Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) natë válasza osonte (#300) üzenetére


natë
nagyúr

Nálam is ezért ragadt :K

(#302) osonte válasza natë (#301) üzenetére


osonte
senior tag

Sokan drágának tartják, szerintem megéri az árát, hiszen minden drága lett. Ez van, ez a minőség ennyibe kerül 2023-ban. :)

Xiaomi 14

(#303) natë válasza osonte (#302) üzenetére


natë
nagyúr

Nem gondolom drágának. Csak nézd meg a többi flagshipet. A Oneplus 11 is drágább és az nem egy szint.

(#304) osonte válasza natë (#303) üzenetére


osonte
senior tag

Megnéztem, igazad van!

Xiaomi 14

(#305) osonte


osonte
senior tag

Sziasztok!

Valaki használ olyan tokot, ami nem engedi be a port a kerethez? Az előző telefonom is ez miatt lett karcos csak a keretnél. A gyári tokot meg ha hetente leveszem takarítan, amit most csinálok, akkor szerintem megnyúlik, nem marad ilyen feszes.

Előre is köszönöm!

Xiaomi 14

(#306) natë válasza osonte (#305) üzenetére


natë
nagyúr

Ha nem átlátszó, simán ragaszd le a keretet átlátszó cellux-szal.

(#307) osonte válasza natë (#306) üzenetére


osonte
senior tag

Ez jó ötlet! Köszi!

Xiaomi 14

(#308) Gigi01 válasza yuing (#87) üzenetére


Gigi01
őstag

Megbízható bolt?

Oppo,iphone 14,meg Xiaomi 13 között vacilálok.

(#309) kopidoo


kopidoo
senior tag

Sziasztok,
gyors kérdés: külföldön (Németo.) vásárolt telefonnak Magyarországon is érvényesíthető a garanciája?

Köszi

(#310) Atomgeszi válasza kopidoo (#309) üzenetére


Atomgeszi
veterán

"A Xiaomi 13 Pro és a Xiaomi 13 felhasználók a normál garanciális szolgáltatásokon túl még egy további alkalommal jogosultak ingyenes szervizszolgáltatást igénybe venni a vásárlástól számított 12 hónapon belül. Hogy a vásárlás utáni ügyfélélményt még tovább fokozza, a Xiaomi 40 országban most Smartphone International Warranty Service szolgáltatásokat is kínál vásárlóinak. Azok a Xiaomi 13 Pro felhasználók, akik megfelelnek a készülék garancia-feltételeinek, világszerte igénybe vehetik a Xiaomi garanciális szolgáltatásait a vállalat hivatalos szervizszolgáltatóinál. További részletek itt érhetők el: mi.com."

(#311) kopidoo válasza Atomgeszi (#310) üzenetére


kopidoo
senior tag

Ha jól értelmezem, akkor a sima 13-ra nem érvényes a nemzetközi jótállás.

(#312) Atomgeszi válasza kopidoo (#311) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én is úgy értelmezem..

(#313) natë válasza Atomgeszi (#312) üzenetére


natë
nagyúr

Logikát nélkülözi

(#314) Atomgeszi válasza natë (#313) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Terelnek a pro irányába.. Eddig még nemzetközi garancia sem volt. Pont a világbajnok áfa miatt is, mert nálunk a legdragabb a műszaki cucc egész eu-ban...

(#315) natë válasza Atomgeszi (#314) üzenetére


natë
nagyúr

Na de nem éri meg :D

(#316) Russel009


Russel009
csendes tag

Sziasztok!
A sima 13-as modellnél elérhető a gyári kamera appban a fotók RAW formátumban való mentése? Ha jól tudom a Mi9 modellnél még nem volt meg a lehetőség a gyári appban azóta viszont pár év eltelt... :)

(#317) osonte válasza Russel009 (#316) üzenetére


osonte
senior tag

Pro módban és nem lehet 50 MP-el kombinálni: link .

Xiaomi 14

(#318) Russel009 válasza osonte (#317) üzenetére


Russel009
csendes tag

ohh, remek. Köszönöm! :)

(#319) natë


natë
nagyúr

A ma hajnali ota xiaomi.eu érezhetően pattogósabb.

(#320) osonte válasza natë (#319) üzenetére


osonte
senior tag

A kamera verzió nem frissült. :)
Amúgy az elején nekem életlenek voltak a képek (Samsung után én úgy éreztem, tudom az túlélesít), de vagy a frissítésekkel lett jobb (bár a kamera verzió nem változott), vagy én tanultam meg használni. A Pro módban tegnap olyan képet sikerült 50MP-en lőni, ahol belenagyítva kijön még az asztalterítő textúrája is (szemmel nem látható): link (Le kell tölteni, csak úgy lehet teljesen belenagyítani).

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14

(#321) natë válasza osonte (#320) üzenetére


natë
nagyúr

Nem (csak) a kamera verzió számít, hanem a lib-ek, driverek, stb.

(#322) Bathorypeter


Bathorypeter
tag

Sziasztok.Gondoltam visszatérek a Xiaomihoz 2 év Apple használat után,hajlandó is lettem volna kifizetni annyi pénzt,amiért egy csúcs iphonet veszek,de kicsit vicces hogy ha akarok csinálni egy 4K 60fps-es videót,és benyomom a HDR-t,akkor csak 4K 24fps-t csinál.Ez szoftveres probléma,vagy ennyit tud a proci?

(#323) Cunaja válasza Bathorypeter (#322) üzenetére


Cunaja
addikt

Milyen érdekes. Most direkt megnéztem a Pro-n, 30fps a videó HDR módban. Egyből leveszi 60-ról 24-re, de állítható a 30 is. Ezt eddig nem is vettem észre. :R

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#324) Bathorypeter válasza Cunaja (#323) üzenetére


Bathorypeter
tag

a simán sajnos csak 24.Nem értem miért.Mindegy visszavittem,marad sajnos az iphone 13-am,mert sajnos meg se közeliti a videófelvételbe az iphonet.Kár érte.

Már ki is néztem mit veszek helyette,400-ért elég jókat lehet kapni,köztük iphone 14 pro-t is,csak nekem hiányzik az android,azon belül is a MIUI minden hülyeségével együtt

[ Szerkesztve ]

(#325) TpS válasza Bathorypeter (#324) üzenetére


TpS
őstag

A eu.dev-ben választható a 30 is.

(#326) trebrona válasza TpS (#325) üzenetére


trebrona
nagyúr

A 30 pont a 60 fele.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#327) TpS válasza trebrona (#326) üzenetére


TpS
őstag

Amire válaszoltam, abban azt írta, hogy csak 24-et tud beállítani, erre írtam a 30-at.

(#328) trebrona válasza TpS (#327) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ebben igazad van. :R
A kiindulás volt 4k60fps.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#329) TpS


TpS
őstag

gcam-mal nem próbálta valaki, hogy ott megy-e a 60?

(#330) natë válasza TpS (#329) üzenetére


natë
nagyúr

Gcam-mel még nem megy a videó.

(#331) kopidoo válasza Bathorypeter (#324) üzenetére


kopidoo
senior tag

Mi lesz helyette?

(#332) gyonyoruwok válasza Bathorypeter (#324) üzenetére


gyonyoruwok
tag

ajjaj, mondjuk én pont imádok 4k24-ben videózni, és nagyon tetszik a Xiaomi 13-ban, hogy az is tudja ezt, mozgatja a fantáziám és lehet szívesen váltanék is rá, főleg natë képei miatt is, brutálisan meggyőző, de ha annyival gyengébb videókat lő :F csúnya? eldobál képkockákat? valamint csak hdr videózásban gyengélkedik, vagy alapvetően is elégedetlen vagy?

Sony A6000 | iPhone 12

(#333) osonte válasza gyonyoruwok (#332) üzenetére


osonte
senior tag

Én eddig egy beltéri videót csináltam HDR nélkül 4k 60FPS-ben, nekem nagyon tetszik a minősége, semmi hibát nem láttam rajta.

Azt mondják az Iphone-ok a legjobbak a videóban, de olyanom nem volt soha, ezért nem tudok viszonyítani, hogy mennyi a különbség.

Ha mondod mire vagy kíváncsi (beltér, kültér, stb...), vehetek fel egy pár percet 4k 24FPS-el HDR-ben és megosztom Google Drive-on.

Xiaomi 14

(#334) gyonyoruwok válasza osonte (#333) üzenetére


gyonyoruwok
tag

Hmhm. Hat ha tudnal loni kint egy videot mindenfele kepjavito funkcio es hdr nelkul 4k24-ben, akar csak egy 10-20mp is elegseges lenne. Csak valami egyszeru, nem kell pasztazni sem, egy pontra fokuszalva, egy szep nagy fa lengedezo lombokkal a szelloben, egy park ahol emberek setalnak, egy ter, barmi ilyesmi, ahol van kis mozgas megteszi. :R

Sony A6000 | iPhone 12

(#335) osonte válasza gyonyoruwok (#334) üzenetére


osonte
senior tag

Holnap megyek Pécsre, ott lesz kocsi, gyalogos, lehet még szél is amik a fákat mozgatják. Megpróbálok pár fél perces videót lőni. Ma itthon csak a kertben tudnák felvenni, de az nem annyira izgalmas.
Csak ne felejtsem el. :B

Xiaomi 14

(#336) gyonyoruwok válasza osonte (#335) üzenetére


gyonyoruwok
tag

Szinte biztos vagyok benne, hogy kellemes lesz a szemnek az eredmeny, csak konnyen elbizonytalanitanak a negativ velemenyek :D koszi elore is :)

Sony A6000 | iPhone 12

(#337) Bathorypeter válasza gyonyoruwok (#332) üzenetére


Bathorypeter
tag

Én imádom a Xiaomit,fotózásban elég sokat fejlödött,videózásba se rossz,csak az iphone után nekem nem annyira tetszik a végeredmény.De kinek a pap,kinek a papné.Sokat videózok HDR-be nekem kell a 60 fps,még a 30 is darabos nekem,bár sajnos azt se tudta igy vissza vittem.De nem vagyunk egyformák,az iphone forumba meg azért savaznak,hogy nekem a MIUI rendszer sokkal jobban bejön,mint az IOS.A 4K 60 fps-es sima videók nem rosszak,és a stabilizálás se rossz.De javaslom nézz videókat a Youtuben,elég sok van fenn

[ Szerkesztve ]

(#338) modd3r


modd3r
őstag

Sziasztok!
Lenne egy gyors kérdésem: van olyan lehetőség (rutin), amivel egy BT eszköz csatlakozásakor különböző funkciók automatikusan bekapcsolnak? (pl.: Internetmegosztás) Előre is köszi a válaszokat!

(#339) latya73 válasza modd3r (#338) üzenetére


latya73
csendes tag

Macrodroid

(#340) modd3r válasza latya73 (#339) üzenetére


modd3r
őstag

Úgy értettem kizárólag a gyári szoftverrel (mindenféle plusz app telepítése nélkül) meg lehet-e oldani....

[ Szerkesztve ]

(#341) osonte válasza gyonyoruwok (#336) üzenetére


osonte
senior tag

Szia!
Ilyen videót sikerült csinálni (HDR kikapcsolva):
4k24FPS
4k60FPS

Elég húzos volt a nap, csak ennyit sikerült. Remélem ezen is látod, amire szükséged van.

Xiaomi 14

(#342) Bathorypeter válasza osonte (#341) üzenetére


Bathorypeter
tag

És ha be van kapcsolva a HDR?

Mert szerintem az érdekli

[ Szerkesztve ]

(#343) Graphics válasza Bathorypeter (#342) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez érdekli: [link]

Hat ha tudnal loni kint egy videot mindenfele kepjavito funkcio es hdr nelkul 4k24-ben, akar csak egy 10-20mp is elegseges lenne

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#344) osonte válasza Bathorypeter (#342) üzenetére


osonte
senior tag

Viszont ha Téged a HDR érdekel, holnap meg Budapestre megyek, ott tudok HDR-es videót csinálni, csak írd meg és akkor felveszem.

Xiaomi 14

(#345) Bathorypeter válasza osonte (#344) üzenetére


Bathorypeter
tag

Köszi rendes tőled,de az az igazság én vettem már egyet a Media marktba,de visszavittem,mert nekem fontos a videózási képesség egy telefonba,de sajnos nem hozta azt a szintet,amit a mostani telefonom,igy csak jövőre cserélek telefont,mert akkor jár le a garancia a mostani telefonomról.3 éve megcsaltam a Xiaomi márkát,de őszinte leszek,nagyon hiányzik a MIUI rendszer,minden hibájával együtt,nagyon szerettem,de sajnos kamerás képességekben mindig elvéreztek,na meg a melegedés miatt.Ami most van (Iphone 13 pro ),abba meg nem lehet belekötni kamerás fronton,csak nekem meg az IOS zártsága nem jön be.Nagyon sokat fejlödött a Xiaomi ez tény,de szerintem megvárom a MI 14-et.

De azért köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#346) osonte válasza Bathorypeter (#345) üzenetére


osonte
senior tag

Nincs mit!

Videóban tényleg mindig az alma volt a legjobb, de nem csak felvételre, hanem vágásra is a szakik szerint. Szóval igen, azt a szintet biztos nem hozza, még ha volt is fejlődés.

Xiaomi 14

(#347) CubeDogg


CubeDogg
csendes tag

Sziasztok!

Mivel pár dolgot hiányoltam a tesztből és a hozzászólásoknál sem találtam rá választ így most egy hét használat után én is megosztom a tapasztalataimat.

Azzal kezdeném, hogy már egy ideje ízlelgettem a telefon cserét, de az árak miatt sajnos a dolog megragadt a gondolkodási fázisnál, egy Xiaomi Pocophone F1-et használtam már lassan négy és fél éve. Mindenben elégedett is voltam vele, mostanában kezdett csak el hiányozni az NFC, mivel így a mobillal való fizetést nem tudtam használni, ezen kívül viszont még mindig baromi gyors volt, a játékok (legalább is amikkel játszottam) teljesen jól futottak rajta, talán a GRID Autosport volt az egyetlen ahol a grafikát vissza kellett vennem mert fullon szaggatóssá vált a dolog, viszont ezt a mobilt “sikeresen” összetörtem és a javítása már nem biztos, hogy megérte volna, már a Lineage OS-ből sem volt rá friss, így még inkább a váltás mellett kezdtem gondolkodni.

A Xiaomi 13 Pro a méret és a lekerekített kijelző miatt nálam szóba sem jöhetett, volt a kezemben nemrég valamelyik iPhone és ott a méret és a “faltól falig” kijelző nagyon megtetszett, viszont ahogy az előttem szólók sokasága nálam is játszik, hogy zárt iPhone rendszert a franc se akar használni, ha a kezembe adják sem vagyok oda érte, nemhogy én használjam. A Samsung Galaxy S23-on erősen gondolkodtam, sok jó tapasztalatot írtak a kameráiról, a rendszerről, úgy az egész telefonról, plusz geek-ként a samsung DeX is izgalmasnak tűnt, viszont belegondoltam és rájöttem, hogy egy évben max párszor használnám így ennek sincsen sok értelme, plusz a Samsung kezelőfelülete sem tetszik, így maradtam tehát a Xiaomi 13-nál.

Itt viszont a mobilaránás teszt miatt hezitáltam. A melegedés, a Xiaomi 12-nél is eléggé bosszantó volt, hogy egy flagship-nél nem tudták megoldani a hűtést idén pedig még inkább, hogy a tavalyi után megint elkövetik ugyanazt a hibát. Ennek viszont utána túrtam és youtube-os és egyébb külföldi mobilos oldalak tesztjeiben vagy nyoma sincs ilyen jellegű melegedésnek, vagy van melegedés, de nem kellemetlen szintű az sem. Na ezen felbátorodva megrendeltem a telefont, “legfeljebb visszaküldöm ha nem tetszik alapon”.

Hát gyerekek!! Csoda! Már kibontva a telefont is iszonyat minőségi a cucc, bekapcsolod és szélsebes, a melegedés nálam egyedül az első beállításnál jött elő, jelzem egyszerre nem is tudom hány app futott és töltődött le (rendszerfrissítés (mert az is rögtön megjött), Google Play appok, a xiaomi saját apjai) közben ami már lent volt azokat elkezdtem beállítani (bejelentkezések, témák stb.) ekkor még nem tettem rá a hozzá járó gyári tokot mert úgy is abban fogom folyton használni, akkor már legyen kicsit a kezemben “csupaszon” is :) hát, mit mondjak, a melegedés nem volt vészes, persze lehetett érezni, hogy dolgozik, de a forrót meg sem közelítette (nem mértem rá pontosan de a kézmelegnél talán picit volt több). És hiába volt gyors a Pocophone, ennek a közelébe sem ér. A beállítás alatt még párszor kellett nyomkodnom a Poco-t. Hát szinte bántotta a szemem, mert a Xiaomi 13 annyira finoman működik.

A fotós képesség a másik ami miatt top telefon szerettem volna és itt is a samsung volt a komoly kihívó, hát itt is azt kell mondjam mást tapasztaltam mint ami a tesztben van, a nappali fotók elképesztőek, a külön portré mód fantasztikus, és már a “Fénykép” automata módnál is tudja magától az automatika, hogy ha este fotózol akkor feljebb kell “tekerni” a záridőt és figyelmeztet, hogy próbáld stabilan tartani a telefont és akkor olyan fotókat lő, hogy megőrülsz.

Lehet, hogy én vagyok igénytelen, de ezért a pénzért abszolút top kategória a készülék nem kell szégyenkeznie a többi gyártóval szemben, igen egy nagy negatívum, hogy az USB-je csak 2.0-ás és csak OTG-s. De mivel egy évben 1x 2x csatlakoztatom csak a PC-hez ezért ez is szinte lényegtelen, az elkészült fotókat pedig a Share Me appal ftp kapcsolaton pik-pak le lehet tölteni a telefonról. A sebesség és a minőség pedig Áhhh elképesztő :)

Ja és majdnem kifelejtettem az akkut. Az üzemideje is valami zseniális, persze az, hogy 30-40 perc alatt telepumpálja a gyorstöltő az se piskóta, de a másik melléklet képen látható képernyőidő úgy jött össze, hogy este feltöltöttem a telefont, utána éjjel lekapcsoltam a fogyasztókat (Wifi, mobilnet, GPS, stb) és energiatakarékosra kapcsoltam, majd másnap, könyvet olvastam rajta youtube-oztam, játszottam (Hearthstone, Real Racing 3, nem, nem melegedett ;) ) zenét hallgattam és neteztem rajta, tudom, hogy már így is szuperlatívuszokban írok a telefonról de ez számomra elképesztő :)



Ami miatt esetleg mást tapasztalhattam én is és a youtube-os tesztelők, illetve a többi cikk írója, az a szoftverben lehetett. Valószínűleg abban orvosolhatták a melegedési problémát.

Szóval szerintem ez a cucc telitalálat nekem nagyon bejött, nagyon fogok rá vigyázni mert szerintem ez hosszú távon ki fog szolgálni.

Pacsi!

[ Szerkesztve ]

(#348) natë válasza CubeDogg (#347) üzenetére


natë
nagyúr

100%-ig egyetértek. Kockaságom miatt még agyalok, hogy kipróbálom a nagytesót, de a teszteket elnézve nagyjából egál kamerás eredményt nyújtanak az eltérő szenzoroktól függetlenül, a felár meg nem kevés...

13 Pro [link]

13 [link]

[ Szerkesztve ]

(#349) CubeDogg válasza natë (#348) üzenetére


CubeDogg
csendes tag

Szolgáltatói csomagban a Samsung talán 10e forinttal volt olcsóbb, viszont abban se töltő, se tok :)

Jaa, hogy a nagytesóhoz képest, jó félre értettem, de igen a mellékelt képeket elnézve én sem látok nagyon nagy különbséget

[ Szerkesztve ]

(#350) osonte válasza CubeDogg (#347) üzenetére


osonte
senior tag

Köszönjük a beszámolót!

Amit írtál, hogy "iszonyat minőségi a cucc" és én is ezt éreztem amikor a kezembe vettem először. Sokan sírnak, hogy Xiaomi telefonért ennyi pénzt nem adnának, de szerintem a teszt címére azt mondanám, hogy sikerült felnőnie a telefonnak! A minőséget pedig meg kell fizetni, bármilyen márkanév alatt fut a termék.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.