Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) b.lajos válasza #56573440 (#7400) üzenetére


b.lajos
tag

Az rendben, de ez már a 7-es frissítés, nem baj, ha a többi kimarad?

b.lajos

(#7402) Essejó válasza lajos75 (#7397) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Hát látod épp ez volt a probléma.
Ugyanis azt változtatni kellett.
Én nem vágom az angolt, ezért csak sejtem, hogy angol eredetiben úgy van írva, hogy mire változtatom miről. Magyarul meg pont fordítva szokás írni: miről - mire. Tehát igen is meg kellett változtatni: console=ttyS0,115200n8 erről, console=uart,io,0x3f8,115200n8 erre. Mert ez a mostani módosítás a soros porton keresztül kommunikál a programmal. Az pedig tudtommal a 3f8.

Ami még érdekes, az eddig használ 512 MB-os pennel nem akart települni. Csináltam egy másikat egy 8 GB-ból :) Jó kis pazarlás. :D

Aztán:
Változtasd meg az értéket vid=0x090C erről vid=0x[a te usb driveod vid-je] Nos a videm 090C
Változtasd meg az értéket pid=0x1000 erről pid=0x[a te usb drive-od pid-je] A Pid pedig 1000 :D

Az sn és a mac1 az eddig használt páros.
A http://find.synology.com ugyanúgy megtalálta mint eddig, de ugyanúgy 13-as hibakóddal le is állt a telepítés 64%-on. A Synology Assistant meg, nem csak megtalálta a 192.168.0.21:5000-en hanem telepítette is a DSM 6.0.2-t. Aztán eljött a pillanat, hogy lépjek be a Webes felületen a DSM-be: 192.168.0.21:5000 és az istennek sem akart megnyílni. Hiába nyomkodtam az F5-öt - semmi - Az oldal nemelérhető (alig voltam sík ideg) :W
Aztán feltűnt hogy még nyitva van csak szürke a régi elérés: http://192.168.0.7:16384/ nyomtam rá egy F5-öt és feljött a belépő oldal. Szóval perpill itt tartok:
és minden beállításom megosztásom a helyén, a telepített programok frissítve. :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#7403) Essejó válasza b.lajos (#7401) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Az újabb frissítésekbe bele vannak integrálva az előzőek is.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#7404) lajos75 válasza Essejó (#7402) üzenetére


lajos75
senior tag

Nálam nem volt módosítva és jó volt, kivéve a másik Alaplappal.
Lehet ha módosítottam volna akkor az is működött volna :F :W

(#7405) Essejó válasza lajos75 (#7404) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Itt van előttem az asztalon az az 512 MB-os Pen amivel az 5.2 5967u2 hiba nélkül ment. Azt a Rufus formázta és ment rá a DSM 6.0.2 és nem futott le vele a telepítés. A mostani és az között a különbség a grub.cfg-ben csak a VID PID értékek különbsége. Azért ott van bennem a tüske, hogy holnap világosban csinálok egy újraindítást, de kicserélt Pennel, hogy ha telepíteni nem is akart (tudott) de a telepített DSM-et már futtatni tudja-e.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#7406) b.lajos válasza Essejó (#7403) üzenetére


b.lajos
tag

Köszi, frissítettem, egyelőre minden rendben, még a Chromba integrált letöltés kezelő is megy.

b.lajos

(#7407) lajos75


lajos75
senior tag

Tudnátok ajánlani integrált proci lapot amin 4sata van és tutira megy a DSM 6-rajta :R

(#7408) hkari válasza hkari (#7398) üzenetére


hkari
őstag

Nincs esetleg ötletetek erre?

Egész délután ezzel játszottam, de semmi. Most egy SSD-t is betettem, és 98MB/s el tudok lefele torrentezni, de fel ugyan úgy kb semmi.

(#7409) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Ha frissítenék 5.2-ről 6-os DSM-re és valami félre megy, akkor a HDD-ken lévő adatokhoz hozzá lehet valahogy jutni, vagy azoknak annyi lesz? Raid nincs.

(#7410) fsdb válasza hkari (#7408) üzenetére


fsdb
aktív tag

(#7411) #56573440 válasza Jim74 (#7409) üzenetére


#56573440
törölt tag

Linux alól el kell hogy érd. De azt most is kipróbálhatod. Valami live, pendriveos linuxot bootolsz és meglesed:)

(#7412) Essejó válasza Jim74 (#7409) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Mi mehet félre? A penről le van írva, hogy csinálj másikat és ne azt használd amivel az 5.2-t indítottad, hogy ha esetleg nem menne fel a 6-os akkor az 5.2-t tudd használni.
Tehát ha nem megy akkor bebootolsz az 5.2-es pennel, megkeresed az assistantal és kézi telepítést választva az adatok és beállítások megtartásával telepíted az utolsó használt nem update .pat-ot.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#7413) Jim74 válasza #56573440 (#7411) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

Essejó Neked is :R

Mondjuk pont nemrég jártam úgy, hogy nem indult és újra kellett a boot pendrive-ot csinálni és elindult.

A leírásban szereplő Pid/Vid Sata hókuszpókuszt muszáj megcsinálni? Nem elég mint az 5.2-nél megcsinálni a pendrive-ot, majd bootoláskor updatet választani?

(#7414) Essejó válasza Jim74 (#7413) üzenetére


Essejó
Topikgazda

A Vid/Pid-et muszáj, ha a Satához nem is nyúlsz, attól még elindulhat.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#7415) Essejó válasza Jim74 (#7413) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ha valamiért nem tetszik neki a Vid/Pid esetleg a Pen, akkor így jársz mint én:
[link]

Viszont ami nagyon "vicces" a Find.Synology.com nem találja a működő nasomat most sem, az Assistant meg igen. Nos erre hogy varjunk gombot?

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#7416) DJ. Ru$y válasza Essejó (#7415) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Varrok én, valószínűleg ez és az Assistant program is egy bizonyos gyári porton keresi a NAS-t, na most nekem a webfelület elérése nem az alap porton megy, így például ez a webes Assistant meg sem találja. Program most nincs fent így azt nem tudom megnézni, de az is lehet, hogy az teljesen máshogy kommunikál és megtalálná az eszközt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#7417) Jim74 válasza Essejó (#7415) üzenetére


Jim74
nagyúr

Tehát, ha jól értelmezem, akkor a legrosszabb, ami történhet, hogy nem indul el az új Pendrive-al a NAS. Ekkor viszont visszarakom a régit és azzal el kell indulnia. Ugye?

(#7418) Egon válasza Essejó (#7415) üzenetére


Egon
nagyúr

Valszeg változott a NAS IP-címe. Legalábbis nekem azóta nem találja, mióta fix IP-t osztok MAC alapján neki.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7419) envagyok


envagyok
veterán

surveillance programra van normális megoldás win alatt?
Nagy nehezen bekonfigoltam az onvif kínai wifi kamerámat, de a mozgatás például nem megy (az androidos gyári szofttal okés), illetve chrome, edge alatt nincs kép vmi npap plugint hiányol.
Nincs valami alkalmazás, ami meg bírja normálisan jeleníteni?
A gyári surveillance mennyi kamerát tud egyszerre?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#7420) lajos75 válasza envagyok (#7419) üzenetére


lajos75
senior tag

Próbáld meg internet explorer-el.

2db. kamera megy ingyen.

(#7421) envagyok válasza lajos75 (#7420) üzenetére


envagyok
veterán

Nem megy, fekete kép van csak.
Androidon DS cam látja, ott csak a mozgatás nem oké.
Illetve nem tudom aktiválni a hangszórót és a mikrofont.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#7422) envagyok


envagyok
veterán

Most a beüzemeléssel is gondom van.
Először sikerült hitelesíteni a kamerát, de aztán lecsatlakozott :(
Utána próbáltam mindent.
Amikor hozzáadom a köteget, a hitelesítésnél minek az usernevét, és passwordját kell beállítani?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#7423) zex


zex
aktív tag

Valaki próbálta már bekonfigolni a MailPlus szervert? Sikeresen frissítettem a leírás alapján a DSM 6-osra, miért külön köszönet Proxy2-nek a leírásért.

Mondjuk nagyon nem is vagyok képben, hogy hogyan kell beállítani egy Mail szervert, de már ott elakadok, hogy a MailPlus Server konfigurációjánál folyamatosan az ugrál fel, hogy "Nem sikerült a MailPlus Server hitelesítése. Ellenőrizze, hogy rendelkezik-e elegendő licenckulccsal." Pedig tudtommal 5 címig ingyenes és nekem egy sincs használatban.

Sajnos értelmes leírást sem találta neten. Lehet hogy amiatt nem megy mert nem eredeti Synology?

(#7424) seger válasza envagyok (#7419) üzenetére


seger
addikt

Win 10 alatt van my surveillance az áruházba. Próbáld meg azt!

(#7425) seger


seger
addikt

Láttatok már ilyet? Mi ez?
[/ IMG]

Közben beengedett. volt nemrég egy restart. lehet amiatt volt...

[ Szerkesztve ]

(#7426) Mate válasza seger (#7425) üzenetére


Mate
nagyúr

Igen. Pár másodpercel később gond nélkül betudtam lépni.

(#7427) lajos75 válasza seger (#7425) üzenetére


lajos75
senior tag

Újraindítás után túl hamar akartál belépni, nem állt fel a rendszer még teljesen.

(#7428) kabar válasza kabar (#7391) üzenetére


kabar
senior tag

Mindenkinek megköszönve a segítséget, Larrykingnek különösen, csak infóként. Win 7 alól három gépről sem sikerült kiírni a win32-vel a 3-ból egy penre sem, egyik portról sem. De a win8.1 és a win10 bármelyikre kiírta. Nem tudom miért. Viszont ami a rossz hír, hogy a gép nem ismeri fel boot-olható penként. Más gépek meg igen. Azt hiszem ezt fel kell adnom, pedig nem szeretem.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#7429) llacee válasza envagyok (#7419) üzenetére


llacee
őstag

Pluginre megoldas ha a nas ipjet a megbizhato helyekhez felveszed ie alatt.utanamar telepiti a plugint.Persze bongeszot ki be kell nyomni.En ie alatt hibatlanul hasznalom.

[ Szerkesztve ]

(#7430) Essejó válasza kabar (#7428) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Eddig az 5.2-es verziók egy 512 Megás Penről indultak. Ha a fejem tetejére álltam akkor is elakadt a telepítés 64%-nál. Fogtam egy 8 Gigás Mini Pent (olyan férfi körömnyi méretű) kisebb nem volt itthon. Ja és részemről a Rufust preferálom a Win 32-vel még sosem próbáltam. Ami azért érdekes, mert a Rufus alapból ISO-t vár, de az IMG-t is egy szó nélkül kiírta.
Nos az 512 Megás és a 8 GB-os közt a Grub.cfg-ben annyi a különbség, hogy mindkettőnek más a VID/PID értéke- Mindkettő bebootol és elindul a telepítő is. Viszont az 512 Megás az 64%-nál elakat 13-as hibával.
[link]
Akárhányszor nekifutottam, mindig ugyanitt. Akár a Web Assistantal akár az asztalival.
Viszont a 8GB-os is tudta ezt produkálni a Web Assistantal, viszont az asztali Synology Assistant simán feltelepítette a 6.0.2-es verziót. Ami még érdekes, hogy minden egyes alkalommal a 192.168.0.21:5000-et írta ki IP-nek, eddig nekem a .7-en ment 16K feletti Portal ami a Routerben Statikusra volt neki állítva. Nos kész volt a telepítés és írta, hogy lépjek be a DSM-re és nem nyílt meg az oldal. Az oldal nem elérhető, kicsit ideges lettem. :W Viszont ott volt a böngészőben még nyitva ám szürkén a régi belépőm a 192.168.0.7:16XXX statikus IP, azon próba ként nyomtam egy F5-öt és már bent is voltam. :D És lehetett frissíteni az Update 7-re + minden egyéb telepített alkalmazást.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#7431) kabar válasza Essejó (#7430) üzenetére


kabar
senior tag

Nekem sajnos nem ismeri fel bootolhatóként. Legalábbis az XPenology-s gép. Másokban kipróbálva már felismerte. Tehát talány, hogy mi lehet a gondja.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#7432) Essejó válasza kabar (#7431) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Rufus-al is próbáltad vagy csak a W 32 disk imager-el?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#7433) larryking válasza Essejó (#7430) üzenetére


larryking
senior tag

Nekem a kutya által megrágott 2 Gb-os noname pendrive teljesít szolgálatot 2 éve....néha már szopó roller egy egy reinstall (omv, ubuntu, freenas és nas4free próbálgatás :DD ) de még megy.

"We'll meet you where the lights are...."

(#7434) Egon válasza Essejó (#7430) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem egy repi 4 GB-os pendrive-ra ment fel a cucc (nem találtam másikat itthon), csont nélkül, Win32-vel.
Már nem emlékszem, milyen IP-n csücsült, de valami elég magas IP-t kapott (tán .70 környékén), és nekem is az 5000-res porton volt.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7435) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Szerintetek egy i3-4170-et érdemes i5-4570 -re cserélni a nasban? Hány magot és szálat képes kihasználni vajon? Egy magos teljesítménybe az i3 még erősebb is, csak azért kérdezem.

(#7436) zsolt501 válasza hkari (#7435) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mire akarod használni?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#7437) hkari válasza zsolt501 (#7436) üzenetére


hkari
őstag

3 ip kamera van rákötve, és jó pár ismerősöm plexezik róla. Igazából az i3-ra sincs panaszom, csak hozzám került egy 4590(nem is 4570), és azért gondolkoztam rajta :)

[ Szerkesztve ]

(#7438) envagyok válasza hkari (#7437) üzenetére


envagyok
veterán

Csinálj, és nézd meg a használati statisztikát.
Ha soha nincs 80-90% felett a CPU, akkor hagyd

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#7439) kabar válasza Essejó (#7432) üzenetére


kabar
senior tag

Mindkettővel. Sőt, WinSetupFromUSB-1-7 -vel is. Amire rájöttem, hogy a Win7-et egyik sem szereti. A 8-10 viszont mindegyiket megírja. Most már a boot-tal van a gondom.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#7440) Essejó válasza kabar (#7439) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Passzolok, de 1000%-ig biztos vagyok benne, hogy 2 éve nyáron az első Xpenoboot Pent W7 alatt írtam Rufus-al, és ment.

A Boot-al mi a gond?

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#7441) megarambo


megarambo
tag

Update 8. gond nélkül megy menüből.

(#7442) rembrant válasza megarambo (#7441) üzenetére


rembrant
tag

Köszönjük!

(#7443) zex válasza megarambo (#7441) üzenetére


zex
aktív tag

Köszi, nekem is simán felment! :)

(#7444) zex válasza zex (#7423) üzenetére


zex
aktív tag

ERRE senkinek sincs semmilyen ötlete? :(

(#7445) seger


seger
addikt

Apc 620-as szünetmentesem van ami soros porton tud komunikálni. Synology tudja a sorosportot kezelni?

(#7446) Mykroft


Mykroft
tag

Sziasztok!

Örömmel olvasom, hogy többeteknek sikerült natív rendszert frissíteni, több-kevesebb buktatóval.
ESXi-ben futtatott rendszert frissített már valaki?

A letöltött loadert új virtuál gépben elindítva, pat fájl betallózásáig kipróbáltam, elindul, megtalálom az új gépet a hálózaton.
Viszont nem tudom, ebben az esetben, hol, mit módosítsak, és mi legyen a kiinduló adat, ahhoz, hogy a jenelegi DSM 5.2-5644U5ből átköltözzek a 6.0.2be.

A jelenlegi rendszer RDM diszkeket használ, ezeket az új rendszernek csak a legutolsó pillanatban adnám át, amikor már biztos vagyok a dolgomban. :)
2x1BT tükör, 2TB SHR, 3TB SHR. Az SHR kötetek külön kötetek, a későbbi bővítés miatt.

(#7447) llacee válasza Mykroft (#7446) üzenetére


llacee
őstag

En is gondolkozom a 6ra atteressel, de nekem Hyperv-n fut.
A masik amit ki szeretnek probalni ebben a kornyezetben az ssd cache.

(#7448) Proxy2 válasza zex (#7423) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Csak elképzelésem van, a sorozat szám és MAC address lehet a hunyó.
Generálj másikat.

Proxy5

(#7449) kabar válasza Essejó (#7440) üzenetére


kabar
senior tag

Az eddigi összes XPenoboot írás sikerült Win 7 alatt, egyedül a DSM 6-os bootjával van gondom.
A boot-tal meg az a gond, hogy az alaplap indulásakor azt mondja, hogy nincsen boot-olható eszköz a gépen. Ergo a pent nem ismeri fel indítóként. Más gépek meg igen. Pl a munkagépem, meg a laptopom is, de a xpenologis nem. Egy régebbi ITX szintén felismeri bootolhatóként, de az meg annyira régi, hogy szerintem ahhoz már nincsenek driverek.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#7450) Essejó válasza seger (#7445) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Passz.

Esetleg egy ilyennel?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.