Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) SharpSA válasza fonix232 (#8199) üzenetére


SharpSA
veterán

Látom már, hogy mi merre van.
Kellene szereznem egy 4db 3,5"-os mini ITX házat normál áron. Akár lehet benne 1-2 2,5"-os hely is. Van erre javaslat. Pár helyen találtam, de horror áron táp nélkül...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#8202) Imco válasza fonix232 (#8195) üzenetére


Imco
őstag

Köszi! Okosodtam! :)

Üdv! Imco

(#8203) Imco


Imco
őstag

Valahol egy szájba rágós /esetleg magyar/ leírás, hogy hogyan lehet új lemezt behelyezni.
Behelyeztem némi küzdelem árán, megy is 1 hete, de érdekelnének a lehetőségek.
Eddig 1 500-as hdd volt. Most kapott 2 320-ast és 1 120-ast.
3 külön kötetnek sikerült felvetetnem, de ez így nem tetszik. :)
A raid tömb egyelőre nem cél. Még kisérletezem mindig vele.

Köszi!

Üdv! Imco

(#8204) #56573440 válasza Imco (#8203) üzenetére


#56573440
törölt tag

4 vinyo 3 kötet? Most jól értem hogy kb randomra csinálod?

Ha a raid nem cél mi az? Kötet és adatbiztonság téren. Ha leírod mit akarsz könnyebb lenne:)

(#8205) SharpSA


SharpSA
veterán

Támogatott az ASROCK J3710-ITX? Mert jelenleg csak 2db sata foglalatos Q1900-as lapot találtam, míg a ASROCK J3710-ITX-en 4db van.
Elkezdtem kosárba rakni a B250I Pro + G4560 párost, de annak fogyasztása jelentősen több és ez így elbizonytalanított. Plusz nem tudom van-e szükség akkora teljesítményre. Vajon mennyit fogyaszt ez a páros 4 HDD-vel?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#8206) seger válasza Imco (#8203) üzenetére


seger
addikt

(#8207) SharpSA válasza fonix232 (#8169) üzenetére


SharpSA
veterán

Nálad mennyi fogyaszt a gép? Van ilyen adatod?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#8208) fonix232 válasza SharpSA (#8205) üzenetére


fonix232
aktív tag

A fogyasztása a cuccnak, most 4 mervlemezzel (2x 1TB WD RE3, 2x 1TB HGST 2.5" vinyó, most meg nem mondom melyik modell), átlag 25W körül mozog, terhelés alatt felugrik 40-50W környékére.

Ne ijedj meg a jelzett fogyasztástól, az a 100% terhelés alatti fogyasztás. A NAS pedig, hacsak nem transcode-olsz napi 24 órában, ilyen 10% körül fogja pörgetni a dolgokat.

Sőt, van is erre script, amit mindjárt GitHub-ra egy kis szerkesztés után fel is teszek ;)

Háznak pedig... Nekem most Bitfenix Prodigy van, de a Phenom és Colossus modellek is jó áron vannak. Viszont én most pont tervezem a Prodigy cseréjét Colossus-ra, szóval ha gondolod, dobj egy privátot és megegyezünk :)

[ Szerkesztve ]

Mert csak.

(#8209) fonix232 válasza Imco (#8203) üzenetére


fonix232
aktív tag

Használj JBOD-ot mikor kérdezi a RAID típusát. Ekkor lényegében annyi történik, hogy a 4 lemezt egyként kezeli, és folyamatosan írja őket - ha az egyik betelt, jön a következő, és így tovább.

Mert csak.

(#8210) SharpSA válasza fonix232 (#8208) üzenetére


SharpSA
veterán

Persze azt gondoltam, hogy nem fog 100%-on pörögni a proci, hanem 10 körül, de azért ez így is több mint a duplája egy Q1900-hez képest. A kérdés az, hogy van-e szükségem a két processzor közötti különbségre. 4 SATA csatlakozó kell, mert a DS413j-ben most is 3 db 2TB-os HDD van. A Q1900 4GB RAM-mal is jelentős előrelépés a DS413j 1magos 1,6GHz-es processzorához és az 512MB RAM-hoz képest. Az biztos, hogy 8GB RAM nem kell. Van ismerős, akinél Q1900 van és eléggé rendesen van használva vállalati szinten és a proci terhelése így is elég csekély. Ettől függetlenül még választhatom a G4560-at. Most veszek erre a célra gépet hosszú távra, ezért kérdezek ennyit, hogy jó is legyen.
Te miért választottad a G4560-at?

Mit érdemes majd választani a lemezkötet létrehozásakor, amivel esetleg sebesség is és biztonság is van? Jelenleg a Synology Hybrid Raid (SHR) van ext4-gyel, de nem ragaszkodok ehhez, ha van jobb.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#8211) Imco válasza #56573440 (#8204) üzenetére


Imco
őstag

Igazából a miértet és hogyant kisérletezem. Teljesen új világ nekem. Szeretem érteni a dolgokat. :)
Igen kb. random.
Szeretném kikisérletezni a lehetőségeimet.
Per pill 1 500-as HDD van a Gen8-ba. Csak torrent, és fájl szerverként szolgál.
Semmi kritikus. Betelt az 500-as és most kerestem még itthon HDD-t bele.
Betttem 2db 250-est /elírás a 320/ és egy 120-ast. Az egyik 250-es sérült /particiós tábla/ azzal nem hajlandó foglalkozni. A másik kettőt felvettetem 1-1 kötetbe vele.
Azt hittem sínen vagyok. Hát nem, mert közbe betelt az 500-as és nem történt semmi a másik 2 HDD-n.
Közben már olvastam és talán értem, hogy miért nem.
Pillanatnyilag beérném egy valami olyasmival, hogy szimpla lemeznek felszedje és pl mind 3hdd homes dir lenne.
Vagy pl. becsatolni egy mappába. Vagy TM kliensbe választhatnám a helynek. / Ezt még nem próbáltam./
Azért is jó lenne, mert nem kéne új hellyel paraméterezni a kodit a tv-t meg ami van.
Ha jól olvastam jbodba veszik minden ha kiveszek egy lemezt.
Amig kisérletezem nem szeretnék raidet. Olyat szeretnék hogy szépen sorba tegye az elérhető meghajtókra az adatokat és baj esetén csak a sérült hdd kuka.
És az sem baj ha kicsit jobban megismerem a syno lelkét. :)

Bocs, ha kicsit kusza lett! :)

Ehhez keresek valami megoldást, leírást! :)

Köszi!

*****
Közben látom fonix232 írását. Lehet rosszul értelmeztem a jbodot.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#8212) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Érdemes jól működő 5.2-ről, 6.0-ra váltani? Igazából csak média lejátszót szolgál ki NAS, és Transmission fut rajta. Anno telepítésnél nem írtam át a serialt és a mac címet, mert nem volt quickconnectre szükségem. Ez gondot okozhat az update-nél?

Köszönöm.

(#8213) fonix232 válasza SharpSA (#8210) üzenetére


fonix232
aktív tag

Azért lett végül G4560, mert habár a konfig nem 50e-ből, hanem 75-ből jött ki, transcode-hoz kell a performancia. Márpedig sajnos a Plex Xbox-ra mindenféleképp transcode-olni akar...

Remélem azzal is tisztában vagy, hogy a processzorok áramfelvételének növekedése nem lineáris (azaz egy 100W TDP-s processzor 50% terhelésnél nem 50W-ot fog felvenni, hanem kevesebbet), hanem exponenciális?

Az SHR helyett a RAID5 vagy a RAID6 javasolt, attól függően hogy mennyire számít többet a biztonság mint a tárhely. Nálam a tárhely a fontos, lényeges adatot nem tárolok, így RAID0-ban van 4 lemez, de még lesz pár extra lemez bekötve (összesen 12 lemezt szeretnék, 2x 4x 1TB és 1x 4x 4TB formájában). Ehhez persze vezérlő kártya kell külön, ezért is döntöttem a nagyobb konfig mellett (a Q1900-as lapokon csak egy satnya x1 vagy x4 PCIe van sajnos...).

Mert csak.

(#8214) fonix232 válasza Imco (#8211) üzenetére


fonix232
aktív tag

A Synology oprendszere elég érdekesen kezeli a lemezeket.

A lemez (disk) mint olyan, a hardveres réteg. Ezekre tudsz szoftveresen ráhúzni RAID-et, vagy JBOD-ot, de ne felejtsük el hogy ez mind softRAID alapon működik (ehhez a standard Linux kernel md modult használja). Azaz mikor azt mondod hogy te akarsz most egy RAID group-ot az 1,2,3,4 lemezekre, akkor azokon csinál egy nagy partíciót (ugye a Syno oprendszer lefoglal magának egy ugyanilyen soft RAID kötetet, pontosabban 2500MB-ot, minden lemez elejéből), vagy, ha többkötetes RAID group-ot választottál, egy LVM managelt rendszert.

Ezen belül te amit létrehozol volume, az lesz a tényleges logikai partíció. És amit egy volume-on belül létrehozol share, az igazából egy egyszerű megosztott mappa, semmi több.

Mert csak.

(#8215) SharpSA válasza fonix232 (#8213) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen, a processzor terhelése nem lineáris a fogyasztással.
Most éppen az jutott eszembe, hogy veszek egy 4. 2TB-os lemezt, kettőt raid 0-ba kötök és a maradék kettőt meg SHR vagy RAID 5, 6-ba.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#8216) fonix232


fonix232
aktív tag

Srácok, jó hírem van :)

Íme az új fajta serial-t generáló generátor!

Egyelőre csak a DS3615xs-t és DS3715xs-t támogatja, de ha kapok akár csak egy sorozatszámot is újabb modellekről, hozzáadhatom kezdetleges támogatással.

Mert csak.

(#8217) fonix232


fonix232
aktív tag

*DS3617xs, nem 3715xs

Mert csak.

(#8218) Dr.FantastiK válasza fonix232 (#8216) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

:C koszi.iii. :DD

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#8219) DJ. Ru$y válasza fonix232 (#8216) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

És most már csak serial alapján azonosít a QC vagy ezzel most már, akkor nem oldható meg a QC?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#8220) fonix232 válasza DJ. Ru$y (#8219) üzenetére


fonix232
aktív tag

Direkt nem akarom megoldani a QC-t. A MAC-et már jó ideje nem társítja a serialhoz, tehát amíg valid serial van egy valid Synology MAC mellé, menni fog a dolog. A címet pedig egyéb módokon is meg lehet szerezni.

Mert csak.

(#8221) seger válasza fonix232 (#8216) üzenetére


seger
addikt

Ez tulajdonképpen azért fontos hogy a synology oldalra be lehessen regisztrálni. De miért ennyire fontos?

(#8222) DJ. Ru$y válasza fonix232 (#8220) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

De akkor miért kell a valid serial? A 6-os telepítők megkövetelik? Nem értem, de látom nem vagyok ezzel egyedül.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#8223) #56573440 válasza Imco (#8211) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem értelmezted rosszul a jbod-ot. Ha borul a kötet bármiért, akkor a dsm széttárja a kezét, és külső beavatkozás nélkül nem látsz adatot.

Fizikailag persze ott lesz a többi, jó vinyón a maradék adat, és egy random linux vagy ext filrerendszert kezelni tudó program azt olvasni is fogja -kivéve azt a file-t ami esetleg átfedésben van más lemezzel- így ezokat ki is tudod menteni. De ehhez ugye ki kell venni a vinyót, rádugni egy gépre, etc.

Tovább nehezíti a kérdést, -bár a tm nem tudom hogy csinálja e, ezt majd aki használja itt megmondja- hogy a gyári download station a saját kötetén amire települ szeret letölteni. Persze megoldható egyszerűen hogy az 1-es kötetre húzott DS a 2-es kötetre töltsön le, viszont azt fogod látni, hogy mindkettőn lefoglalja a helyet. Ilyen esetben készül egy -általad normál esetben nem látható- másolat kötet 1-re, amiből megy a seed, és a hely akkor szabadul fel ha törlöd a ds-ből a torrentet. Ha a saját kötetre dolgozik, akkor nem foglal duplán helyet.

"Azért is jó lenne, mert nem kéne új hellyel paraméterezni a kodit a tv-t meg ami van."

Azt meg tudod úgy is oldani, hogy a plexet használod bakc-endnek. A nason fut szerverként, az kezeli az adatbázist, ott egyszer összeklikkeled milyen mappákban mit keressen (filmek sorozatok etc) és a kodi-n már csak egy plexkodiconnect addon telepítése a feladat ami nem atomfizika. Innentől meg marad a kodi minden funkciója, de az adatbázist nem ő készíti, ha egy új filmek mappát kell felvenni, akkor nem kell azt kézzel mindenhol egyenként, hanem a szerveren egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#8224) szegedilaci


szegedilaci
tag

Sziasztok, DSM 6.0 át ki akarom próbálni, pwndriveról bootnál hibát ír ki:
error: failure writing sector 0x31ed to 'hd0'
mi lehet a gond?:

(#8225) seger válasza szegedilaci (#8224) üzenetére


seger
addikt

Pen hiba? Formázd meg és csináld meg újra az img-et. Vagy másik pen-el próbáld

(#8226) fonix232 válasza seger (#8225) üzenetére


fonix232
aktív tag

Nem, ahogy nézem egy már létező konfigot próbál frissíteni. Ami nem fog menni egy hiba miatt.
A megoldás a merevlemez első partíciójának ürítése lenne.

Mert csak.

(#8227) seger


seger
addikt

Csináltam egy próbát 3617-el sn, mac, nélkül, minden működik, még a frissítés is.
DDNS-el minden elérhető

[ Szerkesztve ]

(#8228) fonix232 válasza seger (#8227) üzenetére


fonix232
aktív tag

Igen, a sorozatszám és MAC csak a QC-hez kell.

Mert csak.

(#8229) SharpSA válasza fonix232 (#8228) üzenetére


SharpSA
veterán

És igen a jó sorozatszám megtette hatását. Minden működik a DS3617xs-sel és 4 magosnak látja a procit. Na és mennyivel gyorsabb a Q1900-es lappal! :DD
Köszönöm a segítséget.
Az automata frissítést kikapcsoltam, gondolom nem lenne jó ráfrissíteni. Most a legutolsó kiadás van rajta, a DSM 6.1-15047 Update 2.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#8230) seger válasza fonix232 (#8228) üzenetére


seger
addikt

Na Igen. erről beszélek. Szerintem örüljünk hogy működik, és ne az legyen a legfontosabb hogy a syno-hoz be tudjuk regisztrálni vagy sem! Oldjuk meg másképp ezt a dolgot... Szerintem!!!

(#8231) DJ. Ru$y válasza fonix232 (#8228) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Pont ez az ami miatt nem értem miét kell a serial generátor, ha nem ad mellé MAC-et, mi értelme? Kérdezem én, csak senki nem válaszol, mert, ha QC-hez nem segít a generátor, akkor nem is kell léteznie generátornak az előbb említett üres sorok miatt. Vagy én nem értem még mindig?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#8232) lajos75 válasza DJ. Ru$y (#8231) üzenetére


lajos75
senior tag

"Pont ez az ami miatt nem értem miét kell a serial generátor, ha nem ad mellé MAC-et, mi értelme?"
Ezt én sem értem, hogy akkor mi értelme :F

[ Szerkesztve ]

(#8233) DJ. Ru$y válasza lajos75 (#8232) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Most leszögezem, a félreértések elkerülése végett, hogy tisztelem és becsülöm, hogy ezt valaki meg tudja csinálni, csak nem értem, hogy mire kellett, vagy mire volt jó így bárkinek is, hogy elkészült.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#8234) lajos75 válasza DJ. Ru$y (#8233) üzenetére


lajos75
senior tag

Én is csak érdeklődöm, mert nem értem :F

(#8235) seger


seger
addikt

Bocs, hogy felhoztam a sn mac témát, de annyira sokszor feljött a 3617-es telepítéskor, hogy nincs generátor és a 3615 regisztrálásakkor, hogy több féle tesztet csináltam és nem értettem hogy miért ekkora baj ez?! Én is regisztráltam egyet a kezdetkor mert leírás szerint csináltam annó, de most hogy egyre többet foglalkozok vele és próbálok ki mindent amit csak lehet, rájöttem hogy teljesen felesleges. Mivel nem eredeti syno, talán nem is olyan nagy baj ha nincs, ne legyünk mohók, inkább örüljünk hogy tudjuk használni..... ha nem zömével vannak a regisztrációk, talán hosszabb ideig lehet haszálni, mert így van remény hogy a syno nem tesz keresztbe az xpeno-nak. Persze ez csak a saját véleményem. Mindezek mellett le a kalappal azok előtt akik a generátort elkészítik!

(#8236) BodyGekko


BodyGekko
tag

Sziasztok!

Próbálkozom 3615-ről költöztetni 3617-re de 56%-nál kidob , azzal az üzenettel , hogy v.szinüleg hibás a fájl (13).
Ebben kérnék segítséget! Mit jelen ez? A PAT fájlt letöltöttem legalább 10-szer, az biztosan nem hibás!!!

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#8237) seger válasza BodyGekko (#8236) üzenetére


seger
addikt

Cfg-ben módosítottál valamit?

Honnan van a bootloader? És melyik pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#8238) BodyGekko válasza seger (#8237) üzenetére


BodyGekko
tag

Igen , módosítottam a VID-et és a PID-et valamint a console... sort.

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#8239) DJ. Ru$y válasza seger (#8235) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Látom te sem érted mit kérdezek. :( :F

Senki nem beszél arról, hogy ki milyen módon mohó vagy a Syno mikor lő le minket, hanem még mindig (nem csak én) nem értem a mostani generátornak mi értelme.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#8240) BodyGekko válasza seger (#8237) üzenetére


BodyGekko
tag

A 3615 simán felment újra!

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#8241) fonix232 válasza DJ. Ru$y (#8231) üzenetére


fonix232
aktív tag

A MAC-et már egy ideje nem párosítja a Syno sorozatszámhoz. Szóval bármilyen, BÁRMILYEN 00:11:32 kezdetű MAC-et elfogad online, és működni is fog.

Mert csak.

(#8242) seger válasza DJ. Ru$y (#8239) üzenetére


seger
addikt

De értem Én! Nem a Te kérdésedre ment a válasz. Én azt írtam hogy egyáltalán minek kell generátor?!
Generátor azért kell hogy a synohoz lehessen regisztrálni. De ez miért ennyire fontos?! Én ezt nem értem!

[ Szerkesztve ]

(#8243) SharpSA válasza seger (#8242) üzenetére


SharpSA
veterán

Nekem csak azért, hogy távolról neten keresztül is elérjem, ha kell. Mert így egyszerűbb, na és a DS413j-nél már megszoktam.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#8244) seger válasza SharpSA (#8243) üzenetére


seger
addikt

Értem én. Csak elég sok alternatíva van. Én tényleg csak azért dobtam fel a témát mert sok olyan hozzászólás volt az utóbbi időben hogy 3617-et ne mert nincs generátor.... vagy a 3615-öt nem lehet regisztrálni....
Én ia használom távolról sokmindenre. Csak nem syno reg-el.

Nem vitát szeretnék indítani!!!! Senkivel sem!!!
Csak megjegyeztem hogy sn nélkül is használható!

[ Szerkesztve ]

(#8245) SharpSA válasza seger (#8244) üzenetére


SharpSA
veterán

Persze hogy vannak más megoldások is és már a 3617-tel is működik minden. Mindenki úgy használja, ahogy tudja.
Nálad melyik a bevált megoldás távoli elérésre dinamikus ip esetén?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#8246) seger válasza SharpSA (#8245) üzenetére


seger
addikt

Én ddns-t használom. Soha semmi baj nem volt vele.

(#8247) DJ. Ru$y válasza fonix232 (#8241) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Na ez volt a lényeg, hogy nem párosítja a kettőt össze már és még mindig csak a DDNS-hez és a QC-hez jó a serial. Köszönöm. :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#8248) seger válasza DJ. Ru$y (#8247) üzenetére


seger
addikt

Ddns-hez jó? Ezt hogy érted?

(#8249) DJ. Ru$y válasza seger (#8248) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Synology-s DDNS, xyz.synology.me.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#8250) seger válasza DJ. Ru$y (#8249) üzenetére


seger
addikt

Igen. Ezt írom már mióta hogy a syno reg-hez kell. De ha nem a syno-hoz regisztrálod akkor nem kell. És a működést nem befolyásolja ha nem a syno-hoz van regisztrálva

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.