Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5 Global ( kódnév: whyred ) topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) Elemental válasza Geniusg (#17000) üzenetére


Elemental
addikt

Semmit.
Az üvegfólia eltört pár napja, azóta semmi nincs rajta.

(#17002) Geniusg válasza Elemental (#17001) üzenetére


Geniusg
csendes tag

Értem, köszi, csak reméltem van valami jól bevált megoldás, amivel biztosan nincs probléma, pl. a tok miatt nem jön fel a sarkaknál a fólia és hasonlók.

(#17003) B2man2


B2man2
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap vettem észre, hogy a 10.0.4.0 Global stabil alatt az Miui kezdőképernyő-nél ha felfelé húzom a kezem eddig a gyári böngésző jött be, de most már a Google kereső.
A Google eddig nekem tiltva volt.
Ha újra engedélyezem, akkor az akksit elkezdi enni a Média ( média tároló) app.
Ezt hogy tudom kiküszöbölni? Mit kéne állítani, hogy a média ne menjen folyamatosan ha engedélyezve van a Google app?

(#17004) batai15


batai15
félisten

Sziasztok, úgy néz ki eladom a telefont. Mi a legfrisebb rom rá?

(#17005) sutyi^ válasza batai15 (#17004) üzenetére


sutyi^
senior tag

10.0.4.0 GS

...bár lehet lassan csorog a 10.0.5.0

[ Szerkesztve ]

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#17006) juve600 válasza batai15 (#17004) üzenetére


juve600
nagyúr

mi lesz helyette ?

(#17007) batai15 válasza juve600 (#17006) üzenetére


batai15
félisten

Honor 10.

(#17008) M0RGI


M0RGI
őstag

Sziasztok!
Még egy ajánlott kijelzővédű üveg
Polarizált szemüvegben is látszik állítva a képernyő általa és kényelmesen lekerekítettek az élei.

(#17009) robi64


robi64
aktív tag

Van valami újabb kijelzővédű üveg?
Eddig volt 2D,3D,4D,5D....még hiányzik egy hologramot mutató üveg. ;)

(#17010) mcsm88 válasza robi64 (#17009) üzenetére


mcsm88
senior tag

Amúgy mit jelentenek ezek a D-k és mellettük a számok?

(#17011) jackbacsi87 válasza mcsm88 (#17010) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Tegnap kerestem rá én is. :DD
Nagyobb szám, újabb verzió, pontosabb illeszkedés.

(#17012) Weeman1 válasza Narxis (#16969) üzenetére


Weeman1
veterán

Nekem nem oldotta meg,így is van hálózati hiba néhol.

Xiaomi 11T Pro

(#17013) [w]


[w]
őstag

olyan kijelzővédőt is tudtok ajánlani, ami nem ilyen teljes felületet fedő, nem kell lekerekített sem, hanem csak egyszerűen kivágáshelyes? :F az sem baj, ha nem tempered glass csak sima műanyagfólia.

látom van 1000féle aliexpressen, de nem tudom melyik a tuti... :(

cmdr PETER W. VOLKOV

(#17014) Balzak83 válasza [w] (#17013) üzenetére


Balzak83
senior tag

Amazing H+ pro nekem bevált, a sima H-t nem ismerem

(#17015) bucihost


bucihost
senior tag

Előzmény: Megjelent egy sárga folt a kijelző bal-felső részén. Turbadó prémium garis. Pénteken jelentettem a hibát, küldik a futárt...

Tegnapelőtt (kedden) vitte el tőlem a Turbado által küldött futár a telefont majd ma már jött is az email, miszerint:
Kedves Ferenc!

Készülékének szakszerviz által végzett vizsgálata befejeződött. A készüléken a vélelmezett hibát a szerviz is tapasztalta, ugyanakkor külső behatásra utaló nyomot nem találtak. Természetesen prémium csomagjára való tekintettel cseréljük Önnek a készüléket egy újra.

Erre jelenleg kétféle megoldást tudunk felajánlani Önnek a megoldásra:

1. Ha ragaszkodik ehhez a típushoz, cseréljük Önnek a készüléket egy újra, a következő színben:

https://turbado.hu/telefonok/xiaomi/xiaomi-redmi-note-5-dual-sim-64gb-lte-black-eu?zenid=2544fll9g98c8b9h0o6e2fjkq0

2.vagy válthat más típusra készüléke alapárának 100%-os beszámítási értékében. ( 69.800.-)

Amennyiben az új készüléket is prémiummal kéri, úgy ha csak a két prémium közötti különbözetet fizeti ki, akkor is prémium marad, az eredeti megrendelés lejártáig. ( azaz 2020.06.20.-ig) Vagy amennyiben újra kifizeti a teljes prémium összeget, a 2 év újra indul az átvétel napjától.

A cseréhez kérjük, hogy a csatolt dokumentumot nyomtassa ki és kitöltve ( customer: Az Ön neve, product: a régi termék megnevezése és az alján egy aláírás), aláírva kérjük, hogy küldje vissza nekünk elektronikus úton.

Várjuk szíves visszajelzést, hogy melyik megoldást tartaná szimpatikusnak.

Üdvözlettel,

A Turbado-csapata

Nagyon gyorsak és korrektek, viszont ezzel a 100%-os beszámítással megfogtak mert az oldaluk szerint 90%-ot számolnak csak be... Elgondolkoztam a cserén, mert semmi ráfizetéssel Note 6 Pro , vagy Mi A2 lenne, vagy kis ráfizetéssel (~10k) egy Mi 8 Lite... :U

(#17016) Narxis válasza Weeman1 (#17012) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ha frissítetted akkor után alkalmazáskezelőben force stop, data törlése.

Thanos was right.

(#17017) 0xmilan válasza bucihost (#17015) üzenetére


0xmilan
addikt

A regi Redmi-k csinaltak ezt a sargulast. Elvileg azert volt, mert a proci felforralta a kijelzot. Azt hittem, hogy 14 nanometeren mar nem fog jelentkezni ilyen extrem hotermeles.

(#17018) Takuun


Takuun
aktív tag

Szükségem lenne egy programra, ami segítene a hívásaim időtartamának rögzítésében. A készülékben két SIM-et használok és jó lenne látni, hogy egyiken és másikon mennyi volt az adott hónapban a kimenő hívás időtartama. Valaki használ ilyet? Mert sajnos a készülék nem tudja alapból.

(#17019) NB2 válasza bucihost (#17015) üzenetére


NB2
aktív tag

Nekem is tegnap előtt jelentkezett, csak az enyém eustockos. De "jó" olvasni, hogy másnál is előfordult ez a probléma... Eustock-nál a wayteq szerviz lesz a megoldás, ugye jól gondolom?

(#17020) Balzak83 válasza bucihost (#17015) üzenetére


Balzak83
senior tag

Köszi, hogy megosztottd a tapasztalatokat. Én is a prémium gari miatt fizettem ki a közel 20e-s felárat az eustockhoz képest. 3 napon belül új telefonod van, és nem futod a köröket a szervizzel. Én a helyedben lehet egy pocophone-t újítanék. Drágább, de megéri a felárat szerintem. A note6 pro sem rossz választás, kapsz +1 android főverziót. Mi A2 szerintem nem lenne előrelépés ehhez a telefonhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#17021) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Van egy felesleges Tomkas kinyithatós(oldalra nyithatós) tokom(barna színű,műbőr) a készülékhez. Ingyen oda adom. Budapesti átvétel előnyben,de kérésre postázom is

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#17022) Weeman1 válasza Narxis (#17016) üzenetére


Weeman1
veterán

Most megcsináltam,de így is hálózati hiba. :((

Xiaomi 11T Pro

(#17023) Narxis válasza Weeman1 (#17022) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hmm ez érdekes. Aroma installerben kérted a host fájl módosítását?

Thanos was right.

(#17024) bucihost válasza NB2 (#17019) üzenetére


bucihost
senior tag

Szia! Igen, eustocknál wayteq a szerviz.

(#17020) Balzak83 : Ugyan ez volt az ok nekem is Eustockka. szemben. A prémium gari valamint az, hogy alapból 2 évet adnak prémium nélkül is. Kicsit féltem Tőlük, mert a szervizük külföldön van (szlovákia talán?)és hogy tuti sok lesz az ügyintézés, de kellemeset csalódtam. 6 prót, valamint a MI A2-t levettem a listámról... Helyette MI 8 Lite maradt csak rajta, ha jól számolom 9460 Ft ot kell "érte fizetnem", pocophone-ra meg kb 40-et rá kellene dobnom, ami most ünnepek előtt kicsit fájna... De ha később lejjebb megy az ára, még van lehetőségem ismét váltani a prémium garinak hála :C :R

(#17025) Balzak83 válasza bucihost (#17024) üzenetére


Balzak83
senior tag

Mintha 90 körül láttam volna a poco-t ott náluk. Hirtelen én sem tudnék mire váltani most, annyira elégedett vagyok a telefonnal. Még a mix 2 van elérhető áron, a 2s már inkább mi8 áron megy.

(#17026) KamuMazsola


KamuMazsola
őstag

Mit csináltok a telefonnal, hogy besárgul? Mivel játszatok? Valami olyasmit csináltok, ami hőt termel, nem keveset, de mi az?

Üdv.: KamuMazsola

(#17027) ElDiabloo válasza KamuMazsola (#17026) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Ismerősömnek is sárga lett bal felül, és semmit nem csinál vele üzenetküldésen kívül.

(#17028) Weeman1 válasza Narxis (#17023) üzenetére


Weeman1
veterán

Amit letöltöttem rányomtam és telepítette.

Xiaomi 11T Pro

(#17029) Balzak83 válasza KamuMazsola (#17026) üzenetére


Balzak83
senior tag

Minőségbeli szóródás. Van ilyen minden típusnál

(#17030) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Ebay akció!!!
5$ kedvezmény 5$ feletti vásárlás esetén! Kód: P5EFREE

És amiért érdekes lehet, van note 5 pro tok! 1 2

[ Szerkesztve ]

(#17031) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!

Ismerősöm vett egy ilyen telefont (Eustock), feltöltős t-mobilos kártyával használná.
Az a gond, hogy ha bejövő hívása van és nem elég gyors akkor a telefon négy csörgés után elutasítja a hívást míg a másik oldalon foglaltat jelez. Gondoltam, hogy valami beállítás lehet de nem találtunk olyat.
Miui tízesre frissült az első bekapcsolás után.
Mit lehet ilyenkor csinálni?

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#17032) bucihost válasza KamuMazsola (#17026) üzenetére


bucihost
senior tag

Semmit. Játszani nem játszom. Tök alap dolgokra használom. Még gyorstöltőt sem használok hozzá... Viszont sokat telefonálok, és a SIM környékén jelent meg 1 pötty amiből 2 nap alatt volt lett... De kétlem hogy ez az oka...

(#17033) Pityu. válasza < CyberBob > (#17031) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez valószínű nem a telefon gondja lesz,mert ismerősöm is t-mobilos feltöltős és neki is ezt csinálja,csak neki egy nokia hagyományos nyomógombos telefonja van.Szóval anno rá kérdeztünk a szolgáltatónál azok magyaráztak valami beállítást de azt mondták ennyit tudnak tenni,valami általuk kitalált szarság lehet.Kérdezzetek rá miért csinálják ezt a hülyeséget,ha esetleg kapnátok valami kézenfekvő választ azt írd már meg nekem,mert ismerősöm se tudja elsőre felvenni mire elő veszi a telefont már nem csörög :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#17034) szaszab válasza < CyberBob > (#17031) üzenetére


szaszab
aktív tag

Settings (beállítások) / System apps (rendszer alkalmazások) / call settings (hívás beállítások) / call-forwarding settings (hívás továbbítás beállítások) menüpontban keress olyat, hogy when unanswered (ha nem válaszol), és inaktiváld. Nekem angolra van állítva a telefon, szóval a magyar nem 100%, hogy stimmel. (Mármint, amit zárójelben írtam, magyar fordítás nem biztos, hogy a telefonban is pont így lesz...)

[ Szerkesztve ]

(#17035) mcsm88 válasza szaszab (#17034) üzenetére


mcsm88
senior tag

Lehet, hogy itt azzal van a baj, hogy a hívásvárakoztatás nincs bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#17036) wwenigma válasza 0xmilan (#17017) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Azt csak valaki jól kitalálta, azért sargul mert a kijelző-touch közötti ragasztó cseszkodik rossz felrakas miatt.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#17037) Elemental


Elemental
addikt

Az első furcsaság a telóval. Tegnap délelőtt 10 százalékos volt az akksi és kikapcsolt magától a telefon. Ez már furcsa. Töltőre tettem, és 24 százalékot mutatott egyből :F . Majd ma reggel kaptam egy üzenetet, hogy éjszaka lemerült az akksi, ezért a telefon alvó módba lépett. Ezt a tegnap délelőtti kikapcsolás miatt írhatta?

(#17038) tonyrulez válasza tonyrulez (#16604) üzenetére


tonyrulez
őstag

Mint kiderült (köszönhetően BetterBatteryStats app-nak), SensorService_wakelock volt a ludas, pontosabban a Facebook szerencsétlenkedett valamit a szenzorok folytonos használatával. Facebook kuka pár napja, helyette egy wrapper alkalmazás (perpill Frost), és egyszer nem jött elő a hiba.

4 8 15 16 23 42

(#17039) szaszab válasza mcsm88 (#17035) üzenetére


szaszab
aktív tag

A hívásvárakoztatás teljesen más. Az arra való, hogy ha éppen telefonálsz (beszélgetsz "egyeskével"), és más is hív (ketteske), akkor ketteskének nem azt jelzi, hogy foglalt a szám, hanem simán kicsörög. És ezt neked, hívás közben is jelzi egy diszkrét, "kopogó" hang. Régen emiatt hívták (hívtuk) hívás kopogtatásnak.

[ Szerkesztve ]

(#17040) Jowanson


Jowanson
tag

Sziasztok

Bocs az off-ért, egy olyan kérdésem van, hogy ha internetes vásárlás után visszavittem 14 napon belül, és cserélve lett a készülék, akkor újraindul a 14 nap onnantól számítva amikor kézhez kaptam az új készüléket?

(#17041) trebrona válasza Jowanson (#17040) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ha nem online rendelted, akkor nem.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#17042) Jowanson válasza trebrona (#17041) üzenetére


Jowanson
tag

az eredeti készüléket online rendeltem, a reklamációt és a cserét személyesen intéztem. :F

(#17043) Pityu. válasza tonyrulez (#17038) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nincs valami másik hasonló akku ellenőrző app ami mondjuk ingyenes de ugyan ilyen jó?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#17044) mcsm88 válasza szaszab (#17039) üzenetére


mcsm88
senior tag

1-es kártya hívás közben van.
2-es kártyára is jön egy hívás, de mivel inaktív átirányít 1-es kártyára (ha be van állítva az "átirányítás ha nem elérhető").
Ha 1-en nincs bekapcsolva a hívásvárakoztatás, akkor hiába volt átirányítva 2-es, foglaltat fog jelezni, ha pedig az általad említett "átirányítás, ha nincs válasz" be van kapcsolva, akkor pár csörgés után visszairányít 2-re, ami ugye inaktív.

(#17045) margithid


margithid
veterán

Másnál nem alacsony a média hangereje?
Teljes hangerőn használom a fejhallgatómmal, de ezt se érzem túl hangosnak.

(#17046) mcsm88 válasza margithid (#17045) üzenetére


mcsm88
senior tag

Válts indiai régióra. Ott hangosabb.

(#17047) ktommy91 válasza margithid (#17045) üzenetére


ktommy91
addikt

Rakjál fel normális kernelt.

Nincs kerítés.

(#17048) margithid válasza ktommy91 (#17047) üzenetére


margithid
veterán

Ahhoz root kell nem? Megpróbálom első körben az indiai régiót, hátha tényleg hangosabb .

(#17049) Balzak83 válasza margithid (#17045) üzenetére


Balzak83
senior tag

Lehet, nem tudja kihajtani rendesen a telefon.

(#17050) margithid válasza Balzak83 (#17049) üzenetére


margithid
veterán

Erről van szó: [link]
Ezt azért illene.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.