Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46001) Dell XPS válasza norbi19884 (#45998) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszönöm szépen a tájékoztatásodat! Szvsz, ez alaplap probléma, de kérdezzük meg köszörü kollégát is, hiszen Ő napi szinten javít......hátha, tévedek és egyszerűbb a megoldás.

Üdv, Dell XPS

(#46002) altair66


altair66
csendes tag

sziasztok!
a két oldal közül melyik a megbízhatóbb?

http://radium.hu/
http://www.noteshop.hu/specials.php
előre is köszönöm!

(#46003) Mosqu!to válasza altair66 (#46002) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Radiumot minden körülmények között kerüld el, a másik boltot nem ismerem.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#46004) norbi19884 válasza Dell XPS (#46001) üzenetére


norbi19884
tag

Nagyon szívesen gondoltam összefoglalom az észrevételeimet, hogy megértsd mi a probléma. Én is sejtettem, hogy alaplap probléma, de azért rá kérdeztem hát ha nem az.Fel keresem ,,köszörü" fórumtársat hátha tud megoldást a problémámra.

(#46005) Dell XPS válasza norbi19884 (#46004) üzenetére


Dell XPS
veterán

Örülök, hogy felvetted a kapcsolatot és remélem mihamarabb megoldódik a problémád! Arra tippeltem, hogy repedt az alaplap, kérlek, majd jelezzetek vissza, köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#46006) altair66 válasza Mosqu!to (#46003) üzenetére


altair66
csendes tag

köszi!
Van valami személyes rossz tapasztalatod a radium.hu-val?
csakmert nézegettem a vásárlói véleményeket és eléggé megoszló

(#46007) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

A következő ASUS laptop 4 cellás eredeti akksija helyett lehet bele venni 6 cellásat is? [link]

E helyett: '4-cellás : 2600mAh' valami 6 cellás 4400mAh-ás akksit?

[ Szerkesztve ]

(#46008) Dell XPS válasza cascada (#46007) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Igen, de 65W -os adapter több ideig tölti majd... :)

Üdv, Dell XPS

(#46009) cascada válasza Dell XPS (#46008) üzenetére


cascada
senior tag

Köszi! És nagyobb adaptert is lehet? Hogy kereshetnék rá, vagy esetleg tudnál javasolni akksit is bele meg töltőt? :)

(#46010) Mosqu!to válasza altair66 (#46006) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Van, szotori:

Egy HP laptopot szerettem volna ismerősömnek venni ott, magyar gépnek árulták magyar oprendszerrel. Bementem. Felhívtuk őket telefonon, hogy van-e, új-e, tényleg magyar-e stb, mondták mindenre pozitív válasz érkezett, így később el is mentünk a boltba. A boltba érve bontott csomagolásos gépet toltak elénk, amit amikor kibontottunk, láttuk, hogy felmatricázott billentyűzet és magyarosított (vagyis helyenként még idegen nyelvű) operációs rendszer fogadott. Gyanútlanul megkérdeztem, hogy a billentyűzett matricázott vagy eredeti-e (amúgy triviális volt), teljes magabiztossággal vágták rá, hogy eredeti. Amikor említésre került, hogy az operációs rendszer helyenként mért angol nyelvű, akkor kezdett elpattanni az üzletben dolgozók agya, majd 2-3 kérdéssel később konkrétan kitessékeltek minket az üzletből és ránkzárták az ajtót.

És ez egyáltalán nem egyedi eset, akárhol szóba került a rádium ismerettségemben, akinek tapasztalata volt vele az minden esetben negatív nyomatot is hagyott bennük. Gyanítom, hogy akinek pozitív az élménye az: vagy tudatlan, és megvett valamit, amivel nem tudja hol verték át, vagy kivételesen "valódi" leírással megegyező gépet kapott és esze ágába nem jutott kérdezni.

Ugyebár minden vásárlás gördülékeny, ha te odamész, fizetsz és elmész. A probléma ott jelentkezik, ha valamilyen komplikáció merül fel, ebből a szempontból pedig kritikán aluli a hozzáállásuk.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#46011) Dell XPS válasza cascada (#46009) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nézz itt körül: [link]

Üdv, Dell XPS

(#46012) cascada válasza Dell XPS (#46011) üzenetére


cascada
senior tag

Köszi!

(#46013) altair66 válasza Mosqu!to (#46010) üzenetére


altair66
csendes tag

Köszi a választ,akkor körülnézek máshol

(#46014) duduati


duduati
aktív tag

Van egy Asus gép, ami a következőt produkálja:

Bármire ráakarok menni az asztalon pl, az elő kattintás utána a bal legfelső sarokban lévő ikon ki lesz jelölve. A kulzor nem ugrik oda, csak az jelölődik ki, majd ha kettőt kattintok bármi, az nyílik meg :D
Ez bármilyen mappában így van, vagy akár az asztalon. Egér tökéletesen megy, touchpad is , nem ugrál vagy valami, és nem is az van, hogy mindig a bal felső sarokban kattingat, mert ha a bal felső ikont elviszem és üresen hagyom, akkor a második lesz ugye az első, mert elsőt ugye elraktam, és akkor is ez van :D
Win 7 64bit, és már 2 fajtát is próbáltam :D

Valakinek ötlet?

(#46015) Müszi válasza duduati (#46014) üzenetére


Müszi
senior tag

Dugj rá egy USB-s bill.-t és eszközkezelőben tiltsd le a sajátját. Ha akkor is csinálja, akár mág vírus is lehet, ha nem, betojt a noti billentyűzete.

(#46016) vilmaboy válasza duduati (#46014) üzenetére


vilmaboy
őstag

billentyűzet hiba lesz, vagy hardveres, vagy driveres, vagy beragadt gomb. Esetleg vírus. Mint felett írták, kapcsold ki a billentyűjét és próbáld ki usb-s bill-el. Meglátjuk csinálja e. Egy tesztet megér.

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#46017) duduati


duduati
aktív tag

Értem. Kipróbálom mit csinál úgy. Addig is köszönöm a segítségeteket!

(#46018) ravail válasza duduati (#46014) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Az előttem szólók javaslatán túl még egy dolgot érdemes megnézned. Ugyan win7 alatt még nem, de XP alatt többször találkoztam már hasonló problémával. Söt e mellett az aszal át rendeződés, vagy a kiválasztani szánt asztalikon egérrel történő kergetése is előfordult. Megdöbbenésünkre nem vírus és nem is hardveres hiba okozta a problémát. Sőt, nem is a touchpad driver (mellesleg ezt is érdemes ellenőrízned!). A problémát az okozta, hogy elfogyott a hely a rendszerpartíciót tartalmazó HDD-n (ami leggyakrabban a "C"). Takarítás után, ahogy kelő mennyiségű szabad hely állt rendelkezésre, a probléma megszünt. Esetleg ezt is nézd meg! Hátha.
Még egy dolgot érdemes megnézni. A virtuális memória kezelést. Legjobb, ha arra van állítva, hogy a windows kezelje. Nyilván összefügg az előbb leírt helyhiánnyal, mert ha nincs hely a virtuális memóriát tartalmazó HDD-n vagy partíción, akkor a szükséges virtuális memóriát sem tudja használni a rendszer.
(Viruális memória beállításait eléred: Vezérlőpult --> Rendszer --> Speciális rendszerbeállítások --> Speciális --> Teljesítmény katt a Beállítások-ra --> Itt a Teljesítménybeállítások ablakban a Speciális fülre katt --> Középen a Virtuális memória itt katt a Módosítás -ra --> Ha felül be van pipálva az automatikus kezelés akkor OK. Ha itt kiveszed a pipát, állíthatod, vagy átteheted másik HDD-re vagy perticióra.)
A helyfelszabadításról pedig korábban itt írtam.
Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#46019) mutyi


mutyi
őstag

Mit gondoltok egy Asus 12 colos kis netbookról, amelyiken gyakorlatilag a netezés is szaggat meg persze a videok is.
A Windows 7 élményindex szerint 1,9-es a videoteljesítmény.
Szerintem a vga-val lehet valami.

(#46020) vilmaboy válasza mutyi (#46019) üzenetére


vilmaboy
őstag

sok asus 12"os netbook van, mégtöbb konfiggal, prociból is van pár fajta, gpu-ból is. Jó lenne tudni milyen típus... ha egy 1225b akkor annál géz, de ha egy régebbi, akkor nyomozandó a dolog. milyen videó szaggat? Mobillal felvett? avi? mpeg? full hd mkv? Youtube? Youtube manapság sok kissebb teljesítményű gépen szaggat. Valamit álogattak nemrég rajt.

Több infó kéne a gépről és pontosan a problémáról. Így sötétben tapogatózunk...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#46021) nussa5 válasza mutyi (#46019) üzenetére


nussa5
aktív tag

Kifejtenéd kicsit bővebben. Pontos típus stb...

(#46022) Dell XPS válasza mutyi (#46019) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Újratelepítetted és szabványos driver -rel megy, amit a Win7 rendel hozzá?

Üdv, Dell XPS

(#46023) Dell132


Dell132
csendes tag

Szereték segítséget kérni laptop gariztatásában h van-e rá és h mennyi meg h lehet-e hosszabítani pü-ben irjon aki tudna segíteni ott pontosabb infót adnék :)

Miután elolvastad az üzenetet légy oly szives válaszolj is rá :)

(#46024) Dell XPS válasza Dell132 (#46023) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Amennyiben DELL -ről van szó, azt mindenképpen dobd át oda (Dell topic), de talán érvényes ez a többi márkára is.... :)

Üdv, Dell XPS

(#46025) Spd89 válasza Dell132 (#46023) üzenetére


Spd89
csendes tag

Ha tud erre valaki megoldást, laptop gari meghosszabítására, akkor az engem is érdekelne, és hogy mennyiért.

(#46026) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

SSD+HDD kombóval kapcsolatban:
Melegedés, sebesség szempontjából az SSD-t érdemes optikai helyére betenni caddybe, vagy a merevlemez helyén érzi jobban magát (a hdd meg menne a caddy-be)? Dell 5430-asról lenne szó, a hdd egy wd scorpio, a ssd egy samu 830-as.

[ Szerkesztve ]

(#46027) theiron320


theiron320
aktív tag

Üdv.Van egy asus x52jc-s laptop.A probléma az, hogy nem ismeri meg az nvidia vga-t, drivert sem tudom telepiteni, a telepito azt irja ki, hogy nem talált kompatibilis drivert.valami otlet?

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#46028) Dell XPS válasza BigBlackDog (#46026) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Szvsz, HDD a Caddy -be (MultiBay), háttértárnak, és az SSD a HDD helyére lenne optimális, bár mindkettő interface SATA III. 6GB/sec.....

Üdv, Dell XPS

(#46029) BigBlackDog válasza Dell XPS (#46028) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én is így gondoltam, köszönöm. Vajon HDD mennyire fog jobban melegedni a caddyben a gyári ágyikójához képest?

[ Szerkesztve ]

(#46030) nussa5 válasza theiron320 (#46027) üzenetére


nussa5
aktív tag

Eszközkezelőben sem látszik? A drivert a cd-ről vagy innen töltötted le? Telepítésnél addig nem megy fel az nVidia illesztője, amíg az igp drivere nincs feltelepítve.

(#46031) theiron320 válasza nussa5 (#46030) üzenetére


theiron320
aktív tag

Biosban beállítottam a 'boot graphic select'-t externalról win7 re és utána felment a driver.Nem tudom, hogy miért volt baja amíg externalon volt.
A drivert azt onnan is leszedtem és az nvidia oldaláról is de amig a biost nem állítottam nem ment egyik sem.
Köszönöm a tanácsot. :R

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#46032) eszgé100


eszgé100
őstag

Sziasztok!

előre is bocs, hogy csak így minden előzmény és körülnézés nélkül kérdezem, de tudnátok egy gyors összefoglalót adni, hogy ez a laptop hétköznapi használatra mennyire alkalmas? azt írták, ha a T3500-al szerelt elfogy, akkor B800-as processzorral és 640GB vinyóval küldik. mivel T3500-as laptopunk van itthon, azt nagyjából tudom, hogy milyen teljesítményű, ahhoz képest be tudnátok nekem lőni, hogy ez a B800-as hogy muzsikál?

előre is köszönöm a segítséget

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#46033) Dell XPS válasza BigBlackDog (#46029) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Semennyire, a HDD jobban ki van/volt téve melegedésnek, hiszen a CPU nem messze van tőle....Te nem így érezted?

Üdv, Dell XPS

(#46034) sgx


sgx
tag

Udv!

Fujitsu A532 tapipadjan van vmi lehetoseg gorgetesre?
Ugy megy h kimegyek az oldal szelere aztan klikk egy ujjal, a masikkal meg gorgetek, de egy ennel egyszerubb megoldas erdekelne.

(#46035) Dell XPS válasza eszgé100 (#46032) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nem tudom mit jelent Nálatok az "általános" használat, de valószínűleg meg fog felelni. A másik CPU -val sokkal jobban jártok, bár alacsonyabb órajele van, mégis korszerűbb (Sandy Bridge), gyorsabban kommunikál a chipset -el (DM 5 GT / s), több akkumulátor időt biztosít. Több általános alkalmazás sokkal jobban és gyorsabban fog működni. Szóval, ha ismeritek, akkor ez jobb lesz....[link] [link]

Üdv, Dell XPS

(#46036) tajati


tajati
aktív tag

Üdv!

Van egy msi ex620x laptopom..Adott 2 router egy thome-os meg egy Tenda..Gép állandóan ledobja a wifit valamint a jelerősséget össze vissza mutatja..A routerekkel nem hinném h probláma lehet mert minden más géppel ezt nem csinálja..Valamint Tenda roterre felcsatlakozva korlátozott hálozatot ír (más gépen ilyet nem csinál) probáltam win7 win8-al nem változott semmi..wifi drivert is feldobtam az se segitett.. Nincs valami ötlet mert igy haszálhattatlan a gép..

Köszönm Üdv t.

(#46037) ravail válasza tajati (#46036) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Ha a WiFi kártyád jó, és az antennacsatlakozók is a helyükön vannak, vagyis nem hardveres a hiba, akkor lehet, hogy nem megfelelő drivert használsz. Egyébként, eddig jó volt a laptopban a WiFi? Mióta csinálja ezt? Az óta, hogy újra raktad a win7-et? A laptopodra 32bites operációs rendszert telepítel? Az MSI weblapján ugyanis csak 32bites drivereket látok. Ha 64bites operációs rendszert tettél rá, akkor lehet, hogy mindössze ez a gond. Vagyis, azt vedd le, és tegyél rá 32bitest. Ezt azért mondom, mert a gyártó weblapján rendelkezésre álló driverek-ből arra következtetek, hogy a laptopod csak 32bites operációs rendszerrel működik. Ha tévednék, elnézést kérek.
Ha driver gondod van, cseréld le első körven eredetire. Az MSI-nél innen tudod letölteni a gyártó által adott 32bites operációs rendszerekhez (XP/Vista/Win7) rendelkezésre álló drivereket. Itt Win8-hoz driver nincs. Ha a WiFi kártyát tudod azonosítani, megnézheted a WiFi kártya gyártójának weblapján, hogy onnan tudsz e drivert letölteni.
A driverek letöltéséhez és frissítéséhez használhatsz valamilyen driver frissítő programot is. Én az ingyenes DriverPack Solution -t használom. A DriverPack Solution XP, Vista, Win7 és Win8-hoz használható, mind a 32bites, mind a 64bites változatokhoz.
Ha ezek után is fennálna a probléma, meg kellene próbálni másik WiFi kártyával. Mert akkor valószínűleg a kártyáddal van a baj. Amit leítam, abban nem szerepel az esetleges rossz WiFi beállításra vonatkozóan semmi, mert ahogy írtad, "minden más géppel ezt nem csinálja", amiból arra következtettem, hogy nem WiFi beállítási gondjaid vannak!
Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#46038) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

van egy Packard Bell EasyNote TJ65 notebook és mostanában elég sűrűn lefagy. Menet közben gondol egyet és kész. Kikapcsolás majd újra be, csak így lehet megoldani a gondját. Intel X4500ra gyanakszom, de annak nem tudom mérni a hőmérsékletét. Az északi hídba van beágyazva, de az Aida így se tudja mérni. Lehet darabokra kellene szedni, újrapasztázni, meg normálisan kifújatni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#46039) Muerte válasza cellpeti (#46038) üzenetére


Muerte
addikt

Szia,

Ha nem terheléskor fagy meg akkor nem biztos hogy túlmelegedés a probléma.Egyébként ha már nem garis és nem mostanában volt takarítva és pasztázva,mindenképp megéri megcsinálni rajta először ezeket és utána megnézni hogy megszűnt-e a probléma.

(#46040) mozza


mozza
csendes tag

Sziasztok,
a gépem: eMachines E520, bekapcsolást követően az alábbi hibaüzenetet írja:
For Realtek RTL8111B/8111C Gigabit Ethernet Controller v2.15
PXE-E61: Media test failure, check cable
PXE-M0F: Exiting PXE ROM.
No bootable device -- insert boot disk an press any key
Megnéztem a bios-t és dvd-meghajtóról akar bootolni, de ezt nem engedi átállítani. Újraindítom, majd minden rendben működik(ilyenkor a biosban rendben van a bootolási sorrend). Azóta minden alkalommal hibaüzenet, majd nyomok egy ctrl-alt-del-t és rendben feláll a rendszer.
Gondolom a cmos-batteryvel lehet gond, de szétszedtem a gépet és nem találom benne?!
Hogy tudnám orvosolni a hibát?
Köszi

(#46041) eszgé100 válasza Dell XPS (#46035) üzenetére


eszgé100
őstag

Pl net, zene, film (meló közben) igazából a t3500-as is megfelel erre a célra, szóval ha tudja hozni azt a teljesítményt, akkor nem lesz baj vele. A komolyabb dolgokra meg úgyis itt az asztali gép, játékra meg a ps3. Köszönöm a segítséget, igazából ezt nem tudtam csak belőni.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#46042) köszörü válasza mozza (#46040) üzenetére


köszörü
tag

helló a biosban a
lan bootrom - opciot tiltsd le

A lehetetlent megoldom a csodára kicsit várni kell !(TEL:06702860681)

(#46043) vbbb


vbbb
őstag

Hali!

Van egy csodálatos ACER Aspire laptop ami úgy nézett ki inverter hibás. (Halványan látszódott valami a kijelzőn erősebb fényben ill. zseblámpa megvilágít teszt...stb.)

Kicseréltem a kérdéses alkatrészt, de néha csinál egy olyat ha mozgatom a kijelzőt ill. mozgatás nélkül is 'cicergő' hangokat ad elhalványodik (elsötétül) mint ha valami kontakt hibája lenne inkább.
Ha feltolom maximumra a fényerőt akkor is be-be villan de utána működik.

Egyébként vissza raktam a régi invertert és most azzal is ugyan ezeket produkálja.

Cseréljem az egész kijelzőt vagy próbáljam megkeresni a hiba forrását? Így nem adhatom vissza a gazdájának. :N

(#46044) vbbb válasza vbbb (#46043) üzenetére


vbbb
őstag

Na most fel-le játszottam a fényerővel és egyszer csak elfeketedett az egész.... :)

(#46045) Dell XPS válasza vbbb (#46043) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Szvsz, ez LCD panel probléma lesz, természetesen, ha van lehetőséged összedugni egy percre, azért az nem árt.

Üdv, Dell XPS

(#46046) vbbb válasza Dell XPS (#46045) üzenetére


vbbb
őstag

Szia!

Ettől féltem én is, hogy kijelző csere...sajnos meg kell rendelnem és csak utána tudok tesztelni megint.

(#46047) Dell XPS válasza vbbb (#46046) üzenetére


Dell XPS
veterán

Lévén, hogy pontos típust nem tudtam, így gondoltam azt, hogy esetleg a "használtat" megvásárlás előtt ki lehetne próbálni...... :) Nem tudtam, hogy javítod, Nálad jelentkezett a hiba stb...

Üdv, Dell XPS

(#46048) vbbb válasza Dell XPS (#46047) üzenetére


vbbb
őstag

Ja nem, javításon van itt baráti alapon. :)

Ez egy ACER Aspire 5732ZG.

Na most meg működik....fura egy jószág ez...

[ Szerkesztve ]

(#46049) vbbb válasza Dell XPS (#46047) üzenetére


vbbb
őstag

Nem hajlandó elromlani bármit is csinálok vele, a régi inverter van benne. :F

Kizárt, hogy csak úgy megjavult volna.

(#46050) Dell XPS válasza vbbb (#46048) üzenetére


Dell XPS
veterán

Így, hogy kapom az infókat, azt gondolom, hogy át kellene nézni, minden egyes csatlakozási lehetőséget, és megmozgatni az LCD kábelt, LCD elektronikát, mert ez elég "érdekes" eset. Amit elsőre írtál, az egyértelműbb volt! :)

Szerk: Nem szokott, majd ha visszaadtad, újrakezdi... ;]

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.