Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) GeeTeQ


GeeTeQ
tag

hali
már bocs hogy ideírok de végülis noti winyóval kapcsolatos.
szóval általános ide winyóknál pl ha játszik az ember vagy rendszer töltését nézzük, mennyiben számít hogy 5400rpm-es vagy 7200es a winyó?

why must i deal with the shit?

(#6002) kali válasza GeeTeQ (#6001) üzenetére


kali
legenda

szerintem látható és érezhető a különbség; sebességben a 7200 rpm javára, fogyasztásban pedig az 5400 rpm javára dől a mérleg nyelve!

(#6003) KillHates válasza Tyren (#5994) üzenetére


KillHates
nagyúr

Biztosan sokkal kevesebbet fogyaszt, meg kisebb a TPD-je, tehát a venti is kevesebbet megy majd. Csak kérdés, hogyha még a régi procidat el is adod, akkor is megéri a több tízezer forint és a gari elvesztése azt a manővert...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6004) KillHates válasza nilsen (#5995) üzenetére


KillHates
nagyúr

Van a BatteryMon (itor) program. Az akkuk karbantartásáról, meg a hamarabbi hottászólásokban olvashatsz. (@lbert hsz-jeit keresd)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6005) KillHates válasza bodom87 (#6000) üzenetére


KillHates
nagyúr

1, Barátom, szerintem tanulj meg angolul, (de szinte minden IT-snek illik tudni!)
2, Ha valaki íly módon is de segít azért egy köszönöm belefér.
3, A prezentációdat nem fogja senki megcsinélni helyetted, tehát ne várd el, hogy egy .pps file-t linkeljen be valaki.
4, Olyan munkát vállalj el amihez értesz is.
5, De csak azért mert sürget az idő:

1, A függőleges polárlemez
2, Üveglemez, benne a megjelenítendő szegmensek alakjával, Iridium-Cink-Oxid réteggel
3, Folyadékkristály réteg (TN, IPS, VA)
4, Üvegréteg, a közös elektróda filmmel, és vízszintes rovátolásokkal ami egyezik a vízszintes polárlemezzel
5, Vízszintes polárlemez
6, Fényvető lemez, ami a háttérmegvilágítás fényét osztja el homogénen az egyész felületen

Ez az egyszerű LCD kijelző (pl. karóra, vagy a régi mobilok kijelzője)

A színes LCD-ken három színszűrő is van, amivel az RGB elvén (ezt fejtsd majd ki!) keveri ki a színeket.
Egy példa a pirosra:

Beszélj az aktív mátrixos és a passzív mátrixos rendszerekről, és a traszreflexív kijelzőről erre az apropóra ! A SED, plazma, OLED és a hibrid rendszerekbe ne menj bele, különben le is disszertálhatsz is :D
Ha ezekre rákeresel, összeolvasgatod az ide tartozó anyagokat, akkor egy egész szép fél órás prezentációt tudsz tartani!
Sok sikert!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6006) KillHates válasza GeeTeQ (#6001) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sokat! Érezhetőbben gyorsabb a géped, de fogyasztásban és melegben is megmutatkozik a magy sebesség. Ja és hangosabb is, mert a 7200-es vinyók még nem folyadékcsapágyasak. (legalábbis így tudom)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6007) bodom87 válasza KillHates (#6005) üzenetére


bodom87
tag

1. gépész vagyok , nyelvtanulás tervbe van véve, amugy németet tanultam de gyenge volt
2. KÖSZÖNÖM :R
3. nem is vártam el, csak egy kis segítséget kértem
4. sajnos ez kötelező, a témát nem én választottam, anyagismeret tantárgy mindenki kapott egy feladatot
5. KÖSZÖNÖM

őszintén szólva kicsit felbosszantott és sértett a google-s link, csakis azért próbálkozom így mert sürget az idő.

(#6008) KillHates válasza bodom87 (#6007) üzenetére


KillHates
nagyúr

Semmi gond, remélem hasznát veszed.
Nagy szívás ha gépész létedre az LCD megjelenítőkről kell előadást tartanod.
Viszont ha marhaságokat mondasz nem fog senkinek sem feltűnni ;]
Én hídépítő mérnök vagyok, de mikor még a BME-re jártam más az ELTE-n tartottam rendszerintegrációs előadásokat. Vicces volt. Végül annyira elmentem az IT írányába (egy külföldi cég alkalmazott), hogy a BME-t félbehagytam és mérnöki diplomám meg sem lett. Amit nagyon sajnálok, de úgysem tudnám hasznát venni a magyar belterjes építőiparban.

Sok sikert a bemutatóhoz, mikor lesz?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6009) bodom87 válasza KillHates (#6008) üzenetére


bodom87
tag

köszönöm szépen. az még nem biztos hogy elő kell adnom, mert ugye vagyunk vagy 200an :) majd a tanár fog választani, viszont ezt a hétvégén meg kell csinálnom és be kell adnom.

(#6010) KillHates válasza bodom87 (#6009) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor már nem tudok eljuttatni hozzád egy LCD panelt.
"kéz- és lábtörést!" az előadáshoz.
Ha van kérdés szólj!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6011) bodom87 válasza KillHates (#6010) üzenetére


bodom87
tag

köszönöm. rendben :)

(#6012) GeeTeQ válasza bodom87 (#6007) üzenetére


GeeTeQ
tag

gépészek vagyunk mi fasza gyerekek... járnak helyettünk a fogaskerekek....
GÉPÉSZEK!!!!!!!
SZIE-GÉK ;)

why must i deal with the shit?

(#6013) bodom87 válasza GeeTeQ (#6012) üzenetére


bodom87
tag

DE-MFK :R :R

(#6014) GeeTeQ válasza bodom87 (#6013) üzenetére


GeeTeQ
tag

hihihi

why must i deal with the shit?

(#6015) KillHates


KillHates
nagyúr

Sziasztok vannak jó áron akkumulátorok régebbi notikba:
Tessék ide kattintani!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6016) LJ.


LJ.
tag

mi a különbség a 2 proci között például? mert szinte azonos órajelen mennek. a különbség a kettő közt számottevő? fogyasztás vagy melegedésbeli különbségek vannak?

Core 2 Duo T5450 - 1667 MHz, 2 Mb cache, 667 MT/s FSB, 65nm
vagy
Pentium Dual Core T2330 - 1600 MHz, 1 MB cache, 533 MT/s FSB, 65nm

(#6017) GeeTeQ válasza LJ. (#6016) üzenetére


GeeTeQ
tag

én csak annyit tudok hogy a core2duo az pengébb mint a dualcore

why must i deal with the shit?

(#6018) Met


Met
nagyúr

Van egy HP noti, ha a dvd lejátszójából játszok le filmet (dvd/avi) vagy zenét, recseg a hang, mintha túl lenne vezérelve, ha felmásolom a vinyóra és onnan játszom le jó a hang.
Ez mitől lehet? kuka?
Ma kapott egy tisztítást de nem javult meg.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6019) spyduck válasza LJ. (#6016) üzenetére


spyduck
nagyúr

A core2duo sokkal gyorsabb azon kívül 64 bites, a dualcore meg 32 bites de lassúnak nem mondanám, a core2duo az fsb és a gyorsítótár miatt érezhetően gyorsabb!

(#6020) attrax válasza KillHates (#6008) üzenetére


attrax
aktív tag

Hmmm.Hídépítő mérnök.Most láttam egy filmet épp tegnap..Ez hangzott el benne: Felépíthetsz száz hidat de ha les@ps egy f@st akkor f@ssopó leszel mindenki szemében. Bocsi nem személyeskedek csak idevág. :)
Bild more IT bridges!

[ Szerkesztve ]

Unterschreiben

(#6021) @lbert


@lbert
tag

Egy közérdekű közlemény.
Sokan fordulnak a topikban a közösséghez azzal a kérdéssel, hogy milyen memóriát vegyenek az adott meglévő mellé, vagy az adott alaplapi ferkvencához mérten.
Én nem régen vettem egy DDR2 - 1GB/667MHz samsung memóriát.
Egy progi által fény derűlt rá, hogy ismer 3 frekvencia üzemmódot.

200(400)MHz
266(532)MHz
333(667)MHz

Tehát ha foglalatra megegyezik, minden tipushoz jónak kell lenni.
Azonban az eredeti gyári hyundai csak 200 (400)MHz-es. Hogy ez csak ennek a tipusnak sajátossága, nem tudom. De szerintem a samsun, kingston modulok mind több üzemmódúak.

(#6022) KillHates válasza LJ. (#6016) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hali!

Itt megtalálod az összehasonlító táblázatot:
Katt ide!!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6023) KillHates válasza attrax (#6020) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez így igaz! Régi mondás! Úgy tudom Széchenyi idejéből való. Aktualizálni kellene kormányunk tagjaira!
A másik, hogy még építettem egy hidat sem és a f@sszopás is kimaradt. Az elöbbit egy kicsit bánom, az utóbbinak örülök és a gyengébbik nemre bízom. Ebben a felállásban legalább mindenki élvezi amit csinál :D

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6024) DelArco


DelArco
aktív tag

mi lehet a baj olyankor ha egy játék azt írja ki hogy nem talál dx9-et a gépen holott az fel lett telepítve rá? :Y

Youth hides the key to salvation

(#6025) #92888064


#92888064
törölt tag

üdv

sztetek egy Dell Latitude CPi A366XT kezelhet 40gigás vinyót?
tudom h google a barátunk, de semmi érdemleges infót nem találtam ezzel kapcsolatban.
előre is thx.

Ad-m

(#6026) spyduck válasza DelArco (#6024) üzenetére


spyduck
nagyúr

Sztem rossz verziót telepítettél!

(#6027) v.b.


v.b.
csendes tag

Nem tudok Windowst (sp2-vel) telepíteni egy új gépre amiben sata vinyó van, mert nem ismeri fel a vinyót. A biosban nincs meg már ez az opció, hogy beállíthassam. Mi a megoldás?

Melyik Windows verzió ismerné fel?

Segítsetek!

(#6028) spyduck válasza v.b. (#6027) üzenetére


spyduck
nagyúr

Milyen jó, h megcsiáltam ez a topikot: [link] :)

(#6029) v.b. válasza spyduck (#6028) üzenetére


v.b.
csendes tag

Köszönöm szépen!

:R :R :R

(#6030) KillHates válasza #92888064 (#6025) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hali!
Menni fog benne! Sok sikert!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6031) KillHates válasza spyduck (#6028) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bizony milyen jó! :R :R Én is azt ajánlgatom mindenkinek! :C :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6032) spyduck válasza KillHates (#6031) üzenetére


spyduck
nagyúr

:DD

(#6033) v.b. válasza spyduck (#6028) üzenetére


v.b.
csendes tag

Hi!

Végigcsináltam amit ajánlottál:

- nLite-al megcsináltam a satával bővített iso-t.
- kiírtam cd-re, el is kezdi bootolni a gép de a windows előkészítése után még mindig az a válasz hogy nem talál vinyót és F3-al lépjek ki.

BIOS: PhonexBIOS
verzio: F 0.9

Nem tudom mi lehet a gond!
Ha van valami ötlet akkor szívesen veszem! :D

(#6034) Rick4 válasza v.b. (#6033) üzenetére


Rick4
félisten

ha a bios sem látja a vinyót, akkor ott valami más gond van... :Y

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6035) v.b. válasza Rick4 (#6034) üzenetére


v.b.
csendes tag

Bioson belül vinyó teszt lefutott! Semmi problémát nem észlelt.

(#6036) kasee


kasee
aktív tag

hali

tudna valaki segiteni hogy msi notebooknal hogy kell bios frissiteni?

leszedem az oldalrol a zipet amibe van 3file .: A163DAMS.306 , AFU414sD.EXE ,
flash.bat

kell még hozza valamik? hogy frissitsem ?

köszi

(#6037) DelArco válasza spyduck (#6026) üzenetére


DelArco
aktív tag

közben megoldódott a probléma kiderült hogy a delikvens rossz helyen próbálta elindítani a gammát. hogy mik vannak :)) :DD

[ Szerkesztve ]

Youth hides the key to salvation

(#6038) BluEyes válasza v.b. (#6033) üzenetére


BluEyes
őstag

-Milyen csippszet?

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#6039) v.b. válasza BluEyes (#6038) üzenetére


v.b.
csendes tag

PM 965 “Santa Rosa” chipset @ 800 MHz FSB

(#6040) attrax válasza attrax (#6020) üzenetére


attrax
aktív tag

Méghogy a kormány tagjai gyakorolhatnák?Még a végén jól éreznék magukat.Azt már nem.Kötelet nekik!
Ok ok többet nem politizálok...Delete it!

Unterschreiben

(#6041) fwgoze válasza attrax (#6040) üzenetére


fwgoze
aktív tag

Ez a hsz moderátorért kiált, bár az igazságtartalmát nem vitatom...;)

(#6042) BluEyes válasza v.b. (#6039) üzenetére


BluEyes
őstag

Tippek:
1. Vizsgáld meg, hogy nem az eredeti xp-t írtad-e ki véletlenül.
2. A linken az ICH7 driver van bejelölve, a te vezérlőd meg már az ICH8. Próbáld meg az összes drivert (de legalább az ICH8-akat) kijelölni a listában, és belepakoltatni az xp-be, hátha úgy jó lesz.

Miféle noti ez?

Mod:
2. lehet hogy kuszát írtam? szóval csináld meg újra az integrálást, és jelöld ki az összes drivert a listában, ne csak a 82801..GBM...CH7... hanem a többit is. :)

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#6043) #92888064 válasza KillHates (#6030) üzenetére


#92888064
törölt tag

thx :R

(#6044) Sisley


Sisley
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos problémám akadt az Acer laptopommal,azon belül az Empowering technology alkalmazással.
Aki használja,vagy ért hozzá,kérem segítsen!
Véletlenül zárolva lett egyik programja,és pár gomb nem működik a gépen,nem tudom miért!
mindenkinek előre is köszi!
justcavalli@citromail.hu

(#6045) v.b. válasza BluEyes (#6042) üzenetére


v.b.
csendes tag

Köszi a tippeket!

megoldódott a probléma, az öszes 8-as :W drivert hozzátéve sikerült elindítani a telepítést.

:R :R

(#6046) KillHates válasza attrax (#6040) üzenetére


KillHates
nagyúr

:R :R
Szerintem a kötélért is kár. Csak fogják a sátorfájukat, és menjenek szépen haza.
Illetve nem is tudom már mi lenne jó ennek az országnak, az embereknek...

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6047) fwgoze válasza KillHates (#6046) üzenetére


fwgoze
aktív tag

"Csak fogják a sátorfájukat, és menjenek szépen haza."

Úgy tűnik megfogadták a tanácsodat...a híreket figyeled??? ;]

(#6048) fwgoze válasza Sisley (#6044) üzenetére


fwgoze
aktív tag

Acer topicba kérdezd inkább...nagyobb eséllyel kapsz választ ott erre...

(#6049) #34784256


#34784256
törölt tag

Hali! Van egy AMMILO 1451G noti, amiben figyel egy Radeon X300 és ehhez szeretnék letölteni frissebb drivert, viszont amit találtam catalyst driver az csak valami 600 k-s kis progit tölt le, hogy azt telepítsem fel és az majd megvizsgálja a gépet és letölti hozzá a drivert. Ezt jól ki is próbáltam, a baj csak az, hogy egyrészt nincs a gépen net, másrészt a nagyobb gond az, hogy azt mondja ez a kis szutyok, hogy nincs megfelelő hardver a gépben. Honnan tudok egy értelmes új drivert letölteni ehhez amit csak fel kell telepíteni, és nem akar semmi mást csekkolni, letölteni?

(#6050) #34784256 válasza #34784256 (#6049) üzenetére


#34784256
törölt tag

Ja és azért akarunk új drivert feltenni, mert el akartuk indítuk indítani a Rainbow Six valamelyik régebbi verzióját és kiírta, hogy nem található DirectX 8.1 a gépen, feltettük a DirectX 9c-t, de ugyanez meredt a hibajelenség, ezért gondoltam, hogy VGA driver lesz a gond.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.