Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5 Global ( kódnév: whyred ) topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19151) robi64 válasza vargalex (#19146) üzenetére


robi64
aktív tag

Még egyszerűbb: Beállitások/A telefonról/Kernel verziója és itt 4x koppintani.
Globál ROM.

[ Szerkesztve ]

(#19152) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi mindenkinek a hasznos hozzászólásokat!

A hosszú kód már nem jutott el hozzám időben. Kicsit tudtam csak tesztelni a telefont, de eléggé rendben lévőnek tűnt, így hát megvettem. A hosszú kódos szerviz tesztet most futtatom :)

Első benyomások:

-(1)A Kék-fehér verzió nagyon szép

-(2)Nagyon sokkal gyorsabb, mint az én Redmi 3S-em

-(3) Az 1080p felbontás is érezhetően jobb a Redmi 3S-hez képest (720p).

-(4) A dedikált navigációs-gombok hiányát én visszalépésnek élem meg a 3S-hez képest.
Káva ide vagy oda. Alsó káván szvsz ugyanígy elfért volna.

-(5) Ugyanez vonatkozik a színes értesítési LED- hiányára aminek én a 3S-en jó hasznát veszem.

Leendő gazdája a barátnőm lesz és már nagyon várja, hogy lecserélhesse a nemrég összetört Lumia 635-öt és eddig tetszik is neki a telefon. A méretet mondjuk szoknia kell ;]

Kicsit kísértésbe is estem, hogy lecseréljem a 3S-et, bár én eddig a Mi Max2-vel szemeztem ez ügyben

[ Szerkesztve ]

(#19153) KurtCobain válasza joysefke (#19152) üzenetére


KurtCobain
őstag

A gombok hiányával én is így vagyok. A navbart rühellem, és amíg van alul káva, addig igazán elférhetne ott.
Viszont vannak teljes képernyős gesztusok, ami kompenzálja kicsit (persze így konfigurálási lehetőség, és szokni kell).

A sebességre meg: Zuk Z2-esem volt előtte, amiben SD820 volt, de felhasználói élmény szempontjából jobb használni a RN5-öt, valahogy fluidabb a működése. Tegnap este végre letelt a 15 nap várakozás, és nyithattam a bootloadert, ment is fel egy AOSP rom. A kernelében a SD660 freki táblája van (2.2+1.8GHz).

Csak úgy érdekességképpen: xda-n dolgoznak a GPU oc-n is.

Mmm'kay?

(#19154) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Elolvastam a nyitó hozzászólást.

Ezek a 3D-4D-5D-6D- (N+1)D üvegfóliák mindenben jobbak mint a síkfóliák vagy van hátulütőjük is? Van favorit, olyan ami tényleg erős, jól illeszkedik és nem válik le?

3-6D üvegfóliákat csak olyat látok, ahol fent-lent van egy-egy fekete vagy fehér csík. A síkfólia ezzel szemben teljesen átlátszó.

-Az alsó-felső csíkok az színezés vagy ezek esetleg több darabból vannak összerakva?

-Ha színezés akkor nem kopik rondul?

-Fel lehet úgy rakni, hogy a telefon kijelzőjének fehér pereme tökéletesen illeszkedjen a fólia színezett sávjával és ne legyen a ferde, ne takarjon félig stb?

-Illetve tokkal történő használat esetén nem fogja a tok pereme lerángatni a fólia peremét?

KurtCobain
A rootoláson még elgondolkodom, de nem a sebesség, hanem a zavaró androidos reklámok miatt (feltéve hogy van értelme). A legkomolyabb amivel játszik, az a szókereső :)

Akkuidőt nem rontja a szoftveres OC?

[ Szerkesztve ]

(#19155) jUUh válasza joysefke (#19154) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Egy kicsit a keresőt használod, gyorsabban kapsz választ. :))

Samsung Galaxy S23+

(#19156) ktommy91 válasza KurtCobain (#19153) üzenetére


ktommy91
addikt

Prociban jobb a SDM660(636) azért fluidabb, viszont a GPU teljesítménye kb harmada a 820-nak.

Linkelnéd az a GPU OC-t? Többen próbálkoztunk vele de rejtélyes körülmények között mindenkinél fagyás lett belőle.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#19157) KurtCobain válasza ktommy91 (#19156) üzenetére


KurtCobain
őstag

Vágom. Főleg multi core-ban veri.
Hozzátesz azért a dologhoz, hogy a Zuk-ban elég lassú a nand.

GPU nem nagyon érdekel, nem szoktam telefonon játszani.

Nem tudom már hol olvastam, konkrétan nincs oc kernel, csak egy srác írta, hogy ügyködik rajta. Új vagyok még a RN5 világában, nem vagyok még képben a custom ügyködésekkel. :B

(#19154) joysefke:

Root nélkül is van lehetőség blokkolni, pl: AdGuard, Blokada

Tegnap este óta használom csak, egyelőre még jobb is az akkuidőm, mint MIUI-n. :)

Mmm'kay?

(#19158) pergabb


pergabb
senior tag

bocsi a kérdésért, segg hülye vagyok ehhez, de az összefoglaló mely részét is kell nézni ahhoz, hogy az api2-t tudtam aktiválni és rawba készíteni képet?

(#19159) Pityu. válasza Mercutio_ (#19147) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem gond :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19160) Pityu. válasza joysefke (#19154) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Vegyél ilyet,igaz a szélekig nem ér el de nagyon jó cucc,nekem ilyen van fent a telefonon+tok.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19161) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Havoc romot próbálgatom, a legújabbat.
Gesztusvezérlésnél hogyan lehet kikapcsolni a rezgést? Google play szolgáltatások természetesen itt is szívja nálam az akkut. :DD (Nem a rom hibája, minden romnál ezt csinálja.)

[ Szerkesztve ]

(#19162) kerobi válasza jackbacsi87 (#19161) üzenetére


kerobi
senior tag

Küldj egy képet a gesztus beállításairól megmondom. Így most nem jut az eszembe.

[ Szerkesztve ]

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#19163) kerobi


kerobi
senior tag

Masikx 2.2-m van. Hogy lehet, hogy az üzenetek 10 perc késéssel is érkezhetnek? Viber ésatöbbi...
A galaxy tabom mindig realtime nyomatja

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#19164) ktommy91 válasza jackbacsi87 (#19161) üzenetére


ktommy91
addikt

Állítsd a haptic feedback duration-t nullára.

Nincs kerítés.

(#19165) joysefke válasza Pityu. (#19160) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hmm. A 3S-en nincsen bajom a sík fóliával, ezért itt sem zárnám ki, főleg hogy olyan tokot szeretnék a telefonnak, amelynek elöl a kijelző síkjánál pár mm-rel magasabb a pereme.

Ami nem tetszik az általad linkelt fóliában, az az, hogy ez a szenzoroknál teljesen ki van vágva, emiatt (szerintem) szaru néz ki, illetve ott jobban mocskolódik..l

(#19166) glacious válasza joysefke (#19165) üzenetére


glacious
addikt

Vagy ez, vagy az. A teljes felületü fóliák nem szeretik a vastagabb tokokat, az átlátszóak pedig, leginkább nagy kivágással bírnak, mert amúgy nem feküdne fel normálisan a kijelzőre.

(#19167) Viktor0610 válasza joysefke (#19165) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azokkal a fóliákkal, amik a kameránál, érzékelőknél vannak csak "kivágva", az a baj, hogy bekoszolódik.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#19168) RocknRoller


RocknRoller
aktív tag

Sziasztok

Olyan problémám van, hogy Google Gmail állandóan küldözgeti az értesítéseket olyan beerkezett levelekrol is amik 20 órával ezelőtt érkeztek be de értesítésekben úgy hozza fel mintha most kaptam volna. Van erre esetleg valami orvoslás?

Valamint Facebook messenger értesítési hangja is hol ilyen hol olyan hangra valt, nem lehet ezzel valamit kezdeni?

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#19169) Schanyee


Schanyee
senior tag

Sziasztok!
Ha nem a szokásos androidos vezérlő gombok vannak a képernyő alján hanem gesztusvezérlés van beállítva akkor nektek is merül nagyon a telefon készülék állapotban?
Ezt megoldja valami rom? Gondolkodtam rajta mert régi telefonomnál 5 éve bejött a cyanogenmod. Van itt valami ajánlott? Nem kell túl sok extra, legyen stabil, ne egyen sokat. Plusz funkció amire szükségem lenne az a Google Cam, meg hogy az ujjlenyomat olvasó legyen home gomb is. Az előbbi ha jól tudom nem rom függő, az utóbbira van sima alkalmazás Google playben, de azt mindig kilövi a rendszer.

(#19170) Viktor0610 válasza Schanyee (#19169) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem.
Nem vettem észre különbséget a két mód között, illetve nem is volt ilyen visszajelzés mástól sem tudtommal.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#19171) jackbacsi87 válasza ktommy91 (#19164) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Az volt az, köszi!
Viszont most újabb hibába futottam bele. Kamra fc-zik. Megpóbálom másik gapps-al, hátha.

Illetve a resurrection remix is fenn volt kis ideig, kamera szintén fc. Plusz a gesztusvezérlést sehogy sem sikerül belőni. Beállítások/resurr. Eszközk./navigáció/ mozdulatvezérlés bekapcsolva, felette a navigáció/navigációssáv engedélyezése kikapcsolva. Ha jól gondolom így működnie kéne.

[ Szerkesztve ]

(#19172) Trailblazer válasza jackbacsi87 (#19171) üzenetére


Trailblazer
addikt

Kamerának megvannak a jogosultságai? Akkor szokott ilyet csinálni. GAppsnak ehhez semmi köze.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#19173) jackbacsi87 válasza Trailblazer (#19172) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Igen, minden engedélyezve. Próbáltam már a tároló, gyorsítótár ürítést is.

(#19174) Trailblazer válasza jackbacsi87 (#19173) üzenetére


Trailblazer
addikt

Camera2 api aktív?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#19175) Richard! válasza Richard! (#19093) üzenetére


Richard!
addikt

Up!

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#19176) Viktor0610 válasza Richard! (#19175) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Háttö, passz.
Nálam ott van. :F

Esetleg Messenger és/vagy Chrome újratelepítés?

Samsung Galaxy A54

(#19177) Balzak83 válasza Richard! (#19175) üzenetére


Balzak83
senior tag

Beállítások/alkalmazáskezelő, jobbfelső pöttyök/ alapértelmezett alkalmazások, ott ki lehet választani, melyik böngészőt használd alapból

[ Szerkesztve ]

(#19178) jackbacsi87 válasza Trailblazer (#19174) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Igen, elvileg az oké.
Resurrection+nano gapps után felraktam az arnova gcam-ot, működik.
Resurrection+stock gapps-nál a gapps-ban levő kamera fc-zik, arnova telepítése sikertelen.

(#19179) Richard! válasza Balzak83 (#19177) üzenetére


Richard!
addikt

Siker és csillogás! Köszönet :R

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#19180) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van olyan Xiaomi töltésvezérlő app, amelyben beállíthatom, hogy mondjuk csak 90%-ig töltse fel az akksit, tehát 90%-os töltöttség fölött már ne fogadjon be több töltést?

(#19181) KurtCobain válasza joysefke (#19180) üzenetére


KurtCobain
őstag

Magisk-ben láttam ilyen modult, de nem próbáltam.
Nyitott BL kell hozzá. Ha elég csak értesítés róla, akkor ott van pl. az Accubattery.

Mmm'kay?

(#19182) octopus75


octopus75
tag

9.1.24. Dev rom tapasztalatok?

(#19183) Fulár válasza octopus75 (#19182) üzenetére


Fulár
senior tag

Tökéletes.Ezt most helyre tették rendesen!Semmiféle hibát nem tapasztaltam.Aksi is tűrhetően viselkedik.Fluid minden.Már jó hosszú ideje talán az első olyan Dev.ami nem hozott elő új hibákat.

(#19184) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Reklámszűrésre használ vki olyan módszert, hogy a rootolt készüléken a hosts fájlt kézzel felülírja egy saját módosított hosts fájllal amiben megvan oldva a reklámoldalak blokkolása?

Köszönöm a választ.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#19186) Krityu válasza pvt.peter (#19184) üzenetére


Krityu
csendes tag

Szia! Én nem rootolt telefonon nyitott BL-el ideglenes TWRP modolt-ból telepítettem hosts fájlt plusz engedélyeztem a Camera 2 api-t.

(#19191) robi64


robi64
aktív tag

Mit jelent ez a Wi Fi-n.

(#19192) vargalex válasza robi64 (#19191) üzenetére


vargalex
félisten

5 GHz-es, illetve dual band (2,4 GHz / 5 GHz) wifi access point.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#19193) pvt.peter válasza Krityu (#19186) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi a választ, vmi hasonlót szeretnék én is.
Fater telóján akarok reklámszűrést beállítani, mert szegény nem tudja, hogy "mi micsoda".
A rootolás még nem történt meg, és biztonsági okokból nem is fogom sztem.
Ha jól értem akkor a TWRP -t bootoltad be ideiglenesen, majd parancssorból másoltad a fájlt, ugye?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#19194) misterazeko


misterazeko
tag

Sziasztok!

Kaptam egy uj Sim kartyat a telefonhoz, beraktam, mukodik, viszont megzabalta az osszes penzem kb. Par lerc alatt, mert nekem kartyas tölthetös, tehat nem mobilinternet. Szerintem be volt kapcsolva a mobilinternet rajta, ezt szeretnem megkerdezni, hogy ez lehetseges?? Hogy kell kikapcsolni, hogy ne a kartyapenzt lopja a net, hanem wifin keresztul mukodjon, ha meg nincs wifi akkor nincs net sem? Mert igy ez draga mulatsag lesz, segitseget szeretnek kerni, hogy kell ilyen mobiladatot, vagy mobilnternet halozatot kikapcsolni sim kartyan !

Köszönöm.

(#19195) Viktor0610 válasza misterazeko (#19194) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Legegyszerűbb, ha a szolgáltatóddal leveteted a problémát okozó szolgáltatás(oka)t.

Samsung Galaxy A54

(#19196) misterazeko válasza Viktor0610 (#19195) üzenetére


misterazeko
tag

Azok mik lehetnek? Manualisan telefonban nem tudnam megoldani valami beallitas altal?

(#19197) Viktor0610 válasza misterazeko (#19196) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Leginkább a mobilnet szokott ilyen problémát okozni, de ez csak egy tipp.
Illetve már hallottam olyat, hogy valaki kikapcsolt mobilnettel, de aktív mobilnet szolgáltatással nem várt forgalmat generált, tehát nem volt elég a telefonon kikapcsolni a netet.

Samsung Galaxy A54

(#19198) wwenigma válasza misterazeko (#19194) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha telenor akkor a start csomag szokott aktiv lenni, mytelenorban aktiv szolgaltatasokat nezd meg. Telón pedig a mobilinternetet kapcsold ki. Beallitasok - SIM-kártyák és mobilhálózatok - Mobiladatok bekapcsolva opcio.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19199) Takuun válasza Takuun (#18432) üzenetére


Takuun
aktív tag

Ma megyek ezzel a Smartshop-ba, kíváncsi leszek a végeredményre:

(#19200) mcsm88 válasza Takuun (#19199) üzenetére


mcsm88
senior tag

Ez az a bizonyos besárgulás, vagy ez megnyomódott?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.