Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20001) Krisinto


Krisinto
őstag

Üdv
egy HP NX9010 Notira feltehetek egy 32 bites win7-et?
jobb lenne mint az XP?
a noti:
2,8 ghz-s proci,1 gb ram 64-es VGA

(#20002) Cicero


Cicero
őstag

Egy 15.6"-os kijelzőn mi az optimális felbontás? 13"-ason 1366x768 felbontású a panel, nagy meglepetésemre a 15,6"-ost is ezzel a felbontással adják - van rá esély, hogy nyár végére áttérnek 1440x900-ra a 15 collos szegmensben is?

(#20003) iknight


iknight
senior tag

Urak!
Nemtudom jó helyre írok, de egy kis segítséget kérnék.
Ezért a notiért reálisan mennyit lehetne kérni: [link]

Válaszoknak privátban örülnék a legjobban, mert nem vagyok rutinos fórumozó.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#20004) Krisinto válasza iknight (#20003) üzenetére


Krisinto
őstag

100<Szerintem 100 felett

(#20005) cigam válasza Cicero (#20002) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Hát az optimális a "natív" vagyis a panel felbontásával +egyező. 15-ösben is létezik nagyobb felbontású, pl 1680x1050, vagy FullHD-s 1920x1080 pixeles kijelző.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20006) littlemamba


littlemamba
aktív tag

Sziasztok, erre valaki?:

Adott egy második gépnek használt frenetikus packard bell d5710-es. Bekapcsoláskor fehér fényt ad, de nem látszik semmi a kijelzőn, a windows viszont betöltődik, mert lehet hallani. A hibakeresés gyanánt átesett szalagkábel cserén és a kijelző is működik másik gépen. Inverter jó. Külső monitorra dugva tökéletes a kép.

Első kérdés: Van-e valami ötlet, hogy ezen kívül mi baja lehet?
Második kérdés: Ebbe milyen alaplap van és milyen alapokat lehet beletenni?
köszi

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#20007) cigam válasza littlemamba (#20006) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ha eddig eljutottál, logikus következtetés lehet, hogy a VGA és az LCD között van vhol a hiba, az alaplapon. Ergó alaplapcsere. Arra is tippelnék, hogy olyan sokféle lapot nem lehet beletenni, az adott modell fizikai kialakításának megfelel. Szóval beszélsz 1 Acer szervízzessel, és máris képbe kerülsz mennyire fájdalmas (drága) művelet kell, hogy megint minden rendben legyen. Ha mákod van, csak 1-2 alkatrészt kell kicserélni az alaplapon.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20008) Duree válasza littlemamba (#20006) üzenetére


Duree
veterán

Ez tipikusan északi híd hiba.
ha rádugod külsö kijelzöre ott lesz rajta kép,az északi hid áramköri része ami a külsö kijelzö meghajtásáért felel tönkrement.Azért fehér a kép mert megy a háttérvilágítás,de nem kap még vezéröjelet sem.
A hiba orvosolható alaplapcserével,ez nagyon drága és orvosolható alaplapjavítással ilyenkor az északi hidat lecseréljük.Ez az olcsóbb megoldás

duree54

(#20009) littlemamba válasza Duree (#20008) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Szia, nagyon köszönöm a választ, ez az északi híd fogalom még nem volt ismerős a laptop használójának és nekem sem, szóval ez nagy segítség volt. :R Újra van mint elindulni.

@cigam:neked is köszi a reagálást!

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#20010) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Egyik haverom rám írt, hogy bekrepált a notebookja. Viszonylag új van neki, 150k-ért vette karácsonykor.

A következő tünet jelentkezik, idézek:
a laptopom besz@rt bekapcsolom a bios bejön utána fekete képernyö fönt meg a fehér csik világít

Nos, 5let?

(#20011) cigam válasza Vasinger! (#20010) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Vigye el szervízbe? :W

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20012) Vasinger! válasza cigam (#20011) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szóval házilag nem lehet megcsinálni? Ennyire komoly lenne? :F Mind1, azért köszi...

(#20013) cigam válasza Vasinger! (#20012) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nem feltétlen ennyire komoly, de miazhogy bejön a BIOS? Belép a BIOS-ba, vagy látja a post screen-t?
A "fönt egy fehér csík világít" se egy könnyen, és egyértelműen beazonosítható vmi.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20014) Vasinger! válasza cigam (#20013) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Gondolom a post screen-re gondolt.

A fehér csíkról sem tudok többet, mint Te.

(#20015) cigam válasza Vasinger! (#20014) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Az meg n+1 dologtól lehet. belefagy a rendszerbetöltésbe, rávan dugva 1 külső kijelző, és azon "folytatódik" a betöltés, stb ....

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20016) Teddyke0


Teddyke0
csendes tag

Sziasztok!
Volna két kérdésem amibe segítséget kérnék valakitől. Az egyik az mit tegyek ha a nootebokomba beépített wifi nem elég erős és nem tudok csatlakozni az ingyenes hálózatra, mivel lehetne erősíteni? A másik milyen hűtő kellene a gépemre tip.:Acer Extensa5220
A válaszokat előre is köszönöm. :)

(#20017) konzol01


konzol01
csendes tag

Sziasztok! A kérdésem a következő lenne! GeForce 310M vagy ATI HD 5470 lenne jobb? (processzor egy i3-350M lenne) előre is köszi!

(#20018) bagszi_lucas


bagszi_lucas
tag

Sziasztok!

Komoly baja lett a laptopomnak és már ötletem sincs mihez kezdjek vele. Elsőnek megadok pár adatot:

ASUS F5SR laptop:
Processzor típus Intel Core 2 Duo T5800
Memória méret 3 GB
Merevlemez kapacitás 320 GB
Grafikus vezérlő modell Radeon HD3470
Processzor frekvencia 2,0 GHz
Kijelző típusa WXGA
Processzor L2 cache méret 2 MB
Processzor FSB frekvencia 800 MHz
Chipkészlet gyártó SiS
Chipkészlet modell 671DX
Memória frekvencia 800MHz
Memóriamodul DDR2
Merevlemez sebesség 5400 RPM
Grafikus vezérlõ gyártó ATI
Grafikus vezérlő memória 256 MB

Tehát róla van szó.
Akkor a probléma:
Eleinte csak folyamatosan ment a venti és 100°C volt a gép. Később szétszedtük kitakarítottuk és 70-re hűlt. Pár napja kezdte el, hogy random lefagyott a kép, vagy bekapcsolás és windowds betöltés után egyből restartolt. És most meg már egyátalán nem bootol. Benyomom a power gombot és fekete képernyő. Két fény világít, az hogy "bekapcsolva" és hogy "Wi-fi". A DVD olvasó próbálja olvasni a semmit, és halkaln pittyog. Ezenkívül semmi se történik. Az ASUS-os splashig se jut el a bootolásban.

Amit már próbáltam:
- Bios update asus.comról(nincs hatás)
- Ramok, vinyó, vidikártya wifikártya kiszedésével indítás(nincs hatás)
- CMOS-t kiműtöttük egy percig nem raktuk vissza(Nincs hatás)

Valakinek esetleg bármi más ötlete van?:S Kérlek segítsetek. PM-ben, vagy akár itt is.

(#20019) kororo


kororo
tag

Sziasztok!
Ami van:Emachines g520/gl-40,GMA x4500,celeron M575,3Gb DDR 2-667/
Ami kellene:értelmes proci bővítés.
Előre is köszönöm!
kororo

in gold,we trust

(#20020) Duree válasza bagszi_lucas (#20018) üzenetére


Duree
veterán

Szinte biztos,hogy az észali híd a hibás,ennél a típusnál gyakran elöforduló gond.Vagy alaplapjavítás,vagy alaplapcsere jöhet szóba

duree54

(#20021) decibel


decibel
aktív tag

Azzal mit lehet szerintetek kezdeni, ha a jack dugó feje beleragadt a laptop kimenetébe? Próbáltam kipiszkálni, kiporszívószni, de nem jön ki.

"you are a monkey poo-poo"

(#20022) xcbiker válasza decibel (#20021) üzenetére


xcbiker
addikt

szétszedni a notit és lehetőség szerint kitolni.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#20023) decibel válasza xcbiker (#20022) üzenetére


decibel
aktív tag

Maga a jack bemenet szétszedhető? Nem öntött?

"you are a monkey poo-poo"

(#20024) ringlet


ringlet
csendes tag

Sziasztok!

Pár óra múlva tervezem ezt a gépet megvenni:
Lenovo ideapad G555A
Mobile AMD Athlon II M 320 2 magos, 64 bit 2.1 GHz
Memória 2 GB
Merevlemez 250 GB
Radeon HD4550
Akku teljesítmény: 4400mAh

Kérlek benneteket, ha valakinek van rossz tapasztalata, vagy jó, vagy bármi amit hozzáfűzne ne kíméljen!
Köszi a gyors válaszokat! :-)

(#20025) decibel válasza decibel (#20023) üzenetére


decibel
aktív tag

Beszéltem a szervízzel, a bemenetet nem lehet szétszedni. Vagy kipiszkálom valahogy, vagy csere ami minimum 15e Ft. Na ez vidám.

"you are a monkey poo-poo"

(#20026) sHe3p válasza decibel (#20025) üzenetére


sHe3p
csendes tag

nekem is bemenettel volt bajom (Acer),alaplapcsere volt a szervízben,de garisan szerencsére

(#20027) decibel válasza sHe3p (#20026) üzenetére


decibel
aktív tag

Nem hinném, hogy a beragadt jack fej miatt gariba cserélnék a lapot, vagy nálad is ez volt a helyzet? Max a füles gyártójára lehetne terhelni a dolgot de ez is esélytelen. :(

"you are a monkey poo-poo"

(#20028) sHe3p válasza decibel (#20027) üzenetére


sHe3p
csendes tag

nekem egy füles kirántotta a bemenetet (szorult a füles),ami ott lötyögött...garancia időn belül történt,így oldották meg a javítást.

(#20029) looser


looser
addikt

Halihó! Egy Acer TM 2300-as masinán tapasztalom a következőt: az ég világon semmilyen usb-s eszközt nem ismer fel. Az intel chipset drivert telepítettem, a bios a legfrissebb ami hozzá létezik, az eszközkezelő látja az usb vezérlőt. A biosban iusb-vel kapcsolatosan nem lehet semmit állítani; igen kevés funkció van benne. Van ötletetek esetleg, mi lehet a baj?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#20030) swheart2233


swheart2233
csendes tag

Sziasztok, please help!

most szereztem be egy asus 1005pe típusú netbook-ot. win 7 van rajta és sehogy sem engedi módosítani az asztalon a háttérképet (tapéta). Hol lehet beállítani? :R

(#20031) sHe3p válasza swheart2233 (#20030) üzenetére


sHe3p
csendes tag

asztalon jobb gomb/személyre szabás/asztal háttere vagy a kiválasztott képnél jobb gomb és beállítás háttérnek :)

(#20032) Duree válasza looser (#20029) üzenetére


Duree
veterán

Nagyon valószínü,hogy az USB vezérlö tönkrement.Lehet,hogy valami zárlatos eszközt dugtatok rá,vagy esetleg valamit fordítva.
Ennek a javítása mivel a vezérlö a déli hídban van csak chipcserével lehet,azaz le kell cserélni a déli hidat

duree54

(#20033) decibel válasza looser (#20029) üzenetére


decibel
aktív tag

Ismerősőmmel is hasonló esett meg, ott az alaplapot kellett cserélni.

"you are a monkey poo-poo"

(#20034) Cicero


Cicero
őstag

Mobility Radeon HD5470 vagy Geforce GT 325M?

Találtam oldalakat, ahol közlik egyes játékokon mért fps-t, 3dmark eredményeket, de a vas nincs megnevezve, így kétségem merült fel a pontok összehasonlíthatóságával is. Még jó, hogy kevesebb pontot fog kapni a radeon a geforce-al szemben, ha fele annyi ramon, fél ghz-el lassabb processzorral hajtották meg. :(((

(#20035) looser


looser
addikt

Duree, decibel: Köszi a választokat! A hiba ezek szerint hardveres eredetű; kipróbáltam egy live wxp-vel és xubuntuval is, egyik sem ismerte föl, szóval nagy valószínűséggel az usb vezérlő hibásodott meg.
Szerintetek egy PCMCIA usb kütyü segítene a dolgon? Az eszközkezelőben látszanak az usb eszközök...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#20036) máyköl


máyköl
veterán

Hello!
Holnap szeretnék vetíteni falra képeket, egy EEE PC 1005 HA típusú Laptopról. A kérdésem: Normál méretben fog a vetítőgép vetíteni? Nem lesz pici? Elég kellemetlen lenne, ha picibe vetítene... :)

Előre is köszi!

Máyköl :)

(#20037) Theodolit


Theodolit
tag

Ebben a hónapban vettem egy Macbookot az ujjabb szériából,leginkább a jobb vga miatt, de amikor WoW-ozom rajta véletlenszerüen ,félóránként leesik az fps szám 48ról kb 1 re és akkor nem hajlandó visszagyorsulni. Nem a nettel van gond azt már checkeltem , szerintem túlmelegedés lesz de közel sem biztos.....Nem tudtok valami megoldást erre vagy esetleg valami programot amivel kideríthetem pontosan mi az ami beadja a kulcsot?
előre is kösz

Az élet 10%-al a ponthatár alatt kezdődik!

(#20038) Cicero válasza Theodolit (#20037) üzenetére


Cicero
őstag

Mire teszed a gépet amikor játszol vele? Időnként emeld meg, tedd egy gépnyivel arrébb.

(#20039) Theodolit válasza Cicero (#20038) üzenetére


Theodolit
tag

íróasztalon van nincs alatta semmi ami befűthetne neki.....forrónak sem éreztem mikor beakkadt

Az élet 10%-al a ponthatár alatt kezdődik!

(#20040) szabonagyur válasza swheart2233 (#20030) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Ha windows 7 starter van rajta akkor a hátteret sehogy sem lehetséges módosítani :(

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#20041) dbala


dbala
tag

Hol tudnék szerezni acer 5315 notebookhoz, nyitó fület vagy mi annak a neve, amit elhúzok és fel lehet nyitni a kijelzőt. Mert a 2 lába közül ami beakad az egyik letört, ragasztani nem tudom mert újból eltörik olyan vékony.

(#20042) decibel válasza Theodolit (#20039) üzenetére


decibel
aktív tag

[link]
Ezzel elvileg tudod naplózni a hőmérsékleteket.

"you are a monkey poo-poo"

(#20043) Cicero válasza Theodolit (#20039) üzenetére


Cicero
őstag

Sima macbook? Kérdezd meg beszmacen, ott van a tapasztalat macekkel kapcsolatban.

(#20044) z00li


z00li
senior tag

Sziasztok!

Teszek itt is egy próbát! :D

"A következő problémával fordulnék hozzátok: adott egy acer aspire 5100-5945 típusú noti, amin nem működik sem a billentyűzet, sem a touchpad. BIOS-ba sem lehet belépni, valamint próbáltam usb-s bill/egér használatát is, de azokat sem ismeri fel. Ha jól sejtem itt valami komolyabb hardverhiba lesz, igaz? Ha esetleg valakinek van még ötlete, akkor szívesen fogadom! Segítségetek előre is köszi! :R"

Üdv: Z

(#20045) pukkancska válasza z00li (#20044) üzenetére


pukkancska
tag

Szétszedted már?
Megnézted, hogy nem- e lazult ki a kábel?

(#20046) Duree válasza looser (#20035) üzenetére


Duree
veterán

Semmi gond a PCMCIA usb gond nélkül müködik,csak vagy 1cm-re kilóg a gépböl

duree54

(#20047) z00li válasza pukkancska (#20045) üzenetére


z00li
senior tag

Már szét lett bombázva, a kábel rendben van. Keresgéltem a neten, de nem ez az első ilyen eset. Állítólag valamelyik chip megsülhetett, majd leszedem a hűtést és alánézek tényleg így van-e?

(#20048) Duree válasza z00li (#20044) üzenetére


Duree
veterán

A déli híd a felelös a hibádért.cserélni kell,ha esetleg megsült az nem biztos,hogy látszani fog rajta

duree54

(#20049) z00li válasza Duree (#20048) üzenetére


z00li
senior tag

Sejtettem, hogy ez lesz. Egy ilyen csere mennyibe fájhat? Hol tudnák esetleg megcsinálni (Kanadában lett véve a gép, a haver most hozta haza, gari nincs)? Érdemes egyáltalán javíttatni?

(#20050) looser válasza Duree (#20046) üzenetére


looser
addikt

Az nem gond, szüksége van rá az illetőnek, így még egy egeret vagy pen drive-ot sem tud rácsatlakoztatni a gépre... Köszi :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.