Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) fonix232 válasza seger (#8099) üzenetére


fonix232
aktív tag

Igen, ezért is érdekes. Ahogy az is hogy az eddigi konfig ami működött, hirtelen nem látszódik a hálózaton.

Mert csak.

(#8102) chemand válasza chemand (#7949) üzenetére


chemand
tag

Korábbi hozzászólásom óta a következők történtek:

1. kicsit megigazítottam a SATA kábeleket

2. a NAS-ra (Asrock N3150, 4GB RAM, 4db HDD vegyesen, CFI ház 200W-os gyári táppal) sikeresen
feltelepítettem a W10-et, csináltam pár tesztet hogy a hardver hibákat kizárjam. Minden OK volt.

3. egyenként teszteltem a hdd-ket (kb. 7-8 h/hdd volt) a wd gyári programjával. Minden HDD rendben volt.

4. feltettem a DSM 5.2-5967-et, a rendszer szépen működik. Nincsenek belső HDD problémák. :DD

5. ami nem működik sajnos az az USB3.0 -ra kötött hdd és a belső hdd-k közötti adatmásolás! :W USB2 esetében ez problémamentes. A hiba másnál is jelentkezett már itt olvastam róla ám a hibára megoldás egyelőre nincs. :O

Más (Asrock N3150 lap tulajdonos) még nem futott bele a fenti problémába?

(#8103) fonix232 válasza chemand (#8102) üzenetére


fonix232
aktív tag

6.0-ban már elvileg újabb az USB3.0 driver stack, próbálj rá!

Mert csak.

(#8104) chemand válasza fonix232 (#8103) üzenetére


chemand
tag

Sajnos nekem a 6-os DSM alatt is volt ilyen gondom.

(#8105) Pilok


Pilok
tag

Sziasztok!

Ez a lap mennyire felelne meg szerintetek?
[GigaByte GA-C1037UN-EU]

Igaz csak 1 sata3 + 2 sata2 + 1 esata van rajta. Vagy inkább felejtsem el?

(#8106) gyiku válasza Pilok (#8105) üzenetére


gyiku
nagyúr

mennyi hdd-t akarsz rarakni? ha tobb kell, raksz bele raid kartyat a pci-be, vagy nezel 6 satas lapot.

hüllő

(#8107) Pilok válasza gyiku (#8106) üzenetére


Pilok
tag

2x2TB kezdésnek utána meglátjuk.

Amin még gondolkozok, hogy 2 vagy 4 GB memót tegyek bele

(#8108) envagyok válasza gyiku (#8106) üzenetére


envagyok
veterán

266MB/s a pci 32 bites busz csúcssebessége
A 2.0-ás de inkább a 3.0ás pcie -nél kezdődik az élet.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#8109) gyiku válasza Pilok (#8107) üzenetére


gyiku
nagyúr

eleg a 2, de ha van lehetoseged 4et rakni bele, akkor az nyilvan nem art. nezz at ide a kerdeseddel, lehet van jobb otletuk a lapra.

hüllő

(#8110) fonix232 válasza Pilok (#8107) üzenetére


fonix232
aktív tag

Attól függ, mennyiért. Igazából 50-60e körül már egész korrekt rendszert tudsz összerakni, legfrissebb Kaby Lake alapokon (G4560, 8GB RAM, és valamelyik H110 alaplap). Ha ezt 30 körül tudod megvenni, akkor a Kaby-s már jobban megéri, és van köztük 6 SATA-s lap is.

Mert csak.

(#8111) Pilok válasza fonix232 (#8110) üzenetére


Pilok
tag

a lap 2GB memóval és táppal 20000 Ft-ba fáj. 2 Tb-os hdd-k meg vannak otthon.

(#8112) fonix232 válasza Pilok (#8111) üzenetére


fonix232
aktív tag

Huhh, hát így... Így nyerő opció. De van egy olyan érzésem hogy hamarosan upgradelni akarsz majd.

Mert csak.

(#8113) FireLord válasza Pilok (#8111) üzenetére


FireLord
aktív tag

Alap dolgokra bőven megfelel ez a konfig

(#8114) Pilok válasza FireLord (#8113) üzenetére


Pilok
tag

Amire kell:
- cloud
- transmission
- file server
- backup

(#8115) seger válasza Pilok (#8114) üzenetére


seger
addikt

Most még :D

(#8116) Pilok válasza seger (#8115) üzenetére


Pilok
tag

ondjuk azt nem tudom a tv-ket hogy fogja kiszolgalni. van 3 FHD tv. Tippem szerint 2 kb menni fog egy idoben

(#8117) seger válasza Pilok (#8116) üzenetére


seger
addikt

Én is így kezdtem. Aztán csere lett erősebbre.....

(#8118) larryking válasza Pilok (#8116) üzenetére


larryking
senior tag

Nekem kb 2 éve megy egy atomos nas. Time machine, 3 Online cloud sync, Media stream 1080p, iscsi, torrent, smb, nfs, Cloud sync, Vírus ellenőrzés, Photo station....vígan zötyög, max cpu terhelés 36% volt eddig, 2 Gb ram több mint fele üres. Nyugodj meg, nem kell nagyobb Home környezetben.

"We'll meet you where the lights are...."

(#8119) Dr.FantastiK válasza envagyok (#8108) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' 266 Mb''

.. ezzel meg igyis duplan meghaladja a Gigabites LAN maximumat ! ;)

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#8120) envagyok válasza Dr.FantastiK (#8119) üzenetére


envagyok
veterán

Azt igen, de Nason belüli mozgatásnál lassabb lehet, és gondot okozhat raid tömbnél is, ha nem jön időben adat, ezenkívül nincs már messze a gyorsabb vezetékes net consumer vonalon sem

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#8121) fonix232 válasza Dr.FantastiK (#8119) üzenetére


fonix232
aktív tag

Ja, egy lemeznél. Ha erre akarsz nyolc lemezt kötni, az lemezenként maximum 33MB/s, azaz alig gyorsabb mint egy pendrive. Egy átlagos HDD D2B (disk-2-buffer) sebessége átlagosan 1Gb/s körül van, azaz maximum 2 merevlemezt tud teljesen kihasználni.

Mert csak.

(#8122) fonix232


fonix232
aktív tag

Hogy szakadjon bele a méteres kékeres abba az idiótába aki kitalálta ezt...

A problémám (nem látszik a hálózaton) onnan eredt, hogy a BIOS-om megmakkant, és UEFI mód helyett legacy módban bootolt. Ahol valamiért nem töltötte be a drivereket. Emiatt a MAC patchelés elszállt és ezért vacakolt a hálózat alatta.

Most be van lőve jól, és végre rendesen fut a 6.1

Mert csak.

(#8123) szegedilaci válasza fonix232 (#8122) üzenetére


szegedilaci
tag

Sziasztok, valakinek sikerült quickconnectet regisztrálni mostanában?
Most vettem észre, hogy nem fogadja el a generált szériaszámot a quiockconnect oldala DS3615xs-re, de csak erre, más típusra igen, viszont más típushoz meg nincs PAt fájl amivel fel lehet telepíteni. Lehet eddig tartott a jó világ?

[ Szerkesztve ]

(#8124) seger válasza szegedilaci (#8123) üzenetére


seger
addikt

Melyikhez nincs pat file?

(#8125) fonix232


fonix232
aktív tag

Nem a PAT file hiányzik, hanem a loader nincs belőve hozzá.

A változás azért van, mert a Synology cca. 2 éve megváltoztatta a serial formátumot, és most kikapcsolták a 3615xs régi formátumú regisztrációját (utána jártam picit, LEHET még regisztrálni, de e-mailt kell írni a szupportnak, akik kérnek validációt, azaz le kell fotóznod a NAS-od hátulját hogy igazold, tényleg Synology cuccon van-e, és adnak egy új formátumú sorozatszámot amit használhatsz, ill. a telepített cucc is befrissíti).

Mert csak.

(#8126) seger válasza fonix232 (#8125) üzenetére


seger
addikt

3617-hez van loader, csak serial nincs..

Szerk.
6.1-hez jött updata2. Lefutott gond nélkül

[ Szerkesztve ]

(#8127) fonix232 válasza seger (#8126) üzenetére


fonix232
aktív tag

Pontosan. És ha azon kedves donorok akik vettek ilyen gépet, nem segítenek, nem is lesz sajnos generátor :\

Mert csak.

(#8128) envagyok válasza fonix232 (#8127) üzenetére


envagyok
veterán

De attól telepíteni lehet?
És ha a routerem tud dyndns-re ipt adni,akkor elvileg elérhető a nas ugyanúgy, mint eddig,nem?
Az a serial generátor nem működik, ami az exceles?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#8129) Czimby


Czimby
addikt

Létezik bevált ingyenes DNS szolgáltató?

Eddig a ddns-t használtam, de már nem akaródzik működni, amugy is havonta kellett újraaktiválni stb...

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#8130) seger válasza Czimby (#8129) üzenetére


seger
addikt

Ddns-el nekem semmi gondom. Küldi az emailt és update-elem és megint jó

(#8131) Czimby válasza seger (#8130) üzenetére


Czimby
addikt

Akkor csinálok egy új reget hátha.

Más szolgáltató nincs esetleg?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#8132) gyiku válasza Czimby (#8131) üzenetére


gyiku
nagyúr

routerekhez is szokott lenni ddns szolgaltatas.

hüllő

(#8133) fonix232


fonix232
aktív tag

Én DNS-O-Matic-ot használok, a legtöbb nagy DNS providert támogatja. És van Synology beépített támogatása :)

Mert csak.

(#8134) szegedilaci


szegedilaci
tag

Van megoldás, a generátorral generáltam más típushoz, aztán átírtam a syslinux fáljban, a pat fájlt meg leszedtem a syno oldalán fent van az összes verzióhoz. És működik a quickconnect.

(#8135) envagyok válasza szegedilaci (#8134) üzenetére


envagyok
veterán

Kicsit részletesebben légyszíves, ez nekem kicsit érthetetlen.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#8136) fonix232 válasza envagyok (#8135) üzenetére


fonix232
aktív tag

Generálsz másik modellhez serialt. Azt bejegyzed myds.synology.com-on, majd a konfigba is azt teszed.

Ezek után nem automatic install-t választasz, hanem letöltöd a 3615xs PAT file-t és telepíted. Mivel a serial már nem függ a MAC címtől (de helyes Synology MAC-nek kell lennie!), és a modellt nem nézi a MyDS (egyelőre), így másik modell SN-jével is működik a dolog.

Habár én csak óvatosan használnám, mivel elég durván sérti a ToS-t, így bármikor úgy dönthetnek hogy szopatják azokat a felhasználókat akik sértik a ToS-t ilyen mód, és küldenek rá egy remote wipe-ot...

Mert csak.

(#8137) envagyok válasza fonix232 (#8136) üzenetére


envagyok
veterán

És akkor amit eddig sikerült generálni az exceles generátorral, és régebben lett regisztrálva, az megy, és menni fog, csak új vasakra nem lehet?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#8138) DJ. Ru$y válasza fonix232 (#8136) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az egész cucc sérti a Synot, és, ha nagyon akarnák, akkor DDNS nélkül is ki tudnák ütni az összes XPEnology-t. Ha akarnák.. Ilyen alapon, akkor vegyen mindenki Synot vagy QNAP-ot.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#8139) fonix232 válasza DJ. Ru$y (#8138) üzenetére


fonix232
aktív tag

Nem egészen, a legtöbb XPE gépen nem fogsz csak úgy tudni belépni (akármikor telepítettem, a syno fiók belépés timeoutolt minden képernyőn).

Amíg nem lépsz be a Syno fiókba, addig kvázi "nem tudnak" róla, mivel erőforrást szerveroldalon (az update letöltéseken kívül) nem fogyaszt. Ellenben ha a QuickConnect-et használod, akkor már elég durván belenyúlsz a büdzséjükbe. A Syno cuccok nem azért drágák mert olyan sokba kerül a két marék homok meg a fél kiló műanyag, hanem a csatolt szolgáltatások miatt főleg. Ugyanis ha Syno tulaj vagy, akkor a hardver élete végéig jogosult vagy a QuickConnect-et használni, illetve egyéb szolgáltatásaikat is.

A Synology már jó ideje, mint a legtöbb hardvergyártó, átállt a szolgáltatás-alapú túlélésre. Csak ők nem előfizetéses modellt alkalmaznak, hanem az eszköz árába építik be.

Megjegyzem az XPE ellen elég durván küzdenek, anno az 5.x-eket is nehéz volt áthúzni, asszem 5.2-nél jött be pont hogy a hardverük PCI eszközöket emulált a beazonosításért, és a kernel patcheik elég érdekesen (és kuszán) működve nem egyből leálltak, hanem random hibákat produkáltak (pl. nem látta a lemezeket, a hálózatot, pedig ott volt minden, kernel modul betöltve, stb.). Trantor és tsi. nem véletlen dolgoztak annyit rajta.

Viszont a 6.1-el bejött Docker és KVM image-ekben nincs benne ez a védelem... szóval jó eséllyel lehet majd utóbbit egy barebone gépen is futtatni, minimális patcheléssel.

Amúgy, elkezdtem összegyűjteni, formázni, újraírni, stb., a meglévő információkat, és GitHub-on publikáltam is ami eddig megvan. Ez egyelőre egy Work In Progress dolog, szóval ne várjatok sokat, de a visszajelzéseknek, esetleges segítségnek kifejezetten örülök :)

Elérni pedig itt tudjátok: https://github.com/XPEnology

Ami eddig megvan: Jun's Loader 1.01 leírás (kicsit korrigálva, és "interaktívabb" is picit), összes Jun Loader feltöltve release-enként. Ami jön: kernel kód feltöltés megfelelő branchekkel, illetve a patcheket is valószínűleg oda fogom betolni a későbbiekben. Illetve, egy alap Docker image-et is összedobok majd, ami szvsz annyit csinál, hogy a felcsatolt konfig mappából kiolvassa, mit és hogyan szeretnél, letölti a szerver kódot, toolokat, majd lefordítja a kernelt, az extra modulokat, és kiköpi őket.

Mert csak.

(#8140) fonix232 válasza envagyok (#8137) üzenetére


fonix232
aktív tag

Az enyém már nem működik, nem is enged csatlakozni. Sem törölni a rossz kódot...

http://imgur.com/a/PtBI2

[ Szerkesztve ]

Mert csak.

(#8141) DJ. Ru$y válasza fonix232 (#8139) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Elhiszed, hogy a DSM6-ba pont az XPE miatt nem tettek be egy backdoort maguknak? Kizárt. Ezért is írtam, hogy nem kell ehhez Syno fiók meg serial, mac buhera. Minden telepítés "kattan" nálunk szerintem. ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#8142) Boost3er


Boost3er
tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy eddig használtam egy házi NAS-t Xpenologyval UPC internettel, saját router alatt elérve, TP-Link 1043 v3. Azóta szolgáltatót váltottunk Digire, értelemszerűen új modem/router, de így is a saját Tp-link rá van kötve mert jobban szeretem, az alatt fut minden. Semmi beállítást nem változtattam meg vagyis az új ip címet beírtam, amit oszt a digis router, de kintről valamiért nem érem el a NAS-t pedig a portok a TP-Linkbe át vannak engedve. Tudja valaki, hogy mi lehet a baj? Belső hálóról tökéletes az Ip címes elérés és a ddns elérés is.
Köszönöm a segítséget!

(#8143) envagyok válasza DJ. Ru$y (#8141) üzenetére


envagyok
veterán

Vszeg natolva van, szólj a szolgáltatónak, hogy adjon külön ip-t

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#8144) chemand


chemand
tag

Nem értem, egyszerűen nem megy nekem ez a DSM 6.0.2 -re frissítés. :O Már megint összeomlott az egyik kötet. Kb. 1 hétig ment az 5.2-5967 kötet összeomlás nélkül. Előtte win10 volt a hardveren tesztelés céljából, minden rendben volt. Az összes hdd-t teszteltem, 6-8 h/hdd, mindegyik hibamentes volt.
Lassan feladom a dolgot.
Úgy gondolom, hogy mindent a leírásoknak megfelelően csináltam. Mit javasoltok, mit tegyek, mit ellenőrizzek?

(#8145) Boost3er válasza envagyok (#8143) üzenetére


Boost3er
tag

Gondolom ez nekem akart válasz lenni. Hát csodálkoztam is, mert 192-vel kezdődik kicsit furcsa volt, hogy ez a külső IP. Ilyenkor telefonáljak be és mondjam, hogy nekem nem jó ez az IP cím osszanak ki másikat vagy mit mondjak nekik?

(#8146) envagyok válasza Boost3er (#8145) üzenetére


envagyok
veterán

https://www.whatismyip.com/

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#8147) Dr.FantastiK válasza Boost3er (#8145) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

mond nekik hogy ne NAT-oljanak teged, mert nem tudsz DNS forditot hasznalni emiatt ! :K

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#8148) fgst válasza Boost3er (#8145) üzenetére


fgst
tag

Szia!

Be van dugva a digi eszköz is, mögé pedig a te routered? Így minimum (elve is osztanak publikus helyett saját 100.64.0.0/10 hálót) dupla lesz a NAT...
Ha igen, akkor célszerű megszüntetni a második routert, vagy kikapcsolni a digisen a natolást (nem tudom van e rajta sima modem/bridge mód mint pl. upc kábelmodemeken).

(#8149) DJ. Ru$y válasza Boost3er (#8142) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem biztos, hogy a Digi felől NAT-olva vagy, ha a két eszközt csak összedugtad, akkor a Digi eszközétől a te eszközöd egy belsőhálózati IP-t kap, vagyis duplán vagy NAT-olva. Ha van PPPoE Passthrough mód a Digis eszközben, akkor úgy kell összelőni, ha nem, akkor a TP-t csak AP, switch módban tudod használni így.

Kösd a Digis eszközre a szervert, és a DDNS-t a Digis eszközben kellene megadni, ha nem Synos DDNS, és úgy kipróbálni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#8150) Boost3er válasza DJ. Ru$y (#8149) üzenetére


Boost3er
tag

Igen úgy van, hogy be van dugva a Digis router annak a LAN-ba a TP-Link és úgy van osztva a net. De most beléptem a Huawei Digis routerbe és sajnos nem lehet bridge módba rakni, szóval meg kell próbálnom beállítani AP-ként a TP-Linket. Köszönöm! Ezzel már csak holnap próbálkozok :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.