Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5 Global ( kódnév: whyred ) topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) juve600 válasza Goose-T (#5000) üzenetére


juve600
nagyúr

nekem mély alvásból sem az ujjlenyomat ,sem a bekapcs,sem hangerő gomb nem ébresztette fel

(#5002) jUUh válasza juve600 (#5001) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Egyszerűen nem tudom reprodukálni ezt amire panaszkodsz. :( eddig egyik rr verzióval, semelyik kernellel, sehogy se tapasztaltam ezt. :(

Samsung Galaxy S23+

(#5003) Fulár válasza lck (#4999) üzenetére


Fulár
senior tag

Szerintem maximáliasan megfelel ezeknek a kritériumoknak!
A Gps hamar talál jelet és azt nem is dobálja el!
A külső hangszoró minősége meglehetősen korrekt!Jó hangos és még egy nagyon minimális basszust is fel lehet benne fedezni.
A fülesre jutó hangminőség......sokan panaszkodnak arra,hogy a gyári romon halk.Én viszont azt mondom,hogy ez kizárólag szoftveres probléma lehet mert én Viper4android Fx-el használom(Ha nem tudod mi ez akkor ebbe most nem szívesen mennék bele)és azzal annyira brutâlis mind a hangerő mind pedig a hangzás,hogy szinte letépi a füled!És és föld a gyári állapothoz képest!Persze a hulladéknál egyyel jobb fülessel.
Én ezt a körülményt is figyelembe véve azt mondom,hogy nem bánnád meg!
Régebben csak a"nagyobb-ismertebb'gyártóktól voltak telefonjaim.Ez a második Xiaomim és szerintem nem is az utolsó!Felőlem az Lg,Huawey,Samsung stb...elmehet a pi**ába!

[ Szerkesztve ]

(#5004) lck válasza Fulár (#5003) üzenetére


lck
senior tag

:R Éppenséggel azért próbálok informálódni, mert egyik korábbi telefonom egy Vernee Thor volt. Amit szintén eléggé dicsértek, aztán az egyetlen jó tulajdonsága a jó sebessége volt. - de ezzel mindent elmondtam.
"Márkás" -hoz nem ragaszkodom én sem csak a neve miatt, de megfontolnám a mostani választásomat, mivel tegnap megkaptam lányomtól, hogy "megint valami gagyi kínait akarok venni".

(#5005) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nos, akkor hivatalosan is becsatlakozok a GLobal készülékkel a topic életébe.

:DDD

Majd nyitni fogom, meg várom, hogy EpicROM esetleg készül-e ehhez, mert a Note 4-en az volt a legjobb.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5006) juve600 válasza jUUh (#5002) üzenetére


juve600
nagyúr

ez engem nem vigasztal,nálam sajnos ez volt
aosip-vel pl nem volt ilyen gond

(#5007) Fulár válasza lck (#5004) üzenetére


Fulár
senior tag

Lassacskân a Kínai és a gyagyi szavak már nem fognak megférni egymás mellett!A Xiaomi meg brutális kis sereghajtója a"nagyobb"gyártóknak!Én egyszerűen nem tudok belekötni ebbe a telelefonba!Igaz,hogy nem is nagyon akarok.... :)
Szerintem nyugodtan vedd meg ezt a gagyi Kínai szart csak aztán majd nehogy a lányod elkezdjen irigykedni rá! :)
Szia Duliee!Note 4-et váltott ha nem tévedek?

(#5008) schawo válasza Fulár (#5003) üzenetére


schawo
titán

A hangerő bőven elég ami kijön a jackdugón (ha valaki nem süket, mint az ágyú), a hang minőségével van gond. Nem elég jó a dinamika. Nem azt mondom, hogy hallgathatatlan, attól messze van, hanem, hogy sikerült ez már jobban például az RN3P-ban.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5009) natë válasza G48 (#4997) üzenetére


natë
nagyúr

Hagyd az apkmirrort a fenébe.

link

(#5010) G48 válasza natë (#5009) üzenetére


G48
senior tag

Köszi. Innen is FC mind a két féle Gcam (BSG v4.0,Arnova's v8) . :(

(#5011) natë válasza G48 (#5010) üzenetére


natë
nagyúr

Akkor nem aktív a camera2api

(#5012) G48 válasza natë (#5011) üzenetére


G48
senior tag

Nem elég a Beállítások - Rendszer - Advanced : Camera, Enabled Camera 2 API? RR utolsó build.
Magiskben levőt Cam2API-t tegyem fel?

[ Szerkesztve ]

(#5013) natë válasza G48 (#5012) üzenetére


natë
nagyúr

Elég kellene, hogy legyen. Újraindítottad?

(#5014) G48 válasza natë (#5013) üzenetére


G48
senior tag

Kétszer, háromszor is. :(

(#5015) jUUh válasza natë (#5011) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Nem tudom neked hogyan megy,nálam van amikor ellövi a képet, valamikor nem. Portrémód semmit nem csinal, videófelvétel legalább jó.

Más: Melyik MIUI-t tudnátok ajánlani? Adni akarok még egy esélyt neki. Lényeg, hogy stabil legyen, kéne face unlock, és ennyi nagyjából. :DD xiaomi.eu-s MIUI 10, mennyire ajánlható ilyen szempontból? Igazából a működő GCAM port miatt ( nekem RR-en semmelyik GCAM közel se 100%os, de még inkabb 60% se...) és a kamera miatt lenne jó. No meg a MIUI 10 kicsit megtetszett... :B

Samsung Galaxy S23+

(#5016) natë válasza jUUh (#5015) üzenetére


natë
nagyúr

Nem mondtam, hogy minden funkció működik. Az Omnivision szar...khm...szenzor miatt a hdr előlapi és portré nem.

(#5017) kszthly válasza jUUh (#5015) üzenetére


kszthly
senior tag

Az EU már teljesen jó, de a héten várható a public global is.
GCAM-ot nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#5018) jUUh válasza natë (#5016) üzenetére


jUUh
Topikgazda

A baj csak annyi, hogy van amikor nem is csinálja meg a képet. :DDD

kszthly: Egy letöltési linket kaphatnék? :B Annyira nem vagyok képbe ezekkel a MIUi verziókkal..

vagy az EU ROM az a xiaomi.eu-ről letölthető? ez az? [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#5019) natë válasza jUUh (#5018) üzenetére


natë
nagyúr

Erről beszélek.

(#5020) kszthly válasza jUUh (#5018) üzenetére


kszthly
senior tag

Global és kínai miui 10
EU miui 10

[ Szerkesztve ]

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#5021) jUUh válasza kszthly (#5020) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Ezek közül a global closed béta akkore tehát alkalmas napi használatra? :)) ( az XDA-s linken lévőre gondolok)
Köszönöm a segítséget! :R

Moz: Köszönöm szépen!

Samsung Galaxy S23+

(#5022) szabi__memo válasza szabi__memo (#3844) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Két hete feltettem a kérdést, de szerintem nem kaptam még rá választ?
Mi hasznost hoz a miui 10, hogy úgy várja mindenki...?
Köszi

(#5023) kszthly válasza jUUh (#5021) üzenetére


kszthly
senior tag

Teljesen használható, de a face id valószínűleg nem fog működni.
Az EU-n megy minden, de egy picit talán lassabb, mint a global.
Ha nem sürgős, akkor várj pár napot a public globalra!

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#5024) jUUh válasza kszthly (#5023) üzenetére


jUUh
Topikgazda

A face ID miért nem jó?

Samsung Galaxy S23+

(#5025) kszthly válasza jUUh (#5024) üzenetére


kszthly
senior tag

Nem tudtam régiót váltani.
Lehet, hogy egyedi hiba, de nálam nem ment.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#5026) M0RGI


M0RGI
őstag

Sziasztok!

Nekem is megjött a telefon, tetszik minden, kivéve a számomra fakó kijelző (bár ezen egész jól segített a kontraszt automatikus állításának kikapcsolása). Egyelőre szokom a Miui baromságait is (CM-ről, LineageOS-ról váltottam).
Lenne pár kérdésem:

1. Gyorskártya alkalmazást hogyan lehet eltüntetni?
2. App drawer nincs? Mi ajánlott helyette?
3. Hogyan lehet az ikonokat ABC sorrendbe rendezni?
4. Az értesítési sáv hangyafasznyi karaktereire szerencsére sikerült itt a fórumon megoldást találni (Lineage N téma)
5. Van-e lehetőség az ikonfeliratok nagyságának és az alkalmazások (hangouts, messenger) betűinek nagyítására külön-külön? Most ha megnövelem a beállításoknál, előbbi nem lesz elég nagy, utóbbiak pedig túl nagyok lesznek.
6. Gyári üzenetek alkalmazásban hol vannak beállítási lehetőségek? (ékezetes karakterek korlátozása, hány karaktert lehet még írni, stb.)

Köszönöm szépen!

(#5027) schawo válasza jUUh (#5015) üzenetére


schawo
titán

global stable + indiai régió

Miért akarsz bugos bétákkal szarakodni?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5028) M0RGI válasza szabi__memo (#5022) üzenetére


M0RGI
őstag

Pl. [link]

(#5029) kszthly válasza M0RGI (#5026) üzenetére


kszthly
senior tag

A készülékre a következő Lineage már official.
Lehet, hogy jobban jársz vele.
Vagy legalább egy launcher. Pl. Nova, vagy amit megszoktál.

[ Szerkesztve ]

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#5030) Kerni62 válasza Fulár (#5003) üzenetére


Kerni62
tag

Kérlek a viper4android-ról, ha lesz időd mesélj. Nekem fontos a minőségi zenehallgatás. Köszi

(#5031) jUUh válasza schawo (#5027) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Ez volt a kérdés, hogy bugos béta-e az a béta :) Nekem a lényeg, hogy stabil legyen és gyors.

Global stable-t honnan tudom leszedni? Úgy emlékszem, hogy a MIUI letöltő oldal behalt 1 hónapja. :F

Samsung Galaxy S23+

(#5032) kszthly válasza jUUh (#5031) üzenetére


kszthly
senior tag

9.5.14.0 global

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#5033) jUUh válasza kszthly (#5032) üzenetére


jUUh
Topikgazda

:R Köszönöm! :R

Samsung Galaxy S23+

(#5034) natë válasza jUUh (#5031) üzenetére


natë
nagyúr

Nem találok bugot a beta-ban a mindennapi használatomban, arc alapú azonosítás, témák flottul mennek

(#5035) kszthly válasza natë (#5034) üzenetére


kszthly
senior tag

Melyiket használod?

Egyébként szerintem is jobb már, mint a 9.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#5036) jUUh


jUUh
Topikgazda

ha ennyire mondjatok, hogy jó, melyik verzió az pontosan? :)

Samsung Galaxy S23+

(#5037) schawo válasza Kerni62 (#5030) üzenetére


schawo
titán

A viper4andoidtól egy valami nem lesz: minőségi zenehallgatás. Ez egymindenféle effektek integrált gyűjője. Van benne egy csomóféle EQ, kompresszorok, limiter.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5038) kszthly válasza jUUh (#5036) üzenetére


kszthly
senior tag

Nálam most a 8.6.28 EU működik hibátlanul, de a legfrissebb globalt még nem próbáltam. (az sem lehet rossz)
Amint kijön a public global dev, már teszem is fel. Aztán remélem miuihu.

[ Szerkesztve ]

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#5039) M0RGI válasza kszthly (#5029) üzenetére


M0RGI
őstag

Hát lehet, hogy az lesz. Köszönöm!

Még felmerült egy dolog, erre tudja valaki a választ?

Miért van az, hogy a gyári galériában látszik, hogy Képernyőképek és Kamera képek külön, viszont ha a google fotókban rámegyek hogy eszközmappák, nincs külön Képernyőkép mappa, hanem az összes kép látszódik benne ömlesztve így mindegyiket felszinkronizálja a felhőbe, holott csak a fotókat akarnám.

[ Szerkesztve ]

(#5040) Kerni62 válasza schawo (#5037) üzenetére


Kerni62
tag

Köszi. Sajnálom, mert már másodszor hallottam róla, és azt hittem ez valami fasza cucc. Akkor marad a VLC.

(#5041) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Az mitől van ha valaki hív csak egyszer csenget és a telefon automatikusan felveszi de én ha nem hallom még az egy csengetést adig folyamatosan vonalban va.

(#5042) zorzy4 válasza gyuri2008 (#5041) üzenetére


zorzy4
őstag

Főnökömnél volt szarszungnál. A telekom volte szolgáltatásnál, volt probléma. Ki kell kapcsolni a telón. Mát ha telekomos vagy.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#5043) Goose-T


Goose-T
veterán

Nem tudom, hogy vagytok vele, de most kíváncsiságból meghallgattam, hogy szól a teló rendes fejhallgatóval (Superlux HD681). Amikor megvettem, akkor is kipróbáltam ezzel a fejessel, de sehol nem volt a Redmi Note 3 SE-hez képest, halk volt, a minőség sem volt nagy szám. Most viszont tök hangos, és nagyon szépen, részletezően szól. Hangerőben szerintem utolérte az RN3SE-t, és talán minőségben is. Mintha talán még részletesebben is szólna egy kicsit, és az AudioFX is ki van kapcsolva. Hangerőben a MIUI-val mindig az "ajánlott" szint felé kellett mennem, hogy rendesen halljam, most ugyanaz a hangerő már megvan félhangerőn is.

0629-es RR van a telefonon Codex 1.2-es kernellel, előtte MIUI global stable 9.5.6.0 és 9.5.13.0 volt.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5044) juve600


juve600
nagyúr

9.5.14-ből is van már fastboot verzió is ha kell valakinek
[link]

(#5045) Kerni62 válasza Goose-T (#5043) üzenetére


Kerni62
tag

Mikor megvettem elsírtam magam, hogy milyen halk és szar LG után. Oszt az első frissités után megtàltosodott. Xears TD II füles!!!

(#5046) #11620608 válasza Goose-T (#5043) üzenetére


#11620608
törölt tag

9.5.14.0-ás gyári ROM jól odavágott az audió rendszernek, rettenetesen halk lett.
Előtte 9.5.13.0-án voltam, nagyon jó volt a fülhallgató hangerő, erre most a 14-es frissítéssel erősen visszavették.

Ráadásul 9.5.14.0-án gyorsabban merül a telefonom, most már csak másfél napot megy el, a 13-as nálam 2 nap felett teljesített...

[ Szerkesztve ]

(#5047) csiziktomi válasza Fulár (#4941) üzenetére


csiziktomi
senior tag

Köszi ,végig csináltam,de fc-vel leáll a kamera.Mi lehet a hiba? Beleírtam a build propba,feltelepítettem újra indultam .Mit csinálhatta rosszul?

(#5048) Fulár válasza Kerni62 (#5030) üzenetére


Fulár
senior tag

schawo:Nem tudok veled maximálisan egyetérteni hiszen ha okosan használod a beállításokat akkor ki lehet belőle hozni egy az alap beállításoknál lényegesen jobb és élvezhető hangzást!Egy alapvetően csúnya nőn is nagyon sokat tud segíteni egy jó kis smink!Illetve nem tudom,hogy ki milyen Romon van és az mennyire befolyásolja a hangzást de én egyáltalán nem tapasztaltam azt,hogy akár teljesen nyers,gyári állapotban annyira rosszul szólna!
A Viper használatához sajnos elkerülhetetlenek a következő procedúrák:
Bootloader Nyitás.Recovery telepítés.Rootolás.És végül a Viper modul telepítése.
Ha úgy döntesz,hogy belevágsz akkor természetesen szívesen segítek-segítünk!

(#5049) Fulár válasza csiziktomi (#5047) üzenetére


Fulár
senior tag

BuildProp tuti?110 százalék,hogy nem ment félre valami?
Ha ebben biztos vagy akkor ki kellene próbálni más google kamra appokat is!Előbb-utóbb valamelyiknek jónak kell lennie!Ha mégsem akkor sajnos nem lesz ötletem!
Én jelenleg ezt a verziót használom:
[link]

(#5050) G48


G48
senior tag

iGO-val kapcsolatban tudtok valami infót hogy miért nem indul AOSiP-on? RR-en megy. A Gcam továbbra sem indul Cam2API enabled, újraindítás is volt. :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.