Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) demars válasza LALA_kiraly (#2000) üzenetére


demars
addikt

HI!
Már rég leszedtem ezt !!! flash t is és egy exe file t is!!! Mindegyik friss BIOS!! Mondjuk el nem indítottam.. nem mertem.. majd max vasárnap este.. :DD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2002) Rick4 válasza szatocs (#1998) üzenetére


Rick4
félisten

ennek a topicnak az első hsz.-a egy csomó gyártó által megkülönböztetett notis topicot linkel. nézz be, a tulajok mit mondanak azokról a notikról, majd ott meglátod, mennyire jó hosszú távon. egyébként az aprók között láttam egy acer notit 9600as vgaval, mindennel ami kell, 85ért volt hirdetve. nekem 1.73as dothan van, netezés közben rendszerint 800MHz-en megy, visszaveszi a speedstep miatt, a cerkaM meg végig hasít, nincs speedstep, így valamivel többet fogyaszt. noti lesz az is, amit 150ért veszel, meg az is, amit 110ért, csak nem mindegy, hogy 1 év múlva mennyire lesz jó. neked kell dönteni. a haver vistás toshibája tartalmazott egy fordulatszámmérőt formázó GUI-jú prociterhelésmérő progit, ha az asztalon tekergette azt egeret körbe körbe, 30% prociterhelést mutatott....le is lett takarítva, azóta teljes megelégedéssel használja az xp-t..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2003) sssent válasza LALA_kiraly (#1999) üzenetére


sssent
senior tag

BIOS-ban screen expansion (vagy vmi ilyesmi) opció

(#2004) LALA_kiraly válasza sssent (#2003) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

remélem jó lesz

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#2005) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

ide is beírom, hátha tud nekem valaki segíteni

hp compaq nx9110 típushoz keresek drivereket segítsetek pls, mert amikkel eddig próbálkoztam, azok nem működtek. chipset és vga driver is kéne!
sajnos muterom töketlen főnöke elhagyta a gyári cd-ket és a gép teljesen össze volt zuhanva és újra kellett rakni a winxp-t.

köszi :R

Resistencia eterna

(#2006) LALA_kiraly válasza bagyulajuve (#2005) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

A google ezt dobta ki. Ez szerint a 6.9es az uccsó ami jó neked.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#2007) szatocs válasza Rick4 (#2002) üzenetére


szatocs
őstag

Úgy is kezdtem, hogy oda is írtam:)

=== Szatocs ===

(#2008) demars válasza LALA_kiraly (#2000) üzenetére


demars
addikt

Már 2. napja nem indult újra a gép! lehet h csak a LAN drivert kellett volna cserélnem! Ha minden jól alakul, akkor akár vissza is tehetem az ATI ccc drivert nem? Egyébként nem lesz most BIOS frissítés.., dolgozok a gépen, nem szeretném, h ha valami nem jól sülne el és elszállna az egész!
Üdv: demas

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2009) Rick4 válasza bagyulajuve (#2005) üzenetére


Rick4
félisten

itt figyel kompletten minden: tessék!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2010) Rick4 válasza LALA_kiraly (#2000) üzenetére


Rick4
félisten

ha újraindul, az másik biossal is újra fog indulni, hacsaknem valahogy sikerült egy másik gép biosát ráerőltetni...de csak nem.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2011) demars válasza Rick4 (#2010) üzenetére


demars
addikt

ááááááááááá kizárt dolog, soha nem csináltam BIOS frissítést a gépen! Volt rajta egy trójai, illetve .net frameworkot és lan drivert frissítettem, + friss VGA drivert tettem fel!!! Ennyire futotta! :)) Hamarosan re xp vagy Vista jön! :K
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2012) Rick4 válasza demars (#2011) üzenetére


Rick4
félisten

ok, és is azt mondom, hogy nem valószínű a dolog...másik bios sztem fel sem megy, vagy ha mégis, el sem jutsz a desktopig... úgy vagyok vele, ha csak nem szól bele a bios a normális működésbe, nem bántom..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2013) kali


kali
legenda

nem tud valaki ilyen notit megvételre :F csak a vírusos verzió érdekelne, a tisztított már nem :P

http://pcforum.hu/hirek/?qnid=10720

:Y

(#2014) demars válasza Rick4 (#2012) üzenetére


demars
addikt

hogy hogy nem megy fel a másik BIOS?? :F frissebb bios sal elvileg jobban kellene kezelnie a dolgokat /CPU, RAM.../! Vagy tévedek?
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2015) Rick4 válasza demars (#2014) üzenetére


Rick4
félisten

nem az adott ipushoz való biosra gondoltam, hanem egy cégen belüli másik notiéra...pl fusi LI 1730 ra erőltetsz egy másik fusi noti biost...így értettem...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2016) demars válasza Rick4 (#2015) üzenetére


demars
addikt

megnyugodtam... :P én is így gondoltam egyébként! :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2017) zszszs


zszszs
tag

Sziasztok! Beírtam a Dell-es fórumba is, de nem volt reakció.

Egy Dell Latitude 110L laptoppal van bajom. Egy excel táblázatban dolgoztam, egyszer csak megbolondult a space bill., a leütésére a szóköz után megjelent egy "n" karakter, a backspace leütésére nem töröl vissza, hanem ír egy "z" karaktert, az enternél nem vált cellát, hanem ír egy "m"-et. Azóta mindenhol ezt csinálja (word, jegyzettömb...). Szándékosan semmit nem állítottam el. Bocs, ha valami triviálisat kérdezek, de nem jutottam dülőre...
Előre is köszönöm, ha valaki segít.

Xp prof.

(#2018) LALA_kiraly válasza Rick4 (#2010) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Nem biztos. A 1538as szériánál volt az ismert lan hiba. Új biossal mérséklőtött a napi többszöri hibáról pár naposra. Sztem egy próbát megér, és veszteni nem veszt semmit. Sőt...

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#2019) Rick4 válasza LALA_kiraly (#2018) üzenetére


Rick4
félisten

ok, úgy értem, hogy egy normális gyártó nem csinál olyan gépeket, amik annyira hibásak, hogy valamiért újraindul, és biosfrissítéssel részben orvosolható. az ilyen újraindulások vagy oprendszer, vagy alkatrészhibákból szoktak történni, más logikus dolog nem fogadható el erre.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2020) utánvétel


utánvétel
aktív tag

Sziasztok.Ebben a laptopban szeretnék procit cserélni [link] egy pentium 1.73 Ghz centrino M740-est a jelenlegi celeron helyett.vajon az alaplap fogja kezelni?? Mert ez 533 FSB-s míg a régi cerka csak 400 FSB-s.

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#2021) xcbiker válasza utánvétel (#2020) üzenetére


xcbiker
addikt

Nem fog menni.
Ha megy is, akkor 400MHz-es rendszerbusszal teszi majd.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#2022) BluEyes válasza utánvétel (#2020) üzenetére


BluEyes
őstag

Illetve ha elég elszánt vagy: tuning I. tuning II.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#2023) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

köszi a segítséget skacok :R :R :R

Resistencia eterna

(#2024) dybu


dybu
tag

sziasztok notebook guruk :)

kovetkezo lenne a kerdesem:

mitol fugg hogy a notebook allitja a szorzojat cpu terhelestol fuggoen?
fugg chipkeszlettol es cpu-tol egyarant?

most 1 olyan notebookrol vagyok amiben celeron m440 van es ez nem allitja fullon koxol es nagyon melegszik. ha vennek bele core duot vagy valami mas cpu-t mi lenne a helyzet?
itt a chipset :Mobile Intel Calistoga-G i940GML

valaszokat elore is koszonom es bocsi az ekezetek miatt de kinai a windows amirol vagyok :D

20 GOTO 10

(#2025) Rick4 válasza dybu (#2024) üzenetére


Rick4
félisten

szeva. a cerka nem fog speedstepet állítani, az már csak ilyen...viszont ha everest is írtja a 945i GM chipsetet, akkor cserélhetsz procit ezekre, és és föld lesz a különbség..

intel® Core™2 Duo Mobile Processor T5200
CPU Speed: 1,66 GHz
Bus Speed: 533 MHz
L2 Cache Size:2 MB

intel® Core™2 Duo Mobile Processor T5300
CPU Speed: 1,73 GHz
Bus Speed: 533 MHz
L2 Cache Size:2 MB

intel® Core™2 Duo Mobile Processor T5500
CPU Speed: 1,66 GHz
Bus Speed: 667 MHz
L2 Cache Size:2 MB

intel® Core™2 Duo Mobile Processor T7200
CPU Speed: 2 GHz
Bus Speed: 667 MHz
L2 Cache Size:4 MB

intel® Core™2 Duo Mobile Processor T7300
CPU Speed: 2 GHz
Bus Speed: 800 MHz
L2 Cache Size:4 MB

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2026) dybu válasza Rick4 (#2025) üzenetére


dybu
tag

wow! koszi szepen! :DD
mar csak 1 jobb vga kellene bele dehat ez nem olyan buli sztem amiben lehet boviteni :(

20 GOTO 10

(#2027) BluEyes válasza dybu (#2024) üzenetére


BluEyes
őstag

Vigyázz, a csávó be akar vinni az erdőbe. A 940gml ugyanis csak Celeront fogad, tehát nem mennek benne a felsorolt procik!

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#2028) dybu válasza BluEyes (#2027) üzenetére


dybu
tag

köszike! bevihetne az erdőbe ha szép lányka lenne :D
ami most fontosabb: már délelött 9óra óta nézelődöm, és nem tudom eldönteni milyen notebookot vegyek.
200 kp-m van rá, de nem akarok valami ócska vasat venni. tudom a 200 nem sok főleg az én igényeimnek.

ha tud valaki segitsen nekem légyszi, ami nekem kellene bele;
wlan, bluetooth, 2magos cpu támogatás [ nem baj ha nem az van benne késöbb ugyis elnyomok rá 1 halom pénzt :D ] , 120gb hdd, 1gb ram, valami olyan vga amin pár játék megmozdul. pl cod2...

20 GOTO 10

(#2029) demars válasza Rick4 (#2019) üzenetére


demars
addikt

Tegnap csináltam egy re XP t!! :Y De sajna most meg eljöttem a koliból, nincs netem rendesen, s nem tudom tesztelni h meddig bírja a hálókari.. kikapcsolás nélkül! Remélem tényleg csak oprendszer volt a gáz! :F már mindnt lecseréltem jobbra ujabbra! Ha ez sem segít, akkor jön a BIOS frissítés!
Köszi a segítséget!
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2030) demars válasza LALA_kiraly (#2018) üzenetére


demars
addikt

Neked is köszi a segítséget! :R
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2031) utánvétel válasza xcbiker (#2021) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Köszi :R

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#2032) utánvétel válasza BluEyes (#2022) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Köszi :R

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#2033) bandus


bandus
veterán

sziasztok!
jelenleg itthon vagyok,és működik a wlan, de a sulis wlan használatához kell a hálókártyám mac címe. ezt hol találom meg vista alatt? köszi szépen :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2034) RedWing


RedWing
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem! Most tervezek venni egy házimozit, 22"-os LCD-vel.
Akérdés a következő: Rá tudom-e kötni az LCD-t a notimra?
Gépem: HP nx6125
A segítséget előre is nagyon köszönöm!!! :R

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#2035) xcbiker válasza bandus (#2033) üzenetére


xcbiker
addikt

az everest kiírja.
Hálózat menü - windows hálózat

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#2036) bandus válasza xcbiker (#2035) üzenetére


bandus
veterán

köszi. már sikerült megoldanom szerencsére. ipconfig /all :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2037) Muton


Muton
addikt

Hello!
Anyukám Lenovojával gond van. ha kihúzom a tápot, akkor abban a pillanatban kikapcsol, miközben az akku töltöttség a win szerint 88%. a gép táp nélkül nem kapcsol be, ha rádugom a töltőt egy pillanatra felvillan, h tölti az akkut, majd, h fel van töltve. a win bootolás után kb 1 percig azt írja, h 88% (töltés), majd csak a 88% marad.
mit lehet tenni? az akku mehetett tönkre máról holnapra?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2038) Rick4 válasza Muton (#2037) üzenetére


Rick4
félisten

a legjobb lenne egy másik akksi próbára, de lehet, hogy csak be kellene állítani a töltést. a start menü- thinkvantage- power manager elindítása után megnézed a battery information fül alatt, hogy mit mond az akksiról...pl. tervezett kapacitás/ full kapacitás, elhasználódás mértéke. talán van esély ha megadta volna magát, ott van a battery maintenance fül alatt hogy milyen módon szeretnéd tölteni az akksit (96-100% között mindig) vagy akkukímélő módon, ill ott egy perform reset is..az fullra lemeríti, majd fullra feltölti, néha ezt érdemes megcsinálni..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2039) Rick4 válasza RedWing (#2034) üzenetére


Rick4
félisten

valószínű, hogy a notidnak van vga kimente, ott a monitort rá tudod kötni, kérdés, hogy a 22"os LCD-n milyen bemenet van, az is elképzelhető, hogy D-sub csati, akkor lesz a legkönnyebb dolgod..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2040) Rick4 válasza BluEyes (#2027) üzenetére


Rick4
félisten

vigyázz, a csákó be akar vinni az erdőbe, a callistoga chipset az 945ös, ami támogatja a lentebb felsorolt procikat... :DD ezt is sztem csak a celeron proci miatt látja 940es chipsetnek...bár az is lehet, hogy az intel a celeron M és az ULV Celeron miatt visszabutította volna? érdekes, ez tényleg le van butítva....ez gáz..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2041) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok

Nvidia Go 7600 noti vga kártyához honnan tudok friss vga drivert letölteni??
Gyártó függő a dolog??
Mert az enyém valamikori tavalyi 86.2.0 -as , ettől van frissebb???
Köszi

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#2042) Rick4 válasza MikaVejneGI (#2041) üzenetére


Rick4
félisten

asszem ez a legújabb driver a karihoz...legutolsó driver

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2043) bence78


bence78
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene hozzáértő emberektől:
Van egy p4-es laptopom, amiben asztali processzor van (1,8ghz, p4, s478). Lehet-e mobil p4-est tenni bele? Megérné szerintetek?

Köszönöm a választ :R

----- inkabb emailben keressetek mert a pht mar nagyon ritkan hasznalom -----

(#2044) Muton válasza Rick4 (#2038) üzenetére


Muton
addikt

köszönöm a tanácsokat, de sajnos nekem ilyen adatok/opciók nem jelennek meg, lehet, h azért, mert ez csak egy 3000 n100-as és nem thinkpad. de az a jó, h most vettem észre, h még garanciális, hétfőn megy a szervízbe :))

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2045) parandroid válasza bence78 (#2043) üzenetére


parandroid
nagyúr

Van az S478-as P4-eknek mobil változata, de valószínű, hogy a te gépedben már eleve ilyen van. Tudni kéne a pontos típusát, Everestet ajánlom. Pentium M processzor sajnos nem működik ezekben a gépekben.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2046) Rick4 válasza Muton (#2044) üzenetére


Rick4
félisten

pedig elvben ugyanaz kellene hogy legyen, legalábbis az ibm és a lenovo már régóta egy cég....a gari a legjobb dolog, de csak annak akinek ibm-lenovoja van, kíváncsi vagyok, mit fognak bent mondani, és hogy fognak viselkedni. légyszives erről majd számolj be..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2047) bence78 válasza parandroid (#2045) üzenetére


bence78
csendes tag

köszi a választ. Az everest szerint ez ilyen:

--------[ CPU ]---------------------------------------------------------------------------------------------------------

CPU tulajdonságai:
CPU típusa Intel Pentium 4, 1800 MHz (18 x 100)
CPU alias Northwood, A80532
CPU stepping B0
Utasításkészlet x86, MMX, SSE, SSE2
Eredeti órajel 1800 MHz
Min / Max CPU szorzó 18x / 18x
Engineering Sample Nem
L1 trace gyorsítótár 12K Instructions
L1 adat gyorsítótár 8 KB
L2 gyorsítótár 512 KB (On-Die, ECC, ATC, Full-Speed)

CPU fizikai információk:
Tokozás típusa 478 Pin uPGA
Tokozás mérete 3.50 cm x 3.50 cm
Tranzisztorok száma 55 millió
Gyártási technológia 6M, 0.13 um, CMOS, Cu, Low-K
Processzormag mérete 146 mm2
Magfeszültség 1.475 - 1.55 V
I/O feszültség 1.475 - 1.55 V
Tipikus teljesítmény felvétel 38.7 - 89.0 W (órajeltől függően)
Maximális teljesítmény felvétel 49 - 109 W (órajeltől függően)

----- inkabb emailben keressetek mert a pht mar nagyon ritkan hasznalom -----

(#2048) Muton válasza Rick4 (#2046) üzenetére


Muton
addikt

a sw elvben jó, csak ahogy utána olvasgattam a 3000-es akkujának az elektronikája egyszerűbb, így azért nem érhető el minden funkció.
majd beszámolok, h mi volt a szervízben :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2049) Abri


Abri
aktív tag

Hi mindenkinek.
Az lenne a problámám,hogy lanba nem tudok másloni a notira,csak tőlem tudnak,miért van ez? Notim MSI L735X-083.
Válaszotok előre is kösz.
Üdv
Abri.

(#2050) Rick4 válasza Abri (#2049) üzenetére


Rick4
félisten

szerintem ez szimpla beállítási hiba, mégpedig az oprendszeré, nem a notié..hogy állítottátok be a hálót, és milyen háló ez?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.