Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) Essejó válasza Avicularia (#7149) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Mondhatnám ne csak olvass hanem értelmezz is! Egyébként meg Proxi2 leírásában szerepelt a SataPortMap beállítása, ergo olvasni és értelmezni!
Másfelől meg nézd meg a mellékelt képet és meséld el, hogy a te problémádra ez szerinted miért is nem megoldás? [link]
Egyébként meg te csak ne kapd fel a vizet hidd el elég unalmas kétnaponta ugyanarra a triviális problémára leírni a megoldást, csak mert a Felhasználók fölöslegesnek érzik az olvasást!

Felhasználó: Számítástechnikai szakkifejezés, bizonyos Userekre. :D

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#7152) Avicularia válasza Essejó (#7151) üzenetére


Avicularia
veterán

Végignéztem Lajos videóját, de ez új telepítésre vonatkozik, ha nem vetted volna észre, migrálásnál átugorja a formázást.
A lapomon amin fut a xpenology van 6 db 6Gb/s-os port, számomra egyáltalán nem triviális, hogy a leírás szerint mit kell odaírni.
Direkt végeztem próbatelepítést előző nap a htpc-men, hogy ne legyen probléma, ott minden flottul ment, de ott csak egy 320-as wincsi volt bent, míg a szerverben 5 darab wincsi van.
De leírom még egyszer, ha zavar a hozzászólásom töröld ki a csába, és örülj.
Egyébként egyáltalán nem kaptam fel a vizet, csak simán leírom a véleményem.

(#7153) lajos75 válasza Avicularia (#7152) üzenetére


lajos75
senior tag

Én úgy vetem észre,a fetebb linkelt képnél hogy azokat jelzi hibásnak amelyik sata csatin nicsen HDD rádugva (vagyis üresen van)

Nálam a SataPortMap=4 van most írva de csak 2db. HDD van és mégis működik.

[ Szerkesztve ]

(#7154) Avicularia válasza lajos75 (#7153) üzenetére


Avicularia
veterán

Most így utólag hogy említed, nekem is úgy tűnik.
De számomra akkor sem egyértelmű, mit kell odaírni és milyen esetekben.
Talán pontosítania kellene a topikgazdának a leírást, elkerülendő az állandóan újra felmerülő kérdéseket.

(#7155) lajos75 válasza Avicularia (#7154) üzenetére


lajos75
senior tag

Az is lehet hogy tökmindegy mi van ott :)

Estére kipróbálom hogy átírom 1-re és csak egy HDD-t rakok bele.
Kiváncsi leszek hogy hiányolni fogja e a többi 3HDD-t :F

[ Szerkesztve ]

(#7156) seger válasza lajos75 (#7155) üzenetére


seger
addikt

Ehhez a beállításhoz Én nem nyúltam. Eredeti és 3hdd volt benne, majd raktam bele még egyet utólag!

(#7157) Avicularia válasza lajos75 (#7155) üzenetére


Avicularia
veterán

A másik gépben 1 wincsi volt és 1 volt az értéke a sataportmap-nak és úgy jó volt.
Erről beszélek, hogy úgy tűnik mindenkinek más a jó, de ki kellett volna szopnom a kisujjamból, hogy mi a megfelelő érték elsőre.

(#7158) Proxy2 válasza Avicularia (#7157) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Üdv,

Ez a SataPortMap kérdés valóban nem triviális, de azért nem is ördögtől való.

Amire figyelni kell, - főleg akkor, ha több hdd vezérlő van az alaplapon - hogy melyik kontrolleren mennyi diszk van.

Nekem 10 diszk van a szerverben, ebből 6db van a xpenology-nak átadva vezérlővel együtt.
Elvben az én leírásom alapján akkor 6-ot kell írni.
De van benne a vm-ben még egy vezérlő, amin ugyan van 4 hely de csak egy diszk.

Így már 61-et kellet írnom.

És valóban, néha csak a kísérletezés segít.

Proxy5

(#7159) Avicularia válasza Proxy2 (#7158) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi a kultúrált hangnemet :R
A fürdőskurv@k emlegetése nem biztos, hogy jót tesz a kultúrált társalgás elősegítésére.
Lehet hogy túltoltam tegnap picit, de elfogott az ideg, hogy rakhatom alapjairól a gépet, amihez nem volt túl sok kedvem. Ezen kívül úgy érzem, hogy ha ezek a dolgok állandóan felmerülnek, akkor nem biztos hogy a userek szövegértésével van a gond, hanem lehet hogy a leírást kellene pontosítani.
A cinikus hangnemet jó lenne mellőzni a másik topikgazda részéről. Ha nem megy, akkor nem kell erőltetni a topikgazdaságot.

[ Szerkesztve ]

(#7160) Chris Kiki válasza Avicularia (#7159) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

De Ő topikgizda! ;]

Természetesen elnézést kérek mindenkitől, csak vicc, nincs benne direkt bántó szándék!

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#7161) lajos75 válasza lajos75 (#7155) üzenetére


lajos75
senior tag

Kipróbáltam hogy bármit írok a SataPortMap-hoz akkor is működik. :D
És bebizonyosodott számomra az is,hogy azokat a portokat jelzi hibásnak amelyeken nincsen éppen rákötve HDD.

[ Szerkesztve ]

(#7162) Essejó válasza Avicularia (#7159) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Az összes problémádra le voltak már írva a válaszok, csak el kellett volna olvasni.
Viszont némileg igazad van, nem ártana frissíteni a témanyitót. Viszont amíg nincs belőle végleges mindenkinek gond nélkül használható verzió, addig inkább csak kiegészítem.
A Fürdősért meg elnézést, de elgurult a gyógyszer...

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#7163) Essejó


Essejó
Topikgazda

Az éjjel kiegészítettem a Topik leírást, DSM 6.0 ügyben.
Nézetem szerint ez még meglehetősen ßéta megoldás, így nem új telepítési leírás készült, hanem néhány a sikeres telepítést elősegítő hozzászólást linkeltem be.

Továbbra is fenntartom, hogy bárki aki hozzálát DSM 6-ra váltani az ésszel, megfontoltan, és a fontos adatairól, beállításairól mentést készítve tegye.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#7164) Patice válasza devil-k (#7141) üzenetére


Patice
nagyúr

Nfs nyitva volt net felé? :O

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7165) interfész válasza seger (#6787) üzenetére


interfész
tag

szia seger!!!

a #6787 írásodban írtad hogy a SN és a MAC et úgyhagytad ami volt a régi pen-en. akkor a Te is a proxy 2 leírás alapján csináltad a pen-t??? azaz jun loader használtál??

köszi

Minden ami számítástechnika, PC-k építése, szerelése, diagnosztizálása, alkatrész beszerzések, hálózat, stb. Érdeklődni lehet: 06-20-212-0898 A termékeket itt lehet átvenni: 1039 Árpád utca 64, H-P 9-16

(#7166) seger válasza interfész (#7165) üzenetére


seger
addikt

Igen proxy2 leírása szerint. Mivel költöztetés, ezért fontos ugyan az az sn és mac használata!

(#7167) FreedomHUN


FreedomHUN
senior tag

Sziasztok.

Szert tettem egy Proliant gen7-esre.
Végigolvastam az összefoglalót, de már az elején elakadtam.
6-os verziójú drm-et szeretném feltenni, de pontosan melyik filet kell letöltenem hozzá?
Vannak még homályok, elég sokat szoktam android alatt moddolni, de nekem még mindig "magas".
Szal a pendrive-ra megy a bootloader, de melyik? :)

Párszóban le tudná valaki írni hogy pontosan mit hogy csináljak, mert egyszerűen vagy fáradt vagyok, vagy szimplán lámásokok, mertnem látom át a rendszert. Előre is köszi. :R

(#7168) DJ. Ru$y válasza FreedomHUN (#7167) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha fáradt vagy, akkor neki se állj most. Különben csak hibát, hibára fogsz halmozni, aminek az adataid láthatják kárát. Ebben le van írva minden. Itt van hozz minden.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#7169) FreedomHUN válasza DJ. Ru$y (#7168) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Köszi megtaláltam közben ezt a leírást és sikerült. :)

Adat szerencsére nincs rajta, gyalultam a raid 0 tartalmát 2X3tb, szándékosan, előröl akarom kezdeni, ami családi fotó meg ilyesmi volt arra van egy wdd green azon van most minden. Jelenleg sipít hogy nincs benne vinyó, ez már szerintem így jó is lesz, holnap meg összedobom fizikailag, mert ahoz fáradt vagyok, elcseszni meg nem akarok semmit... Köszi Még 1x :R

(#7170) lajos75


lajos75
senior tag

Most tesztelek egy HP Gen8 MicroServert 6DSM telepítéssel.

Érdekes hogy itt nem jelentkezik telepítés elején a SATA port probléma :Y

(#7171) nemox válasza lajos75 (#7170) üzenetére


nemox
csendes tag

Én is most tesztelem ESXI 6.5 alatt, boot image-t innen töltöttem (ESXI és sima verziót is OSFMounttal módosítva VMDK-ra konvertálva).

Most már kezdek teljesen kiakadni, mert folyamatosan ezt a hibát dobja. Sajnos csak WIFI-n keresztül tudom elérni a HP Microservert, de nem hinném, hogy ez a gondja. Vagy mégis?

hamubasültpogácsa

(#7172) Essejó válasza nemox (#7171) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Mondjuk pont azt írja, hogy wifi-ről válts át ethernetre, de lehet csak szórakozik és nem komolyan mondja. :)
Egyébként ez a 23-as port egy érdekes dolog anno nekem is előjött de én az asztali gépemre tettem egy virtuális gépet és oda telepítette elsőre a Xpenot, nos akkor jött ez a 23-as port hiba amikor valami hót rendszeridegen IP írt be a DSM magának. Igazából nem találtam rá jó megoldást, azon kívül, hogy addig kezdtem újra és töröltem mindent amíg 1x csak egy jó IP-t húzott a kalapból, és simán lefutott a telepítés.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#7173) DJ. Ru$y válasza Essejó (#7172) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tudsz adni a virtuális gépnek saját IP-t, akkor azt fogja használni a DSM is szerintem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#7174) Essejó válasza DJ. Ru$y (#7173) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Igazából a Bootloader szedett össze valami fals IP-t és le is akadt vele. Valamikor tavaly nyáron küzdöttem vele, raktam is fel akkor képet. Az alapján már nem tudom , hogy ki bökte ki, hogy az IP-vel van a probléma.
Talán 4x vagy 5x futottam neki, míg 1x csak jó ip-je lett és onnan gond nélkül lefutott.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#7175) nemox válasza Essejó (#7174) üzenetére


nemox
csendes tag

Megpróbáltam kábellel csatlakozva is és akkor sem volt jó, szóval nem WIFI probléma.
Annyival tovább árnyalnám a képet, hogy Synology Assistant helyett a webfelületről is próbáltam telepíteni a DSM 6-os PAT file-t és ott más hibakódot adott.
Ott a 13-as hibakód volt (file corrupted). Viszont az MD5-öt ellenőriztem és jó volt illetve többször is letöltöttem, szóval nem bithiba.
De azért este még megnézem az IP beállításokat is, hátha észreveszek vmit.
Teljesen megőrjít. :O
Az 5.2-es DSM korábban felment ugyanerre a VM-re hiba nélkül.

[ Szerkesztve ]

hamubasültpogácsa

(#7176) interfész válasza nemox (#7175) üzenetére


interfész
tag

sziasztok!!!

nekem mikor a wol-t állítanám be akkor a winscp permission dined ot dob mikor átmásolnám a fájl és a akkor is mikor a fájlt módosítanám.

az én felhasználómmal léptem be aminek mindenhez joga van. a root al nem tudtam belépni, nem tudom a jelszót...

az adminnak adtam jelszót de úgy se volt jó. ja meg engedélyeztem mert le volt tiltva ugye.

mi lehet a probléma?

ja a wolról: ha teljesen ki van kapcsolva a vas akkor is fel tudja ébreszteni?

köszi

Minden ami számítástechnika, PC-k építése, szerelése, diagnosztizálása, alkatrész beszerzések, hálózat, stb. Érdeklődni lehet: 06-20-212-0898 A termékeket itt lehet átvenni: 1039 Árpád utca 64, H-P 9-16

(#7177) interfész válasza interfész (#7176) üzenetére


interfész
tag

a másik kérdésem az volna hogy sikeresen frissítettem dsm 6.0.2 up 6 ra. csak a ddns nem megy sőt ipvel sem tudom elérni a dsm et se a transmissiont se vpn semmi. de a qc megy például. a dsm 5.2 alatt minden ment. ja és a account.synology azt mondja látja a gépet nincs megszakadva a kapcsolat...

esetleg valaki tudna segíteni...

köszi

[ Szerkesztve ]

Minden ami számítástechnika, PC-k építése, szerelése, diagnosztizálása, alkatrész beszerzések, hálózat, stb. Érdeklődni lehet: 06-20-212-0898 A termékeket itt lehet átvenni: 1039 Árpád utca 64, H-P 9-16

(#7178) interfész válasza interfész (#7177) üzenetére


interfész
tag

a ddns megoldódott!!!

Minden ami számítástechnika, PC-k építése, szerelése, diagnosztizálása, alkatrész beszerzések, hálózat, stb. Érdeklődni lehet: 06-20-212-0898 A termékeket itt lehet átvenni: 1039 Árpád utca 64, H-P 9-16

(#7179) FreedomHUN


FreedomHUN
senior tag

Sziasztok.

Feldobtam a rendszert.
Diskstation download-al leszedtem egy torrentet, viszont nem tölti fel, a letöltéssel nem volt gond.
Mappát engedélyeztem R/W-re,routerben beállítottam a portot...
Transmission is feltettem a repoból, de nem indítja el hibára hivatkozva :(

UPDATE: MEgtaláltam, feltölti arány sémát kellett modosítani...

[ Szerkesztve ]

(#7180) Proxy2 válasza nemox (#7171) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Mert nem jól csinálod azért nem megy.

Mindjárt írok egy helpet, 10-15 perc és kész.
Vagy írj PM-et és telefonon segítek.

Proxy5

(#7181) Proxy2 válasza Proxy2 (#7180) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Gyors help vmware esxi alatti xpenology DSM 6-hoz.

- egy valamire való szövegszerkesztő: Notepad ++
- DSM 6.0.2 pat fájl a synology letöltő központból
- Jun’s v.1.0.1 loader, vagy a legfrissebb hybrid UEFI/BIOS loader
- OSFmount, letölt telepít

A Jun's boot loader zip-et kicsomagolod, a benne található synoboot.img az OSFmounttal felcsatolod.
Ennek módja: "Mount new...." válaszuk ki a letöltött IMG fájlt és vegyük ki a jelölést a "Read-only drive" elől, majd "OK". A megnyíló ablakban válasszuk ki a 0-ás partíciót.

Nyissuk meg a felcsatolt új diszket és keressük meg a /groub mappát és abban a grub.cfg fájlt,
nyisd meg a Notepad++ programmal, valami ilyesmit látsz majd:
if serial --port=0x3F8 --speed=115200;then
set has_serial=true
terminal_input --append serial
terminal_output --append serial
else
clear
fi

terminal_input --append console
terminal_output --append console

if [ x"${grub_platform}" = xefi ]; then
insmod efi_gop
insmod efi_uga
else
insmod vbe
fi

set extra_initrd="extra.lzma"
set info="info.txt"

set vid=0x058f
set pid=0x6387
set sn=B1LWNXXXXX
set mac1=001132XXXXXX
set rootdev=/dev/md0
set netif_num=1
set extra_args_3615=''

set common_args_3615='syno_hdd_powerup_seq=0 HddHotplug=0 syno_hw_version=DS3615xs vender_format_version=2 console=ttyS0,115200n8 withefi elevator=elevator quiet'

set sata_args='sata_uid=1 sata_pcislot=5 synoboot_satadom=1 DiskIdxMap=0C SataPortMap=5 SasIdxMap=0'

set default='5'
set timeout='10'
set fallback='1'

Az aláhúzot részeket szerkeszd meg.
set sn=B1LWNXXXXX
set mac1=001132XXXXXX

set default='5'
set timeout='10'

mivel nekem az 5 diszk került bele, ezért a SataPortMap=5 lett.

Ezek után szerkeszd meg a letöltött és ki csomagolt mappába (V1.01\DS3615xs) a ds3615.vmx fájlt, ami kb így néz ki:
.encoding = "UTF-8"
config.version = "8"
virtualHW.version = "11"
vcpu.hotadd = "TRUE"
scsi0.present = "TRUE"
scsi0.virtualDev = "lsilogic"
ethernet0.present = "TRUE"
ethernet0.connectionType = "nat"
ethernet0.virtualDev = "e1000"
ethernet0.wakeOnPcktRcv = "TRUE"
ethernet0.addressType = "generated"
memsize = "1024"
usb.present = "TRUE"
ehci.present = "TRUE"
ehci.pciSlotNumber = "35"
pciBridge0.present = "TRUE"
pciBridge4.present = "TRUE"
pciBridge4.virtualDev = "pcieRootPort"
pciBridge4.functions = "8"
pciBridge5.present = "TRUE"
pciBridge5.virtualDev = "pcieRootPort"
pciBridge5.functions = "8"
pciBridge6.present = "TRUE"
pciBridge6.virtualDev = "pcieRootPort"
pciBridge6.functions = "8"
pciBridge7.present = "TRUE"
pciBridge7.virtualDev = "pcieRootPort"
pciBridge7.functions = "8"
hpet0.present = "TRUE"
displayName = "DS3615xs"
guestOS = "debian8-64"
nvram = "DS3615xs.nvram"
virtualHW.productCompatibility = "hosted"
gui.exitOnCLIHLT = "FALSE"
powerType.powerOff = "soft"
powerType.powerOn = "soft"
powerType.suspend = "soft"
powerType.reset = "soft"
extendedConfigFile = "Syno.vmxf"
sata0.present = "TRUE"
sata0:0.present = "TRUE"
sata0:0.fileName = "synoboot.vmdk"
uuid.bios = "56 4d 0a ad d3 32 17 02-53 85 d4 aa e5 0e 29 b3"
uuid.location = "56 4d 10 61 6f af 81 33-28 1c 11 94 80 6a c3 91"
pciBridge0.pciSlotNumber = "17"
pciBridge4.pciSlotNumber = "21"
pciBridge5.pciSlotNumber = "22"
pciBridge6.pciSlotNumber = "23"
pciBridge7.pciSlotNumber = "24"
scsi0.pciSlotNumber = "16"
usb.pciSlotNumber = "32"
ethernet0.pciSlotNumber = "33"
sata0.pciSlotNumber = "37"
ethernet0.generatedAddress = "00:0c:29:0e:29:b3"
ethernet0.generatedAddressOffset = "0"
monitor.phys_bits_used = "42"
vmotion.checkpointFBSize = "33554432"
vmotion.checkpointSVGAPrimarySize = "33554432"
cleanShutdown = "TRUE"
softPowerOff = "TRUE"
usb:1.speed = "2"
usb:1.present = "TRUE"
usb:1.deviceType = "hub"
usb:1.port = "1"
usb:1.parent = "-1"
firmware = "efi"
serial0.present = "TRUE"
serial0.fileType = "pipe"
serial0.fileName = "\\.\pipe\com_1"
serial0.tryNoRxLoss = "TRUE"
migrate.hostlog = ".\DS3615xs-31cdfd92.hlog"
sata0:0.redo = ""
usb.generic.autoconnect = "FALSE"
usb_xhci.present = "TRUE"
usb_xhci.pciSlotNumber = "160"
usb_xhci:4.present = "TRUE"
usb_xhci:4.deviceType = "hid"
usb_xhci:4.port = "4"
usb_xhci:4.parent = "-1"
tools.remindInstall = "FALSE"
scsi0:0.present = "FALSE"
sata0:1.present = "FALSE"
floppy0.present = "FALSE"

ebből ezt kell megváltoztatni:
virtualHW.version = "12" erről
virtualHW.version = "11" erre

Ezután töltsd fel a vmware esxi re egy általad készített mappába az alábbi fájlokat:
ds3615.vmx
synoboot.img
synoboot.vmdk
Majd regisztráld az új virtuális gépet.

Adj hozzá diszket, erre figyelj:

[ Szerkesztve ]

Proxy5

(#7182) Proxy2 válasza Proxy2 (#7181) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Már nem fértek bele a szerkesztésbe.

Tehát diszk hozzáadásánál figyelj, hogy Sata csatolása legyen:

Kérdés van, válaszolok.

Proxy5

(#7183) Essejó


Essejó
Topikgazda

Beruháztam "mondjuk" Karácsonyra :) egy kis Lézer nyomtatóba Ricoh SP 211. A Synology assistant szépen fel is ismeri, tudok is nyomtatni. Viszont mi módon tudom a hálózat többi (2) gépéről is elérni a nyomtatót.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#7184) llacee válasza Essejó (#7183) üzenetére


llacee
őstag

Siman kitallozva nem megy?nyomtato hozzaadas ipcim kesz.nalam igy megy.

[ Szerkesztve ]

(#7185) Essejó válasza llacee (#7184) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Egy USB porton csatlakozó nyomtatónak merre találom az IP-jét? :)
Vagyis bocs az IP-je ugyanaz mint a Xpenóé 192.168.0.7

Bár ha megtalálnám a MAC számát akkor hálózati konfigja is van a cuccnak, és ha ez az ipari hulladék szolgáltatói modem router (EPC3925) hagyná hogy a hátulján levő elvileg USB3 port működjön akkor királyság lenne.
Az nem megoldás esetleg, hogy a többi gépre is feleszem a Synology Assistot és azzal telepítem a nyomtatót azokra a gépekre is?

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#7186) Proxy2 válasza Essejó (#7185) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Elvben maga a synology ebben az esetben a nyomtató.

Azaz a fizikai nyomtató, USB-n csatlakozik a synology-hoz, a gépek a hálózatban pedig a synology-t látják nyomtatónak.

Proxy5

(#7187) llacee válasza Essejó (#7185) üzenetére


llacee
őstag

A syno ipjet adod meg a win kliensben es utana hozzadobod a drivert.

(#7188) Proxy2 válasza nemox (#7171) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Na, hogy áll a dolog?

Proxy5

(#7189) Essejó válasza llacee (#7187) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Most már a Synon is belőttem, a többi gép marad holnapra, mert az asszony már alszik a lányom melózik így az egyik gépnél nem zajonghatok míg a másik meg foglalt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#7190) nemox válasza Proxy2 (#7188) üzenetére


nemox
csendes tag

A quicknick féle "XPEnology-DSM-6.0.2-8451.5-quicknick-esxi-boot-v2.2.ovf.zip" verziót végül is feladtam, úgyis azt írja, hogy :
Downloads temporarily offline. Making several changes to improve upon and will release 2.3 soon.

If you are currently on 6.0.2 on Jun's loader, then there really isn't going to be a massive change coming to this loader unless you need a driver that I am working on. Be patient please.

Szóval áttértem a JUN loaderére, amit javasoltál. Nagyon köszi a leírást, megcsináltam. Az alapján nekem nem indult el, sok olyan eszköz volt a VM-ben ami nem kellett, ill. vmi miatt nem tudtam módosítani.

Szóval elővettem csak az IMG fájlt és SN és MAC módosítás után a StarWind V2V Image Converter-rel elkészítettem a VMDK fájlt, amit használtam a VM elkészítésekor. Nos így már elindult a telepítő és nem állt ki hibával.
Valószínű vmi baj volt a quicknick féle bootloaderrel. De most már jól megy a Xpenology DSM 6-tal, most akkor kezdődhet az ismerkedés. Hála neked.

hamubasültpogácsa

(#7191) envagyok


envagyok
veterán

Két érdekes problémával küzdök DSM 5.2-vel HP gen8 microserverrel.

1.:
Készítek a egy smb share-t, azt win alatt tökéletesen látom, tudok tallózni, stb, de LIBREELEC alatt mikor próbálom becsatolni, hibaüzenettel nem engedi :
"operation not permitted"

2.:
Van 3 lemezem bent, az egyik 4tb-oson házi videók vannak, egy 3 tb-oson személyes doksik, és egy 1.5 tb-oson letöltések, ideiglenes file-ok.
Az 1.5TB-osra még nem másoltam sok mindent, szinte teljesen üresnek írja a tároláskezelő a köteteknél, mégis ott van egy Public mappa, amiben 1.5TB anyag van, ami ráadásul pont ugyanaz, mint ami a 3TB-os személyes mappában van. Ez hogyan kerülhetett oda? Mitől keveredett meg a dsm?
Ha ott a mappa , akkor miért nem foglal helyet a lemezen?

Köszönöm a segítséget.

PS.: a 2.-ra az a megoldás, hogy a file stationba becsatoltam a másik kötetet :)

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#7192) Proxy2


Proxy2
aktív tag

Itt is le írom, vmware alatt futtatott DSM 6.x xpenology-hoz minimum vmware 5.5u2 kell!
vmx-10 verzió kell minimum!

Valamint egyenesbe ért ez is: karácsonyi meglepi

Proxy5

(#7193) seger


seger
addikt

Kamera progit lehet úgy beállítani, hogy folyamatos rögzítés mellett ha mozgás van akkor értesítsen mailba?

(#7194) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Miért lehet az, hogy böngészőn keresztül iszonyat lassú lett a DSM? Minden művelet, ami megy a háttérbe az tökéletesen megy, és gyorsan is, de ha pl. rámegyek h vezérlőpult, akkor képes hosszú másodperceket homokórázni.

Erőforrások figyelése alatt nem látok semmi különöset. DSM 5.2-5644 van még fent nekem.

Van esetleg ötletetek?

(#7195) Proxy2 válasza seger (#7193) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Elvben nincs akadálya.

A kamera szerkesztése részben, az esemény észlelése résznél be állítod a mozgás érzékelést.
A rögzítés ettől nem változik, ha eddig folyamatos volt akkor most is az marad.

Majd az Értesítés, beállítások, Survilance Station menüben kiválasztod a Mozgás érzékelve részt, majd szerkesztés.

Proxy5

(#7196) fgst válasza Proxy2 (#7181) üzenetére


fgst
tag

Szia!

Köszi a leírást, pont a héten vettem rá magam, hogy kipróbálom a 6ost...
Jun's Moddal és Quicknick féle verzióval is próbálkoztam sikertelenül, de a te írásoddal összejött. Jun's Modnál valószínű ott volt a gond, hogy nemtörődtem a vmdk fájllal, simán csináltam egy újat img-ből és akkor már gondolom nem stimmeltek a meghajtó kulcsai és a hozzájuk állított vid-id, mert nem tudtam telepíteni a dsm-et.... Quicknick szintén nekem a merevlemezformázásnál bukott, hiába futtattam a beélpített config szoftvert előtte.

A leírásodhoz képest nálam sata-n nem találta lemezt, még virtualizáltat sem, scsin viszont gond nélkül
csatolni is tudta...

A probléma az rdm-nél kezdődött, mivel esxi-ben inaktív alapból, ezért én a datastoreba csatoltam (https://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=1017530) viszont így webes felület leakad tőle mondván nagyobb a csatolt meghajtó mint a datastore... vSphere clientből viszont simán csatolható, és dsm is gondnélkül megeszi, csak innentől buktam a webes esxi interfész használatát előnyeit ennél a gépnél.
1000 köszönet mégegyszer! :)

Viszont lenne még egy kérdésem, méghozzá hogy nem mertem felcsatolni áttelepítésnél a régi vinyókat félve az adatvesztéstől. Így új virt. lemezre, és új fizikai lemezre ment most fel a dsm. Most szeretném a régiről adataimat átmigrálni az új lemezre, van mód 5ös rendszer lemezének hozzáadására 6os rendszerhez adatvesztés nélkül, úgy hogy már lezajlott a telepítés?

(#7197) envagyok


envagyok
veterán

Arra van vmilyen megoldás, hogy a mobilon készült fotóimat wifin mentse automatikusan ?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#7198) envagyok válasza envagyok (#7197) üzenetére


envagyok
veterán

Rájöttem DS photo telepítése a synon és a telón, de vmiért pont arra a kötetre ment, amire nem szeretném :(

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#7199) --Rawlings--


--Rawlings--
tag

Sziasztok!

Friss vagyok a témában. Építettem ASROCK J3160DC-ITX alapon egy NAS-t, RAID1-el, 4GB rammal. Pillanatok alatt felraktam a DSM-et. Marha jó, nagyon gyors, minden tud. A témában kicsit új vagyok ezért az adataimmal kapcsolatban lennének kérdéseim. Tegyük fel, hogy tönkre megy az alaplap, és ezáltal a rendszer alól már nem érem el az adataimat. A DSM ugye UNIX alapon van, amihez nem értek. Ilyenkor Windows Software raid esetében csak fogom, az egyik lemezt berakom a gépbe, majd mindent lementek róla. Ebben a felállásban mit lehetne tenni?

Másik kérdés: Jelenleg DSM 5.2-5644 Update 5 rendszert használok. Van értelme frissíteni az újabb 59xx-re vagy akár a 6.0 verzióra?

(#7200) RicsiSuly


RicsiSuly
aktív tag

Sziasztok!

Kérdéssel fordulok hozzátok. Van egy 2TB-os Hdd-m és egy 250Gb-os azt meg lehet oldani, hogy a 2TB-os hdd-ből levonni 250gb-os és az raid 1-be menjen a sima 250Gb-os winyóval. ezen lennének a fotók a maradékon meg menne a torrent.

Üdv SRicsi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.