Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) envagyok válasza hl225 (#7550) üzenetére


envagyok
veterán

Újratelepítés?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#7552) Proxy2 válasza hl225 (#7550) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Szia, sajnos ilyen előfordult már synology-n is, nem csak xpenology-n.
Tudom ez nem vigasz. :(

Proxy5

(#7553) llacee válasza hl225 (#7550) üzenetére


llacee
őstag

Ip szerint felcstolva sem megy vagy csak nev szerint?

(#7554) envagyok


envagyok
veterán

Lenne pár kérdésem:

HP Microserver G8-nál a syno raid kezelőjét érdemesebb használni vagy az alaplapit?

Ha a raid5-ben elmegy egyik lemez, utána még használható marad a rendszer?
Lehet írni olvasni, stb, vagy csak a hibás lemez kicserélése utáni felépítéskor indulhat újra a megosztás?

Milyen filrendszer ajánlott egy wd red 3*4tb raid5-nek?
ext4 vagy btrfs?

thx

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#7555) DJ. Ru$y válasza envagyok (#7554) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Szoftveres, ha elszáll a hardveres RAID-ed, addig nem nagyon férsz hozzá, amíg nem szerzel egy másik G8-at ugyanolyan vezérlővel... Szoftveres RAID-et pedig fel lehet építeni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#7556) hl225 válasza llacee (#7553) üzenetére


hl225
tag

Szia, ezt még nem próbáltam.
Legközelebb megnézem ezt is.
(Viszont IP címet kap azt megnéztem a kezelőfelületen)

(#7557) hl225 válasza envagyok (#7551) üzenetére


hl225
tag

Hát így, hogy újraindítás után jó, nem tudom, hogy megoldaná-e a problémát.

(#7558) zex


zex
aktív tag

Sziasztok!

Nagy fába vágnám a fejszém, csak nem tudom hol kezdjek neki. :)

Szóval szeretnék saját email levelezőrendszert telepíteni az XPEnology-ra, viszont azt sem tudom, hogy hol kezdjek neki. Ez a témakor teljesen ismeretlen számomra. :( Fent van a DSM 6.0, illetve telepítettem a MailPlus szervert és a klienst, valamint a DNS szervert is... Olvasgattam az MX, meg az A rekordoktól... De sajna nem igazán értem, mit/hogy...

Abban tud valaki segíteni, hogy hol tudok segítséget kapni ilyen téren? Ha ne épp a legmegfelelőbb helyre tettem fel a kérdést, akkor sorry!

Köszi előre is!

(#7559) DJ. Ru$y válasza zex (#7558) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mivel ez a topik főleg a bootloader résszel foglalkozik lévén a neve XPEnology, amit te szeretnél, az pedig már a DSM-hez tartozik így én inkább a Synology NAS topikban érdeklődnék ilyen ügyben, azt talán többen olvassák, és lehet valaki használja is ezt a funkciót.

Telepítés után ez kvázi egy gyári Syno rendszer, soha nem értem, mikor a szolgáltatás beállításokról ebben a topikban kérdeznek emberek, holott a Synos topik egy jobban látogatott téma.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#7560) llacee válasza llacee (#7491) üzenetére


llacee
őstag

Ahogy a külföldi fórumokat olvasgatom még nem nagyon van Hyper-V-re 6-os.
Ha valaki lát ilyen Loadert, kérem jelezze a fórumon!

Köszönöm!

(#7561) AiRLAC válasza zex (#7558) üzenetére


AiRLAC
addikt

MX rekord - tényleg nem jó topic, valamint ha ennyire nincs fogalmad róla akkor lehetnek még gondok

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#7562) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Innen letöltöttem a loader-t, de akár Win32-vel, akár Rufus-szal írtam ki pendrive-ra, a pendrive nem működött. Nem kapott könyvtár betűt, és semmit nem tudok vele kezdeni. Ilyenkor mi van? Disk Management-ben látom, de nem tudok belépni és módosítani a cfg-t. Unallocated volume-on nem enged a Disk management kötetet létrehozni.

Próbáltam másik pendrive-val is, ugyanez.

[ Szerkesztve ]

(#7563) fgst válasza zex (#7558) üzenetére


fgst
tag

Szia!

Ezzel egy igazi probléma van csak, hogy a használt domainnévhez fix ip lenne a legjobb, hogy a leveleid mindig célba érjenek... Bár én találtam egy ingyenes külföldi szolgáltatót, akihez ha átviszed a NS-t, ők dinamikus ip-det lekövetve folyamatosan rád irányítják (csak egy távoli tokenes hívást kell cronba tenni, amivel követik az ip-d).
A dolog egyetlen szépséghibája, hogy magyar domaint macera rájuk irányítani, mert SOA ellenőrzés nem fut le tökéletesen (dns checkerek fele eléri az NS-ük postmaster címét, fele nem; én magyar resztrátortól ellenőrízve nem értem el, .hu domaint nem sikerült átirányítanom). De .net .com domaineket pár perc alatt sikerrel lőttem upc hálózaton futó nasomra... :)
Ha kell segítség ebben a részében, akár privátban is szívesen segítek.

Üdv. Zoli

[ Szerkesztve ]

(#7564) Mauzes válasza Mauzes (#7562) üzenetére


Mauzes
őstag

Valakinek ötlet? Valahogy mindig beszopom ezeket a szoftver telepítős dolgokat.

Szerencsére le tudtam vadászni az 5.2.5644 xpenoboot-ot (na persze xpenology download richtig nem működik, hála istennek...), és az egyből felment a pen-re, vissza is állt a rendszer egy az egyben telepítés nélkül.

De mi a pöcsöm lehet ezzel az új loader-rel?

(#7565) #56573440 válasza Mauzes (#7564) üzenetére


#56573440
törölt tag

Topikban írják lennebb jóval a megoldást. Editalni kell előtte az imgt és utána kiírni;)

(#7566) Mauzes válasza #56573440 (#7565) üzenetére


Mauzes
őstag

Erre az OSFMount-os megoldásra gondolsz? De hogy lehet, hogy mindenkinek működik simán, csak 2-3 embernek nem? Lassan kezdek félni ettől a frissítéstől, beszarás, hogy ennyire nem egyértelmű az egész (console miről/mire kavarodás, sataportmap mi legyen, most meg ez).

[ Szerkesztve ]

(#7567) zex válasza fgst (#7563) üzenetére


zex
aktív tag

Még egyszer elnézést kérek hogy rossz topikban érdeklődtem! :B

Fgst-nek köszönöm a leírást, lehet hogy a jövő héten megkereslek privátban ennek kapcsán! :R

(#7568) Mauzes válasza Mauzes (#7566) üzenetére


Mauzes
őstag

Lehet, hogy én vagyok full balfasz. De egy útmutatónak nem kellene full egyértelműnek lennie? Követem a leírást, erre 6-os pont ez van a leírásban:

7 - A NAS-ra csatlakoztatott monitoron a következőt kell látnod:
early consol in decompress_kernel
Decompressing Linux.. Parsing ELF… done.
Booting the kernel.

Én mit látok?

DS3615xs 6.02 Baremetal with Jun's Mod 1
DS3615xs 6.02 Baremetal with Jun's Mod 1 Reinstall
DS3615xs 6.02 Baremetal with Jun's Mod Force Install
DS3615xs 6.02 Baremetal AMD with Jun's Mod 1
meg még valami

Hát akkor mi legyen, ez nincs a leírásban. Topiknyitóban is csak az alábbit látom frissítés alatt: "Miután kész vagyunk, első újraindításnál a Grub menüjében válasszuk a Upgrade/Install opciót". Hát pont ilyen nincs, de akkor legyen a Force Install, ez hasonlít.

Ezután nekem tök mást ír a képernyő, mint a fenti 7. pontban: Screen will stop updating shortly, please open http://find.synology.com to continue.

Oké, sosem jó jel, ha más történik, mint a leírásban. De Assistant megtalálja. (csak zárójeles, hogy a leírás megemlíthetné, hogy először katt telepítés, de nem kell félni, ez még nem clean install, hanem utána kell migrációt válaszani.)

Jó, akkor várok tovább. Újraindítás után manuálisan kell kiválasztani a Grub felületen, hogy csak indítás legyen, ne telepítés, ez sincs a leírásban. Ezután megint az az oldal jön be nekem, hogy ...please open http:// find.synology.com - szóval kicsit azért parás a szöveg, mert nem egyértelmű, hogy most mi van.

Aztán szép lassan mégis csak betölt. Szóval végül mégis csak siker(nem tűnik).

Bár újraindítás után kiírta, hogy unknown error occured, so har disk 1 was restarted. Most valami parity check-et csinál, ahogy nézem, el fog tartani reggelig.

(#7570) kabar válasza Mauzes (#7568) üzenetére


kabar
senior tag

Ne aggódj, nem csak te vagy ezzel a dologgal így, csak a többiek ezt nem látják. Milyen oprendszerről írtad ki a file-t?
Nekem Win7-tel nem ment sem a 64-essel, sem a 32-essel, de a Win 8,1 és win 10 már kiírta gond nélkül. Az érdekes ezekkel meg az, hogy a kiírás sikerül, és látja is mint meghatjtót, viszont már USB-t nem engedi kivetni. :(

(#7565) blackrulz
Nem segít az sem. Ha editálod, ha nem, akkor sem történik semmi. :O

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#7571) #56573440 válasza kabar (#7570) üzenetére


#56573440
törölt tag

Akkor se fog látszani de nem is kell, mert már mehet a nasba:)

(#7572) Mauzes válasza kabar (#7570) üzenetére


Mauzes
őstag

Win 7 64 bit. Engem az zavar, hogy totál más történt és mást láttam, mint ami a leírásban volt, én meg alapból amatőr vagyok ezekhez a dolgokhoz. És az img edit sincs megemlítve a telepítési leírásokban.

Viszont blackrulz tanácsa nálam segített, amit hálásan köszönök, és így végül sikerült cfg-t módosítani, kiírni és telepíteni, de nem volt egyértelmű a dolog.

(#7573) kabar válasza Mauzes (#7572) üzenetére


kabar
senior tag

Én módosítottam de úgy sem ment.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#7574) Mauzes válasza kabar (#7573) üzenetére


Mauzes
őstag

Az gáz, sajna én nem tudok segíteni.

(#7575) #56573440 válasza kabar (#7573) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nekem egyáltalán nem tiszta hol ajadtal el :(

(#7577) kabar válasza #56573440 (#7575) üzenetére


kabar
senior tag

Először a pendrive kiírásánál, ki sem akarta írni, illetve utána nem lehetett visszaolvasni, mivel nem ismerte fel, hogy egyáltalán van benne egy pendrive. Utába ez megoldódott azzal, hogy Win10-el kiírta de windows 8.1-el is. Ezt meg nem akarja felismerni bootolható penként a NAS. Más gépek persze elindítják, de azokat meg nem akarom NAS-ként használni. Röviden ennyi.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#7579) kabar válasza kabar (#7577) üzenetére


kabar
senior tag

Valaki tudja, hogy a zip-ből kicsomagolt image file mellett az .ovf, .vmx és .vmdk file-oknak mi a szerepe?

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#7580) envagyok válasza kabar (#7579) üzenetére


envagyok
veterán

Ha valaki arra vetemedne hogy virtuálisan játszana vele

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#7581) kabar válasza envagyok (#7580) üzenetére


kabar
senior tag

OK. Köszi

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#7582) Imco


Imco
őstag

Hi!

Sikerült a tegnap esti "hiányos" leírásokkal beparáztatni!
Teljesen kezdő vagyok a témában.
Tegnap vettem egy G8 microservert a célra.
Már vagy 3 hete olvasgatom a topicot.
Azt hittem menni fog. Most elbizonytalanodtam.
Ma akartam neki állni, valami értelmes telepítésnek.

Ezt és a .com leírását akartam követni.
Kb. értem is, hogy mit miért. Nem szeretnék túl nagy szívást.

Esetleg ha valaki tud máshol is hüle gyerekszintű leírást, az is megköszönöm.

Illetve még azt szeretném tudni, hogy pendrive helyett micro SD kártyáról is megoldható a dolog?

Köszi!

Üdv! Imco

(#7583) #56573440 válasza Imco (#7582) üzenetére


#56573440
törölt tag

Gen 8al megy nekem is. Semmit nem kellett mokolni. Osfmount-al szerkesztettem a pendrivera kerülő képet, keress rá itt, megvan a leírás hogy kell. Onnantól teljesen jó a leírás, én csak vid és pid értéket írtam át semmi mást.

Nincs mitől félni, a pendrive újra formazhato ha nem jó, úgyhogy nekik lehet futni többször. SD kártya passz. Ha tud róla bootolni mehet arról is de ezt nem tudom.

(#7584) endroid válasza #56573440 (#7583) üzenetére


endroid
csendes tag

nekem is megy 1 gen8, az alaplapi micro sd tökéletessen bootol

(#7585) Imco


Imco
őstag

Köszönöm urak a biztatást! :) Annyira nem félek mert infóból élek, csak nem mindegy hogy 2-3 órát küzdök vagy 2-3 napot. :)
Ha nem megy akkor csinálok win szervert belőle, az még megy is! :)
Valamikor egy N40L már működött 2 évet nálam windowsosan.
Viccen kívül, szeretném összehozni. Erre szánom a mai napot.
Csak hogy elindítsam egy 500-as vinyóval, meg a DSM 6 is meglegyen.

Az SD közben elbukott mert 2 GB class4 ami szabad. A többin noobs-kodi alternativák vannak.
Marad a PD. Abból van választék.

Lehet jövök még nyafogni. :)
Előre is bocsánat! :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#7586) DJ. Ru$y válasza Imco (#7585) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha nem jön össze a DSM6 én nem kapásból Win serverre mennék, hanem DSM 5.2-re.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#7587) Imco válasza DJ. Ru$y (#7586) üzenetére


Imco
őstag

Én sem. Az csak poén volt. :)
Nehezen adom fel! ;)

Üdv! Imco

(#7588) endroid válasza Imco (#7585) üzenetére


endroid
csendes tag

mi a gond ezzel az SD-vel?
nekem is egy 2Gb-os van "feláldozva" mert nem volt másik

(#7589) envagyok válasza endroid (#7588) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem 1 gigás, és bőven elég volt

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#7590) Mauzes válasza Imco (#7585) üzenetére


Mauzes
őstag

Nem olyan vész, ha amúgy is friss a rendszered, akkor még adatot sem tudsz veszteni. Az összefoglalót azért olvasd még el az általad linkelt leírás mellé, mert abban lesz serial generáló, meg egyéb hasznos infók.

Ha a két leírás alapján megy, akkor zsír. Ha nem megy, akkor olvasd el hozzá ezt és ezt, és így már mennie kell(ene).

[ Szerkesztve ]

(#7591) Imco


Imco
őstag

Simán felment az 5967. Most játszok. :)
Az első kísérletnél írta hogy nem tudja formázni a hdd-t /35 hiba/, majd megkértem még egyszer és simán megtette.

Igen. Azért nem is izgultam mert az 500-as HDD üres. Most csak kísérletezem.
Ha úgy érzem minden megy akkor beteszem a 3 TB HDD-ket is.
Azokat még le kell pucolni mert tele vannak. :)

Az ajánlott 4Gb USB meg a class4 miatt nem erőltettem az SD-t.

A DSM 6 még nem egészen világos, de mindenképp nekifutok majd ma-holnap.

Köszi!

Üdv! Imco

(#7592) Essejó válasza Mauzes (#7572) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Nos az hogy a Win7-en történő PD kiírás az zavart okozhat arról kabar fórumtárs írása óta tudunk, hogy neki problémát okozott. Én spec lehet eléggé el nem ítélhető módon W10 alatt írtam meg a PD-t. Mondjuk első körben nekem is volt gondom. Az 5.2 alatt használt 500 Megás PD-vel az istenért nem volt hajlandó elindulni, megírtam egy 8 GB-ra átmásoltam a szerkesztett grub.cfg-t amiben csak a PD-hez tartozó VID PID értéket változtattam meg és máris gond nélkül indult. Az én angol "tudásom" kimerül a google fordító használatában, de mintha angol fórumon olvastam volna, hogy min 4 GB-s kell hozzá, bár ebben nem vagyok teljesen biztos,hogy jól értettem, nos egy 8 GB-re készült a loader (nem volt itthon kisebb), és megy.

Az viszont nem igaz, hogy az img edit nincs megemlítve a telepítési leírásokban!
5, Keresd meg a gépeden a pendrive mappáját, abban a /groub mappát és abban a grub.cfg fájlt, nyisd meg a Notepad++ programmal, valami ilyesmit látsz majd:
serial --port=0x3F8 --speed=115200
terminal_input serial console
terminal_output serial console
set default='0'
set timeout='1'
set fallback='0'

menuentry 'Synology DS3615xs' --class os {
insmod fat
linux /image/DS3615xs/zImage root=/dev/md0 syno_hdd_powerup_seq=0 netif_num=1 HddHotplug=0 syno_hw_version=DS3615xs vender_format_version=2 vid=0x090C pid=0x1000 console=uart,io,0x3f8,115200n8 sn=C7LWN09761 mac1=0011322CA785 withefi elevator=your_magic_elevator quiet
initrd /image/DS3615xs/ramdisk.lzma
}
Ezeket kell módosítanod, hogy működjön:
Változtasd meg az értéket vid=0x090C erről vid=0x[a te usb driveod vid-je]
Változtasd meg az értéket pid=0x1000 erről pid=0x[a te usb drive-od pid-je]
Változtasd meg az értéket console=uart,io,0x3f8,115200n8 erről console=ttyS0,115200n8
Változtasd meg az értéket sn=C7LWN09761 erről sn=[a te sorozatszámodra]
Változtasd meg az értéket mac1=0011322CA785 erről mac1=[a te mac címedre]

A fenti pár sorban engem egy dolog megtévesztett, utólag hallottam, hogy mást is:
Változtasd meg az értéket console=uart,io,0x3f8,115200n8 erről console=ttyS0,115200n8

Néztem ki a fejemből, hogy nem kell megváltoztatni mert már eleve ez van: console=ttyS0,115200n8 aha ez gondolom az angol fordításból maradt, ugyanis azt az értéket kell változtatni, erre: console=uart,io,0x3f8,115200n8

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#7593) gy05


gy05
újonc

Sziasztok,
Update 9 dsm-ből frissítve felment --> elérhetetlenné vált ! VISZONT külföldi fórumon megtaláltam a megoldást ha esetleg korábban nem említette volna valaki. A loaderben van a hiba, csak a "DS3615xs 6.0.2 Jun's Mod V1.01"-al működik. Nekem V1.0 volt korábban azzal nem tudott elindulni. Csináltam egy új pendrive-t a v1.01-el (átírtam itt is a vid, pid, sn, mac) és probléma nélkül indult!

Most hogy ki kellett mozgatnom a helyéről megnéztem mennyit fogyaszt. Asrock N3150 lap, 2gb DDR3L ram, 3x 3TB WD Red, +1 Xilence 8cm házventillátor. PicoPSU 120W táp + 12V-os xbox 360-as kockatáp. Indulásnál felmegy 56W-ra majd pár másodperc és beáll a 25 W-os működésre.

[ Szerkesztve ]

(#7594) lajos75 válasza Essejó (#7592) üzenetére


lajos75
senior tag

"Az én angol "tudásom" kimerül a google fordító használatában, de mintha angol fórumon olvastam volna, hogy min 4 GB-s kell hozzá, bár ebben nem vagyok teljesen biztos,hogy jól értettem, nos egy 8 GB-re készült a loader (nem volt itthon kisebb), és megy."

Én egy 1GB SD kártyára raktam fel és megy :C

(#7595) Mauzes válasza Essejó (#7592) üzenetére


Mauzes
őstag

Az hogy az img edit nincs megemlítve, ezt úgy értettem, hogy ugyan a kiírás utáni cfg edit benne van a leírásban, de ha Win 7 alatt nem megy, akkor OSFmountt-tal magát az img-t kell editálni, és ezt magamtól nem találtam volna meg a fórumban. Persze megértem, hogy régi hozzászólást már nem lehet módosítani.

A console-os dolog valóban megtévesztő, de ez az eredeti angolban is rosszul volt, ha jól láttam.

A sataportmap, ami még fura, mert mindenki mást írt, hogy neki hogy lett jó, szóval kicsit tippre megy. Nekem 3 vinyóm van, de 4-re állítva próbáltam és sikerült.

Illetve a NAS-ra kötött monitoron teljesen más szöveg jelent meg nekem, mint a leírásban. Ez mondjuk nem tudom, miért lehet, talán módosították a loadert?

Egyébként topikgazda sem tud hozzászólást módosítani? A fentiek miatt talán célszerű lenne pár dolgot egyértelműsíteni a 6-os update leírásában (aminek a nagy része persze jól van és hasznos most is).

(#7596) lajos75 válasza Mauzes (#7595) üzenetére


lajos75
senior tag

Én többféle alaplappal is próbáltam már és mindegy volt hogy mit írtam a sataportmap-hoz.

(#7597) Essejó válasza Mauzes (#7595) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Az hogy az img edit nincs megemlítve, ezt úgy értettem, hogy ugyan a kiírás utáni cfg edit benne van a leírásban, de ha Win 7 alatt nem megy, akkor OSFmountt-tal magát az img-t kell editálni, és ezt magamtól nem találtam volna meg a fórumban. Persze megértem, hogy régi hozzászólást már nem lehet módosítani.

Nézd az hogy W7-alatt nem megy - tán te vagy a második akinél jelentkezett. Legalább is senki más nem panaszkodott még erre. Az Osfmount-os mókolás, nem is a W7 miatt készült, hanem az eredeti DSM 6 telepítéséhez kellett, tán még a Jun v1.0-hoz is kellett.
A topik leírást meg magam bővítettem már hetekkel ezelőtt és benne van az OSFmount haszálata is, de ide fotózom neked.

Mondjuk pont az osfmount-os leírásban találtam egy sort, ami hasznos lehet, ha módosítjuk a grub.cfg-ben.
Optional: Change set timeout='1' to set timeout='3' - This will allow you more time to make a selection in the Grub Boot Menu when it appears.

set timeout=3 hatására egy kicsit tovább lesz látható a Grub Boot Menü és nem ugrik azonnal a végrehajtásra. Emlékszem a kurzoron tartottam az ujjam, hogy tudjak váltani, mert nekem az AMD verzió kellett.

Természetesen amennyiben lesz végleges Xpenoboot a DSM 6-hoz abban az esetben el fog készülni egy végleges leírás is hozzá. Szerintem jelen pillanatban is ott van minden a topik leírásban ami egy sikeres DSM 6 frissítéshez vagy új telepítéshez szükséges.

Hozzászólást módosítani csak és kizárólag a Moderátorok tudnak!

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#7598) Proxy2


Proxy2
aktív tag

Sziasztok.

Látom sokan tértetek át a 6-os DSM-re, ez jó!

A leírás itt és a xpenology fórumban is, igyekszik mindenkinek segíteni.
Mégis akadnak olyan helyzetek, amikor valakinek gondja van.

Az img kiírása Windows 8.1 előtti rendszereken szokot érdekes lenni, nem a pendrive, a hunyó.
Vagy ha igen akkor azért mert valami érdekesre volt particionálva.

Az, hogy a kiírás után olvasható-e, megint csak Windows verzió függő szokot lenni.
Ha nem olvasható, akkor marad az, hogy szerkeszteni kell az img-t, ezt az osfmount-al lehet megtenni,
figyelni kell, a 0-ás particiót kell szerkeszteni, és írható módon kell felcsatolni az osfmounttal.

Ha valaki vmware alat frissítene akkor nekem nem ment az ovf verzió, megoldás:
- létre kell hozni egy mappát a datastorban, majd feltölteni bele a .vmx, .img, .vmdk fájlokat.
- regisztrálni kell a virtual machine-t, mégpedig a .vmx fájl segítségével.

Figyelem a topikot, amiben tudok segítek.

Proxy

[ Szerkesztve ]

Proxy5

(#7599) seger


seger
addikt

Van egy bajom és nem jövök rá hogy miért. Nasomra szeretnék adatbázist menteni távolról win server 2012-ről. 4db file van az egyik 63GB másik 28GB harmadik 8GB negyedig 1GB. Helyi mentés cobianbackup másol, utána töltené a nasra ftp-re. Minden rendben is megy tölti szépen, de mikor elkészül timeout-al hibát dob. Lehet ezt valahogy állítani hogy jó legyen? Esetleg másik progival?

[ Szerkesztve ]

(#7600) kabar válasza kabar (#7581) üzenetére


kabar
senior tag

Végül sikerült installálni, fut a DSM 6 legújabb frissítése. Köszi mindenkinek a segítséget!

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.