Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) kali válasza rolko (#9998) üzenetére


kali
legenda

nem, ezen a szinten jó az nvidia chipset/vga! de, hogy a tk-57 proci erős a maga 2 * 256 kb tárolójával, meg az acer megbízható ebben az árkategóriában, az egy kicsit túlzás...
ár - érték arányban a linkelt hp sokkal jobb választásnak tűnik - még ha kicsivel drágább is mint az acer - a puma provijával, a hd3200 videókarijával, dupla memóriájával, nagyobb vinyójával...stb!
strapabírás? hát az acer féle gyenge műanyagól nem hiszem, hogy sokkal gyengébb lenne a hp, sőt...

(#10002) Garbaczur


Garbaczur
csendes tag

Sziasztok
Tanacsra lenne szuksem......!
2 eve vasaroltam az USA-ban egy HP dv6000 special edition laptop-ot amiben dv6125se cuccot szereltek.
Mindeddig pengen mukodott.Most eleg nehez beinditani....el sem jut a boot-olasig.
felvillannak a szep kek ledek,meg a vintillator hajszaritozik es ennyi.Elalszanak a fenyek es leall.Megkozelitoleg a 100.probalkozas utan jelenik meg a HP invent felirat es gyi......!
Kb.3 uzemora utan a kepernyon ismet a feketes lathato hattervilagitassal,vagy egy filmnezes teljes kepernyos modban ugy 10-15 percig tart.Itt mar nem marad mas mint hosszan a power gomb es gephutes az ablakban 20p-ig.
Csinaltam en mar mindent vele.
-Uj op rendszer
-BIOS frissites
-HDD nelkul
-RAM nelkul
Nem maradt mas mint az nVIDIA (NVIDIA GeForce Go 6150)......?
Vagy valami aramellatisi,szabalyozasi hiba...?
Az everst telepitese utan latom hogy a GPU homerseklet igencsak gyorsan emelkedik.70fc lehet..?!
Kerestem driver-t vagy frissitest nVIDIA-eknal,de azt irta ki hogy csak a hp.com-on talok.Ott persze semmi friss.
Mit gondoltok errol...?Hol keresendo a problema gyokere..?
Az elsodleges az hogy nem akarodzik bekapcsolni a draga.
A masodlagos hogy miert melegszik ennyire,ilyen gyorsan a GPU?

(#10003) Mymelody


Mymelody
aktív tag

Sziasztok.

Láttam egy sony vaio laptopot: vgn-fw21e. Ennek 1600x900-as 16:9-es a képaránya.

Laikus érdeklődőként kérdem: a többi laptop nem 16:9-es, széles képernyős?

Az 1600x900-as felbontás jó hatással van a láthatóságra, minőségre? (16,4"-en)

Köszi az infót

[ Szerkesztve ]

Cheers

(#10004) fortworth


fortworth
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Profi számítógépes öcsém javasolta, hogy forduljak az itteni okos koponyákhoz, hátha én is szerencsével járok, mint ő előtte.

Egy Compaq Evo N600c laptopról van szó. Néhány hete a tápkábel megsérült, és mivel az akku nagyon alacsony szinten volt, a tápkábel megjavításáig egy másik adapterrel (megegyező paraméterekkel) szerettem volna életben tartani a gépet. De elkövettem egy amatőr hibát: nem ellenőriztem a polaritást, és persze pont ellentétesen volt beállítva.
Ennek eredményeképpen a gép korábban tökéletesen működő energiagazdálkodása felborult:
- ha csak akkuról ment, akkor is mindig azt írta, hogy hálózati áramról üzemel (és tényleg nem lehetett az akkunál korábban lehetséges energiagazdálkodási sémákat és beállításokat használni)
- hálózati adapterre csatlakoztatva világított a gépen a töltésjelző lámpa, de ezt szoftveresen nem mindig tudta követni a gép (néha töltött, de a Windowsban mégsem ezt mutatta, illetve néha az akkut sem ismerte fel). Ennek ellenére töltötte az akkut, és akkuról is üzemelt a gép
- csak akkuról üzemelve azonban halk zümmögő hangot adott ki a gép, ami nem az akkutól, hanem a gép belsejéből jött, és nem a HDD-től. Mások véleménye szerint is valószínűleg a rossz polaritás miatt valami feszültségszabályzó mehetett tönkre, így az alaplapról jöhetett a hang.
- pár napja hiába világít a töltésjelző, amikor hálózati áramról üzemel a gép, mégsem töltötte az akkut (ami egyébként a BIOS és a Windows szerint is tökéletes állapotban van, be is van kalibrálva), így az akku szép lassan lemerült.
- jelenleg csak hálózati áramról működik a gép, a töltésjelző led folyamatosan világít, viszont ha ilyenkor kihúzom a tápot, a gép leáll, hiszen az akku nincs töltve.

Nem vagyok szaki, de azt kb. tudom, hogy a rossz polaritás miatt valszeg kiment valami pici alkatrész a gép belsejében.

Kérdésem: van valaki, aki hajlandó (természetesen ellenszolgáltatás fejében) megnézni a gépet, és ha megtalálja a hibát, akkor orvosolni?

Vihetném a gépet szakszervízbe, de a mostani piaci ára max. 60e Ft lehet, és eddig olyan ajánlatot kaptam, ami alapján nem érné meg a javíttatás.

Érden lakom, de a XII. kerületben vagyok hétköznapokon. Autó is van, más helyszínen is megoldható a bevizsgálás.

Mivel nem vagyok rendszeres látogató itt, ezért azt kérem, hogy aki segíteni tud, írjon a fortworth@freemail.hu címre vagy hívjon a 30/518-9817-es mobilon.

Előre is köszi a segítséget, üdv:

Varga Zsolt

(#10005) Rollee


Rollee
aktív tag

Hali mindenki!

Szeretnék venni egy régi laptopot, de nemtudom, hogy a benne lévő 6 Gb-os HDD-t ki tudom-e cserélni nagyobb méretű laptop Hdd-re?
Vagyis azok a régi hdd-k is 2.5"-ak?
Segítségeteket előre is kössz!

Üdv : Rollee

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#10006) ABE válasza Rollee (#10005) üzenetére


ABE
őstag

Minden bizonnyal 2,5"-os ATA csatolós HDD van benne. De ha felteszed pl. az EVEREST-et, akkor minden infót megtudsz a gépedben lévő alkatrészekről. ;)

Garbaczur

Talán alaplap hiba? :F

[ Szerkesztve ]

(#10007) spyduck válasza fortworth (#10004) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ezen nincs mit szakizni. Több mint valószínű, h hazavágtad a géped (alaplap, táp, akku), vmelyik biztos sérült ettől.

(#10008) xcbiker válasza Garbaczur (#10002) üzenetére


xcbiker
addikt

Többnyire ezekben a videoic adja meg magát.
Ha kell tudjuk cserélni.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#10009) kicsigeri


kicsigeri
senior tag

Hali

Barátnőmnek van egy régi Amilo L 6820 as notia, nem kezdtem el addig az oprendszert újrarakni, míg nincsenek meg a Driverek, márpedig cd nincsen hozzá, a neten meg nem találom sehol se ezt a gépet, kb 4-5 éves gép.
Ha valaki tudna segíteni ebbe jó lenne.

Elöre is köszi

(#10010) spyduck válasza kicsigeri (#10009) üzenetére


spyduck
nagyúr

(#10011) kicsigeri válasza spyduck (#10010) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Köszi

Ez mi nem a Driver csomag, hanem Driver kereső?

(#10012) kicsigeri


kicsigeri
senior tag

Megtaláltam :DD

(#10013) ddanger


ddanger
aktív tag

Helló!

Olyan gondom lenne, hogy ha rádugom a laptopra a hangfalam (Creative 2.1-es, pontos típus az adataimnál), akkor folyamatos halk zúgás van.

Amikkel már próbálkoztam:
A hangfalat más eszközre dugva nem csinálja. (walkman, nagy pc)
Ha mozgatom a csatlakozót, akkor le-fel változik a zúgás esőssége.
Ha a laptopra pl. egy fejhallgatót csatlakoztatok azzal nincs gond. Nem hallani zúgást.

Ez ilyen másnak is és törődjek bele, vagy valamilyen szűrőt lehet iktatni a kapcsolatba?
Esetleg a laptop alkatrészei zavarnák? Ilyen esetben a fejhallgatóval miért nincs gond, vagy ugyanúgy van csak az erősítő nagyítaná fel ennyire a zajt, és ezért hallani?

Előre is köszönöm a tanácsokat.

üdv ddanger

(#10014) rohammokus válasza rolko (#9998) üzenetére


rohammokus
csendes tag

Akkor meg ha van mindened, csak egy gép kell netezésre és letöltése bárhol is légy.. Illetve könnyen hordozható legyen, vegyél egy MSI Wind gépet! :)

Double posters deserve to die!

(#10015) rohammokus válasza ddanger (#10013) üzenetére


rohammokus
csendes tag

Nekem hasonló volt. A laptop beépített mikrofonja összezúgott a hangfallal, viszont fülesnél ezt nem tudta produkálni csak aktív hangfalnál! :)

Double posters deserve to die!

(#10016) Kbali válasza rohammokus (#10014) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akkor már inkább egy Asus 1000H :)

(#10017) Rollee válasza ABE (#10006) üzenetére


Rollee
aktív tag

Köszi a segítséget! :R

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#10018) Dako18


Dako18
csendes tag

Sziasztok!

Miután barátnőm laptopjára feltettük az XP SP3-at totál furcsa hibaüzeneteket dobál programtelepítéseknél. Én lassan kezdek kifogyni az 5letekből és egyre jobban azt gondolom, hogy vissza kellene tenni az SP2-t....

Linkelek képeket az üzenetekről:

Kép1
Kép2

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#10019) forest_ns válasza kali (#10001) üzenetére


forest_ns
tag

Ne felejtsd el, hogy netezésre és letöltésre keres laptopot, ahol a 256 kb gyorsító nem nagy szám, de egyáltalán nem kevés hozzá! (Sőt...)
A HP-ről én is így vélekedtem (de azt csak az Acer véleményezésem után dobta fel), azt ajánlom inkább.
Úgyhogy olvasd végig, mi az igény és utána szóld le más hozzászólását! Amúgy meg "Mindig van jobb"!

(#10020) kali válasza forest_ns (#10019) üzenetére


kali
legenda

nem leszóltam a véleményedet, csak az én értékrendemben - függetlenül attól, hogy mire kell a noti - ez a kategória minden, csak nem erős és megbízható! mondhatjuk rá például, hogy ár/érték arányban rendben van, vagy ehhez hasonló jelzőket, de ne azt, hogy erős és megbízható notebook!

(#10021) ddanger válasza rohammokus (#10015) üzenetére


ddanger
aktív tag

És tudtál csinálni vele valamit?

(#10022) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!
A lenovo T61p-ben lévő LG dvd író nagyon rakoncátlankodik a lemezekkel!
Ezt az írót néztem, és kíváncsi vagyok mit szóltok hozzá, illetve ezt a fajtát érdemes e venni?
Erről lenne szó! Plextor PX-608AL
http://www.argep.hu/product_392239.html

[ Szerkesztve ]

(#10023) Shadowfax válasza SG3rg0 (#10022) üzenetére


Shadowfax
addikt

Nem fér bele, túl vastag, kb. 12.7 mm, míg a T sorozatú gépekbe csak 9.5 mm-est tehetsz.
A géped elvileg garanciális kellene legyen, nem? A szervizben kapsz új írót, ha ez tényleg megmakkant.
Ha meg nem garis már, akkor érdemes inkább külső DVD-írót venni.

(#10024) NFree


NFree
addikt

Sziasztok valaki linkeljen már nekem legyenszives egy jól működő vga drivert vin xp 32 bit asus f3ka notihoz, a jelenlegivel fagyogat, van egy másik is de azzal meg elsem indulnak a gémek. :W :W :W
Valaki segítsen :F :R

vga

(#10025) SG3rg0 válasza Shadowfax (#10023) üzenetére


SG3rg0
őstag

Hello, garis persze, nem romlott el csak nehezen olvas bizonyos lemezeket!
Olyan mintha firmware frissítés kéne rá, akkor minden ok lenne!
De nem találtam hozzá!

(#10026) Mymelody válasza Mymelody (#10003) üzenetére


Mymelody
aktív tag

#10003-as hsz.-emre nem tudtok vmit. Nem tudom milyen a sony 16,4"-es notebook monitora

Cheers

(#10027) rohammokus válasza ddanger (#10021) üzenetére


rohammokus
csendes tag

feltettem a drivert.

ami gondolom szabályozza az egész kócerájt. kapcsold ki +mikrofonerősítést, vagy némítsd le a mikrofont, gondolom sosem használtad.. :)

Double posters deserve to die!

(#10028) athomi


athomi
veterán

Sziasztok!

Gondban vagyok és sürgősen a segítségeteket szeretném kérni. Barátom Írországból rám bízott egy notebook vásárlást. A notebook típusát már kinézte, nekem csak meg kellene vásárolnom. A gondom az, hogy csak akkor kellene megvásárolnom, ha a notebook elegendő az igényeihez; internet, zene, film, játék. Internetezni, filmet nézni, zenét hallgatni nyilván elegendő lesz a gép, a játékokhoz viszont a harmatgyenge integrált VGA miatt bizonyára nem. Neki azonban játékok terén nincsenek nagy igényei, csupán a Cod2-t szeretné Dx7-ben élvezhetően futtatni.

A notebook típusa: Fujitsu Siemens Amilo 1705
Összetevői: Intel Celeron M530 (1.73 Ghz) processzor, 1024 MB DDR2 (533 Mhz), UniChrome Pro (256 MB-ig bővíthető) integrált videóvezérlő, 120 Gb HDD

Tehát a kérdésem: Elegendő ez a gép a Cod2-höz Dx7-ben?

Üdv,
athomi

[ Szerkesztve ]

(#10029) ABE válasza athomi (#10028) üzenetére


ABE
őstag

A VIA Unichrome kb. a leggyengébb videokártya, amit manapság notebookba beépítenek, úgyhogy én ezzel nem kísérletezgetnék. :U

Talán kérdezd meg ITT, hogy mi lenne a minimum, amit be szabad vállalni COD2-höz.

[ Szerkesztve ]

(#10030) Shadowfax válasza SG3rg0 (#10025) üzenetére


Shadowfax
addikt

szerviz@hu.ibm.com -ra dobj egy levelet, írd le a problémát, s azt is, hogy nem találsz firmware frissítést (én is keresgéltem, nincs a neten).

(#10031) Gloob


Gloob
addikt

Sziasztok
Egy Lenovo 3000 N200-as notival lenne kapcsolatos a következő kérdésem. WinXP op.rendszer, a AHCI driver feltelepítve, és a vinyót rendesen fel is ismeri. A gondom a következő: ha a gép készenléti módba kapcsol, ill ha ha én teszem ebbe a módba akkor nem éled fel, csak a kikapcsolás segít és az újraindítás. Mi lenne a teendőm, hogy úgy működjön ahogy kell, hiszen ez így nem jó. A választ előre is köszönöm
Üdv Gloob

Samsung Galaxy A52S

(#10032) Shadowfax válasza Gloob (#10031) üzenetére


Shadowfax
addikt

A Standby-ból való felélesztéshez az Fn gombot kell csak megnyomni - így sem sikerül?
PM driver fent van?

(#10033) SG3rg0 válasza Shadowfax (#10030) üzenetére


SG3rg0
őstag

Most írok nekik emailt, és mit csinálnak, megmondják jobb esetben vigyem fel pestre!

(#10034) athomi válasza ABE (#10029) üzenetére


athomi
veterán

Köszi a választ.
Közben voltam a boltban ahol árulják és ott is megmondta az eladó az őszintét, hogy kb. egy GF2-es szintjén van, tehát normális játék esélytelen.

(#10035) athomi válasza ABE (#10029) üzenetére


athomi
veterán

Ehhez a notebook-hoz lehet külön VGA-t vásárolni? Egy aránylag normális notebook-hoz való VGA mennyibe kerülne?

[ Szerkesztve ]

(#10036) mad1 válasza athomi (#10035) üzenetére


mad1
veterán

x1600,vagy go6800 szerintem eleg a cod2 nek.

Ne szemetelj ! = Steam

(#10038) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok! Nincs valakinek eladó 2x1Gb ddr2-es ramja?
Előre is köszi!
lakisoft

(#10039) athomi válasza mad1 (#10036) üzenetére


athomi
veterán

Nem látok egyik kiskerben sem notebook VGA-kat. :F
Milyen árban mozognak ezek?

nyomtatott

[ Szerkesztve ]

(#10040) BluEyes válasza athomi (#10039) üzenetére


BluEyes
őstag

Ha integrált vga-ja van, akkor kb. esélytelen, hogy tegyél bele másikat. Hacsak flexxel ki nem vágod a lapról a régit.
Mivel kapni nem lehet, így mindegy, mennyibe kerül(ne).
Nem is értem, mit kínlódsz ezzel a dologgal. Vegyetek olyat, amiben eleve egy használható vga van, oszt kész.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#10041) athomi válasza BluEyes (#10040) üzenetére


athomi
veterán

"Nem is értem, mit kínlódsz ezzel a dologgal. Vegyetek olyat, amiben eleve egy használható vga van, oszt kész."
Erre mondhatnám azt is, hogy adjál pénzt oszt kész.

A gép 80k-ba kerülne, ha +20k-ért lehetne egy külső videókártyát rácsatlakoztatni (úgy olvastam van rá lehetőség), akkor meglenne 100k-ból. 100k-ért viszont megközelítőleg sem kapsz egy Cod2-re alkalmas komplett notebook-ot.

[ Szerkesztve ]

(#10042) xcbiker válasza athomi (#10041) üzenetére


xcbiker
addikt

esélytelen amire vágysz.

Nézz körbe az apróhirdetéseknél... hátha van olyan noti olcsón, ami megfelel!
No meg az sem mindegy, hogy milyen vga az álmod...

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#10043) athomi válasza xcbiker (#10042) üzenetére


athomi
veterán

Cod2 DX7-ben való futtatása a cél.
Egy Intel Celeron M530-hoz kicsit luxus lenne komoly VGA-t venni. :)

[ Szerkesztve ]

(#10044) xcbiker válasza athomi (#10043) üzenetére


xcbiker
addikt

1.
Én sajnos nem játszom, de biztos vannak itt hc gamerek és megmondják a frankót.
Viszont külső vga-t 20-ért nem kapsz, sőt...találni is szinte lehetetlen.
MXM vga meg nem feltétlenül megy a kiszemelt notihoz, de ha mégis akkor abban már valszeg olyan van, ami a celeron mellé bőven sok is.

2.
Ne haragudj, de celeron mellé egyáltalán vga-t venni luxus.

Egyébként milyen gépet néztél ki 80-ért?

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#10045) xcbiker válasza xcbiker (#10044) üzenetére


xcbiker
addikt

közben visszaolvastam...

Nem lesz megoldás más csak másfajta gép, amit újan ennyiért biztos nem kapcs meg erősebb vga-val.

Én a használtak közt nézelődnék, ha ilyen extra igényeim lennének....

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#10046) Scoobyka


Scoobyka
addikt

üdv szakik...
tudtok nekem ajánlani egy notit ami viszi a fullhd(1920x1080) filmeket zökenő mentesen és van rajta hdmi csatlakozó ,valamint az aksi 3-4órát bír wifis netezéssel?.....dell-ben gondolkoztam elöször ,de bármi jöhet....elvileg az 1525ös is már elég jó....játékra nem kívánom használni....15,4es méretben....ár meg olyan 200-260 max...
még gondolkodom az 1535ösön is.

köszi a válaszokat.

(#10047) L@co


L@co
aktív tag

Sziasztok!

Bekérdeztem a notebook hibák topicban is de nem kaptam választ, ezért gondoltam itt is megkérdezem.
Fujitsu Siemens Amilo M1437G notim van.
Nem tudom mitől, de van egy kis hibája. Amikor be van dugva a 220V-ba akkor nem mindig indul elsőre (többször kell megnyomni a beakapcs. gombot).
De ha csak akksiról indítom (nincs bedugva a 220V-ba) akkor mindig elsőre indul . Elég zavaró és mivel nincs már rá garancia, ezért nem is viszem ilyen apróság miatt szervízbe.
Nem tudjátok, hogy mitől fordulhat elő ilyen hiba? És hogy hogy lehetne megjavítani?
A gépben a gyári 80GBos (Fujitsu) vincsi lett lecserélve 250GBosra (Western Digital), és az 512MBos memória helyett lett 1GBos(A-DATA) berakva, a többi alkatrész gyári.

(#10048) forest_ns válasza NFree (#10024) üzenetére


forest_ns
tag

Megadnád az eddigiek verziószámát? Úgy könnyebb lenne...

(#10049) Gloob válasza Shadowfax (#10032) üzenetére


Gloob
addikt

Szia
Köszönöm a válaszodat. A PM driver nem volt feltelepítve. Feltelepítettem, és most a következő a helyzet. Ha hálózati táplálásról megy a noti és én teszem készenléti módba az FN+F4 kombinációval, akkor az FN gombra felébred. Ha viszont telepről üzemel akkor nem éled fel. Biztosan valami beállítási gond van. Ha lehetséges írd le hogy mit hol és hogyan kellene beállítanom hogy úgy működjön ahogyan kell. Köszi a választ előre is.
Üdv Gloob

Samsung Galaxy A52S

(#10050) fulcrum


fulcrum
tag

Sziasztok!

Mikor hozzám került a Toshiba U300 notim, azért tetszett, mert semmi ventilátor hangja nem volt, nem pörgött fel soha. Kb egy héttel később elkezdett pörögni, és azóta is csinálja, nem sokszor, de van egy alaphangja, és 8-30 másodpercenként teljesen felpörög, változó ideig "süvítve" a fülembe. Ennek mi lehet az oka?? Már újra tettem a gyári vistát, de azóta sem tudom kihozni belőle a kezdeti kellemes csendet... :((
Mit javasoltok? :F

Linux for human beings

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.