Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) Kbali válasza KillHates (#3968) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerinted nekem milyen van?

(#4002) OLE-3


OLE-3
tag

Hi all!

Van itt valaki aki javít laptopokat?
Van egy régi IBM noteszem és a zsanérok megadták magukat. Van hozzá alkatrészem, de nem tudom úgy beszerelni, hogy ne kezdjen el lötyögni 2-3 lecsukás után.
Ha esetleg járt már valaki így vagy meg tudná csinálni az szóljon legyen szíves :)
Köszönöm.

(#4003) blackmacs válasza K3NZO (#3998) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Hali!Látom még szenvedsz a vassal ;)

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#4004) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy simens amilo pa1538-as notim mekkora procit kezel max.?

Köszi!

(#4005) fwgoze válasza mc-4 (#4004) üzenetére


fwgoze
aktív tag

Valószínüleg több sikerrel jársz itt !

szerk.: Ez a FuSi Amilókkal foglalkozó topik...

[ Szerkesztve ]

(#4006) fwgoze válasza mc-4 (#4004) üzenetére


fwgoze
aktív tag

Amúgy...

AMD Turion™ 64 X2 Mobile Technology up to TL-60
(2.0GHz) and Mobile Sempron™ 3600+ (2.0GHz)

Bővebben itt!

(#4007) fwgoze válasza Kbali (#3999) üzenetére


fwgoze
aktív tag

Nem baj...azért köszönöm! :)

(#4008) K3NZO


K3NZO
senior tag

Na semmivel nem vagyok előrébb.

Vistában sem látszik a bluetoth. Valakinek valamilyen ötlet?
(Eszközkezelőben sem látszik, instalnál azt írja, hogy kapcsoljam be amit nem tudom megtenni mert ez softveresen lehet megtenni csak.)

"Per aspera ad astra"

(#4009) KillHates válasza --TIKI-- (#3996) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na közben megtaláltam: [link]
Üdv: KH

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4010) --TIKI-- válasza KillHates (#4009) üzenetére


--TIKI--
tag

köszönöm szépen!:)örök hálám

Üdv:Tiki

(#4011) KillHates válasza --TIKI-- (#4010) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szívesen. Privben azért voltam kicsit nyers mert, éppen szívtam a Vista-val. :((( (mondjuk ki nem szív vele? :D )

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4012) xcbiker válasza KillHates (#4011) üzenetére


xcbiker
addikt

:DDD :DDD

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#4013) KillHates válasza xcbiker (#4012) üzenetére


KillHates
nagyúr

Gyűjtögetem Neked a vinyókat!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4014) Chili7


Chili7
őstag

Hali!
Xp-vel használt notebookomnál ha hibernálásból bekapcsolom a gépet és ha nem nyúlok hozzá1-2 percig, akkor ki is kapcsol.Mi lehet a gond?
köszi

(#4015) KillHates válasza Chili7 (#4014) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ezzel én is szívtam.
Ha a gép kapcsolójával vagy fedél lecsukással hibernálod, és nem a windows-al akkor hibernálás utáni állapotot a gép folytatólagos üzemnek érzékeli a hibernálás elöttivel, ha nem nyomsz gombot, vagy mozdítod az egeret Windows alatt. És a windows energia gazdálkodása azt hiszi "ébredés" után, hogy már jó régen (az előző idle üzemelés idjét is hozzászámolja) megy és mivel be van állítva valami időlimit a hibernációra ezért szépen végre is hajtja. Remélem segít...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4016) Onton


Onton
csendes tag

Sziasztok!
Egyik ismerősöm most vett Acer notit amibe Samsung 154AT01-001 kijelzőt építettek. (ez egy közepes minőségű kijelző) és 2 probléma lenne vele:
1) bizonyos színnél vibrál...pl ennek az oldalnak a szürke háttérszíne vibrál
2) nagy fényhatásoknál is észrevehető vibrálás...pl ha valami játékban egy lámpa villog, akkor a kijelő egyes pontjain szemmel láthatóan vibrál a kép.

A kérdésem az lenne, hogy ez normális ehez a közepes minőségű kijelzőhöz képest, vagy pedig mondjam az ismerősömnek, hogy vigye vissza gariztatni ?

(#4017) Chili7 válasza KillHates (#4015) üzenetére


Chili7
őstag

És mi lehet a megoldás? Azon kívül ,hogy kiveszem az időlimitet?
thx

közben megnéztem, "sohára" van állítva!

[ Szerkesztve ]

(#4018) HXY


HXY
addikt

mi jobb a notinak?
ha 220-ról használom akkor az akksit vegyem ki?

(#4019) Chili7 válasza HXY (#4018) üzenetére


Chili7
őstag

felesleges.

(#4020) blackmacs válasza HXY (#4018) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Szerintem meg nem ártana kivenni és ha nem használod az aksit teljesen feltöltött állapotban tárold :K

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#4021) KillHates válasza Onton (#4016) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mérget vettem volna rá, hogy a Hardwired-ed linkeled be!
Sajna a noti TFT-k ilyenek. Nekem is vibrál, igaz gagyi Quanta kijelző van a Clevo-mban, a feleségem ASUS W1-ében meg LG-Philips (a legjobb) kijelző van. Az meg furcsán hullámzik ennél az oldalnál.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4022) blackmacs


blackmacs
aktív tag

Az én Aceremnek(AS5315) a kijelzője nem csinál ilyeneket :(

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#4023) KillHates válasza HXY (#4018) üzenetére


KillHates
nagyúr

Elméletileg, ha kiveszed kíméli az akkut. De az akku meg bizonyos esetekben puffer szerepét tölti be és jól jöhet ha a gépben van. Ami a lényeg; ha kiveszed vigyázz sem a laptopnál sem az akkunál ne érjen fémes tárgy az érintkezőkhöz. Nekem sikerült a Clevomat így tönkre tennem mikor hátrébb toltam az asztalomon és pont mögötte volt a fém golyóstollam. Azonnal lekapcsolt a gép, utána működött is, de az akkut már nem töltötte. Meg tudtam javítani, csak felesleges munkát csináltam magamnak.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4024) KillHates válasza blackmacs (#4022) üzenetére


KillHates
nagyúr

Annak nagyon jó kijelzője van! A sógorom felesége most vett egyet és teljesen le voltam döbbenve milyen jó gép!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4025) Onix985


Onix985
csendes tag

Kedves forumozok ha valaki tus kerem segitsen! Ha valamit tudtok errol a laptoprol kerlek irjatok FuSi Esprimo Mobile V5545 jot is rosszat is. Koszonom!

(#4026) RI/OS válasza Onton (#4016) üzenetére


RI/OS
őstag

a képfrissités miatt villog szvsz. Nekem is vibrál ezen az oldalon, szerintem felesleges vele foglalkozni, mert sehol máshol nem jött elő még nekem.

(#4027) RI/OS válasza lakisoft (#3991) üzenetére


RI/OS
őstag

Ez a 36bites memekezelés nem igazán müxik a gyakorlatban.Leginkább 2percenkénti kékhalál jellemzi :D

(#4028) blackmacs válasza KillHates (#4024) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Igen én is meglepődtem nem gondoltam hogy ilyen jó lesz nagyon bejön :C Nagyon élénk színei vannak és szép kontrasztos :K

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#4029) Chili7 válasza blackmacs (#4020) üzenetére


Chili7
őstag

Ha 220ról megy, akkor gyakorlatilag olyan mintha benne sem lenne az akku.

(#4030) fwgoze válasza Chili7 (#4029) üzenetére


fwgoze
aktív tag

Na most ez vagy nem igaz, vagy ezt tényleg mindenki máshogy tudja :DD
Ez már az "n+1"-edik vélemény amit hallok...és a többi "n" darab mint különbözött ettől...(legyen "n" mondjuk 10ezer és 1millió között :D )
Nincs valaki, aki egyszer leírná egyben, hogy hogyan is működnek az aksik...mit érdemes velük csinálni amikor elkezded haszálni (kalibrálás...sok lemerítés-feltöltés ciklus...stb.), és hogy hogyan marad a legjobb állapotban, mármint milyen használat mellett (akku benn, vagy akku kinn a adapterről megy...akkut milyen időközönként kell teljesen lemeríteni...stb.)???
És még kismillió kérdés vár tisztázásra...bennem legalábbis biztosan :D

Szóval...nincs vki, aki ezt le tudná írni normálisan egyben egyszer...és ezt utána lehetne linkelgetni minden ilyen irányú kérdésre válaszként?!?!?!

szerk.: Amúgy rájöttem, hogy az első mondatomnak nincs sok értelme...hiszen attól még, hogy teljesül a második feltétel ("mindenki máshogy tudja"), nem teszi igazzá az állítást...így a "vagy" kötőszó nem teljesen helytálló! :D

szerk2.: Ennyi hülyeséget már rég hordtam össze egy helyre...(így visszaolvasva)

szerk3.: peterkeT esetleg???(Csak úgy tűnik, hogy te kifejezetten értesz hozzá :F )

[ Szerkesztve ]

(#4031) utánvétel


utánvétel
aktív tag

Sziasztok.
Van valakinek tapasztalata Asus 965-ös chipsetes notikról?
Windows xp-t szeretnék tenni rá,de állítólag több dolog lehet nem fog működni rajta:
(webcam,turbó cache memory,stb..)Várnám a tapasztalatokat,véleményeket.

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#4032) Tippcsi10 válasza fwgoze (#4030) üzenetére


Tippcsi10
tag

[link]

kis segitség, csak hogy még jobban keveredjenek a dolgok....

(#4033) parandroid válasza Tippcsi10 (#4032) üzenetére


parandroid
nagyúr

Ez után a link után milyen okosságot lehetne még mondani? :)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4034) fwgoze válasza parandroid (#4033) üzenetére


fwgoze
aktív tag

:C
Akkor ez a belinkelt hsz. úgy korrekt ahogy van, ugye?! (Vagyis minden szó igaz benne...)

(#4035) OLE-3 válasza OLE-3 (#4002) üzenetére


OLE-3
tag

Valaki esetleg erre?

(#4036) parandroid válasza fwgoze (#4034) üzenetére


parandroid
nagyúr

Ki vagyok én, hogy ilyesmit állítsak? :DDD A szakmai hátterem és a felkészültségem a közelében sincs a hozzászólás írójáénak. A Li-Ion, Li-Polimer, és különösen a notebook akkukról általa írtakkal mindenesetre én hajalmos vagyok egyetérteni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4037) blackmacs válasza fwgoze (#4034) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Szerintem elég korrekt hsz volt :K

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#4038) pandemonius


pandemonius
csendes tag

üdv mindenkinek!
Lenne egy kérdésem egy Fujitsu Siemens Li 1818 laptoppal kapcsolatban: tudja-e valaki , Vistához hol van működő driver a WLAN egységhez, ami az Intel honlapján van nem megy, a FS honlapjáról dettó. Tehát olyan Driver érdekelne, ami valakinek tényleg bevált Vista alatt, vagy van e egyáltalán még valakinek ilyen problémája. Köszönöm

(#4039) Rick4 válasza pandemonius (#4038) üzenetére


Rick4
félisten

melyik drivert próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4040) K3NZO


K3NZO
senior tag

Valaki meg tudná mondani,hogy x2300 vga esetén hogyan lehet megadni , hogy emmora memóriát használjon? (ASUS F5V laptop).

"Per aspera ad astra"

(#4041) pandemonius válasza Rick4 (#4039) üzenetére


pandemonius
csendes tag

nekem a Li1818 nál kettő jelenik meg a Fujitsu honlapján:
Intel® PRO/Wireless LAN 3945ABG
WLAN miniCard D2301
Ezek közül az Intel-t próbáltam, gondolom ez a beépített wifi-é, a másikat is felraktam a biztonság kedvéért, de semmi eredmény. Elvileg tehát Intel-chip van rajta, de a driver ami feltelepül, hibásnak van jelölve és a wifi meg se moccan. Többféleképpen is felraktam, mert több típus drivere is a csomagban van, de egyik se működik.

(#4042) tigerscorpio válasza pandemonius (#4041) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Hy ...lécci segitsetek, ha tudtok, a Problémám...
Sziasztok, hoztak hozzám egy Toshiba Satelite Oro- Valami Régi Laptopot.
1. Probléma--Nemtudok belépni a Bioszába, mert lelett védve anno . éás állitolag elfelejtették.
2. Szétkaptam a Billenytyüzet alatt volt is kép Elem, egy nagyobb, és egy Kisebb. Gondoltam ezek a Cmos eleik, de nem, vagy nmetudom, mert kivettem, meg már orákra is, de semmi.
Ugyanugy emlékezika jelszora.
Aztán szétkaptam leguztam rola mindebKábel, Tápot, ami vol, de, se,hogy nemakarj elfelejteni a jelszot. Lécci Segitsetek. Köszi.

ja(2 elemet szedtem ki,)
Elemek

Kép-Elemhelye

[ Szerkesztve ]

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#4043) Stehe


Stehe
aktív tag

Hali!

Kinéztem magamnak 3 laptopot, amelyekben az alábbi VGA kártya egyike van:

-Intel x3100
-Ati x1100
-Ati x1270

Nem vagyok egy nagy játékos, viszont a COD2-vel szoktam játszani, multi módban. A www.notebookcheck.net szerint az Intel a legerősebb kártya e három közül, bár egy kicsit kételkedek... Köszi!

(#4044) KillHates válasza tigerscorpio (#4042) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ezt a gépet hardveresen kell kikódolni. A printer portjára kell rádugni egy szerkentyűt.
Ha beviszed a Technotrade-be ott 1 perc alatt ingyen megcsinálják. Ha elküldöd a gyári számát a gépnek utána tudok nézni, hogy nem lopott, nehogy kellemetlenség érjen.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4045) parandroid válasza KillHates (#4044) üzenetére


parandroid
nagyúr

Ez annak a problémának a tipikus esete, aminek a szakszerviz biztosan nem lesz hajlandó nekiállni a vásárlást igazoló valamilyen okirat (garanciapapír, számla) nélkül. Épp ez a lényege a BIOS jelszónak.

Lásd még:

"Jó napot, Mercedes szervíz? Van itten nekem ez a Mergám, de be van zárva, és nincs hozzá kulcsom. Kinyitnák? Nem, nincs róla papírom, hogy az enyém, úgy vettem egy csávótól itt, csak nem adott hozzá kulcsot."

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4046) tigerscorpio válasza KillHates (#4044) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Szia ez egy nagyon régi Gép 97 elötti.
Köszi a segitséget. az az igazság, hogy Veszprémi vagyok, és nmehiszem, hogy érdemes volna felutaznom vele a Föv-ba. Szoval azt mondod, hogy az elemek addig lehetnek kinn(képen mellékelve) amig , csak akarom. semmit sem segit?
A Gyári Számát hol találom?
thx, Laptopokban nmevagyok Oylan Jártas...
Azt tudom, hogy Satellite Pro 1350 Mb Winyoval,Supervisor jelszot sme találtam hozzá, meg van náhány lapfajta, amit, ha nyomsz a del bekapcs közben reseteli a Bios-t, na ez nem olyan.
Egyéb Más?
amugy miaz a akütyü amit rákell kötni?
Üdv, és köszi...

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#4047) tigerscorpio válasza parandroid (#4045) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Mondjuk szerintem az egész Ketyere nemér annyit, hogy felvigyem Szakszervizbe.
:( Most is itvannak a Bios elemei elöttem, vagy szerintem azé, de hát semmi, Reset Jumpert meg nemleltem...
Valmai más?

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#4048) parandroid válasza tigerscorpio (#4046) üzenetére


parandroid
nagyúr

Pff, gondolom valami cégtől leselejtezett cucc lesz, amit anno a cégnél lekódoltak. Mondjuk ezt azért talán kikódolják neked egy sörért, tekintve a jelenlegi reálértékét... :)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4049) tigerscorpio válasza parandroid (#4048) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Thx, amugy megnézte valaki, hogy milyen elemeket linkeltem be?
Barátnőm Barátnője előkotorta otthonrol, csak nememléxik a jelszora aszongya.
de szerintem amugy sem sokmindent lehetne kezdeni vele...
jaaj

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#4050) parandroid válasza tigerscorpio (#4049) üzenetére


parandroid
nagyúr

Melyik típus pontosan? 220CDS, vagy 440CDT?

460CDT-m volt egy darabig, ennek a sorozatnak a service manualját el tudom küldeni pdf-ben, ha gondolod, bár én nem lettem tőle ebben a témában okosabb.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.