Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) bjames válasza kopidoo (#2000) üzenetére


bjames
aktív tag

A Biztonság app/Akkumulátornál keresd.

(#2002) OSERANSKY válasza balazsovics (#1984) üzenetére


OSERANSKY
junior tag

A teszteken kamerákban jobb (mindhárom 50 megapixeles), Gorilla Glass Victus az előlap, kerámia a hátlap, minimális értékkel erősebb az aksi, 120W-os az adapter, WQHD+ a kijelző felbontása és LTPO OLED, én kb. ennyit tudok felhozni mellette...

If it’s not broken, keep fixing it until it is...

(#2003) OSERANSKY válasza novinyul (#1988) üzenetére


OSERANSKY
junior tag

Tudom sajnos. Már nem is szeretném megérteni. 'Mindenkinek egyforma a készüléke'. Aha. Elméleti síkon. Mert az érkező frissítések verziószáma nem ezt mutatja, ezek szerint... A hülye türelmetlenségem miatt jelentkeztem Béta teszternek, és balszerencsémre be is kerültem. Majd most jön még az igazi fekete leves, legalábbis erre számítok :K

If it’s not broken, keep fixing it until it is...

(#2004) OSERANSKY válasza LouiS22 (#1965) üzenetére


OSERANSKY
junior tag

Ja hogy a Dolby Atmosra gondolsz. Bocs, nem esett le elsőre a 8+ hangfalból :B Nekem bejött. Az Elektronikus preset-et használom hozzá. Teltebb a basszus, a mély pedig tisztább. Mondjuk Powerampot használok évek óta, (.M4A formátum kizárólag iTunes-ról, mérföldekkel jobb mint a sima .MP3) megérte a Teljes Verzió is. Abban is vannak hangzásbeállítások, nem is kevés. Meg nemrég állt át Material Design-ra, rengeteg widgettel.

[ Szerkesztve ]

If it’s not broken, keep fixing it until it is...

(#2005) Black&White válasza OSERANSKY (#2004) üzenetére


Black&White
addikt

Huhhh, ez a post még egy kávé után is erős... :DDD

(#2006) OSERANSKY válasza Black&White (#2005) üzenetére


OSERANSKY
junior tag

Mert? Ja, hogy nem esett le elsőre, hogy 3.5mm-es Jack már nincs a 13-ban, így csak a Dolby Atmosról lehet szó :D

[ Szerkesztve ]

If it’s not broken, keep fixing it until it is...

(#2007) Dino69 válasza OSERANSKY (#2006) üzenetére


Dino69
aktív tag

Valaki használ gcam-et? Ha igen, akkor melyiket? :B

(#2008) OSERANSKY válasza Dino69 (#2007) üzenetére


OSERANSKY
junior tag

Igen, próbáltam de a gyári kamera app sokkal jobb, főleg most a frissítés után. A GCam világosít és kicsit túlszaturál - ahogy én észrevettem. Adok linket, ha kipróbálnád (13ra és 13 Próra is van):

[link]

If it’s not broken, keep fixing it until it is...

(#2009) OSERANSKY


OSERANSKY
junior tag

Mostmár tényleg megy a Xiaomi a jó fenébe...
Megérkezett az újabb update: V14.0.9.0.UMCEUXM, novemberi security patch.
Arra bezzeg nem reagálnak, hogy az új Widget-rendszer miért nem elérhető, mint ahogy korábban írtam (Redmi Note 12 Pro+).
Össze-vissza káosz :(((

[ Szerkesztve ]

If it’s not broken, keep fixing it until it is...

(#2010) snowman


snowman
tag

xiaomi.eu: felraktam a legújabb weekly-t (twrp-ből), eddig nem tapasztaltam hibát. A Pay is megjavult.

(#2011) OSERANSKY válasza snowman (#2010) üzenetére


OSERANSKY
junior tag

Valamelyik nap néztem, és xiaomi.eu_multi_FUXI_OS1.0.23.11.27.DEV_os1-14-es a ROM, ez már gondolom a HyperOS. DEV, DEVELOPER, azzal nem kockáztatok. Meg a TWRP-vel sem akarok mókolni... Plusz kinyitni a bootloadert, akkor ugrik a hivatalos érkezése a telóra. Mostmár inkább várok... A banki appok is működnek rajta hiba nélkül?

If it’s not broken, keep fixing it until it is...

(#2012) LouiS22 válasza OSERANSKY (#2011) üzenetére


LouiS22
veterán

a xiaomi.eu esetêben egyébként se kapnál "hivatalost", de jól láthatóan a marketing bullshit része a ne nyiss bootloadert, különben ejnyebejnye. OTP, Revolut működik, az egyetlen app, ami nálam eddig nyávogott a Meki appja :DD

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#2013) OSERANSKY válasza LouiS22 (#2012) üzenetére


OSERANSKY
junior tag

Vágom. Csak nekem pl. fontos a Wallet, a VoxPay és az MBH app is... Én ezt olvastam, hogy ha egyszer nyitottál bootloadert, hiába zárod vissza, nem fogsz kapni HyperOS upgradet. Akkor ez csak riogatás lenne? Azt is láttam, hogy mivel Hybrid ROM, így a kínain nyugszik, tehát a hasznos új Widget-rendszer is valszeg elérhető lenne rajta... Ha nem találkozok a rendszerben kínai krikszkrakszokkal, még érdekelne is. Manuálisan mindig felfrissítgetni meg nincs kedvem...

[ Szerkesztve ]

If it’s not broken, keep fixing it until it is...

(#2014) LouiS22 válasza OSERANSKY (#2013) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem találkoztam krikszkraksszal, van OTA, de a heti továbbra is DEV verzió, ennek fényében kell telepíteni és használni.

Walletet nem használok (OTP-sként a Simple tökéletes megoldás és még működik is :))), azt nem tudom, hogy Lölö banki appja mit tud és mit nem (azt tudom, hogy egy fostenger a backendjük :D, de legalább sokba került), a voxpay-t meg egyáltalán nem ismerem.

Ha nincs kedved telepítgetni, bugokkal együtt élni, akkor csak a stable verziót szabad a .eu-ból is felrakni.

A hasznos új widget rendszerről csak annyit, hogy... khm... Tényleg ne higgyetek el mindent, amit olvastok egy cikkben.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#2015) OSERANSKY válasza LouiS22 (#2014) üzenetére


OSERANSKY
junior tag

Köszi szépen a részletes infókat! 'Lölő' banki app :DD Tudom, de amellett még a K&H-t használom / használnám a megtakarítás miatt. VoxPay-en bérletet és távolsági buszra veszek retúr jegyeket, ha utazom. 1 próbát megérne akkor. Erről már volt szó, de frissíteni OTA-n is lehet, rendszeren belül v. csak a "fránya" TWRP-ben? Sokkal több update jön rá, de több a bug is - ez meg érthető. Tudod az a gáz, hogy a Redmi Note 12 Pro+-omon ALAPBÓL az új widget-rendszer csücsül, kipakolható widgetekkel... :F Azt olvasom Xiaomi.eu-n, hogy felflashelni is van lehetőség a ROM-ot. Akkor ahhoz meg gondolom nem kell a TWRP, legalábbis nem írja a tutorial...

[ Szerkesztve ]

If it’s not broken, keep fixing it until it is...

(#2016) LouiS22 válasza OSERANSKY (#2015) üzenetére


LouiS22
veterán

A hibrid azt jelenti, hogy OTA, de fastboot mód frissítés is lehetséges. Egyébként nem tudom, mi a gondod a TWRP-s frissítéssel: fájl betallóz, indít, lefut, örül. :)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#2017) OSERANSKY válasza LouiS22 (#2016) üzenetére


OSERANSKY
junior tag


Így már okés. Ódzkodok leváltani a gyári recovery-t. Meg hogy minden updatenél ne legyen factory reset v. wipe. Annyiszor állítottam már be új rendszert az elmúlt években, hogy rosszul vagyok tőle. De ha muszáj... Ennyi csak. Amit ígér a ROM, az egyébként szimpatikus, nemkicsit :)

[ Szerkesztve ]

If it’s not broken, keep fixing it until it is...

(#2018) LouiS22 válasza OSERANSKY (#2017) üzenetére


LouiS22
veterán

nincs factory reset, sem wipe az update-eknél! Mítoszok vannak a fejedben :) A főszabály szerint főverzió váltásnál ILLIK full wipe-ot tolni, én pl simán a MIUI14-re toltam rá a HO-t mindenféle wipe nélkül és semmi problémát nem tapasztaltam (a legelső build van fent, a frissítéseket nem raktam még fel, mert a másodikkal voltak problémák, a harmadiknál még figyelem a visszajelzéseket. Ha valami műküdik, akkor azt felesleges elbaszni :D).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#2019) OSERANSKY válasza LouiS22 (#2018) üzenetére


OSERANSKY
junior tag

Azok is, meg a hallottaktól / látottaktól félelmek. A főszabály az megvan, nem Xiaomi.eu-s ROM-okra vonatkozóan is. Oké, köszönöm a kimerítő válaszokat. Adok neki 1 esélyt :R

If it’s not broken, keep fixing it until it is...

(#2020) retesz147 válasza snowman (#2010) üzenetére


retesz147
addikt

Én jelenleg az utolsó MIUI 14-en vagyok, a 23.9.18-on és TWRP-ből a V7.7A13-on.
Szeretném én is feltenni az új HyperOS-t.
Rég csináltam ilyet, mindig csak a heti dev-et teszem fel TWRP-ből. Kicsit elbizonytalanodtam.

Lehet pár kérdésem?
1. Gondolom TWRP-t frissíteni kellene a V8.1t5_A14-fuxi-skkk-ra. Ha igen, simán letöltöm új TWRP-t és TWRP-ből Instal és kész is? Nem kell fastbootból feltenni új TWRP-t?
2. Tiszta telepítéssel csináltad, vagy simán korábbi MIUI-ra feltetted először a HyperOS-ből a 23.11.8-at, majd rá a 23.11.27-et?
3. Telepítésnél kell valamire figyelni, vagy mint bármelyik heti frissítésnél csak TWRP-ből instal, aztán kész?

Köszi szépen!

Xiaomi 13 eu dev...

(#2021) snowman válasza OSERANSKY (#2019) üzenetére


snowman
tag

Már elég sok éve használok eu.dev-et, a banki appok mindig is működtek. Egyedül a pay-jel volt most gond, de ahogy láttam nem csak ennél a rom-nál.

(#2022) LouiS22 válasza snowman (#2021) üzenetére


LouiS22
veterán

Igen, a google szerveroldalon kezdett "szórakozni".

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#2023) balazsovics


balazsovics
tag

Láma kérdés. Ha webshopos gari van a telefonra, mennyivel szarabb a helyzet, mint ha mondjuk Telekomos? Ok nagyobb cég, 3 év múlva is ott lesz, ezt értem. De az gyári garinak minősül? Vagy mit jelent ennél a telefonnál a gyári gari? Kicsit el vagyok veszve ebben a témában...

(#2024) snowman válasza retesz147 (#2020) üzenetére


snowman
tag

Igen, az a TWRP, én fastboot-tal raktam fel.
A legelső dev hyperos-t a legutolsó dev miui-ra raktam fel csak úgy dirty módra, csak wipe dalvik volt.
Telepítés előtt nézd meg a fórumon, hogy másnak van-e baja azzal a verzióval, én így hagytam ki az előző dev romot (aztán le is szedték, annyira sok baj volt vele).

(#2025) LouiS22 válasza balazsovics (#2023) üzenetére


LouiS22
veterán

Van egy viszonylag egyszerű ökölszabály, ami jó eséllyel itt is él. Van a telefonnak egy átlagos piaci ára (árukeresőbe beüt, látni fogod, hogy most éppen mennyi). Ha valaki ez alatt adja, akkor ott erős a gyanú, hogy "bolti" garanciát kapsz, ami addig él, ameddig a bolt is (csúnyán fogalmazva, az abdul GSM-nél, aluljáróban vett telefonoddal, ha bármi probléma lesz, nem biztos ,hogy fog foglalkozni a hivatalos szerviz).
Ha nagy múltú, nevű cégnél veszed, szinte biztos lehetsz benne, hogy a "gyári" garanciát kapod majd.

De egyébként: mi az, ami elromolhat benne? Akku (arra egyébként sem lesz 3 év jótállás, a természetes fáradása nem garanciális hiba), ha meg pofára ejted és törik a kijelző, szintén nem garis csere.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#2026) OSERANSKY válasza snowman (#2021) üzenetére


OSERANSKY
junior tag

Köszi neked is az infót. Ez akkor ad némi bizalomra okot, kipróbálom!

If it’s not broken, keep fixing it until it is...

(#2027) balazsovics válasza LouiS22 (#2025) üzenetére


balazsovics
tag

Köszi! Nem tudom magától romolhat el benne, de ennyi pénzért legyen rendes garija. Használtan is nézem, gondolom ott se mind1, hogy hol vették. Ha webshopos, fordulhatok egyből a xiaomihoz, vagy a bolton keresztül kell intézni a garis javításokat? Gondolom utóbbi...

(#2028) LouiS22 válasza balazsovics (#2027) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem az a lényeg,hogy webshop, vagy fizikai bolt. Azt nézd meg, hogy milyen garanciát ad. Ha az van ott ,hogy "bolti", akkor azzal vélhetően (FELTÉTELES MÓD) el fog hajtani a xiaomi partnere (ez persze akkor fog csak kiderülni, ha odaérsz).

Ha biztosra akarsz menni, akkor hívd fel a xiaomi official szervizpartnert és tedd fel nekik a kérdést a kiszemelt üzlet nevével.

Én is "webshopban" vettem (aqua.hu), de a "gyári" garanciát kaptam hozzá.

PS: amúgy szerintem túlmisztifikálod ezt az egészet ;) (azzal, hogy én használtan biztosan csak a rejoy.hu-tól vennék készüléket).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#2029) balazsovics válasza LouiS22 (#2028) üzenetére


balazsovics
tag

Jól van köszi, az lesz.
Egyébként az Aqua-t néztem ki most, az nem annyival drágább, viszont az a bolt már őskori... :)

(#2030) LouiS22 válasza balazsovics (#2029) üzenetére


LouiS22
veterán

:C

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#2031) gyikhuszar válasza balazsovics (#2029) üzenetére


gyikhuszar
tag

Miért nem esik ennek a telefonnak az ára? Májusban olcsóbban vettem, mint amennyiért most lehet kapni.

(#2032) LouiS22 válasza gyikhuszar (#2031) üzenetére


LouiS22
veterán

Mert a piac nem azon logika mentén működik, hogy "esni fog az ára".

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#2033) Barthezz2 válasza gyikhuszar (#2031) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Mert viszonylag kompakt, jó, relative friss hw-val. Már a Xiaomi sem egy "olcsó, kínai vagyok, de azért jó" kategória. Sajnos ez van.

Everybody lies.

(#2034) gyikhuszar válasza LouiS22 (#2032) üzenetére


gyikhuszar
tag

Lassan egy éves modell, ráadásul ki is jött már az utódja. A trend eddig az volt, hogy ezen paraméterek bőven elégségesek voltak az ár csökkenéséhez, nem még az enyhe emelkedéshez. A királyi forint sem romlott azóta jelentősen (sőt).
A piaci folyamatokban logikát egyébként sem feltétlenül kell keresni.

(#2035) gyikhuszar válasza Barthezz2 (#2033) üzenetére


gyikhuszar
tag

Nem az alapárral van bajom, hanem azzal, hogy inkább drágul, minthogy mérséklődne az ára.

(#2036) LouiS22 válasza gyikhuszar (#2035) üzenetére


LouiS22
veterán

Gondolom nem kell bedobnom a kereslet-kínálat-egyensúlyi (piaci) ár alapfogalmakat :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#2037) xabolcsy válasza LouiS22 (#2014) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

A lölő bankja ((MBH) egy rakás sz...
Még egy biometrikus azonosítás se tud. Push értesítés, na az is álom, még az egyenlegedet, is hibásan küldi le :W
De persze egy csomó lóvét levesz.
Váltanék bankot, csak kis városban élek és ez az egy van, vajon miért.
Otp megszüntették :DDD

(#2038) xabolcsy válasza gyikhuszar (#2034) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Ez nem is fog olcsóbb lenni, szép, jól összerakott teló.
Majd csak nem lehet kapni egyszer és kész.
12 is jó teló! De ott sokat gyártottak le, és ment a hiszti a melegedés miatt, ezért azokat áron alul értékesítik. Mert ugye az már 2éves, és meghalnak az akkumulátorok bennük.

(#2039) n@p@lm válasza gyikhuszar (#2031) üzenetére


n@p@lm
őstag

Majd esik ha bejön a magyar piacra a 14-es.
Én is az "áresésre" várok :)

(#2040) OSERANSKY válasza xabolcsy (#2037) üzenetére


OSERANSKY
junior tag

Azt honnan vetted, hogy nem tud Biometrikus azonosítást?
A kezdetektől használom gond nélkül (lassan 2 éve).
Az átállás kissé nehézkes volt, egybeolvadtak a Budapest Bankkal és a Takarékbankot is felvásárolták.
Na ott voltak gondok: ki-ki dobott az app, de azt is ritkán csinálta.
Push értesítések jönnek rendben, ahogy netet adok a telónak és pl. érkezett is valami. Harmadsorban pedig milyen csomó lóvét vesz le neked?
És nem.
Nem vagyok 'Lölő-párti'.
Sőt.

[ Szerkesztve ]

If it’s not broken, keep fixing it until it is...

(#2041) LouiS22 válasza xabolcsy (#2037) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha valójában nem kell fióki ügyintézned, akkor lehet akár vanuatun is a bankod :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#2042) xabolcsy válasza OSERANSKY (#2040) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Én takarékbankos voltam. Néz rá mennyire értékelik :O
Van benne minden, de több mint fél éve semmi se működik :W
De olvass bele az értékelésekbe. 2.7 ez elmond mindent, de az utolsó 50 értékelés, mind 1 csillag :W

[ Szerkesztve ]

(#2043) xabolcsy válasza LouiS22 (#2041) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Igen arra ott van nekem a Revolut! És azt nagyon szeretem!
Bár úgy működne a MBH is.

[ Szerkesztve ]

(#2044) OSERANSKY válasza xabolcsy (#2042) üzenetére


OSERANSKY
junior tag

Értelek, de én nem tapasztaltam még csak hasonló problémákat sem...

If it’s not broken, keep fixing it until it is...

(#2045) xabolcsy válasza OSERANSKY (#2044) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Köszönöm :))
Adtál egy ötletet :R
Mert én a takarékosat töltöttem le.
De most a simát, az mükxik :DD

(#2046) Black&White válasza Victoryus94 (#1973) üzenetére


Black&White
addikt

Kint vannak a 14.0.9-es update-ek is (EEA recovery/fastboot), bár előbbit nekem other reason-nel kiköpi... 🙂
LINK

(#2047) Victoryus94 válasza Black&White (#2046) üzenetére


Victoryus94
őstag

:R

(#2048) Örni válasza balazsovics (#2029) üzenetére


Örni
senior tag

Most Mediaban is 310 ezer, Office Depotban meg 300.

Ja, Aquaban nyáron 261-ért lehetett kapni, azóta csak felment :(((

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#2049) balazsovics válasza Örni (#2048) üzenetére


balazsovics
tag

Láttam... Mind1, kivárom a jó vételt, nem sürgős. Van aki használtan árulja 250ért... :D

(#2050) Örni válasza balazsovics (#2049) üzenetére


Örni
senior tag

Én is várakozok :) bezzeg a 12 már 159-re esett Mstore-ban.

There's too many men, too many people, making too many problems!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.