Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39001) rootkiller válasza karakpecze21 (#39000) üzenetére


rootkiller
őstag

Semmit nem ír ki. Kinn van az ASUS meg az Intel logo, ha meg be akarok a BIOSba lépni akkor áll meg az usb vezérlők inicializálásánál.

F3Sc-AP325 - C2D T7500/2GB/160GB/GF8400, 4.gen Centrinos.

Artengo TR 990 Pro

(#39002) csusza` válasza rootkiller (#39001) üzenetére


csusza`
senior tag

A noti alját nézd meg, ott van a matricán milyen típus... Egyébként van egy olyan érzésem, hogy valamelyik USB-s eszközöd ment tönkre. Nem, nem USB aljzat, hanem mondjuk kamera vagy bluetooth (ha van)...

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#39003) rootkiller


rootkiller
őstag

Felhívtam az asust! Aszondja a csávó, hogy csak a szervízben tudnak bios-t resetelni. Majdnem elküldtem a.....igen oda!

Artengo TR 990 Pro

(#39004) csusza` válasza rootkiller (#39003) üzenetére


csusza`
senior tag

Ezen nem kell kiakadni. A szervíznek ez a dolga, ezt kell mondaniuk. Nem mondhatja, hogy vedd le a felső panelt, utána a billentyűzetet, köst ki a BIOS elemet, hagyd úgy 10 percig...

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#39005) karakpecze21 válasza rootkiller (#39003) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Na persze, jó pénzért resetelnek egyet. :D

(#39006) karakpecze21 válasza rootkiller (#39003) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Ha a gép alján ott van az a tollhegynyi kis lyuk és azt bekapcsolt állapotban 2-3mp-ig nyomva tartod, akkor ki kell resetelje a Bios-t.
Persze lehet akkor ezek szerint a gépeden ez sem segített.

Akkor annyi megoldás van, hogy visszabontod a gépet az alapokig.(hdd,odd,wifi,kamera minden leköt) és kipróbálod úgy is.Ha akkor sem megy akkor sajnos alaplaphiba lesz.

(#39007) rootkiller


rootkiller
őstag

Na elvittem szervizbe, ez már meghaladja az én hatáskörömet.

Sajnos ha nem valami USB-s belső cucc lesz, akkor nagyon alaplapgyanus. Viszont ez esetben legjobb megoldás elbontani a gépet!

Artengo TR 990 Pro

(#39008) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem hogy :
Noti Vga-ról van szó! Nvidia 8600M Gt-nek melyek azok a hőfokok amik még normálisak? Itt a 2D és 3D használatra gondolok. Mennyi lehet a max ami még nem károsítja?
Kérdeztem " Azonnali VGA-s kérdések órája" de nem jött válasz.

Köszönöm a segítséget!

Üdv Laci

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#39009) kiralytom


kiralytom
aktív tag

Sziasztok

ZTE Blade-re, szeretnék valami rádió kiegészítőt, mert a mostani kezelő csak 2-esével léptet csak a sávon és így nem lehetséges sok állomás (köztük a szegedi vagy pl. a petőfi) befogás. Kerestem az áruházban de a radio kulcsszóra csak külföldi és magyar, speciiális állomások befogására enged letölteni alkalmazást. Valami tipp?

[ Szerkesztve ]

(#39010) versus21


versus21
csendes tag

Hy!Itt a 2. kérdés,remélem van rá megoldás.Aopen 1556 tipusu netbokom van,amyjábol.in rossz volt a billentyü,és kicseréltem egy fujitsujéra állitolag kompatibilis.Ránézésre is meg gombok szerint is stimmel.A gyárilag az FN gomb benyomásával hozható elő a betük alatti számgombok,de ezzel mindig számot ír,és csak akkor betűt ha nyomom az FN-t.Mit tudok ezzel kezdeni?Elöre is köszi.

(#39011) kiralytom válasza kiralytom (#39009) üzenetére


kiralytom
aktív tag

elnézést , mindkét topic le van mentve és egymás alatt van. rossz helyre postoltam. kérhető a hsz törlése?

(#39012) szpal17 válasza versus21 (#39010) üzenetére


szpal17
őstag

A jobb felső részén a billentyűzetnek általában van egy numlock bekapcsoló...(keretezett kék jelzés a fujitsunál általában). FN+Numlock gomb és akkor ki kellene vennie ezt...

(#39013) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, van egy jo regi msi gx600as notim.
Ma veletlenul leejtettem ugy, hogy ra volt csatlakoztatva a tolto, ami el is ferdult.
Most szedem eppen szet, de valoszinuleg levalt a tolto az alaplaprol, mert a gep bekapcsol, de nem vesz fel toltest.

Tudnatok ajanlani nekem maganszemelyt vagy ceget aki a csatlakozot vissza tudna nekem forrasztani hetfon Budapesten (vagy Velence-Gardony-Agars-Fehervar kornyeken) gyorsan es olcson? :R

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#39014) csusza` válasza dewil666 (#39008) üzenetére


csusza`
senior tag

Ez erősen a noti típusától is függhet...
Egy FuSi-ban szerintem előbb megdöglik egy ilyen kártya magas hőmérsékleten, mint mondjuk egy Vaio-ban vagy DELL-ben.

Normális hőfok? Ez nehéz kérdés, nehéz megállapítani. Én azt mondom személy szerint, hogy 2D-ben 40-50 °C környéke, 3D-ben simán felkúszhat ez 80-ig. A noti hűtésének kiépítésétől függ az, hogy mennyire érzed ezt.

Ne felejtsd el, hogy ha mondjuk Win7-ed van Aeroval, az nem 2D... Illetve nem teljesen.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#39015) csusza` válasza kiralytom (#39009) üzenetére


csusza`
senior tag

Ez szerintem rossz topic... :)

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#39016) csusza` válasza versus21 (#39010) üzenetére


csusza`
senior tag

Vagy nem teljesen kompatibilis ez a billentyűzet, vagy kapcsold ki a numlock-ot. De halál komolyan.
A FuSi notik BIOS-ában van egy olyan beállítási lehetőség, ami AUTOMATIKUSAN bekapcsolja a NumLock-ot, és így nekem is össze-vissza írt mindent, csak azt nem, amit akartam.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#39017) csusza` válasza Zirowe (#39013) üzenetére


csusza`
senior tag

Szia!

Mi foglalkozunk ilyesmivel.
Van is MSI bontott notink, csak kérdés, hogy van-e ugyanolyan tápcsatlakozó. Ma vagy holnap meg tudom neked nézni, ha kellene.

Viszont Siófokon vagyunk... Elfelejtettem előbb írni.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#39018) kisharo


kisharo
csendes tag

Sziasztok!
A kérdésem a következő: Van egy Lenovo G560 notbookom, frissítettem a biosát ez tökéletesen sikerült viszont, amikor a frissítés végére ért az írta ki, hogy az ec-t (embedded controller) nem sikerült frissíteni (az maradt a régi). Azt kérdezném, hogy ez most baj-e?

(#39019) csusza` válasza kisharo (#39018) üzenetére


csusza`
senior tag

Windows alatt frissítetted, vagy Bootdisc-el?

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#39020) Zirowe válasza csusza` (#39017) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Kosz, sajnos az mar tul messze van nekem.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#39021) kisharo válasza csusza` (#39019) üzenetére


kisharo
csendes tag

Windows alatt.

(#39022) csusza` válasza kisharo (#39021) üzenetére


csusza`
senior tag

Sima G560 vagy G560e? Illetve látom, hogy van egy olyan verzió is, ami G560(0679).
Nem mindegy, hogy melyik BIOS-t rakod fel.

Én egyébként jobban ajánlom azt, hogy Bootdisc-es, DOS alapú CD-re írd ki....
Látom, hogy csak Windows-os frissítő van... Akkor viszont vírusírtó, tűzfal, minden ilyesmit lőjj ki, még a netet is húzd le, és próbáld úgy...

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#39023) kisharo válasza csusza` (#39022) üzenetére


kisharo
csendes tag

Sima g560, ha még egyszer elindítom akkor nem lehet baja a biosnak?

(#39024) csusza` válasza kisharo (#39023) üzenetére


csusza`
senior tag

Nem, dehogy. Ha egyszer megcsinálta, megcsinálja mégegyszer, nem lesz baj. Csak ne kapcsold ki közben :)

Meg zárj be minden más progit. Az sem előnyös ha vírusos a gép. :)

Ha letöltöd a BIOS-t az is fontos, hogy 32 vagy 64 bites-e a progi, ami csinálja a BIOS írást. Figyelj erre is.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#39025) tresh válasza kisharo (#39021) üzenetére


tresh
addikt

windows alól Bios-t frissíteni hát bátor vagy :U

(#39026) kisharo


kisharo
csendes tag

Köszi szépen. Sikerült úgy ahogy írtad.
Egyébként a lenovo is azt írta ha nem sikerül elsőre mindkettőt frissíteni akkor próbáljuk újra.

[ Szerkesztve ]

(#39027) csusza` válasza kisharo (#39026) üzenetére


csusza`
senior tag

:C :R

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#39028) localhost válasza tresh (#39025) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nagyon régóta így megy ez már :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#39029) tresh válasza localhost (#39028) üzenetére


tresh
addikt

Nem tudom, lehet maradi vagyok én bios-t cd-ről vagy usb-ről a biosban frissítek :B

[ Szerkesztve ]

(#39030) csusza` válasza tresh (#39029) üzenetére


csusza`
senior tag

Én is azt ajánlom inkább, de jelen esetben tényleg csak Windows-os frissítés volt elérhető.

Ki lehetett volna szedni belőle a bios fájlt meg letöltögetni innen onnan a DOS-t meg a frissítőt, de azt inkább nem kezdtem el magyarázni... :)

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#39031) tresh válasza csusza` (#39030) üzenetére


tresh
addikt

ok, csak furcsa volt nekem, mert ha lehet én az utóbbi verziót használom már csak a biztonság kedvéért is:)

(#39032) csinturi


csinturi
tag

Ezt a procit szeretném lecserélni, kétmagosra egy notiba. Lehetséges?

(#39033) tresh válasza csinturi (#39032) üzenetére


tresh
addikt

Tudni kéne milyen noti... mellesleg a gyártó honlapján ott vannak az infók hogy mikkel szerelték és rögtön kiderül mit lehet kezdeni az üggyel ;)

(#39034) Duree válasza rootkiller (#39003) üzenetére


Duree
veterán

Én habozás nélkül visszaküldtelek volna.

duree54

(#39035) Kbali válasza tresh (#39025) üzenetére


Kbali
nagyúr

Miértis? Jópárszor csináltam, soha semmi gondom nem volt vele... Ez is már lassan a legendák közé tartozik.

(#39036) IkszIpszilon


IkszIpszilon
aktív tag

Üdv!
Nem tudom jó topikban járok-e.Ha nem akkor bocs és szívesen veszek egy átirányítást.
Azzal fordulnék hozzátok,hogy szeretnék egy 2TBos Western Digital USBs vinyót és szeretnék kérni ajánlatokat.
Köszi

X.Y.

(#39037) Arkennys válasza csusza` (#38990) üzenetére


Arkennys
addikt

Már átszámoltam, írtam is az illetékesnek :)

Remélhetőleg jön majd egy m770 es vagy m780 as példány, attól függ, lekésem e az árverést, de ha igen, azért csak akad majd nem agyonárazott példány. Remélem ideér, és működni is hajlandó lesz. :)

Ha nem, max eladom, olyasmi áron biztos elmegy, amennyiért beszerzem.

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#39038) versus21


versus21
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#39039) versus21 válasza csusza` (#39016) üzenetére


versus21
csendes tag

Van ott olyan gomb hogy Num /SCR gomb,de semmit nem változik.Akkor igymarad.Köszi a segítséget.

(#39040) versus21 válasza szpal17 (#39012) üzenetére


versus21
csendes tag

Sikerült,az FN+NUMLOK jo ötlet volt,csak nem az a gomb a numlok,mint amire az írva van.Nagyon köszíííí mindenkinek!!!

(#39041) kiralytom válasza csusza` (#39015) üzenetére


kiralytom
aktív tag

#39011

[ Szerkesztve ]

(#39042) csusza` válasza kiralytom (#39041) üzenetére


csusza`
senior tag

Tudom, láttam, bocsi. :)

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#39043) kissdanca


kissdanca
tag

Üdv! Egy érdekes kérdésem lenne. Lenovo G575 laptopommal szeretnék lépést tartani a technikával, a gond az hogy USB3.0 nem található a gépen. Esetleg valami bővítés lehetséges vagy felejtős a dolog, :F

(#39044) urdug válasza kissdanca (#39043) üzenetére


urdug
aktív tag

Az utóbbi!

Bármit teszel azzal nem ugrasz nagyot.

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#39045) kissdanca válasza urdug (#39044) üzenetére


kissdanca
tag

Köszönöm a választ :) Bár elég lelombozó :(

(#39046) lpfan


lpfan
csendes tag

Sziasztok
A napokban win7et raktam a probookomra, minden drivert rátettem, minden megy is rajta egy valamit kivéve: a webcamot. hiába telepítem az illesztő programját egyszerűen nem érézékeli a gép, nem jövök rá, h kéne használni. Igazából nem létszükséglet, de úgy vagyok vele, hogyha már van akkor használnám. Lehet h rossz drivert töltök le v mi lehet a baj. Probook 4535sem van win 7 home premium 64 bites oprendszerrel. Remélem tudtok segíteni.

(#39047) csusza` válasza lpfan (#39046) üzenetére


csusza`
senior tag

Nem lehet, hogy az FN+valamelyik gombbal tudod bekapcsolni a kamerát hardveresen?

Mert látok egy ilyen progit a driverek közt a HP honlapján, hogy HP Hotkey support.

[ Szerkesztve ]

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#39048) lpfan válasza csusza` (#39047) üzenetére


lpfan
csendes tag

Na azt nem raktam még fel. De akkor leszedem és utána megnézem az eredményt.

(#39049) Firstline14


Firstline14
csendes tag

Sziasztok! vettem egy laptopot(hp pavilion dv6000), elég régi, de a hardvere egész jó, igazából a wow miatt vettem, és jól is fut rajta...)raiden 45-50 fps gameboosterrel) és olyan gondom lenne, hogy ha a wow fut, akkor ts, meg minden hangot használó cucc)youtube, winamp-on is akad a hang. teljesen ki van kapcsolva ahang, sound in background bekapcsolva, sound adapter system defaulton...mit tudnék kezdeni ezzel, hogy tudjam használni a tst? egyébként minden más játék alatt jól fut...előre is köszi a választ: Balázs

(#39050) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Akad itt valaki hozzáértő, aki fejből vágja mely laptopokba szerelt mobil VGA-k (akár alaplapra, akár CPU-ba integrált Intel, AMD, akár bővítőkártyás nVidia vagy AMD) azok, amik ki tudnak küldeni (fake)YCC jelformátumot HDMI-n vagy legalább DisplayPort-on (HDMI átalakítóval)?

Munkaeszköznek keresek egy ilyen laptopot és gyakorlatilag kritérium lenne, hogy a videókártya drivere át tudja konvertálni az RGB framebuffer adatokat YCC formátumba, mielőtt kiküldi őket a csatlakozón. (Asztali VGA-król elég jól képben vagyok én is, hogy melyik generáció mely kártyáitól felfelé van ilyen, de Mobil fronton nagyon szűkösek az ismereteim.)

Azon túl viszont minél egyszerűbb és olcsóbb, leginkább használt ~15"-os, szimpla műanyagvázas gépet keresek, semmi extra. Ezt csak TV és projektor kalibráláskor használnám, nem asztali gép kiváltására. Mert most is van egy magnéziumvázas 17"-os FullHD kijelzős gépem, csak ezt kényelmetlen és felesleges naphosszat cibálni olyan célból, amire kisebb és egyszerűbb gép is elég lenne. Ellenben ebből csak RGB-t tudok kiküldeni és kéne az YCC (egyes esetekben könnyítené és gyorsítaná a munkát).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.