Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5 Global ( kódnév: whyred ) topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18801) tillatrilla válasza Balzak83 (#18798) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Szia! Köszi a választ!!
Képernyőmentés a telefon adatairól. Gyári visszaállítás esetén mindent mentsek le róla ,ugye?

Üdv: Attila

(#18802) bbubby00 válasza bbubby00 (#18717) üzenetére


bbubby00
őstag

Geleztek a kijelzot, ha minden igaz, holnap feladjak GLS-el.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#18803) Balzak83 válasza tillatrilla (#18801) üzenetére


Balzak83
senior tag

Oké, ez a legfrissebb Stable, ezzel még voltak gondok nem olyan rég. Legyen feltöltve a telefon! Mindenképpen mentsél előtte mindent, vagy a saját appal, ami a romban van, vagy külön manuálisan, amelyikben jobban megbízol. Javaslom, hogy PC-re másolj mindent, adatkábellel, akár egyesével, akár a mentés képfájlt. A telefonod abba az állapotba fog visszakerülni, ahogy azt a dobozából legelőször kivetted. Én a helyedben csak az alábbi dolgokat menteném: névjegyzék, sms, fotók, képek, videók, személyes doksik, illetve az emailek, amennyiben azok a készüléken tárolódnak, és a szerverről törlődnek. Esetleg wifi jelszavak. Az appokat csak akkor javaslom, ha azokban is személyes adatok tárolódnak, és nem lehetséges visszaállítani a gyári visszaállítás után.
Kapcsold ki a készülék keresést, vagy válaszd le a telefonról a fiókokat, ez volt már, hogy valakinek gondot okozott, mert zárolódott a telefon, nem tudta feloldani. Jelszavak legyenek meg! Ezután mehet a gyári visszaállítás. Bocs ha egy kicsit szájbarágós lett!

[ Szerkesztve ]

(#18804) robi64 válasza robi64 (#18772) üzenetére


robi64
aktív tag

Ahogy igértem,betűtípus készités (.mtz fájl).
Letöltesz megfelelő,tetsző ékezetes betűtípust (.ttf fajl).
A .ttf fájlt bemásolod,majd a telepitett Font2MTZ appal konvertálod .mtz fájlba.
Videó
Ha van lehetőség a témakezelőben elfogadod.
Nálam a Globálon nincs lehetőség,erre használoma a MiRape appot.
Megtörténhet hogy egyszer visszaáll a gyari témára de az új betűtipus marad,elég újra telepiteni a kivánt témát.
Videó
Videóban használt elkészitett betűtipus DejaVuSerif.mtz.

[ Szerkesztve ]

(#18805) moma válasza n@p@lm (#18797) üzenetére


moma
őstag

Hú, kicsit tudnád még infót adni? Rákerestem a settingsben és ott feldob ilyet, hogy "VoLTE enabled" meg, 'Use mobile date during VoLTE calls on secondary SIM" de ráklikkelve átvisz a "SIM cards & mobile networks" menüben ott meg nem látom ezeket. Meg az se világos egészen, hogy itt mit kellene állítani. Köszi, ha tudsz még segíteni.

we all deserve a bit of luck.

(#18806) baitsee23 válasza moma (#18805) üzenetére


baitsee23
őstag

Ez - tudtommal - szolgáltatófüggő. Pl. a Telenornál nincs Volte, a Telekomnál van.

小米 12 - 8/256GB

(#18807) tillatrilla válasza Balzak83 (#18803) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Húha... Rendben,pc-re mindent lementek,úgy fogom csinálni,ahogy leírtad. Sajnos erre legközelebb csak hétvégén kerülhet sor 2 kisgyerkőc miatt. Meg ha valamit elszúrok,keresnem kell valami telefont otthon...
Köszönöm!! :R
Jelezni fogom,ha sikerült. Meg azt is,ha nem...

Üdv: Attila

(#18808) moma válasza baitsee23 (#18806) üzenetére


moma
őstag

Ugh.... Most jöttem rá mi van, hogy írtad ezt a telenort meg telekomot. Mert nekem úgy van, hogy telekomon beszélek és telenoron netezek. És nyilván azért szakad meg, mert átvált a telekomos kártyára amikor hívnak. Na akkor ezt kellene letiltani valamivel :DDD Az nem lenne baj nekem, ha nem tudnak hívni addig amíg kritikus nekem a net.

(de amúgy a telekomos kártyámon is van egy minimum net, lehet ott nem vágna le, ha azzal netezek ilyenkor?)

we all deserve a bit of luck.

(#18809) Balzak83 válasza tillatrilla (#18807) üzenetére


Balzak83
senior tag

Nem bonyolult ez, a hangsúly inkább azon van, hogy ne felejtődjön el semmi fontos adat. Kérdezz bátran, ha valami nem egyértelmű!

(#18810) baitsee23 válasza moma (#18808) üzenetére


baitsee23
őstag

Nekem csak egy telenoros kártya van a telóban. Úgy emléxem, telefonáláskor átvált 3G-re, de nem szakad meg a net.

小米 12 - 8/256GB

(#18811) Trailblazer válasza madrac (#18749) üzenetére


Trailblazer
addikt

Kipróbáltam élesben a Migrate mentést, fényesen bevált! Mivel egy lépésből visszateszi a kívánt appokat (méghozzá adatokkal együtt hiánytalanul), még csak Titanium Backup-os "utómunkára" sincs szükség.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#18812) jUUh válasza Trailblazer (#18811) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Miről váltottál mire, ha szabad kérdezni? :B

Samsung Galaxy S23+

(#18813) peestike válasza robi64 (#18804) üzenetére


peestike
senior tag

Köszi! Kipróbáltam, működik rendben.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#18814) jUUh


jUUh
Topikgazda

A legutolsó, mai Pixel Experience ([link]) build nálam valamiért nagyon megtáltosodott, sokkal gyorsabb lett, és nálam még mindig nincsenek bugok, akksi idő is tökéletes. :C

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#18815) Trailblazer válasza jUUh (#18812) üzenetére


Trailblazer
addikt

Bonyolult. Legutóbb járt fent a telefonon egy unofficial Havoc OS 2.1, majd itteni fórumos sugallatra felment a 3 nappal későbbi official ugyanebből, oly módon, hogy a data partíció maradt, csak a system változott. Voltak apróbb (semmi veszélyes, csak picit zavaró) anomáliák, ezért úgy döntöttem, hogy akkor lesz egy teljes gyalu és így megy vissza az official. És hát akkor már az új módszerrel, amit innentől rendszeresen használok majd és ajánlom nektek is.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#18816) jackbacsi87 válasza Trailblazer (#18811) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Jajj, neee! Most erős késztetést érzek, hogy romokkal kísérletezzek! :DD
Ráadásul (#18814) jUUh ajánlotta a pixelt, amivel eddig nem voltam jóban....ennyit a nyugodt estéről! :C

(#18817) jUUh válasza Trailblazer (#18815) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Ez tényleg jó kör volt... :DDD Milyen kisebb anomáliák voltak egyébként?

jackbacsi87: Számomra tényleg nagyon ott van ez a PE. Nagyon fapados, de arra jöttem rá, hogy a többi rom funkciót ki se használom igazán, aztán lusta vagyok clean flashelni új romot, hátha van valami akármi bug ami zavarna. PE-n amire én használom tényleg nem tudok belekötni.

Samsung Galaxy S23+

(#18818) sutyi^ válasza Balzak83 (#18788) üzenetére


sutyi^
senior tag

Ha jól sejtem, akkor GCam-hoz nyitott BL legalább kell ugye?

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#18819) madrac válasza Trailblazer (#18811) üzenetére


madrac
őstag

Ez jó hír! Örülök, hogy valaki kipróbálta. Nekem nem tiszta, hogy hova is menti az adatokat, vagy választható? Ez a ROM adatok törlésénél fontos lehet. Illetve, hogy 1 zip-et csinál-e.
Ha jól olvastam a visszaállítást 2 lépésben teszi meg. Egyszer kicsomagolja az adatokat a data partícióra TWRP-ből, majd a betöltődött ROM alól történik a tényleges visszaállítás, telepítés.
Nem tudom jól sejtem-e ezeket.
Hosszabb távon szerintem Titanium Backup továbbra is hasznos lehet tárolni az adatokat, amiből bármikor előszedhető különállóan bármi, de ROM cserélgetéshez úgy tűnik ez a Migrate jobban kezelhető akkor, ha kényelmesebb benne kezelni az adatok ugyanazon csoportját. Na meg persze ingyenes.
Ami még eszembe jutott az az, hogy az xda topikban a képernyő mentésen miért csak az adatokat menti, az appok nélkül? Hogy állítja vissza így? Egyesével újra kell telepíteni ebben az esetben play áruházból az appokat utána?

[ Szerkesztve ]

(#18820) Trailblazer válasza madrac (#18819) üzenetére


Trailblazer
addikt

Első körben az app a belső tárhelyet javasolta, így oda történt a mentés. (Az már más kérdés, hogy aztán folderrel együtt átmove-oltam ezt az extsd-re.)

A visszaállítás menetét jól sejted, így zajlik. Root persze kell az új rendszerben ilyenkor már, de szól is.

Különállóan is visszateszi az appokat. Az, hogy kezdetben egy nagy zipben tárolódik és onnét állítódik vissza, nem befolyásol semmit. Választható, hogy mit rakjon vissza. Ezért mondtam, hogy a Titaniumot is kiváltja.

Az elmentéskor kiválasztható, hogy az app+adat is elmenthető legyen. Majdnem úgy, mint a másik ismert backup appnál, a már rég nem fejlesztett MyBackup Pro-nál is van.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#18821) nullpoint válasza Trailblazer (#18820) üzenetére


nullpoint
senior tag

Wazet használom de nem vagyok regisztrálva.

Ha Migrate-tel mentem le az alkalmazásokat akkor akkor ugyanúgy visszaállítja ahogy volt és megmaradnak az előzmények?

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#18822) Trailblazer válasza nullpoint (#18821) üzenetére


Trailblazer
addikt

Minden egyes appom adatai hiánytalanul megvannak, úgyhogy látatlanban azt merem mondani, hogy igen.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#18823) nullpoint válasza Trailblazer (#18822) üzenetére


nullpoint
senior tag

Kipróbálom, és beszámolok róla. Köszi :)

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#18824) #36428800 válasza #36428800 (#18696) üzenetére


#36428800
törölt tag

Sziasztok, először is bocsánatot kérek, hogy nem raktam ki egyértelmű linket, de mivel nem tudom, hogy ki melyik rom-ot haszánálja, így nem tudtam közvetlen linket küldeni, de azt gondolom, hogy ha már nekem is sikerült a tökéletes összefoglaló által megoldani, akkor másnak is megy, lehet, hogy az én hibám, hogy azt gondoltam, hogy aki root-olt az talán fel tud rakni egy-két apk-t, de akit érdekel utána tud olvasni. Én jelenleg a 9.1.17-et használom azon a [link]verziót, de próbálgatni kell.

[ Szerkesztve ]

(#18825) Mercutio_ válasza #36428800 (#18824) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem nincs miért bocsánatot kérni, a képek és a linkelt könyvtár is hasznos volt a közösség számára.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18826) #36428800 válasza baitsee23 (#18806) üzenetére


#36428800
törölt tag

Telenornál tesztelés alatt van a VoLTE, egyelőre pár telón működik ha jól emlékszem nokia 5-ön, egy két huawei készüléken meg talán S9-en, S8-on én azt várom, hogy engedélyezzék a telefonszámomon, ha már a Magisk-en van modul rá, tehát a telefon tudja, mert ahol lakok, ott baszkuráltak valamit a tornyon azóta lakásban nem lehet telefonálni és erre megoldás lenne a VoLTE, de mivel a Telenor meg a Telekom közösen használják a hálózatot, így várni kell míg központilag elérhetővé teszik a technológiát.

(#18827) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok! OTG kábelt vettem mert az Eu romot fel szeretném tenni, de nem látja twrp módban a teló.
Már mind a 3 fájlrendszert próbáltam.
Mi lehet a bibi?

(#18828) baitsee23 válasza Bali27 (#18827) üzenetére


baitsee23
őstag

Miért kellett OTG kábel? Töltsd le a ROM-ot a telefonnal, és rajta lesz azon a tárhelyen, ahova töltöd, vagy átmásolod! Vagy dugd össze kábel a PC-vel - ha azzal töltötted le - és másold fel a telóra! Vagy OTG-n pendriv-val másold fel a telóra - normál üzemmódban - és a tárhelyről installáld TWRP-n! ;)

小米 12 - 8/256GB

(#18829) Bali27 válasza baitsee23 (#18828) üzenetére


Bali27
addikt

Telóra felmásoltam már de sehol se találom. Meg előtte nem kell leformázni a belső tárhelyet?

(#18830) Bali27


Bali27
addikt

Amikor összedugom a géppel csak a "Közös tárhely" van. Oda tudom másolni.
Amikor belépek TWRP-vel akkor meg az install menüpontban mindent mutat csak azt nem ahova másoltam a zip-et

(#18831) baitsee23 válasza Bali27 (#18829) üzenetére


baitsee23
őstag

Az installnál lent a select storage-dzsel jó meghajtót választasz? Ahol a ROM van? Ugye nem csomagolod ki a zip-pet? ;)

小米 12 - 8/256GB

(#18832) Bali27 válasza baitsee23 (#18831) üzenetére


Bali27
addikt

Természetesen nem csomagolom ki.
Jó meghajtót választanék ha felismerné. USB Otg-nél 0 van írva akár milyenre formáztam a Pendriveot.
Van kártyaolvasóm is kártyával, azt is formáztam és rádugtam OTG-re de azt se látta.

(#18833) Meggyi001 válasza Bali27 (#18832) üzenetére

Akkor még opció lehet adb sideload-al a pc-ről telepítsd a romot.

https://gamergep.hu/

(#18834) Bali27 válasza Meggyi001 (#18833) üzenetére


Bali27
addikt

Elég kemény ez nekem.

(#18835) Bali27 válasza Meggyi001 (#18833) üzenetére


Bali27
addikt

Erről az Adb-ről youtubeon néztem magyar nyelvű videót. Igaz konzolon mutogatták de még azt se értettem : :W
Eleve mi az hogy nem megy az Otg???
Be kell valamit kapcsolni hozzá fejlesztői módban?
Usb hibakeresés be van kapcsolva, és a telepítés usbről is.
USB hibakeresés (biztonsági beállítások) nincs mert elég durva dolgokat írt ki szóval azt nem mertem.

[ Szerkesztve ]

(#18836) Meggyi001 válasza Bali27 (#18835) üzenetére

Tedd fel tölteni a telót, azt holnap kipihenten folytatod. Nyugi, menni fog ez, sokan vagyunk itt, és sok youtube videó van:)

https://gamergep.hu/

(#18837) Trailblazer válasza jackbacsi87 (#18816) üzenetére


Trailblazer
addikt

A Pixel olyan fapados, hogy szálka megy tőle az ujjadba. Tényleg csak olyannak való, aki a puritanizmust kedveli és keresi. Az advanced menük, széleskörű személyre szabások, "customizálások" barátai máshol nézelődjenek.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#18838) Bali27 válasza Meggyi001 (#18836) üzenetére


Bali27
addikt

Igen, igazad volt. Este már kicsit be voltam fordulva ;)
Igaz ezzel is ébredtem...ez már kicsit beteges, de ha ezt a problémát nagyon meg szeretném oldani akkor meg érthető.
Lenne pár kérdésem. Igaz note 6 prom van de az a topic szinte halott és majdnem ugyan ez a teló.

1/ Otg kábelt vettem és nem működik. Lehet -e az hogy az USB hibakeresés (biztonsági beállítások) nincs bekapcsolva.

2/Nézegettem a helloxiaomin aTiszta telepítés cikket és ez nem tiszta " másoljuk a Romot a készülék tárhelyének gyökerébe.. Na az melyik, mert akár hova másoltam a zip-et nem látta TWRP-ből.

3/ugyan ebben a cikkben azt írta hogy a teló gyökerébe kell a romot másolni, de az installálás már az SD kártyáról történt.SD

4/TWRP-t csak a gép / cmd-ből lehet elindítani, mert a felgomb/power egyidejűnyomásával csak a sima rendszer jön fel.

5/Nem lehet hogy rossz a TWRPamit használok?

6/ Ezt is megcsinálja a srác a videóban (most szurtam ki azaz nincs megcsinálva nálam) és nem tudom hogy ez mi. Universal DM-Verity, ForceEncrypt

[ Szerkesztve ]

(#18839) WhiteWalker válasza Bali27 (#18838) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

OTG-ről is tudni kell telepítenie , én egy külső hdd-ről vagy épp sd kártyáról szoktam.

Mikor benne vagy a twrp-be , kiválasztod hogy install , majd USB OTG ott se jelenik meg a külső adattároló?

Egyébként mindegy hova masolod , mert ki tud tallozni , nem feltétlenül a gyokerbe kell , de célszerű.

[ Szerkesztve ]

(#18840) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Miért van az ,hogy a facebook lite nem mindig jelez hanggal pedig minden értesítés be van állítva max csak bevillan a kijelzőn,hogy valaki írt meg pislog a kis led,de van,hogy jóval később veszem csak észre.Legújabb update van a telón.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#18841) Pityu. válasza Pityu. (#18840) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Bocs későn vettem észre messenger lite amit írni akartam csak kiléptem a javítási időből :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#18842) creed33


creed33
aktív tag

Sziasztok!Végre lezárult a kijelző mizériám :DDD
Úgy néz ki minden ok egy apróságtól eltekintve.Egyik szenzor ami korábban nem vagy alig volt látható most rózsaszín:

Gondolom nincs jelentősége.

Aztán úgy döntöttem az itthoni siralmas választéknak köszönhetően hogy veszem a fáradtságot és megpróbálok külföldről rendelni tokot és fóliát.Nyitottam ezért folyószámlát ma és már megcsináltam a paypal fiókomat is.Épp most készülök aktiváli az internetbankomat és azon keresztül összehozni valamit.Nekem körülményes ez az egész,de ez van.

(#18848) ElDiabloo válasza creed33 (#18842) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

A vaku a jobb oldali. Kíváncsi lennék vajon rózsaszínen világít-e így :DDD

(#18849) creed33 válasza ElDiabloo (#18848) üzenetére


creed33
aktív tag

Kipróbáltam,hát nagyon erősen világít.Már nem is emlékszem korábban világított e ennyire erősen.Mondjuk bekapcsolva nem rózsaszín.
Amin meglepődtem hogy aki javította azt mondta hogy megnézte a kijelző számát és az is lehet hogy ugyanazon a "szalagon" készült mint az eredeti,merthogy az új kijelző gyári. :U
Mindenesetre pár óra használat után nem venni észre hogy cserélve volt a kijelző.Mondjuk itt a városban elég jó híre van annak a szervíznek ahol csináltattam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.