Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9101) Spidee válasza duduati (#9100) üzenetére


Spidee
senior tag

Nem egy gyártmányú! HP meg Toshiba!

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#9102) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
A legkisebb 701-es !GB-os eeePCnek ki lehet cserélni az ssd-jét egy 2.5-es vinyóra?
Köszi a válaszokat előre is.
Üdv

(#9103) lakisoft válasza Mr. Teddy (#9102) üzenetére


lakisoft
veterán

Hova rakod bele? nincs is elég hely . . . szerintem.
Miért akarod kicserélni?

(#9104) golyani


golyani
addikt

procinűál normális az ha a magok között 7-10 fok difit mutat az Everest?

(#9105) lakisoft


lakisoft
veterán

(#9102) Mr. Teddy:
itt tudsz utána nézni!!!

[ Szerkesztve ]

(#9106) lakisoft válasza golyani (#9104) üzenetére


lakisoft
veterán

Mióta tapasztalod ezt? újkeletű dolog vagy régóta ilyen?

(#9107) golyani válasza lakisoft (#9106) üzenetére


golyani
addikt

amióta nálam van. 1 hete. semmi probléma nincs csak a notival csak ez így szemet szúrt. viszont a global CPU hőm az 50fok körül van ha megy a venti állandóan (pl töltéskor), amikro nem megy akkor 60 fok fölé megy akkor felpördül a venti és le is esik 60 alá. amúgy P8600 2.4GHz és 9600M GT van a notiban ami egy HP dv5-1080eh.

(#9108) Mr. Teddy válasza lakisoft (#9103) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Azért mert jó kis kütyü lenne, csak tárhelye édeskevés. Közben utánajártam, nem megy bele sajnos, kisebb az ssd benne.
Köszi azért.

(#9109) concret_hp


concret_hp
addikt

mondjuk a kérdés enm sürgős de talán ez a legjobb topic.

lehet elférne valami passzív notihűtő a notim alatt, mennyit számít egy ilyen? egyáltalán van oylan ami full passzív (ventiset biztos nem veszek)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9110) GyepmesterBé válasza spyduck (#9092) üzenetére


GyepmesterBé
csendes tag

Talán itt: [link]

(#9111) Duree válasza concret_hp (#9109) üzenetére


Duree
veterán

Hello
Itt [link] találsz passzívat és aktívat is

duree54

(#9112) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Sziasztok!
Jelenleg a gépemben (FS Amilo Li 1718) van "WDC WD1600BEVS-07RST0 ATA Device" nevezetű vinyó. Ez ugye 160 GB-os HDD, és azon gondolkodom hogy kicserélem egy 250 GB-osra. Viszont szeretném ha gyorsabb is lenne ha már ráköltöm a pénzem. Ezt néztem ki, mert nagyon jó árban van, viszont semmit nem tudok róla. Az 5400-asok közt lehet nagy különbség sebességben? Láttam olyan noteszt is amiben az élményindexnél 5,5 és 5,9 pontot kapott a gép...az enyém 4,8-at kapott. HELP ME please

(#9113) golyani válasza netmesterke (#9112) üzenetére


golyani
addikt

hát nekem a HP Pavilion-om kapott 5 egészest azt is a DDR2-es 9600GT miatt Aero felületen. a vinyóm egy WD3200BEVT és ez kapott 5,3-at. ugyanennyit kapott játékra is a VGA illetve a proci, a ramom meg 5,9-et.

a hőmérő meg most everestben állandó ventivel mutat 35/35 fokot, de ha elkezd nőni a hőmérséklet az egyik sokkal nagyobb mértékben növekszik mint a másik. na mind1, nem probléma megnyugodtam :)

(#9114) netmesterke válasza golyani (#9113) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Én a 250GB BEVT típust néztem, újan 13-14 között van. A noteszben 2 vinyó nem fér el?:D

(#9115) golyani válasza netmesterke (#9114) üzenetére


golyani
addikt

van amelyikben igen de az inkább DTR...

(#9116) FerNandor


FerNandor
őstag

Hali!
Nagyon fura dolgok történnek mostanában itt és baromira nem értem. ha hibernálásra rakom a gépet újraindul... itthagytam a szobában, kikapcsolva, jövök vissza erre meg megy és a bejelentkezőablak van bent. Tegnap este felébredtem és azt vettem észre, hogy megy a gép... hogyan indul ez be magától vagy mi a franc?? :F ;]
toshiba A300.

akku nélkül megy hálózatról...

remélem valaki tud választ erre..

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#9117) Duree válasza FerNandor (#9116) üzenetére


Duree
veterán

Hát bizony láttam már ilyet a CLEVO M400A gépnek volt a típushibája
Az alapapi tápegység egyik IC-je okozza a hibát.Ha áram alatt van idönként elindít egy bekapcsolóimpuzust.
Ha garos vidd a Toshiba szervízbe ha nem akkor jelezd és megpróbálok segíteni
A Toshibákat nem nagyon ismerem belülről,de lehet,hogy az ic cseréhető,de lehet,hogy nem.Akkor alaplapcsere

duree54

(#9118) FerNandor válasza Duree (#9117) üzenetére


FerNandor
őstag

jajj :O , aha van még garancia, még csak 8 napos...
Elviszem majd szervízbe. Köszönöm a segítséget!

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#9119) Machos


Machos
tag

Sziasztok!
Most vettem egy HP Dv5-1060-at és a Media center valahogy behal ha a tv-t akarom programozni, kiírja hogy valami miatt leállt a program!!!

TV tuner driverét újraraktam mi a teendő?
Van más alternatíva a Media Center mellett???

(#9120) Duree válasza Machos (#9119) üzenetére


Duree
veterán

Próbáld meg a Christv nevű programot
Szinte az összes tv tunert ismeri és az alapváltozat ingyenes

[ Szerkesztve ]

duree54

(#9121) strar


strar
tag

Sziasztok!

Vettem egy Toshiba m100-222-es laptopot, és a kijelző valamiért "zajos"! Nem konkrét zaj, hanem kicsit kristályos, tehát egy teljesen homogén és egyszínű háttérkép olyan, mintha le lenne szórva valamilyen homokkal. Ez szerintetek valamilyen hiba, vagy ez ilyen lesz? Lehet csinálok róla egy képet..

Még nem babráltam semmit, a gyári MS Home van rajta.

(#9122) strar


strar
tag

Tehát valahogy így néz ki, nézzétek meg a szürke felületet, tele van fehér szemcsékkel:

KÉP

(#9123) Duree válasza strar (#9122) üzenetére


Duree
veterán

Nézd meg,hogy dos képernyőn látszódik e,illetve indisd a gépet csökkentet módban.Ilyenkor a vga driver nem töltödik be,ha itt jó akkor vga kártya gondod van,illetve ha integrált a vga akkor lehet ,hogy hibás a memóriamodul.
Ha garos a gép vidd szervízbe ha pedig 3 napon belül van cseréltesd ki

duree54

(#9124) strar válasza Duree (#9123) üzenetére


strar
tag

Szia,

A kép dos-ban is grízes, belépve a biosba szintén látszódik a zajosodás. Kis google-zás után én leginkább azt tartom valószínűnek, hogy maga a panel rossz minőségű/hibás, és már kapcsolatba is léptem az uzleten keresztül a magyar márkabolttal, akik holnapra remélhetőleg megmondják, kicserélik-e a képernyőt vagy az egész laptopot.

[ Szerkesztve ]

(#9125) duduati válasza strar (#9124) üzenetére


duduati
aktív tag

Toshibáék korrekten szoktak gariztatni, úgyhogy tuti okoznak valamit neki. Három napon belül vagy? Csak mert akkor ki kell cserétetni velük, mert ha elküldik javítani az legalább egy hét.

(#9126) strar válasza duduati (#9125) üzenetére


strar
tag

Igen, péntek délutánig benne leszek még a 3 napban. Korrektül leírtam nekik a problémát, remélem cserélik is.

(#9127) Duree válasza strar (#9124) üzenetére


Duree
veterán

Hát akkor szinte biztos,hogy TFT hibás
Ha három napon belül vagy akkor a boltnak kérés nélkül azonnal cserélni kell.Persze ha sumák helyről van akkor nem biztos.
Mindenesetre ne hagyd magad

duree54

(#9128) fwgoze


fwgoze
aktív tag

Tudtok nekem ajánlani egy N-es WiFi-s router-t, aminek van USB-csatlakozója is, valamint megbízható??? Ár kb 20ig...+-5!(azért ide írok, mert a routeres topic elég halott...)
Előre is köszi!

(#9129) duduati válasza strar (#9126) üzenetére


duduati
aktív tag

Jaja, azt ki kell cserélniük. Harcolj! :DDD

(#9130) Athanáz9


Athanáz9
aktív tag

Üdv mindenkinek. Itt is megkérdem, mit jelent a cpu megjelölésénél a T (és utána a szám) pl. Core 2 Duo T-7250 (vagy T-7500) A kettő között nagy a különbség?
( :) :( Kösz a választ)

[ Szerkesztve ]

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#9131) duduati válasza Athanáz9 (#9130) üzenetére


duduati
aktív tag

A "T" jelentését nem tudom. Gondolom azt jelzi hogy mobil prociról van szó.

Itt a különbség:

T7250 2.2GHZ, 4MB Cache

T7500 2.0GHZ, 2MB Cache

2-és 4 mega között nincs észrevehető külömbség szerintem, 2GHZ és 2.2GHZ között még talán érezhetőbb.
Üdv

(#9132) Ginew


Ginew
aktív tag

2x2gb ram ha van 1 notiban, s xp van feltéve, ami ugye csak 3mat kezel, akkor igy is kezeli a 3mat, hogy az 1ik modul mondhatni feel megy fele nem?

[ Szerkesztve ]

(#9133) zsolt1129 válasza Ginew (#9132) üzenetére


zsolt1129
addikt

Az nem az XP-től függ. Hanem a 32 bites Oprendszerek csak 4GB-nyi memóriát képesek megcimkézni. Ha ennél több van akkor mindenképpen célszerű áttérni a 64bitre.

(#9134) Ginew válasza zsolt1129 (#9133) üzenetére


Ginew
aktív tag

szal 2x2gb-vel még megy a 32bit? én azthittem 3gb amit kezel

(#9135) ABE válasza Ginew (#9134) üzenetére


ABE
őstag

Én úgy tudom, hogy elfogadja a 4 Gb-ot a 32 bites oprendszer, de csak 3,5-nek fogja látni. Vagy valami ilyesmi. :D

(#9136) Ginew válasza ABE (#9135) üzenetére


Ginew
aktív tag

ja, mert beleveszi a videomemoriát is, de akkor a lényeg, hogy müködik ugy hogy 1 modul 1ik részét kezeli csak.. :D

[ Szerkesztve ]

(#9137) polonic válasza duduati (#9131) üzenetére


polonic
félisten

fordítva írtad
a t7500 a 2.2-es 4 megás
a t7250 meg 2-es és 2 megás (nekem is ilyen van csak azért szólok bele :) )

(#9138) golyani válasza polonic (#9137) üzenetére


golyani
addikt

íígy van
a T-s procik 35W-ot kajálnak, a P-sek 25-öt. 7-es széria 65nm, 8-as 9-es 45nm. 9-es 6Mb L2, 8-as meg 3Mb.

32bit azt mondja h 4Gb ram van, de csak 3-at lát belőle.

[ Szerkesztve ]

(#9139) duduati válasza polonic (#9137) üzenetére


duduati
aktív tag

Köcce a javítást, csak sikeresen benéztem hogy melyik melyik :B :R
Gugliztam és a nevüket fordítva írtam be :D

(#9140) duduati válasza golyani (#9138) üzenetére


duduati
aktív tag

Na ezeket jó tudni! Én se tudtam eddig hog ymi hogy ius van ezekben a procikban.

(#9141) strar válasza duduati (#9129) üzenetére


strar
tag

Harcolni fogok, nem hagyom magam. :) Holnap megyek fel Pestre.

(#9142) spyduck válasza ABE (#9135) üzenetére


spyduck
nagyúr

A 32bites oprendszer max 4 gigát lát ez a VGA memóriával együtt is értendő. Vki levezette egy 2 oldalas logut-on, h is működik ez.
Lényeg:
Ha a VGA saját memóriája 128mb-384mb akkor 3,5 giga virtuális memót lát ha már 512mb a saját memója a VGA-nak akkor csak 3 gigát lát.

(#9143) rossi22


rossi22
csendes tag

üdv, asus notimon win reinstall után az a fura helyzet áll fenn, hogy nem hajlandó hangot kiadni ha a fejhallgatót rádugom, vagy bármiféle hangfalat stb. ez mitől lehet? drivert már próbáltam újrapakolni stb.Fontos lenne!
előre is thx

(#9144) strar válasza rossi22 (#9143) üzenetére


strar
tag

Szia, keress hozzá új drivert, gyanítom realtek hangkari, lehet bugos az illesztőprogram amit felraktál.

(#9145) ABE válasza spyduck (#9142) üzenetére


ABE
őstag

Köszi, így már értem! :K

[ Szerkesztve ]

(#9146) krumpligumo


krumpligumo
csendes tag

Üdv mindenkinek. A problémám az, hogy 1 Toshiba Satellite M305d-4830 tipusu laptop tulajdonosaként XP x64-et szeretnék telepiteni a gépre de sehol sem találok audio drivert a géphez. Anélkül pedig elég kényelmetlen használni egy laptopot.
A géphez vista drivereket mellékeltek és sehol nem érhető el XP-s változat.
A hangra azt irta a gép, hogy Conexant High Definition smart audio 221 akinek ez mond valamit.
Kérem aki érdemben tud hozzászolni vagy segiteni az tegye meg.
Üdv Peti

(#9147) kali válasza krumpligumo (#9146) üzenetére


kali
legenda

(#9148) krumpligumo válasza kali (#9147) üzenetére


krumpligumo
csendes tag

Szia. köszi a linket. Feltelepitettem de mikor keresi a hardvert azt irja ki hogy media nem található a driverhez. Nem tom miért. Szóval nem települ. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#9149) kali válasza krumpligumo (#9148) üzenetére


kali
legenda

a szükséges illesztők (chipset, esetlegesen uaa) telepítve lettek előtte?
próbáld ki másikkal, itt az összes Conexant High Definition SmartAudio 221 illesztő; link

[ Szerkesztve ]

(#9150) krumpligumo válasza kali (#9149) üzenetére


krumpligumo
csendes tag

a chipset telepitve lett de nem tom mi lenne az az uaa??
Egyébként amd RS780mc az alaplapi chipkészlet a hangkártyához pedig ATI IXP sb600 high def. audio controller.
Kiprobáltam jópárat a driverek közül de egyik sem akart működni. Tanácstalan vagyok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.