Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) hackeeeee válasza Mankó (#8900) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És ha külső elérésnél mögé Írod, hogy :5000? Ha ez megvolt, akkor so sorry.

Alapból a DSM is úgy érhető el ddns-ről, hogy kell mögé a port.

Véleményem szubjektív...

(#8902) Essejó válasza Pilok (#8899) üzenetére


Essejó
Topikgazda

És mit kezdesz ennyi hálózati porttal?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#8903) Pilok válasza Essejó (#8902) üzenetére


Pilok
tag

15 telefon fog szinkronizálni, 3 4k-s tv és 5 pc mentése fut majd ide, letöltések, mysql, levelezés szinkron, weblapok tudom ez bőven sok de hosszú távú projekt.

(#8904) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

VPN-en keresztül elérés leírás hülyéknek van valahol? Jó lenne azon keresztül kommunikálni vele. :R

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#8905) Imco


Imco
őstag

Úgy gondolom eleget játszottam. :)

Ma-holnap nekifutok a 6.1-nek, terveim szerint egy szűz HDD-val.
3615 eddig boldoggá tett.
Akarom /működik, van értelme/ a 3617-et?

Köszi!

Üdv! Imco

(#8906) MADcat válasza MADcat (#8904) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Na sikerült openvpn-t felraknom, de átment abszolút csigába :(

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#8907) Essejó válasza Pilok (#8903) üzenetére


Essejó
Topikgazda

És a Syno le tud kezelni 2 db 2 portos hálókártyát? :F

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#8908) Pilok válasza Essejó (#8907) üzenetére


Pilok
tag

Igen ahogy néztem ismeri a chipet. Kezelnie tudni kéne mivel a közép- és nagyvállalati típusok is 4-6 porttal vannak. De csütörtökön teszek fel képet addigra megjönnek a cuccok és kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#8909) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Sziasztok

Segítség kellene nekem, 5-ös xpenology alatt az admin felület nem enged belépni, mintha rossz lenne a jelszó, holott a felhasználó név és jelszó biztos jó, mert egyéb pl. Download Station és DS videóba is be lehet lépni a felhasználó név és jelszó párossal, egyedül az admin felület nem akar megnyílni, mit lehet ilyenkor tenni??

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#8910) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Már korábban írtam, hogy nem sikerül 0-ról telepíteni a nasomat. Akkor azt a kézenfekvő választ kaptam, hogy olvassam el az összefoglalót (amit már a legelső segítségkérés után előtt is megtettem). Nekifutottam újra, de nem sikerül és számtalan dolgot nem értek.

1. Letöltöm a legfrissebb bootloadert (a legfrissebb a xpeno oldalán
nem érhető el a legfrissebb... nem jó a link, vagy nem tölt be semmit.

Főverziós bootloadert töltsek vagy csak simát nem updates verziót

2. Felteszem a pendrive-ra a bootloadert (ez sima)

3. Szerkesztem a .cfg file-t. Itt rögtön kérdésem lenne, hogy akkor most működik a QC vagy sem? Generálok seriált, átírom. A mac címmel mit csináljak? Írjak be egyet random (a 2x3 karaktert kiegészítve 001122) vagy a gép saját mac címét használjam?

4. Korábbi kísérletezéseim okán a gépben lévő merevlemezre került már fel rendszer (xpeno), azokat törölötem diskpart --> clean paranccsal

5. Sikeresen lefut a boot (kiválasztottam a telepítést), de nem látszik hálózaton az eszköz, amikor az assistant keresi

Mit ronthatok el:F

Előre is köszönöm a segítséget!
Config: Asrock 1900DC 1GB ram

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8911) #56573440 válasza kleinguru (#8910) üzenetére


#56573440
törölt tag

Itt van 6-os is, én 6.1-et nem tettem fel és szerintem nem is fogok még egy darabig... ott a loader és a pat is.

Itt előbb szerkeszd meg a grub.cfg-t, osf mount-tal. Aztán küld ki pd-re win32diskimagerrel. Vid-pid kiolvasásra van sok progi.

a syno féle dns nem megy már, újat tuti nem hagy regelni, a régiekkel is szívnak már sokan, nem erőltetném.

Ha hálózaton nem látszik ezek után sem, a syno assistance se találja, akkor routerben néznék rá első körben mit kapott, szinte kizárt hogy ne kapna ip-t, ha van dhcp és nem halott a port, jó a kábel és a lan is a lapon mennie kéne...

(#8912) Essejó válasza Pilok (#8908) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Mondjuk (Szerintem) Neked abból kell kiindulnod, hogy a DS3615xs hány hálózati portot tartalmaz, mármint a gyári. Többet nem hiszem, hogy lekezel. Egyébként van otthon egy menedzselhető Switched is? Mert anélkül már a 2 db hálózati port használata is necces.

A 15 telefon felteszem úgy is WiFi-n fog szinkronizálni, a többire meg elég kellene legyen az 1 GB-os port.
Viszont elég durva az otthoni 15 telefonos nas, lehet inkább az 1 GB Ram lesz a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#8913) Proxy2 válasza Essejó (#8912) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Bármennyi hálózati portot lekezel, a grub.cfg-ben a netif=x nél adod meg mennyi van.
Nekem még 10Gbit SFP+ kártya is van bent.

Proxy5

(#8914) zsolt501 válasza zsolt501 (#8909) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Erre valami ötlet, hogy mit lehet csinálni, mert jó lenne ha észhez térne a rendszer, és engedne belépni a beállító felületre is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#8915) Essejó válasza Proxy2 (#8913) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ezt is jó így utólag megtudni. :D Bár részemről úgysem használnám ki. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#8916) Essejó válasza kleinguru (#8910) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Azon az oldalon max 5.2-es BootLoadert tölthetsz le, kezdésnek tökéletes választás. Ha már működik akkor mehetsz tovább a 6.0.2 felé. Tudom sokan javasolják, hogy egyből a 6.1-et rakd, viszont az még (Szerintem) mindig Alfa verzió, egyelőre nem erőltetnem. Azért mondjuk disznóság, hogy még az 5.2-5967-es verzió sincs fenn, szóval az oldal még működik, de régóta nem frissül ott semmi. :(

Főverzióst tölts, ez egyértelmű!

Felteszed a PD-re. Részemről mindig is a Rufus-t favorizáltam az oldalon leírt W32Disk imagerrel szemben, de ez lehet ízlés dolga.

Nos a QC és a SynoDNS már nem működik fake regisztrációval. Viszont hogy kell-e SN (?), ott a lehetőség generálni egyet az új generátorral, viszont a MAC adress mindenképp kell. Ugyanis a MAC alapján foglalsz Statikus IP-t a NAS részére a Routerben. Szóval vagy használod az alaplapi hálókártyád MAC-ét vagy beírsz egy 00:11:32 kezdetű MAC-et az rajtad múlik, de kell!

A Routerben keress a MAC alapján IP-t és azt próbáld a böngészőben megnyitni, pl: 192.168.0.9:5000

Nekem jó néhány alkalommal volt hogy telepítés közben valami hót hülye IP-t írt ki amivel a telepítő le is futott, de telepítés után az Assit nem találta, persze mert az adott MAC-hoz volt foglalva statikus IP, és micsoda meglepetés azon ott volt . :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#8917) Kuter válasza zsolt501 (#8914) üzenetére


Kuter
senior tag

Lehet fére írtad a jelszót és kitiltotta az ip címed a dsm.
Kézzel adj meg másik ip-t a gépednek.

[ Szerkesztve ]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#8918) Essejó válasza zsolt501 (#8909) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Nem tiltottad ki IP alapján az Adminodat véletlenül? Ha igen akkor be kéne próbálnod lépni egy másik IP-ről, ha úgyse megy akkor Reset Admin PW.
Boot menű legfelül ahol simán belépnél csak, nyomsz egy TAB-ot az egyéb paraméterekhez és beírod: resetuser=admin majd Enter, ennek Resetelnie kell az Admin PW-t.

Egyébként meg illene a Megengedő/Blokkoló listába felvenni a saját IP-d a hasonló lehetőségek elkerülésére.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#8919) Essejó


Essejó
Topikgazda

Nem tudom, hogy örömhír-e vagy sem, de már a Fbook-on is van Xpeno. :)
[link]

Viszont ezzel együtt, szomorúan jelzem, hogy a [link] és a [link] alternatív letöltési oldalak nem elérhetőek. :O
Ja és a [link] sem. :(

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#8920) fogtunder válasza Essejó (#8919) üzenetére


fogtunder
nagyúr

úgy látszik a Synology jogi osztálya kissé ráfeküdt a témára :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#8921) fogtunder válasza MADcat (#8892) üzenetére


fogtunder
nagyúr

sikerült meghegeszteni.

Photo Station -> Beállítások -> általános -> Router port, itt megadod a DDNS címet és a használni kívánt portot

aztán a routerben ezt a portot továbbítod a szerver IP címére és 80-as portra.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#8922) Pilok válasza Essejó (#8912) üzenetére


Pilok
tag

Miert durva a 15 telefon? Nem csak belso halozatba kell gondolkodni. Van routernek egy 3011 mikrotik szerintem az eleg lesz.

(#8923) fogtunder válasza Essejó (#8916) üzenetére


fogtunder
nagyúr

annyit tennék hozzá, hogy mikor megrendeltem a Gen8-at, előre legyártottam a 6.1 loaderrel a pendrive-ot, amiről az istenért sem akart bootolni a microserver, mire ideges lettem, kiírtam egy másikra az img file-t, minden módosítás nélkül beraktam a gépbe, se PID/VID, se SN, se MAC címet nem írtam át, de a SATA port mapping értékét sem, azóta már adtam hozzá két új HDD-t, minden működik, az eredeti MAC címmel látszik a hálón. eredetileg a QC beállítás miatt ki akartam szedni és mókolni a cfg file-on, de pont közben lőtték ki, szóval végül az se kellett.

alapvetően nem ajánlom senkinek, hogy eltérjen a hivatalos install guide-tól, de nekem semmilyen gondom nem adódott abból, hogy nem állítottam át ezeket.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#8924) Pilok válasza fogtunder (#8923) üzenetére


Pilok
tag

És a pendrive nem látszódik mint hdd? Ha nem akkor szerencséd volt.

(#8925) seger válasza Essejó (#8919) üzenetére


seger
addikt

Elég régóta van fb-n xpeno

(#8926) Essejó válasza fogtunder (#8923) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Igen az 5.2-ről 6.0.2-re történő átálláskor nekem sem volt gondom a régi kis PD-vel csak épp nem indult róla a rendszer. Kicseréltem egy 8GB-ra (kisebb nem volt itthon) és ugyanaz a cfg ami az 1 GB-ről nem ment az újról meg simán felállt.
Vannak szerencsés esetek amikor írják hogy 500 MB-os PD meg MikroSD kártyáról megy a Boot, nekem meg a 8 Gigásról, oszt csókolom. :D

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#8927) fogtunder válasza Pilok (#8924) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem, de engem régen se zavart, ha látszott. nem kell rá raid groupot meg volume-ot csinálni, elfér.

(#8926) Essejó: ez most full szűz install volt.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#8928) Beatnoise válasza fogtunder (#8927) üzenetére


Beatnoise
csendes tag

5.2 nekem is felment minden nélkül, most 1 tesztgépen próbáltam működésre a 6.1-et de vagy 21-es hiba vagy hibás pat.. a Leírásnak is nekifutottam 2 szer... :W

(#8929) zsolt501 válasza Essejó (#8918) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem nem tiltotta le az IP-t, mert ugyan arról az IP-ről be tud lépni pl a megosztásba, illetve a letöltő webes felületére.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#8930) Essejó válasza zsolt501 (#8929) üzenetére


Essejó
Topikgazda

És mi a helyzet az Admin jelszóval?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#8931) hackeeeee válasza fogtunder (#8923) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Amikor ajánlottad Nekem az oldalt, Én is onnan töltöttem le.

Megcsináltam 1 pendrive-ra, bootolt róla, működött is. Majd fogtam egy kisebb pendrive-ot, gondoltam az elfér a gépben hátul, nem túl nagy. Erre arról nem volt hajlandó működni sehogy, miközben a másikról azonnal boot-olt.

Én sem írtam át semmit, sem sn-t, se semmit, se a PID-et, csak megcsináltam a pendrive-ot, és boot, települt is. Csak noip-t használok.

Hamarosan jön a 2TB-s HDD, és csinálom a Raid1 tömböt a másik 2TB-s vinyóval.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8932) zsolt501 válasza Essejó (#8930) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Admin jogú a felhasználó ami nem akar beengedni, vagy van egyéb admin fiók is, erre nem emlékszem hogy lenne ilyen.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#8933) Mankó válasza hackeeeee (#8901) üzenetére


Mankó
veterán

Úgyse megy, ip címmel és 5000es porttal igen.

(#8934) Imco


Imco
őstag

Még irom... Bocsi! :)

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#8935) Essejó válasza zsolt501 (#8932) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Igen, és törölted már a jelszavát?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#8936) Imco


Imco
őstag

Az utókornak:
Gen8 6.1 küzdelem.
Vid, PID, sn, sata módosítva az SD-n és a PD-n is, 3617 a cél.
A PAT fájl betöltése után:

1. sd, 6.02ből üres lemezre. fájl és beállítás megtartással 56%-nál hibás fájllal megdöglött.
2. sd, 6.02ből üres lemezre. fájl megtartással 57%-nál hibás fájllal megdöglött.
3. sd, formatált üres lemezre 56%-nál hibás fájllal megdöglött.
4. PD az elözőböl maradt lemezre fájl megtartással / látta rajta a maradékot/ 57% megdöglött.
5. PD az elözőböl maradt lemezre fájl és beállítás megtartással / látta rajta a maradékot/ 56% megdöglött.
6. PD az elözőböl maradt lemezre új image, cfg fájl szerkesztés nélkül fájl megtartással /látta rajta a maradékot/ 57% megdöglött.

Ennyire emléxem.
Volt amikor lefagyot a gép, illetve volt hogy újra indult a telepítés 57%-tól újra és újra.
Vagy 2 órát harcoltam vele.

Ez kell nekem? DSM_DS3617xs_15101

Visszatértem a 6.0.2-re. :)

Ennyi: :)

Üdv! Imco

(#8937) zsolt501 válasza Essejó (#8935) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Még nem, a gép Pesten van, én szegeden, valamikor felmegyek és megnézem, mert távolról nem tudom ezt így megoldani.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#8938) hackeeeee válasza Imco (#8936) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem tiszta telepítéssel elsőre felment. Ezek szerint felfelé lépni nem épp ideális.

Én most nem fogok főverziót frissíteni egy ideig, ha ez így marad, remélem így marad.

@Mankó: Ez innentől érdekes.

Véleményem szubjektív...

(#8939) Imco válasza hackeeeee (#8938) üzenetére


Imco
őstag

Úgy sem sikerült. Gondolom egy formázott hdd elég tiszta telepítés. :)
Mit baxhatok el?

Üdv! Imco

(#8940) envagyok válasza Imco (#8939) üzenetére


envagyok
veterán

Hibás letöltés?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#8941) hackeeeee válasza Imco (#8939) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát nem tudom. Én szintén gen8-ra toltam fel, innen töltöttem le. Assist után szépen letöltött mindent, nem is pat-ból ment fel a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8942) Imco válasza hackeeeee (#8941) üzenetére


Imco
őstag

3617-et próbáltam. Az image jó szerintem, mert az végig megy. A PAT telepitésnél vérzik el.
A web alapú saját fájl telepítésnél feltölti / böngésző aljén elmegy 100%/ de után a 57 % a csúcs.
****
Nem hiszem hogy hibás mert a synologytól szedtem.
Persze minden lehet, annál inkább mert ezt írja! :)

Üdv! Imco

(#8943) hackeeeee válasza Imco (#8942) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, érdekes. :(

A vinyók rendben vannak? Más tippem sajnos nincs.

Véleményem szubjektív...

(#8944) Imco válasza hackeeeee (#8943) üzenetére


Imco
őstag

Persze. 6.0.2 vel minden megy. Valószinű, hogy a loader, pat vonalon nem stimmel valami.
Várok egy kicsit, majd újra kipróbálom! :)
Eddig csak játszottam, ismerkedtem a DSM-mel, a synoval.
Most tettem be egy 3TB wd-t, hogy élesbe nyomjam, de még várok.
Még nincs rajta pótolhatatlan cucc, semmi.
Ezért kísérletezek bátran. :)
Talán megpróbálom 3615 PATtal ha lesz egy kis időm.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#8945) hackeeeee válasza Imco (#8944) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem tudom egyszerűen. Nekem ez új dolog volt, fogtunder ajánlotta a Gen8-at, és az Xpeno-t is a lent linkelt oldallal, simán megcsináltam a pendrive-ot, betoltam, boot, letöltötte amit kell, install, indult.

Nekem benne volt a 2TB-s és a 3TB-s HDD is telepítéskor.

De amúgy igen, lehet, hogy az lesz a gond, mert ugye a linkelt oldalon is az szerepel.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8946) Imco válasza hackeeeee (#8945) üzenetére


Imco
őstag

A 6.0.2 elsőre ment nálam is.
Megpróbálom -ha lesz időm- ma újra kiirni a loadert, szépen be vin-pidezni serialozni. :)
Majd megnézem mit csinál a 15-össel.
Jelentkezem. :)

Üdv! Imco

(#8947) kleinguru válasza #56573440 (#8911) üzenetére


kleinguru
addikt

Hálás köszönet:R!

Essejó: neked is köszönöm:R!

Ami miatt korábban sem ment az 2 hiba miatt volt:

A desktop gépem és a nas mac címe pontosan egyforma volt. (nem értem hogy, de b*sszák meg: megoldottam)

Az asrock1900dc alaplapon 2 sata vezérlő van. A hdd-k közül az egyik az egyiken a másik a másikon volt. Emiatt próbálkoztam a sataportmap érték '11'-re állításával, de nem ment. Megoldottam, hogy a belső legyen mind a 2 disk majd a sataportmap értéket '2'-re állítottam --> működött.

Még 1x nagyon köszönöm a segítségeteket.

Olvasva a kommenteket, szerintem maradok egy jó darabig ezen a verzión.

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8948) hackeeeee válasza Imco (#8946) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most frissítettem DSM 6.1.1-15101 Update 2-re, és minden megy, úgy néz ki.

Véleményem szubjektív...

(#8949) fogtunder válasza hackeeeee (#8948) üzenetére


fogtunder
nagyúr

bootloadert is váltottál, vagy csak ráengedted DSM-en belül?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#8950) hackeeeee válasza fogtunder (#8949) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ráengedtem DSM-en belül, mivel verziószám nem változott. Ugyan az a bootloader.

(Update 1-ről frissítettem)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.