Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5 Global ( kódnév: whyred ) topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) ElDiabloo válasza kszthly (#5999) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Hát Xiaomi aktiválta most ezt a funkciót, de ez Google találmány.

Az értelme pedig igazából az, hogy ha pl elveszíted a telefont, és valaki ráakar tenni egy régebbi androidot amin vannak kijavítatlan biztonsági rések, hogy úgy férjen hozzá akkor nem fog neki sikerülni.
Ha kikapcsolható akkor nekünk nem fog sok mindent befolyásolni, de aki úgy használja a telefont, ahogy megvette annak egy plusz biztonsági funkció ami védi az adatokat. Kb mint egy önmegsemmisítő folyamat. :DDD
Én ezt tudtam leszűrni, az infók alapján, hogy mi is ez és miért jó.

[ Szerkesztve ]

(#6002) kszthly válasza ElDiabloo (#6001) üzenetére


kszthly
senior tag

Ezt szerintem már megoldotta a zárt bootloader és a MI account.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#6003) Fulár válasza natë (#5992) üzenetére


Fulár
senior tag

Késő!
Eu.dev 8.7.5 Miui 10 béta ketyeg.....

(#6004) Norby86


Norby86
őstag

Nem tudjátok hogy a Note 5-re létezik ilyen, vagy hasonló tok? [link]
A cél az lenne hogy legalább 1-1,5 méter mélységig, a telefont tudjam víz alatt is használni ha nyaralni megyek és a tengerfenékről akarnék képeket lőni. Jelenleg ezt az átlátszó légmentesen zárható tasakot használom amit ebay-en, alin lehet kapni, de hát őszintén megmondva elég gagyi,mert nem reagál benne rendesen az ujjamra.

-Norbi-

(#6005) ElDiabloo válasza kszthly (#6002) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Úgy tűnik telhetetlenek :))

(#6006) natë válasza ElDiabloo (#6001) üzenetére


natë
nagyúr

Szerintem ez nem teljesen így van (az alapján, amit olvastam). Google találmány, de a google lehetővé teszi a kikapcsolását (mint pl a Nexusoknál), ellenben üzenetet tol az orcádba, hogy nem jó amit csinálsz, ő figyelmeztetett. Soha nem lehet brick vagy bootloop a vége, pláne nem hardbrick.

Ezt a Xiaomi qrta el, csak a Googlre kenik.

(#6007) wwenigma válasza natë (#5998) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szerintem nem kellene mindenkinek random romokat felrakni utána a béta hibáival telesirni a netet. Én rá is zarnam a telót only béta kiadásra, csak külön engedéllyel lehessen visszatérni stabilra. Talán akkor valóban béta tesztelés menne és visszajelzés is lenne nekik.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#6008) natë válasza wwenigma (#6007) üzenetére


natë
nagyúr

Ebben teljesen igazad van.

(#6009) kszthly válasza wwenigma (#6007) üzenetére


kszthly
senior tag

Csak illett volna a következményeket ELŐRE tisztázni.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#6010) wwenigma válasza kszthly (#6009) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Béta. Akármi és bármi előfordulhat - saját felelősségre -, ezt szerintem írták is mikor letoltod.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#6011) natë


natë
nagyúr

Google, in their own guidelines, states NOT to implement it like this.

Here's how it works :

Anti-Rollback should NEVER cause a brick. If a user manages to flash an older version, the phone displays a warning that the software is corrupted, and turns off.

If the user has an unlocked bootloader, Anti-Rollback is DISABLED COMPLETELY. Unlocked users' phones are already insecure, so Anti-Rollback and other Verified Boot features are disabled, and the user is just given a warning that they are unlocked. No bricks, you can do whatever you want.

(#6012) hargitomi válasza wwenigma (#6010) üzenetére


hargitomi
tag

Az oké, csak akkor kiírhatnák hivatalosan, hogy mi a helyzet pl a 8.7.5-tel ami amúgy public volt, de már top secret... Nehogy ezzel is baj legyen.

Persze, tudom hogy már itt a fórumon visszamentek 8.7.5-től, de az már régen rossz ha usereknek kell random kísérletekkel próbálkozni, és nincs erről semmilyen hivatalos és helytálló információ. :(

Xiaomi Redmi Note 5 - Whyred 4/64

(#6013) ElDiabloo válasza hargitomi (#6012) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Ha nem rakna fel xda-n mindenki kiszivárogtatott zárt buildeket akkor még nem is tudnánk erről, szóval elméletileg van idejük hivatalosan közölni a dolgokat. Csak így hamarabb kirobbant a dolog, mert visszaütött a jogosulatlan ROM pakolászás. Aki hivatalos béta tesztelő és "legálisan" teszi fel a napi zárt buildeket, azok valószínű kaptak is tájékoztatást. Nem tudom van-e köztünk ilyen tag, az megtudná erősíteni, hogy ők tudtak-e erről.

(#6014) *Mukeey* válasza kszthly (#5989) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Na most akkor mi van végülis?MiFlash-el feltehetem a 9est,ha recovery-s 8.7.5 van fennt?Mert szívesen visszamennék...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#6015) natë válasza *Mukeey* (#6014) üzenetére


natë
nagyúr

Fel

(#6016) *Mukeey* válasza natë (#6015) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Ehhez kell nyitott bl?
Bocs a fárasztó ezredik ilyenért,de annyi vélemény van,hogy már nem tom mi van😂

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#6017) natë válasza *Mukeey* (#6016) üzenetére


natë
nagyúr

Fastboot romhoz kell, recoveryhez nem.

(#6018) *Mukeey* válasza natë (#6017) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Updaterből a recovery mehet?Mert akkor most visszaállok...

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#6019) natë válasza *Mukeey* (#6018) üzenetére


natë
nagyúr

Mehet.

(#6020) *Mukeey* válasza natë (#6019) üzenetére


*Mukeey*
addikt

:R

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#6021) housejoy


housejoy
tag

én hivatalos beta global tesztelő vagyok de nem láttam olyan közleményt, ráadásul már 8.7.10-nél tartunk :)

(#6022) kszthly válasza housejoy (#6021) üzenetére


kszthly
senior tag

Milyen a 8.7.10 a 8.7.5-höz képest?

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#6023) housejoy válasza kszthly (#6022) üzenetére


housejoy
tag

nem igazán veszek észre különbséget, viszont a hárombetűs navit mindig újra kell telepitenem minden frissítés után mert fekete képernyő lesz a progi elindításakor...

(#6024) hargitomi válasza housejoy (#6021) üzenetére


hargitomi
tag

Masoktol is ezt hallottam, a tesztelok sem kaptak semmilyen infot errol es nem is birnak mar downgradelni.

Xiaomi Redmi Note 5 - Whyred 4/64

(#6026) kszthly válasza housejoy (#6023) üzenetére


kszthly
senior tag

Nálam a Smart Lock nem működik.
Hozzá van adva 3 bluetooth eszköz, de mégsem tartja feloldva.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#6027) t.imi válasza madrac (#5834) üzenetére


t.imi
addikt

Nagyon köszönöm! Meg is van :R
P9-en néztem, 7 bites kódolásra van mód, akkor már él a 160 karakter.

Maist, még a környékén sem járok, ahol Te tartasz :)

(#6035) Pityu. válasza t.imi (#6027) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mit,hogy csináltál az sms el,hogy él a 160 karakter?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#6036) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy iGO és Sygic programok alatt nincs navigációs hang. Waze működik rendesen.

Sygic teljes megóvásárolt verzió, iGO egyelőre próbaverzió.

Köszönöm a segítséget :R

(#6037) juve600 válasza housejoy (#6023) üzenetére


juve600
nagyúr

Nálam a global dev 10es alatt jó volt, az EU s alatt nem

(#6038) juve600 válasza kszthly (#6026) üzenetére


juve600
nagyúr

Nálam jó volt, csak le kellett lakatolnom a Mi Fit et, mondjuk a glob stab 9es alatt is le van így tökéletesen működik

(#6039) Viktor0610 válasza Pityu. (#6035) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam a Beállítások - Rendszeralkalmazások - Üzenetek részen van egy GSM ábécé használata, ezzel a "több katakterbe kerülő" betűk ékezeteit levágja a trlefon.

Szerintem ennél elegánsabb megoldás, ha balradőlő ékezeteket használsz. :)

Samsung Galaxy A54

(#6040) t.imi válasza Pityu. (#6035) üzenetére


t.imi
addikt

Madrac által ajánlott "Handcent sms"-t töltöttem le. Telepítés, 0 buhera. Amit feldobott azt nyomtam, sok ékezet.
Viktor0610, nálam ilyen nincs :F Érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#6041) madrac válasza blod001 (#5953) üzenetére


madrac
őstag

Turbado-nál 68,4 ezer a fekete és azt írják, hogy raktáron van, és ott van személyes átvétel is azt hiszem. 2év garanciát adnak, de ha jól tudom nem helyben szervizelnek. Megbízható üzlet hírében áll, és ha elállnál 14 napon belül, náluk nem saját költségen kell visszaküldeni, hanem futárt küldenek ki érte ingyen. Legalábbis ezt olvasni.

(#6042) Viktor0610 válasza t.imi (#6040) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, azt elfelejtettem leírni, hogy ez EU dev. MIUI 10, a legfrissebb 8.7.5-ös.

De a Handcent használata s megoldás lehet, igen.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6043) M0RGI válasza Viktor0610 (#6039) üzenetére


M0RGI
őstag

Nálam sincs ilyen.

(#6044) t.imi válasza Viktor0610 (#6042) üzenetére


t.imi
addikt

Semmi gond, köszi! Néha be szoktam nézni, aztán hülyeséget írok :D

(#6045) natë


natë
nagyúr

Megjött a Blitzwolf. Már meg is jelent a gyorstöltő ikon. Nem merem használni, mert megeszi az akksim 😁

(#6046) hargitomi


hargitomi
tag

Nekem meg ez a screen protector jött meg. Jónak tűnik, illeszkedik rá ahogy nézem, nincsenek pöttyök / foltok, jól rá ment. Kivágások rendben, gesztusvezérlés is hasonló hatékonysággal megy.

Xiaomi Redmi Note 5 - Whyred 4/64

(#6047) ktommy91


ktommy91
addikt

Ha valaki ki akarná hozni a legjobb hangminőséget a MIUI-ból annak itt az egy kis segítség. Neutron player kell hozzá.






Ezen kívül érdemes normalizálni a számokat úgy hogy hosszan nyomsz az albumra, eq hozzárendelés majd normalizálás.

Elég kellemes a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#6048) Wesder


Wesder
félisten

Na megérkezett. Első reakció: hűha! Második reakció: a Note4 is ugyanígy kiszolgált.
Egyébként nem bántam meg, mégis a zasszonytól kaptam születésnapra. :DDD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6049) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Hamarosan én is leváltam a mostani Mi 5 S Plus-omat egy Note 5-re, így előre gondolkozván szeretnék rá fóliát és tokot rendelni. Ebay/Ali-n vagy Note 5 Globan vagy Note 5 Pro-t kell keresnem, ugye? Tokból nekem kb. mióta létezik IMAK-ot veszek, így szerintem most is azt célzom meg, de üveglapból van valakinek bevált full coveres darabja, amit tudna linkelni?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#6050) ktommy91 válasza CactuS (#6049) üzenetére


ktommy91
addikt

Ajánlott TG

Nincs kerítés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.