Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5 Global ( kódnév: whyred ) topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) baitsee23 válasza Fulár (#20998) üzenetére


baitsee23
őstag

Nekem magából a Magisk alkalmazásból nem ment a saját frissítése, de TWRP-ből felment a 19.1.

小米 12 - 8/256GB

(#21002) madrac válasza Niarn (#20988) üzenetére


madrac
őstag

Másik twrp? Én Pitchblack twrp-t használok. Ha jól emlékszem sose kellett lazyflasher.

(#21003) kidnou válasza Trooper82 (#21000) üzenetére


kidnou
senior tag

Tegnap se irták a mi készülékünkre

(#21004) Gabe81


Gabe81
tag

Sziasztok!

Használ valaki Custom ROM-ot és mellette a CIB bank applikációját?
Nem szeretném úgy nyitni a telefont, hogy utána a netbankot esetleg ne tudjam használni.
Köszönöm
G.

A legszebb sport a kétszáz női mell

(#21005) kidnou válasza Gabe81 (#21004) üzenetére


kidnou
senior tag

EU romon vagyok, rootolt a teló, rendesen működik rajta

(#21006) Gabe81 válasza kidnou (#21005) üzenetére


Gabe81
tag

Köszönöm a gyors válaszodat!

A legszebb sport a kétszáz női mell

(#21007) dugo_ válasza Gabe81 (#21004) üzenetére


dugo_
veterán

Nem tudom a CIB hogyan ellenőriz, de az OTP Smartbankhoz elég a Magisk Hide funkció és utána működik.

(#21008) kidnou válasza dugo_ (#21007) üzenetére


kidnou
senior tag

Cibhez az se kell

(#21009) Jim74 válasza kidnou (#21005) üzenetére


Jim74
nagyúr

A CIB mobilbank nem a custom rom miatt nem megy néha (mostanában sűrűbben), hanem a CIB töketlenkedése miatt :DDD

(#21010) Fulár válasza baitsee23 (#21001) üzenetére


Fulár
senior tag

Így már nekem is működik!Köszönöm!

(#21011) Gabe81 válasza Jim74 (#21009) üzenetére


Gabe81
tag

Ez sajnos igaz! :DD

A legszebb sport a kétszáz női mell

(#21012) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Tegnap érkezett új global dev rom, 9.5.9. Nincs a changelogban de BT fülesemnél kapcsolható lett az AAC kodek az alapértelmezett SBC helyett illetve pár designelem változott, pl térerő és hálózati típus jelzése. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#21013) kidnou válasza Jim74 (#21009) üzenetére


kidnou
senior tag

Nekem nincs vele gondom. akkor nem működik mikor elöre jelzik, de ez csak éjszaka van nagy átlagban

(#21014) batai15


batai15
félisten

Sziasztok,lehet veszek vissza egy ilyen készüléket ,a brutális akku miatt .
Pixel experience hogy áll mostanság vagy lineage ? Gcam megy végre normálisan alatt ?
OTP app megy magisk hide-al ?

(#21015) Trooper82


Trooper82
senior tag

Sziasztok. Nem az új rommal jött elő a probléma de már kicsit bosszant. Adott egy "csodálatos" upc connect box. 5ghz es wifin random megszakad az adatkapcsolat olyan heti 5-10 szer. Próbáltam úgy ,h a 2.4 ghz et kikapcsolom , csak 5g- n menjen úgy is. Jelzem, hogy, a tab, meg amugy semmilyen más eszközön nem szakad meg ilyenkor az adatkapcsolat. Csak 2,4 en nincs gond. Máshol,sajnos ott is upc connect box van, ugyanez a helyzet. Még más routerrel probalnam de nincs. Ily nkor wifi ki-bekapcs segít. Típus hiba lehet, vagy erdemes lenne ezzel egy szervizt felkeresni szerintetek?

(#21016) Trooper82 válasza Trooper82 (#21015) üzenetére


Trooper82
senior tag

Ui. Mindenféle wifi segedet kikapcsoltam a wifi beallitasokban...

(#21017) DroiDMester válasza Trooper82 (#21016) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem szeret minden csatornát a teló, próbáld másik csatornára állítani a 5GHz-et!

(#21018) kgb79


kgb79
tag

Sziasztok!
Tegnap volt egy sikertelen próbálkozásom a xiaomi.eu Stanley rommal. Leírás szerint feltettem twrp-t lazyflashert. Utána felásoltam a romot és twrp alól próbáltam telepíteni. Sajnos error 7 hibával leállt a telepítés.
Találkozott valaki ilyen hibával?

(#21019) Trooper82 válasza DroiDMester (#21017) üzenetére


Trooper82
senior tag

Köszi, megpróbálom. Előbb fix ip-t kapott de azóta is volt egy szakadás. Akkor beallitom egy fix csatornára. Csak tudnám melyiket szereti
😀. Kb 40 wifi-t észlel a házban. Szívás...

[ Szerkesztve ]

(#21020) WhiteWalker válasza Trooper82 (#21019) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

MAs eszközön is szakad a wifi?

(#21021) Trooper82 válasza WhiteWalker (#21020) üzenetére


Trooper82
senior tag

Más eszközön nem. Ez is csak 5ghz-en...
Meg próbálom még a fix csatornát amit javasoltatok. Tesztelem, ha nem jó lehet nézek valami értelmes routert...

[ Szerkesztve ]

(#21022) wwenigma válasza Trooper82 (#21021) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

40 wifi, akkor nem kicsi interferencia lehet. Inkább wifi analyzerrel keresd meg a legtisztábbat és azon használd. Nekem twitchen észrevehető hogy fix időközönként belassul a kapcsolat és tekerni kezd pár másodpercet.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#21023) Trooper82


Trooper82
senior tag

Köszönöm a tanácsokat. Találtam egy olyan csatornát ahol úgy tűnik "jól érzi magát". :)
Hozza most stabilan a 300 mbit körüli értéket, amelyhez foghatót még sosem mértem vele. Tesztelem...

(#21024) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Lehet kicsit off, de elgondolkodtam hogy egy ilyen iphone-hoz használt vízálló tok jó lenne a redmi note 5 telefonomhoz: [link]

Megnéztem és méretben a Note 5 elvileg majdnem egyezik az Iphone XS Max méretével.
Note 5 mérete: 158.6 x 75.4 x 8.1 mm
Iphone XS Max mérete: 157.5 x 77.4 x 7.7 mm

Szerintetek jó lenne a Note 5-höz ez a tok, vagy ez felejtős? (Kár hogy erre a Note 5-re nincs ilyen tok.)

-Norbi-

(#21025) sanyci válasza Norby86 (#21024) üzenetére


sanyci
senior tag

Ez tuti nem lesz jó...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#21026) Wesder válasza Norby86 (#21024) üzenetére


Wesder
félisten

Egyértelműen nem lesz jó.
Waterproof case néven kerested màr?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#21027) Norby86 válasza Wesder (#21026) üzenetére


Norby86
őstag

Persze, azokat az átlátszó vékony felül zárható tokokat hozza be, abból van nekem, de a képernyőt a víz alatt nagy ritkán érzékeli, meg olyat ír ki a telefonom tőle hogy ne takarjam el az érzékelőt. Pedig nincs eltakarva, átlátszó. Így jobb híján most azt használom víz alatt. Célnak mondhatni az is megfelel, csak egy ilyen kompaktabb vízálló tok jó lett volna.

-Norbi-

(#21028) pergabb


pergabb
senior tag

Vkinek van vmi jo kis tippje arra, ha a lencse karcos lett, vagy ezt nem lehet eltuntetni? Hajszalkarc, de pont eleg ahhoz, hogy a fenyforrasok csovat huzzanak :)

[ Szerkesztve ]

(#21029) madrac


madrac
őstag

TWRP Error 7 hiba:

Elvileg az a megoldás, hogy a felrakni kívánt ROM-nak OREO firmware kell, nem PIE.

Először az oreo firmware-t kell felrakni, utána valószínűleg szükséges egy újraindítás is TWRP-ben, aztán lehet próbálkozni a ROM telepítéssel.

Stable China

Global Beta

Global Stable

(#21030) ktommy91


ktommy91
addikt

Tölthető a KangarooX r4.4. [link]
Changes:
-Linux 4.4.179 merged
-LA.UM.7.2.r1-06900-sdm660.0 CAF tag merged
-qcacld-3.0,fwapi,qca-wifi-host-cmn: LA.UM.7.2.r1-06900-sdm660.0 CAF tag merged
-F2FS upstreamed
-Added the sRGB workaround from icecold
-Spectrum profiles fixed on pie. WORKING ONLY WITH SMARTPACK KERNEL MANAGER
Huge thanks to sunilpaulmathew for the support!
-DTS synced with MIUI 9.4.25
-Added a script from Franco kernel what force several processes to low-power CPUs
-Removed some changes by xiaomi
-Added the process reclaim reverts from wahoo q preview and enabled the process reclaim
-qcacld-3.0 configs updated(and fixed)
-Changed to Draco's new DSboost driver
-Removed a ton of debugging(thx to Sultan and Draco)
-Using zsmalloc for zRAM again
-Many other changes...see on github

Nincs kerítés.

(#21031) Pityu. válasza pergabb (#21028) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én ezt megelőztem fólíával,kis kompromisszum,de így védve van.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#21032) robi64


robi64
aktív tag

Megérkezett az OTA frissités.

[ Szerkesztve ]

(#21033) Anonymus23 válasza robi64 (#21032) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nekem még mindig a 10.2.2.0 van fenn, és azt mondja, hogy nincs elérhető frissítés :F

;) - The Power of the Light Side

(#21034) jUUh


jUUh
Topikgazda

A hétvégén erőt vettem magamon, és megint kukáztam a rendszert, a legfrissebb recovery-vel sikeresen átálltam F2FS-re is, legújabb AOSiP is működik, Icecold kernellel. Nagyon jó kis kombó, azt kell, hogy mondjam. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#21035) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Ha a Miflash programmal felrakok egy fastboot romot és bezarom a BL-t , akkor a nyitásához ismét kell engedélyt kérnem ?

(#21036) robi64 válasza WhiteWalker (#21035) üzenetére


robi64
aktív tag

Igen + várás. :(((

@Anonymus23
Majd érkezik. :K

[ Szerkesztve ]

(#21037) jUUh válasza WhiteWalker (#21035) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Nekem ( ha jól emlékszem) az engedélyt nem kellet még egyszer igényelni, de a 720 órát rámlökték megint.

Samsung Galaxy S23+

(#21038) Pityu. válasza robi64 (#21032) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez nem a globalon igaz?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#21039) WhiteWalker válasza jUUh (#21037) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Bakker :(((
Mivel be kéne vinnem a szervizbe a készüléket gariba javittatni ,ehhez vissza kellene rakni a gyári állapotot.
Le kéne gyalulni a jelenlegi rendszert ( EU DEV ) , fel rakni Mi flashel egy fastboot romot ami törli a TWRP-T , zárja a BL-t is.
Ergo gyári szűz rendszerem lenne , garancia képes. Viszont bukom a nyitott BL-t .

Nincs más megoldás hogy ez megmaradjon?

(#21040) jUUh válasza WhiteWalker (#21039) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Azt lenne jó tudni, hogy a nyitott bootloader kizárja-e a garanciát. Mert ha nem, akkor csak simán felteszel 1 fastboot romot, és nem zárja. Más megoldás nincs, sztem.

Samsung Galaxy S23+

(#21041) robi64 válasza Pityu. (#21038) üzenetére


robi64
aktív tag

Igen Global-ra (V10.2.2.0.OEIMIXM-re).

(#21042) Pietrosz válasza WhiteWalker (#21039) üzenetére


Pietrosz
addikt

Miért ekkora gond, ha gyári rendszeren maradsz egy darabig, ha vissza kapod a telot? Fél éve megvan nekem de még nem érzem, hogy hozzá kellene nyúlni, megy minden ahogy kell. Pedig eddig az összes telomat rootoltam, romolgattam, de többnyire mindig az volt az oka, hogy javítsak az uzemidon vagy a teljesítményen. Itt ezzel végre nincs gond..

(#21043) WhiteWalker válasza jUUh (#21040) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Tegyük fel , hogy kizárja a garanciát ...

Mert nem szeretnék - ki szeretne? - javítás után várni 720 órát hogy nyissam újra ...
De úgy néz ki , hogy márpedig fogok :O

[ Szerkesztve ]

(#21044) Pityu. válasza robi64 (#21041) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem még nem jelezte,hogy jött volna de majd biztos később.Viszont nyomhatnák kifelé már az Pie t is.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#21045) kidnou válasza WhiteWalker (#21043) üzenetére


kidnou
senior tag

Egyszer véletlenúl bezártam , nem kellett várnom a nyitással. ez is olyan xiaomi együttható.
Redmi 4x volt nekem gariban sárgulás miatt, eu rommal. Előtte megkérdeztem, azt mondták, mivel hivatalosan van nyitva, nem megy el a garancia. Azóta lehet változott, kérdezz rá

[ Szerkesztve ]

(#21046) WhiteWalker válasza kidnou (#21045) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Köszi , kérdeztem . Azt mondták jobb ha bezarom , akkor nem szivóznak a szervizbe.

Hát ez a xiaomi együttható egy vicc :DDD
Azt hiszem , bezarom a BL-t a MiFlashel , aztán kérvényezem a nyitás másnap , így míg szervizbe van a telefon, ami lesz 2 hét , addig is ketyeg az óra a nyitási engedélyből... Nyerek pár napot a 30 napból ;]

(#21047) Viktor0610 válasza WhiteWalker (#21046) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"aztán kérvényezem a nyitás másnap , így míg szervizbe van a telefon, ami lesz 2 hét , addig is ketyeg az óra a nyitási engedélyből..."
Pont ezt javasoltam volna. ;) ;]

Samsung Galaxy A54

(#21048) WhiteWalker válasza Viktor0610 (#21047) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Este ébredt fel bennem ez a gondolat .
Valahogy így zajlott:

Én: "álmos vagyok le kéne feküdni..."
Agy: " de sok az a várakozási idő,hogy lehetne kikerülni? "

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#21049) ratobi


ratobi
senior tag

Biztos én vagyok láma, de nem jövök rá, hogy root nélkül, hogy tudom tiltani, törölni a gyári alkalmazásokat, ezzel a MIUI HIDDEN SETTINGS - el... 🙄🤔

(#21050) Viktor0610 válasza ratobi (#21049) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Manage applications részen.
Nem minden appot lehet itt sem tiltani, de többet, mint az alapértelmezett helyen, a készülék beállításain belül. :)

Ja, törölni nem lehet a gyári appokat, max. tiltani.
Illetve most találtam: az Egyebek részen a frissítéseket eltávolíthatod. Tiltás előtt jól jön, ha felszabadítanád az app frissítései által foglalt helyet. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.