Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8051) tuskooo válasza passatgt (#8047) üzenetére


tuskooo
addikt

Mmint mire gondolsz? A sony vaiora?

(#8052) passatgt válasza tuskooo (#8051) üzenetére


passatgt
aktív tag

Arra, hogy ez milyen típus, hivatalos oldalon nem találtam róla infót

(#8053) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Felteszem itt is a kérdést, hátha. (Közben olvasgatok visszafelé.)

Notiba tud valaki ajánlani egy normális hangkártyát?
USB-s nem játszik, van EC és PC slot is.
Egy 2.1 bőven elég, igazából felvételhez kellene, mert az integrálttal "Hello Huston, Neil Armstrong here. Do you copy?" hangom van és mindenki falra mászik tőle.

Bocs a copy-paste-ért!

Skynet is real. It's called Google.

(#8054) tuskooo válasza passatgt (#8052) üzenetére


tuskooo
addikt

Konkrét típus passz, sztem 10 collos körül lehet, nézd meg a smartandmobile.hu-t.

(#8055) passatgt válasza tuskooo (#8054) üzenetére


passatgt
aktív tag

Nem ott, de közben megtaláltam, Picturebook, 2001-ből :C

(#8056) KillHates válasza passatgt (#8047) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sony Vaio PCG-C1M. Lehet belőle kapni dögivel.
Volt PII-es modell és borzadályos Transmeta Crusoe is. Mondjuk az utóbbiak már alkalmasak voltak az XP normális futtatására. Folyamatosan lehet őket kapni, de csak a Transmetásokkla érdemes foglalkozni. Sajna elég gyenge konsrukció az akkujuk, és a legtöbbnek rossz, de már lehet kapni utángyártottat is olyan 20eFt körül.
Állapotuktól és felszereltségünktől függően 50 és 100 ezer Forint között mozog az áruk.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8057) KillHates válasza FehérHolló (#8053) üzenetére


KillHates
nagyúr

Van a Sound Blaster Audigy PCMCIA verzióban is. De elég borsos olyan 16 ezer forint körül van. Szerintem a internet telefon vagy egyéb felvétel hangja nem a hangkártyán múlik, hanem a mikrofonon. Vegyél egy jobb minőségű mikrofont, és nagyon jól fognak hallani. Nekem SounMAX Andrea Superbeam mikrofonom van és kegyetlen jó. A monitor tetejére lehet ragasztani, de ha csak leteszed az asztalra az is bőven elég.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8058) passatgt válasza KillHates (#8056) üzenetére


passatgt
aktív tag

Megéri?

Pl egy EEE-vel összevetve

(#8059) KillHates válasza passatgt (#8058) üzenetére


KillHates
nagyúr

Más történet. Ennek van rendes háttértárolója, de elavult a harverük, eléggé le vannak lakva már, nagyon nehéz beléjük ramot találni, és max 512-re bővíthetők. Viszont anyaghasználatban nagyon ott vannak a toppon! Nagyon igényes gépek voltak. De bevallom 20 ezer forintért sem vennék ilyet, mert a Transmeta procija hiába 866 MHz-es rettenetesen lassúak. Akkor inkább egy eee 900-as 85 ezerért! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8060) FehérHolló válasza KillHates (#8057) üzenetére


FehérHolló
veterán

Hangkártya. SB 7.1-es hangkártyával, ugyanezzel a mikrofonnal semmi baja.
16k valóban kicsit sok. Még gondolkodom. :-S

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#8061) KillHates válasza FehérHolló (#8060) üzenetére


KillHates
nagyúr

Aha! Akkor ott valami bemeneti erősítési gond lesz...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8062) Thusor


Thusor
őstag

Pénteken megvettem a Toshiba Satellite L40-18W laptopot, ezzel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem, hogy természetes a monitor alsó részének és a monitor Toshiba felirata körüli melegedése? Nem lesz baja a monitornak, ha hosszabb ideig meleg éri? Egyébként összességében teljesen meg vagyok elégedve a készülékkel...remélem sokáig fogom tudni használni.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#8063) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

sziasztok

notibukos kérdésem lenne... miért van az h egyfolytába azt jácca a noti ventije h felpörög és leáll? a másik, miért lassult be ugy friss rendszer után h fél óra mire használni lehet?
most is friss rendszert rakok és ezt is alig akarja felrakni... nagyon lassú....
előre is köszi az építő jellegű válaszokat!!!!

Life is Short... Ride Hard!!!

(#8064) tuskooo válasza Jodanovich (#8063) üzenetére


tuskooo
addikt

A venti hőmérsékletfüggően kapcsol be és ki.

(#8065) ABE


ABE
őstag

Sziasztok

Ha tud valaki Toshiba L30-hoz kompatibilis (19V, 3,42A) tápegységet olcsón, az kérem szóljon! Használt, utángyártott cucc is jó, a lényeg, hogy a teljesítménye megfelelő legyen, és olcsóbb legyen, mint egy bolti univerzális tápegység.

(#8066) Proci85 válasza Jodanovich (#8063) üzenetére


Proci85
senior tag

Hello!
Mi a laptop paraméterei? Aida/everest home hőmérsékletekre mit ir ki? Mikor a notid?

(#8067) Jodanovich válasza tuskooo (#8064) üzenetére


Jodanovich
aktív tag

ezt vágom de eddig nem csinálta.... :( most is rakom rá a rendszert és tök lassu (már másodjára nem tom mi baja lehet...)

Life is Short... Ride Hard!!!

(#8068) BluEyes válasza ABE (#8065) üzenetére


BluEyes
őstag

[link] például

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8069) Jodanovich válasza Proci85 (#8066) üzenetére


Jodanovich
aktív tag

itt a riport a toshiba portege m400 asról

Life is Short... Ride Hard!!!

(#8070) ABE válasza BluEyes (#8068) üzenetére


ABE
őstag

Köszönöm, ezt néztem már, de pár százassal drágábban univerzális, garanciális tápegységet lehet kapni. :(

(#8071) KillHates válasza Thusor (#8062) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem, nem lesz baja! Ott van a háttérmegvilágító neoncsöveknek az elektronikája. Természetes dolog, hogy melegszik! Viszont a kijelző hátuljáról a fóliát levetted?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8072) unyadavid


unyadavid
senior tag

Helósztok !
Az lenne a kérdésem , hogy a vistás gépemet mivel tudnám gyorsítani és , hogy a benne lévő intel centrino t5250 1.5 ghz-s procit mennyire tudnám fel húzni , érdemes -e , mivel kell , és a gyári hűtés mennyire , ill. meddig bírja ?????
a válaszokat köszi , mindenkinek jó nyaralást!!

(#8073) ABE válasza unyadavid (#8072) üzenetére


ABE
őstag

Nem érdemes, és notikat nem is nagyon lehet húzni. Ha lassúnak érzed a Vistát, inkább szánj időt a beállítására.

(#8074) kali válasza unyadavid (#8072) üzenetére


kali
legenda

a proci elég kellene, hogy legyen vista alá, ha van mellette 2 gb memória!
notiknál a húzás felejtős - mint ahogyan az előttem szóló is írta...

(#8075) balint87


balint87
csendes tag

Sziasztok! Egy ismerosom kint van Angliaban es surgosen kellene neki egy olcso notebook, kinezett maganak ket tipust, ti melyiket ajanlanatok?
Toshiba Equium A300D-13X
HP Pavilion dv2810
Foleg netezesre, Office-ozasra hasznalna, meg DVD,DivX nezesre, semmi extra...
Remelem tudtok tanacsot adni, elore is nagyon szepen koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#8076) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Sziasztok!

Egyik ismerősöm Amilo Pi 1505-ös laptopján nem működik a Wifi. A bekapcsológombra sem reagál (nem ég a wifi ledje). A Windowst már újratettük és fent van minden meghajtó hozzá. Az eszközkezelőben semmi kérdőjeles nincs (azonban a Wifi ott sem jelenik meg).

Szerintetek mi a gond? :(

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#8077) tupacamaru válasza Dr. Romano (#8076) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nem lehet hogy rossz? :F Integrált vagy mini pci-os a WiFi?? Eddig működött vagy csak most nem műxik?? Van benne egyáltalán WiFi?? :B

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#8078) Dr. Romano válasza tupacamaru (#8077) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Az jó kérdés. Idáig működött, de nem mindig kapcsolt be. Mostanában már egyáltalán nem működött. Hogy integrálva van vagy nem azt nem tudom, de Centrino Duo a platform, tehát szerintem integrált cucc lehet...
És igen van benne Wifi (egyébként nem lenne a Wifinek külön bekapcs gombja :D )

Tehát miért nem működik? :O

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#8079) ABE válasza Dr. Romano (#8076) üzenetére


ABE
őstag

Három dolgot érdemes megpróbálni úgy általánosságban:

- BIOS frissítése (néhány gépnél oprendszer váltáskor szükséges)

- Driver lecserélése (jelen esetben ez nem valószínű, mivel eszközkezelőben nem jelenik meg)

- A WLAN kártya ellenőrzése, hogy nem mozdult-e ki a foglalatból. Általában egy egyszerűen leszedhető fedlap takarja, ezt érdemes megsasolni, hogy minden rendben van-e. Barátnőm FuSi gépén a memóriafoglalat rögzítőpöcke volt laza, és kicsúszott belőle a memória...

Én itt leginkább hardveres hibára gyanakodnék, mert úgy tűnik, mintha a WLAN kártyát fizikálisan nem észlelné a gép. Tehát kontakthiba lehet, vagy pedig a kártya/foglalat hibás.

[ Szerkesztve ]

(#8080) ABE válasza balint87 (#8075) üzenetére


ABE
őstag

Inkább Toshiba. Ha hazahozza a gépet, itthon inkább van rá támogatás, mint a Pavilionra. Asszem. :)

(#8081) pityeszka


pityeszka
őstag

Sziasztok,

az imént telepítettem egy HP530-as gépet,pontosabban telepítettem volna mert az XP fájlok betöltésekor mindíg megállt,1x itt-1x ott,mikor milyen kedve volt.Kérdésem,hogy küldjem garba vagy szenvedjek még vele?!

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#8082) pityeszka


pityeszka
őstag

up. :U

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#8083) ABE válasza pityeszka (#8081) üzenetére


ABE
őstag

Ez lehet pl. memória hiba, vagy a telepítő CD hibája is. Kicsit pontosabb körülírást adjál, hogy mikori gép, volt-e már rendszer rajta, stb, stb.....

(#8084) pityeszka válasza ABE (#8083) üzenetére


pityeszka
őstag

Zsír új gép.Telepítő 100% jó!!

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#8085) ABE válasza pityeszka (#8084) üzenetére


ABE
őstag

Ha nincs leragasztva a memóriák fedlapja, akkor garvesztés nélkül lehet ott turkálni. Próbáld felcserélni a modul(oka)t, vagy áthelyezni másik slotba. Ha ez nem segít, akkor talán HDD gond lesz (ha van elfekvőben SATA notebook vinyód, azt is ki lehet próbálni). Egyébként pedig garancia... :(

(#8086) pityeszka válasza ABE (#8085) üzenetére


pityeszka
őstag

Jó.Tuti nem bontom meg mivel nem az enyém,megy garba!

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#8087) kali válasza pityeszka (#8084) üzenetére


kali
legenda

memtest86 ingyenes részlegéből a progi tömörítve letölt, kicsomagol, *.iso cd vagy dvd lemezre (lehet rw is) képfájl formájában kiír, noti arról a lemezről indít, a teszt fut magától, nem kell semmit sem állítgatni.
ha probléma van a memóriákkal, akkor majd jelzi a progi - szépen piros színű háttrében úszó irománnyal...

(#8088) pityeszka válasza kali (#8087) üzenetére


pityeszka
őstag

Már mind1,baja van megy vissza!

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#8089) Thusor válasza KillHates (#8071) üzenetére


Thusor
őstag

Természetesen levettem...de ha jól emlékszem nem is volt rajta.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#8090) kali válasza pityeszka (#8088) üzenetére


kali
legenda

okés, csak gondoltam jobb tudni - vagy esetlegesen kizárni - a hiba néhány lehetséges okát...

(#8091) Dr. Romano válasza ABE (#8079) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi a tippeket!

Valszeg tényleg fizikai hiba lehet a háttérben, mert a karit kivettük, majd becsúsztattuk, de semmi nem változott. Az is felmerült bennünk hogy a bekapcsológombja hibásodhatott meg... Mindenesetre a helyzet annyiban most meg van oldva, hogy külső USB wifi stick lett a noti mellé.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#8092) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!
Szerintetek megér egy Dell Vostro 1500-as noti 120k-t? Van rá még egy év gari.
Mi a vélemény erről a notiról? X3100 van benne, ez mire elég?

(#8093) Daemon09


Daemon09
őstag

Tud valaki noti vga-s listát, amiben teljesítmény alapján meg lehet nézni, hgoy melyik mennyit tud?

(#8094) Thusor válasza Daemon09 (#8093) üzenetére


Thusor
őstag

Itt meg tudod nézni: [link]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#8095) Daemon09 válasza Thusor (#8094) üzenetére


Daemon09
őstag

Ezt kerestem. Köszi! :R

(#8096) doddencs


doddencs
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Asus A6000 tipusú laptop. Annyi problémám lenne, hogy miután bekötöttem a routert, a HP-men szépen használom is, gond nélkül netezek, de ez a gépképtelen megtalálni a hálózatot.Hogy tudnék ezen segíteni?

Gondoltam driverfrisítésre, de nem mai gépről lévén szó, így nem tudom, ezeknél frissebb drivert gondolom nem igen lehet találni hozzá :(

Bárkinek vmi ötlete van, szívesen fogadom őket :)

üdv:
doddencs

(#8097) atosz


atosz
őstag

Sziasztok!

Tisztítottam a kijelzőt ablaktisztítóval a kijelzőt lefektetve (mint ahogy már vagy 50X), de úgy néz ki, csak befolyt alulra. :(

Oldalt látszik, de nem olyan vészes, de beljebb egy pár centis nagyon fehér folt keletkezett. Lehet ezzel házilag mit kezdeni? Gyanítom, hogy csak valami lapot kellene szépen megtisztítani.

(#8098) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Kíváncsi lennék a véleményetekre erről a notebookkal kapcsolatban!
Főleg a kijelző, fényes e vagy matt, jó e a nagy felbontás avagy nem? Vagy melyiket célszerűbb venni?
És a vga-ra lennék kíváncsi mit szóltok hozzá! Milyen teljesítménye van játékohoz elég e?

Lenovo ThinkPad R61i (NF5DQHV)

Intel Core 2 Duo T5850 (2MB L2cache/FSB667) 2,16GHz
2GB (2x1024MB) PC2-5300 667MHz DDR2, (max. 2GB) dual-channel képesség
160GB 5400rpm Serial ATA, Hard Disk Drive Shock Absorber, Active Protection System – Aktív merevlemezvédelem
15,4" WSXGA (1680x1050, 200nit) 300:1, anti glare TFT
DVD±RW DL
Intel 965PM Express
nVIDIA Quadro NVS 140M 128MB / 128MB Turbocache

(#8099) tuskooo válasza SG3rg0 (#8098) üzenetére


tuskooo
addikt

Jó gépet néztél ki összességében. A kijelző felbontása relatív, sztem nézd meg élőben, van, akinek már túl nagy ez a felbontás. A matt szvsz sokkal jobb, nem tükrőzödik. A videokártya alap dolgokra jó benne, de játékra igazán nem alkalmas.

(#8100) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Sziasztok!

Azlenne a kérdésem, hogy tudomásom szerint az Intel® Celeron® 550 processzor
(1 MB gyorsítótár, 2,00 GHz, 533 MHz FSB) nem támogatjaa SpeedStep-et tehát folyamatosan 2ghz-n megy, ami nem lenne túl előnyös, RMClock-al vagy valamivel, manuálisan le lehet húzni, ugye? Jó hatással lenne az akkuidőre.

Smoke & Torque

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.