Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5 Global ( kódnév: whyred ) topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) hislah válasza DroiDMester (#11989) üzenetére


hislah
aktív tag

A képernyőt sem takarja ki? Polarizált szemüveges használatban segít?

(#12002) schawo válasza hislah (#12001) üzenetére


schawo
titán

Polarizált szemüveges használatban segít?

:F A képernyőről egyirányú (vízszintesen) polarizált fény jön le, azt te semmilyen eszközzel el nem forgatod. Ha ráteszel egy függőleges polarizátort, akkor fekete kimenetet kapsz (lásd a napszemüveg).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12003) Viktor0610 válasza schawo (#12002) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pedig igaza van.
Konkrét típust nem tudok, de volt több olyan visszajelzés, nem tudom, hogy itt vagy máshol lvastam, miszerint az üvegfólia javított a polarizált lencsével való láthatóságon.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#12004) schawo válasza Viktor0610 (#12003) üzenetére


schawo
titán

Milyen fizikai-optikai módszerrel?

Én kétféle üveget használtam, egyikkel se látok semmit :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12005) hislah válasza schawo (#12004) üzenetére


hislah
aktív tag

Ezzel az üveggel állítólag működik.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#12006) mm89 válasza schawo (#12004) üzenetére


mm89
őstag

Én ezt vettem.
[link]
Nagy meglepetésre tökéletesen működik. Tehát polarizált szemüvegben is jól látszik.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#12007) schawo válasza mm89 (#12006) üzenetére


schawo
titán

Leveszed az üveget, nem látsz, felrakod, látsz? Még csak nem is ígér semmit erre vonatkozóan. :F

Vagy csak egyszerűen nem olyan erős a polárszűrő a szemüvegedben.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12008) Mephistoone válasza schawo (#12007) üzenetére


Mephistoone
senior tag

Nekem polaroid márkájú szemüvegem van polár lencsével. lehet nem a legjobb de azt hittem elromlott a telom full fekete. 90 fokban elforgatva jó. Vettem rá egy üveget azóta szemből is olvasható

(#12009) baitsee23 válasza schawo (#12007) üzenetére


baitsee23
őstag

A Polaroidoknak mindnek polarizált a lencséje - és elég jó minőségűek! ;)

小米 12 - 8/256GB

(#12010) schawo válasza Mephistoone (#12008) üzenetére


schawo
titán

Hmm, érdekes. Melyik típust vetted? Kipróbálom én is. Fogalmam sincs, hogy miért működhet.

(#12009) baitsee23
Ez most miért?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12011) batai15


batai15
félisten

Kegyetlen gyenge eddig akkuba a 8.8.30 kirk kernellel.remélem beall mert ez volt akkor az utolsó miui telefonom.
56 %2.5 óra sot.

[ Szerkesztve ]

(#12012) w333 válasza batai15 (#12011) üzenetére


w333
félisten

Lassan kijön a stabil 10 ... azzal nem lesz gond, 9.6.4 jól bírja ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#12013) DroiDMester válasza batai15 (#12011) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

75% 3óra9.perc SOT val EU 8.8.30 ROM

(#12014) TJLavin válasza DroiDMester (#12013) üzenetére


TJLavin
tag

Nemtudom hogy csináljátok... Ugyan ez a rom, 75% jelenleg 1ó35p sot. Reggel vettem le töltőről, ami lehet az kivan kapcsolva, 3g-n netezek majdnem teljesen lehúzott fényerővel...

(#12015) KamuMazsola válasza TJLavin (#12014) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Mondjuk 4G-n netezz az jóval kevesebbet fogyaszt. Meg az sem mindegy, hogy játszol, vagy csak ezt a fórumot olvasod.

Üdv.: KamuMazsola

(#12016) schawo válasza TJLavin (#12014) üzenetére


schawo
titán

Global stable, friss, rootolva

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12017) TJLavin válasza KamuMazsola (#12015) üzenetére


TJLavin
tag

Nemvolt játék, gyári böngésző még a chrome is eltakarítva meg fb. Munkahelyemen pedig nincs 4g jel az épületben, így 3gre van állítva hogy ne is erőltesse. Ne mond nekem hogy ez eszi gyakorlatilag az akksit. :)

(#12018) schawo válasza TJLavin (#12017) üzenetére


schawo
titán

A 3G és 4G/B20 nagy fogyasztó. A nagyfrekvenciás 4G spórolós.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12019) ElDiabloo válasza TJLavin (#12017) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

A gyári böngésző nálam mindig nagyon merítette. Ha kivolt kapcsolva a szinkronizálás akkor is próbálkozott vele stb. Operával százszor jobb. Gyári akku statisztikába 10-15%-on volt, opera meg max 5%. Szóval ha sokat használod, akkor egy jobb böngésző is segíthet.

(#12020) baitsee23


baitsee23
őstag

Azt tudja valaki, hogy a hivatalos MIUI fórumon kapott pontok és kreditek mire jók? :U

小米 12 - 8/256GB

(#12021) hislah válasza ElDiabloo (#12019) üzenetére


hislah
aktív tag

Nekem is sokkal jobb az opera. ;)

(#12022) DroiDMester válasza TJLavin (#12014) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Amit nem írtam KIRKS KERNEL de a kolléga akinek szántam a h.sz.t ő tudja, sőtt a beállításait is leírtam nemrég képekkel megspékelve!

Amúgy LTE hálózat B20.on, gyári böngésző sokat eszik, a Chrome jobb fogyasztásban. És kb 25% FIX fényerőn használom.

(#12023) Balzak83 válasza Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ (#11988) üzenetére


Balzak83
senior tag

Nillkin Amazing H+pro?
Ezt egyik tok sem nyomja fel, mert nem éri el, 2mm a távolsága az üveg peremtől. Ha jól teszed fel, akkor egyik irányból sem lóg bele a kijelzőbe, viszont egész felületen tapad, nem úgy mint ezek a pöttyözött szivárványos sz**k. Légrés nincs köreben sehol.

(#12024) mm89 válasza schawo (#12007) üzenetére


mm89
őstag

Ahogy Mephistoone is írja.
Akkor rendeltem az üveget amikor a telefont, tehát nem is sejtettem, hogy nem lehet majd látni szemüvegben.
Decathlonos ORAO márkájú polarizált szemüvegünk van. Nekem a Honor 8-nál észrevehetően torzulnak a színek, de még használható vele (azon is van valami noname üveg). Aztán megjött feleségemnek a RN5. Egyszercsak szól, hogy elromlott a telefon kijelzője. Gyorsan rájöttünk, hogy csak napszemüvegben nem látszik és azzal is csak álló tájolásban, ekkor olvastam itt a fórumon, hogy más is járt így, de akkor még szó nem volt róla, hogy az üvegfólia megold(hat)ja. Aztán megjött rá az üveg, fel is dobtam. Pár nap múlva mondja az asszony, hogy valamiért mostmár látja. Ekkor esett le, hogy az üvegfólia miatt.
Írtam is akkor ide, de nem keltett nagy visszhangot.
Néhány napja volt ezzel kapcsolatban megint egy hsz., arra már többen reagáltak.
Részemről ennyi. Belinkeltem azt ami jó, ha nem hiszed el, akkor vegyél más típust, vagy olcsóbb szemüveget, vagy nem tudom :)

(#12011) batai15
Tegnap raktam fel a 8.8.30. as EU-t. Eddig nem tűnt gyengének az akku, ráadásul nagy pirospontot kaptam érte, mert vastagabb betűtípust használ az állapotsoron (óra) :))
A reggeli szokásos női telefonozás (facebook, messenger, viber meg mittudomén mi még) volt több mint 40 perc SOT és 96% -ra ment le 100 ról. (szinte várom már hogy a Honor megadja magát és vehessek egy Xiaomit :D ) Persze ez kb rögtön a töltés után, tehát készenléti ideje se volt nagyon több.
Mintha a teljes képernyős gesztusok is szebben mennének rajta, bár a "home" gesztus megakad itt is.

Jah és majdnem szomorú lettem tegnap:
Még július elején vettük a telefont, így akkor már rögtön meg is kértem rá a nyitási engedélyt feleségem fiókjával. Le is telt már július végén, de nem volt időm foglalkozni vele. Tegnap lementettem mindent, aztán szépen kiírta az unlock, hogy 720 órát kéne várni :D
Átjelentkeztem a másik fiókjába (véletlen kettőt csináltam annó, gondoltam hátha a másikra kértem az engedélyt), az is 720 órát írt. Végső ötletem az lett, hogy van nekem is egy Mi fiókom, már vagy 7 éve (Még Motorola Defyn használtam MIUI-t). Beléptem vele és puff, nyitotta :DD

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#12025) batai15 válasza DroiDMester (#12022) üzenetére


batai15
félisten

Gyári kernelt nem tudnál linkelni? Nem látom semmivel sem jobbnak a kirk kernelt.

(#12026) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Volt itt más is, aki nézte már az akksi kapacitását (esetleg komolyabb műszerrel mint amivel én most elkövettem)?
Egy ilyen kis USB-s cuccossal mértem le most, más telefonoknál viszonylag korrekten lemérte.
Most fullra lemerített telefonnál mértem, úgy, hogy nem volt közben használva, csak elindítottam, amikor már volt benne annyi szufla.

Ezt fullra feltöltött állapotban lőttem, egy QC3-as gyorstöltővel töltöttem, de többnyire 9V 1,8-1,9A-el töltötte (amikor ránéztem). Biztosan nem hitelesített mérés, csak kicsit kevésnek tűnik az a 3000 mAh.
Másnak van valamilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban?

;) - The Power of the Light Side

(#12027) Narxis


Narxis
nagyúr

Masik fejlesztése leállt? :F

Thanos was right.

(#12028) Takuun


Takuun
aktív tag

Az új frissítés óta 9.6.4.0 van a készülékemen, és akadozik az egész. Ti is tapasztaltok ilyet? Ezért nem igazán érte meg a frissítés, ráadásul gyorsabban is merül mint eddig. Közben beállítottam teljes kijelzős használatra, így a gombok eltűntek, és azóta a smooth használattól igen messze van.

(#12029) Anonymus23 válasza Takuun (#12028) üzenetére


Anonymus23
veterán

Volt egy javítási frissítés a 9.6.4-hez, azóta nekem valóban javult az akkuhasználat is, és nem tapasztalok különösebb akadásokat (illetve egyáltalán nem), igaz én nem is vagyok hardcore felhasználó.
Van hogy 3 nap készenlét kijön ~4 óra SOT-val, volt már olyan, hogy a cella készenlét több energiát vett fel mint a képernyő.

Pl most is cella készenlét 21,8%, Képernyő 10,5%. :DDD

;) - The Power of the Light Side

(#12030) DroiDMester válasza batai15 (#12025) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Szedd ki a rom zipjéből ott van benne boot.img néven, twrpben intall menüben jobb alul install image opcióval felteszed.

Hát pedig sokkal jobb a kirks mint a gyári, eleve nálam azok a kernelek kiesnek amiben nincs Kcal állítási lehetőség, mert gyárilag elég gyengusra van kalibrálva a kijelző és szükség van az egyedi kalibrálásra.

[ Szerkesztve ]

(#12031) Takuun válasza Anonymus23 (#12029) üzenetére


Takuun
aktív tag

Nem vagyok HC júzer, Abban a 2-3 napban amíg életben van a telefon, messenger, kis net, és sok telefon van benne, oszt ennyi. Mondjuk, most kikapcsoltam a teljes képernyős módot, így ismét vannak gombjaim, nyomtam egy újraindítást és a készülék sem akadozik annyira. Nem értem ezt. Minek van benne teljes képernyős megoldás, ha ettől csak rosszabb a felhasználói élmény? Pedig nagy királyság a kézmozdulatokkal való vezérlés.

(#12032) DroiDMester válasza batai15 (#12011) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

A mai nap is hasonlóan fog alakulni mire haza érek melóból

79%, 2ó35.perc SOT

(#12033) Anonymus23 válasza Takuun (#12031) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nekem ezzel a frissítéssel korrektnek mondanám az akku időt. Most járok 20 óra készenlétnél, 40 perc Sot és 83%-on vagyok. Így simán ki fog jönni a 3 nap, plusz még meglesz a "szokásos" 4 óra körüli SOT is!

;) - The Power of the Light Side

(#12034) schawo válasza Anonymus23 (#12026) üzenetére


schawo
titán

6,34V (átlag) x 3000 mAh = 3,8V (akkufesz) x 5000 mAh Az 1000 meg elment a töltés során hulladék és töltés ideje alatt felhasznált energia formájában.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12035) DroiDMester válasza schawo (#12034) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Húha..... komoly gondok vannak itt!
Bocsy de Fizikából hányas tanuló voltál?

[ Szerkesztve ]

(#12036) Tonyk válasza Anonymus23 (#12029) üzenetére


Tonyk
veterán

"Volt egy javítási frissítés a 9.6.4-hez "

erről valami link?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#12037) schawo válasza DroiDMester (#12035) üzenetére


schawo
titán

Bocs, de fizikából, 5-ös egyetemig bezárólag. Mondd csak, mi a gondod a számítással? Azon lehet vitázni, személyes kérdéseken nem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12038) Carline


Carline
őstag

Nem tudom volt-e már linkelve:
Xiaomi.eu 10 stable: 10.0.1.0

forrás [link]

[ Szerkesztve ]

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#12039) Anonymus23 válasza Tonyk (#12036) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nekem a telefon ha jól rémlik a 9.5.19-el (vagy valamelyik 5. havival jött) amit később frissített a 9.6.4-re, majd múlt hét Csütörtök vagy Péntek megint felajánlotta a frissítést, amit Pityu. is bescreenelt ide, de nem változtott a 9.6.4-ről a fő szám, csak valami alverzió.
Erre gondoltam, a telefon magától frissítette le.

;) - The Power of the Light Side

(#12040) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Srácok, ez is a tutira "mi verziónk"? (whyred)Turbado - Xiaomi Redmi Note 5 Dual Sim 64GB LTE Red EU

#12041 schawo: köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#12041) schawo válasza Z.É.T. (#12040) üzenetére


schawo
titán

:K

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12042) schawo válasza Carline (#12038) üzenetére


schawo
titán

Van már kínai 10 stable? Vagy csak az EU-ból nevezik stable-nek?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12043) gghrtz válasza DroiDMester (#12035) üzenetére


gghrtz
őstag

schawonak történetesen igaza van. Wh-ba atszamolva megkapod a valos teljesitmenyt, ami egyezik.

(#12044) Anonymus23 válasza schawo (#12034) üzenetére


Anonymus23
veterán

Tudtommal a bal felső sarokban lévő érték (feszültség) az nem az átlagot mutatja, hanem az éppen aktuális állapotot, mondom ezt úgy is, hogy mielőtt a fotó készült, pont nem vett fel töltést a telefon, mivel 100%-on volt, és akkor pl az Amper az nulla volt (erre biztosan emlékszem), amivel "töltött".
Próbáltam most megkeresni a leírását, de sehol sem találom, pedig ebből a kis kütyüből van otthon vagy 3 is (másfajta is van).

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#12045) schawo válasza Anonymus23 (#12044) üzenetére


schawo
titán

Persze az lehet, hogy a kijelzett adatokotat nem jól értelmeztem. Nem volt ilyenem sosem.

A nem ír átlagfeszültséget, akkor a kapacitás rész hogyan értelmezhető? 5V-on? Vagy tényleg maga átszámolja 3,8V-ra?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12046) tonyrulez válasza schawo (#12045) üzenetére


tonyrulez
őstag

Biztos hogy az aktuális töltési feszültségnél nézi a kapacitást. Ismerősnél is jött a kérdés hogy miért ment kevesebb az akksijába mint kellene, átszámoltuk 5V-ról 3.7V-ra és kijött a rendes kapacitás+veszteség.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#12047) hargitomi válasza Carline (#12038) üzenetére


hargitomi
tag

Aki kiprobalta jelezzen, lehet atnezek Masikrol. :)

Xiaomi Redmi Note 5 - Whyred 4/64

(#12048) schawo válasza tonyrulez (#12046) üzenetére


schawo
titán

Tehát akkor 5V-ra átszámítva értelmezi. Úgy itt is kijön pont 4000-re. Csak egy változó feszültségű töltésvezérlőn elég vicces 5V-ra megadni a kapacitást. :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12049) ati2 válasza Anonymus23 (#12026) üzenetére


ati2
őstag

Hát nekem is ilyen van, de a MIUI 9.6.4-en nem ment az istenért sem 9V 1A fölé UGreen QC3-al.
Kábel jó mert a gyárira 5V 2A-t írt a mérő.

(#12050) ElDiabloo válasza schawo (#12042) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

A kínai stable már megjelent egy pár napja pár készülékre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.