Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14001) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok!
Keresek Sata 2.5" HDD-t a mérete nem lényeg csak hibátlan és olcsó legyen.
üdv, lakisoft

(#14002) G3


G3
csendes tag

Acer aspire 1670es dc csatlakozojat szeretnem kicserelni. Alaplapot kiszedtem. Keresek valakit (vagy akinek van olyan ismerose) aki elvallalja, hogy leszedi a regit es raforrasztja az ujat!

G3

(#14003) brutaka


brutaka
tag

még a notebook hűtés témához annyit, hogy ugye mindenki aki használ teljes asztali hűtőt, 12 centis ventivel vagy 2 8assal, mielőtt hűtöd, le kell szedni a laptop aljáról azt a műanyag védőburkolatot! Remélem ezt mindenki tudta, csak mert, akkor nem 4-5 fokot fog hűteni a bizonyos hűtő..:)

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#14004) Csabee. válasza brutaka (#14003) üzenetére


Csabee.
nagyúr

a notebook alsű burkolatát kell leszedni ? nekem érdekes lenne ha azt a 3-4 műanyag darabot elvinném! ezt írják is valahol? mert sztem csak sufnituningos...

mert az hogy néz már ki hogy én nekem s.o.s.-be kell a noti, hazajövök és vinném el gyorsan, de még előtte csavarhúzóval csavarjam vissza a csavarokat, pattintsam be a helyére a műanyagot.. hát nem tudom, nekem ez nem jönne be..

Üdv: Csabee.

(#14005) brutaka válasza Csabee. (#14004) üzenetére


brutaka
tag

ajj, sok veled a baj:) Tudod van egy mondás: Az élet lemondásokkal jár.:)
Mint gondolom tudod, így hűteni az ASZTALI tehát 15" vagy feletti notikat szokták, ami azt jelenti hogy ottvan az íróasztalon és nemviszed sehova..:) És ha "jaj gyorsan menned kell valahova" -> akkor vegyél egy 12 colosat, az elfér majdnem egy övtáskában :DD :D

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#14006) Csabee. válasza brutaka (#14005) üzenetére


Csabee.
nagyúr

persze..de akkor már ennyi pénzért amennyiért az asztali notit megveszem.. 2 ugyan olan teljesítményű gépet megvesz az ember....:DD na mind1 én nem vitázom! a notebook azért van hogy cipelje az ember! :)

Üdv: Csabee.

(#14007) bandus válasza Csabee. (#13998) üzenetére


bandus
veterán

igen 667-es ddr2 van benne. már keresek is új ramot :K köszi szépen a segítséget srácok :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14008) brutaka válasza Csabee. (#14006) üzenetére


brutaka
tag

nem is vita kérdése, de nem véletlenül Asztali notebooknak nevezik 15" felett :)

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#14009) roti86 válasza lakisoft (#14001) üzenetére


roti86
őstag

Ha hamarabb írsz pár héttel akkor tudtam volna neked adni 80Gb-os HItachi notivinyót 4.5K-ért, de már elkelt. :R

(#14010) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok tudnátok vmi oldalt vagy vmi infot mondani arrol a kiegészítőről amit anno 4éve a Photohallba lehetett venni készletbe,egy laptop táska + egy hub + egy ilyen öntapadós plüssös vmi fekete színben amit a tuchpad 2oldalára kellet ragasztani hogy a csuklótámasznál de kopjon a noti.Na most én ilyet keresnék vagy más alternatíva is érdekelne.Googlival próbálkoztam de nem nagyon találtam hasonló terméket se.

(#14011) longjoe válasza Pikkolo^^ (#13956) üzenetére


longjoe
csendes tag

Gép szétszed,elem ki,vár pár másod perc elem vissza,gép összerak.Ha nem működik,akkor meg néz,hogy hol a bios és miként van rögzitve ha foglalatos vidd el egy szervizbe és kérd meg,hogy szedjék ki,és rögtön kérd meg öket legyenek szivesek letölteni egy uj biost is,ha ez meg van irány a Karinthy utca a 11-ben elektronikai bolt hosszas könyörgés,és talán megirják neked a chipre az uj biost/nem ingyen/.A többi már tudod.

486-os a dossal gyorsabb,mint az Asus F3-as az XP-vel!!!!

(#14012) longjoe válasza Pikkolo^^ (#13956) üzenetére


longjoe
csendes tag

:)

[ Szerkesztve ]

486-os a dossal gyorsabb,mint az Asus F3-as az XP-vel!!!!

(#14013) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Egy villámkérdés lehet, hogy be kell járatni a notikat (tápegység főleg erre gyanakszom) volt egy új noti a kezem között és sokszor ha 1-2 órát ki volt kapcsolva vagy tovább első startkor elszállogatot, mostmár nem 6 hónapos a gép.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#14014) brutaka válasza zoltanz (#14013) üzenetére


brutaka
tag

huhh, kicsit gyanus a fogalmazásod, elsőre be kell valjam nem értettem meg (pedig énis albán merénylő vagyok ;] ), de elsőre mennie kell a notiknak, gyártás során tesztelik az összes alkatrészüket, készen kapod meg, nem szabadna, hogy gond legyen vele!
Szervízgyanus

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#14015) zoltanz válasza brutaka (#14014) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Bocs máshova is írtam közbe közbe isten őriz még elrontják nekem, már 3 hónapja okés, csak kérdezem hátha van tapasztalat. Ha jól tudom HIfi -ket is be kell járatni elsőre.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#14016) Csabee. válasza zoltanz (#14015) üzenetére


Csabee.
nagyúr

nem kell bejáratni, az akksiját kell feltölteni. de a fogalmazásod elég érthetetlen számomra is elsőre..:) picit érthetőbben, és használj vesszőket is! :P

Üdv: Csabee.

(#14017) zoltanz válasza Csabee. (#14016) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azért annyira nem bonyolúltan fogalmaztam, hogy az aksi hibát hoztad ki belőle, nem leállást, írtam hanem elszállást. :) No mostmárt azért remélem érthető voltam.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#14018) Csabee. válasza zoltanz (#14017) üzenetére


Csabee.
nagyúr

okés, de nem kell bejáratni egy notebookot meg semmi ilyesmi hülyeség, csak az akksiját kell feltölteni, ha te ez alatt érted a bejáratást :D

Üdv: Csabee.

(#14019) zoltanz válasza Csabee. (#14018) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem értem az aku feltöltését ez alatt :) . Én csak tapasztalatomat írtam, gondolom ezért van a fórum is, amúgy meg nevezd ahogy tetszik.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#14020) brutaka válasza zoltanz (#14017) üzenetére


brutaka
tag

ahogy megkapod, mindennek magától mennie kell, leállás, elszállás nélkül!

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#14021) mazsó válasza brutaka (#14020) üzenetére


mazsó
aktív tag

Üdvw

Hát igen szerintem is. Laptopban max akksit szokták formázni mást nem kell bejáratni.

(#14022) jekisa19


jekisa19
csendes tag

Sziasztok ismét!

Nekem volt egy garis Albacomp Business V4 (alaplaphibás) gépem.
Felhívtam a szervízt és közölték hogy nem tudnak hozzá alkatrészt hozni 6 hét múltán, kapok egy újat. Juhhé gondoltam, de azért kiváncsi lennék rá h milyen kérdem a szervizt. Erre:
Csak jobbat kaphatok mint volt rosszabbat nem, azonos árkategóriában. Mondom szeretném tudni mégis mi a faja:
Nézzem meg az albacomp honlapján a Diablo típusú készüléket mert hogy olyan lesz.
Rákerestem: A legjobb: T5800 C2D, 2 Gb ram 533mhz, 250 Gb vinyó, Sis integrált videókari, vista, wlan, webcam stb...
154000 huf
A régi enyém: T7100 C2D, 2 Gb ram 800 mhz, 160 gb vinyó, NV 8600 M GS videókari, wlan, linux, webcam nélkül, stb....
volt 180000 huf

Szerintük ez jobb??????????????????????
Annak idején a grafikus teljesítmény miatt vettem ennyiért most meg egy ilyen sz..ral ki akarják szúrni a szemem.
Van rá mód hogy akkor inkább a vételárat kapjam meg az akkori gépemnek.

Előre is köszönöm a válaszokat!

<<Sony Xperia Z1 Compact>>

(#14023) Duree válasza jekisa19 (#14022) üzenetére


Duree
veterán

A jogszabály szerint ha egy készülék nem javítható akkor ugyanolyat kell adni,ha nem megy akkor
1.Felajánlanak egy cserekészüléket ami nem lehet müszakilag és tartalmilag kevesebb
2.Visszatérítik a vételárat
Ragaszkodj a pénzvisszafizetéshez,és ennyi pénzért most egy jobb nitot vehetsz

duree54

(#14024) jekisa19 válasza Duree (#14023) üzenetére


jekisa19
csendes tag

Köszi szépen megpróbálom akkor a pénz visszatérítést.

<<Sony Xperia Z1 Compact>>

(#14025) sagesz93


sagesz93
addikt

HI!
Sikerült beszereznem életem első notiját.
Gericom Hydrospeed 2000. Régi, de külsőleg nagyon szépen néz ki.
De probléma van vele. Kis mozgatásra, a kijelző csíkozni kezd, és a gép lefagy. Van amikor bekapcsolom pittyeg kb 6.ot és ennyi. Ez mit jelent? Akitől vettem aztmondja akksi kell bele, most úton van. Addig tehetek valamit, vagy megkell várjam az akksit?
Thx. :R

(#14026) Csabee. válasza sagesz93 (#14025) üzenetére


Csabee.
nagyúr

ha bedugod a 220ba és ha ezt csinálja akkor is akkor egyáltalán nem akksi hibája van...

Üdv: Csabee.

(#14027) xcbiker válasza sagesz93 (#14025) üzenetére


xcbiker
addikt

szerintem nem aksi hiba, de könnyen kiderítheted... kiveszed az akkut és bedugod a tápegységet, hogy arról menjen.
Elhamarkodott lépés volt az aksi rendelés.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#14028) Duree válasza sagesz93 (#14025) üzenetére


Duree
veterán

Ez a hiba inkább chipset vagy vga hibára utal,de semmiképpen nem akksi
Nem éppen olcsó a javítása

duree54

(#14029) mazsó válasza sagesz93 (#14025) üzenetére


mazsó
aktív tag

Üdvw

Biztos hogy nem akksi gond! Szerintem átvertek. Ha tudod kérd vissza a pénzt, és add vissza gépet, killódjon ő vele tovább(ra) is.

(#14030) icerock77 válasza mazsó (#14029) üzenetére


icerock77
csendes tag

sziasztok remélem valaki tud nekem segiteni van egy msi gx701x-289hu laptopom 9600m gt vga val szerelve windows 7 build 7100 van fent rajta és akármilyen drivert próbálok felrakni a vga-hoz hibaüzenetet kapok"Az NVIDIA telepítőprogram nem talált olyan illesztőprogramokat amelyek kompatibilisek a jelenlegi hardverral.A telepítő most kilép"(csak a cd-jén lévő driverrel működik)

(#14031) sagesz93 válasza xcbiker (#14027) üzenetére


sagesz93
addikt

Ezaz, hogy nincs benne akksi.
Amúgy a biosban rámentem egy olyanra hogy Maximum Performance. És lehet ettől baszakszik. Visszaállítani meg nemtom mert addigra kifagy. Elvileg egy BIOS reset kéne, dehát én olyat nemtudok :) Az asztali géphez értek de a laptophoz nem.
Szóval még várom hogy akitől vettem, elküldje az akksit. Remélem megoldódik.
mazsó: elötte küldött videót, és akkor ment minden. Meg nálam is értelmesen ment 1 napig ,amig átnem állítottam a biost..... :W
És ha a töltő a rossz amivel bedugom a 220-ba?

icerock77: elvileg a notikhoz más driver kell. Asszem.
Gugliba ezt találtam.

[ Szerkesztve ]

(#14032) icerock77 válasza sagesz93 (#14031) üzenetére


icerock77
csendes tag

innen is kipróbáltam legalább 10 drivert és mind ugyanzat a hibát produkálja nvidiárol is kiválasztom a9600m gt drivert laptophoz

(#14033) attika89


attika89
senior tag

Üdv!
Lenne nekem is egy vga driverrel kapcsolatos problémám.
A gép:
HP Pavilion dv7, T9400 proci, GF 9600m GT, Win7 64bit.

A probléma:
Szedtem le drivereket a laptopvideo2go-ról ( még próbálkoznom kell melyikkel lehet többet kihozni a gépből ). Eddig is használtam innen drivereket és eddig probléma mentesen, de most visszatettem egy korábban használt drivert és bekapcsoláskor hibaüzenettel fogad:
A hibaüzeneten kívül más problémát nem tapasztaltam, minden megy hibátlanul, de a hibaüzenet mégis ott van. Ez lenne az
Feltettem ezt követően egy másik drivert, de az üzenet ugyan úgy megvan.
Mi lehet a megoldás :F
Előre is köszi

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#14034) sagesz93 válasza attika89 (#14033) üzenetére


sagesz93
addikt

[link]
próbáld meg leszedni ezt az dll-t, aztán rakd oda ahova kell.(nemtom hova kell :D)

(#14035) Ady09


Ady09
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a FUJITSU-SIEMENS Esprimo Mobile V6535 laptopban található Intel Centrino Duo T4200 2.00Ghz processzor milyen operációs rendszerrel kompatibilis, 64 vagy 32 bites?

Köszönöm.

(#14036) Csabee. válasza Ady09 (#14035) üzenetére


Csabee.
nagyúr

mind2 tudtommal :) tehát 64bit-es oprendszert is tudsz rajta futtatni.

Üdv: Csabee.

(#14037) G3


G3
csendes tag

#14002 valaki?

G3

(#14038) Csabee. válasza G3 (#14037) üzenetére


Csabee.
nagyúr

próbálj meg apróhirdetések között keresni, illetve ha nem találsz akkor hirtetést feladni! de tudtommal van aki forrasztással foglalkozik!:)

Üdv: Csabee.

(#14039) attika89 válasza sagesz93 (#14034) üzenetére


attika89
senior tag

Beraktam System32-be, de akkor meg valami másik hibát ír ki :F
Visszatettem az előzőt
Valami más ötlet?

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#14040) eurcash


eurcash
csendes tag

sziasztok,
Urak! netbookra hogyan tegyek op.rendszert? nincs benne cd-rom. :Y :W
nem megoldhatatlan, de inkább kérdezek...

ha unatkozol, itt egy jó netes játék: http://bobaj.mybrute.com

(#14041) brutaka válasza eurcash (#14040) üzenetére


brutaka
tag

Pendriveről tudsz bootolni, vagy külső winchesterről!

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#14042) kali válasza eurcash (#14040) üzenetére


kali
legenda

milyen oprendszert? xp példa; windows_xp_telepitese_usb-rol

(#14043) Csabee. válasza eurcash (#14040) üzenetére


Csabee.
nagyúr

külső CD meghajtót használva könnyedén feltelepítheted az oprendszeredet!

Üdv: Csabee.

(#14044) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Helló
gyors segitség kéne.Van egy R61es Lenovo előttem,NVS 140M vidkarival, Intel Centrino Duo T7250es procival(2,00GHz),és 2GB rammal.
Namost valahogyan felkéne "húzni".Gépen tudok ilyet,az term,de most igy notebookról,nem...vagyis nem akarok gépeset csinálni.
szóval,hogy valaki eljuttatna a BIOSba,vagy vmi tuti szoftverrel....csak a CPU-t kell húzni!!!
Köszönöm.

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#14045) Csabee. válasza Barett 50cal (#14044) üzenetére


Csabee.
nagyúr

ha jól felhúzod a notid cpu-ját majd lefog égni az egész és vehetsz jó pénzért egy erősebb cpu-s notit! sztem annak a notinak nincs olyan rosz procija.. hova szeretnéd húzni?

Üdv: Csabee.

(#14046) Barett 50cal válasza Csabee. (#14045) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

hát nemazenyém,csak mondták h húzzam fel:|..mondom ok megprobálom.dehát csakegypicit..2,1..2,2re max.
amugy most az NVS140Mhez fent van egy nvidia driver, a 156.66os.és amikor bejelöltem az nvidia download driversnél azadtaokat,akkor kiadta a 185.5öst,de azt meg nem engedi felrakni,mert azt irja h nem talált az nvidia drivers manger vagymittudomén, olyan eszközt ami kompatibilis...ezért leáll.
mondom kössssssszi:D
nam1.vmi ötlet?,köszönöm

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#14047) brutaka válasza Csabee. (#14045) üzenetére


brutaka
tag

te néha kicsit kritikusan drasztikus módon fogalmazol, észrevetted?;)

Barett 50cal: nem feltétlenül ég le a notid, de nem véletlenül butított a notik bios-a! Szerintem ne akard húzni, elég az..:) Vagy vegyél bele jobbat, de a hűtéssel is számolj.. :)

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#14048) sagesz93


sagesz93
addikt

Hi!
Megjavult a gericom hydrospeed 2000-es noti!!
Azthiszem van sejtésem mért nem ment!
Naszóval a történet :)
Behoztam a szobába a notit, hogy megnézzem megy-e, leraktam a fotel karimájára(a tapipad körüli rész ilyenkor egy kicsit levegőben van)
Bedugtam, bekapcsoltam bejött a kép(mint ahogy legtöbbször először szokott) aztán eljutottam a BIOS-ig és nemfagyott le. Na mondom miez ? :D Úgyvolt beállítva hogy aztírta battery-ról üzemel a gép. Ezt átálítottam Always on-ra és a maximum performance-t is átálítottam disabled-re.
Meg a VGA memóriát is asszem 4 megára.
És save meg minden újraindul, faszányosan müxik :DDD
Aztán gondoltam, zsír megjavult meg minden, átvittem az asztalhoz, csak pittyegés fogadott.
Visszatettem a fotelkarimára(most is innen írok :D) tökéletesen megy! Szóval akkor az elejében(tapipad körül) van valami gond. Szerintem ott ahol az akksivan. Szóval lehet ha belemegy az akksi akkor jó lesz.
Vagyishát remélem!!!
Üdv.

(#14049) Csabee. válasza brutaka (#14047) üzenetére


Csabee.
nagyúr

drasztikusan, mert a notik nem arra lettek kitalálva hogy húzzák őket! mert a gépet még csak csak lehet, mert arra könyebben találsz hűtőt, de a notira? hűtőpadot ráhegeszted hogy mindig veled legyen?:D és még az sem teljesen jó.. ;)

Üdv: Csabee.

(#14050) brutaka válasza Barett 50cal (#14046) üzenetére


brutaka
tag

Ez az "ígyhúzd, úgyhúzd, tuninglkaptop" meg hasonló dolgokat, elhiheted, hogy azok mondják, akik abszolút nem értenek a dologhoz. Ámbár vannak "erőműnek" termtett hordozható számítógépek, amik a paksierőművel alázzák 5000es FPS-el, de notebookok legtöbbje bizonyos fix feladatkör ellátására vannak készítve. Nem véletlenül van butított BIOS és kevesebb lehetőség, mint egy PC-ben. Ha erősíteni akarsz rajta, sokszor jobban megéri már egy új gépet venni, de ha ragaszkodsz a régihez, adj neki új szívet (procit), és máris jobb. Egy kis memóriabővítés és kész.
Az újabb NVidia driverhez újabb hardver is kell, csak egy bizonyos sorozatszámtól felfelé ismeri fel a hardvereket. Velem is ezt játszotta egy HD2400 ATI Zafíír, de ott szerencsémre volt OMEGA driver.

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.