Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8401) FerNandor válasza KillHates (#8398) üzenetére


FerNandor
őstag

LOL :DD :DD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#8402) ltz400


ltz400
csendes tag

Véleményeket szeretnék erről:[link]
Én is szeretnék procit cserélni.

(#8403) KillHates válasza ltz400 (#8402) üzenetére


KillHates
nagyúr

960-asba Core2? Komoly!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8404) Petes


Petes
tag

Sziasztok!

Problémám a következő:

Van egy 2004-es évjáratú Siemens notebookom ami jelenleg bekapcsolhatatlan állapotban leledzik, ám a rajta lévő adatokra szükségem lenne.
Gondoltam kiveszem a HDD-t, beteszem egy másik gépbe, így ki tudom írni dvd-re a dolgokat.
A másik gép egy 2006-os Dell D620, kérdés az volna hogy ezeknek egyforma HDD csatlakozójuk lehet? Bele tudom tenni a Dell gépbe a régi siemens adathordozóját?

Sajnos fogalmam sincs a notebook merevlemezek és azok csatlakozási formátumuk evolúciójáról, ezért kelne el egy kis segítség!

Na a két csatlakozó más, létezik valamiféle átalakító amivel összeköthető a kéz eszköz?

Végül utolsó kérdésem: Van e bármilyen kockázat a művelet végehajtásakor? Adatok veszhetnek e el, gépet ronthatom e el meg ilyenek.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#8405) Petes válasza Petes (#8404) üzenetére


Petes
tag

Az előző post 5. bekezdésében az a "Na" igazábül "HA" akart lenni, szóval még mindig nem tudom hogy egyforma e vagy sem :)

(#8406) attilabenk


attilabenk
csendes tag

Sziasztok!Átírányítottak ide h itt tegyem fel kérdésem!Eredetileg a hp forumba akartam de az zárolva volt!Az lenne a gondom hogy van egy Pavilion dw6500 notim !Újraakrom rakni a Vistát!De a biosba nem tudom beállítani hogy a dvd t bootolja!Hiába állítom be hogy elsőnek a dvd meghajtót bootolja csak "bepörget2 s utána tölti a rendszert!Kérem szíves segítségetetek!

(#8407) MrTeddy


MrTeddy
csendes tag

vélemény?
Toshiba Satellite A200-1IW
ilyen árban mi lehet jobb?

(#8408) MrTeddy válasza MrTeddy (#8407) üzenetére


MrTeddy
csendes tag

izé... ezt akartam:
Toshiba Satellite Pro A200-20N

(#8409) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok! Véleményt kérek erről a ACER notebookról!
Milyen minőségü ez a Aspire sorozat, és pontosan ez a tipus!

Acer Aspire 5930G-733G25N (LX.AQ40X.239)

http://usanotebook.hu/index.php?&tpl=product&prid=8675

Intel Core 2 Duo
P7350 (3M cache, 1066MHz FSB) 2.1GHz
3GB (1+2GB) DDR2 memória, mely 4 GB-ig bővíthető
250GB S-ATA merevlemez meghajtó
15,4" WXGA
magas fényerejű (220-nit) Acer CrystalBrite™ TFT LCD, HD 1280 x 800 képpontfelbontás, 16:10 képarány, 8 ms HD válaszidő
8X DVD-Super Multi duplarétegű író
Mobile Intel® PM45 Express lapkakészlet
NVIDIA® GeForce® 9600M GT akár 2303 MB TurboCache™-sel (512 MB dedikált GDDR3 VRAM, akár 1791 MB megosztott rendszermemória*), NVIDIA® PureVideo™ HD technológia, OpenEXR High Dynamic-Range (HDR) technológia, Shader Model 4.0, Microsoft® DirectX® 10 támogatása
(* a rendszermemória méretétől függően)

(#8410) viresz válasza Petes (#8404) üzenetére


viresz
tag

Ez a megoldás [link]

(#8411) FerNandor válasza MrTeddy (#8408) üzenetére


FerNandor
őstag

Szerintem pl ez :U :[link] Újabb; VGA-ja [link] kicsit elvileg jobb, viszont 2,2 helyett "csak" 2,1GHz, de gondolom ez nem akkora baj. és itt olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#8412) Chappy


Chappy
tag

Heló!

Egy hp nx6130-ast mennyirt lehetne eladni? intel gm vga, 1,5 ghz, 512 mb ram, dvd író, 2 usb , lan, modem, pcmcia. Gyári tsrtozékok megvannak, van hozzá cd is (windows sp2 angol,magyar, recovery dvd). 2006 máj-jún körül kaptam vadiújan, azóta a garija lejárt. 1x volt garanciásan cserélve a monitora (hp szervízben), más probléma nem volt vele. Szerintetek mennyiért lehet eladni? szü kség esetén én akár előre fel is rakok bármilyen oprendszert (az eredeti winfost vagy vmi ingyenest, nem illegalizálunk)

(#8413) Zsolti23 válasza KillHates (#8400) üzenetére


Zsolti23
csendes tag

Hello
Nos a gond ott kezdódik hogy ez egy 2 napos gép.
Arra hogy meleg nem tom olyan 35 fok a vinyó.
Az mi hogy hőrekalibrál ? Ezt a kifejezést még nem hallottam.
Viszont nem volt rajta semmi csak freedos de amikor feltettem a vistat elfelejtettem leformázni. Az esetleg nem lehet gond?
Remélem nem döglött be.

(#8414) FerNandor


FerNandor
őstag

Uff!
Azt honnan lehet tudni, hogy milyen memóriával van szerelve a VGA? DDR2 - GDDR3 ?
Erre gondolok : [link]
De notebookchecken sem mondják meg konkrétan. Mitől függ, hogy milyennel van?
És egy GDDR3-as kb mennyivel jobb mint egy 2-es, mik a fő különbségek?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#8415) 30z.Samu válasza SG3rg0 (#8409) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem Acer notim van, nincs vele gond (kop kop) :DDD

Sic Parvis Magna

(#8416) Thomas16


Thomas16
tag

Sziasztok!
lenne 1 "kis" gondom a Dell Inspiron 1520-as notimmal.
a windows betöltése után elmegy a kép,nem jön be semmi.
a gép dolgozik,be is tölt,(még windows bejelentkező hang is van),de kép egyáltalán nincs! :F
ezt már csinálta máskor is,akkor 1 újratelepítéssel orvosolni tudtam a próblémát.de most nagyon nincs kedvem ezzel bajlódni.(meg nem hiszem,hogy ez lenne rá a megfelelő megoldás)
Lécci segítsetek!!!!!

Üdv:Thomas

(#8417) Picard


Picard
csendes tag

ÜDV!
MSI EX600X-056HU típusú notebookom amiben egy Intel Pentium Dual-Core T2370 (1,73 GHz, 533 MHz, 1 MB) típusú processzor van.

A probléma az, hogy a proci hőmérséklete még normál használat (internetezés szövegszerkesztés) mellett is 80-84 fokos!
Szerintem ez elég sok és néha újra is indul a gép! Ez most sok vagy vigyem vissza? Valakinek van ilyen processzora?

(#8418) 30z.Samu válasza Picard (#8417) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hát először konzultálj a bolttal, hogy ez a helyzet... ha azt mondják, hogy ilyen akkor vegyél noti hűtőt!

Sic Parvis Magna

(#8419) ABE válasza Picard (#8417) üzenetére


ABE
őstag

Ha újraindul a gép a melegedés miatt, az semmiképp nem normális dolog. A 80-84 fok nagyon sok szerintem még teljesen leterhelt gép esetében is. Szervizbe vagy a boltba vidd vissza, lehet, hogy csak újra kell pasztázni a processzort. Esetleg annyit megpróbálhatsz, hogy a venti nyílásán keresztül kiporszívózod a felgyűlt piszkot a gép belsejéből.

(#8420) ABE válasza Thomas16 (#8416) üzenetére


ABE
őstag

Ez szoftveres hibának tűnik, nem hardveresnek. Ha egyszer már sikerült egy újratelepítéssel orvosolni a hibát, akkor vélhetően most is ez a megoldás, mert valami szétcseszhette a Windows-t. Csökkentett módban elindul rendesen a gép? A hiba jelentkezése előtt nem raktál fel új drivert, segédprogramot? Én olyan driver vagy segédprogram hibára gyanakodnék, ami a VGA beállításait módosítja.

Szerk:

Látom megoldottad. Az említett gomb szerintem arra szolgál, hogy a rácsatlakoztatott külső monitorra tudod vele váltani a képet, és olyankor kikapcsolja a noti képernyőjét.

[ Szerkesztve ]

(#8421) Thomas16 válasza Thomas16 (#8416) üzenetére


Thomas16
tag

Sikerült megoldani a problémát!! :D
van 1 "CRT/LCD" gomb amivel be tudom kapcsolni a képernyőt.
(vki tudja mi a szerepe ennek a gombnak?)

Bocsi a zavarásért! :B
További jó estét! :)

(#8422) Thomas16 válasza ABE (#8420) üzenetére


Thomas16
tag

Nem raktam fel új drivert és nem is frissítettem azt...
nem lehet hogy vmilyen windows frissítés az oka?

(#8423) ABE válasza Thomas16 (#8422) üzenetére


ABE
őstag

Mint írtad, egy gomb megnyomásával visszahoztad a képet, tehát nincs gond. :)

Szerintem valahogy véletlenül átváltottál külső monitorra, és ebből volt a gubanc. Windows frissítés szerintem ilyet nem csinál.

[ Szerkesztve ]

(#8424) Picard válasza ABE (#8419) üzenetére


Picard
csendes tag

Akkor inkább visszaviszem a gépet mert ez szerintem is túl sok.
Piszkos nem lehet mivel kb 1 hónapos a gép. A hátulját meg nem szedhetem le mert le van ragasztva a garanciapapírral :(
Csak az a baj, hogy MSI és úgy tudom ott akár 1 hónapig is szervízben lehet :(

(#8425) KillHates válasza SG3rg0 (#8409) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez állat jó gép, de gondolom egy vagyon!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8426) 30z.Samu válasza Picard (#8424) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez hülyeség!

Ha 24 napon belül nem tudják megcsinálni, kötelesek adni egy új notit! Erre törvény van.

Sic Parvis Magna

(#8427) KillHates válasza Zsolti23 (#8413) üzenetére


KillHates
nagyúr

A 35 fokos vinyó tökéletes! Most, hogy írod hogy Vista van rajta az mindent megmagyaráz. A Vista folyamatosan buzerálja a vinyót. Azért kattog nyomorult...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8428) KillHates válasza FerNandor (#8414) üzenetére


KillHates
nagyúr

A Toshiba oldaláról próbálj meg lehalászni valami specifikációs pdf-et.
A DDR3 klasszisokkal jobb mint a DDR2. És drágább is jóval!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8429) KillHates válasza Picard (#8424) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sajna igen, szeret az MSI ülni a gépeken...
Pedig kb. 5 perc a javítása...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8430) KillHates válasza 30z.Samu (#8426) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez így igaz, de ebben a kib...ott országban érvényesíteni a törvényeket, egy nonszensz.
Azt fogják mondani, hogy jogi kapcsolatban az eladóval áll, ők meg szerviz és sz@rnak az egészre!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8431) 30z.Samu válasza KillHates (#8430) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen, neked meg elég annyit mondanod, hogy fogyasztóvédelem! :DDD

MOD: Nah, kb 1 hete vettem meg a notit, és tökre meg vagyok vele elégedve! :DD Jóval halkabb, mint a PC, kevesebbet is eszik. Igaz a hardvere gyengébb, de amire kell, arra tökéletes! :D
Örülök, hogy össze tudtam vele haverkodni (kop kop)! :C

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#8432) KillHates válasza 30z.Samu (#8431) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na igen és... Ezzel legfeljebb felbosszantod a szervizeseket akik aztán végkép betartanak.
Hidd el legtöbbször nem a szervizek tehetnek arról, hogy lassan végzik a munkájukat, hanem a gyártó vagy a beszállító. Az MSI szerize is panaszkodik arra, hogy azanyacég valamikor hónapokon keresztűl nem küldi a megrendelt alkatrészeket...
Na mindegy ne hergeljük fel szegény Picard-ot mert inkább az Antarktiszra költözik, csak ne kelljen visszavinnie a gépét! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8433) Doris Lune


Doris Lune
tag

Sziasztok!
Mit lehet olyankor tenni, ha a notebook minden filmmappa megnyitásakor ezt a nyavalygást vágja le:


És össze-vissza fagyogat?

Előzmények: Pinnacle TV tuner USB Hybrid Stick telepítése, s Pinnacle PCTV programmal való MPEG TVfelvétel készítése...

Azóta egy darab filmet nem hajlandó, csak emellett a hibaüzenet mellett lejátszani. Ott a hibaüzi, ha nem zárom be, csak letuszkolom a tálca aljára, hogy ne látszódjon, játssza a filmet rendesen egy darabig, aztán egyszer csak lefagy, s utána már csak feladatkezelővel lehet lelőni. :Y
Ha meg bezárom, azonnal lefagy a rendszer. :F :W

(#8434) pulpo


pulpo
csendes tag

Sziasztok!
Szükségem lenne a segítségetekre. Lehet, hogy én vagyok a hülye, de megoldható valahogy, hogy a (szervízben lévő) monitorom helyett egy laptopot (pontosabban annak képernyőjét) használjak, mint az asztali pc képernyője?
Ugyanis nagyon kellenének a gépen lévő adatok, de monitor nélkül nem sokra megyek velük...

(#8435) BluEyes válasza pulpo (#8434) üzenetére


BluEyes
őstag

Így direktbe nem fog menni. :(
Az a megoldás, hogy pl. a VNC progit felrakod a gépekre, ezzel a progival - a Távoli asztalhoz hasonlóan, de annál egy fokkal egyszerűbben - a noti monitorán láthatod a másik gép képernyőjén történteket (ill. ami történne, ha lenne képernyő).
Ha csak adatok, fájlok kellenek, akkor hálózaton áttöltheted a notira a dolgokat, persze meg kell osztani a szükséges könyvtárakat előbb.
Videokártya TV-outján is elgondolkodhatsz, hátha kisegít valamennyire. Ha másra nem is, de épp a VNC telepítéhez vagy a megosztások beállításához pont megfelelhet a tévé.
Egyelőre ennyi az ötlet. :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8436) 30z.Samu válasza KillHates (#8432) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem is a szervízeseknek kell mondani, hanem a boltnak! :DDD Adjanak új terméket, a szervízelt cuccal meg azt csinálnak, amit akarnak! :))

Doris Lune: Nem tudom, nálam az asztali PC csinálta ezt régebben... csak az újrahúzás segített (vagy én nem tudtam a megoldást) :F

Sic Parvis Magna

(#8437) stilemina


stilemina
csendes tag

Sziasztok!

Megvásároltam az első laptopomat, és megformáztam az aksiját.
Abban kérek tanácsot, hogy hogyan bírja a legtovább az aksi?
Aksitöltés közben netezhetek, vagy várjak amíg feltölti, és addig ne használjam,csak a feltöltés után kapcsoljam be?
Köszi

(#8438) Picard


Picard
csendes tag

Nem vagyok benne biztos, hogy egy kis újrapasztázással meg lehet oldani a hőmérsékleti gondjaimat. Valamiért nem kapcsol be a proci Speedstep lehetősége. Vagyis hogy vegye vissza a processzpor órajelét, ha nem használja nagyon.
A BIOS-ban bekapcsoltam a Speedstep-et és az energiagazdálkodási lehetőségeknél a Minimális energiagazdálkodást is. Ennek ellenére nem veszi vissza az órajelet a rohadék.

(#8439) Doris Lune válasza 30z.Samu (#8436) üzenetére


Doris Lune
tag

Thnx :R
Csak tudnám, mi nem tetszik neki... de azért előtte még kap egy kis rendszervisszaállítást, hogy érezze a törődést... :DDD

(#8440) ABE válasza Picard (#8438) üzenetére


ABE
őstag

Egy rossz pasztázás miatt is túlmelegedhet a gép, pont MSI-ről hallottam, hogy voltak ilyen hibák. Egy notinak teljes terhelésen sem szabad túlmelegednie, és újraindulnia, tehát a hiba kialakulásához nem szabad, hogy köze legyen a Speedstep hiányának. Milyen oprendszert használsz egyébként?

(#8441) Barnes válasza Picard (#8438) üzenetére


Barnes
aktív tag

vidd vissza, ha nem kapod vissza időn belül kérd vissza az árát vagy adjanak egy ugyanolyant!
nekem is volt MSI notebookom, majdnem egy éves volt mikor elromlott (nem adott képet) és három hónapba telt mire visszakaptam az árát, de most már tudom mi a gyors eljárás módja. a szervíz nagyon lassú volt és nem tudta határidőn belül javítani, a kisker (iPon) pedig le akart húzni egy 100ezer forinttal kisebb értékű géppel vagy hogy visszakapom az újonnan felajánlott gép árát, röhej... de a fizetési felszólításra egyből küldték vissza a pénzt!!!
ha kell majd segítség szólj nyugodtan, szívesen segítek. van formanyomtatványom is!

egyébként Toshibára váltottam, remélem beválik...

[ Szerkesztve ]

(#8442) lantika


lantika
tag

sziasztok. asus a6r notiba szeretnék egy másik alaplapot,mert a gyári nem támogatja a pentium m760j procit,csak 1.5 gigáig. ötleteket várnék. előre is köszönöm :D

[lantika]

(#8443) ABE válasza lantika (#8442) üzenetére


ABE
őstag

Nem fogsz kapni más alaplapot bele szerintem.

(#8444) lantika válasza ABE (#8443) üzenetére


lantika
tag

köszi a gyors választ
akkor piacra megy a laptop... veszek másikat :DD

[lantika]

(#8445) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Geforce 4 Go vga van a laptopomban és nem tudom, hogy lehetne megoldani azt, hogy a külső monitoron amit rákötök ne kiterjesztett asztal legyen, hanem ugyanaz, mint a laptop kijelzőjén.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#8446) juhi07


juhi07
senior tag

hy
mi a véleményetek eröl a notirol ?

Árba és minöségben milyen ?
Az albacomp jo márka vagy nem??

Jah amugy ha érdekel valakit van egy Toshiba dual T2330,2gb ramos, notim elado sok extrával !
Ha érdekel valakit nyugotan irjon:)

[ Szerkesztve ]

AMD X2 5000 BLACK EDITION |AC Freezer64 Pro | 2 x 1GB DDR800 KINGMAX |GIGABYTE HD4850 512MB| MSI K9N SLI | 250GB SATA2 16MB Buffer | Hitachi 1 TB Winchester | 400W Chieftec | Samsung SyncMaster 940nw (19'' TFT)

(#8447) lantika válasza juhi07 (#8446) üzenetére


lantika
tag

adok a notidért egy asus a6r b002-es notit+kp-t

[lantika]

(#8448) juhi07 válasza lantika (#8447) üzenetére


juhi07
senior tag

sajnos csak kp jöhet szoba.. :B

AMD X2 5000 BLACK EDITION |AC Freezer64 Pro | 2 x 1GB DDR800 KINGMAX |GIGABYTE HD4850 512MB| MSI K9N SLI | 250GB SATA2 16MB Buffer | Hitachi 1 TB Winchester | 400W Chieftec | Samsung SyncMaster 940nw (19'' TFT)

(#8449) 30z.Samu válasza juhi07 (#8446) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szerintem fasza a noti! :C

Sic Parvis Magna

(#8450) blueMerle válasza lantika (#8444) üzenetére


blueMerle
veterán

De minek? Nem rosszból de szvsz inkább vegyél egy PC-t, azt lehet szanaszét bövitgetni :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.