Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) --Rawlings-- válasza envagyok (#7297) üzenetére


--Rawlings--
tag

Az új bootloadert berakod és indítasz egy install/upgradet, nem normál indítást.

(#7302) Essejó válasza --Rawlings-- (#7300) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Benézel az összefoglalóba és találsz ott pár linket hozzászólást: Fejlemények 6.0 ügyben alcímmel!

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#7303) Jim74 válasza seger (#6787) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia Seger!

Ha jelenleg 5.2.5592-es rendszer alatt vagyok és nem használtam semmilyen SN és MAC számot, akkor is tudok az általad leírt módon költözni 6-os DSM-re?

Melyik boot image-t és melyik pat file-t kell letöltenem? Q1900-as lapom van.

Köszönöm :R

(#7304) envagyok


envagyok
veterán

Üdv,

Microserver g8-nak mennyire megy a transzkódolás?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#7305) lajos75 válasza envagyok (#7304) üzenetére


lajos75
senior tag

Nálam megy tökéletesen.

(#7306) r4z


r4z
nagyúr

Tudtok nekem olyan csomagot mondani, amivel tudok a NAS-on levo mapparol vagy fajlrol torrentfajlt generalni? Az nem jo megoldas, hogy masik geprol olvasom vegig a fajlokat, mert tul nagyok, es tulsagosan leterheli a routert a folyamat.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#7307) Mykroft válasza r4z (#7306) üzenetére


Mykroft
tag

Sosem gyartottam torrentet, de gondolom lehet valami parancssori megoldasa, ha nincs is kozvetlen a webes alkalmazas erre a feladatra.

(#7308) WhiteShoes


WhiteShoes
csendes tag

Üdvözlet!

Két dologban kérnék segítséget:
Az első az lenne, hogy eddig két kis winyó volt gépben, de most beruháztam egy 3TB WD Red-re. Mivel eddig csak teszt üzemben futott a rendszer ezért teljesen új telepítés lett. Nem is volt gond, simán felment a 5.2-5644. Viszont az új winyóval meggyűlt a baja. Indításnál egy marék "ERROR No valid Patch found for file:....." ír ki, DSM-ben pedig a "Abnormality detected on WS_Disk. All volumes have been unmounted." hibaüzenet fogad és nem enged kötetet létrehozni. A használaton kívüli lemezeknél jelzi, hogy van 1 db. Olvastam a többszöri újraindítást, de eddig nem jött be. Kb. 30x indítottam újra. Viszont, ha a régi rendszerbe betoltam harmadiknak, akkor simán felismerte és engedett kötetet létrehozni. Találkozott valaki hasonlóval?

A másik gondom a QuickConnect. Simán működött. Aztán költözés - szolgáltató váltás (UPC-ről Invitelre) és behalt. Az androidos progik mennek (DS get, DS video és társaik) IP-vel és QiuckConnectel is. Viszont nincs FTP csak helyi hálózaton, eddig simán ment, DSM belépés szintén.

Előre is köszi.

(#7309) Proxy2 válasza WhiteShoes (#7308) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Lehet az év végi felkészülés miatt, de nem értem.

Ha új telepítést akarsz, akkor miért nem a 6.0-ás rendszer, ha pedig új telepítés,
akkor meg új minden, azaz formázza a diszket. Tálat ha nem fizikai hibás akkor nem lehet gondja.

Csinálj egy új pendrive-ot 6.0-os boot rendszerrel, majd azzal tedd fel a rendszert.

Proxy5

(#7310) Patice válasza r4z (#7306) üzenetére


Patice
nagyúr

A beépített Download Station nem tud ilyet? :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7311) r4z válasza Patice (#7310) üzenetére


r4z
nagyúr

Csak megnyitni tudja a fajlokat. Ahogy a Transmission is.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#7312) Mykroft válasza r4z (#7311) üzenetére


Mykroft
tag

Találtam egy 2013 márciusi leírást, lehet, hogy segíthet:

The Transmission package (don't know about DownloadStation) does not have an option in it's menu to create torrentfiles.

But ; in this folder /volume1/@appstore/transmission/bin

there are several Transmission binaries and one of them is able to create a torrent from a file or directory :

DS212j> ./transmission-create -h
Usage: transmission-create [options] <file|directory>

Options:
-h --help Display this help page and exit
-p --private Allow this torrent to only be used with the specified
tracker(s)
-o --outfile <file> Save the generated .torrent to this filename
-c --comment <comment> Add a comment
-t --tracker <url> Add a tracker's announce URL
-V --version Show version number and exit

(#7313) r4z válasza Mykroft (#7312) üzenetére


r4z
nagyúr

Wow, koszi! Ez meg jobb is, mint amire en gondoltam, mert meg tudom oldani az egeszet a DSM webes felulete nelkul. :R

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#7314) WhiteShoes válasza Proxy2 (#7309) üzenetére


WhiteShoes
csendes tag

Új telepítés volt és zsír új lemez. A lemez nem hibás, mert ha a régiek mellé rakom be akkor semmi baja nincs vele. Most is úgy megy meghagytam az egyik régit és hozzáadtam a új lemezt. Így simán tudom használni. Azért 5.2 mert ez volt éppen kéznél. Tudok így most frissíteni 6-ra, hogy az adatok megmaradjanak? Raktam már rá pár cuccot. Illetve érdemes 6-ra váltani?

(#7315) Vityahun


Vityahun
tag

Sziasztok!

Cégeknél több gyári Synology-t használok, és kíváncsi voltam milyen ez egy "épített" rendszerben próbaként 5.2-5967.1 próbáltam és jól futott minden.

Kérdésem az lenne hogy most szereztem egy új HP microserver gen8 g1610t-t és erre szeretnék egy teljesen friss új telepítést. A régebbi verziót a 5.2 -t innen(download.xpenology.xyz) szedtem le, de az új 6.0 telepítő itt nem található. Most olvastam hogy sokan már a 6.0 használjátok.

Elérhető valahol a letöltése? (PAT - img?)

Köszi
Üdv.

Ericsson GA318 - Nokia 5110 - Panasonic GD75 - Nokia 6230 - Nokia 6233 - Nokia 6310i - Nokia E65 - Samsung Galaxy 3 - Nokia E52 - Lumia 710 - Lg Optimus 4x HD - Lumia 520 - Lumia 630DS - Lumia 925 - Lg G3 Titan - Samsung Galaxy S7 - Iphone 7 - Xiaomi MI 9 - Play more!

(#7316) DJ. Ru$y válasza Vityahun (#7315) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Téma összefoglaló -> "Fejlemények DSM 6.0 ügyben."
Leírással együtt ott vannak a letöltések is.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#7317) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

Kísérleteznék egy kicsit, kíváncsiságból. Van egy Atom N270 procis 3,5" SBC-m. Elvileg ehhez használhatnám a 214play pat file-okat?

Köszi!

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#7318) r4z válasza Mykroft (#7312) üzenetére


r4z
nagyúr

Tokeletesen mukodik! :) Keszitettem kore gyorsan egy appot is - csak belehuzom a kivant fajlt vagy mappat, es le is generalja melle a torrent fajlt a NAS-ra.

Teljesen mas kerdes kovetkezik:

Be lehet allitani, hogy bizonyos userek csak helyi halorol lephessenek be? A portok letiltasa nem jo megoldas, mert mas, jobban korlatozott userekkel ugyanazokat a szolgaltatasokat el akarom erni tavolrol is.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#7319) endroid


endroid
csendes tag

Sziasztok!
adott egy HP ProLiant MicroServer G7 N54L.
a leírtak szerint elkészítettem a boot pent, a monitoron látom:

Decompressing Linux.. Parsing ELF… done.
Booting the kernel.
de a synology assistannt nem találja a hálózaton... mi lehet a gond?

EnDroid

(#7320) Egon válasza endroid (#7319) üzenetére


Egon
nagyúr

Nézd meg a router menüjében, hogy milyen IP címet kapott a cucc.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7321) endroid válasza Egon (#7320) üzenetére


endroid
csendes tag

Köszönöm.
Olyan, mintha nem kapna ip címet

a dsm 5-ből másoltam át a sn és a mac számot

[ Szerkesztve ]

(#7322) Egon válasza endroid (#7321) üzenetére


Egon
nagyúr

ILO sem kap címet? nem lehet hogy a routerben van valami korlát a dhcp-re?
Esetleg próbálj a routerben fix ip-t rendelni adott MAC adress-hez.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7323) endroid válasza Egon (#7322) üzenetére


endroid
csendes tag

holnap futok mégegy kört, nem akar menni. a másik pendrive visszarakása után az 5-ös rendszer ok

(#7324) Essejó válasza Egon (#7322) üzenetére


Essejó
Topikgazda

ILO a Gen7-ben?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#7325) zsolt501 válasza Essejó (#7324) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Eredetileg nincs benne, csak külön kártyával, van is neki csatlakozópont kialakítva az alaplapon.
Mondjuk nem hinném hogy abban lenne, mert igen drága mulatság.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#7326) Egon válasza Essejó (#7324) üzenetére


Egon
nagyúr

Mintha azt olvastam volna, hogy 2 LAN port van az N54L esetében, és az egyik - gondolom bios beállítás függvényében - vagy ILO-ként funkcionál, vagy normál gigabites LAN portként.
De lehet hogy rosszul tudom (sosem volt Gen7-es microserverem).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7327) zsolt501 válasza Egon (#7326) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A Gen8-as tartalmaz 3 LAN portot beépítve ebből az egyik az iLO a Gen7 csak 1-et.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#7328) mszl válasza mszl (#7317) üzenetére


mszl
aktív tag

Sziasztok!

Melyik volt az utolsó x86-on is működő bootloader image??

Köszi!

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#7329) --Rawlings--


--Rawlings--
tag

Próbáltam a leírás szerint telepíteni a 6-ot. Szépen bootol, elkezdeném a manuális telepítést, de mindig ezt dobja ki: ”Failed to install the file. The file is probably corrupted. (13)"
A leírás szerint: akkor amit megadtál VID és/vagy PID nem megfelelő. Ezt többször is ellenőriztem a Grub fileban, megfelelően 0xXXXX 0xXXXX formátumban megadtam a számokat. Valakinek egyéb ötlete esetleg?

(#7330) DJ. Ru$y válasza mszl (#7328) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Amelyiket az összefoglalóban található linken a letöltések között megtalálsz:
"Nanoboot DSM-5.0-4528"

Nem foglalkoznak már vele.. Nem éri meg nekik erőforrást áldozni rá.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#7331) mszl válasza DJ. Ru$y (#7330) üzenetére


mszl
aktív tag

Koszi!

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#7332) --Rawlings-- válasza mszl (#7331) üzenetére


--Rawlings--
tag

töröltem

[ Szerkesztve ]

(#7333) lajos75


lajos75
senior tag

Sziasztok!

Most telepítenék egy új gépre DSM6 de az istenért nem sikerül :W

ASRock H110M-ITX lap az alapja, lehet hogy nem támogatott a sata vezérlő?

(#7334) --Rawlings-- válasza lajos75 (#7333) üzenetére


--Rawlings--
tag

Nálam is ugyanez a hiba. Nem jövök rá mitől van.

(#7335) lajos75 válasza --Rawlings-- (#7334) üzenetére


lajos75
senior tag

Neked milyen lapod van?

Viszont a DSM 5.2 az jó vele :F :Y :W

Valami Driver gond lehet :F

[ Szerkesztve ]

(#7336) --Rawlings-- válasza lajos75 (#7335) üzenetére


--Rawlings--
tag

ASROCK J3160DC, az 5.2 hibátlanul ment. Nem is kéne frissítenem igazából. Csak most van időm :D

[ Szerkesztve ]

(#7337) DJ. Ru$y válasza lajos75 (#7333) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hány lemez van bent? Próbáltál a Sataportmappal buherálni?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#7338) lajos75 válasza DJ. Ru$y (#7337) üzenetére


lajos75
senior tag

1HDD van, ezidáig mindig jó volt ez a pendrive (tesztelésre használom)

(#7339) larryking válasza lajos75 (#7338) üzenetére


larryking
senior tag

Nem lehet, hogy a .pat és a boot nem egyforma verzió? Nekem az 5.2-nél is volt ilyen, mikor nem figyeltem a verziószámokat.

"We'll meet you where the lights are...."

(#7340) DJ. Ru$y válasza lajos75 (#7338) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Melyik sata portra van dugva a lemez? Arra "0"-ra? (amelyik a memória felől az első) Ha igen, akkor más ötletem nincs, max átírni 4-re a sataportmapet, vagy visszaírni 1-re, ha nem 1-en van.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#7341) lajos75 válasza DJ. Ru$y (#7340) üzenetére


lajos75
senior tag

o-ra van, megpróbálom az 1-re

[ Szerkesztve ]

(#7342) larryking válasza DJ. Ru$y (#7340) üzenetére


larryking
senior tag

Ebben az esetben kiírná, hogy nem talál merevlemezt.

"We'll meet you where the lights are...."

(#7343) lajos75 válasza lajos75 (#7341) üzenetére


lajos75
senior tag

át dugtam a sata1 de így sem jó

átírtam sataportmapet 4-re, ez sem segített :W

[ Szerkesztve ]

(#7344) Mate válasza lajos75 (#7333) üzenetére


Mate
nagyúr

USB VID és PID érték biztosan jól lett megadva (0X előtaggal)?

[ Szerkesztve ]

(#7345) --Rawlings-- válasza Mate (#7344) üzenetére


--Rawlings--
tag

Az X mindegy, hogy kicsi vagy nagy?

(#7346) Mate válasza --Rawlings-- (#7345) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem tudom. Nekem naggyal volt, nem írtam át kicsire.

(#7347) --Rawlings-- válasza Mate (#7346) üzenetére


--Rawlings--
tag

Nekem kicsivel volt írva. Úgy nem ment.

(#7348) lajos75


lajos75
senior tag

Úgy néz ki az ASRock H110M-ITX lapal nem kompatibilis valami :W

Átraktam mindent egy másik lapra ami egy MSI B150I Gaming PRO azzal meg megy rendesen :Y

(#7350) --Rawlings-- válasza lajos75 (#7348) üzenetére


--Rawlings--
tag

Én ma kipróbáltam, hogy 5.2 alól frissítem 6.0-ra. Anélkül, hogy bármit is tennék. Tehát az 5.2 bootloaderrel. Gond nélkül felmegy, el is indul. Mindent tudok csinálni. Egy kivétellel, HDD-t nem tudok konfigolni. Ez így van rendjén ezért kell az új USB. Viszont ez alapján azt gondolom, hogy ha így elindul, mindent lát stb. stb., akkor nagy gond nem lehet. Valószínűleg később érdemesebb lesz próbálkozni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.