Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8501) KillHates válasza ArrayOfLilly (#8499) üzenetére


KillHates
nagyúr

:D :D :D :D :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8502) KillHates válasza Toxy (#8500) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azért mert ugyanazt a címzést használja a Texas PCMCIA kontroller mint az IDE vezérlőd. Hagyd a fenébe állítsd át PIO módba a vinyót (egy hangyányit lassabb lesz a gép) és használd boldogan.
Elvileg létezik valami aberált meghajtóprogram a Texas vezérlőhöz, de attól tartok ha felrakod akkor kék-halál lesz a vége!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8503) Toxy válasza KillHates (#8502) üzenetére


Toxy
aktív tag

Köszi a választ.

A pcmcia kártya: Surecom EP-428X
S telepitettem a driveret de akkor se lett jó.

Akkor marad Pio mód:(

Köszi

(#8504) runner 125 válasza KillHates (#8482) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szia!
Köszi -értettem :)

Megmondom őszintén egyik barátom gépe-enyémben is én cseréltem- megoldjuk ebben is :)
Az akku-s valóban korrekt infó (lehet más számára is) -elszoktam távolítani.
Köszi mégegyszer!
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8505) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szűkségem!

Itt van ez a firewire rack, amihez kaptam a kábelt, amivel rá tudnám kötni a notira. Na most az a helyzet, hogy a notin kicsi dugó van, a kábelen meg 2 nagy. Mit tudok így csinálni?

Köszi előre is!

Sic Parvis Magna

(#8506) bianca3


bianca3
tag

megpróbálok írni, mert azt sem engedi a gép mindig, hm
nos, megpróbálok valamit tenni, de
ciki de nem mindent értek amit írtok :-))) ízé
na, a csökentett módban sem tudtam eltávolítani a progik közül az antivirxp2008-at...
szervízt telefonon megkérdtem és tízrongyért akarják megtenni, most nincs rá zsém :(
maradnak a tipjeitek, ha bódogulok vele
pusz

(#8507) bianca3


bianca3
tag

megpróbálok írni, mert azt sem engedi a gép mindig, hm
nos, megpróbálok valamit tenni, de
ciki de nem mindent értek amit írtok :-))) ízé
na, a csökentett módban sem tudtam eltávolítani a progik közül az antivirxp2008-at...
szervízt telefonon megkérdtem és tízrongyért akarják megtenni, most nincs rá zsém :(
maradnak a tipjeitek, ha bódogulok vele
pusz

(#8508) runner 125 válasza bianca3 (#8507) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nincs egyetlen ismerősöd sem aki újratudja telepíteni? :Y :U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8509) Tom5 válasza KillHates (#8497) üzenetére


Tom5
addikt

Pü RePÜlt! :DDD
Laptop DVD írók firmware-jét is lehet updatelni? :U

(#8510) KillHates válasza Toxy (#8503) üzenetére


KillHates
nagyúr

ÖÖöö.. Nem fogalmaztam egyértelműen; a Texas PCMCIA kontroller driver-ét kell feltelepíteni. A Windows-os nem az igazi, azért van ez a macera.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8511) Toxy válasza KillHates (#8510) üzenetére


Toxy
aktív tag

Köszi.

És ha feltenném a texas pcmcia kontroller drivert akkor működne dma módban is?

(#8512) KillHates válasza Tom5 (#8509) üzenetére


KillHates
nagyúr

Persze, de általában annyit ér mint halott embernek a meleg lábvíz...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8513) KillHates válasza bianca3 (#8507) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az Ad-Aware egy szoftver amivel az ilyen sz@rokat tudod eltávolítani.
A Lavasoft csinálja: Innét tudod az ingyenes verziót letölteni

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8514) Toxy válasza KillHates (#8510) üzenetére


Toxy
aktív tag

Texas Instruments PCI-1250 CardBus vezérlőnek kellene akkor drivert feltegyek.

Csak az a baj hogy hiába keresek nem tudok letölteni egyet sem.

De még próbálkozok..

(#8515) PistikJózsef


PistikJózsef
csendes tag

Üdv! Az egyik ismerősöm vett egy fujitsu siemens laptopot és megkért h rakjak neki rá 1 xp-t... Amikor fel akartam tenni a cuccot az xp nem látta a vinyót és bármit nyomtam bejött az xp-s kékhalál és vége... Más xp-vel se jutottam többre... Ha jol gondolom vhogy kéne csinálnom 1 partíciot, csak nemtok semmi normális programot ami bootolhato és tudna ntfs particiot létrehozni oprendszer nélkül... Ha vki tud nekem megoldást szívesen várom.Előre is kössz mindenkinek!

(#8516) ArrayOfLilly válasza PistikJózsef (#8515) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Tessék:
Lehetséges megoldások a problémádra

http://www.arrayoflilly.com

(#8517) FireShadow


FireShadow
senior tag

üdv

szeretném összekötni a notit az asztali géppel firewiren (IEE 1394)
a csatlakozók pont stimmelnek, a gépen "nagy" a notin meg "kicsi" mint a dv kamerákon. szoval a kábelezés oké, de a noti nem ismeri fel a hálózati eszközöknél a firewiret, csak a device managerben lehet látni... mit lehetne tenni az ügyért? MSI ER710
az asztalin minden oké

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#8518) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Hali
Azt szeretném megtudni hogy egy notebookhoz pl adnak egy vista business-t,de az nekem nem megfelelő,akkor ujralehet telepiteni az op rendszert,pl egy ultimate-re???
Az ultimate-et vettem,OEM kiszerelésbe

[ Szerkesztve ]

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#8519) hegege27


hegege27
csendes tag

Sziasztok

Nem olyan rég vettem egy prestigio 157 laptopot az aksija csak kb. 30-40 percet bír.

Olyan kérdésem lenne, hogy milyen aksik jók bele, valamint tudok valami erről a laptopról hogy mennyire megbízhatóak?

Előre is köszönöm válaszotokat.

(#8520) lamasz


lamasz
tag

Heló remélem itt valaki foglalkozik a problémámmal!
Köszi
[link]

(#8521) xcbiker válasza lamasz (#8520) üzenetére


xcbiker
addikt

Én a Dell-re szavaznék. Megbízható márka
Az utolsó 3 szerintem felejtős.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#8522) ollie válasza FireShadow (#8517) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A firewire-t nem számítógépek összekötésére találták ki (bár lehetséges), hanem a számítógép és a perifériák összekötésére. Használj LAN-t a gépekhez.
Mindenesetre ha mindenképpen firewire-t akarsz használni, kell hozzá speckó program, melyet így hirtelen nem találtam. Sok sikert.

***

(#8523) ollie válasza Barett 50cal (#8518) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Persze lehet, de akkor már csak ehhez a géphez használhatod, és persze kárba megy a notebookhoz kapott windows licence, mert azt sem használhatod más géphez.

[ Szerkesztve ]

***

(#8524) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Laptop vásárlásán gondolkodom. De lényeges volna nagyon, hogy mennyit fogyaszt. Majdnem 24/7-ben kellene működnie.

Mennyi a kb. fogyasztása egy nem túlzottan terhelt (rádióhallgatás meg töltés a háttérben) rendszer futtatásakor egy mai átlag laptopnak? Ez hanyad része lehet az asztali gép ugyanilyen futtatásának?

(#8525) Barett 50cal válasza ollie (#8523) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

Az nem gond,de az a lényeg hogy ne business legyen,vgay rosszabb.
Köszi

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#8526) 30z.Samu válasza NoOne1976 (#8524) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szia!

A laptop töredékét fogyasztja asztali társaival szemben. :R Nekem max 65W-ot eszik a notim (igaz, ez kb 3 éves, de most sem esznek sokkal többet... max a gamer notik.)

Sic Parvis Magna

(#8527) ltz400


ltz400
csendes tag

Sziasztok.Kinéztem egy laptopot magamnak, és van rajta ujjlenyomat olvasó.Ezt ugye ki lehet kapcsolni?Nem szeretnék minden egyes indításnál sz@rakodni.

(#8528) ltz400


ltz400
csendes tag

Jah és még valami.Ha a billentyűzet nem magyar hanem cseh akkor át lehet valahogy matricázni?A csehen van í,á,é,ű.Ha átmatricázom attól még ugye nem ír olyan betűt.Valaki csinált már ilyet?Pls HELP

(#8529) KillHates válasza Toxy (#8514) üzenetére


KillHates
nagyúr

Lehet, hogy XP alá már nincsen. Emlékszem 98-hoz és Milleniumhoz volt. Hagyd a fenébe akkor...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8530) KillHates válasza FireShadow (#8517) üzenetére


KillHates
nagyúr

Fog oda kelleni egy FireWire HUB, az meg drága dolog!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8531) ABE válasza ltz400 (#8528) üzenetére


ABE
őstag

Ha ugyanaz a kiosztása, mint a magyar billentyűzetnek, akkor nyugodtan át lehet matricázni. Azt, hogy milyen karakterek jelennek meg a billentyűk a lenyomására, nyilván nem a gombok felirata, hanem a Windowsban szoftveresen beállított billentyűzettípus határozza meg. Az ujjlenyomatolvasó pedig csak akkor működik, ha a hozzávaló segédrogram is telepítve van, egyébként nyugiban van.

[ Szerkesztve ]

(#8532) KillHates válasza Barett 50cal (#8518) üzenetére


KillHates
nagyúr

Persze, de a drivereket is fel kell majd telepítened!
A OEM itt is érvényes, hiába van már meglévő oprendszer a gépeden.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8533) KillHates válasza hegege27 (#8519) üzenetére


KillHates
nagyúr

Csak a gyári jó bele... :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8534) KillHates válasza NoOne1976 (#8524) üzenetére


KillHates
nagyúr

A subnotik olyan 30W körül fogyasztanak (amikor töltenek és mennek is) az nagyobb gépek 65-75W-ot teljes terhelés mellett miközben töltenek is, és egy két hormonzavaros dög 100-120W körül kap be.
Az átlagos gépek olyan 40W körül fogyasztanak, ha már az akkujuk jól lakott. Ha bekapcsolod a speedstep-et és egyéb energiagazdálkodást is akkor ez 5-10W-al csökkenthető.
A dolog egyébként borzasztóan egyszerű; megnézed e gép töltőjét, hogy hány vattos és azt lehet mondani, hogy a töltés nélkül a gép ennek a 2/3-át fogyasztja.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8535) ltz400 válasza ABE (#8531) üzenetére


ltz400
csendes tag

Értem.Hol tudom a billentyűzettípust állítani?

(#8536) KillHates válasza ltz400 (#8527) üzenetére


KillHates
nagyúr

Persze! A szoftverét be lehet állítani, hogy ne kérje a taperálást. Viszont a Toshibákon és a HP-kon bosszantó, hogy ha véletlenül végigsimítasz rajta akkor beizgatja a szoftvert. Én elég igénytelen módon úgy oldottam meg, hogy egy vékony csík celluxxal leragasztottam a szenzor részét.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8537) ABE válasza ltz400 (#8535) üzenetére


ABE
őstag

Telepítésnél, vagy a Windows vezérlőpultban. De alapból magyar nyelvűt állít be a Windows (ha magyar a telepítőlemez).

KillHates

Én a szoftvert fel se raktam, csak a drivert. Így nyugodtan lehet simogatni az érzékelőt, nem csinál semmit. :)

[ Szerkesztve ]

(#8538) KillHates válasza ltz400 (#8535) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az vezérlőpulton:
-Területi és nyelvi beállítások
-Nyelvek fül
-Részletek gomb
-Beállítások ablak

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8539) xcbiker válasza ABE (#8537) üzenetére


xcbiker
addikt

Így van... szerintem is felesleges. Én sem használtam soha és szoftver nélkül nem is ugatott.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#8540) sirhunter


sirhunter
csendes tag

Sziasztok! olyan problémám lenne hogy a notebookomon Vista van fent, és amikor ráakarnék rakni egy Xp-t akkor azt irja hogy nem látja a merevlemezt :(( hogyan lehetne ezt problémát megoldani?

(#8541) ltz400


ltz400
csendes tag

Köszi srácok a segítséget.Én most csak 2 nyelvre tudom rakni a billentyűzet kiosztást.Angolra és magyarra.Nem lehet ilyeneket valahol letölteni?

(#8542) ltz400 válasza sirhunter (#8540) üzenetére


ltz400
csendes tag

Akkor elvileg nem támogatja a géped.Másnak is volt ilyen problámája.

(#8543) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

És egy Nvidia 8600M 256Mb vidikártyának,ami az XPSben van,anak a driverét hol lehet letölteni??
Mert az nvidia oldalán nincs csak 8700M.
Meg még1,hogy egy DELL XPS M1530nak milyen alaplapja van??

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#8544) ABE válasza sirhunter (#8540) üzenetére


ABE
őstag

A megoldás: az XP telepítőbe integrálni kell a SATA drivert. Többször lett már említve, és van külön topicja is, ahol le van írva a pontos procedúra. Kicsit nézelődj a fórumon, pár hozzászólással ezelőtt felmerült ugyanez a kérdés ebben a topicban. Megoldás

De tényleg illene kicsit visszaolvasni és keresni, mielőtt ezredikként felteszed ugyanazt a kérdést... :(((

[ Szerkesztve ]

(#8545) ABE válasza Barett 50cal (#8543) üzenetére


ABE
őstag

Például DELL honlap?

Az alaplapja meg ki tudja, hogy milyen (egyedi, az XPS-be való), jelentősége nincsen, csak a chipsetnek.

(#8546) KillHates válasza ABE (#8537) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem egyben volt a szoftver meg a driver.
Úgyhogy maradt a szigszalag! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8547) KillHates válasza Barett 50cal (#8543) üzenetére


KillHates
nagyúr

Compeq (sajnos :()

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8548) Barett 50cal válasza KillHates (#8547) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

Azt hogy érted hogy "sajnos"??ennyire szar lenne az XPS M1530??Vagy mi??

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#8549) KillHates válasza Barett 50cal (#8548) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem, sőt a beszállított alaplapok közül ezek a legjobbak, csak rettenetes a support-juk...

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8550) ltz400


ltz400
csendes tag

ÁÁÁÁÁ megvan:)Egy kicsit bamba voltam.Köszönöm a Helpet!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.