Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) SharpSA válasza retesz147 (#500) üzenetére


SharpSA
veterán

Nálam így a Google naptárban is ott vannak az outlookos naptárak. Más appot még nem néztem, de másik lesz, mert nem tetszik a Google naptár app. A xiaomi naptár és email nálam nincs a készüléken. Azokat ezek szerint külön kell letölteni.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#502) retesz147 válasza SharpSA (#501) üzenetére


retesz147
addikt

Én nem töltöttem le külön, igaz én eu dev-en vagyok.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#503) SharpSA válasza retesz147 (#502) üzenetére


SharpSA
veterán

Kérdés hogy honnan lehet azokat letölteni, mert nincs másik áruház sem a goggle-n kívül.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#504) osonte válasza SharpSA (#503) üzenetére


osonte
senior tag

Innen mindent le tudsz tölteni, pl. a gyári naptárt is: [link] .

Xiaomi 14 + Redmi Watch 4

(#505) SharpSA válasza osonte (#504) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm!

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#506) doctorur


doctorur
tag

Én is birtokosa lettem egy fekete X13-nak.
Huawei P30- ról váltottam és bőven van pozitívum az X13 javára, de egy dolog miatt még mindig bosszankodok és ez a hívásrögzítés.
A P30 mindenféle mókolás nélkül, egy apk telpítésével gyári romon tudta, de ahogy olvasom itt csak romolgatással menne.
Csak ez az opció létezik vagy van más használható lehetőség is?

(#507) GordonSamway


GordonSamway
aktív tag

Sziasztok.
Van egy prémium tokom ha érdekel valakit. Most hozta a postás, de már vettem azóta másikat.

"Hosszú és eredményes életet!"

(#508) novinyul válasza GordonSamway (#507) üzenetére


novinyul
veterán

Rakd át a hardver apróra a tokot :R

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#509) GordonSamway válasza novinyul (#508) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

Bocsi

"Hosszú és eredményes életet!"

(#510) DroiDMester válasza doctorur (#506) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

P30 már több mint 4éves telefon, ugye azóta a huawei már a gogle cuccokat is nélkülözni kénytelen!

hívásrögzítés nem létét pedig köszönd az EU.nak, amúgy android 12.től már nemigen működnek ezek az utólag telepíthető mókoló programok de nem csak itt, hanem a többi telón sem!

de itt xiaomi.nál rém egyszerűen orvosolható, át kell állni xiaomi.eu ROM.ra és egyből lesz profin működő hívásrögzítés és sok egyéb más is, amiket sorba kiszedtek a global verziókból!

[ Szerkesztve ]

(#511) lovas93


lovas93
tag

Mi 8-as fórumon már feltettem a kérdést, de mivel sokan ide költöztetek át, ezért felteszem itt is a kérdést, hátha előbb kapok választ rá. :) Play áruházból tudtok nekem olyan elemlámpa alkalmazást mondani, ami teljesen kihasználja a vaku képességeit? A gyári elemlámpa láthatóan kevesebb fényt ad, mint mikor fotózáskor villan a telefon. Sok esetben jól jönne ez az erősebb fény. Köszi előre is! :R

(#512) DroiDMester válasza lovas93 (#511) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nincs ilyen és nem is lesz!

direkt ilyen, vakunak használva kb fél másodpercig üzemel a led, még lámpa módban akár hosszú percekig, nem bírná ki mert túl melegedik tőle a led ha lámpa módban is 100% fényerőn működne!

Ez direkt ilyen biztonsági okokból, meg amúgy is úgy sokkal jobban merítené az aksit is!

(#513) osonte válasza doctorur (#506) üzenetére


osonte
senior tag

Majd Júniusban jelenik meg talán Indiában a telefon és az gyári rom, azon lesz hívasrögzítés. A Pro verzióhoz már van Indiai rom. Akkor nem kell majd Xiaomi.eu rom és a bootloadert is vissza lehet zárni. Viszont ahhoz is kell kicsit romolni, cserébe gyári rendszert fogsz kapni.

Xiaomi 14 + Redmi Watch 4

(#514) doctorur válasza DroiDMester (#510) üzenetére


doctorur
tag

Köszi a választ!
Valóban nem mai fiú a P30, de még mindig versenyben lenne a sok drága szutyokkal. Szerintem csak az X13 kategóriája és persze a még magasabb kategória jobb nála.
Pont emiatt már nagyon régen kellett mókolgatnom és kissé tartok attól, hogy gatyára vágom a kicsit se olcsó telót, de majd megoldom.
Az eu romnál mi a helyzet a banki push (pl vica, ami a telefon hardveréhez van kötve) üzenetekkel, engedély kérésekkel, biometrikus belépésekkel, fizetéssel? Bármi akadás? A szupi MBH összeolvadás után vannak problémák ezen a területen és nem lenne jó, ha állandóan a bankba kellene rohangálni azért, hogy használhassam a folyószámlám.
Azért is kérdezem ezt, mert találtam egy hívásrögzítő progit, ami persze nem a megszokott minőség, elvégre a mikrofont használja, de simán vállalható. Ha gond lehet a bankolással, akkor kérdőjeles lett a romolás.

osonte
Köszi neked is a választ! Érdekes, hogy az X13pro már kapható Indiában.

[ Szerkesztve ]

(#515) osonte válasza doctorur (#514) üzenetére


osonte
senior tag

Fent is van az indiai oldalon: link .

A banki appok miatt ne aggódj, én a Xiaomi.eu-ból is a heti DEV-et, vagyis fejlesztői romot használom. Átlagosan napi 5x fizezek NFC-vel Simple OTP Visa kártyával és minden banki utalást a telefonon intézek. Olyan stabil a fejlesztői rom is, hogy sok telefon "stabil" romnak is megirígyelné.

Nálam két ok van, ami miatt azonnal eladok egy telefont, ha nem tudok vele telefonálni és ha nem tudok vele fizetni (sokszor nincs nálam kp. és hosszabb útra is elmegyek vele, eléggé beégnék ha nem tudnák fizetni).

Xiaomi 14 + Redmi Watch 4

(#516) DroiDMester válasza doctorur (#514) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nálam van még Root is a telón de még így is tökéletesen működnek a banki cuccok, szóval tényleg nem kell ez végett aggódni hogy Xiaomi.EU romot kell használni, én mondjuk a stabil verzióját használom, de ez is frissül 2-3.hetente :U

(#517) retesz147 válasza GordonSamway (#507) üzenetére


retesz147
addikt

írtam

Xiaomi 13 eu dev...

(#518) Shummo


Shummo
aktív tag

Valakinek sikerült cégre venni esetleg a yettelnél x13at 320-ért? Vagy az csak magánszemélyes számla esetén ennyi.

Én 3 helyről 3 választ kaptam, így ha valakinek sikerült áfás számlával cégre megvenni 320 ért, az elmondhatná, hogy csinálta.
Köszönöm

(#519) Bathorypeter válasza Shummo (#518) üzenetére


Bathorypeter
tag

320-ért szerintem sok megkötéssel venni egy telefont.Miért nem veszed meg a smartshopba sokkal olcsóbban?

[link]

(#520) Gigi01 válasza Bathorypeter (#519) üzenetére


Gigi01
őstag

Ott nincs is.Amikor én rendeltem,csak tologatták az időt,aztán máshol megvettem.

(#521) Bathorypeter válasza Gigi01 (#520) üzenetére


Bathorypeter
tag

Érdekes én megrendeltem másnap mentem jött az email,hogy másnap megetek is érte.

(#522) gyikhuszar válasza Gigi01 (#520) üzenetére


gyikhuszar
tag

Ugyan így jártam én is. Bő két hetet szórakoztak a szállítási idővel a rendelést követően, ekkor untam rá.

(#523) DroiDMester válasza Bathorypeter (#519) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

mi az a sok megkötés?

Semmi féle megkötés nincs, és inkább adok +30.e ret a biztos 3.év garanciáért, mint egy szürke importos telójé aminek totál bizonytalan a garciája, és nem is viheted be hivatalos szervizbe, mert elhajtanak mint a sz@rt!

smartshopba vettem és is sok telót, de 150.e felett már nem vennék onnan semmit mert nagy a rizikó a garanciát illetően!

(#524) natë válasza DroiDMester (#523) üzenetére


natë
nagyúr

+1

(#525) Shummo válasza Bathorypeter (#519) üzenetére


Shummo
aktív tag

Szintén. 3 ev gyári garancia miatt vennem yettelnel. Céges vásárlás esetén ezek a gsmboltok 1 év bolti garanciát adnak.

(#526) kali_c


kali_c
tag

Sziasztok!
Előre is bocs a 2 hülye kérdésért.
Mit jelent az, hogy video kimenet az usb porton?
Átlag felhasználásnál az UWB hiányának sincs nagy jelentősége?

Szeretnék egy 13-at a kompaktsága miatt, meg nagyon tetszik is. Csak a Samsumg 23-at látok hasonló paraméterekkel.
Ha van tapasztalat, a 13 pronál mennyivel kevesebb a telefon? Vállalható? Nem a procira gondolok, bármi másra.
Köszi 🙂

[ Szerkesztve ]

(#527) SharpSA válasza retesz147 (#502) üzenetére


SharpSA
veterán

Letöltöttem a Mail-t, de nálam nem indul el, állandóan kivagy. Így ez nem jó megoldás az Outlookos naptár és névjegyek szinkronizálására. Egyelőre az Outlook appal működik, ami felesleges plusz app csak ezért. Lehet kénytelen leszek mindent átrakni a Google fiókba?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#528) retesz147 válasza SharpSA (#527) üzenetére


retesz147
addikt

Hát ez érdekes. Nekem ugye eu dev miatt bent volt és működik is, de nem szeretem, nem az igazi a használhatósága, cserébe mindent szinkronizál.
Próbáld ki, GMAIL-ben adj hozzá fiókot és akkor meglátod, hogy tetszik e, ha a gmail kezeli a másik fiókod.

Xiaomi 13 eu dev...

(#529) SharpSA válasza retesz147 (#528) üzenetére


SharpSA
veterán

Gmail app szerintem nem kezeli az Outlook naptárat és kontaktokat, csak az emaileket.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#530) retesz147 válasza SharpSA (#529) üzenetére


retesz147
addikt

Én most Gmailen keresztül hozzáadtam a céges e-mailem (ami ugye nem @outlook végű, hanem @cégnév.hu) és az a naptárat áthozta a beépített Xiaomi naptárba, de névjegyeket valóban nem.
Míg, ha outlook applikációba teszem be a céges e-mailt, akkor ugye outlookban van olyan, hogy személyek és ott rá tudok keresni az összes kollégára és kidobja a névjegyét. De ott van outlook beépített naptár is, viszont akkor a Xiaomi beépített naptárba nem hozzá át a céges naptárat, ami meg azért rossz, mert nem látom egyszerre a saját naptáram (gmail) és a céges teendőket. (ebből már volt gondom, rászerveztem a dolgokra).

Xiaomi 13 eu dev...

(#531) gyikhuszar


gyikhuszar
tag

Ebben a miui 14-ben tényleg nincsen direct dial (widget...)?

(#532) bjames válasza gyikhuszar (#531) üzenetére


bjames
aktív tag

EU romban van direct dial widget.
11 lite-on.

(#533) GuruZone


GuruZone
őstag

legújabb.eu romból eltűntek a kamerás vízjel beállítások.. Megnézitek? köszi

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#534) SharpSA válasza GuruZone (#533) üzenetére


SharpSA
veterán

Nálam ott van a vízjel lehetőség.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#535) TpS válasza GuruZone (#533) üzenetére


TpS
őstag

Nálam is látszik, és ha bekapcsolom, akkor ráírja az infót a kép aljára.

Xiaomi 13 8/256 HyperOS 1.0.24.3.4.DEV

(#536) gyikhuszar


gyikhuszar
tag

Újabb kérdés: magsafe töltőkkel megy qi töltés, illetve tartja is a telefont? Autóba szánnám.

(#537) DroiDMester válasza gyikhuszar (#536) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

sz.tem neked inkább egy iPhone13-14 kellene.

(#538) SharpSA válasza gyikhuszar (#536) üzenetére


SharpSA
veterán

Magától nem fog megállni a készülék. Néztem már magsafe gyűrűt, amit rá lehet rakni a készülékre. Azzal már megfogja a mágnes a készüléket. Biztos tölti, mert ugyanaz az asztali töltő is töltő ezt a készüléket is és az iPhone-t is.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#539) gyikhuszar válasza DroiDMester (#537) üzenetére


gyikhuszar
tag

Dehogy kell :). Meg vagyok elégedve teljesen ezzel a telefonnal.

(#540) DroiDMester válasza gyikhuszar (#539) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

másképp látszott a sok kérdésből, amiket ítál az elmúlt napokban :)

(#541) SharpSA válasza gyikhuszar (#536) üzenetére


SharpSA
veterán

Ezt néztem ki magsafe töltőre:
ESR Halolock MagSafe univerzális mágneses gyűrű - fekete - 2db

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#542) SharpSA


SharpSA
veterán

Ha telepítek egy másik launchert, akkor nem lehet használni a kézmozdulatokat, hanem csak a gombokat? Demijjjjé? Van sokkal többet tudó launcher, viszont nem akarom alul a gombokat... :O

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#543) Shummo


Shummo
aktív tag

Na egy bő hetes fejfájás után végre én is csatlakozok a gárdához. Már telik a 168 óra.
Abban tudtok segíteni, hogy xiaomi.eu DEV vagy Stabil vonalon induljak el? Mennyire gyakori, hogy a dev-ben vannak idegesítő bugok?
Illetve akksiba melyikkel járok jobban?

[ Szerkesztve ]

(#544) osonte válasza Shummo (#543) üzenetére


osonte
senior tag

Én még nem találkoztam idegesitő hibával, sőt hibával sem igazán a DEV-ben, ami meglepő, hogy ennyire stabil. Nem azt állitom, hogy 100%-ra nincs benne hiba, de nekem nem jött elő. Az akksiról meg azért nem tudok nyilatkozni, mert olyan lassan merül és olyan gyorsan tölt, hogy nem is figyelem.

Amennyiben szereted, hogy hetente frissül a telefon, akkor a DEV simán használható. Banki appok, minden ezen megy nálam, fel sem merült bennem, hogy stabil ágra menjek át, pedig először voltak kétségeim a fejlesztői rommal kapcsolatban, de már nincsenek.

Xiaomi 14 + Redmi Watch 4

(#545) SharpSA válasza Shummo (#543) üzenetére


SharpSA
veterán

Én egyelőre az Global romot használom, bár nem tudom mi a különbség a többihez képest. Van ilyen összehasonlító táblázat a Global és EU romokhoz?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#546) natë válasza SharpSA (#545) üzenetére


natë
nagyúr

Global általános felhasználásra jobb.

(#547) SharpSA válasza natë (#546) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez így nekem kissé tág meghatározás...
Ezt találtam erre a kérdésre.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#548) Shummo válasza SharpSA (#545) üzenetére


Shummo
aktív tag

Nem átlag felhasználó vagyok. MInden teló TWRP/ROOT és egyéb nyalánkságok alap.
Személy szerint a legidegesítőbb a globalban a sok szemét meg a gyári launcher. Én csak NOVAt vagyok hajnaldó használni launchernek, fentiek nélkül pedig nem megoldható a gesztus vezéslés. De roottal már gond nélkül megy FNG allap.

Alapvetően ezek a különbségek a global és xiaomi.eu között [link] :

Our ROMs features (what's not in Global):
Based on China/Global Stable builds
3way reboot menu (in dev settings)
MIUI Contacts and Dialer
Removed ads in MIUI system apps
MIUI Dialer and Messages apps
Steps counter in Assistant screen
More shortcuts on left lockscreen
Wake up gestures for all devices
Option to auto-expand first notification
Notifications priority settings
More edit options in Gallery app
Enabled MiDrive in File Explorer
Google apps support integrated
Removed 5GHz region restrictions
Confirm dials from call logs
Morning report on alarm at morning
More apps supported for AOD notifications
More styles for AOD screen
Raise to wake gesture
AOD notification received animation
Tap fingerprint sensor to wake toggle
Double tap to lock screen
Battery AI scenes
Allowed disabling specific system apps
Importing theme .mtz from zhuti.xiaomi.com via ThemeManager
No useless Chinese bloatware apps
More free RAM due to less background processes
Mi Video, Mi Music, Mi Browser: No any useless Chinese content and ads
No possibility to re-lock bootloader accidentally with flash any xiaomi.eu release
Added real 27 languages translation made by Official MIUI Fansites and MIUI Fans
Added EU T9 dialer support
Added charging sound switch
Optimized GPS settings for EU
Optimized Battery consumption
Optimized RAM consumption
Added GSMalphabet into SMS app options
SafetyNet passed by default without ROOT (Google Pay)
Play Store Certified
Deodexed
Added automated tasks in Security app
Widevine L1 (for supported devices)
And more, and more made by our 10 years MIUI mods experience.

[ Szerkesztve ]

(#549) SharpSA válasza Shummo (#548) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm!
Anno nálam sem voltak sokáig gyári romok a készülékeken, sőt volt amelyik kibontás után azonnal kapta a rootot és a custom romot.
Köszönöm, a linket és leírtást, elgondolkoztató. Viszont ha jól gondolom a globalról eu-ra váltáshoz teljesen törölni kell a készüléket, aminek belakása igen hosszú folyamat volt a sok aprólékos beállítás miatt (rendszer és appok).

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#550) Shummo válasza SharpSA (#549) üzenetére


Shummo
aktív tag

Teljesen töröl mindent. Storage tartalmát is. (vagyis a bootloader nyitás töröl igazából mindent)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.