Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5 Global ( kódnév: whyred ) topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) joey04 válasza GZoli7 (#13917) üzenetére


joey04
titán

Az sms nem feltétlenül azonnal érkezik, de még ebben az esetben is szarul járhatsz: [link]

...az adatkapcsolat 150-200 forint/100kb* szolgáltatótól és csomagtól függően.

Ennek a blognak a címoldala mintegy 3Mb, vagyis Szkopjéban betöltve, szélsőséges esetben akár 4500 forintba is kerülthet!

Nos 3 Mb nagyon gyorsan elszalad, főleg ha éppen 15 app frissíti a tartalmát a háttérben...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14002) trouble


trouble
senior tag

Az alkalmazásokat, hogy lehet arccal feloldani ,

(#14003) Viktor0610 válasza trouble (#14002) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bár nem kérdezed ( ;] ), de szerintem nem lehet, csak ujjlenyomattal feloldani a lezárt appokat.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#14004) Mephistoone válasza puritan (#13988) üzenetére


Mephistoone
senior tag

Kövezzetek meg, de nekem nem a médiát állítja, hanem a csengőhangot. Egy harang jel jelenik meg mikor állítom. Legfrissebb global rom miui 10 semmi mókolás.
Mikor teljesen lehalkítom rezzen a teló és az alatta lévő némítás gomb bekékül
Régio India nem tudom számit e...

[ Szerkesztve ]

(#14005) GZoli7 válasza joey04 (#14001) üzenetére


GZoli7
senior tag

És, ha kiírja a szolgáltató nevét, akkor nem fog a háttérben frissíteni?
Le kell tiltani ilyen esetben a roamingot.

(#14006) joey04 válasza GZoli7 (#14005) üzenetére


joey04
titán

Ez így van. Én csak arra reagáltam, hogy ha jön üdvöző sms, az még nem oldja meg a problémát. ;)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14007) GZoli7 válasza joey04 (#14006) üzenetére


GZoli7
senior tag

Valóban, viszont a szolgáltató kijelzése sem, én meg arra reagáltam.

(#14008) Norby86 válasza zsola400 (#13994) üzenetére


Norby86
őstag

Csak simán feltehetem a Global Stable-re? Nem fog téglázódni a telefon ha én vissza akarok frissíteni a Global romra? Mióta van ez az anti-rollback védelem, nem merek romolgatni. Régebben próbáltam a MIUIHU romot amúgy, de az a swiftkey vagy milyen billentyűzet nekem nem jött be, én a gyári google billentyűt akartam, így külön le kellett tiltani a swiftkey-t és feltenni a google-t. Plusz abba nem működött a messenger lite kamerája sem. Persze ez még bő fél éve volt, nem tudom azóta javították e.

-Norbi-

(#14009) kszthly válasza Norby86 (#14008) üzenetére


kszthly
senior tag

Friss romokkal biztosan nem lesz probléma, már régóta az arb4 az aktuális.
MIUIHU erre a készülékre augusztus 23-a óta van. Bő fél éve nem tudom mit próbáltál.

[ Szerkesztve ]

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#14010) trouble válasza Viktor0610 (#14003) üzenetére


trouble
senior tag

Én is erre jutottam, de gondoltam hátha van ügyesebb :))

(#14011) Norby86 válasza kszthly (#14009) üzenetére


Norby86
őstag

Egy másik Xiaomi készülékem volt akkor, Redmi 4 Prime, arra próbáltam. Tehát a lényeg hogy akkor bátran romolhatok MIUIHU vagy akár EU romokra és onnan simán vissza tudok jönni a legfrissebb MIUI 10-es romra, anélkül hogy gond lenne?

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#14012) kszthly válasza Norby86 (#14011) üzenetére


kszthly
senior tag

Így igaz.
Csak túl régi gyári romot ne akarj. Dátum nem megy fejből, de azt hiszem az összefoglalóban benne van.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#14013) Zsee75 válasza Mephistoone (#14004) üzenetére


Zsee75
tag

Ez igen érdekes...

(#14014) cabriobarat


cabriobarat
tag

Sziasztok!
Van aki samsung galaxy S7-ről váltott erre a telefonra? (sima s7, nem edge)

Fontolgatom, hogy lecserélem az s7-em egy xiaomi note 5-re, csak nem tudom megéri e.
Xiaomi nagyobb kijelző, de inkább "csak" magasabb. (látható képszélesség s7 64mm, note 5 68mm)
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#14015) Viktor0610 válasza cabriobarat (#14014) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kamerában nem feltétlen jobb, sebességben sem feltétlen, illetve a MIUI a Samgung rendszere után szokatlan lehet.
Ha ezek nem problémádak neked, akkor szuper kis gépet kapsz. ;)

Samsung Galaxy A54

(#14016) Mephistoone válasza Zsee75 (#14013) üzenetére


Mephistoone
senior tag

Nálam ilyen vagy som vagyok?

[ Szerkesztve ]

(#14017) cabriobarat válasza Viktor0610 (#14015) üzenetére


cabriobarat
tag

Köszönöm!
A miui nem zavarna, megszokom.Sebesség annyira nem számít, nem játszom, csak böngészek és Yt, Fb.
Az s7-nél az O.I.S és a HDR videó nagyon tetszik, ezt nem tudom mennyire hiányozna.Jah és az amoled kijelző.Utobbi 8 évben csak amoledes samsungjaim voltak.
Kár, hogy itt a közelben sehol sem tudom kipróbálni a telefont :( Egy ismerősnek sincs ilyen telója.

(#14018) Viktor0610 válasza cabriobarat (#14017) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát, ha az OIS és a HDR videó tetszik, akkor ez a Note 5-ben nem fog, mert ugye nincs benne :DDD
Bár, mintha azt olvastam volna, hogy az EIS jól teszi a dolgát.

Samsung Galaxy A54

(#14019) Trailblazer válasza Norby86 (#14008) üzenetére


Trailblazer
addikt

Még mindig a Swiftkey-t rakja fel alap keyboardként, én is lecseréltem anno Gboardra (amikor néztem, most nem miuihu-zok).

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#14020) Zsee75 válasza Mephistoone (#14016) üzenetére


Zsee75
tag

Azért érdekes mert ugye mások panaszkodtak hogy hülyeség hogy a media handerőt állítja és nem a csörgést...
Többünknél ilyen:
Oroszon vagyok

Trouble: irta hogy indián van

[ Szerkesztve ]

(#14021) Takuun


Takuun
aktív tag

Böngésztem a fórumot, de nem találtam választ az alábbi kérdésre:
10.0.1.0 STABIL-ról szeretnék 9.5.19-re (vagy 9.6.3.0-ra) visszatérni. Lehetséges? Ha igen, akár itt vagy privátban valaki segítene, egy hozzá nem értő embernek? Nem vagyok műszaki analfabéta, csak nem foglalkozok ilyennel, viszont ez az új 10-es MIUI rákényszerít.
Azt olvastam valahol, hogy elég egy zip fájlt letölteni és a telefon frissítőjéből megnyitni.

(#14022) trouble válasza Mephistoone (#14016) üzenetére


trouble
senior tag

Ue.rom, nekem is a másik verzió(média hangja)!
Én India-n vagyok,te(hátha amiatt)?

(#14023) joey04 válasza GZoli7 (#14007) üzenetére


joey04
titán

Igen, arra nem is reagáltam, csak amit utána írtál téves következtetésféleséget, arra reagáltam. ;)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14024) ElDiabloo válasza Takuun (#14021) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Csináltál már gyári beállítás visszaállítást ? Ha jól emlékszem neked volt mindenféle lassúság ami egyáltalán nem általános, szóval először megérne egy próbát ha újrahúznád. Ráadásul van már 10.0.2.0 (hivatalosan nem tudom mikor küldik ki) ami lehet javít az első 10 verzión még, bár így is szinte mindenki elégedett vele. Mostantól úgy is a 10-es az alap, az kapja a hibajavításokat, a biztonsági frissítéseket, szóval soha nem a legjobb gondolat visszamenni egy már nem támogatott verzióhoz.

Ha mégis vissza akarsz térni, akkor itt vannak az utolsó 9-esek: [link]
Frissítés app-ban jobb felül a három pontra mész, ROM telepítés kiválasztására nyomsz, kikeresed a letöltött recovery zip-et, leokézol mindent amit kiad és feltelepíted.

(#14025) Norby86 válasza Trailblazer (#14019) üzenetére


Norby86
őstag

Azt nem tudod hogy az EU stable romban is benne van ez az arc alapú feloldás támogatása, vagy csak a MIUIHU romban?

-Norbi-

(#14026) tekes


tekes
tag

Sziasztok!
Vettem egyet a smartshop.hu-n.
A doboz zárt vékony fóliában van, és van rajta két "Global version" feliratú matrica.
Ugye ez azt jelenti, hogy gyári rom van rajta, nem pedig valami bizonytalan webshopos?

[ Szerkesztve ]

RedmiNote3 Kenzo LOS14.1-20180623 AGNI_v13.0 - MiMax2 Oxigen LOS15.1-20181020 by ashwin007

(#14027) cabriobarat válasza Viktor0610 (#14018) üzenetére


cabriobarat
tag

Sajnos, pedig nagyon tetszik a telefon.Épp próbálgatom az udvaron a hdr és nem videófelvételt, és hasonlítgatom össze őket...:D Köszi a választ! O.I.S nélkül már ellennék...

(#14028) cabriobarat


cabriobarat
tag

Sziasztok! Valaki nem csinálna nekem egy 1080p-s "tesztvideót" a telójával? (Persze xiaomi note 5-el) A youtubon rengeteg van, de mind más minőség, van ami nagyon szép, van ami borzalmas. Mintha nem egy típusú telefonnal készültek volna. Magyar kézből szeretnék egyet 😃 Google Photos link, yt pl... Nagyon szépen köszönöm!

(#14029) ElDiabloo válasza Norby86 (#14025) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Kb minden romban benne van ami nem gyári.

@cabriobarat: Nagyon jó a telefonban az EIS. Nem tudom egy S7 OIS mit tud, de ha csak teszt videókat is nézel, mindegyikben kiemelik, hogy az EIS nagyon durván sikerült és sokkal magasabb kategóriás telefonokat megszégyenítő a képstabilizálás.

[ Szerkesztve ]

(#14030) Takuun válasza ElDiabloo (#14024) üzenetére


Takuun
aktív tag

Köszi az útbaigazítást. Megcsinálom a gyári adatok visszaállítását aztán meglátom milyen, ha nem javulna, akkor megy vissza az útmutatásod alapján a 9.5.19.0, az akkuban és gyorsaságban is kiváló volt.

Ma például azt vettem észre, hogy a töltés közben nem írja, ki, hogy mennyi idő van hátra a teljes feltöltésig, pedig 9.6.4.0-án kiírta :(

Még annyi lenne a kérdésem, hogy ha most visszateszem a 9.5.19.0-et mondjuk, akkor ha jönnek ki új frissítések és az egyik 10.0.1.0 feletti frissítést megkívánnám, akkor a készüléken ha engedem OTA felfrissíti magát innen?

[ Szerkesztve ]

(#14031) ElDiabloo válasza Takuun (#14030) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Elméletileg igen, ugyan úgy kapnod kéne és tudnál frissíteni. Az más kérdés, hogy személy szerint én nem támogatom az OTA-t, mert pont az ilyen furcsa viselkedés következhet belőle. Nem sokkal nagyobb feladat letölteni a teljes rom-ot és ugyan úgy felrakni, ahogy visszafelé is kell.

(#14032) Takuun válasza ElDiabloo (#14031) üzenetére


Takuun
aktív tag

Na, most, hogy ezt írod, lehet kipróbálom először a gyári visszaállítást, majd ismét felteszem a 10-est zip-ből, hátha ez hozza meg a telefon kedvét a kiváló működésre :)

(#14033) trouble


trouble
senior tag

Ha vkinek megvan 10.0.2. feltenné a linkjét, köszi!

(#14034) ElDiabloo válasza trouble (#14033) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Bocsánat azt elnéztem. 10.0.2.0 az 5 plus-ra van, csak persze Note 5-nek írták, a kódnevet meg nem figyeltem.

(#14035) AttilaMvh válasza bbubby00 (#13999) üzenetére


AttilaMvh
tag

Köszönöm az infót, kérhetek egy képernyőképet? Nekem Indiai régión sem jelent meg a helymeghatározás opció a gyári időjárás appban. Én Miui 10 Developeren vagyok.Ez számít vanon?

(#14036) Alarikman válasza cabriobarat (#14028) üzenetére


Alarikman
senior tag

Hello, itt van egy Galaxy S7 - Redmi Note 5 Pro(Isocell szenzoros, azaz olyan mint a global) összehasonlító videó. Nekem ez segített a döntésben annó a Note 5 mellett: link

(#14037) bbubby00 válasza AttilaMvh (#14035) üzenetére


bbubby00
őstag

Nekem gyari Miui 10 Global Stabil.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#14038) Trailblazer válasza Norby86 (#14025) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem tudom, olyat nem próbáltam. De lejjebb válaszoltak neked, miszerint igen.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#14039) Takuun válasza Takuun (#14030) üzenetére


Takuun
aktív tag

1. Gyári beállatások visszaállítása semmit nem oldott meg. Most tök szűz a telefon, de így is akadozik az MIUI 10.0.1.0 alatt a teljes képernyős módban.

2. MIUI 9.5.19.0-ra és 9.6.3.0-ra sem nem enged frissíteni: Sorry, flash older version is not allowed.

[ Szerkesztve ]

(#14040) AttilaMvh válasza bbubby00 (#14037) üzenetére


AttilaMvh
tag

Hát nálam is megjelenik a "helymeghatározás" opció, de nem élő a gomb, vagyis hiába nyomok rá, nem történik semmi. Nem is látszik a kék pozíció-jel, az egész gomb (téglalap) ugyanolyan, mint a képernyőn látható ismert városok téglalapjai (amelyek viszont választhatóak). Próbáltam más, EU-n kívüli régióra is, de mind ugyanilyen. A GPS be van kapcsolva, ez nem lehet az oka. Na mindegy, ez van. Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#14041) #88471552


#88471552
törölt tag

Olyan problémám lenne Miui10 alatt, hogy ha elindította egy játékot, a sarokban megjelenik egy körív amivel egy menüt lehet előhívni. Kikapcsolható ez?

(#14042) Takuun válasza Takuun (#14039) üzenetére


Takuun
aktív tag

MIUI 10.0.1.0 után MIUI 9.6.4.0-ra tudtam csak visszamenni. Nem örülök ennek, de még mindig jobb, mint a 10-es.

(#14043) Sgr_A válasza cabriobarat (#14014) üzenetére


Sgr_A
addikt

Én s8-ról váltotram
Nekem kevés volt az akku viszont a fényképezője sokkal jobb

(#14044) ElDiabloo válasza Takuun (#14039) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

De a gesztus vezérlés az MIUI 9-ben is akadozott nem ? Amúgy a heti romban pár hete javították, pontosabban teljesen újradolgozták, azóta 100%-ban akadás mentes, szóval szép lassan valamikor a stabilba is átrakják a 2.0-ás gesztus vezérlést.

(#14045) Viktor0610 válasza ElDiabloo (#14044) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A stabilban nem a 2.0 van benne? :F

Senki nem panaszkodott akadásra. Meg amúgy is azt gondoltam, ha már egyszer újra lett gondolva, akkor azt teszik bele a stabilba is.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#14046) Riuko


Riuko
senior tag

Üdv. Oldalra nyíló flip tokot keresek a telefonhoz. Valaki tudna adni egy ebay vagy ali vagy magyar linket ahol tuti, hogy ehhez a típushoz küldik a tokot? Köszönöm

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#14047) ElDiabloo válasza Viktor0610 (#14045) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Én is ezt gondoltam, de hát látod valakinek nem jó. Bár nem írta hogy maga a gesztus akad vagy gesztus módba ugyan úgy minden ?!

(#14048) Takuun válasza ElDiabloo (#14047) üzenetére


Takuun
aktív tag

Ha beállítom gesztusvezérlésre, akkor az egész készülék lassul és akadozik. Most gyalultam le az egész telefont, de még így is. Gesztusvezérlés nélkül gombokkal használva, egészen jó.

(#14049) Trailblazer válasza Riuko (#14046) üzenetére


Trailblazer
addikt

Én ilyet vettem, teljesen rávaló.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#14050) ElDiabloo válasza Takuun (#14048) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Az érdekes. Viszont én továbbra is fent tartom, hogy nem a 10 a hibás, hanem nálad van valami nagy gubanc. :F Viszont ha már úgy is le van gyalulva, és visszamentél régebbire, tehetnél egy próbát, hogy teljes rom packkal telepíted fel a 10-et.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.