Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28001) bagyusz válasza DaviD202 (#27999) üzenetére


bagyusz
őstag

igen meglehet, de a három képernyő egyként nem lehet használni.

(#28002) DaviD202 válasza bagyusz (#28001) üzenetére


DaviD202
aktív tag

úgy gondoltam középen lenne a noti képernyője és a két oldalán kiterjesztve még 2 monitor amin alapesetben csak a háttér van, de tudok rá húzgálni dolgokat pl, böngészőt, pdfet, doc,ot akár az 1iken elindítok 1 filmet valakinek még a másik kettön csinálok mást.

(#28003) Aprósólyom válasza Omega81 (#27986) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Mondtam, hogy nem lesz egyszerű. Én azért nem mertem anno belevágni a dologba. Most már sata csatolófelülettel bátran cserélgetek, de komolyan időt és energiát nem ért nekem anno... :(((

Jevons paradox

(#28004) bagyusz válasza DaviD202 (#28002) üzenetére


bagyusz
őstag

Azt meglehet igen. :)

(#28005) eketomy válasza DaviD202 (#27999) üzenetére


eketomy
senior tag

ha van a laptopon display port akkor meglehet de csakis kiterjesztett képernyőként, ha nincs akkor 1xerre csak 2képernyőt tudsz működtetni, vagy 2 monitort, vagy a noti kijelzőt + 1monitort!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#28006) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Sziasztok!

Lehet nem teljesen jó helyen vagyok, de nem nagyon találtam a témámban topicot.
Új topicot meg gondoltam nem nyitok, hátha csak én vagyok vak.

Szóval érdekelne, hogy milyen olyan tabletek vannak, (ez alatt nem a forgatható kijelzőjü notebookokat értem, hanem aminek gyakorlatilag egy 7-10"-os tapikijelzője van) amik x86os architektúrán alapulnak. Ugye az AMD-nek most kezdenek beindulni erre a célra gyártott processzorai, szal leginkább ezekre gondolok.

Egyenlőre én az Acer Iconia w500-at találtam, illetve az Intelnek egy utalását, hogy szeretne majd ilyet csinálni, Megoo-val fűszerezve.

Kérdésem, hogy ti milyen ilyen tableteket ismertek még?

Személy szerint nekem az Iconia nagyon tetszik, egy dolog van ami számomra hiányzik belőle. A wacom a kijelzőjéhez.

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#28007) Smithh válasza DaviD202 (#27999) üzenetére


Smithh
tag

Én is ugyanezt szeretném megoldani!Semmi féleképpen sem lehetséges?

Tanítványodként hagytalak ott,s most én vagyok a mester...

(#28008) Omega81 válasza Aprósólyom (#28003) üzenetére


Omega81
senior tag

Hát ja. Még mindig szopok. Mondjátok meg, hogyan frissítsek BIOS-t? Nincs kislemezem... amit letöltöttem mind kiírja hogy TOSHIBA Common Modules is not installed.

Or you do not have administrator privilege.

BIOS Package BIOS Version : Ver.1.40

Ezt a Common Modulest letöltöttem, kiírta hogy a system not supported. Aztán, természetesen már csökkentett módban rendszergazdaként próbáltam, úgy se nem ment... Ötlet? :O

[ Szerkesztve ]

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#28009) Smithh válasza Omega81 (#28008) üzenetére


Smithh
tag

Miért nem bootolsz pendriverol?akkor nem kell kislemez!
Vagy win alatti flash?

[ Szerkesztve ]

Tanítványodként hagytalak ott,s most én vagyok a mester...

(#28010) eketomy válasza Smithh (#28007) üzenetére


eketomy
senior tag

Én úgy tudom, hogy csak akkor lehetséges ha van display port a notidon, ami ugye csak a nagyon új szériákon van! :))

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#28011) Omega81 válasza Smithh (#28009) üzenetére


Omega81
senior tag

A telepítő csak azt ajánlja fel, hogy kislemezt készít, Win alatti flash vagy tájékoztatás...
A Win alatti flash meg a fentebb írt hibaüzenetet eredményezi... :F

Ui.: találtam egy progit ami beégeti a BIOS ROM- ba az új biost, de nincs meg a bios file. :DDD

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#28012) Omega81 válasza Omega81 (#27984) üzenetére


Omega81
senior tag

Éppen az előbb írtam ki Facebook- ra ezt:

"Éppen egy Hitachi-LG notebook DVDRW-t 45-47PIN hekkelek. Nincs is jobb elfoglaltság keddről szerdára virradóra. :) De legalább a kezem nem remeg. xD"

Jelentem, sikerült a 45-47PIN MOD, a dolog nem kamu, működik! :C :C :C :C :C

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#28013) DaviD202 válasza eketomy (#28010) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Amit linkeltem noti sztem az eléggé új :)
Acer 5830TG

(#28014) DaviD202


DaviD202
aktív tag

Lenne még 1 kérdésem.
Optikai meghajtót le lehet cserélni ssd-re ebben a modelben?(Acer 5830tg) Video

[ Szerkesztve ]

(#28015) Omega81


Omega81
senior tag

Jó reggelt!

No, tehát a DVDRW fizikálisan működik. Szoftveresen akad gondom.
A dtsoftbuscd00 maradt, mellé került a HL-DT-ST blabla tehát a DVD meghajtó. Hiába rakok be lemezt, nem jön be semmi, de az Intézőben látszik a CDRW/DVD és a DVD. Érdekes ha erre nyomok jobb egér gombbal és választom a "Kiadást", akkor nyílik ki a DVD ajtaja. :F

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#28016) robertel


robertel
senior tag

Sziasztok!
Valakinek van tapasztalata az Intel Pentium P6100 2.00GHz szerelt laptopokról?
Ezek már elég jó árban vannak, itt néztem pl: [link]
Megéri ez plussz 2 GB Rammal vagy inkább core i3?
Ahogy néztem az L2 Cache midnegyikben 3M
Nem bánnám ha win8 is eldöcögne majd rajta, persze tudom arról még senki nem tud semmit, de rendszerkövetlemény ahogy hallom ugyanaz mint win7nél.

[ Szerkesztve ]

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#28017) fullup válasza robertel (#28016) üzenetére


fullup
csendes tag

Szia!

nem tudom mennyit tudsz még rááldozni, de szerintem érdemes belefektetni még pénzt és venni mondjuk egy ilyet!
De mondjuk ez attól is függ, hogy mire szeretnéd használni, mert lehet, hogy amit Te találtál az is tökéletes! :)
Nekem egy P8400-as procival volt notebookom, a tapasztalatom az volt, hogy eléggé melegedett, de ez nem csak a processzor miatt volt, szerintem a hűtő sem volt a helyzet magaslatán.

üdv,
dani

(#28018) robertel válasza fullup (#28017) üzenetére


robertel
senior tag

Aha, huh, corei5ösök már ennyiésrt repkednek, lemaradtam:)
Igazából iponnál rendelném ,mer tott van garnaciafutár és már igénybevettem párszor.
De msot nézem ez nem vadizsír?
Igazából melóra kéne, multimédia nem menne rajta, csak sok internet.
Igazából ha máshol venné kakkor asus vagy acer, mert ott ugye kijönnek házhoz ha gond van a notival.
Amúgy ez tényleg jó ár.

Most nézem van itt ilyen is:
[link]
És ez elvielg új.

[ Szerkesztve ]

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#28019) fullup válasza robertel (#28018) üzenetére


fullup
csendes tag

Nem rossz az ACER technikailag, de már meggyűlt vele a bajom párszor garanciaidő után azonnal.

Igazság szerint én a HP hívője vagyok.
A Renew pedig csak annyit tesz, hogy a gyártó egy program keretén belül újra eladja a ezeket a termékeket olcsóbban, de ugyan annyi garanciát vállalva.

Viszont ha netre kell csak, akkor szerintem nem érdemes túl sokat költeni, mert kihasználatlan lesz a notebook, ami mondjuk nem baj, ha nem hiányzik az a 40-50.000 ft! :)

Ajánlom neked a C2D, I3 procis gépeket kb 3-4gb rammal!

üdv,
dani

(#28020) eketomy válasza DaviD202 (#28014) üzenetére


eketomy
senior tag

Le lehet cserélni, de kell hozzá egy optibay meghajtó! (én a múlt hónapban cseréltem épp le)

Ha a notid meg új és nem látja sehogy sem a dvd meghajtót akkor az alaplapi csatlakozó körül szállt el valami, ha van rá még gar akkor érdemes lenne garanciáztatni. (jobbat már én sem tudok)

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#28021) robertel válasza fullup (#28019) üzenetére


robertel
senior tag

Azért néztem azt a lenovot, P6100-as proci, 4 giga Ram, 90ből midnennel együtt megvan, plussz 10ért corei3 can, 130ért meg ugye corei5.
Igazából acerem van most, ez mellé kellene, sok gondom nicns vele, core2duo T5900-as, 4 Gb Rammal, egy bibije van, mégpedig a kéépernyő elmegy néha, ilyen fehér lesz az egész.
Úgy tudom valami szalag érintkezési hiba, ezt amúgy mennyiért lehet javítani nem tudja valaki? Garancia sajna már lejárt.
Egyébként a lenovo felé a 2 év garancia is szól és ugye garanciafutár is van hozzá ipon-tól.
Az új processzorral szerelt notebookok megjelenése mikro várható? Miben elsznek ezek jobbak mint a mostaniak? gondolom megkérik induláskor az árúkat..

[ Szerkesztve ]

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#28022) LaptopSystem

Sziasztok tudna nekem abban segiteni valaki hogy van nekem egy Toshiba M400 Tabletem Ubuntu rendszer van rajta ezt szeretném lecserélni Win 7 re de telepités közben kiírja hogy nincsen benne hátértároló ez miért van tudna nekem segiteni valaki ebben?Valami driver kell hozzá igaz?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#28023) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Sziasztok!

Remélem van itt valaki aki tud segíteni.
Vettem egy új laptopot.
ACER Aspire 5750G
Nem volt rajta rendszer, ezért telepítettem rá a WIN 7 Ultimatet x64
A telepítés végéig minden rendben volt, de amikor már a winyóról bootolna a windows, egyszerűen nem jut el addig.
Csak az Acer logo jelenik meg, majd újraindul.
Mi a gondja?

(#28024) robertel


robertel
senior tag

Annyi kérdésem lenne még, hogy szeritnetek az Intel Core2duo T5900 (2.2 GHz, 800 MHz FSB, 2 MB L2 Cache) vagy az Intel® Pentium® Processor P6100 (3M Cache, 2.00 GHz) a jobb proci?

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#28025) eketomy válasza robertel (#28024) üzenetére


eketomy
senior tag

kb. ugyan az a kettő! a P-s széria alacsony energia fogyasztású viszont nagyobb a cash-e, a másik ennek a fordítotja!

Ami az egyiknek előnye a másiknak hátránya! De én ha beruháznék akkor egy P8600-asat vennék :)

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#28026) eketomy válasza Jamboo529 (#28023) üzenetére


eketomy
senior tag

amikor a telepítés a partícionáló részhez ér, akkor látta a hdd-tt? (gondolom látta) ott két partíciót csináltál vagy nem! ill. hagytál külön 100mb-os partíciót a bootnak? sztem nem szal ez lehet a probléma! ketté kell osztani a winyót, mondjuk egy 50GB-os meg egy maradék részre! ha így csinálod akkor létre hozza magának alapból a 100mb-os indító részt!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#28027) eketomy válasza LaptopSystem (#28022) üzenetére


eketomy
senior tag

Sztem 32bites OP rendszerrel próbálkozz, mondjuk win 7 prof 32bites verzióval és telepítés előtt töröld (formázd) a hdd-t ill. a partíciókat is töröld sztem csak azért nem látja a win, mert linuxos partíciót nem kezel, mert az ugye nem ntfs!

üdv

[ Szerkesztve ]

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#28028) LaptopSystem válasza eketomy (#28027) üzenetére

ugyanaz a helyzet a 32 bitesel is annál a kérdésnél hogy hova szeretném telepiteni a Windowst üresen marad a nincs semmi ahová rakhatná

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#28029) Jamboo529 válasza eketomy (#28026) üzenetére


Jamboo529
senior tag

teljesen leformáztam, az összes particiot eltávolítottam, majd mikor újat hoztam létre, akkor létrehozta magának a 100megásat is.
Szóval nem ez a gondja

(#28030) robertel válasza eketomy (#28025) üzenetére


robertel
senior tag

P8600-at nem látom sehol.
Az mit tud, hogy azt vennéd?
Amúgy a gyorsaság a cache-n múlik, igazából az a lényeg, nem a GHZ-ek nem?

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#28031) eketomy válasza robertel (#28030) üzenetére


eketomy
senior tag

P8600

A gyorsaság az FSB-n, Cash-en ill. a GHZ-en múlik, szal minden mindennel összefügg, de pár 100Mhz nem oszt nem szoroz akkor inkább a cash-t ill. az fsb-t kell nézni!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#28032) eketomy válasza Jamboo529 (#28029) üzenetére


eketomy
senior tag

Akkor a biosban állítsd át AHCI módot, IDE módra (Nativ IDE) úgy már sztem látni fogja!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#28033) eketomy válasza LaptopSystem (#28028) üzenetére


eketomy
senior tag

Neked is u.azt tudom mondani, próbáld meg az IDE módot a biosnál átkapcsolni, más ötletem most így hirtelen nincs, (látnom kéne a masinákat itt élőben ) talán majd valaki másnak. :)

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#28034) LaptopSystem válasza eketomy (#28033) üzenetére

Ez lenne a BIOS de nem látok benne ilyet :F

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#28035) eketomy válasza LaptopSystem (#28034) üzenetére


eketomy
senior tag

Ezt a raid (array) funkciót ki kellene kapcsolni, hogy ne raid tömbbe lássa a winyót hanem csak úgy simán. Látni kéne a biost is, ott biztos lehet kapcsolgatni, mondjuk laptopnál érdekes ez a raid-elés!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#28036) jugamir válasza LaptopSystem (#28034) üzenetére


jugamir
csendes tag

Üdv!

Paackard bell windows 7-es laptopomhoz akarok bluetooth headsetet kötni. ( Beépített bluetooth van elvileg benne de nincs driverem ) Valaki tud megbízható drivert?

Előre is kösz hálás lennék a segítségért :)

(#28037) LaptopSystem válasza eketomy (#28035) üzenetére

megnéztem a raid (array) funkciót nem tudom kikapcsolni ezért szerintem drivert kell hozzá varázsolnom :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#28038) Z86 válasza robertel (#28024) üzenetére


Z86
őstag

Ezt a listát érdemes átböngészni.

(#28039) eketomy válasza jugamir (#28036) üzenetére


eketomy
senior tag

Kell a pontos tipusa a laptopnak! Fel kell menni a gyártó weboldalára és onnan le lehet szedni hozzá a megfelelő drivert ill. progit!

PackardBell

[ Szerkesztve ]

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#28040) jugamir válasza eketomy (#28039) üzenetére


jugamir
csendes tag

Packard bell easy note tj65 a típús.

(#28041) eketomy válasza LaptopSystem (#28037) üzenetére


eketomy
senior tag

érdekes egy bios, nem szabványos :) mindenesetre én még kipróbálnám egy xp lemezzel is, ha ott sem látja a winyót akkor tuti driver!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#28042) eketomy válasza jugamir (#28040) üzenetére


eketomy
senior tag

Ha jól látom akkor a te gépedbe sajna nincs bluetooth! sztem a csati csak opcionális!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#28043) jugamir válasza eketomy (#28042) üzenetére


jugamir
csendes tag

Hát szerintem is bár leszedtem a drivert kiírja hogy kapcsoljam be az eszközt. Csak azért furcsa mert külön jel van a gépen leddel világítva.

(#28044) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Hello!
Tegnap egy ismerős csaj odaadta a laptopját, hogy telepítsek már rá egy XP-t.
Packard Bell Easynote F4081-RB-113HG
Telepítő betöltésekor kék képernyővel meghal. Most így utólag néztem "Támogatás: Windows Vista, Windows 7".
De akkor is ez normális, hogy még a partícióválasztás előtt meghal XP ide vagy oda...?

[ Szerkesztve ]

(#28045) Konflikt


Konflikt
addikt

sziasztok.

van egy Dell E6510-es notebookom, (i5 560M, QM57-es chipset, Nvidia Quadro NVS 3100M) win xp-vel.

a kovetkezo a problemam:
az intel GMA vezerlo nem latszik a win alol, nem lehet elerni, csak az nvidia NVS vezerlot. ha az AIDA-ban megnezem a GPU-k alatt sem latszik az intel GMA, pedig az i5 560M-es CPU-ban van GPU.
az alaplap->lapkakeszlet alatt az all, hogy az intel GMA le van tiltva.

hogy lehet ezt engedelyezni, v lehet egyaltalan?
biosban nem talaltam erre utalo beallitast. chipset nem tamogatna? xp a baj?
a dell notebook topicban sajnos nem jutottunk elobbrebb

koszonom elore is a valaszokat :)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#28046) Caesarion válasza LaptopSystem (#28022) üzenetére


Caesarion
aktív tag

ha minden igaz, akkor "80GB 5400rpm SATA I 2.5" Toshiba HDD" van a gépedben. Valamiért finnyás a Win 7 bizonyos SATA-kra, nem egyedi az eset ( [link(1)], [link(2)] ). Lehet én vagyok túl klasszikus, de ha nincs valami mindent elsöprö indoklásod hogy miért kéne a Win7, akkor inkább lebeszélnélek róla - helyére egy XP-t tegyél fel. Azt mondjuk megértem, ha céges a gép és official OS kell rá ami Win7 lett, de pölö én még sose találkoztam olyan ellenörzéssel, hogy na akkor most vegye elö az OS eredetiségét igazoló papírt.

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#28047) eketomy válasza Tamoo (#28044) üzenetére


eketomy
senior tag

Át kell állítani a biosban az ahci módot IDE módra és nem fog kifagyni kékhalállal :) vagy ha nincs ilyen mód a biosban akkor drivert kell integrálni az xp telepítőlemezbe (na ez a jóval macerásabb dolog) :)

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#28048) Konflikt válasza Konflikt (#28045) üzenetére


Konflikt
addikt

eszkozkezeloben nem latszik, GPU-Z is csak az nvidia grafikus gyorsitot latja.
a legutolso intel grafikus driver (turbo boost) felment, de semmi nem valtozott

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#28049) Tamoo válasza eketomy (#28047) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Köszi a tippet, megnézem majd. Viszont ha nincs driver támogatása XP-hez lehet nincs sok értelme azt húzni rá.

(#28050) eketomy válasza Konflikt (#28048) üzenetére


eketomy
senior tag

Pedig ha valahol akkor ezt sztem biztosan a biosban kell beállítani, ha ott nem látod akkor bios frissítés és utánna próbáld meg!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.