Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) nemma


nemma
addikt

Sziasztok!
Beszereztem egy Dell Inspiron 1525-ös notit, de nem akarja rátenni az Xp-t, a hozzáadott driverek is csak Vistához vannak :U

Azt olvastam egy külföldi fórumon, hogy másnak is volt ilyen problémája és hogy ki kell lőni a BIOS-ban az ACHI-t, és akkor valószínűleg jó lesz. Na most ez fantasztikus, de mi az az ACHI és hol találom?? :F
Help, sürgős!
Köszi :R

(#8002) spyduck válasza nemma (#8001) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az első hsz-ben megtalálod a választ: [link]
Ha nem világos segítek.
De itt vagy fogalom zavarban vagy vagy rosszat olvastál. Ez az ACHI dolog ez a sata kikapcsolását jelenti, h tudj rá xp-t telepíteni, magyarul a biosban a sata mód kikapcsolása, de ez lehet, h csak bios frissítéssel érhető el.
Az Xp-s drivereknek semmi köze nincs hozzá ez csak arról szól, h magát az XP-t fel bírod-e rakni a gépre.
A driverek itt vannak: [link]

(#8003) Tim82 válasza qdak (#8000) üzenetére


Tim82
nagyúr

Rá tudsz dugni USB-set.

Másrészt érdemes volna megnézni a billentyűzetet, valószínűleg eltört az "Ó" alatt a rugó. Ha garanciális a noti, akkor szervízben pillanatok alatt meg tudják csinálni. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#8004) nemma válasza spyduck (#8002) üzenetére


nemma
addikt

Köszönöm szépen a segítségedet, átnézem a dolgokat, bár nem tudom, hogy a szellemi szintem elég-e a feladat teljesítéséhez... :U :)

(#8005) spyduck válasza nemma (#8004) üzenetére


spyduck
nagyúr

Direkt szájbarágósan írtam le, tuti sikerülni fog:)

(#8006) qdak válasza Tim82 (#8003) üzenetére


qdak
addikt

nem garis, s azt mondták neki h csak az egészet le7 sok 10000 ért :S :(
amugy 1 hp laptop, de ez igy jo akkor, max házilag megprobálunk v mit, köszi

ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#8007) 30z.Samu válasza spyduck (#7989) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az oké, hogy erősebb, csak nekem majd kéne venni hozzá egy USB-s TV tunert, mert most is a gépemen nézem a TV-t. :))

Sic Parvis Magna

(#8008) spyduck válasza 30z.Samu (#8007) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem olcsóbb venni egy színes tv-t 5000ft-ért?

(#8009) 30z.Samu válasza spyduck (#8008) üzenetére


30z.Samu
félisten

Olcsóbb lenne, csak nem sokára elkezdik sugározni a HD adásokat. :)

Sic Parvis Magna

(#8010) greatchaos


greatchaos
addikt

van egy acer travelmate 2410-s laptopom. abban egy celeron m 370 -s proci. megoldható a cseréje egy celeron m 530-ra?

az egyik soket p a másik soket 479

így józan ésszel nem néz ki kompatibilisnek, de azért megkérdezem

(#8011) BluEyes válasza greatchaos (#8010) üzenetére


BluEyes
őstag

Más a lábkiosztás. :(

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8012) greatchaos válasza BluEyes (#8011) üzenetére


greatchaos
addikt

akkor veszett fejsze nyele... - más téma, véletlen nem travianozol? /bátyám idegeire megy egy ilyen nevű reg ;] /

(#8013) BluEyes válasza greatchaos (#8012) üzenetére


BluEyes
őstag

Nem, én max. sörözgetek :D

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8014) nemma


nemma
addikt

Sziasztok,csak egy gyors kerdes! Hogyan tudom formazni az egesz vinyot? Szoval mindent le szeretnek rola gyalulni!
Koszi!

(#8015) BluEyes válasza nemma (#8014) üzenetére


BluEyes
őstag

Például:
Ha van xp telepítőd, akkor bebootolsz róla, a partícionáló résznél törölgesd ki az összes partíciót, azaz az egész legyen egy összefüggő, nem partícionált meghajtó. Oszt ennyi. Lépj ki, kapcsold ki.
Ha majd telepítesz, akkor úgyis csinálnod kell - ugyanitt, ugyanígy - partíciókat, azokat majd megformázod akkor.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8016) kmiki20


kmiki20
senior tag

Sziasztok,

Lenne egy olyan kérdésem, hogyan lehet a gyárilag feltelepített linuxot leszedni egy laptopról, hogy a helyébe xp-t lehessen tenni?

(#8017) BluEyes válasza kmiki20 (#8016) üzenetére


BluEyes
őstag

#8015 pont jó neked is :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8018) DjCosmiC


DjCosmiC
csendes tag

Egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy Compaq nx9000-es régiségem. A hibajelenség a következő: Bekapcsolás után az amúgy fekete hátterű XP induló kép zöldesen havaz, és két függőleges csík van az LCD-n, aztán miután feláll a rendszer, bizonyos szinek foltosan teljesen elütő más szinekben ponpáznak. Ezt úgy értem, mintha egy bizonyos kódú szín helyébe teljesen más színt keverne. A zöldmezős háttérkép foltosan neonzöld, míg az ég kékje helyenként liláskékes.
Tudtok valamilyen segítséget/tanácsot adni, hogy mi lehet a kicsike baja? Hardveres, vagy szoftveres?
Előre is köszi!

(#8019) KillHates válasza DjCosmiC (#8018) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Hardveres baja van; az LVDS áramkör elveszti a szinkront.
Ha szét tudod szedni a gépet, akkor leírom mit kell megnézned és csinálnod!
Ha nem akkor meg lehet csinálni pár ezresből!
Viszonylag gyakor hiba az nx9000-nél.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8020) MaxMax


MaxMax
csendes tag

Sziasztok!
PLS HELP!

Van egy HP dv 6000 pavilon notim (6057 EA pontosan). A teganpi nap mintha eltűnt volna a gépből a beépített wifi. Feltettem újra egy winfost de nemtörtént semmi. Drivereket és futtattam de nem történik semmi: feltelteülnek és semmi. MI lehet a baj? Az a gomb ami eddig a wifit és a bluetoothot működtette csak az utóbbit kapcsolja!

Nem akarom feltétlen szervízbe vinni és súlyos 10ezreket fizetni, úgyhogy a megfejtőnek egy tábla csokit küldenék :R

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Maximum pááúúváááá :)

(#8021) Kbali válasza 30z.Samu (#8009) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akkor viszont HD antennára van szükséged. Földi digitális adást próbaüzemben az Antenna Hungária ad, de szerintem ahhoz kell dekóder is.
HD-ben a magyar 1-en az olimpia fog jönni.

(#8022) BluEyes válasza MaxMax (#8020) üzenetére


BluEyes
őstag

Eszközkezelőben mi újság? Van sárga kérdőjeled?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8023) fiqsz válasza KillHates (#8019) üzenetére


fiqsz
csendes tag

Szia! DjCosmiC barátom nevében irok, mert nem ér rá, de szét tudjuk szedni, az nem gond. Max összerakjuk ha nem tudjuk megcsinálni. Előre is thx a választ

pa' pa' fiqszvoltam

(#8024) MaxMax válasza BluEyes (#8022) üzenetére


MaxMax
csendes tag

Akad: [link]

Az előbb egy 10 percre működött a wifi de újra indítottam és ismét semmi...

JA az a belkines wifi az más azt most dugtam a gépre hogy tudjak netezni, ez broadcom lenne...

[ Szerkesztve ]

Maximum pááúúváááá :)

(#8025) BluEyes válasza MaxMax (#8024) üzenetére


BluEyes
őstag

Jó drivert tettél fel? [link] Ezek a tieid, ha minden cucc gyári a gépben.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8026) MaxMax válasza BluEyes (#8025) üzenetére


MaxMax
csendes tag

Driver - Network

» Broadcom Wireless LAN Driver
08-2007 6.20
» Version:
6.29M

Ezt tettem fel, de seemit nem csinál. De mondom néha m1 néha nem.

Maximum pááúúváááá :)

(#8027) BluEyes válasza MaxMax (#8026) üzenetére


BluEyes
őstag

Garancia van még?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8028) MaxMax válasza BluEyes (#8027) üzenetére


MaxMax
csendes tag

Nincs :(

Maximum pááúúváááá :)

(#8029) BluEyes válasza MaxMax (#8028) üzenetére


BluEyes
őstag

csippszet driverét is felraktad?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8030) MaxMax válasza BluEyes (#8029) üzenetére


MaxMax
csendes tag

:K

Maximum pááúúváááá :)

(#8031) BluEyes válasza MaxMax (#8030) üzenetére


BluEyes
őstag

Akkor nincs mit veszíteni. Csavarhúzóra fel! :)
Nézz be a memóriákhoz, általában ott van a wifi kártya. [link] Itt a Service Guide-t töltsd le, benne van, hogy miként férsz hozzá a kártyához. Legtöbbször elég, ha néhányszor kiveszed-visszatolod a helyére, ha kontakt baja van, akkor ettől elmúlik. Aztán szereld össze, és próba.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8032) MaxMax válasza BluEyes (#8031) üzenetére


MaxMax
csendes tag

Köszi akkor délután neki is kezdek és majd mondom mi sikerült!

Maximum pááúúváááá :)

(#8033) BluEyes válasza MaxMax (#8032) üzenetére


BluEyes
őstag

Ok, de el ne izéjjed :D
Közben gondolkodjunk el azon is, hogy a modem meg a firewire miért is felkiáltójeles a képen? Modem drivere fenn van? Ha ezek is a wifivel együtt döglöttek be, akkor lehet ám hogy nem kontaktos a cucc, hanem a tápellátó részlegben halt meg valami. Akkor viszont szervíz, illetve ilyen usb bigyula, ha együtt tudsz élni vele.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8034) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Fontos kérdésem lenne!!

Kaptam egy processzort, aminek elsőre nincs lába. :Y Csak a lábaknál kb. 1mm-es csonkok vannak.

Kérdés:

1. na ezt hogyan teszem bele a foglalatba.
2. ha leszedem a foglalat felső részét, akkor oda tudom tenn a procit úgy, hogy a hűtő tartsa?
3. lehet valahogy lábakat csinálni neki?
4. Valaki egyátalán látott már ilyen procit?

(#8035) Proci85


Proci85
senior tag

Ezek az újabb Celeron M540, M550, (M560)-as procik mennyire jók? Mik a tapasztalatok velük?
Gondolkozok majd augusztusban egy noti vásárláson és lehet hogy elég lenne az is. (Nem játszok)

(#8036) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Hello

Ati Mobil Radeon HD2600 hoz drivert csak a laptop gyártójának oldaláról lehet letölteni? Csak mert nézem az Ati honlapján és ott nem találok hozzá drivert!!
Tipp? Esetleg ez is jó hozzá? ATI Catalyst™ 8.7 Display Driver for Windows Vista (32 bit) - Motherboard/IGP Drivers

[ Szerkesztve ]

(#8037) martin555


martin555
aktív tag

sziasztok!
fujitsu siemens amilo M 7400 témája.
nem mai a notebook, 4-5 éves, több? nem is tom. 2 éve vettem.
nem nagyon jött ki eddig gondja, de most s következő van:
cpu melegedéskor, amikor szépen automatikusan a FAN ventillátor elindul, akkor (eddig) semmi "beteg" hangja nem volt a ventillátornak, induláskor, most : beteg, "fáradt" "röccenéssel" indul el a venti. no nem "extrém" hallható, csak a figyelő fül hallja meg. először majnem ideget keptam: a vinyó. de NEM! pl ha valamitől felugrik a cpu 100% -ra, és bekapcsol a venti, akkor csinálja.
vélemények ötletek érdekelnek, régebben szorgosan pucoltam, porszívóztam is néha néha a billentyű közt és a kifuvó nyílásokon is... most is kapjon egy puculást és kész? vagy be fog hányni a venti , mint az asztali PC -knél az öreg tápventik, cpu ventik?
minden jótanácsot köszönök.

ja!! fontos !! fan LEÁLLÁSKOR is röcög ! :(((

[ Szerkesztve ]

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#8038) spyduck válasza martin555 (#8037) üzenetére


spyduck
nagyúr

Pont ilyen gépe van az ismerősömnek, neki is ezt csinálta és kb 2 hónapja teljesen leállt a venti.

(#8039) MaxMax válasza BluEyes (#8033) üzenetére


MaxMax
csendes tag

NA megtörtént. Kiszedtem visszaraktam semmi. Azóta 1szer megint működött vagy 2-3 órán keresztül, aztán újra indítottam és megint semmi. Új windows és formázott vinyón....

mi lehet még?

Maximum pááúúváááá :)

(#8040) grex4 válasza BluEyes (#7976) üzenetére


grex4
aktív tag

hello, működik. regeditbeni okoskodással jött rendbe. köcce ujra bb

üdv

(#8041) #27070592


#27070592
törölt tag

Hello. Egy kérdésem lenne témában járatos userekhez: az nVidia Quadro szériás grafikus kártyái milyen felhasználásra készülnek?

(#8042) spyduck válasza #27070592 (#8041) üzenetére


spyduck
nagyúr

Grafikai tervezés de játékra is tökéletes.

(#8043) zsoca929


zsoca929
aktív tag

Hali!
Két kérdésem van...
Az első:
Acer 4102WLMI notira az van írva,h X700mobility PCI EXPRESS ...
Ez azt jelenti,h ebben lehet cserélni a vga-t???Ebben is MXM van????

A másik:
MSI M677-ben tudom,h lehet cserélni,de azt nem ,hogy milyen megy bele,,,MXM-ből melyik tipus,és mekkora az a vga amit bele lehet tenni....????

REmélem tudtok segiteni...

(#8044) tuskooo válasza zsoca929 (#8043) üzenetére


tuskooo
addikt

Sztem egyáltalán nem jelenti azt. De nézd meg az MXM kompatibilitási oldalán.

(#8045) spyduck válasza zsoca929 (#8043) üzenetére


spyduck
nagyúr

Igen, az ACER-ben cserélheted, ugyan olyanra:)
Ez minden kérdésedre választ ad: [link]

(#8046) ABE válasza martin555 (#8037) üzenetére


ABE
őstag

Szét kell szedni a gépet, és olajat kell csöpögtetni a ventibe (hátán egy kis matricát kell felhajtani általában). De a legjobb, ha ki tudod cserélni, mert 4-5 év alatt simán megadja magát egy hűtő, és az olajozás lehet, hogy csak átmeneti megoldás. Egyébként érdemes egy kicsit "sűrűbb" olajat használni, ha már kopott a ventilátor csapágyazása.

[ Szerkesztve ]

(#8047) passatgt


passatgt
aktív tag

Üdv!

Tudja valaki ezmiez? :)

(#8048) VectorworksH


VectorworksH
tag

Haloho!

Van egy HP 6715s notim, amivel a kovetkezo dolgokat eszleltem> ha a taprol megy a gep akkor a kijelzoje sokkal elesebb es vilagosabb, ha viszont az aksijarol akkor sotetebb. Ez mitol lehet?

Grafikai tervezest vallalok! Kivitelezes is megoldhato! behance.net/vectorworkshun

(#8049) ABE válasza VectorworksH (#8048) üzenetére


ABE
őstag

Energiatakarékosság miatt leveszi automatikusan a képernyő fényerejét az oprendszer. Billentyűkombinációval vissza lehet állítani (Fn+F10 talán).

[ Szerkesztve ]

(#8050) VectorworksH válasza ABE (#8049) üzenetére


VectorworksH
tag

Vazze ez eszembe se jutott :))))))

THX!

Grafikai tervezest vallalok! Kivitelezes is megoldhato! behance.net/vectorworkshun

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.