Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) DJ. Ru$y válasza bkpijoter (#7100) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ja, nekem meg a QHD-s 5.5"-os telefonomon nem éppen úgy néz ki, ahogy kellene. Én meg mindent megoldok a Syno programjaival ami nem ér rá. :)

Attól, hogy a 10"-os tableten látod attól sajnos ez nem "normális működés".

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#7102) Avicularia


Avicularia
veterán

Felraktam ideiglenesen a HTPC-re egy DSM6-ot élesben kipróbálni, mielőtt frissítem a rendes szerveren lévőt a 6-osra.
A HTPc-ben lévő hálókártya csak 100 mbps-re kapcsolódik a gigabittel szemben, amit pld. win10 alatt tud.
Gondolom valami driver nyűgje van, esetleg valakinek van valami ötlete?

(#7103) Avicularia


Avicularia
veterán

Visszabootoltam win10-re, ami egy másik meghajtón, ssd-n van és most már win alatt is csak 100 megabites hálózati kapcsolatom van, pedig eddig gigabit megvolt. Nem értem mi történt, mit állíthatott el a Xpeno?

(#7104) Avicularia


Avicularia
veterán

Kínomban kihúztam és visszadugtam a hálókábelt és visszaállt a gigabit. Most már xpeno alatt is gigás a kapcsolat. Mitől állíthatódott el, nem értem.

(#7105) seger válasza Avicularia (#7104) üzenetére


seger
addikt

Ami lehet az az utp kábel hibája. Esetleg a hálókártyán az érintkező van elhajolva. ( jártam már így!) A jelenség pont ez volt!

(#7106) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Transmissionben hogyan tudok opcionális letöltési útvonalat beállítani?

Ha csak simán átírom az útvonalat a torrent file hozzáadásakor, akkor "Permission denied" hibaüzenettel leáll pár másodperc után a letöltés. A users csoportnak már adtam írási/olvasási jogot ehhez a mappához is (transmission telepítéskor is ezt kellett csinálni, hogy ne legyen ilyen hiba), de nem oldotta meg a problémát.

Köszönöm as segítséget :R

(#7107) lajos75 válasza Jim74 (#7106) üzenetére


lajos75
senior tag

Megcsinálod előre a különböző mappákat a letöltéseknek, azoknak adsz engedélyt és utána első letöltéskor be írod az útvonalat és legközelebb már kiválasztható lesz.

(#7108) Jim74 válasza lajos75 (#7107) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi. :R Az engedély adásokkal van a problémám. Ezt kifejtenéd step by step, mert nem biztos, hogy mindenhol megadom a megfelelő jogosultságot :( A könyvtár létrehozást file stationben csináljam admin userrel?

(#7109) lajos75 válasza Jim74 (#7108) üzenetére


lajos75
senior tag

Gondolom igen :)

de a Transmission-nak mindenhová adhatsz engedélyt abból mi baj lehet :F

Bizonyos felhasználóknak ne adjál engedélyt a mappához amihez nem akarod hogy hozzáférjen.

[ Szerkesztve ]

(#7110) Jim74 válasza lajos75 (#7109) üzenetére


Jim74
nagyúr

Transmission-nek hogyan adok jogot? A DSM webes felületén csak a usereknek tudok jogokat állítani, nem?

(#7111) lajos75 válasza Jim74 (#7110) üzenetére


lajos75
senior tag

Igazad van.

Transmission-hoz csinálsz egy felhasználót és annak kell engedélyt adni.

(#7112) Patice válasza Jim74 (#7110) üzenetére


Patice
nagyúr

Nekem legutóbb, amikor ESXi alatt próbáltam az 5.2 XPeno-t, akkor a TM-et úgy sikerült működésre bírni, hogy a SynoCommunity-s pakk miatt lett egy 'sc-download' csoport, vagy user (már nem emlékszem pontosan) és ennek kellett megfelelő engedélyeket adnom, hogy bárhova tölthessek vele.

Aztán egy restart és ment szépen a TM. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7113) Jim74 válasza Patice (#7112) üzenetére


Jim74
nagyúr

Egész NAS-t restartoltad, vagy csak a TM-et?

(#7114) Jim74 válasza Patice (#7112) üzenetére


Jim74
nagyúr

Közben addig bűvészkedtem a jogosultságokkal, míg jó nem lett :DDD

Köszönöm Mindenkinek a segítséget :R

(#7115) envagyok válasza uki (#7097) üzenetére


envagyok
veterán

Milyen processzorod van?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#7116) stafff71 válasza bkpijoter (#7100) üzenetére


stafff71
tag

Sziasztok!
Megoldódott a távoli elérés droidon crome böngészőn keresztül, asztal módban, találtam a beállítások között egy úgynevezett három koppintásos nagyítás és két ujjas mozgatás és zummolás funkciót ami működik minden esetben (szerintem ezt a telefon (BLACKVIEW BV 6000) csinálja és a böngészőnek nincs köze hozzá). A lényeg hogy most már működik minden funkció mintha a belső hálóról csatlakoznék, az egyedüli kompromisszum hogy nem látom egyben az adott ablakokat kezelés közben, de hát valamit valamiért.
Köszönöm a segítséget mindenkinek. :C :R

[ Szerkesztve ]

(#7117) seger


seger
addikt

Update6 hibamentesen lefutott

(#7118) megarambo válasza seger (#7117) üzenetére


megarambo
tag

Nálam is.

(#7119) ShadeWolf


ShadeWolf
csendes tag

Sziasztok!

Röviden a problémám a következő lenne , amire eddig nem találtam megoldást.
Xpenot használok elsőnek tesztnek felraktam egy DSM_DS3615xs_5967 amin tökéletesen működött az SSH.
Majd váltottam DSM 6.0.2-re 5- updattel- illetve most már a 6-os update csomag fut rajta.
Minden jó minden szép de sajnos a Vezérlőpult-Terminal és SNMP fül alatt a Telenet alakalmazást simán be tudom kapcsolni de sajnos az SSH-t nem. " Művelet sikertelen" Teleneten keresztül tudok csatlakozni puttyban szépen. Olvasgattam több külföldi forumot is de nem tudom mi lehet a hiba. Ahogy írtam előzőekben 5967 verzióban az ssh tökéletesen ment! Aki tud erre valamit mondani azt előre megköszönném.. ;)

(#7120) Avicularia


Avicularia
veterán

Problémába ütköztem 6os upgrade-kor és ez a fő szerver, nem szeretném elszúrni ha nem muszáj.
Pendriveról való bootolás után nem jelenik meg a migráció, csak telepítést lehet választani.
Mi a helyes következő lépés?

(#7121) megarambo válasza Avicularia (#7120) üzenetére


megarambo
tag

Költöztethető, nálam is így volt. A következő lépésnél tudod kiválasztani, hogy megakarod tartani az adatokat.

(#7122) Avicularia válasza megarambo (#7121) üzenetére


Avicularia
veterán

Jobbklikkre a telepítést kell választani? És utána beadni neki a .pat fájlt?

[ Szerkesztve ]

(#7123) megarambo


megarambo
tag

Én már az ip-re kattintva az oldalon választottam a telepítést és utána jött elő a választási lehetőség.

(#7124) Avicularia válasza megarambo (#7123) üzenetére


Avicularia
veterán

Megadtam a pat fájlt neki, a rendszer és adatpartició formázást átugrotta. Remélem nem áll vissza nekem alapra minden :)

(#7125) Avicularia


Avicularia
veterán

Ezt kapom, persze hogy nem megy simán :(

(#7126) Avicularia


Avicularia
veterán

Mostmár se kép-se hang :(
Syno assistant szerint helyreállítható, de nem tudom mit kéne csinálni.
Kár volt nekiállni :O

(#7127) megarambo válasza Avicularia (#7126) üzenetére


megarambo
tag

Régi pendrive visszaállításhoz, vagy a Lajos féle video kicsit korábbról.

[ Szerkesztve ]

(#7128) Avicularia válasza megarambo (#7127) üzenetére


Avicularia
veterán

Újraraktam a hatost, most megint azt írja, hogy költöztethető.
Nálam 5 db 3 terás wincsi vanbent, sataportmap-hoz 5-öt írtam, lehet ez a gond? Minden port 6Gb/s és 6 darab van belőle.

(#7129) megarambo válasza Avicularia (#7128) üzenetére


megarambo
tag

Nekem 1 van és végül nem bántottam. (Külföldi fórumokon nem írták, hogy változtassuk meg)

(#7130) Avicularia válasza megarambo (#7129) üzenetére


Avicularia
veterán

Ha megpróbálom a régi pendrive-val, akkor jön hogy helyreállítható, de nem tudom mit kéne vele csinálni.
A Lasjos féle videó meg nem működik, mert mindenképp átugorja a formázást nem tudok választani semmit, hiába rakom fel a pat fájlt. Az adataim backupolva vannak nagyrészt, talán pár mellékes dolog nincs mentve, de meg szerettem volna spórolni az időt, mire mindent belövök megint és mindent adatot visszamásolok.

Siker :C
Próbálgattam a sataportmap-hoz különböző számokat írni és most, hogy 4-est írtam be, bejött a dolog :D

[ Szerkesztve ]

(#7131) megarambo válasza Avicularia (#7130) üzenetére


megarambo
tag

Hát az a lényeg, hogy sikerült. Egy kis izgalom meg kell.Mindenesetre ezt a sataportmap - os beállítást jó lenne a többiek számára tisztázni, mert eddig egyetlen gondolatmenet sem ült. Nálad is miért 4-es?

[ Szerkesztve ]

(#7132) Avicularia válasza megarambo (#7131) üzenetére


Avicularia
veterán

Kilogikáztam. Mivel 5 wincsi van, de 0-val kezdődik a számozás, az első SATA port az 0, ezért próbáltam rá a 4-re. Előtte beírtam 1-et, 5-öt, 6-ot, ezek nem játszottak.

(#7133) Avicularia


Avicularia
veterán

Viszont most nem tudok belépni az eddig beállított felhasználókkal, csak adminként enged be.

(#7134) lajos75 válasza Avicularia (#7132) üzenetére


lajos75
senior tag

Én 4-re írtam át pedig csak 2db. HDD van benne, és működik. :)

(#7135) megarambo válasza Avicularia (#7132) üzenetére


megarambo
tag

Igen, de korábban azt írták,hogy ez szt jelenti, hogy az első 4 port az első kontrolleren. Én is gondolkoztam rajta, hogy 4 -est írok, mert nekem az lett volna a jó, de más oldalon nem írták, hogy változtassuk meg és ezért nem is nyúltam hozzá.

(#7136) Avicularia válasza lajos75 (#7134) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem értem a logikát, mindenesetre legalább a vége jó lett a sztorinak, de nem volt szükségem erre a kis izgalomra.
Viszont a felhasználókat újra meg kell csinálni? Vagy miért nem tudok belépni velük?

Megvan, a jogosultságoknál kivette az asztalt a felhasználónál, ezért nem tudtam belépni vele.

[ Szerkesztve ]

(#7137) devil-k


devil-k
nagyúr

Ma ebbe futottam bele...

Gyökér a rendszergazda...

Még jó, hogy csak filmek voltak a NAS-on.... Azért is érdekes ez az egész, mert a rendszer semmit sem jelzett. Ezen felül semmi olyan port nem volt nyitva, amit nem használtam volna...

- mozi bolondéria -

(#7138) Egon válasza devil-k (#7137) üzenetére


Egon
nagyúr

:Y
Jó lenne tudni, hogy milyen eszközeid vannak (pl. router), illetve azokat milyen paraméterekkel használtad: pl. frissítetted rendszeresen a firmware-eket? Kívülről (internet felől) elérhető volt a hálózatod?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7139) uki válasza envagyok (#7115) üzenetére


uki
aktív tag

Xeon 1220V2, de erdekes modon nem az esxi passthrough alatt semi nem latszik.

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#7140) envagyok válasza devil-k (#7137) üzenetére


envagyok
veterán

Melyik verziót használod a dsm-ből?
Melyik portok holtak nyitva?
Jelszó volt beállítva a kötetre, vagy publikus volt?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#7141) devil-k válasza Egon (#7138) üzenetére


devil-k
nagyúr

Asus RT-AC68U, WRT-Merlin.
Frissítve van, volt rendszeresen.
Elérhető volt a NAS, de semmi sem az alap portra volt beállítva.

(#7140) envagyok
Volt jelszó beállítva.

Nyitva volt: Transmission, NFS, DSM webgui és ennyi.
DSM_5.2-5644 Update-5

Windows alapú rendszereket és Synology NAS-okat törtek fel, főleg a UPC hálózatából!

- mozi bolondéria -

(#7142) Egon válasza devil-k (#7141) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem valószínű, hogy kívülről nyomtak volna fel: ez inkább egy rosszindulatú kódnak tűnik, ami Win-es kliensen futott le valahogy (tört szoftverrel, kéretlen levél mellékleteként érkezett, fertőzött fájl megnyitása által, esetleg fertőzött weblap meglátogatásával).

Szerk.: mondjuk ez is sokatmondó, bár nem új cikk, és a Syno pont nem szerepel a listán...

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7143) klambi


klambi
addikt

Nem láttam, hogy írták-e de a 6-os update gond nélkül megy.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#7144) rembrant válasza klambi (#7143) üzenetére


rembrant
tag

Szia!

Gond nélkül megy. :C

(#7145) Egon válasza devil-k (#7141) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyébként te is UPC-s vagy, vagy más a netszolgáltatód?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7146) envagyok válasza devil-k (#7141) üzenetére


envagyok
veterán

A winen használtál vírusírtót?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#7147) devil-k válasza Egon (#7145) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igen!

(#7146) envagyok
Mindegyik eszközömön használok vírusirtót, amire előfizettem, szóval nem ilyen tört verzióról volt szó.

- mozi bolondéria -

(#7148) Essejó válasza Avicularia (#7125) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Nem a Kötekedés kedvéért, DE Seger leírta a megoldást, Lajos75 pedig tegnap filmet is töltött fel róla. Szóval néha nem ártana vissza olvasni pár napot, vagy esetleg kérdezni és nem sírni mint az a bizonyos fürdős... hogy mit sikerült összehozni!

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#7149) Avicularia válasza Essejó (#7148) üzenetére


Avicularia
veterán

Nos egyiküknél sem szerepelt a megoldás, nem tudom miről beszélsz?
Honnan kellett volna kiszopnom, hogy a sataportmaphoz milyen számot kell írni?
De ha zavar a dolog töröld ki a hozzászólásaimat, de attól még más is beleütközhet ebbe a problémába, mert kurv@ra nincs definiálva, hogy mit kellene írni a sataportmaphoz.
És nem mindegy, hogy fél óra alatt végzel az upgrade-el vagy utána napokig tartva újra kell húznod a rendszert és a beállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#7150) Galopp válasza Avicularia (#7149) üzenetére


Galopp
tag

#6662-ben ez van:
"@@@@@@@@ Mi ez a SataPortMap= mit is jelent? @@@@@@@@
setsunakawa írta a xpenology.com forumban:
SataPortMap=4 az első négy port az első kontrolleren.
SataPortMap=44 az első négy port az első kontorlleren és az első négy port a második kontroll.eren
SataPortMap=422 4port az eslő, 2 port a második, 2 port a harmadik kontorlleren"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.