Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Victoryus94 válasza bjames (#750) üzenetére


Victoryus94
őstag

Köszi, ma ébresztett gond nélkül, a DND is kikapcsolt időben.
A napokban kiderül, hogy csak véletlen-e, vagy megoldódott :)

Gyári szilikon tokot használom egyelőre.
Töltőből 5W 2A-es Samsung Travel adaptert próbáltam most, mert ez előző 20W-os QC4-es töltővel vacakolt.
Irodában találtam 5V 2A-es Xiaomi adaptert is.
Azzal tudok még tesztelni, meg a gyárival.

"Optimalizált töltés" opcióm nincs.
A Oneplusban használtam a funkciót, Xiaomiban nincs ilyen sehol.
Próbáljak ilyen "HIDDEN SETTINGS" appal körbenézni?

[ Szerkesztve ]

(#752) TpS válasza Dino69 (#745) üzenetére


TpS
őstag

Pont azért szoktam rá, mert recés az oldala, a sarkok is megerősítettek és a kamerát is sokkal jobban védi, mint amit vele adnak.

(#753) bjames válasza Victoryus94 (#751) üzenetére


bjames
aktív tag

EU romom van, úgy tűnik akkor ez is különbség. No meg 11 Lite-om van (még) de gondolom 13-as eu-ba is benne van ez.

(#754) Victoryus94 válasza bjames (#753) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ha nem hardveres a problémám (pl szenzor), akkor jövőhéten felkerül az EU ROM. :)
Próbáltam 2 hidden settings appot, de egyik szerint sincs ilyen opció a ROM-ban.

Egyébként tetszik a telefon. A szoftvert kicsit összegubancolta a Xiaomi (pl magyar fordítás itt-ott teljesen más, néhány funkció nem túl logikus, a hangkezelést sem szeretem), de ha a töltési problémák megoldódnak, és az ébresztés is fixen működik, akkor nem lesz néhány évig lecserélve.

[ Szerkesztve ]

(#755) bjames válasza Victoryus94 (#754) üzenetére


bjames
aktív tag

Ha nem hardveres problémák, akkor ezek megoldhatóak, vagy EU rommal meg is oldódnak.
Nekem is ez a tervem, vagyis ma megrendeltem én is (eddig bírtam), s majd megy fel rá az EU rom. Én a stabilat fogom felrakni, abban ritkábban maradnak bugok ahogy figyelem.

(#756) TpS válasza Victoryus94 (#754) üzenetére


TpS
őstag

Az ébresztéssel sose volt gondom, még a telefon bekapcsolást is próbáltam az ébresztéssel, az is szépen ment, persze erre amúgy sose lesz szükségem. Viszont az időzített sms nem mindig pontos, valamikor 2-5 percet is késik számomra teljesen érthetetlen módon..

(#757) Mendez75


Mendez75
lelkes újonc

Tegnap még csak személyre szabtam az X13-at de ma már volt időm ténylegesen is használni. Azt kell mondjam, ez egy piszok jó telefon. Samsungról váltottam erre. Volt már xiaomi-m és azt is szerettem nagyon. Szerintem a MIUI a legjobb. Kész felüdülés a Samsung rendszere után. Sokkal kézenfekvőbb, átláthatóbb és gördülékenyebb. Az X13 minden ízében nagyszerű telefon számomra. Még sosem éreztem ezt egyetlen mobillal sem. Ja.. és nem utolsó sorban, nagyon elegáns a kinézete is. Képen is nagyon tetszetős volt de élőben ez hatványozottan igaz. Ha valaki megkérdezné, hogy változtatnék-e valamit rajta, azt mondanám, hogy nem. Ez így tökéletes.

(#758) bads1 válasza hroberto (#737) üzenetére


bads1
aktív tag

Mit értesz ez alatt? Nekem igaz Mi10-en de tökéletes, mit lehet ezen elcseszni?
Nézegetem nagyon az X13-at én is, csak menne lejjebb kicsit az ára.

(#759) Victoryus94 válasza TpS (#756) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ébresztés azóta rendben van :)
Jelenleg a töltés is ok... Remélem így is marad.

A ne zavarjanak mód viszont nem a megadott időpontban kapcsol ki (hol előbb hol később).

Illetve Telekomos kártyám csak az rcs üzenetet küldi el.
Az sms-t nem.
A Telekom SMSC száma helyesen van beállítva, átírni sem engedi. A Yetteles kártyámon működik az sms küldés.
A gyári Google alkalmazást használom, de a Xiaomi üzenetek appal sem megy.

(#760) retesz147 válasza Victoryus94 (#759) üzenetére


retesz147
addikt

Nekem időzített sms-el van ilyen problémám, hogy vagy pontosan, vagy pár perccel később küldi.
Áthidaltam másik sms aplikációval, ami pontosan küldi.

Nekem ébresztés jól működik, ne zavarjatokat nem használom.

Én eu dev-en vagyok.

Xiaomi 13 eu dev...

(#761) hroberto válasza bads1 (#758) üzenetére


hroberto
veterán

Közben rájöttem, hogy az egyik új tok picit rálóg a kijelző szélére, emiatt szar a gesztusvezérlés. :W

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#762) Addel


Addel
senior tag

Sziasztok.
Csak egy kérdés, a 13 MIUI tud időzített töltést, vagy beállított értékig töltést pl. 80%-ig tölteni ?

(#763) muszi0521


muszi0521
aktív tag

Ajánlót ? vagy felejtő ? Ha ilyet szeretnék .

(#764) Victoryus94 válasza Addel (#762) üzenetére


Victoryus94
őstag

A global verzió gyárilag biztosan nem.
Még az "optimalizált" (éjszakai) töltés is kimaradt.
Root-os meg eu rom megoldásokkal nincs tapasztalatom.

(#765) Shummo


Shummo
aktív tag

Hali. Nyitott bootloaderen vagyok. (magiskkel rootolva)
frissítettem a TWRP-t , majd bootloopot kaptam.

MI a javasolt lépés?

[ Szerkesztve ]

(#767) soko70


soko70
aktív tag

Sziasztok, beszereztem egy szép zöldet. Mióta megvan, tegnap óta, folyamatosan nagyon meleg a hátlap. Még programot sem tettem fel, kivettem minden feleslegeset kukáztam. Megnyitom a böngészőt már melegszik is. Lehet selejt? :R

(#768) novinyul válasza soko70 (#767) üzenetére


novinyul
veterán

Nem ragadt be valamelyik alkalmazás? Nekem csak belakás alatt volt "meleg" Napi használatban nem melegszik, persze ez normál használatot jelent(játék nincs)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#769) soko70 válasza novinyul (#768) üzenetére


soko70
aktív tag

Szerintem még kicsit kísérletezek, nem fő készülék. Aztán kiderül, nagyon köszi. :R

(#770) bjames válasza soko70 (#767) üzenetére


bjames
aktív tag

Nekem is tegnap jött meg a szintén zöld. Belakásnál kicsit nekem is melegedett, de egyébként nincs ilyen gondom.
Akkumulátornál nézd meg hátha látszik mi eszik sokat, meg egy újraindítás, rendszerfrissítés se árthat.
Nekem Global 14.0.22-re frissült, teljesen jól megy.

(#771) soko70 válasza bjames (#770) üzenetére


soko70
aktív tag

Köszönöm, tényleg frissült, jó sokáig , nem figyeltem, hirtelen megijedtem, hogy gond van. Meg azért próbálom, aztán kiderül. Köszi

(#772) kicsipapucs válasza Addel (#762) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Ez nekem is vesszőparipám... Nálam az AccuBattery premiumja van belőve 85%-ra, ott jelez nekem. Nem autonóm, de legalább szól és lehúzom amikor csipog.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#773) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Laikus kérdés:
Kinyitom a bootloadert, felteszem a xiaomi.eu romot, utána vissza tudom zárni a bootloadert?

[ Szerkesztve ]

(#774) natë válasza n@p@lm (#773) üzenetére


natë
nagyúr

Ne tedd

(#775) DroiDMester válasza n@p@lm (#773) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

vissza tudod zárni utána, de utána a telefon csak papírnehezéknek lesz jó :)

amúgy meg minek zárnád vissza? semmi értelme!

(#776) n@p@lm válasza DroiDMester (#775) üzenetére


n@p@lm
őstag

amúgy meg minek zárnád vissza? semmi értelme! - Biztonsági okok miatt.
Ha ellopnák vagy elhagynám a készüléket ne tudják flashelni.

natë : köszi.

[ Szerkesztve ]

(#777) DroiDMester válasza n@p@lm (#776) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ha bevagy jelentkezve az MI fiókodba és aktív a készülék keresés, nemtudnak csinálni vele semmit, max valami custom AOSP ROM.al lehetne használni de még nincs mi13 szériára semmi ilyesmi, csak a gyári és gyári módosított, ROM.ok azzal meg nemtudják használni, ha a fenti feltételek adottak, hiába flesseluk újra vagy állítják vissza gyári állapotra.

(#778) n@p@lm válasza DroiDMester (#777) üzenetére


n@p@lm
őstag

:R
Köszönöm, akkor ez a része rendben van.

(#779) femiki


femiki
tag

Sziasztok. Honnan érdemes most beszerezni a 13-ast? Hol a legjobb az ára? És mennyi idő alatt jön meg? Köszi!

(#780) hroberto válasza femiki (#779) üzenetére


hroberto
veterán

Ha nem fontos a gyári garancia, akkor már 270-280 ezer között meg tudod venni több websopban is. Ha kell a gyári gari, akkor még hozzá kell tenned 50-60 ezret.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#781) DroiDMester válasza femiki (#779) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Még mindég a legjobb vétel YETTEL.nél 319.ért 2.nap alatt nálad van! 3.év hivatalos gyári garival

(#782) Dino69 válasza femiki (#779) üzenetére


Dino69
aktív tag

És vagy Telekom :) Havi 10 ért 22 hónapra :U

(#783) DroiDMester válasza Dino69 (#782) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

sz.tem nem mindenki szeretne drága előfizetést, meg 2év hűséget! :U

(#784) Dino69 válasza DroiDMester (#783) üzenetére


Dino69
aktív tag

Magenta csoport, és nem terveztem 2 évig pörgetni, most is kitudnám nyomni, csak lélekben sok egy telefonért 360 ezer :D Ha meg cégre veszem, akkor csak 1 év gari...

[ Szerkesztve ]

(#785) CubeDogg


CubeDogg
csendes tag

Sziasztok!
Töltéssel kapcsolatos probléma merült fel! Találkozott valaki olyan jelenséggel, hogy a gyári 67W-os töltővel és gyári Type-A - Type-C kábellel mikor csatlakoztatja elindul a gyorstöltés, megy a MI Ultra fast charge és a zárképernyőn kiírja, hogy Szuper-Gyorstöltés és kúszik is felfelé a %, viszont 1 másodperc múlva lekapcsol a töltés mintha ki lenne húzva a kábel aztán az egész elölről amíg ki nem húzom a kábelt. Gondoltam arra, hogy mivel volt táskában a kábel és a töltőfej is, valamint a zsebemben is por mehetett a telefon csatlakozójába esetleg túl érzékeny erre a telefon ezért kifújtam, megpucoltam, de ekkor sem lett rögtön jó, csak akkor ha még egyszer ezt végigjátszottam. Utána stabilan ment. Viszont ez most már folyamatosan előjön. Próbáltam másik kábellel, azzal is ezt játsza, próbáltam másik töltővel, azzal még a gyors töltés sem mindig indult el. Sőt volt olyan is, hogy a gyári töltővel nem a szokásos "sárga villám" jelent meg és a gyors felfele számolással hanem a kék "MI Turbo charge". Viszont ezzel is kb. ugyan olyan gyorsan tölt mint a "sárga villámnál". Más is tapasztalt hasonlót? Van ötlet, hogy mi lehet a gond? Telefon? Kábel? Töltő? Garanciális javítás szóba jöhet?
Köszönöm!

(#786) bjames válasza femiki (#779) üzenetére


bjames
aktív tag

Én a múlt héten vettem a xiaomishoptól 305-ért. Hivatalos partner, szóval ez hivatalos.
Most ahogy nézem nincs raktáron így nem is vásárolható, meg az árát is feljebb tolták, de érdemes figyelni ezt a boltot is.

(#787) bjames


bjames
aktív tag

Tudtátok hogy van a telóhoz yt prémium promó?

(#788) femiki


femiki
tag

Köszi a vétellel kapcsolatos ajánlásokat! Még annyit kérdeznék, hogy benne van a B20 ?Néztétek?

(#789) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Ekkora rákot mint a google tárcsázó a világ nem hordott még a hátán. :DDD :DDD Ez az egyetlen funkció eléri nálam, hogy bootloadert nyissak és eu romot rakjak.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#790) mergesmate válasza kicsipapucs (#789) üzenetére


mergesmate
tag

Én pontosan ugyanezért ugyanígy tettem :D azóta boldogan használom a gyári tárcsázót az eu rom-mal.

Idáig 2 dolog van ami számomra zavaró az eu rom-ban, az egyik a betűtípus, a másik, hogy a Youtube app valamiért nem megy 120Hz-en.
A betűtípust át tudtam állítani a fejlsztői beállítások között(System-wide variable font), de a Youtube app 120Hz-en való működésére egyelőre nem találtam megoldást.

Xiaomi 13

(#791) TpS válasza mergesmate (#790) üzenetére


TpS
őstag

Ezt próbáltad már? [link]

[ Szerkesztve ]

(#792) bads1


bads1
aktív tag

Mi a baj a Google tárcsázóval?

(#793) bjames válasza TpS (#791) üzenetére


bjames
aktív tag

A videó alapján a user refresh rate property-t kellene állitani, de globalon nincs ilyen property.
EU romban hogy működik az autó refresh rate szabályozás? Ha nem scrollozol akkor visszamegy 120-ról? Mert nálam globálon Fix 120 hz, kivéve youtube.

(#794) natë válasza bads1 (#792) üzenetére


natë
nagyúr

Semmi.

(#795) DroiDMester válasza natë (#794) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

tedd hozzá hogy nálad, aki évekig pixel telót használt és arra volt kényszerülve!

aki meg évekig miui.t annak meg a google használhatatlan! :))

(#796) hroberto válasza DroiDMester (#795) üzenetére


hroberto
veterán

Ez abszolút nem igaz. Régebben (Mi8, Mi9) a MIUI tarcsázó volt az alap, Mi10-en már a Google féle volt. Pár nap alatt megszoktam, azóta azt használom. Nincs vele baj.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#797) natë válasza DroiDMester (#795) üzenetére


natë
nagyúr

Sosem voltam rákényszerülve. Azt telepíthettem volna fel, amit akarok. Nem tettem, mert igen jó a Google megoldása.
Meg sem tudod magyarázni, mi zavar benne.

(#798) bads1


bads1
aktív tag

Ezért kérdeztem, de válaszok nem jönnek :))

(#799) kicsipapucs válasza natë (#797) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Engem teljesség igénye nélkül az zavar, hogy ilyen balfasz megoldás MINDEN benne. Egy villogó, lebegő gomb van mikor hívnak, mintha valami subway surfers főmenű lenne. Most merre húzzam, hogy felvegyem, merre, hogy letegyem? Melyik az sms elutasítás? 3 tetves "dedikált" szoftveres gomb kéne és kész.
A hívásnapló is egy foshalmaz, telefonszámokat legutóbbi hívás szerint osztályozza. Fel kéne hívnom egy számot, akivel beszéltem adott napon (meg még 13 másik nem elmentett számmal). Így nem lesz meg, viszont tudom, hogy 2 hónapja melyik napon beszéltünk. Nézhetem egyesével végig mind a 14 telefonszámot előzményre, hogy megtaláljam. Felcseszi az agyam, hogy a csöves tech nem segíteni akar egyszerűen, gyorsan navigálni, hanem átnevelni, egyszerűség helyett gyökér fölösleges túl"innoválással" hátráltat.
Nem az ismeretlen része zavar. Hanem, hogy nem jó, nem intuitív, hanem tanulni, erővel szokni kell.
Névjegy keresés, hívásrögzítés hiány, stb már említésre sem érdemes.

bads1: bocs, dolgozom, élek, nem itt álltam haptákban. Fene a sunyi szar mindenemet, mi? :D

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#800) szpali válasza femiki (#779) üzenetére


szpali
addikt

TS-ről 240eFt körül nem opció a rendelés?
Nekem anno onnan jött a 11 Ultra

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.