Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5 Global ( kódnév: whyred ) topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) baitsee23


baitsee23
őstag

Srácok! Használ valaki gimbalt a telóval? Értekeznék vele privátban.

小米 12 - 8/256GB

(#19202) R a y válasza Takuun (#19199) üzenetére


R a y
senior tag

Ez elég kellemetlen. :( Hasonlóan jártam én is, csak nekem nem sárgulás volt, hanem pixel hibák. De szerintem Turbado a legjobb. Nem akarok flame hullámot kelteni, de mint írtam anno, én augusztusban vettem a telot, 6napra rá megjelentek függőleges csíkok, két nap múlva új full dobzos telom volt. A prémium garancia visszahozta az árát.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#19203) mcsm88 válasza baitsee23 (#19201) üzenetére


mcsm88
senior tag

Szerintem amikor gymballal edzesz, rakd le a telót. 😀

(#19204) Trailblazer válasza R a y (#19202) üzenetére


Trailblazer
addikt

És azóta minden frankó a cserekészülékkel?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#19205) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ezzel találkozott már valaki?Mikor levettem a telót töltőről akkor jött elő.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19206) yanna válasza Pityu. (#19205) üzenetére


yanna
őstag

Úgy rémlik, a DU Battery csinált hasonlót mikor telepítve volt. Ki lehetett kapcsolni.

(#19207) R a y válasza Trailblazer (#19204) üzenetére


R a y
senior tag

Igen, az egy zsír új dobozos note 5. Barátnőmnek is is prémium garival innen vettem egy note 5öt akkor. És azóta még egy note 5 került a családba a turbadótól.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#19208) Trailblazer válasza R a y (#19207) üzenetére


Trailblazer
addikt

Akkor valóban megéri a prémium gari. Nekem az előző RN4-em származott tőlük, de a mintegy fél évig, amíg nálam volt, nem lett volna szükség ilyesmire.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#19209) Pityu. válasza yanna (#19206) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De nekem olyan nincsen telepítve

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19210) crok válasza Pityu. (#19205) üzenetére


crok
nagyúr

Szerintem a témád ajánlja fel [ezt] mint egyfajta reklám.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#19211) yanna válasza Pityu. (#19209) üzenetére


yanna
őstag

Nem azt gondoltam, hogy konkrétan ugyan az, hanem azt, hogy egy külső alkalmazás.

(#19212) Takuun válasza mcsm88 (#19200) üzenetére


Takuun
aktív tag

Sárgulás, ragasztóhiba miatt, enged el a két anyag között. Xiaomi szériahiba a Note 5-nél. Állítólag van fent egy lista a neten, hogy mely IMEI számmal rendelkező készülékeket érinti.
Sok eladás van, de sok is hibásodik hasonlóval, csak hát a felhasználók nagy része nem is tud erről a fórumról, így nem kommunikálja.
A másik általános hiba ami miatt rendszeresen viszik vissza az akku gyors romlása. De ezt mondjuk nem tudom hova tenni, mert eddig minden frissítésnél csak rosszabb lett az akkuidő, illetve a felhasználástól is erősen függ. Ezért ennek nem tulajdonítottam nagyobb jelentőséget. Nekem a 9.6.4.0-val 2-3 nap simán megvan, de én nem játszok vele, és navi is ritkán van. Telefonálás, rossz térerő és két SIM viszont van.

Smartshop:
Nagyon kedvesek, segítőkészek, és sok hasznos infót elmondanak a készülék garanciális javításra való leadása során. Javítás kb 2-4 hét, ha túlcsúsznak a 30 napon, újat adnak vagy visszakapom a pénzem.

[ Szerkesztve ]

(#19213) Viktor0610 válasza Takuun (#19212) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor nekem jó lehet az IMEI-m, mert sem sárgulás, sem akku romlás, pedig elég sokat nyomkodom... :D

Samsung Galaxy A54

(#19214) jUUh válasza Takuun (#19212) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Arról az IMEI-s listás oldalról nem tudsz véletlen bővebben?

Egyébként az a 2-4 hét az nagyon durva... :((

Samsung Galaxy S23+

(#19215) Takuun válasza jUUh (#19214) üzenetére


Takuun
aktív tag

Én csak azt mondom amit ott mondtak. A listáról semmi bővebbet nem tudok. 8 év után cseréltem a SonyEricsson K800-em erre a készülékre. Szerinted mennyire vagyok otthon az okostelefon világában? :DDD
Vigyáztam rá mint a szemem fényére, és ennek ellenére becsúszott egy ilyen hiba, mit lehet tenni.

(#19216) vargalex válasza Takuun (#19212) üzenetére


vargalex
félisten

Sajnos ez a sárgulás majdnem minden készüléknél előfordulhat. Nekem 3-szor volt szervizben ezzel a hibával anno az Alcatel Onetouch Idol 2 mini S-em, illetve a Redmi Note 4X-em is, valamint utána egyszer a Redmi Note 4 Global-om is. A felhasználás természetesen teljesen azonos. A harmadik szerviz alkalmával az Idol 2 mini S-t Idol 3 4,7-re cserélték, annál nem jött elő. Illetve a korábbi telefonjaimnál sem volt ilyen gond.
Viszont neten találni képet ilyen hibával Samsungról, IPhone-ról, Sony Ericsson-ról,igazából bármilyen típusról.

Alex

(#19217) kidnou válasza Takuun (#19212) üzenetére


kidnou
senior tag

Az általános és széria hiba azért túlzó állítás. Más készüléken is van sárgulás, az akksi hibáról is elvétve olvasni. Ha imei-s lista lenne, akkor már minden nagy fórumon fent lenne szerintem.

(#19218) prokxy


prokxy
veterán

Srácok, egy kis segítség kellene:
napi szinten kikapcsol a telefon (Note 5 Global 3/32) a zsebemben, asztalon sosem, zsebben többször is akár.
Gyári tokban és másikban is csinálja. Ötlet?

Szervizben mondták, h rakjam vissza gyári alapra, de gondoltam megkérdezlek Titeket előtte, hogy találkozott-e már vki hasonló hibával.
Szoftvere full gyári, nem szoktam mókolni ilyesmivel.

Köszönöm. :R

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#19219) Viktor0610 válasza prokxy (#19218) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A szerviz előtt tényleg jó próba lehet egy gyárira visszaállítás, majd pár napig így használni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#19220) fanfunes válasza prokxy (#19218) üzenetére


fanfunes
csendes tag

a gyari tok lesz a ludas. ha mar elegge hasznalatos, rosszabb vele kezelni oldalt a gombokat

[ Szerkesztve ]

(#19221) prokxy válasza fanfunes (#19220) üzenetére


prokxy
veterán

Megtörtént a gyári vissza, minden újrarakva, most a gyáriban használom pár napot, majd megy vissza a másik és meglátjuk, h mi lesz.

Köszi a segítséget, jelentkezem majd a fejleményekkel. :)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#19222) matyiroli


matyiroli
tag

Sziasztok!

Xiaomi Redmi Note 5-t szeretnék vásárolni, de nem tudom, hogy melyik webshopból rendeljem... (Turbado, Smartshop,e-stock). Mindenhol 55~65k körül mozog 4/64. Melyik cégek megbízhatóak?
Továbbá érdemes rászánni +10k-t az erősebbre, vagy teljesen elegendő mindennapi használatra a 3/32?

Köszönöm!

Üdv. MR

(#19223) bbubby00 válasza matyiroli (#19222) üzenetére


bbubby00
őstag

Szánd rá. Haverom megbánta, h a gyengébbet vette.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#19224) zorzy4 válasza matyiroli (#19222) üzenetére


zorzy4
őstag

Eustock nagyon megbízható!

Megéri a + 10000et az erősebb, de mindennapi használatra bőven elég a 3/32 is.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#19225) Niarn válasza bbubby00 (#19223) üzenetére


Niarn
tag

mondjuk nem csodálom.
nekem a 4/64 van, miuihu, de annyiszor tölt újra pár futó programmal, hogy nem tudom mi lenne ha 3GB lenne csak a ram.. az agyamra megy a droid.
ennek örömére beszereztem egy xperia x-et sailfish os-sel. asszem a note 5 megy a piacra :)

(#19226) Narxis


Narxis
nagyúr

MoKee 8.1-et próbálta valaki? Magisk-es Xposed működik rajta? Gond nélkül lehet rá váltani MIUI 9.1.24-ről?

Thanos was right.

(#19227) fanfunes válasza Niarn (#19225) üzenetére


fanfunes
csendes tag

nem a note 5 itt a ludas, hanem a miui ram kezelese agresszív

(#19228) Balzak83 válasza zorzy4 (#19224) üzenetére


Balzak83
senior tag

De az Eustock továbbra is csak 1 év garival adja, nem? Ami lassan leketyeg az első szériásoknál. Ha árban nem nagy a különbség, akkor jobb a 2 év gari. Turbado pl., prémium garival még a "w" nevű bűnszervezetet is el lehet felejteni.

(#19229) Balzak83 válasza Narxis (#19226) üzenetére


Balzak83
senior tag

Szándékosan 8.1-et keresel? Mert ott a linken a 9.0 is

[ Szerkesztve ]

(#19230) Niarn válasza fanfunes (#19227) üzenetére


Niarn
tag

Lineage volt sokáig. Úgy pörgött, mint a vihar. aosp alapúak nem jöttek be (lassabbak is voltak).
Aztán havoc (újraindulás után beállítások teljesen visszaálltak), meg CR (youtube bug). valszeg ezeket kernel csere megoldotta volna, de nem másztam bele.
így visszakerült miui. csak lusta voltam újra mókolni fentiekkel. ezzel meg a hócipőm tele.
tehát a telefonnal nincs gond, potenciál van benne. csak nekem nem kenyerem a droid :)

(#19231) Pityu. válasza crok (#19210) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Lehetséges akkor,hogy ez volt

#Takuun

Én a minap morgolódtam,hogy nem igaz csak 6 órát bírt ki az aksi,erre meg néztem a készenlétet pont 3 napot írt :)

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19232) ktommy91 válasza Narxis (#19226) üzenetére


ktommy91
addikt

Nincs értelme már oreo-t használni, jobbak a pie ROM-ok.

Nincs kerítés.

(#19233) Orias válasza matyiroli (#19222) üzenetére


Orias
csendes tag

Én innen vettem. 4 nap alatt megjött a Posta hozta ajánlott csomagként.

(#19234) baitsee23 válasza matyiroli (#19222) üzenetére


baitsee23
őstag

Nekem 3/32-es van, ha nem játszol, bőven elég. Nekem sincs vele semmi gondom, pedig elég multitask módon használom.

小米 12 - 8/256GB

(#19236) Imifej válasza trouble (#19235) üzenetére


Imifej
senior tag

További beállítások---Kisegítő lehetőségek---Nagy kontrasztú szöveg?

[ Szerkesztve ]

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#19237) trebrona válasza trouble (#19235) üzenetére


trebrona
nagyúr

Kisegítő lehetőségekben nagy kontrasztú szöveg esetleg?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#19238) trouble válasza trebrona (#19237) üzenetére


trouble
senior tag

+Imifej

Siker :K
Halálra idegesített, de megvan !
Bingó :C :R

[ Szerkesztve ]

(#19239) danee91


danee91
senior tag

Üdv!

Nem tudom vki használja-e, de elérhető a Xiaomi.eu féle MIUI 10.2.2

[link]

vagy itt

[link]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#19240) Narxis válasza ktommy91 (#19232) üzenetére


Narxis
nagyúr

De nincs rá Xposed úgy tudom. Csak azt akartam megnézni amúgy jól elvagyok MIUI-val is.

Thanos was right.

(#19241) Viktor0610 válasza danee91 (#19239) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Vadul" elkezdtem keresni a dev. ROM-ot, erre még egyszer megnéztem a verziószámot, te a stabilra gondolsz.
Helyesen: 10.2.2.0

Samsung Galaxy A54

(#19242) Trailblazer válasza Narxis (#19240) üzenetére


Trailblazer
addikt

Miért, van olyan Xposed, ami megy MIUI-val? Oreo AOSP-vel még igen, de semelyik MIUI alapú rendszerrel nem. Legyen az global stable, developer, miuihu - minddel bootloop. Tudsz valamit, amit én nem?...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#19243) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Romolgatok picit. Legfrissebb miui eu volt fenn eddig, azt váltanám.
Az elmúlt pár napban volt fenn a resurrection remix meg a havoc. Gapps-ból a stock-ot tettem fel, mindkettőnél a kamera app fc-zett. Próbáltam google kamerát feltenni, ami hibaüzivel megszakadt, camera api engedélyezése után is. Nano gapps-al semmi gond nem volt a kamerával. Havoc kicsit laggol, szóval kukázom. Resurrection talán kap még egy esélyt.

Pixel experience is volt fenn, kicsit fapados de gyors. B tervnek jó.

Mcaosp-t említettétek, ebből ez a legújabb? mcaosp-9.0.0-whyred-20181130.zip

(#19244) Narxis válasza Trailblazer (#19242) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szerintem nézd meg, hogy mire válaszoltam. :D Pont azért kerestem olyan 8.1-es ROM-ot ami nem MIUI és még frissítik néha. Xposed-el akartam egy kicsit foglalkozni, azért érdeklődtem hátha valaki használ MoKee-t.

Thanos was right.

(#19245) Trailblazer válasza Narxis (#19244) üzenetére


Trailblazer
addikt

Néztem én, de azt hittem, felcsillant a remény, hogy mégis van megoldás összehozni őket. :B Mondjuk csodálkoztam volna, jártam már pár kört ezügyben.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#19246) Narxis válasza Trailblazer (#19245) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ja jó lenne mert amúgy megvagyok MIUI-val, lehet nem is váltok ezért ROM-ot.

Thanos was right.

(#19247) mcsm88


mcsm88
senior tag

Ez a krikszkraksz csak úgy bekerült a gmailes levekem végére.
Ez valami miui-s reklám, vagy a gmail csinálja?

(#19248) Viktor0610 válasza mcsm88 (#19247) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Automata válasz.
Gondolom, valami "egzotikus" régión vagy.

Ja, és Gmail funkció. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#19249) mcsm88 válasza Viktor0610 (#19248) üzenetére


mcsm88
senior tag

Magyar régió.

(#19250) ktommy91 válasza Narxis (#19240) üzenetére


ktommy91
addikt

Van pitére is xposed, lehet vele kísérletezni: [link]

(#19243) jackbacsi87: A MCAOSP halott projekt(illetve nem nyilvános) szóval nem ajánlott a telepítése. Van sok jó ROM, pl a Syberia FE.(most éppen azt használom, gyorsabb mint a HAVOC)

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.