Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) #56573440 válasza Atocha (#7696) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ha az első körben nem volt ilyen, akkor megpróbálhatod kivenni a vinyót, pc-ben formázod teljesen, aztán vissza és kezded az elejétől. Velem ilyet nem csinált, bár én nem reseteltem kb soha, tehát...

(#7702) Proxy2 válasza Atocha (#7696) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Mindenképp létre kell hoznod egy lemez csoportot, egy lemez lesz benne, de kell.

Súgó angol ugyan, de nem nehéz.

[ Szerkesztve ]

Proxy5

(#7703) Galopp válasza Atocha (#7696) üzenetére


Galopp
tag

A minap próbáltam ki a 6-ost én is, igaz Vmware-en. Ott hülyét kaptam, mikor egy napig csak inicializálás volt a felirat a 10GB-os virtuális lemezeknél... Csak vártam és vártam, mert azt olvastam, hogy ezt ki kell várni. De meguntam (mint írtam, egy nap után) és elkezdtem létrehozni egy raid csoportot. És simán engedte, és vagy ott, vagy a kötet létrehozásánál kérdezte meg, hogy legyen-e full ellenőrzés. Akkor esett le, hogy erre a második ellenőrzésre vártak oly sokan sokat.
Szóval az én tapasztalatom az, hogy a szűz lemezeknél az "Inicializálás..." felirat inkább kérés, hogy csináld már meg végre.. :-)

Hozzá kell tennem, hogy ez volt az első próbálkozásom a rendszerrel, mert most keresm, milyen megoldás lenne jó nekem itthonra... De ez már egy másik mese...

[ Szerkesztve ]

(#7704) Atocha


Atocha
senior tag

Oké, nekem is leesett! Az 5.2 -ben simán engedett kötetet létrehozni! (vagy már zizi vagyok, csak 2-3 napja szórakozok vele)

Úgy néz ki minden oké! Alap sima raid tömb és utána engedi a kötetet létrehozni!

ÁÁÁÁÁÁÁ ez fájt!

Kösz srácok! Megyek buherálni, tesztelni. :)

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#7705) Dr.FantastiK válasza Atocha (#7699) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' hogy rosszul adhattam meg a sataportmapping-nál a számokat? ''

mindig ugy a legjobb ha olyan szamot irsz be amennyi SATA dugo van az alaplapodon !! { meg akkor is ha csak eggyet vagy kettot hasznalsz, egyelore.}.

.. persze ugy is mukodik ha csak 1 van beirva, viszont majd mikor beteszel majd kesobb egy Masodikat meg egy Harmadikat , akkor ne csodalkozz ha nem lassa majd azokat. :K

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#7706) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

nah, a multHetvegen en is kirandultam eggyett a 6.0.2-be...

minden joo es faxa, leszamitva itt mar nincs engedejezve a SHRaid, de ami ennel sokkal fontosabb hogy a WordPress -en belul nemlehet frissiteni SEMMIT ! ! ! sem plugint sem theme-t, semmit. mindenre transport protokol errorr-t ad ki !! :Y :Y

amugy mas gondom nem volt vele, de biztosabb az 5.2 ;) :))

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#7707) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

azt meglehet csinalni hogy most van egy (kis meretu) SSD-m bennt, beteszek egy nagy HDD-t, {gondolom felirja magat erre (is) a Rendszer ,?!? es aztan a kis SSD-t kiveszem ...

lehetseges -e igy , :F , mert minden mast lementettem rolla.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#7708) larryking válasza Dr.FantastiK (#7707) üzenetére


larryking
senior tag

Elvileg igen, hozzá kell csatolni raidhoz de akkor az ssd mérete lesz a mervado illetve visitani fog hogy összeomlott a raid egy lemeze. Vagy simán kötete létre hozol és atmasolod. Persze először raid group az új lemezen!!!!! Vagy simán kiveszed az ssdt és végig csinálsz egy új telepítés. Ja, a hdd az ssd helyére. Bocsi, késő van....:)

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#7709) glugi válasza glugi (#7640) üzenetére


glugi
aktív tag

No, hát okosabb nem lettem. Próbáltam még néhány neten írt varázslatot, de semmi nem használt.
Teljesen újratelepítettem a DSM-et, mintha új lenne (úgyis csak tesz nálam), Update csomagom nincs fenn, és újrahúztam a gépet is (legal win7 pro 64bit). A NAS-om egy régi, 6 db SATA2 portos Asrock lap, Athlon II X2 240e, TP-Link gigabit hálókari, static ip. A kötetek most: 2 lemezes RAID1 és 4 lemezes RAID5, a felépítésüket természetesen megvártam. Elvileg minden alapbeállításon, jogosultságok rendben (több userrel és az adminnal is próbáltam amúgy).
A hálózatom: NAS - TP-Link switch - TP-Link WDR4300 (14.07 openwrt, de próbáltam gyárival is), a kábelek Cat5e, fizikai sérülés nincs.

SMB-n írás a NAS-ra SSD-ről, vagy külső, USB 3.0-s HDD-ről 80-110 MB/s körül.
SMB-n olvasás a NAS-ról ugyanezen gépekre, tárolókra: 1-2 MB/s körül.
FTP-n írás: 100-120 MB/s, olvasás 110-130 MB/s körül.
FTPS-n írás-olvasás olyan fele az előbbinek, felteszem a titkosítás miatt.
SMB-n próbáltam felcsatolva is az egyes megosztott mappákat, illetve Windows Intézőben, valamint TC-ben másoltam. FTP-hez FileZilla. Egy laptoppal is próbáltam, az is ugyanezt produkálta. Lubuntu Live alatt is hasonló értékek születtek.
Aztán a switchben random cserélgettem a csatikat (8 portból 4 van használatban) és fogtam a fejem: megjavult az olvasási sebesség, 110 körül lett SMB-n. Szerintetek? Az eredeti portba visszadugtam a NAS-t és rendben úgy is. Egyelőre persze. ;]
Tehát elviekben maradt a switch és/vagy a NAS. De ha a switch a gond, akkor FTP-n sem kellene jó értékeket adnia, ha meg a windows7 hülye, akkor az írásnak is alacsonynak kellene lennie, szerintem. NAS-nál ötletem sincs, majd lehet, hogy írok mégis a Syno topikba.
Na mindegy, tanulság nincs. :C

Szerintetek meddig frissítsek manuálisan? Update 9 alatt voltam és ugyanez volt a gondom, ahogy írtam is.

(#7710) Goya


Goya
csendes tag

Sziasztok!
Plex szervert szeretném használni, felinstalláltam, ment is pár napig.
De most azt vettem észre, hogy nem elérhető, bemegyek a DSM-be és látom, hogy a Plex server státusza stopped.
Ha elindítom pörög egy félpercig és kiírja: Failed to run package service.
Próbáltam újra felrakni, de ugyanez a helyzet.
Van ötletetek?

(#7711) larryking válasza Goya (#7710) üzenetére


larryking
senior tag

Én befrissitettem a plex oldalról letoltheto frissitessel és az után megszunt a hiba.

"We'll meet you where the lights are...."

(#7712) Essejó válasza Imco (#7685) üzenetére


Essejó
Topikgazda

"Persze, de akár még működhetett volna is."
Persze, ha öreganyámnak gumi kereke lett volna és áramszedője, akkor ő meg Trolibusz is lehetett volna. :D

"A rufusból még a 2.12 sem tudja a go-t ellenben pl. a winto usb igen."

Ha 1x azt írom, hogy a Rufus 2.11 már tudja mert használtam, de neked nem megy akkor kérdezz, de ne kötözködj!

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#7713) Imco válasza Essejó (#7712) üzenetére


Imco
őstag

A troli-mama hasonlattal annyi a problémám, hogy -bár vicces- van olyan program ami még az 5-ösre készült és megy a 6-on is. Simán bízhattam benne, hogy megy az SSH megoldás a 6-on is, annál inkább mert topic társ javasolta.

Ha kötekedni járnék ide, akkor is a Topicgazda lenne az utolsó, akibe belekötnék, DE...
Ha egyszer azt írom, hogy nem tudja akkor annak valami oka van. Pl. az hogy nem tudja.
Sok ilyet készítettem már és örülnék, ha tudná a rufus. -amit szintén rendszeresen használok.
Találtam néhányat a gépen, alább mellékelve.
Gondolom valamilyen kiegészítővel, vagy plusz komponenssel képes lesz rá, vagy büntiben vagyok és nekem a butábbat adják! ;) De mert a teljességre törekszem, még a 2012-es 1.4-est is megnéztem, ami szintén így néz ki.

Nem, nem kötekszem! Írtam ezt azért, hogy ha valaki kezdő erre jár, ne lője le magát, ha nem sikerül egyből a rufus wintogo.

2017.01.27 hivatalos



Üdv! Imco

(#7714) #56573440 válasza Imco (#7713) üzenetére


#56573440
törölt tag

Betallozol egy win képet akkor se dobja ki ? 0_o

[ Szerkesztve ]

(#7715) Imco válasza #56573440 (#7714) üzenetére


Imco
őstag

Gondoltam rá. Az aio egy win kép. XP van még a gépen, azzal sem dobja ki.
A weblapjukon is be van tallózva egy ubuntu kép. Ott sincs.
Ha volna rá időd, kedved meg 1 win képed, megnézhetnéd. :)
Ezért használok win to usb-t vagy easy2bootot ilyesmire.
Inkább valami + win komponensre vagy kiegészítőre gondolok, ami miatt engedi neki.
Rögtön kipróbálom egy mezei 10 képpel és hamarosan referálok.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#7716) Imco válasza #56573440 (#7714) üzenetére


Imco
őstag

W7 MSDN x86-tal sincs ilyen opció.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#7717) #56573440 válasza Imco (#7715) üzenetére


#56573440
törölt tag

Hétfőn megnézem, addig svédeknél nézünk műtéteket, szal esélytelen:(

[ Szerkesztve ]

(#7718) kabar válasza Imco (#7715) üzenetére


kabar
senior tag

Én is majdnem így jártam. Alapból nem dobja fel:

De ha a win10 iso file-ját kijelölöd, akkor tádám lesz:

Ördögi, mi?! Engem is megszívatott majdnem.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#7719) FireLord


FireLord
aktív tag

Van valakinek tapasztalata a következővel?

jelenlegi rendszerem: DSM5 + 1x2TB hdd

ezt szeretném DSM6-ra emelni, de nem szeretnék frissítést hanem egy teljesen új rendszert egy új 3TB-os HDD-vel. Eddig nincs is gond, 2TB kivesz 3TB betesz, install és megy.

A kérdés hogy tudom a 2TB-ról az adatokat átmenteni az új rendszerbe? Ha bekötöm a régit is be tudom valahogy indítani a rendszert, úgy hogy a DSM ne kezdje el használni és ssh-ban mountolni majd rsync-el átmozgatni a dolgokat? Esetleg más ötlet? :R

(#7720) DJ. Ru$y válasza FireLord (#7719) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Fogsz egy másik konfigot, a pendriveot és merevlemezt átrakod abba. Bekapcsolod, elvileg működnie kell. (Arra figyelj, hogy a merevlemez jó SATA porton legyen, ha eddig 0. porton volt, akkor most is ott stb.)

A régibe dugsz egy másik pendrivet és az új lemezt. Végignyomod, létrehozod a kötet majd a másik konfigról LAN-on áthúzol mindent, figyelj a gigabit képes kábelekre és, akkor probléma nem nagyon lehet a 3 TB lemez írási sebessége fogja meghatározni a másolás sebességét.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#7721) kabar válasza FireLord (#7719) üzenetére


kabar
senior tag

Az eleve halva született ötlet, hogy mindkét lemezzel létrehozni a DSM6-ot (az adatpartíciót nem bántja a DSM6 install, és aztán átmásolni a 2TB-osról mindent a 3TB-osra, majd a 2TB-hoz tartozó kötetet megszünteted? Szerintem gyorsabb mint a hálón másolás, de csak egy kérdés volt...

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#7722) FireLord válasza kabar (#7721) üzenetére


FireLord
aktív tag

@DJ. Ru$y: ez volt az első ötlet de sajnos nincs még egy gépem hozzá.

@kabar: úgy érted hogy a meglévő rendszert frissítsem fel DSM6-ra, majd cseréljem ki a régi HDD-t az újra és azzal csináljak egy friss DSM6-ot, ha ez kész, tegyem be az új mellé a régit, inditsam be, másoljak át mindent az újra, és töröljem a régi kötetet?

(#7723) Imco válasza kabar (#7718) üzenetére


Imco
őstag

Köszi!
Nekidühödtem, kísérleteztem, és valóban! :)
Nem megy az XP-vel, a win7 msdn-nel, a w10 AIO-val csak a w10 x64 msdn-nel a repertoárból.
Ezt is sikerült megoldani!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#7724) DJ. Ru$y válasza Imco (#7723) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Amennyit ezzel szívtál egy másodlagos HDD-re fellökhetted volna már a sima Win7-et kiolvashattad volna és kész is lenne az egész. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#7725) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Hogy ha Xpenology-m van, akkor a wake on lan témakör az ebbe a topikba illik, vagy simán Synology kérdés? Csak mert nem tudom, hogy ez most hardver vagy csak szoftver függő-e.

A kérdés az lenne, hogy megoldható-e, hogy full kikapcsolt rendszert be lehessen kapcsolni távolról mobilon vagy egyéb PC-n keresztül.

(#7726) Patice válasza Mauzes (#7725) üzenetére


Patice
nagyúr

A szoftvernek és a hardvernek is támogatnia kell. És nem árt, ha natívan van hozzá telepítve az XPenology.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7727) szegedilaci


szegedilaci
tag

Sziasztok, sikerült a rendszerem átmigrálni egy mini itx+pico psu platformról egy HP n36l microserverre, microserver természetesen vmware alapon, most rendeltem bele 2*2gb ramot így, ha kedvem támad egy tűzfalra vagy akármilyen rendszerre simán fel tudom tenni.
2 HDD fut most benne egy WD red ezen vannak a filmek, adatok, és egy WD purple amire 2 kamera rögzít, suerveillance station természetesen 36666 kamerát kezel :D
pofásabb kinézettel elégedett vagyok, már csak a hivatalos 6.0 dsm-et várnám ami jelenleg Offline, történt valami a fejlesztőkkel, hogy ennyire lelassultak a kiadások? Vagy egyszerűen ilyen nehéz feltörni az újat?
KOrábban szinte azonnal jelentek meg az updatek.
Úgy tudom van magyar fejlesztője is a csapatnak, esetleg hátha tud belsős infókról.

[ Szerkesztve ]

(#7728) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

WebDav-ot szeretném beüzemelni, de valahogy nem megy dsm 6 plugin telepítve, 5005 és 5006-os port nyitva. Milyen formában kell böngészőbe beírni, a címet? ... ha mappának szereném csatolni, annak milyen formátumúnak kell lennie? Előre is köszönöm, a segítséget!

(#7729) Mauzes válasza Patice (#7726) üzenetére


Mauzes
őstag

A Xpeno natívan van telepítve, DSM 6.0.2. Az alaplapom Gigabyte GA-H81N-D2H. Érdekes módon a wake on lan beállításokat nem találtam meg a manual-ben, de van szó egy power management opcióról, hogy ha azt engedélyezem, akkor nem fog működni többet között a wake on lan. Na most akkor döntsem el, hogy tudja-e.

(#7730) kabar válasza FireLord (#7722) üzenetére


kabar
senior tag

Most, hogy így kérdezed, én úgy csinálnám, hogy nem is telepíteném először a DSM6-ot, csak a jelenlegi működő rendszer mellé felnyomnám a 3TB-os vinyót (arra ilyenkor rámegy az 5-ös rendszer), átmásolnám rá a cuccaimat (ekkor már két vinyón van meg ugyanaz a cucc. Majd leállítom. Régi 2TB-os vinyót, és indító pendrive-ot kivenném, eltenném. Egy másik penre 6-os indítót megcsinálnám, és fellökném a 3TB-osra a 6-os rendszert. Ha sikerült a mutatvány, akkor is örülsz és van egy másodpéldányod az adatokból a 2TB-on, akár törölheted is a régi indítópenre meg megcsinálhatod a 6-os indítót. Ha nem, akkor meg még mindig megvan a teljes 5-ös rendszered az adataiddal érintetlenül. De ez csak egy vélemény. Szerintem ez a leggyorsabb, és legbiztonságosabb. Egy pillanatig sincsenek az adataid veszélyben. De másik is járható, csak szerintem a hálón másolás lassabb. Meg kell hozzá egy másik alaplap, vagy gép is, ami esetedben nem áll rendelkezésre.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#7731) Patice válasza Mauzes (#7729) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha tudja a lap, akkor BIOS/UEFI-ben kell lennie. Nekem egy Asus H87I-Plus lapom van, az tudja. Vagy a Giga B85N Poehnix, meg az Asrock N3150 ITX is. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7732) nlq


nlq
aktív tag

Sziasztok!

jo regen nem jartam erre (kb 2 eve nem kovetem a topicot), offtopicba tettem a hozzaszolasomat mert nincs erom visszaolvasni...
nehany kerdesem volna mert ujra elovettem az xpenology-t es nem tudom mi valtozott...

1., XPE 6 muxik mar rendesen ? vannak e buktatok amire erdemes odafigyelni, illetve milyen funkciok nem mennek rajta???

2., quick connectet probaltam regisztralni egy DSM 5.2-5644 Update 5 rol real syno seriallal es mac addressel, de nem lepett be a myds fiokomba "nem sikerult belepni ismeretlen hiba tortent" hibauzivel...
ez mi lehet ??? kiszurjak a xpe dobozokat es nem engedik a quickconnectet???

Köszi előre is a valaszokat

Udv
NLQ

[ Szerkesztve ]

(#7733) nlq válasza nlq (#7732) üzenetére


nlq
aktív tag

quickconnect megoldva koszi!!!

(#7734) Mate válasza nlq (#7733) üzenetére


Mate
nagyúr

Mi volt a megoldás?

(#7735) larryking válasza nlq (#7732) üzenetére


larryking
senior tag

A 6-os megy hibátlan módon. A telepítés macera picit, de ott csal a vid/pid értékekkel kell bűvészkedni és a sata port map helyes beállításával.

"We'll meet you where the lights are...."

(#7736) nlq válasza Mate (#7734) üzenetére


nlq
aktív tag

elolvastam az osszefoglalot :)
ott az excel fajl adta a megoldast

[ Szerkesztve ]

(#7737) Imco válasza DJ. Ru$y (#7724) üzenetére


Imco
őstag

Persze! De egy idióta vagyok és szeretem a kihívásokat!
Végül is már tegnapelőtt megcsináltam mással a live wint, és most meg lett a rufus trükkje is! :)

Üdv! Imco

(#7738) Dr.FantastiK válasza nlq (#7732) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

megy az XPE 6 , CSAK a Wordpress-en belul nem lehet frissiteni se Theme sem plugint !!

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#7739) Essejó válasza Imco (#7737) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Nem tudom, hogy van-e trükkje. Semmi kiegészítő huncutság nem kell rá.
Be tallóztam a Win.iso-t, bekapcsoltam, hogy mutassa az usb hdd (ssd)-t is és ennyi.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#7740) Essejó válasza #56573440 (#7714) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Még berakott meghajtó nélkül is kidobja...

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#7741) kabar válasza Essejó (#7740) üzenetére


kabar
senior tag

Hiába mondjuk neki, nem benne van a hiba. A Win7 alól tényleg nem kínálja fel. Sem berakott pennel, sem anélkül. Kipróbáltam én is.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#7742) seger


seger
addikt

ASROCK J3160B-ITX alaplappal épített már valaki nast? Igaz ezen csak 2 sata port van. Vagy más tipus amin integrált peoci van?

[ Szerkesztve ]

(#7743) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Sziasztok, hogyan tudnám megcsinálni, hogy a nas, a mobil net sávszélességét használja, mert a vdsl kapcsolatom feltöltési sebessége, nagyon ratyi...?

(#7744) zsolt501 válasza Csabesz666 (#7743) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Erre többféle lehetőség is van, igazán látogass át egy olyan topicba ahol routerrel van gy mobilnettel foglalkoznak.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#7745) kabar válasza seger (#7742) üzenetére


kabar
senior tag

Nekem van egy 3160-am is(most mar asztal8 gepkent), igaz ez nem a B-s, es 4 sata port van rajta, de az 5-os dsm-el ment nekem siman. En inkabb azon gondolkodnek el, hogy a 3160 mennyire jo dontes. Q1900-as van hasonlo aron, 4 sata portral, vagy 10-essel olcsobban d1800-as. Nas-kent nem erzekeled szerintem a chipek kulonbseget, a 10 ropi viszont egy tera kulonbseg wd redben merve...

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#7746) llacee válasza Csabesz666 (#7743) üzenetére


llacee
őstag

Azert a korlatlan mobilnet is korlatos bizonyos felhasznalasra ezt vedd szamitasba.

(#7747) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Sata kártyát szeretnék venni a lapomba Xpneology alá. Van valakinek tapasztalata, hogy milyet érdemes venni, ami tutira megy és nem kell mókolni sem vele?

Köszi!

(#7748) Proxy2 válasza r3dsnake (#7747) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Szia,

Én ilyet használok, IT módba flash-elve.

Proxy5

(#7749) kabar válasza r3dsnake (#7747) üzenetére


kabar
senior tag

Én is pakoltam már össze gépet PCI-SATA-val, 4 portossal (2-3000 HUF-ért vettem használtan), és annak ellenére fut rajta a DSM, hogy a kompatibilitási táblában a nem kompatibilisek között van felsorolva. :C

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#7750) anarchic válasza r3dsnake (#7747) üzenetére


anarchic
tag

Én ilyet használok. 3ware

etc..

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.