Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Köszi mindenkinek! :R

(#7752) ssarosi


ssarosi
tag

A hétvégén ráértem, ezért "eljátszottam" hogy meghalt az alaplapom.
Visszatettem a régi Gigabyte lapot, amin nincs achi mód.
A DSM6 elindult ugyan, de a NAS-t nem látta semmi a hálózaton, még a router sem osztott neki ip címet.
A pen drive-ra visszatettem a DSM5 loadert, hogy tudok e downgradelni.
Nem, csak a javítást kínálta fel. Hiába választottam a telepítést, akkor sem.
Itt egyenlőre feladtam, mert féltettem a 4 lemezes raid5 tömböt.
A DSM5 ment ezzel az alaplappal. Meg a most használt újjal is.
Hogy tudnám az 5-ös DSM-et visszatenni adatvesztés nélkül?

(#7753) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Procit cseréltem, az alaplapba.... hogyan tudom ujra telepíteni a dsm 6 os rendszert?, a boot pendriveon valamit módosítani kell?

(#7754) larryking válasza Csabesz666 (#7753) üzenetére


larryking
senior tag

Szerintem mehet, semmi gondod nem lesz.

"We'll meet you where the lights are...."

(#7755) Essejó válasza Csabesz666 (#7753) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Előbb talán próbáld meg elindítani. Elméletileg mennie kellene gond nélkül egy proci csere miatt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#7756) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

valahogy meglehet variálni, hogy 4 magot használjon a prociból?

(#7757) Dr.FantastiK válasza Csabesz666 (#7756) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

annyit hasznal ahany van !

ha 8 magos akkor annyit, a Bios intezi ezt.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#7758) zozobp


zozobp
csendes tag

Tudnátok ajánlani egy jó backup szoftvert synology-ra ami offline-ba (tehát nem fölhős) mentené egy pár dokumentumomat időközönként?

(#7759) #56573440 válasza zozobp (#7758) üzenetére


#56573440
törölt tag

hyper backup ha 6-ost használsz.

Helyi adatok másolása, megadod hova, kitallózod mit, és beállítod az időközt.
Kész is:)

(#7760) zozobp válasza #56573440 (#7759) üzenetére


zozobp
csendes tag

még 5-ös. Arra nem jó?

(#7761) Csabesz666 válasza Dr.FantastiK (#7757) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

Akkor valami a biosban van nálam elállítva, mivel az infónál a DSM-ben csak 2 magot ír ki?

(#7762) #56573440 válasza zozobp (#7760) üzenetére


#56573440
törölt tag

Már nem tudom ott volt e. Ha van akkor hajrá:) ha nem akkor asszem ütemezett feladatoknál volt valami. De majd okosabbak megmondják ott mi van:)

[ Szerkesztve ]

(#7763) kabar válasza Csabesz666 (#7761) üzenetére


kabar
senior tag

Szerintem ha a DSM-et nézed, akkor nem valós értékek vannak ott feltüntetve, hanem a 3615XS procijának megfelelőek az meg ha minden igaz, akkor kétmagos I3 proci. De ez nem biztos, csak egy vélemény.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#7764) larryking válasza Csabesz666 (#7761) üzenetére


larryking
senior tag

Igen, ott mindig a gyári rendszer processzorát és magszámát fogod látni. A memória mértéke az jó, de a cpu az nem valós adat. Nekem is ezt írja és atom szalad a rendszer alatt.

"We'll meet you where the lights are...."

(#7765) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

A WOL funkciót, hogyan tudom beállítani? a bios beállítások megvannak.

(#7766) Dr.FantastiK válasza Csabesz666 (#7765) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

inkabb lebeszelnelek errol, enged hogy menjen allandoan, hiszen arra valo. ;)

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#7767) hl225


hl225
tag

Sziasztok!
A Xpenology-n a megosztások működnek, de a DSM kezelőfelület nem érhető el, a belépési felületen a rendszer készenlétbe áll felirat látható, a Synology Assistant felületen pedig "szolgáltatások indítása" állapot jelenik meg.
A fórumot olvasgatva feltételezhetően újratelepítés lenne szükséges. Lehetőség szerint az adatok megtartásával.
Tudna valaki segíteni hogyan kell ezt csinálni? A rendszer 5.2-5967.
Illetve itt is lesz-e olyan lehetőség, hogy az adataim megtartásával telepítse újra?
(Indításkor kiválasztottam az install/upgrade opciót, de a nas ugyanúgy indult el ahogy eddig és a Synology Assistant felület állapota sem változott így nem adja ki az install lehetőségét.)
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#7768) kabar válasza hl225 (#7767) üzenetére


kabar
senior tag

Szerintem elsőnek csak indítsd újra. Nem feltétlen kell újratelepíteni. De ha telepítesz, akkor is el kell döntened, hogy a legújabb 6-os DSM kell, vagy elég a régebbi. Az újjal van egy kis mókolás, meg kis kockázat, de elolvashatod az összefoglalóban. Első közelítésből nem kell többet róla írni. Ha ott megvagy, és még mindig nem megy, akkor itt majd segít valaki.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#7769) hl225 válasza kabar (#7768) üzenetére


hl225
tag

Szia!
Újraindítás természetesen megvolt, de sajnos nem segített.
Amennyiben kockázatmentesebb, maradnék a jelenlegi verziónál, de ennek újratelepítésére nem találtam leírást.

(#7770) Essejó válasza hl225 (#7769) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Mert igazándiból a telepítés és az újratelepítés között nincs akkora különbség ami indokolná egy külön leírás készítését.
Ha nagyon pöpecül akarod csinálni, akkor fogsz egy üres PD-t kiírod rá a Boot loadert, módosítod a leírás szerint, SN, MAC, VID PID értékek majd azzal újraindítod a rendszert, a Grub menüben az Install/Upgrade-t választod, majd kézzel betallózod az előre letöltött Pat fájlt, de az alapot és nem az update verziót. Amikor rákérdez akkor az adataid és beállításaid megtartását választod, kb. ennyi.
Anno velem előfordult, hogy az 5967-ben beragadt valami és még az ssh-val való turkálás sem segített, hanem downgradelni kellett a XPEnoboot 5.2-5644-re, majd a sikeres downgradet követően egyből ment vissza az 5967. Ezt csak ezért írtam le, hogy készülj fel rá, hogy nem biztos megoldás az azonos verzió újratelepítése.
Egyébként nem sokkal több macera a DSM 6-ra való frissítés sem.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#7771) hl225 válasza Essejó (#7770) üzenetére


hl225
tag

Köszönöm!
Akkor megpróbálom a DSM 6-ot!

(#7772) seger


seger
addikt

Hdd csere menete ahogy Én csináltam DSM6 alatt.
Lementettem ami kell az egyik HDD-re. Kivettem a cserére szánt kis HDD-t és elindítottam a a gépet. Nem szólt hogy hiányozna neki, csak azok az progik amik arra voltak telepítve, azok jeleztek hibát. De azokat javítottam csomagkezelőből a HDD1-re és minden rendben volt. Aztán beleraktam a 2TB-os HDD-t és indítottam a gépet. Létrehoztam a kötetet és beállítottam mindent...

[ Szerkesztve ]

(#7773) hl225 válasza Essejó (#7770) üzenetére


hl225
tag

Sziasztok!
Megtörtént a frissítés DSM 6-ra a korábban linket leírások alapján.
Viszont a frissítés közben kaptam egy olyan üzenetet, hogy a "gyorskonfigurálás a csatlakozás időtúllépése miatt nem fejeződött be".
Azonban a DSM-re be tudtam lépni, adatok megvannak, SMB működik, csomagokat le tudtam frissíteni.
Kell-e ezzel ennek tükrében még foglalkoznom. (Amúgy ez a gyorskonfigurálás a frissítés és Quickconnect beállítása lenne? Mert akkor arra azért ráellenőrzők)

És lenne még egy kérdésem. A rendszer HP Gen8-on van.
5.2 rendszer esetén a HP-re monitort dugva megjelent a konzol "kezelőfelülete" ahol akár be is lehetett lépni az admin jelszóval. Illetve a rendszer leállításakor a gép is lekapcsolódott.
Most bár a Xpenology rendesen működik a HP-ra dugott monitorin ugyanaz a szöveg jelenik meg mint a telepítés elején (Booting the kernel) és a DSM-t leállítva sem változik semmi nem kapcsol le.
(Mivel éjjelre áramtalanítva van a helyiség a szabályos leállítást nem tudom elkerülni)
A válaszokat előre is köszönöm.

(#7774) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

DSM6-ra való frissítés mennyire "hülyebiztos" adatok és config szempontjából? Nem szívesen kezdeném nulláról egy régóta belakott NAS-nál. Főleg, hogy melóhelyen van egy amire fontosabb backupok mennek.

(#7775) hl225 válasza r3dsnake (#7774) üzenetére


hl225
tag

Szia!
Nekem az összefoglalóban linkelt leírás alapján sikerült, de előtte azért az adatairól, beállításokról érdemes biztonsági mentést csinálni, az ördög nem alszik.
A leírást a következővel egészíteném ki:
- az új pendrive-val történő indítás után a http://find.synology.com címet beírva ellenőrizni lehet, hogy felismerte-e hogy működő rendszert akarsz frissíteni,
- a telepítést viszont nem innét kell indítani hanem a Synology Assistant programból, ahol az állapotnak frissíthetőnek kell lennie.

(#7776) seger válasza hl225 (#7775) üzenetére


seger
addikt

A find.synology.com lépés miért volt szükséges? Assistant minden információt mutat. Vagy neked gond volt vele?

(#7777) hl225 válasza seger (#7776) üzenetére


hl225
tag

Nem szükséges. Biztonsági lépésként írtam, hogy ott is mutatja, hogy felismeri a régi rendszert.

(#7778) ZetorGumi


ZetorGumi
addikt

Üdv.

Lenne egy kis problémám.
Adott egy HP Microserver egy XPeno 5.2.5592.2 rendszerrel (Számomra jó, szép, működik, ahogy kell, ezért nem a legfrissebb)
Olyan problémám támadt vele, hogy ha leállítom, vagy újraindítom, akkor az istenért sem akar elindulni, csak kb a 30. újraindításra.
Megakad annál a felületnél, ahol azt választod ki, hogy telepíted-e vagy csak futtatod.
Pontosabban a "Loading /zImage" után sehova, csak fekete képernyő.

A szerverben az elem, dátum jó, minden szépen, és jól működik, ha egyszer elindul.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#7779) seger válasza ZetorGumi (#7778) üzenetére


seger
addikt

Esetleg pen csere? Csak egy ötlet!

(#7780) ZetorGumi válasza seger (#7779) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Többel is próbáltam, eggyel sem hajlandó továbbmenni, csak ha ő gondol egyet, és elindul.

[ Szerkesztve ]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#7781) seger válasza ZetorGumi (#7780) üzenetére


seger
addikt

HDD-ket látja rendesen?

Pen másik usb-be?

[ Szerkesztve ]

(#7782) ZetorGumi válasza seger (#7781) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Látja. :) Új HDD-k vannak benne.

Azt is próbáltam. :)
Most lassú formázással letakarítottam a pendrive-ot, újraraktam rajta a rendszert, és 2-ből kétszer elindult.
Lehet ez vollt a baja. *kopp-kopp* :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#7783) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Tegnap újraindítás után elérhetetlen volt a nas. Mint kiderült másik ip-t kapott.

Megnéztem, hogy ez miként fordulhatott elő és megváltozott a MAC címe. Beállítottam az új MAC címhez az ip-t, újraindítottam és megint másik ip, másik MAC címmel.

Akárhányszor beállítom a fix ip-t routerben MAC címhez, megváltozik a MAC cím és másik ip-t használ (mindig másikat).

Most beállítottam nas-ba a fix ip-t, így nincs vele gond.

Van ötletetek, hogy miért csinálja ezt?

(#7784) Patice válasza Mate (#7783) üzenetére


Patice
nagyúr

A Pendrive-on beállítottad a MAC címet?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7785) Mate válasza Patice (#7784) üzenetére


Mate
nagyúr

Megcsináltam, de nem azt használta. Ettől függetlenül az elmúlt 1 hónapban nem változott a MAC cím. Tegnap kezdte el váltogatni.

Ha most átírom a pendriveon a MAC címet, nem kell újraraknom és beállítanom semmit?

(#7786) zsolt501 válasza Mate (#7785) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Készítsd el újra a pendrájvot és lehetőleg egy új eszközzel, mert lehet hogy haldoklik.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#7787) envagyok


envagyok
veterán

Létezik dsm6-ra vmi ingyenes megoldás 2-nél több kamera használatakor?
Nem fontos a surveillance station, jó vmi közösségi fejlesztés is. Vagy dockerrel fel lehet tenni pl a motioneye-t?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#7788) Imco válasza envagyok (#7787) üzenetére


Imco
őstag

Én csak surveillancet olvastam eddig. Valahol láttam hozzá "leírást".
Gondoltam, ha lesz időm nekifutok. Hát még nem értem oda! :)

Üdv! Imco

(#7789) envagyok válasza envagyok (#7787) üzenetére


envagyok
veterán

felraktam a dockert, és azon keresztül a motioneye-t.
Felraktam a kamerát is, tökéletesen megy, ment is, de egyelőre nem tudom a felvételt elérni samban keresztül.
Durván jó a docker, gyakorlatilag szinte bármilyen rendszerre írt programot elfuttat.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#7790) envagyok


envagyok
veterán

Version: 6.1-15047
Lehet használni Jun loaderrel?
Meg is válaszolom:nem

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#7791) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

elkezdett magától frissíteni.... ki van direkt kapcsolva :Y nem nem nyomtam frissítésre....

most mire fogja magát lefrissíteni?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#7792) Imco válasza MADcat (#7791) üzenetére


Imco
őstag

Érdeklődve várjuk! :)

Üdv! Imco

(#7793) Essejó válasza Mate (#7785) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Milyen formában írtad be a Mac1 címet?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#7794) MADcat válasza Imco (#7792) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Az a baj, hogy már órák óta ez van és nem lehet se újraindítani, sem kikapcsolni. Áramtalanítani értelemszerűen nem akarom.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#7795) seger válasza MADcat (#7794) üzenetére


seger
addikt

Kijelentkezel aztán be, semmi változás?

(#7796) MADcat válasza seger (#7795) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

semmi...

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#7797) Imco válasza MADcat (#7796) üzenetére


Imco
őstag

Nálam volt olyan, hogy -az alap 6-ra, ahogy mentek fel a frissítések- lefagyott. Miután 25' percig nem történt semmi, bátran kinyomtam a szemét és trallala minden rendbe volt. Friss volt és minden megmaradt.
Mondom ezt a kezdők bátorságával, és mert szűz HDD volt.

Üdv! Imco

(#7798) Proxy2 válasza envagyok (#7790) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Jól válaszoltad meg, még nem lehet.
Természetesen ha van valami infó szólok.

Proxy5

(#7799) seger


seger
addikt

Frissítés érkezetr 6.1. De NE frissítsetek!!

(#7800) seger válasza Proxy2 (#7798) üzenetére


seger
addikt

Nekem ráfrissített, és most helyreállítható.... persze nem lehet helyreállítani... akkor ez most buko?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.