Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) dethroner válasza fudi2002 (#20349) üzenetére


dethroner
veterán

Global 9.0.5.0 stabil, ez van fent. Szóval hiába ügyeskedek, azt mondod nem lesz gyakorlati sebességnövekedés?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#20352) KamuMazsola válasza gilbo (#20335) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Miért, a mi régiónkba kiadták már?
Segítek, még nem, ergo nem használjuk. Megsugom azt is, hogy forradalmi újítást sem fog tartalmazni.

Üdv.: KamuMazsola

(#20353) beers válasza kelly416 (#20331) üzenetére


beers
addikt

Töltésnél működik, a LED teszt tökéletesen lefut minden színben!
Szerintem itt valami szoftveres bibi van!
Bootloadert kinyitottam, redwolf,lazyflash fent van!
Csinálok egy mentést és felteszek valami másik romot, amit mindenki szerint működik a led!
Melyik romot javasoljátok?
Apropo redwolffal mentett rom mehet vissza sima twrp-vel is?
:R

M&N

(#20354) Imi1981


Imi1981
veterán

Itt a hardverapron rendeltem két üvegfóliát egy eladótól. Az egyik full cover a másik sima. A simát raktam fel először és bizony sokkal jobb lenne ha nem állna el a széle! Nem tükröződik annyira és mivel az rátapad nem rontja a képet kicsit se szinte. De annyira elállt a széle, hogy muszáj volt leszednem. Felraktam a full cover és egyből láttam, hogy sokkal szarabb de jobb mint a régi full cover valamivel. Ez a hátránya a full cover üvegfóliának, hogy ez igazából csak a szélén tapad fel és jobban tükröződik emiatt és egy idő után elkezd lötyögni (pl mikor letörlöm) . Mindegy azért rajtahagyom. De ég és föld ha ez rajta van meg ha leszedem (előtte direkt megnéztem). Ha nincs rajta fólia nagyon szép a kijelző megjelenítése.

(#20355) crok válasza beers (#20353) üzenetére


crok
Topikgazda

Redwolf mentést nem tudsz visszatenni TWRP-vel (ezt a dev. írta egyszer a thread-jében). Én XenonHD-t vagy AEX-et javaslok, esetleg Lineage 14.1, vagy ha MIUI alapút akarsz akkor Epic vagy sima Xiaomi.eu, de hát annyi van mint égen a csillag a köbön..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#20356) beers válasza crok (#20355) üzenetére


beers
addikt

Köszönöm! :R
Akkor ezek szerint redwolffal sem az általad említett romokat?

M&N

(#20357) crok válasza beers (#20356) üzenetére


crok
Topikgazda

Err.. nem értem a kérdésed. Átfogalmaznád?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#20358) nagyra válasza keke69 (#20340) üzenetére


nagyra
tag

Én az elmúlt pár napban találkoztam ilyennel, nálam az volt a gond, hogy ugyanazt az IP címet kiosztotta (DHCP) a router-em a telefonnak is, és egy másik eszközömnek is... (MIUI EU béta ROM)

Azóta kicsit megneveltem a router-emet, beállítottam statikus IP-t a telónak.

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#20359) beers válasza crok (#20357) üzenetére


beers
addikt

Persze :)!
A kérdésem arra vonatkozott volna, hogy redwolf-fal akkor lehetséges-e pl. a gyűjteményedben szereplő zip(-ek) telepítése!
Pl:

M&N

(#20360) crok válasza beers (#20359) üzenetére


crok
Topikgazda

Természetesen a válasz erre az hogy igen - csak a backup-ok visszaállítása nem kompatibilis, természetesen minden másban megegyezik a TWRP-vel.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#20361) beers válasza crok (#20360) üzenetére


beers
addikt

Köszönöm, erre lettem volna kíváncsi!
:R

M&N

(#20362) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!

Van neken egy tökéletesen működő global note 4-em, kedvet is kapott kolleganőm egyre.
Beszerzett magának egy szintén globál note4-et.
A gond, hogy a mobilnet nem megy nála. Vodás. Láttam, hogy a topicban feljött toöbbeknél ilyen hiba, de hiába írtam át standardnet-re az apn-t, így sem akar működni.
Van ötletetek, hogy mit kellene még állítani hogy jó legyen?

Nálam rögtön működött, pedig internet.vodafone.net van beállítva.. :F

(#20363) beers válasza ben11 (#20362) üzenetére


beers
addikt

Ki-bekapcs?

M&N

(#20364) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Crok prof. javaslatára én is kipróbáltam a Xenon HD romot RR után és pár nap használata után elmondhatom, hogy jobb az üzemidő és folyékonyabb a rendszer is (és a Nova Launcher Prime is újra előkerült legalább :)

Még egy apróság, ha valakinél trágya a beszélgetés hangminősége, az alábbi app az egyetlen ami érezhető javulást hozott nálam és a rettenetesen szrból elfogadhatót csinált:
DeFluence (root)

-= No way back from Here =-

(#20365) Narxis válasza [lAyCsI] (#20364) üzenetére


Narxis
nagyúr

Na már nem az AOSPExtended a kedvenc a "professzornál"? Ejnye.😆

Thanos was right.

(#20366) crok


crok
Topikgazda

Na most én kérdeznék:

Milyen MIUI alapú Custom ROM-okat ismertek?
És melyikben van OTA?

Xiaomi.EU (HMNote4X) - van OTA (tudom, ez nem is teljesen custom, mert inkább félhivatalos)
Epic / Mido - van OTA

Mi Globe - ROM Builder - nincs OTA
MIUI Pro - nincs OTA

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#20367) crok válasza Narxis (#20365) üzenetére


crok
Topikgazda

Lekerültem.a tiltólistáról?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#20368) beers válasza [lAyCsI] (#20364) üzenetére


beers
addikt

Én az AEX-el szemezek, nekem jobbnak tűnik a videók alapján!
Novát használok miui-n is :D!

M&N

(#20369) Imi1981 válasza crok (#20366) üzenetére


Imi1981
veterán

Miuihu van ota.

(#20370) [lAyCsI] válasza beers (#20368) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Voltam AEX-en is, szintén bejött, de nekem echo problémáim voltak vele és nem tudtam felülkerekedni rajta :)

-= No way back from Here =-

(#20371) crok válasza Imi1981 (#20369) üzenetére


crok
Topikgazda

Köszi, felvettem a listámra.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#20372) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Redmi Note 4 3/32 Global (alul-felül műanyag burkolat az antennavonal alatt/felett, alul 5-5 lyukas dizájn).

Gondoltam, kipróbálok egy Xiaomi EU CFW-t, és letöltöttem a legstabilabbnak megszavazott béta ROM-ot - a Note 4X-hez tartozó 7.12.21_v9_7.1-et. Mivel rakás modell van és nonszensz a Xiaomi telefonok elnevezése, az X verzióval próbálkoztam, mert a Note 4-hez csak 7.12.21_v9_6.0 volt. Feltételezem, nevének utolsó tagja az Android verziót jelöli. Error 7-es kódot dobott ki, aminek utána olvasva sok "megoldása" van, de én azt gyanítom, hogy csak simán nem az én telefonomhoz készült ez a ROM.

Mi a meglátásotok?

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#20373) KamuMazsola válasza ben11 (#20362) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Próbáljátok ki pl a te simeddel, ha az jó, akkor a kolléganő simjét lehet érdemes volna kicseréltetni.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#20374) helixP válasza crok (#20367) üzenetére


helixP
nagyúr

Szegény Te :( :)

Hogy-hogy gyűjtöd ezeket a Romokat?

[ Szerkesztve ]

(#20375) crok válasza Darko_addict (#20372) üzenetére


crok
Topikgazda

Szia,

Az a ROM verzió amit te le akarsz tölteni az itt található (és itt a fórum thread-je) és keresd a HMNote4X-et (az a Mido).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#20376) crok válasza helixP (#20374) üzenetére


crok
Topikgazda

Megpróbálkoznék egy jobbnak hazudott MIUI alapúval mielőtt kijön az új, stabil AEX 5.x és Lineage 15.1 meg az ezekre alapuló ROM-ok.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#20377) Darko_addict válasza crok (#20375) üzenetére


Darko_addict
őstag

Köszönöm! Rossz fájlt választottam, az általad linkelttel tökéletes.

Két dologban kérnék még segítséget:
- Egyszer beállítottam, de csak púp a hátamon és bajt okoz, hogy bootolás közben kér pattern-típusú feloldókódot. Hol tudom deaktiválni ezt a funkciót? Resurrection Remix ROM alatt tettem be, de annyi istenverte beállítási lehetőség van, hogy nem találtam meg újra. Vagy csak idegesen álltam neki...
- Mielőtt ROM-olok, mindig készítek backupot TWRP-ben. Most először fordult elő, hogy nem sikerült ROM-ot telepíteni, de már a régi rendszer formázva volt. Vissza akartam tenni az előző ROM-ot, de hibaüzenettel záródott. Valami olyasmi volt, (elfelejtettem felírni) hogy unable to mount system és alatta valami ... /efs2. Próbáltam bootolni, de loopolt. Formáztam és újravisszatettem ue. a backupot. Most más hibakódot írt, éslassan, de betöltött. Hálózat és WiFi nem volt... Feltételezem, sérült és így haszontalan a rendszermentés.
Mi ronthatta el, hol lehetett a baj? Van még két másik rendszermentésem (Official MIUI 8, MIUI9 és a sérült RR LOS), de félek, azokkal is baj lehet.

:R

EH! Most nem is fogadja el a boot unlock patternjét. Sajnos ez nem a telefoné, amit Managerben ki lehetne törölni. Szörnyű. 6x6-os mezőben volt a kódom, ez a vacak meg csak 3x3-as mezőt kínál fel. :D

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#20378) crok válasza Darko_addict (#20377) üzenetére


crok
Topikgazda

Az elsőre már nemigen tudok jobbat mondani mint a /data format (nem wipe!) mert decrypt-elni nem lehet.

A másodikra: ha nem volt hálózat (gondolom itt a GSM/WCDMA/LTE-re gondolsz) valamint WiFI se akkor ott a firmware leszen ludas valószínűleg, mert a MIUI rendszerek tesznek fel maguknak firmware-t is. RR/LOS/AEX leírásokban általában odaírják hogy egy bizonyos firmware-t is flash-elj mellé. Valszeg ha a mentés visszaállítása után a megfelelő firmware-t is melléflash-eled akkor nem lesz gond.

(De jó lenne tudni milyen hibákat kapsz egyébként, mert nagyon nem mindegy hogy ... /efs dolog előtt mi van - az EFS partíciódba van mentve ugyanis többek közt az IMEI és elképzelhető hogy nincs IMEI számod, akkor pedig nem lesz GSM/WCDMA/LTE, az biztos).

Szerk:
"Szörnyű. 6x6-os mezőben volt a kódom, ez a vacak meg csak 3x3-as mezőt kínál fel"
Akkor lehet segít a logout blogomban a minta feloldására vonatkozó hasznos info - bár én 6x6-ra nem is emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#20379) Binczet


Binczet
aktív tag

Az új developer frissítésben nektek is eltűnt a "2x hangerő le gomb megnyomásakor induljon el a kamera" funkció?
Helyette csak a 2x power gomb, ami használható lenne, de kb. minden második próbálkozásra indul csak a kamera. :(

(#20380) helixP válasza crok (#20376) üzenetére


helixP
nagyúr

Kíváncsi leszek majd azoknak a stabil verziójára. Ha esetleg majd kipróbáltad, szívesen várok véleményt Tőled.

(#20381) Darko_addict válasza crok (#20378) üzenetére


Darko_addict
őstag

Gyors kérdés!

Nagyon kell a telefon, két órája rágom a körmeimet miatta. Gyors visszateszem az RR Romot, ahol fel tudom oldani 6x6 mezőben a telefont. Utána hol kapcsoljam ki ezt a funkciót? Online nem találtam róla infót...

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#20382) crok válasza Darko_addict (#20381) üzenetére


crok
Topikgazda

Írtam hogy a wipe nem, csak a format fog segíteni.

A /data partíciód le lett encrypt-elve - ez csak feloldható de nem decrypt-elhető - ennek meg is van az oka. Ha formázod akkor eltűnik ugyan minden adat (factory reset) de nem lesz encrypted vagyis nem fog kódot kérni. Ha volt vagy van lehetőséged pl.Titanium Backup-ra akkor vissza tudod utána állítani az adataid.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#20383) Darko_addict válasza crok (#20382) üzenetére


Darko_addict
őstag

Gyors töröltem is, hogy wipe-olni próbáltam, reméltem nem veszed észre. :P
Azt nem tudtam, hogy nem lehet decryptelni és ez egy egyirányú út - így értelmet nyer minden.

Feltettem a szűz RR-t és most arra állítom vissza a régi RR mentést, remélem minden (FW is) rendben lesz. Ez tűnt a leggyorsabbnak, később majd megoldom kereken. Amúgy van TB mentésem, de a képekkel, videókkal, doksikkal most nem akartam foglalkozni.

Ezeket írta, írja:
- Unable to mount storage.
soksoksokszöveg
- E: Unable to find file system (first period)
soksoksokszöveg
- E: Unable to find sytem (first period)
- E: Unknown restore method for '/efs2'.

I like potato! :O

Korábban már használtam a logout bejegyzésedben leírtakat, jól jöttek, köszi. :)

U.i.: Vicces, most ugyanolyan hibákkal zárt, mint korábban, de tökéletes a restore.

:R

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#20384) t.kantor


t.kantor
újonc

Sziasztok!

December 28-án az Aquától vettem egy Redmi Note4-et. Ma (01.09)én az a hiba lépett fel nálam, hogy a kijelző elkezdett vibrálni, el-el sötétedik másodpercekre a képernyő használat közben.

Van esetleg valami ötletetek mi lehet a probléma?

Köszi,

(#20385) sandró60 válasza t.kantor (#20384) üzenetére


sandró60
addikt

Egy szervizes többet tud mondani.Így látatlanban csak találgatni lehet.

[ Szerkesztve ]

(#20386) t.kantor válasza sandró60 (#20385) üzenetére


t.kantor
újonc

További észrevétel, az akku nagyon durván elkezd melegedni, és hamar merülni.

(#20387) sandró60 válasza t.kantor (#20386) üzenetére


sandró60
addikt

Még nem vitted szervizbe?
Megvárod míg kiég az akku ;]

(#20388) crok válasza t.kantor (#20386) üzenetére


crok
Topikgazda

Azt a készüléket én nem nagyon használnám innentől túl sokáig - szervíz.
Lehet csak beragadt egy app és pörgeti a CPU-t - de semmiképp nem jó ha melegszik és a képernyővel ilyen problémákat tapasztalsz.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#20389) t.kantor válasza sandró60 (#20387) üzenetére


t.kantor
újonc

Az első kérdés előtt 5 perce történt a dolog, és utána ki is kapcsoltam rögtön, csak amikor újra bekapcsoltam 5 percre, akkor láttam ezt.

Természetesen első dolgom lesz szervizbe vinni, csak munkából nehéz eljutni oda

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#20390) Imi1981


Imi1981
veterán

Egy utolsó kérdés fólia ügyben mert tudom már unjátok. Akinek nem üveg hanem fólia van fent az rátapad a széleken? Mennyire ér ki a széléig? Kösz előre is a választ!

(#20391) garfield88


garfield88
csendes tag

Sziasztok!
Technikai segítséget szeretnék kérni!
Mi okozhatja, hogy a képernyő nagyon lassan ébred fel (kb. 5-6 másodperc). Bekapcsoló gombra és dupla koppra is ezt csinálja, nem mindig, de az esetek 80%-ban ez van.
Ha valakinek van ötlete, vagy találkozott a problémával...
HELP :W :W :W

(#20392) crok válasza garfield88 (#20391) üzenetére


crok
Topikgazda

..milyen ROM?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#20393) garfield88 válasza crok (#20392) üzenetére


garfield88
csendes tag

9.0.5.0 stabil

(#20394) garfield88 válasza garfield88 (#20393) üzenetére


garfield88
csendes tag

Valamint a közelségérzékelő is szarakodik hívás után...
Nem kapcsol be csak szép lassan...

[ Szerkesztve ]

(#20395) dethroner


dethroner
veterán

Szóval hiába root-gatok, mókolgatok, nem lesz gyorsabb a wifi? [link]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#20396) kelly416 válasza garfield88 (#20394) üzenetére


kelly416
veterán

Első körben javasolnék egy adatmentést, utána gyári beállítások visszaállítása. Ha utána nem.hozza a hibát, lakd be újra. Ha megint hozza a hibát, apponkent próbáld, melyik lehet a ludas. Ha már eleve a HR után is hozza a hibát szűzen, akkor meg szerviz. Szerintem.

(#20397) Upo


Upo
addikt

MIUIHU fórumon előkerült, hogy "miért Redmi Note 4x van a telefon modellnél mikor nekem Note4 van?".
Ide is beírom, összedobtam gyorsan egy magisk modult ami átírja. Így nem kell a rendszerben turkálni és túléli a rom frissítést is.
Magisk manager menüben a modulok alól a + gombbal kell betallózni a zipet, telepítés után újraindítás, és máris megváltozott a neve.
Ha nem tetszik vagy valami más miatt vissza kellene állítani az eredetit, akkor pedik kukázni kell a modulok menüben és újraindítás.
Nem csak miuihu romhoz jó hanem bármelyikhez ami nem Note 4-nek nevezi a készüléket, csak egy sort cserél ki a build.prop-ban.
note4x2note4.zip

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#20398) Imi1981 válasza Upo (#20397) üzenetére


Imi1981
veterán

Itt is kösz! :)

(#20399) garfield88 válasza kelly416 (#20396) üzenetére


garfield88
csendes tag

Féltem ettől a választól... A gond: a mobilbank alkalmazás mobil tokent használ. Oké, újra kell aktiváltatnom fiókban DE... Holnap a legközelebbi fiók kb. 2800km-re lesz... Ez így elég gáz....

(#20400) snpetit válasza garfield88 (#20399) üzenetére


snpetit
aktív tag

Telefonon nem lehet? Melyik bank?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.