlt 3 év tapasztalata ezt mutatta. ezért merészeltem azt hinni, hogy ezt így képzelték el az ibm mérnökei.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9940) orbano válasza Sipi (#9931) üzenetére


orbano
félisten

szerintem azért annyira nem marhaság ez, *******

lehet szólok is egy modinak gyorsan törölje ki ezt az eszement baromságot, nehogy valaki elolvassa és.... és mi lesz akkor? ír gyorsan egy drivert a notebookjához, ami tönkreteszi az akksiját? :D basszameg de jó, hogy szóltál, megmentetted a Világot...

[ Módosította: Racecam ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9941) Racecam válasza orbano (#9940) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Szerintem ebből a stílusból villámgyorsan vegyél vissza, mert nem erre a fórumra való!!
Próbálj meg értelmesen, érvekkel vitatkozni!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#9942) Sanshxpx7f válasza 8nemesis8 (#9937) üzenetére


Sanshxpx7f
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Már ezzel sokat segítettél :B
Viszont, csupán azért kérdeztem az XP-t, mert pont ma mentem volna laptopot venni, Dell 500 M 540-est és az eladó srác (szakember? ) azt mondta, hogy erre a tipusra csak a vista jó, xp-t nem lehet rá rakni, viszont még a vista sem menne jól rajta, mivel 512 es a memóriája.Jó, tudom, bővítéssel megoldható, csak én nem akarom bővítgetni. Szóval nem vettem meg a Dellt. Akkor szerinted/szerintetek nyugodtan vegyem meg az Acert?

(#9943) BluEyes válasza qdak (#9927) üzenetére


BluEyes
őstag

azt irj ah kevés a hel legy 5000kb hej kell neki mikor van 138 GB :S

Hát először is tanulj meg magyarul.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#9944) longjoe


longjoe
csendes tag

Hi.

Itt olvasgatva a Vista -XP problémákat a windows jól meg szivatta a felhasználokat.
Gép kiválasztásnál nálam szempont volt,hogy XP tudjak felrakni,igy mielöt meg vettem a gépet utána jártam a drivereknek,de igy is voltak problémák.

486-os a dossal gyorsabb,mint az Asus F3-as az XP-vel!!!!

(#9945) orbano válasza Racecam (#9941) üzenetére


orbano
félisten

igenis apa :D érvekkel meg majd olyan emberrel vitatkozom, akivel érdemes.

A vér nem válik VAZZE!™

(#9946) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!
Adott egy ibm t42-es noti. Biosban jelszó van beállitva, amit nem tudok. Van valamilyen megoldás, hogy ki tudjam venni a jelszót valahogy? Esetleg bios update?

(#9947) Shadowfax válasza Sanshxpx7f (#9942) üzenetére


Shadowfax
addikt

Félő, hogy nem lesznek hozzá XP alá driverek. Utánakeresgéltem, de nem nagyon találtam semmit, csak kétségbeesett fórumos posztokat.

(#9948) Sanshxpx7f válasza Shadowfax (#9947) üzenetére


Sanshxpx7f
csendes tag

Először is köszönöm, hogy segítesz! :B
Viszont ha nem nagyon lehet rá xp-t nézni, tudnál segíteni 100ezer forintos árkategóriában gépet keresni, amire tuti megy az xp? nekem fontos lenne,hogy xp legyen, mert a vistáról sok rosszat olvastam, és viszont a gépekhez nem nagyon értek. :(

(#9949) 8nemesis8 válasza Sanshxpx7f (#9942) üzenetére


8nemesis8
veterán

Szia!
Ezen az áron szinte verhetetlen gép.Gondolom valamelyest talán a minőségen klaviatúrán touchpadon spórolhattak vagy kijelzőn.Azonban a hardver elég erős mondjuk netezésre filmezésre, tanuláshoz esetleg:)
2GB memóriával nyugodtan mehet a Vista.
Driver támogatottságot nem tudom milyen lehet ennél a szériánál.Hugomnak pár hete vettünk egy acer 5720Z gépet Vistát tetem rá és tökéletesen felismert mindent!Jah és persze driver is volt hozzá ami kellett.
Én azt mondom tuti vétel ez a gép aki ennyit szán egy notebookra!!

(#9950) 8nemesis8 válasza Shadowfax (#9947) üzenetére


8nemesis8
veterán

Én is nézegettem driver ügyileg eléggé elveszett az a E-machine széria:(
Talán xp mellé megoldás lehet egy xp alá drivereket tartalmazó cd!
Nemrég telepítettem egy régebbi notebookot driver semmi nem volt hozzá
Xp SP3 ment rá meg a driveres cd és mindent felismert magától.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.