Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) Imco válasza Avicularia (#8800) üzenetére


Imco
őstag

Ott valami router-nas beállítási gond lehet, ha mindent elérsz távolról csak a dsm-et nem.
Igazából ha a külső hozzáférés /a nason/ jól be van állítva, ellenőrzés jó, akkor minden ok.
Pl. nincs átállítva az 5000 port?
Ilyesmi felé próbálkoznék, persze sok minden lehet.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#8802) csehig válasza Essejó (#8785) üzenetére


csehig
csendes tag

+1

(#8803) dc.tacsi


dc.tacsi
tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Egyik pillanatról a másikra sajnos nem megy a synology DDNS szolgáltatásom.
Itthon egy Synology routert használok, ezen tökéletesen megy a DDNS csak a szerveren nem sajnos.
Semmin nem változtattam nem is indítottam újra, MAC és Serial is maradt a régi amivel lassan 2 éve ment eddig.
Megpróbáltam most az újraindítást is, de az sem segített... :(
Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv,

(#8804) Patice válasza dc.tacsi (#8803) üzenetére


Patice
nagyúr

Nekem ez Synology oldali problémának tűnik. A rendelkezésre állásuk nekik sem 100%-os.

A hiba (szerintem) nem az ön készülékében van.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#8805) Avicularia válasza Imco (#8801) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi közben meg lett a megoldás. Be van állítva https, ezért az 5001-es portot is meg kellett nyitnom, így már elérem a dsm-et is.
Esetleg arra nincs valakinek ötlete, hogy hogy lehetne távolról bemountolni egy Truecrypt konténert, ami a NAS-on van?

[ Szerkesztve ]

(#8806) dc.tacsi válasza Patice (#8804) üzenetére


dc.tacsi
tag

csak gyanús, hogy gyári eszközről (egy gyári NAS és egy gyári router) tökéletesen működik... :(

(#8807) fogtunder válasza dc.tacsi (#8803) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én felnéztem a fiókomra, ami két éve nem volt használva és a régi serialt kidobta a rendszer, gyanús, hogy volt valami szűrés, esetleg próbálj meg egy másikat.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#8808) #56573440


#56573440
törölt tag

Hmm... Tesztkörnyezetben baremetal 6.0.1 -> 6.1.1 update 3615xs-ről ugyanarra, és elvesztek a beállítások, se userek se jogosultságok, se programok... Ez várható? Eddig 5-ről 6-ra se volt ilyen probléma, az is igaz, hogy csak alpha verziós loadert találtam itt a fórumban :(

(#8809) madoxx válasza fogtunder (#8807) üzenetére


madoxx
aktív tag

Nálam is eltűnt a serial. Úgy tűnik takarítottak, de ennél nagyobb baj sose legyen.
(g7, xpe5)

(#8810) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Felment szépen a 6.1, feltette az update-et is. :)

Viszont a köteteket nem látja még, mindkét vinyóra azt írja, hogy inicializálás. Ezt meg kell várni, amíg megcsinálja, utána fogok tudni kötetet létrehozni?

3+2TB HDD van benne, estig tudok várni, de utána muszáj lesz lelőnöm mert haza kell vinnem, mondjuk otthon már fog tudni dolgozni. Remélhetőleg ott befejezi majd.

Raid nem lesz.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8811) #56573440 válasza hackeeeee (#8810) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem kell szerintem.

Tároláskezelő alatt nézd meg hogy tudsz e már raid group-ot meg kötetet létrehozni.

(#8812) hackeeeee válasza #56573440 (#8811) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Raid group-ot már igen, kötetet még nem.

A kötetnél azt írja, hogy "nincs még raid group a rendszerben".

Véleményem szubjektív...

(#8813) hackeeeee válasza hackeeeee (#8812) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Oké, elvileg megoldottam, mindkettőre létrehoztam 1-1 basic tömböt, és kész. Külön szeretném őket használni.

Véleményem szubjektív...

(#8814) #56573440 válasza hackeeeee (#8813) üzenetére


#56573440
törölt tag

Előbb kell a group utána kötet. De így hibátlan ha külön kell akkor egyszerű kötet és csók

(#8815) hackeeeee válasza #56573440 (#8814) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen megszületett. :)

A Download station transmission GUI-val használható?

Véleményem szubjektív...

(#8816) zsolt501 válasza hackeeeee (#8815) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#8817) Dr.FantastiK válasza hackeeeee (#8813) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

JOO lett az uj Avatarod. :C

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#8818) hackeeeee válasza zsolt501 (#8816) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

6.1 alatt a transmission-t működésre lehet bírni valahogy? Nem sikerült a csomagot elindítani üzenet fogad.

A download station tud olyat, hogyha a megosztott mappbáa bemásolok valamit, azt ellenőrzi?

@Dr.FantastiK: Thx! :) :R

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8819) fogtunder válasza hackeeeee (#8818) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a DS tudja, hogy berakod a mappájába, hozzáadod a torrentet és ellnőrzés után tolja vissza, ha erre gondoltál. sima cheksumra meg ott a mellékelt crc file.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#8820) #56573440 válasza hackeeeee (#8818) üzenetére


#56573440
törölt tag

Figyelni és letölteni tud.
Sőt böngészőkhöz is van plugin, nekem chrome alatt az is megy távolról is.

A mappát a DS alatt bal alsó sarok a fogaskerék, hely/figyelt mappa alatt találod.

mod: Akkor lehet én értettem félre:D

[ Szerkesztve ]

(#8821) hackeeeee válasza #56573440 (#8820) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Oké, akkor szerintem marad a download station és kész vége.

Csak van egy adag cucc, amit majd visszatennék, ezért kérdeztem, hogy esetleg azokat tudja-e kezelni.

@fogtunder: Igen erre gondoltam, köszi! :)

Alapból az 5000 portot használja a DS is? Ezen kívül mely portokat érdemes kinyitni még?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8822) #56573440 válasza hackeeeee (#8821) üzenetére


#56573440
törölt tag

Amit én írtam az arról szól, hogy van egy figyelt mappa, és abba ha betolod a torrent file-t akkor elkezdi letölteni.

Nem igazán értem hogy mi az elképzelés, mit kéne csináljon.

"A download station tud olyat, hogyha a megosztott mappbáa bemásolok valamit, azt ellenőrzi?"

Ha ez azt jelenti hogy már letöltött ÉS módosítatlan pl filmek mappát felmásolsz a nas egy könyvtárába, és DS-ben feltöltöd a torrentet hozzá, megadod hogy ott van, akkor igen, simán megtalálja, beáll seedbe, én is így csinálom.

Igazából amióta egyszer kijelöltem több torrentet és rányomtam hogy az összes eltávolítása, majd _minden_ eltűnt, a gépeken egy helyre gyűjtöm a .torrent file-okat, és a nas egyből szinkronizálja is egy backup mappába, így ha megint vissza kell állítani a seedet csak pár klikk.

A ds portja is fent van a beállítások / bt alatt. Nálam talán default, 16881.

[ Szerkesztve ]

(#8823) hackeeeee válasza #56573440 (#8822) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én arra gondoltam, hogy van 1 adag cuccom, és azokat ha visszamásolom, és újra hozzáadom, akkor ellenőrzi-e a célmappában, vagy újra elkezdi letölteni.

Jé, tényleg, azt nem láttam, bocsi. :)

Sorry a sok kérdésért.

Most csak az alap beállításokat csinálom meg, a többi majd otthon következik.

Véleményem szubjektív...

(#8824) Mankó


Mankó
veterán

Adott egy több mint fél éve hibátlanul futó épített nas, Xpenelogy 5.2-es rendszerrel. A nas most is fut rendesen, elérem a transmission mappáját és a transmissionnal is tudok letölteni, de valamilyen okból kifolyólag nem tudok felmenni a dsm felületre a megadott quickconnect névvel. 2 nappal ezelőtt még minden rendben volt, de most nem enged fel. Hiba: nem lehet kapcsolódani az xy nashoz.
Van net és tápfesz, mert elérem, a címet se írtam el.

A kérdés, hogy mi ilyenkor a teendő, hogy érjem el a dsm felületét? Újraindításon gondolkoztam, de azt is onnan tudnám kieszközölni.

Ötlet?

(#8825) Mankó válasza dc.tacsi (#8803) üzenetére


Mankó
veterán

Nálam ugyanez a helyzet, kívülről nem elérhető a nas, azaz nem megy a quickconnect szolgáltatás. Fejből azt tudom , hogy indítsam el a dsm felelületet, mert mindig a QC-t használtam.
Synology Account-ot nézve, nincs modellnév, IP és DDNS hostnév.

#8800 Avicularia: Nálam dettó ugyanez. No IP-vel se érem el, de ftp és egyéb cuccok mennek.

Nektek sikerült megoldani már? Mástól is jöhet segítség!

[ Szerkesztve ]

(#8826) klambi


klambi
addikt

külső elérést, hogy hoztátok helyre, új sorozatszámmal?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#8827) #56573440 válasza Mankó (#8825) üzenetére


#56573440
törölt tag

Noipnek kell akár fél óra is, nem isrant. Mármint azután hogy beállítottad.

Szedik kifele az xpeno használókat a qcbol?

(#8828) hackeeeee válasza #56573440 (#8827) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg milyen portot kell nyitni a külső eléréshez? 5000 és 5001?

Közben megtaláltam.

Én is NoIP-t használok, és majd csak akkor fogom tudni kipróbálni, ha hazaérek.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8829) Mankó válasza #56573440 (#8827) üzenetére


Mankó
veterán

Adtam új serial-t és mac számot az isolinux fájlban, de a helyzet nem változott. Lehet a modell típusát is meg kellene változtatni?

No IP-t már rég használom ezzel a nassal, ha a quickconnect nem is megy, annak illene. Nas beállításoknál pedig azt írja, hogy minden rendben ott, quickconnectre meg azt, hogy ismeretlen hiba történt.

(#8830) klambi válasza Mankó (#8829) üzenetére


klambi
addikt

detto, szerintem eljött a keményítés ideje, de ha bárki talál megoldást pls ossza meg.
keresgélek én is, hátha lesz valami.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#8831) seger válasza klambi (#8830) üzenetére


seger
addikt

Maradjatok a noip-nél, vagy bármi másnál. Ne kisérletezzetek a synology dns-el... noip-vel is ugyan olyan jó....

(#8832) Essejó


Essejó
Topikgazda

To All!

Frissült pár pontban a Topik leírás. Bocsi, de se időm se energiám újat írni egyelőre, ezért toldozás foltozás van.
Ha valakinek lenne még ötlete, hogy mi kéne bele mindenképp, az légyszi dobjon meg egy Priváttal.

Köszi,
E.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#8833) klambi válasza Essejó (#8832) üzenetére


klambi
addikt

:R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#8834) klambi


klambi
addikt

tényleg, ha meglévő de külső elérésre nem használt synotól nyúlom le az infókat, úgy mennie kellene, vagy csak én gondolom így?

[ Szerkesztve ]

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#8835) megarambo válasza #56573440 (#8808) üzenetére


megarambo
tag

Hát igen a legutóbbi két frissítésem nekem is a sz...s és a sűrű anyázás jegyében telt el. A 15 perc helyett csináltam egy pár órás programot. Ami leginkább fájt, hogy már visszaállítani, helyreálítani se lehetett , mint korábban, hanem csak előre lehetett menekülni.

(#8836) Imco válasza klambi (#8834) üzenetére


Imco
őstag

Úgy emléxem voltak ilyen próbálkozások és sikerrel jártak.
Olvass utána, volt már szó róla itt.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#8837) Essejó válasza klambi (#8834) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ha ugyanazon az IP-n van a kettő akkor elméletileg igen, tán pár hete volt már szó róla.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#8838) Dr.FantastiK válasza klambi (#8834) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

ja igen, de ugy hogy beirod a Ruterbe a port forwardhoz az XPenologyd IP cimet !

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#8839) Mankó válasza seger (#8831) üzenetére


Mankó
veterán

Ha valaki megmondja, hogy tudom elérni no ip-n keresztül a dsm felületét kívülről, akkor nincs is gond. :)

(#8840) Dr.FantastiK válasza Mankó (#8839) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

beirod a NO IP-s cimet {a szamokat:5000}, oszt OK.

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#8841) #56573440 válasza megarambo (#8835) üzenetére


#56573440
törölt tag

Na ja... Most próbáltam 6.0-6.1 frissítést, simán koltoztetheto, 56 százalékon megállt a telepítés. Még az a szerencse hogy a régebbi pendriveal gond nélkül elindul. Még fogok lejátszani egy kört, de egyre csábítóbb a 1815, nettó nagyker 230 persze így is, de a nas kérdést letudnam egy időre...

Jól csinálja egyébként a synology, xpen nélkül meg sem fordulna a fejemben ennyit kiadni érte, de mivel közel két éve egy rossz szavam se lehet a gyári rendszerre, még a végén...

(#8842) MADcat válasza #56573440 (#8827) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Jaja. Két napja már csak noip megy nálam is. Eddig volt jóság. :)

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#8843) seger válasza MADcat (#8842) üzenetére


seger
addikt

Jóság van most is. Csak noip-s! A rendszer működjön! Az a lényeg! Ne azon sírjunk már, hogy a syno dns nem megy... :W

(#8844) hackeeeee válasza Dr.FantastiK (#8840) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Így van.

Kipróbáltam, működik! :)

Én most feltoltam ezt a 6.1-et, aztán szerintem ezzel elleszek egy ideig. Ha jön is főverzió, nem fogom piszkálni addig, amíg nem lesz valami anomália.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8845) MADcat válasza seger (#8843) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Láttál engem könnycseppet morzsolni a szemem sarkában? Engem kérlek ne fárassz ezzel az álszent, demagóg dumával. Használtam, mert ment, működött, kényelmes volt. Megszűnt, ennyi volt. Haladjunk, nincs itt semmi látnivaló...

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#8846) seger válasza MADcat (#8845) üzenetére


seger
addikt

Bocs! Konkrétan nem neked szántam, de tele van az utóbbi időben a fórum ezzel, hogy nem megy, és mi a megoldás hogy menjen...stb

(#8847) fogtunder válasza seger (#8846) üzenetére


fogtunder
nagyúr

olyan szempontból jó hír, hogy akkor legalább ezért nem kell kiszedni a szerverből a pendrive-ot :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#8848) MADcat válasza seger (#8846) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

:)
akkor én is, mert nekem is, peace :R

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#8849) veresp


veresp
tag

Sziasztok!

Össze tudná foglalni valaki, hogy milyen hátrányai vannak a XPEnology rendszernek a Synology sajat NAS-ával szemben?
Illetve az Androidos alkalmazások ugyanúgy működnek, pl DS Photo képek automatikus feltöltése?

(#8850) MADcat válasza veresp (#8849) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Xpeno rendszert "kézzel" kell frissíteni és a QC már nem működik. Minden másban az utolsó csavarig ugyan az. Kijavít majd valaki, ha nincs igazam.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.