Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) natë válasza TpS (#250) üzenetére


natë
nagyúr

Amúgy fluid (mondjuk a global is), amúgy általános használatra nem ad többet jelenleg, mint a global eu. Szerintem.

(#252) DroiDMester válasza natë (#251) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ha neked nem hiányoznak a XIAOMI.EU ROM extrái akkor tényleg felesleges neked azt használni, én megvagyok halva hogy már 3ik napja nemtudom rendesen használni a telót, mert ezen a buta global romon kell szenvednem.

rengeteg dolog hiányzik ami itt nincs vagy másképp van :O

(#253) natë válasza DroiDMester (#252) üzenetére


natë
nagyúr

Hát egy extrát tudok mondani, ami hiányozni fog, a koppos kijelző lezárás, de arra van app.
Más nem igen van.

(#254) DroiDMester válasza natë (#253) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

arra nemkell külön app gyárilag ott a widget hozzá, csak kiteszed a főképernyőre, és 1kattra zár. :)

(#255) osonte válasza natë (#253) üzenetére


osonte
senior tag

Én meg a home gombot szoktam meg, hosszan nyomom és lezár. A Samsungos pár évem alatt néha elkeztdem nyomkodni a home gombot, de rájöttem, hogy ez nem az a telefon. Szinte sötétben eltalálom a helyét a gombnak. :)

Xiaomi 14

(#256) Atomgeszi válasza DroiDMester (#254) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én is azt használom. Tökéletes 👌

(#257) mistar válasza DroiDMester (#254) üzenetére


mistar
tag

Ez de jó tipp. Köszönöm én is!
Most a 11-en aktiváltam, de remélhetőleg néhány nap múlva már a 13-on is kipróbálhatom. :C

(#258) GuruZone válasza DroiDMester (#245) üzenetére


GuruZone
őstag

semmi baja sincs a legfrissebbnek sem: V14.0.23.3.21.DEV
Két telekomos simmel használom, épp egy napja. Ma aztán kapta a kiképzést. Hibamentes.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#259) DroiDMester válasza GuruZone (#258) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

majd írj még ha lesz hosszabb tapasztalat :R

mert azt írják hogy nagyon merül vele és eldobálja a sim-eket :O

én Telekom+Digi.vel fogom használni!

[ Szerkesztve ]

(#260) natë válasza DroiDMester (#259) üzenetére


natë
nagyúr

Global eu szerintem jobb, fürgébb.

(#261) osonte


osonte
senior tag

Jött ki 8 órával ezelőtt újabb Xiaomi.eu DEV rom: [kép] .
Este tudom nyitni a BL-t és teszem fel. Hátha javították rajta a hibákat, majd megírom mit tapasztalok.

Xiaomi 14

(#262) GuruZone válasza DroiDMester (#259) üzenetére


GuruZone
őstag

rendben. Nem volt vele gond. De már a friss 03.27-esen vagyok én is.

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#263) natë válasza GuruZone (#262) üzenetére


natë
nagyúr

Nekem még a Google Chat (RCS) volt bugos rajta. Ki-be kapcsolgatta magát, s azért nem mindegy, hogy chat üzenetet vagy sms/mms-eket küldözget a mobil.
Olvastam, hogy a china base miatt, sajnos ez nem nagyon fixálható.

(#264) TpS válasza GuruZone (#262) üzenetére


TpS
őstag

Nálam sincs semmi gond a legújabb dev-vel.

(#265) natë válasza TpS (#264) üzenetére


natë
nagyúr

Rcs stabil, persze ha használod..?

(#266) TpS válasza natë (#265) üzenetére


TpS
őstag

Nem használom.

(#267) kisstibcsi


kisstibcsi
csendes tag

Sziasztok! Én is megosztanék pár tapasztalatot. Az első Xiaomi telóm, Huawei Mate 20 pro után/helyett vettem. Itthoni hivatalos telefon, nem global, de vegyesek az érzéseim eddig.

Ami pozitív:
- jól összerakott, minőségi készülékház, szép a kijelző, jó akku üzemidő, gyors töltés, fürge, pörgős telefon, a kamera is megfelel nekem.
- kellemes az egész összhatás, jó kézbe venni.

Ami számomra érdekes:
- az egyik legfájóbb pont, hogy gyengébben fogja a 4G jelét, mint a Mate. Ahol a szolgáltaó szerint kb a 4G lefedettség határán vagyok, a régin szépen megy még a net, a X13 már eldobja a hálózatot. Elég sok izzadságos percet tud szerezni ezzel nekem. Direkt kipróbáltam, volt, hogy 10 km-rel arrébb mászott csak vissza a 4G-re, mint a Mate20. Ez a rész gázos.
- A csengőhangok beállítását esetlennek érzem, ráadásul nem tudom rávenni, hogy a kihangosítón is a csengőhangján szólaljon meg, tisztára ver a víz tőle.
- hiányzik az értesítési led (tudiom, always on, de akkor is, a ledet nem kellett böködni).
- A telefonkönyvben zavar, hogy nem tudom eldönteni, hogy keresztnév, vagy vezetéknév legyen elől a listában.
Ami a legidegesítőbb, eddig nem jöttem rá, hogy ha nem a telefonkönyvben vagyok, hanem a tárcsázón, nem tudok ékezetes betűt tartalmazó névjegyet keresni, mert egyszerűen nem hozza be. Pl Drótos, a hosszú Ó miatt, nem adja be a 3, 7, 6, 8,6, 7 gombok megnyomására. Vagy láma vagyok és van rá megoldás?

(#268) muszi0521


muszi0521
aktív tag

https://miuirom.org/phones/xiaomi-13 : Akit érdekel .

(#269) natë


natë
nagyúr

Nálam a Yetteles kártyát ugyanúgy eldobálja az utolsó xiaomi.eu dev. Global EU-val hibátlan.

[ Szerkesztve ]

(#270) TpS válasza natë (#269) üzenetére


TpS
őstag

Nekem is yetteles van az 1-es sim helyen, de nics vele gondom. Viszont nem is történt a changelog szerint semmi ilyen irányú fejlesztés.

(#271) natë válasza TpS (#270) üzenetére


natë
nagyúr

Már a setupnál az elején dobja :(
Maradok hivatalos globalon, az atomstabil.

[ Szerkesztve ]

(#272) natë válasza natë (#271) üzenetére


natë
nagyúr

Lehet megvan a gond, TWRP-ből úgy raktam fel, hogy mountoltam mindent. Csak tipp, most nem tettem így, eddig (kopp-kopp) nincs gond.

(#273) Atomgeszi válasza natë (#272) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Pont ezt akartam írni, hogy rendes gyalulás volt-e? Mert szeretnek összeakadni a dolgok.

(#274) natë


natë
nagyúr

VoLTE ikon látható nektek xiaomi.eu-val? Nálam felvillant, pár mp után eltűnt, attól függetlenül működik.

(#275) osonte válasza natë (#274) üzenetére


osonte
senior tag

Néha látszik, néha nem. Amikor lehúzom az értesítési sávot akkor mindig látszik. A hívások mellett az előzményeknél ott van, hogy VoLTE hívás volt.

Xiaomi 14

(#276) natë válasza osonte (#275) üzenetére


natë
nagyúr

:R

(#277) Atomgeszi válasza natë (#274) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ez elvileg direkt ilyen.

(#278) TpS


TpS
őstag

Hol lehet bekapcsolni, hogy az új widgeteket is mutassa, ami a 14-es miui-val érkezett. Az ismerősöm 11 ultráján látható, de nálam maradt a régi widget választó képernyő.

(#279) Corsa02 válasza TpS (#278) üzenetére


Corsa02
őstag

13-ra nem lett bevezetve az "új" widget választó.....

The Truth Is Out There --->

(#280) natë válasza Corsa02 (#279) üzenetére


natë
nagyúr

xiaomi.eu-ban ott van

(#281) TpS válasza natë (#280) üzenetére


TpS
őstag

Nálam nem látszanak sajnos. A legújabb eu dev van fent. Ugyanez a verzió van fent az ismerős 11 ultárján is.

(#282) natë válasza TpS (#281) üzenetére


natë
nagyúr

Akkor sem, ha nem a google feed-et vagy hogy hívják állítod be a -1-re?

(#283) Corsa02 válasza Corsa02 (#279) üzenetére


Corsa02
őstag

jah, ott lehet én a Globalra gondoltam.

The Truth Is Out There --->

(#284) TpS válasza natë (#282) üzenetére


TpS
őstag

Nem, akkor sem. Kipróbáltam mind a 3 lehetőséget (gyorselérési kártyák, google discover, egyik sem)

(#285) TpS válasza TpS (#284) üzenetére


TpS
őstag

A fórumon az új widget lerakásával is jeleztek problémát, az csak akkor működik, ha a -1 képernyő le van tiltva.

(#286) TpS válasza TpS (#284) üzenetére


TpS
őstag

Megvan az ok. A mi moverrel költöztem és valamit elcseszhetett, rátoltam egy factory reset-et,most már látható az új widget választó.
Amúgy sokat nem ér a mi mover, mert az alkalmazásokból semmit sem másolt át, korábban ezzel nem volt gond.

(#287) TpS válasza TpS (#286) üzenetére


TpS
őstag

Valszeg még sem ez az ok. Onanntól tűnt el, hogy bejelentkeztem a mi fiókba és a cloud-ba. Amikor a régiót Kínára állítottam, egyből újra működöt az új stílusú widget választó.

(#288) osonte


osonte
senior tag

Van egy bug a telefonomnál, lehet másnál is. Több fejhallgatóval (vezetékes) és több USB dongle-val (gyári és Apple) próbálva, több rommal tesztelve a hangerő random magától hangosodik-hulkul, kivéve ha bekapcsolom a Dolby Atmos-t, akkor nem hallom ezt a jelenséget. Ebből adódóan szoftveres hibára gondolok. Csak gondolom leírom. Drágább DAC-al nem próbáltam.

Így most Dolby Atmos be van kapcsolva, de jobban szeretem a sallangmentes hangzást. Legújabb Xiaomi.eu DEV is ilyen, hátha javítják.

Illetve a Stock EU romnál nem működik az Apple USB-C adapter, de Xiapmi.eu DEV felismeri. Már ez is valami.

Xiaomi 14

(#290) Atomgeszi válasza osonte (#288) üzenetére


Atomgeszi
veterán

xiaomi.eu fórumon írj a témához. Bug report stb.

(#291) osonte válasza Atomgeszi (#290) üzenetére


osonte
senior tag

A gyári romban van a hiba, abba nem tudom mennyire tudnak belenyulni. Áttérek majd ha meglesz a DAC-om Bluetooth LDAC-ra, remélem ott nem csinálja, amennyiben ott is, akkor jelzem a hibát.

Xiaomi 14

(#292) Atomgeszi válasza osonte (#291) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Annyira, hogy nagyobb eséllyel tudnak szólni a kínai fejlesztőknek ők, mint mi innen erről a fórumról. :D

Egy próbát megér. Fenntartani a bugreportot

(#293) osonte válasza Atomgeszi (#292) üzenetére


osonte
senior tag

Már csak az angolomnak kellene jónak lennie, de szerintem marad a DeepL, az elég jókat fordít oda-vissza... :)

Xiaomi 14

(#294) osonte


osonte
senior tag

Jött új frissítés Xiaomi.eu DEV-re: [kép] .

Xiaomi 14

(#295) TpS válasza osonte (#294) üzenetére


TpS
őstag

Megvárom, hogy lesz-e olyan hiba, ami kizárja, hogy felrakjam. Ha 1-2 nap után nem jeleznek,akkor feldobom.

[ Szerkesztve ]

(#296) natë válasza TpS (#295) üzenetére


natë
nagyúr

Eddig nálam nincs

(#297) TpS válasza natë (#296) üzenetére


TpS
őstag

Köszi, akkor megy fel.

(#298) osonte válasza TpS (#295) üzenetére


osonte
senior tag

Sőt most zenét hallgatok és a korábban leírt hangerőingadozás fejhallgatóval nem jött elő a frissítés óta, tehát javították. Hibát viszont nem észlelek én sem.

Xiaomi 14

(#299) TpS válasza osonte (#298) üzenetére


TpS
őstag

Az jó hír, hogy a problémád megoldódott. Nem találtam én se eddig semmit hibát.

(#300) osonte válasza TpS (#299) üzenetére


osonte
senior tag

Köszi! Álom ez a telefon, soha nem volt ilyen jó telefonom! Az tetszik, hogy olyan mintha Iphone minőség lenne, de ezt csak akkor tudod, ha a kezedben fogod és mégis Android. :)

Xiaomi 14

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.