Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18001) N@Body válasza poross (#17997) üzenetére


N@Body
csendes tag

Üdv!
Igen, mikor rákerestem nekem is kijött a VERBATIM külső HDD-je. A termék leírása kicsit félrevezető, mert mikor a részletes lírását néztem, ez egy külső táppal ellátott normál eSATA és USB csatlakozóval ellátott egység. A keresett "POWER eSATA" csatlakozást ill. összekötő spageszt azonban ezen sem találtam... :(

(#18002) N@Body válasza Pulsar (#17996) üzenetére


N@Body
csendes tag

Szia!

Kíváncsi vagyok, hogy az általad említett új HP gépekhez adnak-e kábelt és arra is, hogy milyet! Azért firtatom kicsit ezt a kérdést, mert az általam másfél éve vásárolt ACER 6935 G laptopon már van ilyen csatlakozó és használni is szeretném, de kábel sehol. Sőt, a mellékelt doksikban sem volt semmi utalás, még az sem, hogy van rajta ilyen! Lehet ez is megelőzte kicsit a korát...

(#18003) buherka


buherka
addikt

Szasztok...
Nagy kérdés:

Adott egy FuSi Amilo L7300-as noti. A veni totál csapágyas benne, mint egy mákdaráló kb olyan a hangja.

Tehát venti csere kell...
Néztem ebay-en ezt a jóságot: [link]. 4K körül lenne, cakk-pakk.
Most a kínai azt írja, hogy Fujitsu L7300-as gépbe jó....remélem egy és ugyanaz, mint az Amilo L7300-as. :U

Itthon csak 12K-t mondanak a ventire + munkadíj...betegek ezek. :o

Mint gondoltok vegyem, ne vegyem.? :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#18004) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Üdv!
Nem rég irtam egy érdekes hibajelenségről:
(A gép egy FSC Pa 3553) változó időközönként a billentyűzet java része és a touchpad egyszerűen kikapcsol, tehát hiába nyomkodom semmi....nem mozog a kurzor meg nem ir a bill....néhány bill működik csupán (fn+f6 meg még egy két f-es bill fenn)....ha dugtam hozzá régcsálót az működött....ha letettem készenlétibe meg felébresztettem, akkor megjavult...
no comment mondom.
De! Rájöttem mi okozhatta a bajt. Mégpedig a coolpad! Nincs hozzá dugva és semmi baja....
Eddigi pár hónap alatt nem volt pedig baja. És nem egy gagyi darab (Cooler Master-Notepal).
Érti ezt valaki?

(#18005) Balli


Balli
őstag

A kovetkezo Sony VAIO gepem van: [link] 802.11a/b/g wireless-re kepes, ezt valahogy fel lehetne javitani 802.11.n-re vagy ilyenkor az alaplap vagy barmi mas szűk keresztmetszet lehet?

Athens 2004

(#18006) plaszy válasza buherka (#18003) üzenetére


plaszy
őstag

Üdv.!

Hát nem tudom. De, ha a 4k-hoz viszonyítunk, akkor ez helyben van és tuti jó a gépedhez: [link] vagy [link]

Sőt: [link] vagy [link]

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#18007) buherka válasza Balli (#18005) üzenetére


buherka
addikt

Ha minden igaz miniPCI csatis wifi van a gépedben, ami cserélhető.
Gondolom gari már nem igazán van rá, tehát otthon is meg tudod oldani a kérdést.
Nem nagy művelet.
Pl.: egy ilyen N-es wifi-re ha kicseréled, akkor a kívánságod teljesül.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#18008) buherka válasza plaszy (#18006) üzenetére


buherka
addikt

Használtak... :U
Ami meg újnak van feltüntetve az 2X annyi, mint az ebay-en.

Csak az a furi, hogy az ebay-en nem ilyen venti van...érdekes. :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#18009) kali válasza Balli (#18005) üzenetére


kali
legenda

a/b/g szabványos wifi modul előkészítés esetén 2 antenna van kiépítve a notiban, az n szabványosnál pedig három! ha nincs n szabványos wifi modul részére előkészítés, akkor csak két antennát tudsz rácsatlakoztatni az n szabványos wifi modulra, ami nem az igazi - nem sok értelme lesz a cserének, sőt...
egyszerűbb - és olcsóbb - például egy usb csatolású n szabványos stick beszerzése!

[ Szerkesztve ]

(#18010) plaszy válasza buherka (#18008) üzenetére


plaszy
őstag

Jah, azt nem tudtam, hogy új érdekel.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#18011) buherka válasza plaszy (#18010) üzenetére


buherka
addikt

Ha most veszek egy másik csapágyas kakát...azzal ott vagyok, hogy sehol :D

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#18012) kali válasza Balli (#18005) üzenetére


kali
legenda

létezik ugyan néhány gyártónál két antennás n szabványos - illetve némelyik csak lite - wifi modul, de nem nagyon találok elérhető kínálatban...

[ Szerkesztve ]

(#18013) richpublic


richpublic
tag

üdv! az lenne a kérdésem hogy hogyan tudom rákötni a tv-re a notim? van a gépen HDMI és VGA kivezetés! de a tv-n csak RGB csatlakozó van! (remélem ez az :C piros,sárga,és fehér csatoló)

*Xbox kontrollert vennék!*

(#18015) Balli válasza kali (#18012) üzenetére


Balli
őstag

Koszi szepen a segítsegedet! Ha meglehet oldani akkor mindenkeppen egy PCI-os adaptert szeretnek ami bevan epítve a gepbe, egy olyasmit amilyet lent a kollega mar linkelt: [link]
Hogyan tudom azt megnezni hogy harom/vagy ket antennas az alaplapom, azaz hogy kepes wifi n-es PCI csatlakozasara??
A ket antennas n-es PCI-nak mi biztos jo lenne a gepbe, vannak sebessegbeli hatranya a 3 antennashoz?
(Ezt az antennat nem is ertem teljesen, hisz nincs a belso PCI kartyan ilyen, csak ami oldalt kilóg viszont nem olyat szeretnék)

Athens 2004

(#18016) Kbali válasza richpublic (#18014) üzenetére


Kbali
nagyúr

Itt kérdezd - szaktopik.

(#18017) Balli válasza Balli (#18015) üzenetére


Balli
őstag

Hohó, most látom hogy ennél: [link] oda van írva, hogy "Két antennás wireless kártya MINO funkcióval" ez azt jelenti hogy tuti tudnám használni az alaplapommal n-es sebességgel?

Athens 2004

(#18018) DeFranco válasza HatakeKakasi (#17990) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nincs a BIOS-ban semmi a ventit vagy a hűtést befolyásoló beállítás. A hőmérséklet/rpm értékeket sem írja ki.

Everest/Speedfan sem érzékeli, sem a hőt, sem a fordulatszámot, ezt elnéztem tegnap.

Csökkentett módban is bootoltam, sőt, live CD-ről is, de továbbra is leáll a laptop hűtése a load screen után. :F

(#18019) Huba13


Huba13
csendes tag

Jó Napot!

kis segítség kellene adott 1 Dell inspiron 8600 notebook de a kijelzője halott emiatt külső kijelzővel van használva. Újra kellene telepíteni de az a probléma hogy a külső kijelzőn nem jeleníti nem a bios-t csak akkor kapcsol be a külső monitor mikor már a rendszer grafikus felületen töltődik be.Az Fn+F8 (lcd/crt) gombra sem reagál. :F

esetleg van valakinek ötlete mi lehet a megoldás!

Huba

(#18020) Chrys_


Chrys_
addikt

Power over eSATA 2,5" HDD Rack megrendelve: [link]

(#18021) amdkiller


amdkiller
aktív tag

Sziasztok!

Dell Inspirion 1501
win7 új telepítés

kérdés: amikor visszajön készenléti állapotból a képernyő azonnal elkezd "szaladni", villogni mitől lehet?

XP-vel állítólag nem csinálta!

Win7 lehet a ludas, vagy a vga driver, vagy mi?
Megoldás?

(#18022) Doki16


Doki16
addikt

Van nekem egy FUJITSU SIEMENS Amilo L7300-X gépem. Az lenne a kérdésem, hogy aki ilyet használ, vagy aki csak simán tudja, hogy belemegy-e ebbe a gépbe egy Mobil Celeron 370 SL8MM proci? Mondjuk nem ragaszkodom ehhez a típushoz bármelyik másik jobb lenne a mostani 340-nél. Az érdekelne, hogy meddig lehet a memóriát bővíteni, valahol azt találom, hogy 2GB valahol meg azt, hogy 1GB.

Köszönöm a majdani válaszokat :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#18023) Sultan187


Sultan187
csendes tag

Sziasztok!

Van egy LENOVO 10sE2-es gépem beépített modemmel, amin keresztül kapja a mobilnetet.
Kérdésem: meglehet e- oszatni a netet két gép között valahogyan? Hardver nélkül? Vagy hardveresen?

Előre is köszönöm! :)

(#18024) BluEyes válasza Doki16 (#18022) üzenetére


BluEyes
őstag

Belemegy, kérdés hogy van-e értelme. Inkább egy Dothan magos Pentium M kéne neked. A 400MHz fsb példányok tuti mennek a gépben. Pl. egy ilyen.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#18025) kali válasza Balli (#18015) üzenetére


kali
legenda

a notiban gyárilag vannak kihúzva az antennák, általában a kijelző köré, a burkolat alatt, vagy ilyesmi, és a modulhoz megy két vagy három vékony vezeték, megfelelő színezéssel. a modulon csak csatlakozási lehetőségek vannak az antennák számára.
amit linkeltél, azon három csatlakozó van az antennák számára - felül, kettő a jobb oldalon, és egy a bal oldalon -, azok az arany színű kis pöttyök azok a képen - így ha csak két antennás előkészítés van a notidban - feltételezem, hogy igen -, akkor az nem kimondottan lesz jó neked!
a 2 * 2 és a 3 * 3 mimo közötti különbségbe most inkább ne menjünk bele, de sebesség szempontjából egy g szabványos modulhoz képest, a két antennával rendelkező n szabványos modul is nagy ugrás, megfelelő feltételek megléte esetén akár háromszoros a sebesség!
végszükség esetén egy pcmcia csatis n szabványos wifi modul is jó neked, az nem lóg ki a notiból!

[ Szerkesztve ]

(#18026) Doki16 válasza BluEyes (#18024) üzenetére


Doki16
addikt

Úgy gondolod ez a VIA PN800 chipsetes alaplap ezt is elkezeli? Akkor olyan procit keresnék hozzá ami a legjobb és még kezeli.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#18027) richpublic


richpublic
tag

hello lenne egy kérdésem :F hogy lehet az hogy egyik csákónak olyan laptopja van amiben nvidia Geforce GT240M van és az ugye 1GB-s de neki gta4be azt irja ki hogy 2004mb ez hogy lehet? :Y :Y :Y van hyper memory? :F :Y :C

*Xbox kontrollert vennék!*

(#18028) krisi047


krisi047
aktív tag

Sokat olvasni, hogy szidják a fényes notebook kijelzőket, mert túlságosan tükröződik és a matt a nyerő. Jelenthet megoldást egy ilyen fólia? [link] Valakinek van hasonlóval tapasztalata?

(#18029) SocketA válasza krisi047 (#18028) üzenetére


SocketA
aktív tag

Fenyes kijelzo akkor jo, ha olyan helyen hasznalod a gepet, ahol nem tukrozodik semmi rola. Pl. egy vonat ablakaban tenyleg nagyon zavaro tud lenni, akkor szinte tukorkent mukodik... viszont otthon meg szebb kepe van. Ezt el kell donteni laptop vasarlasakor, hogy melyik a fontosabb

(#18030) SocketA válasza Sultan187 (#18023) üzenetére


SocketA
aktív tag

Ott van meg a wifi meg az ethernet benne ;)

(#18031) BigG.(nnnnn)


BigG.(nnnnn)
tag

Hali!
ACER Extensa 5635G-652G25MNL LX.EDY0C.024
* PROCESSZOR: Intel Core 2 Duo T6570 2.1Ghz
* MEMÓRIA MÉRET: 4Gb
* MEMÓRIA TÍPUS: DDR3
* KÉPERNYŐ ÁTMÉRŐ: 15,6"
* FELBONTÁS: 1366x768 (WXGA)
* MEREVLEMEZ: 250 Gb
* OPERÁCIÓS RENDSZER: Linux
* OPTIKAI MEGHAJTÓ: DVD-RW
* AUDIÓ: Igen
* INTEGRÁLT VGA TÍPUS: nVidia GeForce Go 105M
* WLAN: Igen
* HÁLÓZAT: 10/100/1000Mbps /Gigabit/
* BLUETOOTH: Igen
* USB PORT: 3 db
* SÚLY: 2,5 kg
* KAMERA: Igen
* KÁRTYAOLVASÓ: Igen
* HDMI: Nem
* DISPLAYPORT: Nem

125 körüli az ára, ebben az árkategóriába van ennél jobb választás?:)
a vga-ja az milyen erős? GTA 4, Crysis hogy muzsikálna?:)

(#18032) krisi047 válasza SocketA (#18029) üzenetére


krisi047
aktív tag

Köszi ezzel tisztában vagyok, nem ez volt a kérdés.

(#18033) Colera


Colera
tag

Sziasztok, egy kérdésem lenne, írtam az asus topicba is de még nem nagyon pörögtek fel rá
-> ASUS f5-gl típusu laptopot, legújjabb nvidia driverrel /8200M-es vga driver+command panel/ sem lehet összekötni egy Bravia tv-vel, valakinek van valami ötlete hogy miket nézzek még meg? jelenleg d-sub/vga/ -> scart-al probalkozok, de meg se rezzen, braviahoz természetesen nem kell driver, semmi extra nincs hozzá, annyit ír a könyve hogy összedugni barmilyen kábellel és auto felismeri, nah mármost itt se kép se hang

''Az idő pénz! - gondolta a pincér, és hozzáírta az aznapi dátumot a számlához...''

(#18034) Colera válasza BigG.(nnnnn) (#18031) üzenetére


Colera
tag

a Geforce go 105m kb egy 8600-as nvidia teljesítményével pörög, szal ha nem is muzsikálna el rajta a gta4 de elfut

''Az idő pénz! - gondolta a pincér, és hozzáírta az aznapi dátumot a számlához...''

(#18035) BigG.(nnnnn) válasza Colera (#18034) üzenetére


BigG.(nnnnn)
tag

akadásmentesen vagy azért akadna?:S

(#18036) Colera válasza BigG.(nnnnn) (#18035) üzenetére


Colera
tag

akadna, bár ha szénné butitanád a grafikát szerintem elérhető lenne a gta4-ben egy akadásmentes játékmenet

''Az idő pénz! - gondolta a pincér, és hozzáírta az aznapi dátumot a számlához...''

(#18037) BigG.(nnnnn) válasza Colera (#18036) üzenetére


BigG.(nnnnn)
tag

tudnál ajánlani egy laptopot amin még normálisan fut a gta4 és nem tul drága?

(#18038) Colera válasza BigG.(nnnnn) (#18037) üzenetére


Colera
tag

sajna én se vagyok nagyon benne ebben a témában, viszont ~140-150 Fujitsu Amilo 3560 mobil gt240-ese szerintem már elszaladgálna vele, biztos lesz itt valaki aki tud ennél jobban kiépített notit ajánlani

''Az idő pénz! - gondolta a pincér, és hozzáírta az aznapi dátumot a számlához...''

(#18039) BigG.(nnnnn)


BigG.(nnnnn)
tag

hú hát jó lenne ha vki ajánlana vmit mert ha nem akkor sztem maradok az ajánlatodnál:)
mert csüt-péntek venném:S

(#18040) plaszy válasza BigG.(nnnnn) (#18031) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

105M-ről egy kis infó: [link]

Az írás végén ott van pár játék, hogy miben hogy teljesít. Crysis köztük van, de majdnem mindenhol piros, tehát elég gyengus.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#18041) richpublic válasza BigG.(nnnnn) (#18039) üzenetére


richpublic
tag

A fujitsu amilo pi 3560 a legjobb választás! olyan vga van benne ami a 230-300.000-s modellekben van! :C :C

T6600-s procival erősebb de drágább:
link-olcsobb

T4400-as procival 15%al gyengébb de olcsóbb:
link-olcsobb

megéri 131.840Ft ért (áfa nélkül:105.473Ft) megvenni az olcsóbb tipust és venni bele egy core 2 duo P8600-t amit itt a ph-n 20.000ft ért veheted meg " prom " usertől! itt még mindig 150nél vagy és csak 10e+ mint a t6600-s =) vagy ha nem vagy szakértő ebben és nem akarsz keverni akkor a T6600-st vedd! :C

[ Szerkesztve ]

*Xbox kontrollert vennék!*

(#18042) plaszy válasza richpublic (#18041) üzenetére


plaszy
őstag

Valóban jó ez a VGA és T6600-assal is megvan 150k-ból: [link]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#18043) Balli válasza kali (#18025) üzenetére


Balli
őstag

PCMCIA csatlakozo sajnos nincs a notihoz, a masik laptopunkban olyan wfi kartya van, de annak a vege kilóg a gépből. Majd megprobalok keresni két antennas wifi adaptert, bar azt sem tudom hogy keressem:)
Koszi a segitseget!

Athens 2004

(#18044) The DJ


The DJ
addikt

Gyors kérdés: Hallott már valaki valamit a Caleido típusú laptopokról? Egyik hölgy ismerősöm gépe volt ilyen és bontásból kerültek hozzám alkatrészek, de mivel ő nem tudja pontosan milyen típus volt, így én sem tudom meghirdetni rendesen az alkatrészeket, amíg nem találok valami linket vagy leírást róluk.

https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

(#18045) tgumis


tgumis
tag

Hi
Az lenne a kérdésem hogy sehogysem sikerül összekötnöm a laptopom(ASUS F5GL ) és egy SONY BRAVIA KDL-20G3000 tv-m.Vagyis nem sikerűl megoldani azt hogy a tv-n nézzem a videóimat.
Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.

(#18046) BluEyes válasza Doki16 (#18026) üzenetére


BluEyes
őstag

Persze. Az 5-ös végűek (755,745,735,725) 400Mhz buszsebességűek, azok tutira mennek a cerka helyén. A 0-ás végűek 533Mhz buszosok, azok nem biztos, bár a csippszet elvileg tudja, kérdés, hogy a noti biosa tudja-é, ill. az ilyen procikat (740,750,760 stb) kezeli-e normálisan. Túrd meg a netet, hátha valahol a fórumokon találsz információt erről.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#18047) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Nos, a lentebb leírt probléma továbbra is fennáll (röviden: XP indulása után a venti leáll, nem is indul el, inkább túlmelegszik a proci és lefagy a gép bővebben lent/fent), annyi a plusz infó, hogy nincs semmilyen proci hőmérséklet visszajelzés, Speedfan csak a HDD-t látja, meg valami ACPI-t ami 0,8 C fokos.

Egyre inkább az a gyanúm, hogy a hőmérséklet érzékelő szállt el. Az meg hardveres, gond, és akkor szervízbe kell vinnem sajnos. :((( Ennek milyen nagyságrendű tétel lehet a javítása, és tudtok-e ajánlani egy megbízható pesti szervízt a célra?

Ha esetleg valakinek beindult az isteni szikra, és van tanácsa, az se tartsa vissza.

[ Szerkesztve ]

(#18048) kali válasza Balli (#18043) üzenetére


kali
legenda

az általad korábban linkelt típus leírása szerint van a notin pcmcia foglalat!?!?

(#18049) Kbali válasza tgumis (#18045) üzenetére


Kbali
nagyúr

Neked is ajánlom ezen hsz-ben lévő linket.

(#18050) Kbali válasza The DJ (#18044) üzenetére


Kbali
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.