Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35001) DigitalAngel válasza ftamas89 (#35000) üzenetére


DigitalAngel
tag

ftamas89: milyen színnel villog? Ha nincs benne akku világit a LED?

Bekapcsolásra villogás mindig annyit tesz hogy akksi hullára le van merülve, ha csak töltöröl se kapcsol be és nem világit a LED akkor a töltö gondolta úgy hogy melegebb éghajlatra költözik.

15 ève PH-n, adok-veszek

(#35002) Hunork válasza DigitalAngel (#34997) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm neked is és mindenkinek a gyors válaszokat! :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#35003) ftamas89 válasza DigitalAngel (#35001) üzenetére


ftamas89
csendes tag

Fehéren villog a LED, akksitól függetlenül, ugyanis az sajnos elhalt egy ideje, szóval most pár hónapja már csak hálózatról megy.

Ui.: de mintha az elhalványodás végére narancsra váltana...

[ Szerkesztve ]

:: prog is love, prog is life ::

(#35004) eketomy válasza ftamas89 (#35000) üzenetére


eketomy
senior tag

A töltőt csak akkor lehet kizárni ha kiméred multiméterrel, ill. nézd meg utána hogy felveszi -e a noti a töltést. Aljzatban lévő tüskét nézd meg hogy nem-e lötyög ill. csak akkuról indul-e. Ha mindent jónak találsz és ezek után sem indul akkor az alaplapi csatlakozó körüli dióda vagy ic szállt el és ez miatt nem indul amit könnyen lehet cserélni.
A lényeg, hogy ha se kép se hang nincs a notinál akkor vagy a töltő vagy ic vagy kondi szal valami olyasmi romlott el ami filléres dolog és aki ért egy kicsit hozzá ill. tud forrasztani az meg tudja könnyedén csinálni sztem!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#35005) DigitalAngel válasza ftamas89 (#35003) üzenetére


DigitalAngel
tag

Caps Lock/Num Lock nem villog?
Másik konnektorba próbáltad? Közvetlen fali aljzatba?
Hallod-e hogy esetleg ciripel/sipol az adapter mikor ráadnád a szuflát?

Ha csak töltöröl villog az a LED az nagyon nagyon fura.

15 ève PH-n, adok-veszek

(#35006) ftamas89 válasza DigitalAngel (#35005) üzenetére


ftamas89
csendes tag

DigitalAngel: Caps Lock/Num Lock nem villog, illetve zaja sincs.
Több aljzattal is próbáltam, ugyanaz a végeredmény.

Gyakorlatilag önmagában villog a LED, én se értem.

TomyGun: Sajnos multimeter nincs kéznél, de, ha valóban valami filléres dolog, akkor majd megkérdezek valakit, aki ért hozzá. (forrasztani még én is tudnék, de nem tudom hol és mihez kellene nyúlni)

:: prog is love, prog is life ::

(#35007) ftamas89 válasza ftamas89 (#35006) üzenetére


ftamas89
csendes tag

Most vettem észre, hogy minden felvillanás után szinte azonnal a bekapcsológomb LED-je is felvillan, de csak nagyon röviden és alig láthatóan, mintha ott hirtelen megakadna a bekapcsolás folyamata.

:: prog is love, prog is life ::

(#35008) eketomy válasza ftamas89 (#35007) üzenetére


eketomy
senior tag

Sztem valami vagy érintkezési hiba, vagy valami elszállt mint ahogy már az előbb is írtam, elkéne vinni a notit egy elektroműszerészhez aki jó aprólékosan kimér neked mindent és megcsinálja, de sztem nem egy nagy baja lehet! :)

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#35009) Ogre-sanya


Ogre-sanya
csendes tag

Sziasztok.
Hardveres kérdésem lenne.
Notebook vételt tervezek, mert a mostanimat kinőttem.

Ezt a lapost szemeltem ki:
http://www.aqua.hu/dell-inspiron-n5110-switch-notebook-core-i7-2630qm8gb640gbgt525m-1gb-fekete--ajandek-pink-fedla-147493.html

Viszont egy ismerős azt monda, hogy nem jó , mert minden egyes alkalmazás indításánál kézzel kell beállítani, hogy az integrált kártyát indítsa vagy a másodlagost.
Különösen a 3D-s alkalmazások Pl.: 3ds max

Igaz nem értek a hardverekhez ebben a mélységben, de nem hinném, hogy egy ilyen gép ne tudná magától, hogy milyen erőforrást s mekkora mértékben kell igénybe vennie.

Igaza lehet az ismerősnek??
Köszi a választ.

(#35010) urdug válasza Ogre-sanya (#35009) üzenetére


urdug
aktív tag

Igaza lehet az ismerősnek?? :F NINCS igaza!

A gép automatice a az installált kártyát teszi az elsődleges helyre és az így is indítja.

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#35011) Ogre-sanya válasza urdug (#35010) üzenetére


Ogre-sanya
csendes tag

Kösz szépen a gyors választ.
Még egy kérdés!
A gépről mi a véleményed??

(#35012) urdug válasza Ogre-sanya (#35011) üzenetére


urdug
aktív tag

Szia

Kérdezed, hogy mi az én véleményem a gépről, nos egy igazi zuzzancsról beszélünk. :K

Erős dinamikus sokcélú, ha megveszed évekig kiszolgál majd.

Sok sikert a géphez.

Üdv' urdug ;]

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#35013) nattila25


nattila25
csendes tag

Sziasztok! Van egy óriási roblémám!

Van egy HP Compaq nx6325 típusú laptopom! A baj az hogy az USB-s Mikrofonos fülesemet akármelyik csatlakozóba dugom (a három közül) mindegyik az 1.0-hoz jelzi bedugva pedig az egyik 2.0-ás! Az eszközkezelő a portokat naprakésznek találja! Win 7 operációs rendszerem van! Létezik olyan driver ami ezt a hibát helyrehozza és a 2.0 tényleg az lesz aminek kell lenni? Vagy win 7 alatt egyáltalán nem lesz észlelhető a 2.0???
Mind a három port működik tökéletesen ettől függetlenül csak rádióadást nem tudok sugároznimert szaggat a mikrofon hang! Sűrgős lenne a segítség! Előre is köszi!!! :((( :W :W :W :W

(#35014) nattila25


nattila25
csendes tag

Sziasztok! Van egy óriási roblémám!

Van egy HP Compaq nx6325 típusú laptopom! A baj az hogy az USB-s Mikrofonos fülesemet akármelyik csatlakozóba dugom (a három közül) mindegyik az 1.0-hoz jelzi bedugva pedig az egyik 2.0-ás! Az eszközkezelő a portokat naprakésznek találja! Win 7 operációs rendszerem van! Létezik olyan driver ami ezt a hibát helyrehozza és a 2.0 tényleg az lesz aminek kell lenni? Vagy win 7 alatt egyáltalán nem lesz észlelhető a 2.0???
Mind a három port működik tökéletesen ettől függetlenül csak rádióadást nem tudok sugároznimert szaggat a mikrofon hang! Sűrgős lenne a segítség! Előre is köszi!!! :((( :W :W :W :W

(#35015) eketomy válasza Ogre-sanya (#35011) üzenetére


eketomy
senior tag

Jó kis gép, nem lesz vele bajod, és akkor ott van még a 3év gar, ami nem sok modellhez jár! :R

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#35016) eketomy válasza nattila25 (#35014) üzenetére


eketomy
senior tag

Hát erre megoldást én spec nem nagyon tudok, mert ha win7-ed van annak érzékelnie kell alapból a portokat hogy melyik a 2.0-ás és melyik az 1.1-es!
Annyit tudok javasolni, hogy próbálj meg egy másik eszközt is a portokba dugni pl. pendrive-ot és nézd meg hogy azzal mit csinál, hogy azzal működik-e a 2.0!? Ha azzal sem megy, akkor valami szoftveres vagy win hiba lesz!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#35017) Kbali válasza Ogre-sanya (#35011) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szét fog melegedni, 1 év után minden elolvad benne - biztosan kell az i7?

(#35018) Ogre-sanya válasza Kbali (#35017) üzenetére


Ogre-sanya
csendes tag

Ha így lesz akkor ott a gari.
Kell-e??
"Amatőr" webprogramozó vagyok. Ami azt jelenti, hogy autodidakta tanulom.
Már van egy jó pár saját fejlesztésű oldalam, amit folyamatosan adminolok.
A válasz eddigi részénél igazad van, nem kell.

Viszont:
Mivel a grafikát is én csinálom s tovább akarok ezen a téren fejlődni pl: 3ds max,
így indokolt egy komoly konfig.
Szerintem.

(#35019) Kbali válasza Ogre-sanya (#35018) üzenetére


Kbali
nagyúr

Csak akkor komolyabb kasznis gépet is vegyél és vétel előtt mindenképpen tapogasd meg élőben is. Amit eddig írtak róla: hullámzó billentyűzet, az i7-tel kifejezetten melegszik, viszonylag gyenge, karcolódós műanyag kasztni...
Menj át ebbe a topikba, hogy szétcincálhassanak :)

[ Szerkesztve ]

(#35020) Thusor válasza Ogre-sanya (#35018) üzenetére


Thusor
őstag

3ds max-hoz nem hiszem hogy i7 kellene. i5 proci és egy kicsit izmosabb VGA bőven elég annyi grafikához ami egy weblapszerkesztéshez kellhet, de még ha tovább is szeretnél majd fejlődni ezen a téren, akkor sem kell egy atomreaktor.

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#35021) Ogre-sanya válasza Kbali (#35019) üzenetére


Ogre-sanya
csendes tag

Értem. Köszi a tippet.
Mit ajánlanál ebben a kategóriában!!!

(#35022) Kbali válasza Ogre-sanya (#35021) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mi a pénzügyi keret?

(#35023) Ogre-sanya válasza Kbali (#35022) üzenetére


Ogre-sanya
csendes tag

210

(#35024) wanted5 válasza Ogre-sanya (#35021) üzenetére


wanted5
őstag

ha mindenképpen erőset akarsz, amit sokszor le is terhelsz 100%-ra akkor egy XPS vagy üzleti modellek, bár nem tudom mennyit szánsz rá
az inspironok az átlagfelhasználóknak vannak, akik keveset nyúzzák, persze lehet azokkal is mindent csinálni, csak akkor hamarabb megadják magukat

(#35025) urdug válasza Ogre-sanya (#35021) üzenetére


urdug
aktív tag

Sokan írják itt a fórumon, hogy melegszik a (gép) noti i7 alatt. Hmm... Csak annyira mint bármelyik másik más konfig alatt! Ja jeeee...

Kettő: Ha a gyártónak van bátorsága 3-év garanciát adni, ugye...!!!

Ami meg a munkádat illeti, ha nincs kedved asztali -pc mellett dönteni mert kell a mobilitás, akkor mindenféleképpen jó választás, és ezt őszintén mondom!

És, hogy mit ajánlhatnék pl.-ul én neked ez helyett, nos... ezt. Tényleg jó kis gép.

Sokan a laptopjukat játékra használják a tényleges igény helyett. Amúgy van ennél lényegesen jobb konstrukció, minek ha a munkád végzéséhez ez is elég.

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#35026) zedok


zedok
senior tag

Halihó!

Olyan gondom lenne, hogy a gépem, random lefagy, se egér, se billentyű semmire nem reagál csak ha hosszan nyomom a kikapcsoló gombot. Valami ötlet h mitől lehet? Eddig nem csinált ilyet ma kezdte. Vagy valami program amivel meg tudnám nézni h miért történik? Előre is köszönöm!

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#35027) Ogre-sanya válasza urdug (#35025) üzenetére


Ogre-sanya
csendes tag

A játék nem opcionális nálam.
Megragadtam a NFSU2-nél.
Viszont egy olyan konfigot akarok, (ha megengedhetem) amiben van erőtartalék.

(#35028) Superhun válasza zedok (#35026) üzenetére


Superhun
addikt

Elsőként a túlmelegedést kellene kivizsgálnod. Simán lehet, hogy nagyon poros már belül a gép. AIDA64-gyel tudod nézni a hőket.

(#35029) zedok válasza Superhun (#35028) üzenetére


zedok
senior tag

Értem, az lehetséges, hogy valami progi miatt amit ma raktam fel, összeakad a rendszerrel? Most csökkentett módban fut egy ideje. És nem indult a program, egyelőre nincs fagyás.

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#35030) Superhun válasza zedok (#35029) üzenetére


Superhun
addikt

Az még valószínűbb :K

(#35031) urdug válasza Ogre-sanya (#35027) üzenetére


urdug
aktív tag

Tényleg őszintén mondom, jól választottál!

Használd egészséggel.

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#35032) eketomy válasza zedok (#35026) üzenetére


eketomy
senior tag

hát ez sok mindentől lehet! szét kellene szedni a gépet és alaposan megtisztítani a hűtését! ha utána nem csinálja akkor ok, ha meg még mindig csinálja akkor jöhetnek a tesztek!
hdsentinel+hdtune, ill. memtest!

egyébként a legtöbb noti ha túlmelegszik kikapcsol, mindenesetre nem árt ha kivan tisztítva de inkább elképzelhető hogy hardveres a hiba!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#35033) eketomy válasza zedok (#35029) üzenetére


eketomy
senior tag

Igen, program miatt is lehet, nem raktál fel a tegnapi vagy a mai nap folyamán valami új progit? attól is könnyen akadhat!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#35034) zedok


zedok
senior tag

Lekopogom, de a program okozta valószínüleg a galibát :))

Köszönöm a gyors válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#35035) eketomy válasza zedok (#35034) üzenetére


eketomy
senior tag

A lényeg hogy kibukott a hiba :) :R

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#35036) Doblós


Doblós
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám.Van egy FujitsuSiemens Amilo XA3530 notim és egyik pillanatról a másikra nem ad képet.Bekapcsoltam,akkor volt kép,de lefagyott,újraindítottam,és azóta nincs.Mintha nem kapna áramot a kijelzö.Ötlet?

[ Szerkesztve ]

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#35037) Superhun válasza Doblós (#35036) üzenetére


Superhun
addikt

A win betölt, vagy még az se? Ha az se, akkor meghalt a vga, vagy a ram, ha megosztott memóriát használt a vga.

(#35038) Doblós válasza Superhun (#35037) üzenetére


Doblós
aktív tag

Fogalmam sincs,nem látok semmit a kijelzön.

Egyik pillanatról a másikra kifekszik?

[ Szerkesztve ]

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#35039) sanchy


sanchy
aktív tag

Sziasztok!

Anno volt egy ilyen problémám:

"Adódott egy olyan problémám, hogy kb. 3 hónappal ezelőtt Elkezdte a notim nemfelismerni a meghajtóba pakolt lemezeket. Vettem hát egy új dvd-t a gépbe, de azzal sem történik semmi, Felpörög, de nem olvassa be a lemezt. Körbekérdeztem, azt mondták hogy az alaplapon behalt a "vezérlője". Na mondom ezt megszívtam, de sebaj, veszek majd hozzá egy külső dvd-írót. (Persze ez a mai napig nem történt meg)
De most jön a feketeleves. Pár napja megpróbáltam bekapcsolni, de nem ad képet a kijelző
!!!! Ki-be kapcsolgattam, egyszercsak megjelent a kép. Ma ismét próbáltam bekapcsolni, de semmi. Elkezdtem megint kapcsolgatni ki-be, és egyszercsak megjelent egy fehér háttér, rajta füstszerű foltokkal. Megijedtem, mi a franc ez. Kikapcsoltam, majd újra be, de ismét csak a nagy semmi. Megpróbáltam már vagy 20x ki-be kapcsolni, de semmi.
Elképzelhető hogy teljesen meghalt az alaplapja a notinak? Mennyire combos egy ilyet javítani?

Ha még menthető, légyszi segítsetek, hogy hogyan.
a típus: ACER ASPIRE 5520G

Várom a segítőkész fórumtársak mihamarabbi válaszát!"

Kaptam rá egy ilyen segítséget:

"Abban a típusban a vidkari szokott bedögleni. Esetedben nem csak az, hanem az optika vezérlő is.... HDD-t is hallgasd meg felpörög-e vagy sem. Nem nagyon érdemes javíttatni, hacsak nincs egy barát, aki foglakozik ilyesmivel.Szerencsétlenségedre- ha jól tudom- cserélhető a videókártya, és lehet, hogy egy alaplap cserével még 'ott vagy, ahol a part szakad', mivel a régi vga is behalt."

Nos a mostani szitu a következő:

Kicseréltem a VGA-t a notiban, de a másikkal is ugyanez a foltos képernyő jön be:

[kijelzőkép]

Szerintetek mi lehet a baj????

Várom a gyors válaszokat!

Üdv

[ Szerkesztve ]

Mi oda megyünk be, ahonnan más csak menekül!

(#35040) DigitalAngel válasza sanchy (#35039) üzenetére


DigitalAngel
tag

sanchy: Külsö monitoron is ilyen?

15 ève PH-n, adok-veszek

(#35041) Stylewars_kp válasza sanchy (#35039) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Alaplap lehetséges, de nekem a kijelző vezérlő is csinált ilyet.

(#35042) sanchy válasza DigitalAngel (#35040) üzenetére


sanchy
aktív tag

Külső monitoron nem jön be semmilyen kép

[ Szerkesztve ]

Mi oda megyünk be, ahonnan más csak menekül!

(#35043) sanchy válasza Stylewars_kp (#35041) üzenetére


sanchy
aktív tag

Gondolom ez nem javítható...

Mi oda megyünk be, ahonnan más csak menekül!

(#35044) Kbali válasza Ogre-sanya (#35023) üzenetére


Kbali
nagyúr

Hamár Dell, akkor inkább ilyesmi, vagy, esetleg HP probook kategória - vagy alig használtan Lenovo Thinkpad T420-520 már akadhat ennyiért.
Mindenképpen üzleti kategóriásat keresnék a helyedben.

Esetleg

(#35045) Ogre-sanya válasza Kbali (#35044) üzenetére


Ogre-sanya
csendes tag

Köszi. Az a Hp elég pofásnak tűnik.
:R

(#35046) Kbali válasza Ogre-sanya (#35045) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nincs mit

(#35047) eketomy válasza Doblós (#35038) üzenetére


eketomy
senior tag

A windows betöltő hangot sem hallod? Mert ha az nem hallatszik akkor lehet alaplapi vga, vagy chipset halál. De ritka esetben rossz hdd miatt sem ad valamikor képet egy laptop, szal még hdd hiba is lehet, ill. még kijelző vagy szalagkábel (bár ezt kétlem). Szal azt kéne kideríteni, hogy van-e windows hang vagy nincs!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#35048) eketomy válasza sanchy (#35039) üzenetére


eketomy
senior tag

Milyen VGA-ra cserélted ki? teljesen újra, mármint olyanra ami másik notiban garantáltan működött?
Ez lehet szalgkábel hiba is, de én elsősorban u.úgy vga hibát mondanék, vagy esetleg alaplapi chipkészlet égett meg, a füstszerű kijelző az tipikusan VGA hiba egyébként.
Hmmm, külső monitoron hogy próbáltad, funkció bill-el átkapcsoltad? FN+F4??? (mert valamikor csak úgy van ott kép) --> próbáld átkapcsolni ha ez nem történt volna még meg

Sztem ha nem boldogulsz vele érdemes elvinni a gépet f27 kollégához, ha Ő azt mondja hogy reménytelen akkor az is, viszont lehet hogy meg tudná neked nézni ill. csinálni.
weboldala: f27szerviz

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#35049) sanchy válasza eketomy (#35048) üzenetére


sanchy
aktív tag

Szia!

Egy olyanra cseréltem, ami garantáltan működött egy másik gépben.

Nem ad képet külső monitoron egyáltalán

Mi oda megyünk be, ahonnan más csak menekül!

(#35050) sanchy válasza sanchy (#35049) üzenetére


sanchy
aktív tag

Még be sem bootol a gép, win hang sincs...

Mi oda megyünk be, ahonnan más csak menekül!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.