Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5 Global ( kódnév: whyred ) topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18051) creed33


creed33
aktív tag

Sikerült beszélnem Komáromi úrral. Nagyon szimpatikus ,korrekt úriember 👍 én is ajánlom mindenkinek!
A telefonomat bő egy hétig nélkülöznöm kellene ,kb 28000 Ft ra jönne ki a javítás postaköltséggel együtt. Még gondolkodom rajta.
A kijelző amit rendeltem az keret nélküli ugye? Gondolom ennyi pénzért nem is lehet más.

(#18052) trebrona válasza n@p@lm (#18050) üzenetére


trebrona
nagyúr

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/miui-mail/

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#18053) jUUh válasza Balzak83 (#18048) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Egyetértek vele, abszolút. Én úgy tudom, hogy segítségnyújtás céljából nem számít büntetendőnek az ilyen "hirdetés". Ha a napokban rendes számítógép és internet közelébe kerülök, akkor megérdeklődöm. Ha biztos nem ütközik szabályokba, akkor a szerelőurat is megkérdezem, hogy nem gond-e. Meg a fórumozók által kipróbált tokokat is valahogy az összefoglalóba dobom. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#18054) Balzak83 válasza n@p@lm (#18050) üzenetére


Balzak83
senior tag

Megkérdezhetem, hogy miért ragaszkodsz a gyárihoz? Vannak annál sokkal komolyabb appok.

jUUh: köszönjük, bár szerintem kelleni fog egy hozzájárulás a szakember részéről, hogy megjelentethető. Ez is személyes adat, igy gdpr és hasonlók érvényesek itt is. Az lenne a legjobb, ha lenne egy oldal/hirdetés, ahol publikusan fent van a szám, azt meg hivatkozni elég. Addig meg ez a megoldás, hogy elkéri, akinek fontos.

[ Szerkesztve ]

(#18055) n@p@lm válasza trebrona (#18052) üzenetére


n@p@lm
őstag

Köszönöm, ez lesz az, már működik is. :R

(#18056) n@p@lm válasza Balzak83 (#18054) üzenetére


n@p@lm
őstag

Persze.
Ahol dolgozom az egy nagy szervezet, Exchange-et használ.
A telefon sajátom, saját névjegyekkel.
Viszont van céges sim kártyám és a cégnél dolgozó embereket ezzel a simmel hívom.
Na most a gyári miui kliens leszinkronizálja a készülékre (szigorúan csak ha rákeresek egy adott személyre/névre tehát nem kutyulja össze a privát számaimmal) a személy telefonszámait, email címeit.
Onnan egy pöttyintés hogy hívom vagy levelet írok neki.
Az Outlook ezt nem tette meg, csak úgy ha megnyitottam a klienst hozzá.

(#18057) creed33 válasza creed33 (#18051) üzenetére


creed33
aktív tag

[ez a kijelző keret nélküli ugye?]
Köszönöm előre is a választ!😉

(#18058) Trailblazer válasza Pocak89 (#18043) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nyilván egy Nova testreszabhatóbb jóval nagyobb mértékben. Való igaz, hogy a MIUI kezdőképernyőt elsőre nehéz megemészteni, de a maga egyszerűségében érthető azért.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#18059) Balzak83 válasza n@p@lm (#18056) üzenetére


Balzak83
senior tag

Most nem vagyok miui romon, nem tudom megnézni, de ha az alapértelmezést átállítod, akkor azzal nyilik meg a kontaktnál a mail küldés opció, nem? Bár amit leirtál, azt teljesen jogos igény, főleg sok kontaktnál nem jó ha összekeverednek a névjegyek.

(#18060) Pityu. válasza creed33 (#18026) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mondom,én itt vettem kétszer samsunghoz gyári kijelzőt és mind kétszer frankó volt,de elárulom itt vásárolt OEM el is van tapasztalatom,na azt még egyszer sosem az az OEM amit én vettem a színe sem olyan volt mint a gyárié meg az anyag vastagság ilyesmi is más volt,de a gyárinak írt samsung az tökéletes volt,azóta is boldogan használja a két tulaj a telefont velük amiket meg csináltam.Előzőbe írtad az 5000Ft spórolást az max akkor jön össze ha te magad csinálod meg a kijelző cserét.

#Mercutio_

Ha azt nézzük nem egy gyári kijelzőre is jött a panasz sárgulásról.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#18061) vargalex válasza n@p@lm (#18056) üzenetére


vargalex
félisten

A Gmail app intézi az Exchange levelezést is és a névjegyek/telefonszámok szinkronizálása is működik. Én is így használom. Vagy nem értem a problémád...

Alex

(#18062) Pityu. válasza creed33 (#18057) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igen keret nélküli de látszik is a mellékelt képen is mert át lehet látni a kis lyukakon+igen a keret még plusz pár ezer rászámolás lenne.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#18063) vargalex válasza creed33 (#18057) üzenetére


vargalex
félisten

Ahogy már megkaptad a választ, sajnos az. Egyébként a kerettel szerelt kijelző cseréje simán elvégezhető otthon, nem nagy művészet. Mondjuk én Redmi 4X-en cseréltem (kétszer, mert sajnos az első eladó olyat küldött, ami csak 2 pontos multitouch-ot tudott, illetve produkált elég sok ghost touch-ot is, így refund lett a vége), de itt is hasonló bonyolultságú.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#18064) creed33


creed33
aktív tag

Köszönöm szépen mindenkinek a választ!
A szerviz ahol elvileg megcsináltatom a telefont 20000 Ft ért csinálta volna meg ha ők szerzik be a kijelzőt. Viszont az eladó azt mondta nem biztos hogy be tudják szerezni. Ezért is néztem utána neten és rendeltem meg. Már megkérdeztem ha viszem az alkatrészt mennyiért javítják meg. 5000 Ft ot mondtak, aztán majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#18065) vargalex válasza creed33 (#18064) üzenetére


vargalex
félisten

Tudják, hogy keret nélküli kijelző? Azért az sokkal melósabb...

Alex

(#18066) Mercutio_ válasza vargalex (#18061) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tippre arra gondol, hogy külön klienst szeretne a privát és a gyári levelezéshez (és esetleg attól függően melyik címlistára bók a megfelelő indúljon el automatikusan) :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18067) Remiel


Remiel
őstag

A telefon állandóan jelzi, hogy rendszeralkalmazás frissítések vannak, de ha megpróblom frissíteni őket az összesnél csak a Szüneteltetve üzenet fogad, nem tölti le egyiket sem. ezt mindig eljátsza, kivéve ha MIUI frissítés van, mert az után közvetlenül frissíti a rendszeralkalmazásokat is.

Én rontok el valamit, vagy mi a francért csinálja ezt?

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#18068) Balzak83 válasza creed33 (#18064) üzenetére


Balzak83
senior tag

creed33! 40e+postáért van fent hardveraprón 4/64es teló, és még garis. Vedd meg azt, ezt meg add el igy ahogy van, 25-öt kapsz érte biztosan. 15-16e lesz a ráfizetésed, de 2 nap alatt van új telefonod, nem kell küldözgetni, várakozni, és főleg, megbontani. Szilveszetkor már arról írhatod a buék smseseket. Ez a legtisztább megoldás szerintem, minden más csak felesleges időpocsékolás.

[ Szerkesztve ]

(#18069) mcsm88 válasza Balzak83 (#18068) üzenetére


mcsm88
senior tag

Ez egy jó lecke arra, hogy megéri biztosítást kötni, még annak is aki nagyon vigyáz a telefonra.

(#18070) Balzak83 válasza mcsm88 (#18069) üzenetére


Balzak83
senior tag

Öcsém pont most szívta meg ezzel. 10 hónapos telójára kapott 47 ezret. Egy hónapig telefon nélkül volt, mert szakvéleményre vártak. 86e volt eredetileg biztosítással, pótolhatta ki, hogy egyáltalán kapjon valami normálisat. Bár igy note 5 lett az a1-ből.

(#18071) creed33 válasza Balzak83 (#18068) üzenetére


creed33
aktív tag

Köszönöm az ötletet, de ehhez először el kellene adnom a sajátomat.Aztán amilyen szerencsém van mire megvenném ezt hardveraprós note 5 öt már eladták én meg ott vagyok telefon nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#18072) mcsm88 válasza Balzak83 (#18070) üzenetére


mcsm88
senior tag

Nálam 10 volt a biztosítás, és 7 az önrész, egy újért, ha megsemmisül a teló.
Ez még mindig olcsóbb, mint egy kijelzőcsere, ami után nem új, hanem egy már szerelt mobilod lesz. Magamat ismerve meg ez csak idő kérdése.

(#18073) Kolondrum


Kolondrum
félisten

12.20-al megjavult a sok sok sok hónapos qc2-es bug, 12.27-el elromlott ismét, de legalább nem omlik össze a biztonsági központ. :D

(#18074) yanna válasza Remiel (#18067) üzenetére


yanna
őstag

Nálam aktív blokada-val ugyan ez van, ha kikapcsolom minden ok.

(#18075) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Nem biztosítás kell elsősorban, hanem egy rendes tempered glass a készülékre, megvétel után azonnal.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#18076) pergabb


pergabb
senior tag

Hali!

Várom egyelőre, hogy ketyegjen az óra és nyitni tudjak... már csak 1 hét :D :P
Szóval jól értelmeztem, hogy nyitás után nem kell root, mert tudom aktiválni anélkül is az api2-t? Raw lenne a lényeg, bár egyelőre még az is zavaros, mely progik csinálják meg rendesen, talán Moz kolléga említette, hogy Lr pl iszonyat zajt generál a nyers képekre.

G

[ Szerkesztve ]

(#18077) Balzak83 válasza pergabb (#18076) üzenetére


Balzak83
senior tag

Nem kell hozzá, egyes recoveryk is megcsinálják, de pl. a pie romokban alapból engedve van, én legalábbis még nem találkoztam ennek ellenkezőjével.

(#18078) Potyka03 válasza Balzak83 (#18077) üzenetére


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Van kettő tokom Redmi Note 5-höz. Egy oldalra nyithatós flip tok,s egy sima szilikon tok,ezüstös bevonattal. Ingyen oda adom. Előnyben Budapesti lakos vagy aki feltud jönni 31.-én a Kökihez. További részleteket pü.-ben.

BOCSÁNAT NEM VÁLASZKÉNT AKARTAM!

[ Szerkesztve ]

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#18079) pergabb válasza Balzak83 (#18077) üzenetére


pergabb
senior tag

másik romot nem akarok feltenni, jó nekem az alap :)

(#18080) mcsm88 válasza Trailblazer (#18075) üzenetére


mcsm88
senior tag

Ha nem ejted le 3 méterről a betonra, ha nem öntöd le savval, ha nem esik egy mozgó gépbe, ha nem a beázott sátradban lévő bokáig álló víz alján lévő sárból kerül elő egy éjszaka után, akkor lehet hogy ellég. Minden másra ott a biztosítás. 😃

(#18081) Trailblazer válasza mcsm88 (#18080) üzenetére


Trailblazer
addikt

Hát nem, efféle veszélyek egészen biztosan nem fenyegetnek. :N :B

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#18082) kaisers


kaisers
aktív tag

Sziasztok!

Feleségemnek vettem egy ilyen telefont, és az a problémám, hogy 2 kártyát használ (1 hívás, 1 mobilnet), és csak a mobilnetes kártyán tudok hálózat módot váltani.
Muszáj lenne a hívó kártyán is váltani, mert itthon 3g-n nem az igazi a térerő.

Köszönöm a segítséget

(#18083) roti86 válasza kaisers (#18082) üzenetére


roti86
őstag

Kapcsold be a dual 4G-t, utána engedni fog váltani.

(#18084) kaisers válasza kaisers (#18082) üzenetére


kaisers
aktív tag

Google (is) a barátom. :)

Találtam rá megoldást.

(#18085) Balzak83 válasza pergabb (#18079) üzenetére


Balzak83
senior tag

Bocsánat, a bootloader miatt félreértettem. Akkor csak a camera2 miatt nyitnál?

(#18086) szabi__memo válasza 0xmilan (#17017) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hali!
Hol csinálta pontosan ezt a sárgulást? Nincs véletlenül egy képed róla (vagy bárkinek)?
Milyen eséllyel cserélik ilyenkor az Eustocknál vásárolt készülékeket?
Köszi

(#18087) Henker2 válasza szabi__memo (#18086) üzenetére


Henker2
addikt

Általában a kijelző széleinél szokott kezdődni. Nekem 2 Xiaomi készülékem is így járt már. És most az asszony és is ilyen :W

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#18088) szabi__memo válasza Henker2 (#18087) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem tudod, wayteq gariidő alatt javítja legalább?
Ha az ember szervizbe küldi érdemes a bootloadert zárni vagy belekötnek? Nem volt rajta 3rd party rom sem root de nyilván állíthatok bármit amíg nyitott..

(#18089) Laza... válasza Henker2 (#18087) üzenetére


Laza...
addikt

Sárgul? :DDD

Never give up!

(#18090) Pityu. válasza creed33 (#18064) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mikor először ragasztottam be kijelzőt akkor a kijelző hátulján elég gyenge volt a ragasztó szalag,mivel akkor még nem igazán volt gyakorlatom csak lelkesedésem,be raktam rendesen a helyére a kijelzőt és meg is ragadt csak felül nem vagyis szar volt a ragasztó,de ugye mivel nem tudtam vele mit kezdeni másnap el vittem mentünk debrecenbe.Be vittem egy telefon szervizbe és hál isten a gyenge ragasztó végett ki tudták szedni a kijelzőt és 4000Ft ért meg csinálták rendes ragasztóval.Szóval az 5000Ft reális lehet.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#18091) wwenigma válasza Henker2 (#18087) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nekem ez a második Xiaomi készülék ami nem sárgul. Kettőből. Pedig a RN3Pro azért kapott, volt használva. Meg ez is.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#18092) vargalex válasza szabi__memo (#18088) üzenetére


vargalex
félisten

Én a SmartShop-nál vettem egy Note 4X-et, azon 2-szer cseréltek kijelzőt sárgulás miatt gariban. Harmadjára túllépték a 30 napot, váltottam egy Note 4 Global-ra. Az is besárgult, nem sikerült 30 napon belül a szerviznek javítania, így némi ráfizetéssel váltottam most Note 5 Global-ra.
Minden alkalommal a kijelző bal felső részén sárgult be.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#18093) creed33 válasza Pityu. (#18090) üzenetére


creed33
aktív tag

Szia!
Összecseng amit írsz azzal amit a szervizes mondott. Utalt rá hogyha ragasztással csinálja meg a kijelzőt azt már nem lehet utána kivenni és bármi gebasz van akár ki is dobhatom a telefont.Végül a megrendelt kijelzőt ezért nem vettem át. A vecsési szakembert sem veszem igénybe,mivel nem speciális hibája van a telefonnak amit helyileg nem lehet megoldani. Plusz egy hétig hiányolnom kellene a telefont. Maradt az hogy új év második hetében érdeklődhetek a szervízben tudnak e kijelzőt szerezni. A szappanopera folytatódik 😅

(#18094) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Kérdés volt mostanában melyik telefon melyik. Egy AliExpress eladó küldött ajánlatot üvegre, onnan loptam a képet.

Egyébként full cover üveg teljes tapadással, lehet veszek megnézni milyen. [link]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#18095) szabi__memo válasza vargalex (#18092) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Wayteq csinálja náluk is?

Egyébként ez a hiba más gyártóknál is ilyen gyakori vagy a Xiaomi ilyen sz@r?

[ Szerkesztve ]

(#18096) wwenigma válasza szabi__memo (#18095) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ne feledd hogy akinek előjön az a leghangosabb, nem tudod hány embernél nincs probléma. Nálam de volt még és ismerősöknek sem. Illetve keress rá neten, minden márkánál volt vagy van ilyen probléma...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#18097) vargalex válasza szabi__memo (#18095) üzenetére


vargalex
félisten

Ez minden márkánál előfordul. Nekem az Alcatel Idol 2 mini S-em is ilyen volt. 3-szor cseréltek kijelzőt, negyedjére Idol 3-ra cserélték. De ilyen besárgult kijelzőről találsz képet Apple, Samsung, stb esetén is.
Ezek alapján én azt mondom, hogy én vagyok ilyen "szerencsés".
Ha jól tudom, a Note 4X-et nem a Waytek szervizelte, hiszen az nem is európai verzió. A Global készülékekkel nem tudom, hogy mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#18098) juve600 válasza vargalex (#18097) üzenetére


juve600
nagyúr

nekem is volt jópár xiaomi de egyik sem sárgult

(#18099) WhiteWalker válasza juve600 (#18098) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nekem a Note 3 sárgult és a kollégám 5A készüléke is... :U Mindkettő a SOC helyén a bal felső sarokban.

(#18100) Potyka03 válasza WhiteWalker (#18099) üzenetére


Potyka03
senior tag

Azt nem mondták hogy nem kell magatokkal vinni a WC-re?? És akkor nem sárgul be :DD :D :DD :D :DD :DDD

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.