Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43001) Dell XPS válasza RA541 (#43000) üzenetére


Dell XPS
veterán

A feladatkezelőben melyik folyamat akasztja ki a CPU-t?

Üdv, Dell XPS

(#43002) RA541 válasza Dell XPS (#43001) üzenetére


RA541
csendes tag

itt sztem nincs olyan ami kiakaszthatná.
Vagy esetleg a vírusírtó lenne a hibás? avg van rajta

(#43003) Dell XPS válasza RA541 (#43002) üzenetére


Dell XPS
veterán

Mondjuk ha letiltod, azzal léphetnénk egyet. 71 folyamat és egyet nem látni hogy mi emeli 95%-ra a CPU-t, avg.exe.?

Üdv, Dell XPS

(#43004) NEMO1968 válasza RA541 (#43002) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Elképzelhető,ha be van állítva a valós idejű védelem is.
Az rögtön elkezd dolgozni,ha csatlakozol a netre.
Próbáld meg,hogy vársz pár percet,és utána nézd a prociterhelést.
Most néztem,WiFi-n OK.
Akkor nincs tippem.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#43005) Zoli1222 válasza Hisztogram (#42997) üzenetére


Zoli1222
őstag

Bocs, h eddig nem reagáltam! Sikerült megoldani 1 win7 telepítő lemezzel a javítást, de így is csak félsiker sajna. Valszeg a recovery-s szektor vagy mi sérült, de majd át lesz nézve.

(#43006) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Hazajöttem szüleimhez, rádugtam a 2530p-t a vezetékes hálózatra, és azt tapasztaltam, hogy nem csinál semmit. Eszközkezelőben a következőt látom:

Vélemények?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#43007) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Kéne egy kis segítség, van egy Lenovo g550-es laptopom, aminek tönkrement a kijelzője, még garanciális. Magyarországon hol javítják meg, vagy hogy van ez a dolog? Ahova elvittem, ott azt mondják, hogy csak Lengyelországban javítják meg, ez elég furán hangzik nekem, ráadásul ők winchester hibára gyanakodnak, ami kizárt, mivel a kijelzőn még van kép, bizonyos részeken, szerintem inkább a szalagkábele halhatott meg.

Mi ilyenkor a teendő tud valaki segíteni? :)

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#43008) Dell XPS válasza rizso (#43006) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

illesztőprogramot le/fel? Win7....

Üdv, Dell XPS

(#43009) rizso válasza Dell XPS (#43008) üzenetére


rizso
addikt

Semmi változás :(

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#43010) Dell XPS válasza Babetta-X (#43007) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

A Lenovonak már csak Thinkpadre van magyar szervizpartnere, amúgy küldik ki a laptopokat Lengyelországba.Előzetesen annyit kell tudni, hogy 2012. március 6. óta a Lenovo Ideapad termékcsaládjának garanciális szervizelését kizárólag a lengyelországi Jabil végzi. A gépek szállítása a UPS feladata, a hivatalos Lenovo képviseletet Magyarországon nem lehet elérni.

Üdv, Dell XPS

(#43011) ro_bert17 válasza rizso (#43006) üzenetére


ro_bert17
őstag

ipconfig /all, ping, bios-ban nincs tiltva, máshol próbáltad a lan kártyád?

(#43012) Dell XPS válasza rizso (#43009) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ez driver probléma, nem tudja betölteni a Win7-t. A 10 kód is arra utal.....letölteni egy másikat?

Üdv, Dell XPS

(#43013) rizso válasza ro_bert17 (#43011) üzenetére


rizso
addikt

Nem találtam sehol tiltást, engedélyezve van az eszköz (kivéve a Connection Manager, az azt írja, hogy "letiltva"). Pár órája még gond nélkül ment anyóséknál...

Dell XPS: töröltem, újraraktam, Intel oldaláról is leszedtem egy másik drivert, de semmi változás.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#43014) Dell XPS válasza rizso (#43013) üzenetére


Dell XPS
veterán

Tudtam hogy mágikus lesz, ha rákérdezel. Ha nincs kényszerítve az eszköz (nincs összekötve) akkor mit látni a tulajdonságaiban?

Üdv, Dell XPS

(#43015) a000


a000
őstag

Sziasztok
Melyik kartya erosebb, illetve hossu tavon melyik eri meg jobban?
X4500mhd vagy ati radeon 3650 256mb?
Termeszetesen notebookban vannak.

(#43016) Dell XPS válasza a000 (#43015) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Természetesen a ati radeon 3650 VGA a jobb.......X4500mhd az más.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#43017) rizso válasza Dell XPS (#43014) üzenetére


rizso
addikt

Ígérd meg, hogy nem röhögsz ;] Múúúúkodik! Hogy mitől javult meg, azt passzolom. Szétszedtem a gépet, kivettem a winyót és a ramot (mondjuk mindkettő a helyén volt, nem tudom mi értelme volt), visszapakoltam, bekapcsoltam a gépet, és láss csodát: van vezetékes netem! :C

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#43018) Dell XPS válasza rizso (#43017) üzenetére


Dell XPS
veterán

Tanulságos volt, és nem röhögtem, (nagyon) az biztos hogy már nem csak a "se kép, se hang" jelenségeknél is bevetem... ;]

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#43019) nappa


nappa
tag

Sziasztok!

az lenne a kérdésem hogy a laptopomnak valahogy lehet-e szabályozni a ventijének a sebességét? én esetemben pl kicsit felpörgetni mert enyhén melegszik a kicsike :)

egy lenovo g565-ről lenne szó

:R

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#43020) nappa


nappa
tag

Sziasztok!

az lenne a kérdésem hogy a laptopomnak valahogy lehet-e szabályozni a ventijének a sebességét? én esetemben pl kicsit felpörgetni mert enyhén melegszik a kicsike :)

egy lenovo g565-ről lenne szó

:R

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#43021) Dell XPS válasza nappa (#43019) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Lehet hogy már jött hozzá frissebb BIOS, ami szokott ilyen dolgokon változtatni. Egyébként mit jelent konkrétan a melegedés? Szóval mértél hőmérsékleteket CPU, GPU esetében valamelyik teszt programmal?

Üdv, Dell XPS

(#43022) a000 válasza Dell XPS (#43016) üzenetére


a000
őstag

Es miben mas?
Tehat jobban megeri az atival szereltet venni? A4500mhd memoriajat sem talaltam, hogy mekkora. Persze nem jatekhoz kell, de inkabb a jobbal felszereltet veszem mar akkor.

(#43023) nappa válasza Dell XPS (#43021) üzenetére


nappa
tag

persze nézem folyamatosan a hőmérsékletet.
hát pár óra használat után de semmi játék csak net meg letöltés meg zene meg ilyenek ilyen hőfokot mutat:

proci: 58-60fok
magok:58-65ig változó
gpu: most épp 58fok körül van

egy 3magos amd N830-as proci van benne és a vga egy ati 5470

és nekem ezek a hőfokok igy sima használothoz kicsit soknak tűnik és milyen lenne ha elkezdenék játszani? :)

pedig most pasztáztam újra a procit is meg a gpu-t is.. mert tegnap vettem csak a gépet és mikor vettem akkor olyan 70fok körül volt a proci

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#43024) rizso válasza Dell XPS (#43018) üzenetére


rizso
addikt

Ezek a spirituális hibajelenségek a legjobbak ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#43025) Dell XPS válasza a000 (#43022) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nincs dedikált grafikus memória. Amennyiben nem játékra veszed, (bár a filmezés sem elhanyagolható) akkor érdemes teljes egészében összevetni a gépet, pl. milyen CPU van benne, stb...Egy erős grafikus teljesítményű VGA, nem sokat ér erős CPU nélkül, és így tovább. Láttam már 1-2 gépet az nVidia VGA-val amit nagyon szívesen megvennék magamnak, mert én sem játszom.

Üdv, Dell XPS

(#43026) Dell XPS válasza a000 (#43022) üzenetére


Dell XPS
veterán

LENOVO (IBM) ThinkPad T500 Vélemény? ;)
Core 2 Duo P8600 (2x 2.4GHz)
4GB DDR3
15.4", WXGA (1680x1050) nagyfelbontasú
Intel GMA X4500MHD
160GB,
DVD±RW DL
1x VGA, DisplayPort (HDMI)
Gigabit-LAN
kártyaolvasó
wireless 802.11 a/b/g/n
FireWire 400
fingerprint reader (ujjlenyomat)
bluetooth
3G mobilinternet előkészités ( sim kártya foglalat)
billentyűzet megvilágítás( Thinklight)

Üdv, Dell XPS

(#43027) Dell XPS válasza nappa (#43023) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, nekem is. CPU 40-45, GPU 50-55 körül kellene lenni, a tesztmérések is ezt körvonalazzák.....Az átvételkor mért 70 fok az pedig dráma! A BIOS-ra nem mondtál semmit?

Üdv, Dell XPS

(#43028) nappa válasza Dell XPS (#43027) üzenetére


nappa
tag

Hát igen szerintem is nagyon sok!

Hát a BIOS-ra nem tudok mit mondani mert nem találtam hozzá frissitést pedig szerintem még a gyári van rajta. esetleg ebbe tudnál segíteni?

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#43029) Dell XPS válasza nappa (#43028) üzenetére


Dell XPS
veterán

Segítek természetesen, de azt csak Te tudod, hogy jelenleg melyik verzió van fent. Hátha változtattak a visszajelzések alapján, meglátjuk....

Üdv, Dell XPS

(#43030) nappa válasza Dell XPS (#43029) üzenetére


nappa
tag

meg tudnád mondani hogy a BIOS-ban hol is tudom megnézni hogy milyen van most rajta?
Ez az első laptopom és még kezdő vagyok :)

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#43031) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy acer aspire 5024es gépbe milyen kijelzőt tudok tenni? Van különféle sorozat, vagy csak egy fajta jó hozzá?

(#43032) nappa válasza Dell XPS (#43029) üzenetére


nappa
tag

Megnéztem és ha jót láttam akkor 3.5ös verzió van rajta

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#43033) dolbyman


dolbyman
tag

Sziasztok!

Kisfiam kapott egy Asus K501J laptopot. hol lehet az integrált VGA memóriáját növelni?
A Bisoban nem találtam ilyen opciót- sajnos a kiírt 56mb igen kevéske....
a laptopban egyébbként 2gb van, ha ez számít, hogy mi az a maximum amire állítani lehet?
GMA X4500

előre is köszönöm a gyors válaszokat.

üdv:

Bandi

(#43034) Dell XPS válasza nappa (#43032) üzenetére


Dell XPS
veterán

Próbáltál tag számmal belépni? Mert úgy nem ad ki BIOS-t a típusra???

Üdv, Dell XPS

(#43035) nappa válasza Dell XPS (#43034) üzenetére


nappa
tag

Hát hol van az a szám? :)

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#43036) Dell XPS válasza nappa (#43035) üzenetére


Dell XPS
veterán

Gondolom a laptop alján...S/N próbáld meg, be is azonosít neten keresztül....

Üdv, Dell XPS

(#43037) Dell XPS válasza b1sti (#43031) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Most milyen van benne, és milyet szeretnél bele? Gondolom nagyobb felbontásút?

Üdv, Dell XPS

(#43038) nappa válasza Dell XPS (#43036) üzenetére


nappa
tag

hát lehet én vagyok a béna de nem találtam semmit :(

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#43039) Dell XPS válasza nappa (#43038) üzenetére


Dell XPS
veterán

BIOS-ban is benne szokott lenni az azonosító TAG szám....

Üdv, Dell XPS

(#43040) nappa válasza Dell XPS (#43039) üzenetére


nappa
tag

Vagyis az SN number megvan. de nem találtam hozzá semmi biost

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#43041) Dell XPS válasza nappa (#43040) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hát ez meg hogy lehet, valami UK, vagy más oldalakon kellene megnézni....

Üdv, Dell XPS

(#43042) nappa válasza Dell XPS (#43041) üzenetére


nappa
tag

hát a lenovo oldalán próbálom és bios-t nem találok

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#43043) Dell XPS válasza dolbyman (#43033) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Az energiagazdálkodásban nem tudod beállítani?

Üdv, Dell XPS

(#43044) Dell XPS válasza nappa (#43042) üzenetére


Dell XPS
veterán

Azt gondoltam, de a múltkor is USA Lenovo oldalán találtunk driver-t. Nehezen tudnám elképzelni hogy nincs hozzá a gyári support oldalon BIOS driver. Magyarországon már szervíze sincs, csak Lengyelországban, úgy hogy minden elképzelhető...

Üdv, Dell XPS

(#43045) nappa válasza Dell XPS (#43044) üzenetére


nappa
tag

Hát nem magyar oldalon néztem. és van minden driver de BIOS-t nem látok.esetleg ha megtennéd hogy megpróbálsz nekem utána nézni azt megköszönném :)

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#43046) b1sti válasza Dell XPS (#43037) üzenetére


b1sti
senior tag

Szia!

Tesómék használják második laptopként! Most vmi 15,4 es wxga van benne! Sajna azt sem tudom, hogy mi baja van vagy miért szeretné cserélni!

(#43047) Dell XPS válasza nappa (#43045) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ok, nézem....

Üdv, Dell XPS

(#43048) Dell XPS válasza dolbyman (#43033) üzenetére


Dell XPS
veterán

Fn+Space Power 4Gear + extreme

Üdv, Dell XPS

(#43049) Dell XPS válasza b1sti (#43046) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nincs hozzá BIOS, mindenki keresi,de még magyarázatot sem találtam rá, pedig elolvastam egy csomó külföldi oldalt.....

Üdv, Dell XPS

(#43050) Dell XPS válasza b1sti (#43031) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ami a lényeg kijelzőnél: 1280x800 15,4" WXGA CCFL 30'Pin csatlakozású legyen! Amennyiben ilyet találsz, bármelyik laptopból, vagy monitorból beleteheted, lehet fényes, matt, egyebek.....

Üdv, Dell XPS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.