Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) janston


janston
aktív tag

Sziasztok!

Van egy NAGYONNAGY problémám a telefonnal (sima Xiaomi 13): a rezgő motor elképesztően gyenge. Néma módban gyakorlatilag nem hallani, hogy rezeg a telefon, ha hozzáérek, akkor is alig érzem. Nyomkodásnál is gyenge. Néztem már minden videót, forumot, de nem találtam ezzel kapcsolatos információkat.
Eddig Mi9-em volt, az úgy rendben volt.

Mit tanácsoltok? Próbáljak szervízt?

Ez normális vagy elromolhat? Esetleg valaki tudna egy videót feltenni, hogy ha ott van az asztalon a telefon, akkor mit produkál a rezgés, hívás esetén?

Köszönöm!

(#902) novinyul válasza janston (#901) üzenetére


novinyul
veterán

Teljesen más a rezgő motor a 2 típusban. Ott még egy hagyományos rezgő motor volt, itt haptikus rezgő motor van.
[link]

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#903) Russel009


Russel009
csendes tag

Sziasztok! Xiaomi 13 modell esetén van eltérés a különböző EU-s országok piacaira szánt készülékek között, vagy teljes mértékben megegyeznek az adott készülékek az EU-n belül (pl a magyar MM-ben kapható készülék ugyan az-e hardveresen/szoftveresen mint pl a német MM-ben kaphatók)? Eljött az ideje a telefoncserének és szeretném "olcsón" megúszni a dolgot, így egy tipik telefonos szaküzletben tervezem megvenni (ahol min 50-60 ezer forintokkal olcsóbb mint a nagyobb műszaki áruházakban), de nem szeretnék pofára esni ha esetleg garanciás probléma lépne fel. :)

(#904) novinyul válasza Russel009 (#903) üzenetére


novinyul
veterán

Nem hivatalos garanciával ha gond van, akkor ki vagy téve a boltnak(vagy normálisak vagy elhajtanak a fenébe) Az EEA szoftveres telefonok az eu-ba készültek. De a Telemax csak a hivatalos hazai garanciával rendelkező telefonokat fogadja be javításra. Alza megoldja okosba otthon(Cseh országi bolt, ottani Xiaomi szervizbe küldi) Szóval ha olcsón akarod megúszni, akkor meg mindegy hogy Global vagy EEA szoftveres a telefon.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#905) Russel009 válasza novinyul (#904) üzenetére


Russel009
csendes tag

Igen, jártam már meg okosórával... gyártói gari érvényes volt rá, csak éppen a francia szervízbe kellett volna eljuttatnom...
Minden esetre akkor rászánom azt a + pénzt és a kisebb kockázatot választom. Közben ahogy nézem az Aqua-nál és a Firstphonnál is 300 alatt van... itt azért már csak nem vernek át. :)

Köszönöm a gyors választ! :)

(#906) janston válasza novinyul (#902) üzenetére


janston
aktív tag

Értem, és a haptikus rezgő motor az sokkal gyengébb, mint a régi?
Ott tartok, hogy kivágom a telefont az ablakon, mert tényleg brutál gyenge a rezgés és nem tudok rajta állítani. Valami appot is kerestem már, hátha lehet erősséget állítani, de nem jártam sikerrel.

(#907) Victoryus94 válasza janston (#906) üzenetére


Victoryus94
őstag

Valamelyik ROM-on volt lehetőség állítani a rezgést (haptikus szóra keress rá). Elég sokféle opciót lehetett választani, volt ami a hagyományosra emlékeztetett...
Én most EU ROM-on vagyok, de itt csak a demokat találtam, állítási lehetőségeket nemigazán.
Egyébként én is gyengébbnek érzem jóval mint az előző mobilomét, a feleségem nyaggat is, hogy 5 év "néma üzemmód" után miért csipog folyton a telóm. :D

[ Szerkesztve ]

(#908) janston válasza Victoryus94 (#907) üzenetére


janston
aktív tag

Köszi,
ROM-olni nem igazán akarok, mert két banki alkalmazás is van és azzal nem lehet, ha jól tudom, bár mostanában nem csináltam ilyet.
Azért egy ennyire alap funkciót így "lebutítani", minimum dühítő. Még a youtube teszteken is azt mondták, hogy "megfelelő" a rezgés. Mihez képest? A semmihez mindenképpen.
Most óriásit csalódtam, főleg, hogy nem hiszem el, hogy ne lehetne ezt erősebbre csinálni...
A másik, hogy a hanghívás hangerejét sem tudom "turbozni", pedig az is jó funkció volt néha (mindig).
Lehet adom is tovább, ha nem találok valami megoldást, pont le***rom milyen proci meg stb van benne, ha telefonálásra, meg értesítésre alkalmatlan. Nagyon szomorú, de a rollerral megyek a hivatalos szervízbe, azért rákérdezek, hogy ez mennyire normális. És tényleg furcsálom, hogy sehol senki nem kifogásolja ezeket.

(#909) novinyul válasza janston (#908) üzenetére


novinyul
veterán

Mindenkinek mások az elfogadható értékek. Nekem azért nem gond mert rajtam van az óra meg a Bluetooth headset. Így nem maradok le semmiről, de a haptikus rezgés után a sima eléggé szar tud lenni.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#910) Atomgeszi válasza janston (#908) üzenetére


Atomgeszi
veterán

"ROM-olni nem igazán akarok, mert két banki alkalmazás is van és azzal nem lehet, ha jól tudom, bár mostanában nem csináltam ilyet."

Semmi bajuk a banki alkalamzásoknak. Ez nem root. Ez ugyanúgy gyári ROM, csak az EU korlátoktól mentes

(#911) osonte válasza janston (#908) üzenetére


osonte
senior tag

Én mindig megérzem a zsebemben és a telefonálás hangereje is hangos, simán és kihangosítva is. Én kifejezetten szeretem a rezgőmotorját, lehet nem a legerősebb a világon, de nem gagyi van benne.

(#912) janston válasza Atomgeszi (#910) üzenetére


janston
aktív tag

Ahogy nézem, nekem Global verzió van ha minden igaz. Ezek szerint nem lennék előrébb egy EU ROM-al (?)

(#913) janston válasza osonte (#911) üzenetére


janston
aktív tag

Én szerintem biztos, hogy nincs rendben, mert nem is érezni a rezgést szinte egyáltalán.
Jó lenne valahol egy másik Xi 13 telefon, amivel össze tudnám hasonlítani. De majd akkor maximum a szervízben megmondják.

(#914) osonte válasza janston (#913) üzenetére


osonte
senior tag

Írd meg melyik városban laksz és biztosan van a közeledben valaki, aki megmutatja a telefonját, hogyan rezeg.

A Telemax szerviz számomra olyan, mintha nem is lenne garancia a telefonra, rossz tapasztalataim vannak, karcosan, leabortizáltan kaptam vissza egy szinte új telefont (meg egyebek). Én inkább fizetek olyan szerelőnek, aki minőségi munkát csinál, de nekik nem küldök semmit. Ennek tudatában vettem a telefont. Szerencsére Xiaomit még nem küldtem szervizbe.

Amennyiben a Régiónál pl.: Indonéziát választod, hangosabb lesz a telefon, mert nem veszi figyelembe az EU-s korlátokat.

(#915) novinyul válasza janston (#897) üzenetére


novinyul
veterán

Nekem ma meg is érkezett a fekete :) Így sokkal jobban tetszik mint a sötét kékkel. Lehet hogy még a bordót kipróbálom, feketéhez az is jól megy :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#916) Indian74


Indian74
senior tag

Üdv!!
Valaki tudna abba segiteni hogyan zárom (bootloader ) vissza teefonomat???? :R

NAGYPAPA

(#917) osonte válasza Indian74 (#916) üzenetére


osonte
senior tag

Xiaomi.eu romod van? Akkor sehogy.

Amennyiben gyári romot tettél vissza, akkor a MiFlash visszazárja, ha alapértelmezetten hagyod, úgy emlékszom valamilyen "lock"...bat-ot választ alapból, jobb alsó sarokban.

A fő kérdés most milyen romod van?

(#918) Indian74 válasza osonte (#917) üzenetére


Indian74
senior tag

Igen most EU dev rom van fent
Akkor először gyàri romot tegyem vissza ?:R

[ Szerkesztve ]

NAGYPAPA

(#919) osonte válasza Indian74 (#918) üzenetére


osonte
senior tag

Gondod van a EU dev rommal és szeretnéd gyári romra cserélni? Vagy mi miatt szeretnéd a bootloadert zárni?

(#920) Indian74 válasza osonte (#919) üzenetére


Indian74
senior tag

:K Igen gond van az EU rommal... sajnos
Igen jól lenne vissza rakni az eredeti gyári romot( telekomnál lett vásárolva) és a bootloadert is zárni...

[ Szerkesztve ]

NAGYPAPA

(#921) bjames válasza Indian74 (#920) üzenetére


bjames
aktív tag

S mi a gond az EU rommal? Dev vagy stabil?

(#922) Victoryus94 válasza bjames (#921) üzenetére


Victoryus94
őstag

2-vel fentebb írja hogy dev. De az engem is érdekel, mi vele a gond, én stabilon vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

(#923) osonte válasza Indian74 (#920) üzenetére


osonte
senior tag

Ments el mindent és lépj ki minden fiókból Google, Mi stb... illetve töröld az újjlenyomatot/jelszót is!

Innen tudod letölteni a MiFlash-t: [link] . Itt a "Fastboot Update" fület válaszd és leírja angolul a lépéseket. Ugye a MiFlasht kell letölteni és ezt a romot:
"★ Xiaomi 13 Latest EEA Stable Version Fastboot File Download", majd ha jól emlékszek 2x kell kicsomagolni, amit Total Commanderrel meg tudsz csinálni.

Ez a lényeges része a folyamatnak, hogy visszazárd a bootloadert: [kép] . -> a 2. pontnál az válaszd, mert a "lock" miatt zárja vissza a bootloadert!

Amúgy most elég sok mindent kihagytam, ezt nem egy leírásnak szántam, csak hogy mire figyelj. Amennyiben visszaolvasol valaki biztos leírja végig a folyamatot és tökmindegy szinte melyik Xiaomi fórumban olvasol ugyanaz lesz a folyamat, én most nem akart végig leírni, mert nem csinálom most és ennyire nem jó a memóriám, hogy lépésről-lépésre leírjam. :)

Ja és törli a teljes telefonod, mintha új lenne, olyan állapotban lesz!

Amúgy nekem meg a DEV-el nincs semmi gondom. Néha tényleg a Chrome befagy, de majd a következő 1-2 frissítésben javítják, nekem ritkán csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#924) Indian74 válasza Victoryus94 (#922) üzenetére


Indian74
senior tag

Nekem lefagy a Google böngésző..tudom az nem telefon hibája, valamiért az elölapi kamera nagyon rossz képet lő, amikor belépek pl a Viber alkalmazásba fehér háttér az nagy nehezen indul be. :F

[ Szerkesztve ]

NAGYPAPA

(#925) TpS válasza Indian74 (#924) üzenetére


TpS
őstag

A dev-en egy gyári visszaállítást próbáltál már, hátha meggyógyul? Melyik verzió van fent?

(#926) Indian74 válasza TpS (#925) üzenetére


Indian74
senior tag

Sajnos nem segített...probáltam mind a dev variációt és stabilt is .... mindkettő ugyan azt produkáta.

NAGYPAPA

(#927) juve600 válasza Indian74 (#924) üzenetére


juve600
nagyúr

xiaomi.eu rom nem szereti a google keresőt meg a chrome-t ,már régen is így volt, vagy fagyott vagy nagyon lassan indult,néha jobb lett néha rosszabb

(#928) Indian74 válasza juve600 (#927) üzenetére


Indian74
senior tag

Köszönöm az infót, hát így lehet visszamennék az eredeti Rom ra... Csak hogyan...ezt még nem csináltam :F

[ Szerkesztve ]

NAGYPAPA

(#929) juve600 válasza Indian74 (#928) üzenetére


juve600
nagyúr

MiFlash-el a legegyszerübb , EEA rom és nem lesz gond a Google-s dolgokkal

(#930) alex devil


alex devil
senior tag

A tesztben szereplő Garfield háttérképet honnan töltem le? Ha valaki tudja írja meg pls. Gyermekem lerágja a fülemet.

S23

(#931) TpS válasza alex devil (#930) üzenetére


TpS
őstag

Korábban már mások is keresték: [link]

(#932) alex devil válasza TpS (#931) üzenetére


alex devil
senior tag

:R

S23

(#933) Indian74 válasza juve600 (#929) üzenetére


Indian74
senior tag

Ott csak simán feltelepitem a EEA romot és a MiFlash programon belül "clean all" jelölöm be ha nem szeretném visszazárni a bootloadert???

NAGYPAPA

(#934) magmakocka


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Most ruháztam be egy ilyen modellt, nemrégiben. Jelenleg egyenlőre majd csak Július 7.-n vehetem kézbe leghamarabb a készüléket!

Sajnos a húgomnak az S20+ telefonja ripityára tört, emiatt úgy döntöttem, hogy átadom neki az S20 FE telefonomat.

Szerintetek lesz valamennyi előrelépés az S20 FE-hez képest? Nagyon tetszettek a specifikációk, amiket leírtak a telefonnal kapcsolatban. Sokáig egy OnePlus telefont keresgéltem, de végül a Xiaomi telefonra esett a választásom. Ajánlottak itt még ASUS Zenfone 9-t is, de azt azért vetettem el, mert nincsen megfelelő SW támogatottsága...

Reménykedem, hogy hosszú ideig jó társam lesz. Akkumulátor nektek mennyi ideig bírja? Az adott tok, amit hozzá adnak, elegendő? Ha nem, mit tudnátok ajánlani? Esetlegesen valamilyen fóliát hozzá?

Köszönöm szépen a segítségeteket!
Üdv! :)

[ Szerkesztve ]

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#935) osonte válasza magmakocka (#934) üzenetére


osonte
senior tag

S20 Fe -hez képest? Én S21 FE-t vittem vissza 14 napon belül és nagyon nem bántam meg, hogy erre cseréltem! Lesz tok hozzá, ami nekem jó, valódi gyorstöltő, fólia is van rajta, akksi meg tovább bírja és sokkal gyorsabban töltődik.

(#936) juve600 válasza Indian74 (#933) üzenetére


juve600
nagyúr

"clean all and lock " ezzel zárod a BL-t is

(#937) Victoryus94 válasza magmakocka (#934) üzenetére


Victoryus94
őstag

Én egyelőre csak rosszabb tokot fogtam ki mint a gyári. :D
Szóval kezdésnek biztos elég. Aztán majd meglátod...

Az S20FE-hez képest lesz előrelépés sebességben, és pl kamerában is (bár a Tele obi ennek sem a legjobb).
A szoftver teljesen más, ahogy láttam a Samsungnak is vannak nyűgjei, a Xiaominak is. Az a kérdés, kit melyik zavar jobban.

Én Oneplus-ról jöttem, nem voltam vele megelégedve. Azóta rájöttem, hogy az se volt rosszabb, csak mások az erősségei, és a gyengeségei.
Szóval nem tudok okosat mondani... bármelyik márkát választod találhatsz olyan szuper funkciót, amit a másik nem tud, és olyat, amiben egy másik jobb.
Hardverileg Oneplus, és Xiaomi is rendben van.

Akku: Nálam 5-6 óra közé esik a kijelzőidő, de ritkán használom annyit, hogy a nap végére lemerüljön.
Akkor volt rosszabb, amikor beakadt egy app, és 4 óra SOT-ot se bírtam. Mióta javította a fejlesztő a hibát, azóta nem kellett napközben aggódnom, hogy lemerül estig.

Ma pl keveset nyomkodtam: 40 perc beszélgetés, és 100 perc képernyőidő mellett 75%-on vagyok, de se Waze, se kamera, nem volt használatban, + végig csak wifin lógtam, mobilnetet sem használtam. (Ezek jobban fogyasztanak)

(#938) novinyul


novinyul
veterán

Na nálam is megérkezett az OTA frissítés. Júniusi security patch-l érkezett, bár nem nagy méretű a frissítés.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#939) hroberto válasza Victoryus94 (#937) üzenetére


hroberto
veterán

A gyári toknak annyi baja van, hogy a kamerát nem védi.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#940) Dino69


Dino69
aktív tag

Nekem ez a videó segített a gyári rom felrakásához: [link]

(#941) balewi


balewi
aktív tag

Sziasztok,
Tegnap szerettem volna a gyerekeimet fotózni, nyilván mozogtak össze-vissza.
Ekkor a kijelzőn egy darabos gif-et láttam, elég szánalmas volt a végeredmény is. Minden gyári a telón (sima 13).
Másnál is előfordult már ez, vagy nálam van a baj?

[ Szerkesztve ]

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#942) DroiDMester válasza balewi (#941) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

mozgó dolgokat nem lehet semmivel fényképezni, ha egy 2.milliós MILC géppel csinálod akkor is mosott lesz a kép!
Ez nem a teló hibája, csinálj videó felvételt az való mozgó dolgokra! :)

(#943) Victoryus94 válasza DroiDMester (#942) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ki kell kapcsolni a HDR-t, mozgást lehetőség szerint világos helyen kell fotózni, és ha ez nem elég, Pro módban 1/200-tól rövidebb záridővel (akár 1/500-al).
Így nem fog bemozdulni a kép, de ha nincs elég fény, akkor sötét vagy zajos lesz az eredmény.

Egyébként nekem a kijelzőn nem darabos a kép, szóval én másra tippelek...
Mobil restart/kamera adat törlés esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#944) SharpSA válasza balewi (#941) üzenetére


SharpSA
veterán

Szia!

Az írásodból nem derült ki, így mindez milyen körülmény mellett, azaz mekkora fényben és hol történt.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#945) Dino69


Dino69
aktív tag

Amúgy a közelség érzékelő mindenkinek rendesen működik? Nekem van mikor képernyőképet készít, vagy a legördülő menü van előtérben hívás végeztével.. A szenzor természetesen hibátlanul működik bármilyen teszt programban.

(#946) novinyul válasza Dino69 (#945) üzenetére


novinyul
veterán

Eddig nem volt problémám vele, persze nem árt normálisan a fülhöz tartani :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#947) hroberto válasza Dino69 (#945) üzenetére


hroberto
veterán

Az eddigi Xiaomi telefonokhoz képest tökéletes.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#948) balewi


balewi
aktív tag

Elnézést, nem voltam elég pontos.
A képek készítésekor délután 1 óra volt, kültéren, rendkívül jó fényviszonyok mellett. Bár lehet épp a sok fény volt a baj.
A HDR kikapcsolás lehet, hogy segített volna, persze a kamera adattörlés is. De azért nehogymárna ...
Rendkívül zavaró, hogy egy 300+os telefon nem bírkózik meg egyszerű feladatokkal automata módban. Ha bármit állígatni akarnék egy nem tervezett kép készítésekor, akkor lemaradnék a fontos pillanatokról.
Nagyon régen az első, még Kínából vásárolt MI2S-em csinált furcsa dolgokat. Akkor még elfogadtam a kompromisszumokat. Most már, ennyi pénzért ez kifejezetten zavar.

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#949) Victoryus94 válasza balewi (#948) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ha feltöltesz képet, akkor talán meg tudjuk mondani, mi lehet a hiba.

A HDR-t szinte minden eszköz úgy készíti, hogy 3 fotót ló egymás után, így garantáltan bemozdul a mozgás.

A fényképező nem fogja kitalálni a gondolataid, ha nem osztod meg vele, mit akarsz. Vehetsz 150 ezres Poco-t, 400 ezres iPhone-t, vagy 2 milliós DSLR/MILC gépet. Minimum Sport módba kell majd kapcsolnod, hogy a bemozdulást a képminőség/zajszint elé helyezze, de általában záridő-előválasztás vagy manuális mód kell hozzá.

A fényképezés meg... nem csak szakma, de művészet is egyben. Ne az ecsetet szidd, ha bem tudsz festeni.

(#950) balewi válasza Victoryus94 (#949) üzenetére


balewi
aktív tag

Alapvetően nem is a bemozdult képekkel van gondom, hanem a kijelzőn látott darabos mozgással. Ebben a telefonban az aktuális csúcsprocesszor dolgozik, vagyis ennek nem kellene így lennie.
És igen, nem az ecsettel van a baj, hanem a festővel. De én nem festeni, hanem fotózni szeretnék. Automata módban, mert nem vagyok festő. Továbbra is számomra probléma, ha nem tudok elfogadtható képeket készíteni manuális belenyulkálás nélkül.

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.