Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5 Global ( kódnév: whyred ) topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19251) Narxis válasza ktommy91 (#19250) üzenetére


Narxis
nagyúr

:Y

Ez tök jó.

Thanos was right.

(#19252) jackbacsi87 válasza ktommy91 (#19250) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Köszi!
Feldobtam a syberia-t, appokat visszaraktam, rendszer belakva. Egyelőre ígéretesnek tűnik! Fürge, nincs lagg, kamera oké. Kíváncsi leszek akkuidőre, mindennapi használatra.

(#19253) jUUh válasza jackbacsi87 (#19252) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Valamelyikőtök aki használja, meg tudná nézni, hogy van-e Substratum support, és/vagy mennyire lehet lepucolni a záróképernyőröl az ikonokat, stbt? :K

Samsung Galaxy S23+

(#19254) ktommy91 válasza jUUh (#19253) üzenetére


ktommy91
addikt

És természetesen van substratum támogatás is.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#19255) jUUh válasza ktommy91 (#19254) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Köszi! :R

Samsung Galaxy S23+

(#19256) Viktor0610 válasza ktommy91 (#19254) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De utálom, mikor a képernyőképet úgy készítem el, hogy a másik képernyőkép bennemarad vagy a hangerőszabályzó csúszkája. :(((

:DDD

Samsung Galaxy A54

(#19257) ztibor válasza Viktor0610 (#19256) üzenetére


ztibor
senior tag

Azt tudod/ismered hogyha 3 ujjadat lefele húzod a képernyőn akkor képernyőmentést csinál és akkor biztos nem marad ott semmi?

(#19258) matyiroli válasza Orias (#19233) üzenetére


matyiroli
tag

Szerintem turbado-ról rendelem meg, kicsit többet kerül, de 2év teljes körű garancia nekem megér ennyit.

(#19259) Viktor0610 válasza ztibor (#19257) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, de az meg nem mindig működik, mert már többször jártam úgy, hogy érintésnek vette gesztus helyett. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#19260) R a y válasza matyiroli (#19258) üzenetére


R a y
senior tag

Kérj hozzá prémium garanciát is!!!

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#19261) prokxy válasza fanfunes (#19220) üzenetére


prokxy
veterán

Teló gyári vissza megvolt, teljesen újként üzemeltem be, nem a gyári tokban használom, de így is kikapcsol a zsebemben néha, de csak ott.
Megnyomódna a bekapcs gombja vagy mi lehet?

Ötletem sincs... :(

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#19262) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Lenne egy pár kérdésem hozzátok. Haverom az ő Xiaomi Redmi Note 5 telefonját ide adta nekem hogy a fölösleges google appokat tiltsam vagy töröljem le neki, mivel mondtam hogy van ez a play áruház súgó menüjén keresztüli alkalmazás letiltás opció. Most bementem hogy megnézzem neki (gyári global stable rom van rajta) és hiába kattintok rá arra hogy "koppintson ide, hogy az alkalmazásbeállításokba lépj" nem történik semmi. Letiltották ezt a lehetőséget már ezeknél a romoknál? Nekem most EU-s rom van fent, de megnéztem (igaz itt nincs tele szemetelve mint a gyári rom) de itt sem működik ez a funkció, hiába nyomkodom nem nyílik meg az a menü ahol letörölhetem vagy letilthatom az appokat.

Másik kérdésem hogy ha én átváltanék AOSP alapú romok egyikére amin már PIE android fut, abból melyiket tudnátok ajánlani leginkább? Dirty Unicorn? Vagy valami mást? Fontos hogy azért magyar nyelvű legyen. Ezzel kapcsolatban pedig az a kérdésem hogy Magisk-on vagy akár Xposed-en belül van arra mód hogy minden miui-s funciót bele integráljak egy AOSP alapú PIE rendszerben? Hívásrögzítés, appok duplikálása, arc alapú feloldás, képernyő gesztus vezérlés (ahogy a MIUI-ban van ez az oldalról elhúzom akkor visszalép stb.), vagy ennyire komplexen nem lehet felépíteni egy ilyen AOSP romot ahogy a MIUI-nál látható?

-Norbi-

(#19263) Balzak83 válasza prokxy (#19261) üzenetére


Balzak83
senior tag

A zsebmódot bekapcsoltad? (Bár kérdés, ez a gombokra us vonatkozik-e)

Norby86: a második kérdésre a válasz, hogy szinte biztos, hogy nem lehet megcsinálni, az gyakorlatilag az egész miui felület integrációját jelentené. Az aosp egy másik világ, ha neked a miui jön be, akkor azon kell maradni. Az első kérdést mindjárt megnézem

[ Szerkesztve ]

(#19264) Balzak83 válasza Norby86 (#19262) üzenetére


Balzak83
senior tag

Ha angolra állítod a telefon nyelvét, és beírod a play súgóba, hogy disable, akkor ugyanez a help angolul jelenik meg. Ott már működik a link.

[ Szerkesztve ]

(#19265) prokxy válasza Balzak83 (#19263) üzenetére


prokxy
veterán

Igen, aktív.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#19266) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Néha nem értem ezt a telefont de változó eredményeket hoz képernyő használatban de ez most meglepett nagyon jó :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19267) trouble válasza Balzak83 (#19264) üzenetére


trouble
senior tag

Csúnya nagy kalaplengetés :C
Nagyon hiányzott, köszi a trükköt!

(#19268) jUUh


jUUh
Topikgazda

Tudom, hogy vannak tokok az összefoglalóba, amik jók, de: melyik tok hasonlít teljesen, vagy legjobban a gyári szilikontokhoz? Állagban, passzolásban, tömegben gondolom. :B

Samsung Galaxy S23+

(#19269) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Syberia romnál most belefutottam egy érdekességbe.
Gesztusvezérlés bekapcsolva, swype billentyűzettel irkálok. Jobb (q,a) és bal (ö,á, backspace) oldalon csak úgy tudom használni a "hosszú nyomás" funkciót a másodlagos betűkhöz, ha kissé odébb tolom az ujjamat az adott karakteren. Ha kikapcsolom a gesztus vezt minden ok. Érdekes, ha mondjuk csak jobb oldalra engedélyezem a vissza gesztust bal oldalon nem, akkor se működik bal oldalon a hosszú nyomás.

(#19270) pergabb


pergabb
senior tag

kézbesítési jelentést kivették, vagy csak én nem találom?

(#19271) ati2


ati2
őstag

Valaki tapasztalt már olyat, hogy nem tölt a teló? Illetve írja hogy tölt de lefelé mennek a %-ok. Ez újra rádugásra megjavult, de azóta a napi IDLE is 10->20+%-ra ugrott. Kikapcsolás/újraindítás megvolt párszor.
Utolsó GS rom.

Telepített alkalmazások amik fixen futnak: FB lite, Messenges lite, Viber

(#19272) M0RGI


M0RGI
őstag

Sziasztok!

Milyen romot ajánlanátok? Korábban más telefonon Lineage volt, ami jól bevált.
Note 5-ön próbálom megszokni egy éve a Miui-t, de egyszerűen nem megy. Katasztrofálisan buta, sok felesleges app, beállítás, ami meg fontos lenne az nem testreszabható...

Egy jó leírást is szeretnék, ami alapoktól elmondja a rootot, rom felrakást, a Note 5 esetében.

Segítségeteket köszönöm!

(#19273) Viktor0610 válasza ati2 (#19271) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Próbáld másik töltővel és/vagy kábellel.

Samsung Galaxy A54

(#19274) ati2 válasza Viktor0610 (#19273) üzenetére


ati2
őstag

A töltési hibát csak 1x csinálta, de a bajom inkább az hogy azóta 2x jobban merül idle.

Valami elbaszott frissítésre tippelnék.

[ Szerkesztve ]

(#19275) Viktor0610 válasza M0RGI (#19272) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Összefoglaló? :P
A MIUI-ra (föleg a stock ROM-okkal szemben) sok minden igaz, de hogy buta lenne? No mindegy. Izlések és pofonok. :)

Samsung Galaxy A54

(#19276) Viktor0610 válasza ati2 (#19274) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor gyári adatok visszaállítása, mentés visszatöltés nélkül.
Pár napig teszteld, ha nem javul, akkor szerviz.

Samsung Galaxy A54

(#19277) M0RGI válasza Viktor0610 (#19275) üzenetére


M0RGI
őstag

Régen néztem, azóta kicsit kibővült. Köszi. :)

Hát, hogy felesleges dolog, vagy okosság, az nézőpont és ízlés kérdése.
Számomra több a zavaró benne, mint a hasznos. Átláthatalan. Nyolc helyen kell beállítani valamit, hogy működjön, engedélyt kapjon, stb, stb. Én személy szerint egy gyári appot sem használok, minden elképzelhető helyen le van tiltva, mégis dobálja fel, hogy frissítés van hozzá, stb.

(#19278) jUUh válasza M0RGI (#19272) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Ahogy már írták, összefoglalóban vannak leírások, azokat olvasd el, de kérdezz nyugodtan. :) Ha nagyon stock Android-ot akarsz, akkor én tudom ajánlani a Pixel Experience ROMot. December óta használom, de még nem hagyott cserben.

Samsung Galaxy S23+

(#19279) M0RGI válasza jUUh (#19278) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszi szépen! ;)

(#19280) Balzak83 válasza M0RGI (#19277) üzenetére


Balzak83
senior tag

Én inkább a reklámokat utálom benne. Egy oprendszer ne tolja már a képembe a reklámokat, főleg ne gyári appokban, amitől nem tudok szabadulni. Fizettem a telefonért, akkor hagyjanak békén. Vagy ez az ára az olcsóságnak?

[ Szerkesztve ]

(#19281) Viktor0610 válasza Balzak83 (#19280) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De nincs benne reklám, vagyis kikapcsolható.

Samsung Galaxy A54

(#19282) kidnou válasza Balzak83 (#19280) üzenetére


kidnou
senior tag

kikapcsolod és nincs. Mi a gond?

(#19283) Balzak83 válasza kidnou (#19282) üzenetére


Balzak83
senior tag

Akkor fogalmatlan vagyok, elnézést. Már amúgy sem aktuális, meg szerintem nem is lesz, amig megvan ez a telefon. 1 hétig bírtam miuin.

(#19284) Norby86 válasza Balzak83 (#19264) üzenetére


Norby86
őstag

Köszi a segítséget! :) Ugy látszik már lassan ott tartunk hogy minden megszokott extra beállításhoz régiót vagy nyelvet kell váltani. Ott van ugye az arc alapú feloldás is, ami csak régió váltás után aktiválódik a gyári miui rendszeren. De a lényeg hogy legalább így meg lehet oldani az appok letiltását.

A többi kérdésemre esetleg tud valaki választ adni?

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#19285) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Némi dühöngés : a csengő hang és az értesítési hang vezérlő ugyanaz , komolyan az agyam eldobom aki ezt kitalálta , tehet egy szívességet... :W :W

( Global DEV)

[ Szerkesztve ]

(#19286) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Őrületbe kerget ez a Xiaomi -féle bootloader nyitás.
2018.12.28. -án akartam nyitni bootloadert, de akkor azt írta, hogy várnom kell 342 órát. OK.
Most megint megpróbálkoztam vele, ugyanis most került ismét hozzám a teló (vagy fordítva), és most azt írja, hogy várjak 1 hetet... :D

De ezt azt infót is csak logból tudtam kiszopkodni, mert kínaiul írta ki a rafinált

"descCN" : "设备使用未达到指定时间,请使用 7 天后再试。",
"descEN" : "You need to use your device a bit longer to proceed. Try again in 7 days.",
"description" : "手机使用未达到指定时间,无法解锁",

Legközelebb megint majd csak 1-1,5 hónap múlva lesz a közelemben ez a teló :D

Never ending story? :D :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#19287) baitsee23 válasza Viktor0610 (#19281) üzenetére


baitsee23
őstag

Én Adawayt használok, de hol lehet kikapcsolni?

小米 12 - 8/256GB

(#19288) Viktor0610 válasza baitsee23 (#19287) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem vagyok jártas a global ROM lelkivilágában, talán az összefoglalóban van erről szó. :F

Nincs benne. Passz.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#19289) Dedó80


Dedó80
kezdő

Most veszek egy redmi note 5 global telefont. Érdeklődnék, hogy a Redmi note 6 pro tokjai jók-e rá.
Erre gondoltam:

Bár furcsa, hogy nem látom a kamera és az ujjlenyomat helyét a tokon :(

[ Szerkesztve ]

MIUI Global 8.5 Stabil 8.5.2.0 MAMMIED

(#19290) Viktor0610 válasza Dedó80 (#19289) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Más a mérete.

Samsung Galaxy A54

(#19291) jUUh válasza Dedó80 (#19289) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Miért lennének jó a Redmi Note 5 készülékedre a Redmi Note 6 Pro tokjai? :N

Samsung Galaxy S23+

(#19292) mcsm88


mcsm88
senior tag

Ez mi lehet?
Fülhalgató be sincs dugva és folyamat ott van ez az ikon. A hangok mindeközben a hangszórón jönnek.

Ha bedugom a fülhallgatót ez jön elő.

Restart után ugyan ez.

(#19293) crok válasza mcsm88 (#19292) üzenetére


crok
nagyúr

Itt keress rá, hogy "mikrofon ikon beragad", talán csak beragadt.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#19294) mcsm88 válasza crok (#19293) üzenetére


mcsm88
senior tag

Köszi, a lecsupaszolt fültisztító bevált.

(#19295) n@p@lm válasza baitsee23 (#19201) üzenetére


n@p@lm
őstag

Mire lennél kíváncsi?

(#19296) mr.nagy


mr.nagy
tag

Sziasztok!

Jelenleg Xiaomi.EU Stable rom van a telefonon, ami android 8.1. Szívesen kipróbálnám a Pixel romokat, android 9-el! Ha ezek nem jönnek be visszatudok állni, az eredeti romra, nem lesz hard brick belőle?

Köszönöm előre is a választ!

Üdv, András

HMNote10Pro

(#19297) Niarn


Niarn
tag

kérdeznék.
miuihu rom, nyitott BL, twrp van most.
eladás esetén mit érdemes törölni, visszaállítani?
vissza global stable, törölni tiszta telepítéshez megszokottat (data, cache, system, ..) és pipa? vagy érdemesebb visszatenni global stable és visszaállítás?

BL gondolom marad nyitva ha fiókról le van választva, az a vevőnek semmi hátrányt nem okoz gondolom.

köszi

(#19298) jUUh válasza Niarn (#19297) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Én mindenképpen MiFlash-sel gyalulnék. Ha 'clean flash and lock' opciót választod, még a bootloadert is zárja. :K

Samsung Galaxy S23+

(#19299) Balzak83 válasza mr.nagy (#19296) üzenetére


Balzak83
senior tag

Persze, mi flash, ahogy fentebb jUUh is írta, mindent szépen visszarak, még a bootloader visszazárást is megoldja helyetted. Mintha semmi nem történt volna.

Szerk.: eredeti romon az eu romot érted? Azt meg twrp mentéssel meg tudod oldani.

[ Szerkesztve ]

(#19300) Norby86


Norby86
őstag

Én is ki szeretném próbálni ezt a Pixel Experience romot és az lenne a kérdésem, hogy a sim kártya névjegyzéket elő lehet varázsolni a romban? Illetve mi a pont letöltési linkje a legfrissebb romnak?

-Norbi-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.