Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9351) doddencs válasza doddencs (#9284) üzenetére


doddencs
senior tag

UP!

(#9352) Duree válasza KillHates (#9350) üzenetére


Duree
veterán

Sok sikert a használatához
Az a baj vele,hogy majdnem notebook árba kerül

duree54

(#9353) xcbiker válasza Duree (#9352) üzenetére


xcbiker
addikt

notebook árába?
én a 32gb-ost 28-35eft közt árulom.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#9354) gyulabs


gyulabs
tag

Sziasztok!
Keresek Acer Aspire 5720Z G laptop, Geforce 9300 M G videokartya drivert XP-hez!
Sajnos eddig egyetlen drivert sem fogadott el (forceware-t sem)!
Elore is koszonom a segitseget!

[ Szerkesztve ]

(#9355) Duree válasza xcbiker (#9353) üzenetére


Duree
veterán

És szerinted mire elég 32 gb?
A másik dolog
Mennyiért cserélsz egy mitac GPS-be kijelzőt?Persze kijelzövel együtt

[ Szerkesztve ]

duree54

(#9356) Flomaster88


Flomaster88
csendes tag

Sziasztok!

Akadt egy kis baleset egy laptoppal. A laptop oldalán lévő hálózati csatlakozóból kitört egy láb, véletlenül ki lett rántva az UTP kábel. És innentől kezdve nincs kapcsolat hiába dugják rá. Mit lehetne vele kezdeni? Kitudják cserélni szervizbe a csatit? Vagy valahogy pótolni hogy legyen net. Esetleg USB megoldással, olyan kábel van azt hiszem hogy egyik vége USB másik vége RJ45, de az tán modem válogatja. Vagy esetleg PCIMCIA kártyával? Vagy az nem minden laptophoz jó? egyébként a notiban integrált Via Rhine II Fast ethernet van. De azzal semmi gáz mert látja az eszközkezelő is meg minden szóval csak a csatlakozó halt meg. Csak. :D Ha van valami ötlet írjatok. Köszi.

(#9357) xcbiker válasza Duree (#9355) üzenetére


xcbiker
addikt

egy rendszernek elég mondjuk 10-15gb

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#9358) Duree válasza Flomaster88 (#9356) üzenetére


Duree
veterán

Hát több megoldás létezik
Ha behozod hozzánk elméletileg megoldható a lan aljzat cseréje(pontos noti tiípus kellene) de lehetséges usb és PCMCIA lan adapter használata is.Egyébként ez az olcsóbb megoldás.

duree54

(#9359) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Sziasztok!
Egy gyors kérdés; az AMD prociknál hogy lehet bekapcsolni a Speed Step-et (vagy nemtom mi a neve náluk). Most vettem egy HP Pavilion dv5 1020-eh gépet, de a benne lévő AMD X2 QL 60-as proci teljesen ismeretlen cucc számomra. BIOS-ban nem találtam ilyesmit. A gyárilag adott Vista HP van a gépen! Most viszont bármit teszek csak 1900 MHz-en hajlandó működni....Hiába van energiatakarékos módban, akkor is.....HELP

(#9360) The Bachelor


The Bachelor
tag

Elmagyaráznátok nekem valamit?
Nézegetem az ASUS F5Z-AP009 -es gépet a különböző üzletekben és az alábbi hardware eltérésekre lettem figyelmes, amiket nem értek, hiszen egy pontos típus esetén minden hardware-nek egységesnek kéne lennie az adott konfigurációban, nem?

CPU: van ahol AMD X2 QL60 / de van ahol X2 TK57
GPU: HD 3200 / HD 2300 / GeForce Go 7000
RAM: 3GB mindenhol, de van ahol 667MHz, van ahol 800MHz
Kártyaolvasó: 8in1 / 4in1 / NINCS
Modem: van / nincs
Xpress card : van / nincs
IEEE1394: van / nincs
Extra: van ahol van táska + egér / van ahol nincs semmi sem
Oprendszer: XP kompatibilis / Vista kompatiblis

Most akkor hogy is van ez??? :F :F :F

There Are Only 10 Types of People in the World: Those Who Understand Binary, and Those Who Don't.

(#9361) Tim82 válasza netmesterke (#9359) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem a SpeedStep az Intel procik jellemzője. Nem tudom, hogy AMD mobilprocesszoroknál mi a megfelelője, AMD desktop-oknál Cool'n'Quiet.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9362) netmesterke válasza Tim82 (#9361) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Azt tudom hogy az Intelnél Speed Step a neve. AMD-nél nemtom mi, de nekem fura így a gép. Az AMD oldaláról leszedtem egy progit, ami szerint viszont 950 MHz-re is viszaáll a proci (érdekes mód az nhc szerint 1895 MHz-en áll, akkor most mi igaz??), és 64-72 fok között mászkál, ami baromi sok! Mi a baj?

(#9363) Tim82 válasza netmesterke (#9362) üzenetére


Tim82
nagyúr

Sajna, AMD mobilprocikkal nincs tapasztalatom. Esetleg Oliverda fórumtársnak...

Nálam laptopban Intel (Pentium M), asztaliban AMD (s939 X2). :P

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9364) netmesterke válasza Tim82 (#9363) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Sajnos nekem sincs. Inteles vok én is!:D Core Duo forever:D

(#9365) Windsurfer


Windsurfer
tag

Sziasztok!

laptop vásárlása előtt állok.
ASUS-t néztem (X51L) ki az alábbi konfiggal:
CPU: IntelDual Core T2390 1.86ghz/533mhz/1mb L2
RAM: 2x1gb/667mhz
VGA: intel GMA X3100/256

Nah és a VGA-nál van a kérdés. Plusz 6e Ft-t lehetne Ati XPress 1100 / 128mb-s video karival kérni.

Kérdés, hogy megéri e?

Nekem ez a gép első sorban munkára kell.
Adobi Dream, Flash, Photoshop CS (nem über giga agyon effektezésre)

Aztán persze a video (DivX) / DVD nézés, netezés.

és nagyon ritkán (kb. félévente 1szer) játék akkor is war craft3 meg 1-2 unalom üző free MMO.

Tom, hogy az az 5e ft már nem oszt nem szoroz csak kérdés, hogy megéri e? :B

Előre is köcce! (gyors válasz most sürgős lenne :B )

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#9366) sinick válasza kali (#9345) üzenetére


sinick
senior tag

Igen, az egyszerűbb leírásokban én is csak a Hot Swap és NCQ támogatását találtam.
Egy laptopban nem sok jelentősége van a hot swapnak, az NCQ-t meg valszeg úgyse tudja a HDD, úgyhogy - nem töröm magam - marad Compatible módban.

Szerk.: Ja és köszi a hsz-t!

[ Szerkesztve ]

(#9367) Duree válasza The Bachelor (#9360) üzenetére


Duree
veterán

Szóval a tipus szám után még szokott lenne egy betüszám kombinácio ami a konfigurációt jelöli
Az összes gyártó egy adott típuson belül számtalan konfigot kínál-Ez lehet más chipset más proci ram mennyiség-hdd méret.vga többféle,és persze más más proci

duree54

(#9368) Ewing1976


Ewing1976
tag

Hello mindenki!

Van egy albacomp v6-os activa eco traveller notim core duo 2450, 2Gb ram Clevo m660se, via chrome9 hc igp ha jól tudom akkor VN896-os chip . Szóval az lenne a problémám, hogy nagyon lassú a gép főleg ahol Flash volt egy weboldalban az a Flash nagyon akadozott, mintha nem bírta volna a proci. Pl: jójáték.hu-n szaggat és lassú, míg az alacsonyabb hardver kiépitésű asus rezzenés nélkül viszi. Valaki tudna valamit tanácsolni?

A képzelet sokkal fontosabb, mint a tudás. A tudás véges. A képzelet felöleli az egész világot.

(#9369) Ewing1976


Ewing1976
tag

Pontositok!

CPU típusa Mobile DualCore Intel Core Duo T2450, 800 MHz (6 x 133)
Alaplap neve Clevo M660SE
Alaplapi lapkakészlet: VIA P4M900
Rendszermemória 1792 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
BIOS típusa Phoenix (08/27/07)
Videokártya VIA Chrome9 HC IGP Family (256 MB)
Hangkártya VIA VT1618 @ VIA VT8237A High Definition Audio Controller

A képzelet sokkal fontosabb, mint a tudás. A tudás véges. A képzelet felöleli az egész világot.

(#9370) ABE válasza Ewing1976 (#9369) üzenetére


ABE
őstag

Paraméterei alapján ez nem egy gyenge gép. Volt ilyen procival szerelt gépem, és szerintem elég bika volt. Ami viszont gyanús, hogy a T2450-es 2 Ghz-es, az általad írt 6x133=800Mhz csak energiatakarékos üzemmódban érvényes. Úgy tűnik nekem, hogy nálad valami szoftveres gond lehet, és valamiért nem kapcsol feljebb szükség esetén a proci.

(#9371) Atkaa80


Atkaa80
csendes tag

Sziasztok.
Egy Acer Aspire 5315-ös géppel lenne kapcsolatos a kérdésem.
Futattam a Dxdiag-ot és ott láttam, hogy az AGP mintázatgyorsítást nem tudom elérni. Ez viszont kellene egy játékhoz. Hogy tudnám elérhetővé tenni? A legújabb drivert már próbáltam. Biosban ilyen beállítást nem láttam.
A VGA: Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family.

Előre is Thx.

(#9372) Ewing1976 válasza ABE (#9370) üzenetére


Ewing1976
tag

de vajon miért? a biosba nem tudok állitani semmit nem engedi. az adatokat az everestből vettem, csináltam tesztet is és elég gyatra eredmények jöttek ki.:(

A képzelet sokkal fontosabb, mint a tudás. A tudás véges. A képzelet felöleli az egész világot.

(#9373) kali válasza Atkaa80 (#9371) üzenetére


kali
legenda

integrált (ha jól sejtem x3100) videókártyával milyen játékot akarszt te nyomatni :F
persze fut rajta elég sok egyszerűbb - a maga szintjén -, de azért az ütőseket kár erőltetni...

[ Szerkesztve ]

(#9374) ABE válasza Ewing1976 (#9372) üzenetére


ABE
őstag

Mióta lassú a gép? Mindig ilyen volt, vagy csak egy ideje jött elő a probléma? Milyen operációs rendszert használsz? Van valami segédprogram feltelepítve, ami az energiagazdálkodásba beleszólhat esetleg? Minden szükséges driver fel van rakva?

[ Szerkesztve ]

(#9375) Atkaa80 válasza kali (#9373) üzenetére


Atkaa80
csendes tag

Igen integrált X3100-as

Gondoltam kipróbálom a Second life-t. Nem indúlt. A fórumján egy sráccal azt okumuláltuk ki, hogy ez lehet a gond.
Na meg a kedvencem a LineageII is mindig kiírja, hogy kapcsoljam be. Bár attól még szépen fut.
na meg hajt most már a kíváncsiság.

(#9376) kali válasza Atkaa80 (#9375) üzenetére


kali
legenda

az integrált videókari igp, ilyentén úgymond nem agp!

(#9377) Atkaa80 válasza kali (#9376) üzenetére


Atkaa80
csendes tag

Nekem mindegy, hogy eszik-e vagy isszák. :-) csak működjön.
Van valami megoldás?

(#9378) ABE válasza Atkaa80 (#9377) üzenetére


ABE
őstag

Gugli ezt dobta ki:

Here is the "hack":

Find the "user_settings" folder under your Second Life folder that is under AppData or Applications Data. (It may be different whether you have XP or Vista. Also on one of my systems this file is under .../Roaming/Second Life/user_settings/ ) Note also you will have a folder with your Avatar's name. Don't change the settings.xml file in that folder - change the one in the user_settings folder.

Find this folder on your system: \Users\myname\AppData\Roaming\SecondLife\user_settings\settings.xml. You will have to manually add the command to disable Object Occlusion to this file. The lines to add are:
<!--Enable object culling based on occlusion (coverage) by other objects-->
<UseOcclusion value="FALSE"/>
Save the setting.xml file and then try to connect to Second Life.
If you can't find this file, it may be hidden so go into your Folder Options and "Show hidden files."

Azért nem linket adtam, mert regisztrálni kell arra a fórumra, szóval így egyszerűbb volt bemásolni. Ha mégse elég ez az info, akkor írd be a Gugliba, hogy Second Life X3100...

[ Szerkesztve ]

(#9379) Atkaa80 válasza ABE (#9378) üzenetére


Atkaa80
csendes tag

A second life gép min configja közt nem szerepel ez a tipus, de most már csak azért is érdekelne, hogy be lehet-e kapcsolni az AGP-t ezen a tipuson.

(#9380) ABE válasza Atkaa80 (#9379) üzenetére


ABE
őstag

Az előző HSZ-ben pont ezt másoltam be neked, hogy mi a megoldás a problémára. A gond állítólag az, hogy az Intel driverének nincs teljes OpenGL támogatása, vagy mi a szösz...

[ Szerkesztve ]

(#9381) Atkaa80 válasza ABE (#9380) üzenetére


Atkaa80
csendes tag

Ergó: Be sem lehet kapcsolni? :W :Y :F :O

(#9382) ABE válasza Atkaa80 (#9381) üzenetére


ABE
őstag

Nem tudom, hogy miért ragaszkodsz ehhez az AGP bekapcsolósdihoz... Mint írtam, alant van kimásolva a trükk, amivel állítólag működésre lehet bírni a Second Life-ot X3100 alatt. Ennél érthetőbben nem tudok fogalmazni...

Mivel nem játszom Second Life-ot és X3100-am sincsen, ezért nem tudom garantálni, hogy tutira működik a dolog, de az írták külföldi fórumon, hogy ez segít.

[ Szerkesztve ]

(#9383) Ewing1976 válasza ABE (#9374) üzenetére


Ewing1976
tag

Xp-t használok és az elejétől fogva csinálja, nincs semmi olyan progi rajta ami befolyásolná,illetve minden driver tökéletesen müködik. Sajnos semmi ütközést nem találtam.

A képzelet sokkal fontosabb, mint a tudás. A tudás véges. A képzelet felöleli az egész világot.

(#9384) ABE válasza Ewing1976 (#9383) üzenetére


ABE
őstag

Gondolom az itt található összes driver fel van pakolva? Esetleg próbáld meg a VIA honlapjáról leszedni a referencia chipset drivert (talán ezzel lehet a gubanc :F ). Másik ötlet még, hogy az energiagazdálkodási beállításoknál válaszd ki a "Mindig bekapcsolva" profilt. Még tehetsz egy próbát az NHC-vel, hátha az bele tud nyúlni a proci sebességébe.

[ Szerkesztve ]

(#9385) Atkaa80 válasza ABE (#9382) üzenetére


Atkaa80
csendes tag

Sajnos nincs nekem semmiféle ilyesmi mappa ahol keresgélni kellene. :O
A gugli nem dobott ki semmi értelmeset. Bár lehet, hogy bennem van a hiba.

(#9386) Ginew


Ginew
aktív tag

na akkor ittis: 17es notikba a méret miatt belemegy 2 HDD? vagy ez nem 1 általánositható dolog?

(#9387) kali válasza Atkaa80 (#9381) üzenetére


kali
legenda

mint már írtam; igp nem egyenlő agp! ilyentén bizonyos funkcók támogatása szűkös vagy nincs is. ergo nem fogsz találni a funkció bekapcsolásához piros színű "ON" feliratú gombot! dedikált videókari esetén nem lenne ilyen problémád, de integrált videókarinál csak trükközéssel (megkerüléssel, a funkció kérésének kikapcsolásával...stb) lehet elindítani bizonyos játékokat...

úgy nézted/kerested az adott fájlt, hogy a rejtett mappákat/fájlokat is látod?

(#9388) ABE válasza Atkaa80 (#9385) üzenetére


ABE
őstag

1. Állítsd be, hogy minden fájl és mappa látható legyen.

2. Itt keresd a cuccot: C:\Documents and Settings\Te felhasználóneved\Application Data\Roaming\SecondLife\user_settings\settings.xml

Vagy valami ilyesmi lesz. Böngészgess kicsit a mappák között, és tuti megtalálod a szükséges fájlt.

[ Szerkesztve ]

(#9389) xcbiker válasza Ginew (#9386) üzenetére


xcbiker
addikt

nem általános dolog.

A hp pavilion DV9000-nél láttam ilyeneket.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#9390) Atkaa80 válasza ABE (#9388) üzenetére


Atkaa80
csendes tag

Persze hogy úgy kerestem. De már ott megakad a dolog, hogy nincs Roaming mappa!

(#9391) ABE válasza Atkaa80 (#9390) üzenetére


ABE
őstag

Próbáltad esetleg a Windows keresővel megtalálni a settings.xml fájlt?

(#9392) Ginew válasza xcbiker (#9389) üzenetére


Ginew
aktív tag

köszi, csakmert énis láttam raides notit, s ebből kiindulva.... amugy 8710ről lenne szó.. :D

(#9393) BluEyes


BluEyes
őstag

Wifis kérdés:

Miért van az, hogy a wifi nem tudja a vezetékes kapcsolat sebességét? 8 megás net, a dróton átlag 950 kB/s a letöltés, wifin kb. 600 az átlag.
Kis adalék:
Hosszas kísérletezés után anno a notimon (Broadcom wifi) sikerült elérnem, hogy még 15 méterről, két téglafalon keresztül is ugyanannyit tud, mint a kábelen.
A problémám az, hogy képtelen vagyok reprodukálni a dolgot. Szerencsére elmentettem az image-t arról a telepítésről. Pontosan megvan az összes telepített driver, ugyanazt a verziót használom mindenből, ugyanarról a telepítőlemezről megy fel ugyanaz az XP. Ám mindhiába, a végeredmény csak kb. 70% letöltési sebesség. Sajnos nem jut eszembe, hogy mit csináltam a rendszerrel, amitől felgyorsult.
Ugyanez a wifi Linux alatt zokszó nélkül pödör a kábel sebességén, szóval a windowsban van valami csel, csak már nem emlékszem, mi az.
Ha valaki tudja, súgjon legyen szíves.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#9394) Atkaa80 válasza ABE (#9391) üzenetére


Atkaa80
csendes tag

Persze. Annyira kezdő nem vagyok. Van setting.xml fájl, csak az a sor nem egyezik benne amit módosítani kellene.

- <map>
<key>Comment</key>
<string>Enable object culling based on occlusion (coverage) by other objects</string>
<key>Type</key>
<string>Boolean</string>
<key>Value</key>
<integer>0</integer>
</map>

(#9395) ABE válasza Atkaa80 (#9394) üzenetére


ABE
őstag

Az én értelmezésem szerint nem módosítani kell a sorokat, hanem ezeket kell hozzáadni:

<!--Enable object culling based on occlusion (coverage) by other objects-->
<UseOcclusion value="FALSE"/>

(#9396) Ewing1976 válasza ABE (#9384) üzenetére


Ewing1976
tag

NHC dobot rajta. köszönet és hála!!!

A képzelet sokkal fontosabb, mint a tudás. A tudás véges. A képzelet felöleli az egész világot.

(#9397) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

Van egy MSI GX701-es notim és elég sovány a 2ghz-es proci a 9600GT mellé. Milyen programmal tudnám tuningolni a procit? Elöre is köszönöm a válaszokat!

(#9398) xcbiker válasza Gaboo007 (#9397) üzenetére


xcbiker
addikt

notebookban nem igen ajánlott a hűtés korlátai miatt és többségében nem is lehetséges.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#9399) Gaboo007 válasza xcbiker (#9398) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Köszi! Sajna ettöl tartottam! Milyen procit érdemes venni egy 9600M GT mellé, ill melyik a legcombosabb mobil proci?

(#9400) xcbiker válasza Gaboo007 (#9399) üzenetére


xcbiker
addikt

a mostani milyen?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.