Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5 Global ( kódnév: whyred ) topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) Elemental


Elemental
addikt

Megjelent a volte kapcsoló is.

(#19852) sanyci válasza Elemental (#19851) üzenetére


sanyci
senior tag

Milyen fw-en?

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#19853) Viktor0610 válasza sanyci (#19852) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem a MIUI alapú ROM-okban ott kellene legyen a VoLTE-kapcsoló, max. szürkén. A *#*#86583#*#* kóddal kapcsolhatóvá tehető.

Samsung Galaxy A54

(#19854) Viktor0610 válasza WhiteWalker (#19848) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mert a VoLTE egy új technológia, amit a magyar szolgáltatók most kezdenek támogatni, ez pedig egy tech fórum? :DDD (Jó, tudom, a magenta T-nél már van egy ideje. :U )

Samsung Galaxy A54

(#19855) WhiteWalker válasza Viktor0610 (#19854) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ezt eddig is tudtam ;]
Ezenkívül mi a nagy őrület érte?

(#19856) vargalex válasza Viktor0610 (#19853) üzenetére


vargalex
félisten

MIUI global stabil-on a kód beírása után jelenik meg és lesz kapcsolható. Addig nem is látszik.

Alex

(#19857) Elemental válasza vargalex (#19856) üzenetére


Elemental
addikt

Nálam is így volt. Előtte nem volt ott.

(#19858) yanna válasza vargalex (#19856) üzenetére


yanna
őstag

A RN3SE telefonomon mikor 2 éve vettem a gyári állapotban meg volt a kapcsoló, aztán később valamelyik frissítés eltüntette.

(#19859) rolio1 válasza WhiteWalker (#19855) üzenetére


rolio1
tag

Valóban, a kapcsoló megjelent a kóddal, és az ügyfélszolgálat (Telekom) kérdés nélkül bekapcsolta. Most a térerő jelző felett HD jelzés látható.
Nekem azért fontos, mert a boltom egy vasbeton szerkezetű épületben van és kevés a térerő. És hívás elején rossz a vonal, amikor visszavált 3G-re. 4G hívás alatt pl. Viber ez nem jelentkezett.

(#19860) Pietrosz válasza Elemental (#19838) üzenetére


Pietrosz
addikt

Tudom nem volte topik, de nekem is sikerült a fenti módszerrel bekapcsolni a volte-t.
Alapból nem is látszott a menüben, de a kód hívása után megjelent. Ezután gyors csevej Vandával majd az üfsz-el, teló restart, és már megy is. Legújabb global beta global rom.
1414-et hívtam elsőre, a minőség rosszabb, mint 3G-n ;] :DDD
A kapcsolási idő viszont nagyon gyors lett.
Mindegy legalább már ezt is tudja a teló

[ Szerkesztve ]

(#19861) vargalex válasza Pietrosz (#19860) üzenetére


vargalex
félisten

Én még nem VoLTE-zem, de a minőség csak akkor lesz jobb, ha a túloldal is VoLTE-n van.

Alex

(#19862) Pietrosz válasza vargalex (#19861) üzenetére


Pietrosz
addikt

Köszi, közben olvastam enis. Most lehet zaklatni az ismerősöket ezzel. De mostmar félúton nem állok meg.

(#19863) Norby86


Norby86
őstag

Szerintetek létezik Redmi Note 5-re ilyen, vagy ehhez hasonló vízzáró tok? Mert nyaraláshoz nagyon jó lenne a víz alatti felvételeket elkészíteni. Most ezért nem szándékoznék GoPro-t vagy Sjcam-ot venni ha nem muszáj. Eddig ezzel az átlátszó tokkal próbálkoztam ami légmentesen zár, de annyira könnyen karcolódik az a szilikonos anyag hogy élvezhetetlen a felvétel. Arról nem is beszélve hogy ha picit behajlik az anyaga akkor a vízben a fény tükröződése miatt szintén elmosódott, élvezhetetlen lesz a felvétel. Egy ilyen zárható műanyag tok jó lenne, csak nem találok a Note 5 telefonra, csak Iphone-ra.

-Norbi-

(#19864) Elemental válasza Pietrosz (#19862) üzenetére


Elemental
addikt

Én is elkezdtem osztani az igét a barátok között :)

(#19865) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Bekapcsoltattam én is a VOLTE-t , meg is jelent a VOLTE jelzés , viszont a kérdésem az lenne , hogy ami a képen látható azt is be kell kapcsolni?
( Két simet használok , az elsőn a bejövő hívás van , a másodikon a kimenő hívás + net , EU DEV rom)

kép link

[ Szerkesztve ]

(#19866) slayernick66


slayernick66
tag

sziasztok,

mondjatok mitol lehet az, hogy anelkul hogy frissult volna a rendszer ugy ket-harom honapja, vagy hogy megvaltoztak volna alapveto szokasaim (milyen tererovel fedett helyeken mozgok, milyen bluetooth vagy gps hasznalatom van), neha cash torlest vagy tisztitast csinalva, megis hetrol hetre romlik az akksiidom? SOT-om regebben ugy 8 ora volt, masfel nap alatt, es szep fokozatosan lement ez 4 oranyira.

Ilyen volt regebben is korabban teloval, szinten Xiaomi (Redmi 3), ott atmenetileg segitett rajta egy gyari beallitasok visszaallitasa, de erteni szeretnem mitortenik ilyenkor a teloban? Felgyulik benne valami szemet, es emiatt valami progik tobbet porognek? Vagy mi az ami miatt pl megfigyeltem es amikor frissitesek jonnek mindig jobb az akksiido aztan par het mulva elkezd lassacskan romlani.

Regebben mikor melobol hazamentem 65% korul voltam, most ugy 40-45% korul, pedig uakkor jarok :)

Ha barkinek van tapssztalata vagy otlete hogy tudnam karban tartani ilyen szempontbol a telot, kerem segitsen.

P.S.: elnezest de nem olvastam vissza a forumban, regebben nem volt ilyesmirol szo, azt tudom

koszi

(#19867) wwenigma válasza WhiteWalker (#19865) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mindenki elofizeteses vagy kartyasra is sikerult mar aktivaltatni?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19868) baitsee23 válasza wwenigma (#19867) üzenetére


baitsee23
őstag

Én előfizetéses vagyok, nekem sikerült.

小米 12 - 8/256GB

(#19869) WhiteWalker válasza wwenigma (#19867) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Én előfizetéses vagyok. Pár perc alatt meg is volt.

(#19870) vargalex válasza WhiteWalker (#19869) üzenetére


vargalex
félisten

Nekünk céges flottánk van, kijelölt ügyintézővel. Azt mondták, hogy minimum 3, maximum 7 nap, míg aktiválják. Szóval, ennyit ér az a Telekomnál, ha nagy az ügyfél. :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#19871) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Miért van az,hogy 100% hamar vált 99% ra? Régebben nem ment ilyen gyorsan le.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19872) Pityu.


Pityu.
nagyúr

18perc alatt 2%

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19873) WhiteWalker válasza vargalex (#19870) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Érdekes ... Cimborám is flottába van , szóltam neki , hogy ha tudja intézze el ő is , aztán pikk pakk megvolt neki is , pedig nem is az ő nevén van a flotta , csak használja a kártyát.

(#19874) vargalex válasza WhiteWalker (#19873) üzenetére


vargalex
félisten

Én a mi irodavezetőnknek szóltam, aki a kapcsolattartó a Telekom felé. Ő beszélt a Telekomos kapcsolattartóval. Ő pedig azt mondta, hogy fogok kapni egy SMS-t a szolgáltatás bekapcsolásáról 3-7 nap múlva, majd újra is kell indítani a készüléket.
Pedig szerintem is csak egy flag az előfizetésnél.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#19875) x1port


x1port
addikt

Üdv.
Dual simnél az alapértelmezett sms küldés a hanghívásra beállított kártyáról megy ?
Köszi

(#19876) Viktor0610 válasza x1port (#19875) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Külön beállítható emlékeim szerint.

Samsung Galaxy A54

(#19877) GZoli7 válasza x1port (#19875) üzenetére


GZoli7
senior tag

Amit beállítasz, arról megy.

(#19878) Pulykahuszár válasza Pityu. (#19871) üzenetére


Pulykahuszár
csendes tag

Nem tudom, de utána van amikor nekem 80%-on van 2 órán keresztül. :)

(#19879) szunyi777


szunyi777
őstag

Tudom, hogy nem az a topic, de feltennem a kérdést. Olvastam, osszehasonlitgattam a készüléket egy note 6 pro val. Most kaptam egy csere ajánlatot. 1-1 ben. Makulátlan, stb... Szerintetek?

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#19880) nullpoint válasza szunyi777 (#19879) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ha imádod a noccsot akkor érdemes, másban nagyon nem térnek el. Szelfikamera 20mp, 13mp helyett. Gsmarénán vagy kimovilon hasonlítsd össze a két készüléket.

Mondjuk egy az egyben csere még akkor is fura ha nem Bánáti adta az ajánlatot.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#19881) ValoVillam


ValoVillam
tag

Valaki mondja meg, a telefon újabban miért nem hajlandó a benne lévő SD kártyára írni?

Olvasásnál minden oké, viszont írási próbálkozáskor mindegyik alkalmazás kifejezi hogy nincs hozzá engedélye. Mivel angol, nem konkrétan ezt, egyébként pedig alkalmazásfüggő. Az egyik pl. csak így szól hozzám: "Unknown error occurred content://com.android.externalstorage.documents/tree/6680-7DAC%3A/document/6680-7DAC%3A/6680-7DAC", én pedig nem tudok erre mit felelni.

Egy másik app szerint:

[ Szerkesztve ]

(#19882) vargalex válasza ValoVillam (#19881) üzenetére


vargalex
félisten

Lehet, hogy meghalt a microSD kártya. Általában így megy tönkre (read only-ra vált) a Samsung microSD. De nekem ugyan így viselkedett már egy Mixza és egy Alfawise is.

Alex

(#19883) ValoVillam válasza vargalex (#19882) üzenetére


ValoVillam
tag

32GB-os SanDisk van benne. Hónapokkal ezelőtt is előfordult már ugyanebben a telefonban, akkor valahogy megoldottam, csak nem jut eszembe hogyan.
Egyébként erről (nincs jog SD-re írni) mintha olvastam volna h Xiaomi-jelenség, de nem találtam meg az egyértelmű megoldást.

(#19884) vargalex válasza ValoVillam (#19883) üzenetére


vargalex
félisten

Nálam a Samsung egy Raspberry Pi-ben, a Mixza egy Samsung mobilban, az Alfawise pedig egy Dashcam-ban ment így tönkre. Ezek után gépben sem volt írható//formázható/particionálható.

Alex

(#19885) trebrona válasza ValoVillam (#19883) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ott van a screenshot-odon, hogyan lehet megadni az engedélyt az alkalmazásoknak.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#19886) trebrona válasza ValoVillam (#19883) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ha a screenshot alapján nem megy, akkor Documents alkalmazást kell engedélyezni, ha jól rémlik. Alapból tiltva.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#19887) ValoVillam válasza trebrona (#19886) üzenetére


ValoVillam
tag

A képernyőkép alapján semmit nem lehet megcsinálni.
Igen, olvastam arról is h a Documents alkalmazást kell. A további kérdésem pont az lett volna hogy azt az appot hogyan találom meg. (Kerestem. Semmi ilyesmire találat.) Ez a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#19888) trebrona válasza ValoVillam (#19887) üzenetére


trebrona
nagyúr

Settings/Installed apps/jobb fent három pötty-show all apps

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#19889) ValoVillam válasza trebrona (#19888) üzenetére


ValoVillam
tag

Igen, odáig eljutottam már mielőtt ide a fórumba írtam. Semmiféle Documents alkalmazás nincs a listában. :-( Névben hozzá legközelebb a (Google) Docs van, de ugye nekünk nem az kell.

[ Szerkesztve ]

(#19890) trebrona válasza ValoVillam (#19889) üzenetére


trebrona
nagyúr

Írd be ugyanott a kereső-dobozba! Ha úgy sincs, akkor passzolok.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#19891) ValoVillam válasza trebrona (#19890) üzenetére


ValoVillam
tag

Természetesen ezt is végigjártam már. ("doc" a keresőbe) Semmiféle, Documents-hez hasonló találat. :-(

[ Szerkesztve ]

(#19892) x1port válasza Viktor0610 (#19876) üzenetére


x1port
addikt

Alapértelemezéseknél csak a hang van és az internet.. sms sehol

(#19893) wwenigma válasza x1port (#19892) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Sms-t arról küldi amit megnyomsz, ha nincs alapértelmezett hang beállítva akkor kerdojeles először.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19894) x1port válasza wwenigma (#19893) üzenetére


x1port
addikt

Így már világos. Köszi a választ !

(#19895) B2man2


B2man2
aktív tag

Sziasztok!
Létezik olyan app vagy bármi más amivel megtudhatom, hogy mitől ébred fel random módon a kijelzője a telefonnak?
Nincs bl nyitva, így root sincs. Global stabil 10.2.1.0 van rajta.

(#19896) Viktor0610 válasza B2man2 (#19895) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hidden Settings for MIUI a Playről.
Abban van egy Notification log menüpont.

Samsung Galaxy A54

(#19897) B2man2 válasza Viktor0610 (#19896) üzenetére


B2man2
aktív tag

Köszi. Megnézem.

(#19898) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Néha kezdek irígykedni ismerősömre,nem rég vett egy 13000mah akksis telót neki két nap alatt alig merült 2% a telefon nekem meg csak gördűlnek le a százalékok.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19899) Viktor0610 válasza Pityu. (#19898) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Valamit nem csinálsz jól.
Nekem most épp' második napja megy, 23%-on vagyok, 7 óra 53 perc kijelzőidővel.
Sok appom van, de csak a szükségesek futhatnak, soknál meghagytam a MIUI akkumulátorkímélőt, nem hagyom automatán indulni őket, stb.
Sosem ürítem a memóriát, de időnként újraindítom a telót.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#19900) Pityu. válasza Viktor0610 (#19899) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Majd én is átnezem az appokat,sokszor kapcsolom ki estére a telefont,tehát újra van indítva.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.