Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) SharpSA válasza natë (#700) üzenetére


SharpSA
veterán

A config fájlra azt írja hogy törölve. Amúgy köszönöm ezt a verziót is.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#702) natë válasza SharpSA (#701) üzenetére


natë
nagyúr

(#703) SharpSA válasza Atomgeszi (#698) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen, láttam hogy a videós képessége nem működik, nem is lényeges. Több kamera appot is megvettem anno, majd újra ránézek az Openre. Köszönöm a tippeket.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#704) SharpSA válasza natë (#702) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm, ez már jó.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#705) natë válasza SharpSA (#704) üzenetére


natë
nagyúr

Megköszönöm, ha visszajelzel, működik-e a kistesón

(#706) rosta11 válasza DroiDMester (#692) üzenetére


rosta11
tag

Nem tudom, hogy jól teszem-e, de este rádugom a szg. USB-re a mobilt, reggelre fel van töltve. Nagyon lassan tölt. Úgy gondolom, hogy nagyobb baja nem lehet ettől az akkunak. Meg a kikapcsolt számítógépnek sem. Emiatt alkalmazom ezt a módszert.

Nem egy 67, vagy 120 W-os töltés, de úgy tűnik működik. Remélem jól csinálom... :F

(#707) SharpSA válasza natë (#705) üzenetére


SharpSA
veterán

Ahogy lesz rá időm megnézem és jelzem mi a helyzet.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#708) DroiDMester válasza rosta11 (#706) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

idestova ~30.éve hasonlóan töltöm a telóimat! este feldugom reggel lehúzom, csak annyi hogy én egy sima 5V 1Amperes töltővel!

Akkor szoktam használni a korábban írt 33W ost, mikor napközben gyorsan kell egy kis nafta, de ott is max úgy szoktam hogy 30% al felteszem egy fél órára és kb 70-80% ig tölti meg ennyi idő alatt!

Szóval nyugodtam töltsd te is így, a PC-nek az USB-je kb 400-450mA el tud tölteni, vagy ha USB3.x portba teszed ott tud 1000-1500mA el is akár!

(#709) rosta11 válasza DroiDMester (#708) üzenetére


rosta11
tag

Megnyugtattál, köszönöm! :R :R

(#710) SharpSA válasza natë (#705) üzenetére


SharpSA
veterán

Működik, a configot is behúzta. Köszönöm! :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#711) natë válasza SharpSA (#710) üzenetére


natë
nagyúr

:R

(#712) SharpSA válasza natë (#711) üzenetére


SharpSA
veterán

Frissítéseket hol érdemes nézni ehhez? Ott ahonnan letöltöttem?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#713) natë válasza SharpSA (#712) üzenetére


natë
nagyúr

Igen

(#714) retesz147 válasza retesz147 (#572) üzenetére


retesz147
addikt

Recovery restart sem oldotta meg.
Még ti is kapjátok ezt a hibaüzit?
Tudom, nem kell vele foglalkozni, csak érdekel.

Xiaomi 13 eu dev...

(#715) osonte válasza retesz147 (#714) üzenetére


osonte
senior tag

Igen, én még TWRP-t is frissítettem. Nem kell vele foglalkozni.

(#716) kopidoo válasza natë (#665) üzenetére


kopidoo
senior tag

Az utolsó képeken baloldalon alul látszik, hogy az authentic az árnyékban eléggé gyenge.

(#717) natë válasza kopidoo (#716) üzenetére


natë
nagyúr

Ez van

(#718) TpS válasza retesz147 (#714) üzenetére


TpS
őstag

Ha zavar a hibaüzenet, dobd fel fastboot módban, a hibrid rom előnye, hogy 2 féle módon is feldobható.

(#719) retesz147 válasza TpS (#718) üzenetére


retesz147
addikt

Köszi a válaszokat! :R
Nem, nem zavar, mert ha így jó, így jó.
Csak érdeklődtem.

Xiaomi 13 eu dev...

(#720) Mendez75


Mendez75
lelkes újonc

Megrendeltem egy fekete x13-at. Elvileg hétfőn meg is érkezik. Ha meglesz és időmből is futja akkor kipróbálom a kameráját valamelyik nap. Szép napos időben akarnám tesztelni.

(#721) natë válasza Mendez75 (#720) üzenetére


natë
nagyúr

Oké :D

(#722) szpali válasza Mendez75 (#720) üzenetére


szpali
addikt

Napos körülmények közöt, jó fényekben kb kaputelefonnal is lehet jó(nak tűnő) képeket készíteni :U
Napkelte előtt, naplemente környékén, ellenfényben és árnyékos körülmények között fuss vele pár kört, akkor mutatkozik meg igazán, hogy mit tud ;)
Ezeket pl csak telefonnak fotóztam és raktam össze videónak (igaz nem xiaomi, hanem i13pro):
https://www.tiktok.com/@szabopal/video/7229385635247820059
https://www.tiktok.com/@szabopal/video/7229746904500849946

Ezek viszont vegyesen i13pro és x13Ultra képek
https://www.tiktok.com/@szabopal/video/7229950278663965979

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#723) DroiDMester válasza szpali (#722) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ennek így kb 0.értelme van, ilyen kicsi felbontáson(video) kb bármelyik telónak jól néznek ki a képei!

(#724) Mendez75 válasza szpali (#722) üzenetére


Mendez75
lelkes újonc

Két dolog miatt is a jó fényviszonyok mellett készült fotók érdekelnek. Egyrészt mert általában nyaralás, kirándulás vagy lakásban való összejövetel alatt fotózok többnyire, másrészt pedig mivel az x13 még a téli időszakban jött ki ezért túlnyomó részt borús időben készült képek találhatók a youtube-on és az itteni felvételeken is. Szeretném látni milyen amikor napos időben embereket vagy virágzó zöldellő fákat fotózok.

(#725) natë válasza Mendez75 (#724) üzenetére


natë
nagyúr

Fotós topik.

(#726) Mendez75 válasza natë (#725) üzenetére


Mendez75
lelkes újonc

Azokat is megnéztem. Az is csak megerősített abban, hogy nekem ez a telefon kell. Viszont szép valóban nyári időben készült fákat és embereket ábrázoló fotó elenyésző mértékben van ami nyilván annak tudható be, hogy igazán nyárias idő még nem is nagyon volt. De a fotóid sokat segítettek a döntésben.

(#727) bjames válasza szpali (#722) üzenetére


bjames
aktív tag

Elsőre nem gondoltam volna, hogy ezek telefonnal készültek. Igaz, részletek nem látszódnak rajta, de jó képek.
Ezeken sok utómunka van?

(#728) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Sziasztok, Chrome-ban a szöveg kijelöléssel történő keresés nekem nem működik. Ez MIUI hiba? Vagy valami beállítás?
Van rá valami megoldás? (Az sem működik, ha rákoppintok hogy megnyissa másik ablakban)

[ Szerkesztve ]

(#729) hroberto válasza Victoryus94 (#728) üzenetére


hroberto
veterán

Nekem már ezer éve ilyen Xiaomi telefonkon. :D

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#730) DroiDMester válasza Victoryus94 (#728) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

én napi szinten többször is használom! Még soha nem volt gond vele nálam!

Szóval tuti beállítás gond! Amúgy milyen ROM on vagy én Xiaomi EU-Stabilt használok, de ugyan így ment EU DEV-en is!

(#731) Victoryus94 válasza DroiDMester (#730) üzenetére


Victoryus94
őstag

Még a gyári ROM-on vagyok, de Poco X4 GT-n is ugyanez a helyzet ahogy látom.

(#732) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Még egy furcsaság. Ma reggel nem (megfelelő időben?) ébresztett a telóm.
Éjjel elég sokáig dolgoztam, 8:45-re volt időzítve az ébresztőm, 9:00-kor még hívásom is volt, amire szintén nem keltem fel (... szerintem nem csörgött...)
Én 9:10-kor ébredtem, és a telefonom 9:15-re jelezte az ébresztőt, amikor valóban rezgett, zenélt.
De a beállításokba belépve 8:45-öt ír az óra az ébresztéshez.
Emellett ne zavarjanak módban van 8:15-ig, ami szerintem szintén nem kapcsolt ki (bár az előző telómon ez az ébreszést sehogy nem befolyásolta, de a hívást megmagyarázza). Kérdés, hogy ez miért nem kapcsol ki a megadott időben.

Az előző mobilom csak rezgésre volt állítva, mindig felkeltem rá, de a biztonság kedvéért itt emelkedő ébresztési hangot is állítottam mellé.

Van tipp, hol kezdjem a hibakeresést? Ma szerencsére nem siettem sehová, de holnap reggel időpontra várnak.

[ Szerkesztve ]

(#733) Mendez75


Mendez75
lelkes újonc

Ma megérkezett a fekete X13. Még ismerkedek vele de nagyon tetszik. A MIUI-t mindig is szerettem, üdítő a samsung felülete után ezt használni. Ha lesz egy kis időm és alkalom akkor fotózok majd vele. Készítettem pár képet a lakásban és nekem a vibrant jobban tetszik. Szép éles képeket készít.

(#734) bjames válasza Mendez75 (#733) üzenetére


bjames
aktív tag

Majd számolj be arról is, hogy ha már belaktad akkor mennyire melegszik. Én még vétel előtt állok, még várok, csak azt nem tudom mire :)

(#735) bjames


bjames
aktív tag

Ismeritek a Btel webshopok? Jó áron árulják, 279e, jó pár éves bolt, árukeresőn nézve elég pozitív hozzáállásuk van, ill. 36 hónap garival hirdetik a telót. Ez a gyakorlatban vajon mit jelent?

(#736) Mendez75 válasza bjames (#734) üzenetére


Mendez75
lelkes újonc

Kb 4 órán át folyamatosan ment a kijelző a belakás alatt de csak nagyon minimális melegedést észleltem.

(#737) hroberto


hroberto
veterán

Mikor cseszték el a gesztusvezérlést? Az oldalról befelé húzásra vissza kellene lépni egyet, de ez katasztrófálisan szar lett. :U

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#738) bjames válasza Mendez75 (#736) üzenetére


bjames
aktív tag

Még jó hogy tudok olvasni...
Úgy olvastam, hogy "ismerkedek vele, de nagyon melegszik" :)

(#739) Mendez75


Mendez75
lelkes újonc

Szinte egyáltalán nem melegszik, éppen csak minimálisan langyos folyamatos 4 óra alatt. Viszont lenne egy kérdésem. Hogyan lehet kikapcsolni a telefont? :) Tudom, hülye kérdés de nekem nem sikerül. Megnyomom oldalt a gombot a telefonon de nem a kikapcsolást adja ki, hanem wifi bekapcsolást.

(#740) n@p@lm válasza bjames (#734) üzenetére


n@p@lm
őstag

"csak azt nem tudom mire"
Megmondom én, arra vársz amire én, hogy mégjobban beessen az ára :)

(#741) TpS válasza Mendez75 (#739) üzenetére


TpS
őstag

A dev-ben nem találtam, hogy hol lehet a bekapcsoló gombra wifi-t tenni. Ezen alapban a google segéd volt 1mp nyomvatartásra. További beállítások / Kézmozdulat parancsikonok. Nálam a dupla power a zseblámpa, sima power-re meg a kibővített power menüt adja, amit a fejlesztői beállításokban engedélyeztem.

(#742) Mendez75


Mendez75
lelkes újonc

A kikapcsolás megvan. Kicsit tovább kell tartani a gombot mire kiadja az opciót. De lenne még egy kérdésem, hátha valaki tudja rá a választ. Az aktív kijelzőn lezárt állapotban ugye mutatja az időt, napot, stb. Viszont halványan mutatja de ha kicsit megmozgatom a telefont akkor már élesebben. Mi lehet ennek az oka? Nekem az élesebb tetszik de alapból halvány, csak mozgatásra élesedik ki. Olyan mintha a környezeti fényhez igazodna de nem találok olyan opciót ahol ezt állítani lehetne.

(#743) Dino69


Dino69
aktív tag

Aki szeretne vigyázni a kamerákra is, egy hét alatt itt volt, és 3500 ft. Passzos, és jó cucc :)

(#744) TpS válasza Dino69 (#743) üzenetére


TpS
őstag

Nekem ez az IMAK jött be, már évek óta használom: [link]
Az aliról olcsóbban beszerezhető.

(#745) Dino69 válasza TpS (#744) üzenetére


Dino69
aktív tag

Ha nem csúszik úgy mint a gyári, akkor következőnek megnézem ezt is 🙃

Más: olvastam hogy nem tesz jót a készüléknek, ha be van kapcsolva a bővített memória, próbáltam utánanézni, de mindenki mást mond. Egyenlőre kikapcsoltam, mert tökéletesen elég a 8gb, de meddig?!! 😅

[ Szerkesztve ]

(#746) Victoryus94 válasza Dino69 (#745) üzenetére


Victoryus94
őstag

Az annyit csinál, hogy a háttértárba menti a memória (RAM) tartalmát.
Mivel a háttértárnak lassabb a sebessége, mint a RAM-nak, az ott levő adat lassabban tölt be.
(De már bőven nem akkora az eltérés, mint eMMC háttértár esetén)
Szerintem amíg kb 85% alatt a RAM kihasználtság, felesleges (vagy nem használja a teló, vagy lassítja, mert lassabban nyílik meg az ott tárolt adat).
Felette lehet értelme, de nem tudom mennyire intelligens a funkció.

[ Szerkesztve ]

(#747) Victoryus94


Victoryus94
őstag

A Chrome keresés problémám megoldódott.
Keresősáv: chrome://flags
Chrome beállítások
Google Szolgáltatás
Értesítéssel keresés
"Környezeti... keresés..." kikapcsolása.

Viszont éjjel a vezeték nélküli töltővel is gondom volt.
Előző 2 nap ugyanígy töltöttem gond nélkül.
Ez nagyon idegesítő, hogy nem lehet benne megbízni, hogy feltölt amíg alszom... (Cseréltem töltőt, kábelt is, nem csak a régi töltőmmel vacakol. Nem láttam még ilyet azelőtt)

[ Szerkesztve ]

(#748) SharpSA válasza Victoryus94 (#747) üzenetére


SharpSA
veterán

Milyen töltőfej és vezeték nélküli töltőd van? Főleg az előbbinek fontos a tudása. Milyen vastag tok van a készüléken?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#749) bjames válasza Victoryus94 (#747) üzenetére


bjames
aktív tag

Szoftveres beállításokat átnézted a töltéssel kapcsolatban?
Pl az akkumulátor fülön van egy Optimalizált töltés, azt kikapcsolni.

(#750) bjames válasza Victoryus94 (#732) üzenetére


bjames
aktív tag

Ha az ebresztés még megbízhatatlan, próbáld ki a Google clock-ot. Én azt használom, widgetként is ki van rakva az óra.
Esetleg a DND mód is bekavarhat, érdemes átnézni annak a beállításait, ha még esetleg nem tetted meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.